ooie Kalfvaars. DE ZEEUW Internationale ordening De Dochtervan den Opperrechter II bespaart tijd en geld MKEKTJES 5de kalf. TWEEDE BLAD Voorzieningen particuliere weerkorpsen. Adm. van „De Zeeuw" Goes Uit de Provincie Land- en Tuinbouw Gemengd Nieuws 729 Skü £)o£ is najruieucf beveelt zich bij Dr ALLE METSEL- ,erst concurreeren- jeheel Z.-B. te ont- SPARRENTAK, nge. idreuzel 50 ct. per ct. per K.G., worst ier pond, rookspek Happen 35, 40, 45 J. DE KLERK, Middelburg. 5, blazers m. muts, en Pakjes. Baby prijzen. Mejuffr. traat 313, Middel- vet spek 50, m. ek 5070, lamsvl. 70 ct., a. p. kilo. wij p. varkens- et. C. VERHAGE, diddelburg. gesloten onder BAURDOUX 15, Middelburg. schrijven, tachoty- ruim 1000 geslaag- in Goes en Mid- prosp. Instit. voor lsonderwijs. Wage- Middelburg. VERS. Voorhanden L FANOY, Lange Leiburg: Stoop Ko- voor den Land- tmeijer Eenvoudig 0,52. OOP: Gapinge. J IN RUIL: nieuwe ik), 10 c.M. beslag, itor, Melotte wend- cirkelzaagmachine, vator. GEBRS HIL- iamme. n Noordweg (Brig- ein net gezin, liefst .lleen, 'tvoornaam- FLINKE WONING, per week. Te be daar. KOOP: oeden staat zijnd MET PATENTAS. lopje. Abeele, Souburg. VOOR ÉÉN JAAR: CEEL DIJK rstond te aanvaar bij S. DE JONGE- ngen. bloed ingeschreven mnd. oud, moeders gemiddeld vetge- 1,08, 4,52 Vader: 4 X bekr., Ie prijs, Goes. icht eiken 3-deurs leg-, Va hangkast cylinderbureau, als VAN LOO, Lange Middelburg. van Nieuwenhove, ddelburg: Moderne landhuisje, van alle ien. Adres: St.-Pie- ddelburg. landbouwwagen op draagverm., nieuw iet res. band, men en, voor zeer lagen OOD, Veerscheweg Middelburg. I NS VLIET" te rraagd te Goes: S MET RUIME PLAATS, markt. Aanbiedin- ers M. H., Bureau Goes. hum: tot 15 Juli: iub. Landhuisjes te v. electr. licht en gen S. v. d. PLANK Vlissingen. weinig geld: BOE- op luchtbanden en O-ONDERSTELLEN ns, bij W. WESTER- Westkapelle. KOOP: iTISCHE ACCOR- EON, tprijs. Adres: AUG. 48, Kwadendamme. GMEIS JE ouder dan 17 jaar. lden: Tulpstraat 76, tusschen 7 en 9 uur. VAN DINSDAG 5 MEI 1936, Nr 182. HET ECHEC VAN DEN VOLKENBOND. Het noodlot, dat Abessynië reeds ge- ruimen tijld bedreigde, zegt de „Stan daar d", heeft zich vriji snel voltrokken. De vorst heeft het land verlaten en het is slechts een kwestie van dagen, dat de hoofdstad in de handen van den ver overaar valt. Dit schouwspel wordt met uiteenloo- pende gevoelens gade geslagen. Daar zijn er vooreerst, die het met hei melijk leedvermaak zien, omdat zijl in hun hart den wensch koesteren, dat ook inter nationaal, evenals zulks thans in sommige landen nationaal het geval is, de onbe perkte macht van den sterkste zal heer- schen. Er was daartegen sedert den we reldoorlog een sterke reajctie wakker ge worden, die zich vooral in den Volken bond had geconcentreerd. Zij zagen dit niet zonder bezorgdheid aan en vrees sloeg hun om het hart, dat althans inter nationaal aan dit stelsel van macht van den sterkste allengs paal en perk zou worden gesteld. Maar thans, nu Mussolini zoo goed als ongestoord zijn plannen te gen Abessynië heeft kunnen doorzetten, herademen zij, en genieten in het vooruit zicht om straks ook zelf allicht hun slag te slaan. Daartegenover staat de andere groep, die dit stelsel van de macht van den sterkste zoowel nationaal als internatio naal ongeoorloofd en verderfelijk acht en niet dan met diep leedwezen ziet, dat Abessynië moet bukken voor het geweld der quantitatieve en defensief-quantita- tieve