Land- en Tuinbouw Telegrammen. Politieberichten. Finantiëele Berichten Marktberichten Burgerlijke Stand. daas >?«r gran* gesmokkeld. Bij de ontdekking van deien frauduleuzen invoer hebban kommiozen in samenwer king met de gemeentepolitie dertien toe stellen in beslag genomen. Deze toestellen, welke aanvankelijk uit de woningen wer den verwijderd, zijn naderhand in verze gelden staat aan de eigenaars, die veelal ta goeder trouw waren, teruggegeven, Nu is men echter begonnen met de toestellen in beslag te nemen. De appa raten worden thans definitie! geconfis- keerd, terwijl tegen de bezitters een straf vervolging zal worden ingesteld. Naar van bevoegde zijde wordt gemeld, be draagt het aantal toestellen, dat op deze wijze in beslag zou genomen worden, te Yenlo en omgeving alleen reeds veertig. Verslag der RijkslandbouwproefvelJen in Zeeland over 1935. Tarweproefvelden. In den Wilhelminapolder gaf van de rassen Ju liana, Imperial Ha, Emma, Invicta (oude selectie), Wilobo en Carstens V, 't laatst genoemde ras de hoogste opbrengst. Te St Philips-land won van de rassen Juliana, Vilmorin 23, -27 en -29, Prins Hendrik, Trifolium, Pajbjerg 32 (Konge) Invicta (nieuwe sel.), Providence en Men del de Vilmorin 27 het, doch het verschil met de andere rassen van Vilmorin was gering. Van de zomertarwerassen Svalöf, Extra Kolben II, Mansh. van Hoek, Blanka en Mansholt'® Witte, stond de Blanca aan de spits. Op -het vermeerderingsproefveld te N.- en St Joosland, waar behalve 'bovenge noemde rassen ook nog Peragis werd ver bouwd, won de Mans'h. Witte het; 't ver schil met Blanka was echter gering. Te O-ostkapelle gaf van de rassen Sval. Extra Kol'ben, Peragis en Mansh. van Hoek, -de laatstgenoemde de hoogste op brengst. 'Gerstproefvelden. Te Kort- gene, waar naast de brouwgerst-rassen Abed Kenia, Saxonia en Maja, nog de rassen Bigo en Goudgerst geteeld werden, kon de laatste het in opbrengst winnen. S c 'h ok kerproefveld. Van de rassen Zelka, Jumboka en Mansholt Kort- stroo stond te Kortgene de Zelka weder aan de spits. Vlasproefvel'den. Te Bieze- linge, waar de rassen Concurrent, Texa- 'la, Blenda, Giganta -en F 6 van Dr Dorst verbouwd werden, gaf het eerstgenoemde ras de 'hoogste opbrengst aan stroO', doch de kwaliteit was het best bij F 6 en Gi ganta. Te Wissenkerke, waar dezelfde vijf ras sen beproefd werden, won de F 6 het ver in stroo-opbrengst, -doch de kwaliteit was bij vier rassen gelijk, bij het vijfde (Con current) kwam ze wat tekort. Blauwmaanzaadproef- v e 1 d. Van -de rassen Boma, Mansholt, Noibel en Emmabloem voldeed het eerst genoemde 'het slechtst, het laatstgenoem de het best. Witte boonenproefveld. Do-o-r de abnormale groeiomstandigheden was er dit jaar te N.- en St Joosland weinig verschil in opbrengst tusschen Vera, Blanca, stam Louiws en 't landras. Blanoa won het nog met kleine verschil len. Karwijproefveld. Van de ras sen Mansholt en Kiste-makers Volhouden won in de Bathpolders het laatstgenoem de ras het met een klein verschil. Aardappelproefvelden. Te St Philipsland gaf van de rassen Alpha, Industrie, Triumf en Record, de Industrie het hoogste beschot. Van de rassen Flava, Gruno, Dorst G 114, Noordeling, Nationaal, Souvenir, Be velander, Eigenheimer en Westbrabander, stond te Cadzand Gruno aan de spits. 