overmacht. Aan hun hoop, dat de Staten van den Volkenbond dit zouden voorkomen, waarop aanvankelijk goede hoop scheen, is den bodem ingeslagen. Het is een slag voor het stelsel van het recht tegenover dat van de macht. Dan zijn er in de derde plaats de groote massa der onverschilligen en eigen wijzen, die ironisch opmerken, dat zijl zelf het allang gezegd hebben, dat er van dat zaakje te Genève toch niets terecht kwam. Nu kan iedereen het zien. Nu laten wij deze laatste rubriek hier verder terzijde, als zonder geestelijke waarde. Dan blijft de vraag: wat over deze zaak te oordeelen voor wat aangaat haar con sequentie voor den Volkenbond. Wij hopen daarop spoedig nader in te gaan. Op dit oogenblik wenschen wij alleen te waarschuwen, dat men zich spene aan alle voorbarigheid van oordeel. Meer dan ooit is thans rustige zelfbezinning ver- eischt over de ingewikkelde verhoudin gen. Met allerlei leuzen is men gauw genoeg klaar. De een zegt: hiermede is de Vol kenbond vernietigd. De ander zegt: neen, nu juist in de moeilijkheden den Volkenbond nooit loslaten; dit is maar iets van voorbijigaanden aard. Een derde zegt: de Volkenbond moet niet opgehe ven, maar zijn statuut moet worden her zien in overeenstemming met de feiten. Al deze leuzen berusten enkel op ge voel en zijn daarom niet deugdelijk om er naar te handelen. Wat men thans alleen kan zeggen is: geen voorbarige uitspraken, noch ten voordeele, noch ten nadeele van den Volkenbond. Een open oog voor alle zijden van het vraagstuk. En daarbij1 niet vergeten, dat het vraag stuk van den bestaanden Volkenbond slechts een onderdeel is van het veel ver der strekkend vraagstuk der internatio nale ordening in het algemeen. FEUIL LE T O IM 108.) o— De Prins zweeg, maar zijn oogen schit terden, terwijl de jonge man sprak. „Als Jakobus vluchtte," ging Trelaw- ney voort, „zou 't volk zijn als een kudde schapen zonder herder. Er zou slechts één man zijn, tot wien 't zich kon wen den. Ik weet, dat Uwe Hoogheid voor zichzelven den troon niet geëischt heeft, maar als Jacobus vlucht „Maar als hij het niet doet?" „Hij zal en hij moet." „Voorname mannen blijven hem nog trouw," ging Willem peinzend voort. „Zelfs één uit uw geslacht,, een broeder van den Bisschop van Bristol houdt zijn zijde." „Staat Uwe Hoogheid mij toe naar Londen te gaan?" „Om het huwelijkscontract machtig te worden?" „De belangen van Uwe Hoogheid gaan voor. Koning Jakobus moet gedwongen worden om te vluchten." „Maar in dat geval zal Jeffreys ook vluchten." „Hij moge vluchten," merkte Trelaw- Er ia hier maar één betrouwbare maat staf van beoordeeling. De maatstaf van onze beginselen op dit stuk, zooals die in ons program zijn vervat. Van dat standpunt uit zullen deze vra gen met rustig en bezadigd gemoed moe ten worden bezien. Zooals den Christen betaamt, die weet dat God regeert. De particuliere machtsvorming nog niet gestaakt. Versohenen is de memorie van ant woord op het voorloopige verslag van de Tweede Kamer over het wetsontwerp, houdende voorzieningen omtrent weer- corpsen. Hierin zet de regeering uiteen, dat de wet op het uniformverbod, welke in 1933 tot stand kwam, eenigen tijd vorderde voor practische doorwerking. Het was nu de vraag, of ua afloop van deze periode de particuliere machtsvor ming, door het verbod ongetwijfeld be moeilijkt, geheel zou worden gestaakt, of dat zöj zich nader, thans zonder de nu onder het verbod vallende hulpmiddelen, zou organiseeren. Het laatste schijnt, tot het leedwezen van de regeering, het geval te zijn. De regeering volgt de ontwikkeling van de bestaande organisaties met aandacht. Zij heeft op het oogenblik nog geen aam- leiding, aan de ontbinding van de z.g. weerafdeelingen van de Nationaal-Socia- listisohe beweging te twijfelen. Intusschen houdt de regeering het oog gericht op de liquidatie van deze vroe gere weerafdeelingen. D'ringend noodzakelijk in dezen zin, dat anders een onmiddellijke verstoring van de openbare orde zou zijn te vreezen, acbl ook de regeering het ontwerp niet. Zij acht het ontwerp echter noodzakelijk om te voorkomen, dat de ontwikkeling in de toekomst in verkeerde richting zou kun nen gaan. Voor wat het vervangen van organisa ties betreft, welke onder het ontwerp val len, door andere, schijnbaar een onschul dig doel nastrevend, behoeft, gezien de in het ontwerp gekozen omschrijving geen vrees te worden gekoesterd. Het ontwerp treft bepaalde feitelijke handelingen, onafhankelijk van den uiter lijke schijn, welken men aan de hande lingen poogt te geven. Een spoedige inwerkingtreding van de wet zal zooveel mogelijk worden bevor derd. ONZE BOTER-EXPORT NAAR ENGELAND. In het voorloopig verslag van de Eer ste Kamer over het landbouwcrisisfonds staat a.m.: „Verschillende leden drongen aan op maatregelen om den zoo schadelijken ex port van boter naar Engeland te beëin digen. Het buitenland, zoo betoogden deze leden, ontvangt ons uitmuntend natio naal product tegen den minimalen prijs van f0,35 per K.G., terwijl de Nederland- sche bevolking zelve op duur te betalen boter is aangewezen." Het Fr Dagb 1. merkt in verband hiermede op: Inderdaad, dat lijkt een rare toestand. Ook al is het cijlfer van f 0.35 per kg. niet juist. Het gemiddelde cijlfer was over 1935 f 0.48 en is tot nu toe in 1936 nog hooger. Reeds eerder hebben wij! er op gewezen, dat wij moeten blijven exporteeren. An-' ders gaat ons land te gronde. Er zijn immers ook vele en belangrijke grondstof fen, die wijl moeten invoeren. En als we alleen in het buitenland koopen en niet verkoopen, dan worden we elk jaar ar mer. Als exportproduct krant zeer zeker ook de boter in aanmerking. We hebben een zeer groote productie en het artikel is van superieure kwaliteit. Het lijkt mijl vooralsnog onmogelijk, daarbij de E'ngelsche markt te verwaar- loozen. Engeland is een dichtbevolkt, ka pitaalkrachtig land, en het ligt als het ware vlak voor onze deur. ney grimmig op, „maar ik zal er voor zorgen, dat hij niet ontsnapt." „Gij: zet uw leven op het spel, als gij voor Jakobus verschijnt." „Ik wil het wagen," zei Trelawney. „Bovendien zal ik voorzorgsmaatregelen nemen." „Hoe?" Trelawney ontvouwde zijn plan, terwijl de Prins aandachtig luisterde. Deze zag de zwakheid, maar ook het goede er in. „Het zü zoo", sprak hij. „En laat mij dit er aan toevoegen, kapitein Trelaw ney, gij zijt een dapper man." Twee uren later was Trelawney op weg naar Londen waar hij Maandags, den 10 December aankwam. Zooals Willem van Oranje voorzien had, was' de taak van Tïelawney, die hij vrijwillig op zich genomen had, uiterst moeilijk en gevaarlijk. Wel werd de zaak van Jakobus als hopeloos beschouwd, maar toch was hij in naam nog Koning, en er was niets, dat hem kon tegenhou den, den jongen man ter dood te laten brengen, als deze vóór hem verscheen. En hoe zou het hem gelukken, tot den Koning