5$MS5shö(ibft»tnjding. Do Flantouziektenkundigen Dienst te Wageningen vestigt de aandacht van be langhebbenden er op, dat de schade, door musschen veroorzaakt, in vele gevallen zoo groot is, dat bestrijding van deze vo gels wenschelijfc geacht moet worden- Voor den graanbouw zijn de musschen zeer schadelijk, doordat zij de halfrijpe 'korrels uit de aren pikken, in tuinen pik ken zij de pas gezaaide zaden uit den grond, in boomgaarden worden bloesems en vruchten stukgepikt. In den 'hoenderhof pikken de musschen veel van het voor de hoenders 'bestemde voedsel weg en tenslotte verjagen zij vele nuttige vogels (meezen en zwaluwen) uit hun nestplaatsen. Overal, waar de musch in groot aantal optreedt, is de bestrijding aan te hevelen. Vele middelen, die tot nu toe zijn aan bevolen voor de bestrijding van musschen hebben het bezwaar, dat zij of te veel tijd vergen en daardoor te duur worden, of dat het aantal gedoode musschen te klein blijft in vergelijking tot het totaal aan tal, Dit geldt zoowel voor het uithalen der nesten als voor het' afschieten en vangen in den winter. Meer succes heeft men thans verkregen met 'het vangen van jonge musschen in den zomer. Met speciaal voor dit doel ge maakte vangkorven kunnen de jonge mus schen, die veel minder voorzichtig zijn dan de ouden, in groot aantal gevangen worden. Een voordeel is verder, dat er zeer wei nig andero vogels mee gevangen worden. Als dit een enkele keer mocht gebeuren, kunnen zij worden losgelaten, daar de vogels levend en onbeschadigd worden ge vangen. Nadere inlichtingen over deze vangwij- ze, die verleden jaar voor het eerst in ons land met goed gevolg is toegepast, worden verstrekt door den Planteniziektentundi- 3WR Dienst te Wapeningen en door do bij dien dienst, werkzame ambtenaren. Politierechter te Middelburg. Zitting van 5 Mei 1036. De volgende personen waren gedag vaard: A. E. C. W., echtg. van R. de D., 35 jaar, zonder beroep, te Terneuzen, wegens beleediging van Margaretha de Maree. Eisch: f 25 of 10 d.; uitspraak: f 15 of 10 dagen. Ca. Da. de L., 18 jaar, zonder beroep, te Aardenburg, wegens beleediging van C. M. de Meij. Eisch en uitspraak: f 10 of 5 dagen. S. J., 64 jaar, commissionair te Axel, wegens mishandeling van F. J. Lippens Eisch: f25 of 15 d.; uitspraak: f20 of 10 dagen. P. J. B., 37 jaar, autohandelaar te Groede, wegens beleediging van Jozias Faas. Eisch en uitspraak: f 20 of 10 d. A. de W., 18 jaar, fabrieksarbeidster, te Sluiskil, wegens diefstal van een hor loge. Eisch: 3 mnd. gev. str. voorw. proef tijd 3 jaar en f 20 of 10 d.j uitspraak: 1 mnd gev. straf voorw. proeft. 2 jaar en f 15 of 10 d. P. J. van R,, 23 jaar, arbeider, te Sas van Gent, wegens mishandeling van Cl. L. J. de Nocker. Eisch: f 25 of 15 d.; uit spraak: f 15 of 10 d. E. J. S., 44 jaar, klompenmaker, te St Jansteen, wegens beleediging van Mathil da de Maaijer. Eisch: f 20 of 12 d.; uit spraak: f 15 of 10 d. M. N. v. d. V., echtg. van A. H., 31 jaar, zonder beroep; te St. Jansteen, wegens beleediging van E. M. van de Velde. Eisch en uitspraak: f 5 of 3 d. Naar een coupee r-v er- bod hij honden. De Vereen, voor Wettelijke Dierenbescherming (Politieke Actie) en de Eerste Nederlandsche Bond voor Dierenbescherming „Dierenvrien den" hebben op 18 Febr. j.l. gezamenlijk een request gericht tot den minister van Justitie, naar aanleiding van het feit dat, in weerwil van het bekende vonnis tot coupeerverbod van honden van de Rechtbank te Amsterdam, niettemin nog steeds met coupeeren van honden wordt