toegelaten te worden? Déze had zich aan alle zijden door wachten laten omringen en zou niemand in zijn tegen woordigheid toelaten, dan na vooraf de zorgvuldigste voorzorgsmaatregelen «o nomen te hebben. Toeh hij in Londen aankwam, bemerkte De Australische en Nieuw-Zeelandsohe boter begint reeds terrein te verliezen in Engeland, waarbij de groote afstand van die koloniën invloed heeft. Nu beeft de lage prijs, waartegen wij boter in Engeland leverden, inderdaad reeds de groote winst opgeleverd, dat daar een groot aantal consumenten zijn, die geregeld onze boter gaan gebruiken. Blijkens het officieel orgaan van den Algemeenen Nederlandschen Zuivelbond werd in 1932 naar Engeland gevoerd uit ons land 2,3 millioen kg boter. In 1935 was dat kwantum gestegen tot 25,7 mil lioen kg. Dus meer dan tien keer zooveel. Jn datzelfde tijdperk is de Deensche in voer van boter in Engeland met 20 mil lioen kg gedaald. Vroeger was de Deensche boter op de Londensche markt veel duurder dan de Nederlandscbe. Begin 1934 scheelde het nog 23 cent per kg.; in 1935 nog 13' ct. Uit deze cijfers blijkt wel, dat hier in derdaad een gezonde groei is. Toenemen de vraag naar Nederlandsche boter en stijgende prijlzen. Er is alle kans, dat onze boter in Engeland een duurzame en so lide positie verovert. Dat is voor de toekomst van groot be lang. Als de opleving toeneemt en meer al gemeen wordt, geeft zulk een sterke po sitie de kans, om van die opleving spoedig en in ruime mate te profiteeren. Wie dat in oogenschouw neemt, zal het oordeel van de senatoren over de „schade lijke" export naar Engeland vermoedelijk niet onderschrijven. In elk geval is het goed, dat men met deze dingen op de hoogte is. Want dan moge er nog wel de mogelijk heid zajln van vragen en critiek, er is niet meer de kans voor den demagoog. door uw a&vertentiën in andere bladen te plaatsen door bemiddeling van de Burgemeesters. Bij Kon. besluit van 2 Mei 1936 no. 1 is aan J. J. Polderman, op zijn verzoek, met ingang van 16 Juni 1936, eervol ont slag verleend als burgemeester der ge meente St. Maartensdijk. Minister Deckers naar Zeeland. Minister Deckers zal zeer binnenkort een bezoek aan Zeeland brengen, waarbij in het bijzonder de garnalenvisscherij zijn aandacht zal hebben. lerseke. Van de Waddenzee worden ge regeld kleine kwantums mosselen aan gevoerd, die gretig aftrek vinden van wege de zeldzaam goede kwaliteit. De prijs is 0.750.80 per ton. Verleden week werden er ongeveer 900 tonnen aangevoerd. 45 mosselbooten gaan ze halen. D'e menschen hebben 14 dagen noodig voor een half vrachtje. 'Dus ze verdienen met groote moeit© en veel werk een boterham. De postduivenvereen. „Stormvogéls" hield een wedvlucht van Bretuel. Afstand 244 km. Los 7 uur. Aankomst eerste duif 11.30.50 uur. 1, 12, 15 Jan Vette; 2, 3, 13 W. van Haver; 4, 6 E. Everse; 5, 10 A. Boone Aiz.: 7, 11 P. Vuyk, 8 R. van Damme; 9, 16 M. Bom; 14, I. van Boven; 17 M. Pekaar. Rilland-Bath. Ontsporing. Gister middag ontspoorde bij het station alhier een rangeermachine en een goederen wagen. Beide kwamen naast de rails te staan en bekwamen materieele schade. Het spoorwegverkeer kon over één spoor voortgang hebben, wat eenige vertraging tengevolge had. Telegrafisch werd de werkwagen uit Roosendaal ontboden, welke den boel uit elkaar heeft gehaald en op het spoor ge bracht, zoodat het spoor omstreeks 6 uur weer vrij was en de dienst zijn geregelden gang weer ging. hij al spoedig, dat de hartstochten des volks smeulden en hier en daar in vlam men uitbarstten. Door de tegenwoordig heid van het legen werd het van volsla gen oproer nog teruggehouden, evenals door het feit, dat de Koning in naam nog Vorst was. Maar hij schonk weinig aandacht aan hetgeen hij zag en hoorde. Hij verlangde er naar, Whitehall te bereiken. Toen hij de koninklijke residentie ge naderd was, voelde hij een hand op zijn schouder. „Gij zijt gekomen", sprak een stem; „ik wist, dat gij komen zoudt." „Peter de Gek", riep Trelawney verrast uit. „Ja, Peter de Gek", zei de oude man. „Zoo noemen de menschen mij. Maar ben ik gek, Sir Trelawney? Twee jaar lang reeds zoekt Jakobus, de Paapscbe Ko ning, mij gevangen te nemen, maar het is hem niet gelukt. TVree jaar lang heb ik de wraak van het kind der groote hoer getrotseerd. En waarom? JJmdat ik tot een gewichtig werk geroepen ben, en dat werk moet gedaan worden. En nu zijt gij gekomen, zooals ik den Koning reeds voorspeld heb. Reeds twee dagen heb ik op u gewacht." „Hoe wist gij, dat ik komen zou?" „Ik zou 't niet geweten hebben, als Gods stem niet tot mij gekomen was in de stille plaatsen. Van bet eerste oogen- Waarde. Maandagmiddag werd alhier onder groote belangstelling het stoffelijk overschot van wijlen den heer P. Schrier Hz. ter aarde besteld. De overledene was 17 jaar bestuurslid van de vereeniging „Het Groene Kruis", waarvan de laatste twee jaar secretaris. Het geheele bestuur der vereeniging alsmede Dr Nieuwen- huyze en zuster De Raad, waren bij bet graf tegenwoordig. De voorzitter van Het Groene Kruis, de heer W. E. de Jager, voerde het woord, terwijl een krans op het graf werd gelegd, Daarna sprak Ds Hoogenraad woorden van troost tot de familie. Krabberidijke. Bevolking. Ingekomen; Harm Kreulen van Odoorn, Exloo naar Oostweg A 380; Adriana Cornelia de Jonge, van Terneuzen, Nieuwstraat no. 10 naar Noorddijk B 59; Willemina Hol- ting, wed. Ant'honie de Koekkoek, van Apeldoorn, Fabriekstraat 57 naar Den Doel A 358n; Johanna Wisse van Krui- ningen, Rijksweg B 47b naar Doel A 358g; Lena Levina Allewijn, van Breuke- len-Nijenrode naar Wilhelminastr. A 337. Vertrokken; Marinus Schrier van Oost- weg A 404 naar Bergen op Zoom; Jan Lobbezoo van Oostweg B 18 naar Krui- ningen, Oostdijk B 232; Marinus Hof man en gezin van Zuidweg A 188d naar Moercapelle; Lukas de Jonge en gezin, van Wilhelminastraat A 321 naar We- meldinge, Daniëlstraat; Jannetje Ver gouwe van Noordweg A 85 naar Kxui- ningen, Voorhoutstraat B 89; Jacoba Kok van Westweg B 100 naar Kapelle, West straat 362; Francois Kloprogge en ec-ht- genoote van Noordweg A 102 naar Was senaar, van Zuylen van Nijeveldstraat 131; Johanna Neeltje Traas, van Noord weg A 57 naar lerseke, St. Pieterspol- der no. 2. Koudekerks. Loop der bevolking van 16 30 April. Gevestigd: mej. G. W. de Moor, E 12, uit Kortgene; mej. de wed. J. Leinse geb. Minderhoud, E 60, uit Mid delburg; A. P. Pamper met gezin, B' 298, uit Vlissingen, A. G. A. Jobse en gezin D 29d uit Middelb,; A. W. Steile, D' 29d, uit Middelburg; J. Boone met gezin, E 133, uit Middelburg; mej. E. J. Wilmotte geb. van der Moolen met gezin, B 242 i; G. Swiers met gezin, D 29 h, uit St. Laurens; mej. M. Jacobsen B 220, uit Meliskerke; J. Oostdijk B 313, uit Vlissingen; mej. de wed. J. Beeckman geb. Scberpenisse D 29 g, uit Rotterdam; K. Boot E 199 a, uit Sas van Gent; J. Melse met gezin, D 39, uit Roosendaal en Nispen; P. Lam port met gezin, E> 24 uit Biggekerke. Vertrokken: J. Böogaart van E 233 naar Middelburg; mej. M. M. Wagenaar, van G 46 naar Vrouwenpolder; J. Ver burg, van D 86, naar Middelburg; mej. P. M. Kluyfhout geb. Harthoorn, van B 268 naar Kortgene, J. P. J. Meijieren met ge zin, van D 52, naar Middelburg; mej. M. Vergers, van A 72 naar Wemeldinge. (V. C.) St. Laurens. Loop der bevolking over de maand1 April 1936. 'Ingekomen: M. Karstanje, schilder, B 66, ui't Wissenkerke. Wed. W. H. de Lang Hogen kamp en gezin, iz. 'b. B 53 q, uit De Bilt. J. G. Cevaal, landbouwer, B 128, uit Middelburg. C. J. Rooze, z. b., B 128, uit Serooskerke (W.). J. A. Tissink, dienst bode, A 90, uit Grijpskerke (Z.). L. C. Dees, z. b., A 63 e, uit Wissenkerke. M. Simons, z. b., B 82 c, uit1 Amsterdam. G. J. H. J. Hondsmerk, chauffeur, B 53, uit Middelburg. K. Huijsman en gezin, B 83, uit Oostkapelle. Vertrokken: P. Bakker, dienstbode, van B 53f naar Aagtekerke; G. Swiers en gezin, serg. inf., van B 19 naar Koude- kerke (Z.)W. A. A. van de Garde, mon teur, van B 177 naar Koudekerk© (Z.); G. J. van de Linde en gezin, z.b. van B 167 naar Zeist; W. Willehoordse en ge zin, tuindersknecht van A 106 naar Mid delburg Wes tkapel Ie. Loop der bevolking o ver de maand April. Ingekomen: Pieternella Bolier uit Oost- Souburg; Maatje van Breda uit Middel burg. Vertrokken: Christina Schoe naar Oost kapelle. Terneuzen. Voor behoud dei- wallen. In verband met het bij Domei nen bestaande voornemen tot afgraving der wallen van de voormalige kustbatterij blik af, dat ik u zag in het rechthuis te Taunton, wist ik, dat gij bestemd waart om een voorname rol te spelen in de ver lossing van dit ongelukkige land, terwijl ik, onwaardigg, uw gids en raadsman zou •zijn. Gij zijt van plan Jakobus op te zoeken." Weer zag Trelawney hem verwonderd aan. „Doe mij geen vragen, jonge man. Het is, zooals ik zeg: gij zoekt gelegenheid om tot den Koning toegelaten te worden. Kom mee in het park, daar kunnen we rustig overleggen." In weerwil van zichzelven volgde hij den grijsaard. Er was iets in diens stem, dat hem dwong. „De Koningin is gevlucht," begon Peter. „Gevlucht?" „Ja. Slechts weinigen weten het. Zij is gevlucht met het kind, dat men Prins van Wales noemt. De Koning wilde met haar vluchten, maar hij was bevreesd." „Zijt gij daar zeker van?" „Ik spreek slechts over de dingen, die ik weet. Zelfs nu nog wou de Koning wel vluchten en toch durft hij niet. Dagen lang heeft hij er over gesproken met het bloeddorstig monster, wiens naam een vervloeking is. Ook anderen waren bij hem: Sunderland en Tyrconnel; maar die leugenachtige priester is ontsnapt. Jef- te Terneuzen, hebben de bond Heemschut en de vereeniging Menno van Goehoom een adres gericht tot den Minister van Financiën met het verzoek het behoud dier wallen te bevorderen. Voetbal. Waarde. Zaterdag werd door de voet- balvereeniging „Waarde" een wedstrijd gespeeld tegen „Kruiningen" H, welke eerstgenoemde won met 31. TE GROOT AANBOD VAN SLACHT RIJP VEE. De Vereeniging van Veeweiders en Mes ters in Nederland beeft, naar wij verne men, aan den minister van Landbouw en Visscherij, aan de commissie-van Loon en aan de Ned. Veehouderij Centrale een telegram gezonden van den volgenden in houd: „De maisimport voor varkensmesterij is mede een gevaar voor onze veehouderij en voor een normale bdnnenlandsche rund- en varkensvleeschdistributie. Deze varkensmesterij (varkenscentrale) veroor zaakt verwarring en landbouwcrisis, en eischt landbouwsteun, welke buiten den landbouwcisissteun valt, althans dient te vallen. D'e verlaging van melksteun brengt no'gmaals een te groot aanbod van slacht rijp vee mede, welke ten nadeele komt van veemestershedrijven, indien aan de armlastigen ook niet versch rundvleesch beschikbaar wordt gesteld. Exportregeling met Duitschland. Zooals reeds gemeld werd heeft de Duitsche regeering op verzoek der impor teurs die door hun voorraad Genehmi- gungen waren heengeraakt, den termijn voor 't opnemen van invoer verlengd tot 15 Mei, dus twee weken langer dan aan vankelijk was vastgesteld. Een en ander is het gevolg geweest van den bovenmati gen uitvoer van sla onzerzijds, welke on danks waarschuwingen toch heeft plaats gehad. De oogst van sla over de laatste weken is zeer toegenomen, tengevolge waarvan alweer de prij'zen der sla belang rijk zijn gedaald. De Nederlandsche Groenten en Fruitcentrale heeft om de lexportmogelijfcheid, waarvan de verre kening plaats had over de clearing, te be- voordeelen, de maximum uitvoerprijzen van sla verlaagd van f 21 op f 18 per 100 kg. De prijzen der overige producten zijn onveranderd gebleven. Boerderijbrand. Zondagavond is brand uitgebroken in de boerderij van den landbouwer W. de Zeeuw te West- maas. Spoedig werd ook de aangrenzende hoeve van den heer Van der Plicht aan getast. Beide boerderijen zijn met de bij gebouwen in de asch gelegd. Het vee is gered. Ongelukken. Te Rotterdam is de 21-jarige K. afkomstig uit Haarlem, van een vrachtauto gevallen en meege sleurd. In ernstigen toestand is hij' naar een ziekenhuis overgebracht, waar hij' bij aankomst bleek te zijn overleden. Tus- Kijk goed uit Uwoogen, er zijn handelaren die meer op wlnsbejag dan op fatsoen gesteld zijn en die U, als Ge naar "AKKERTJES" vraagt, een nabootsing geven Velen begrijpen dan niet, dat ze hun pijn niet kwijt raken. Toch Is dat heel begrij pelijk, want men gaf U iets dat met r'AKKERTJES" niet anders gemeen heeft dan den ulterlljken vorm. "AKKERTJES" zijn voorzien van nevenstaand merk. Soortgelijke artikelen zönder het neven staand merk zijn geen "AKKERTJES". (AKKER- CACHETS) Nederlandsch Product Recept van Apotheker Dumont Koker met 12 stuks 62 ct. Zakdoosje, 3 stuks 20 ct. freys dringt er bij hem op aan, om te blijven. Hij weet wel, dat, als de Koning vlucht, het volk hem verscheuren zal. O, Gods oordeelen treffen dien man. Dag aan dag lijdt hij helsche smarten. Hij schreeuwt om een droppel water om zijn verschroeide 'tong te verkoelen." Trelawney's hart klopte sneller. Hoe kon Peter dit alles weten dan door haar, die men nog steeds ovor een dochter van Jeffreys aanzag? Van dit oogenblik luisterde hij nog aandachtiger naar den ouden man. „Zonder Jeffreys zou de Koning met de Koningin gevlucht zijn," ging Peter voort. „Hij is bang, maar weet niet wat te doen. Hij wil gaarne den troon behou den en vandaag, na alle voorbereidselen tot de vlucht getroffen te hebben, heeft hij; 'besloten in Londen te blijven. Op dit oogenblik is Jeffreys bij hem. Ga tot hem in den naam des Heeren." „Maar boe?" vroeg Trelawney. „Ik ben er op voorbereid. Ga naar het paleis en geef dezen brief aan de wach ters. Dan zult gij tot hem toegelaten wor den. Wees dan stoutmoedig en spreek wat God u in 't hart geeft." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 5