doorgegaan. In dit request verzochten deze beide vereenigingen primair door een aanschrij ving aan het Openbaar Ministerie zulke dierenmishandelingen te doen vervolgen, subsidiair althans van te voren een uit spraak in hoogste instantie uit te lokken. Namens den minister van Justitie is thans aan deze vereenigingen bericht ge zonden, dat een uitspraak van den Iioo- gen Raad in zake coupeeren van de ooren van den bond zal worden uitgelokt en na die uitspraak zal worden overwogen of aanleiding bestaat om ook aan het pri mair verzoek te voldoen. Besprekingen ie Genève. DEN HAAG. De vertegenwoordigers van Nederland, de Scandinavische Sta ten en Finland, zijnde de staten, die tot dusver den zetel in den Raad van den Volkenbond hebben bezet, thans door De nemarken ingenomen, zullen Zaterdag 9 dezer een bijeenkomst te Genève hebben ter bespreking van verschillende aangele genheden, verband houdende met den Vol kenbond, welke voor hun landen van bij zondere 'beteekenis zijn. Tegen dienzelfden dag is ook een bijeenkomst uitgeschreven waarop vertegenwoordigers van Spanje en Zwitserland aanwezig zullen zijn. In verband hiermede zal Minister de Graeff zich in de tweede helft dezer week naar Genève begeven. Nieuwe instorting verwacht. RHENEN. In verband met, het feit, dat ook de hoofdpilaar in de Cunerakerk hedenmorgen teekenen van werking ver toonde, is het gevaar voc de arbeiders hierdoor zeer vergroot. In dezen pilaar is nu een microfoon opgehangen, waar door het mogelijk is het ontstaan van scheuringen dadelijk te signaleeren. Zoo doende worden de arbeiders onmiddellijk gewaarschuwd, zoodra een instorting op handen is. Salarisverlaging ctpgeiegd. EINDHOVEN. Bij Kon. Besluit is aan het gemeentebestuur van Eindhoven opge legd de salarissen van het gemeente-per soneel opnieuw te korten en wel volgens een regeling door den Minister van Bin- nenlaDdsohe Zaken opgesteld. De bedoeling is, dat de salarissen van de werklieden en het politie-personeel zul len worden aangepast aan het plaatselijk loonpeil. Minister Slingenberg naar Groningen. ■GRONINGEN. Minister Slingenberg zal Donderdag 7 dezer in het provinciehuis de provinciale rijkscommissie voor werk verschaffing installeeren. Onder zand bedolven. HEERLEN. De 50-jarige weduwe M. te Nuth was hedenmorgen met haar zoon bezig zand te scheppen uit den z.g. zand- put, toen zich plotseling een. instorting voordeed. Toen de vrouw te voorschijn werd gehaald, was ze reeds overleden. De moordaanslag te Meppel. MEPPEL. In het Sofiaziekenhuis te Meppel, is in den afgeloopen nacht over leden Mevr. B. Stern, die Zondag door haar dienstbode ernstig met een hamer was gewond. Gebleken is., dat de dienst bode, IJke Veen, een stil meisje komende uit esn keurig arbeidersgezin, veraaoade- lijk in een vlaag van verstandsverbijste ring heeft gehandeld. Haar mevrouw stond als niet al te ge makkelijk bekend. D'e deelneming met het gezin waaruit het meisje komt, is alge meen. De onrust in Spanje. MADRID. De ongeregeldheden in Spanje duren onverminderd voort. Stakingen, brandstichtingen, overvallen op kerken zijn aan de orde van den dag. Te Madrid zijn gisteren 7 kerken en kloosterscholen in brand gestoken. Te Valencia hebben de fascisten giste ren steenen gegooid naar een auto met demonstranten, waarbij 1 fascist werd gedood en 5 personen gewond. Verder zijn twee rechtsche politici aangevallen die redevoeringen hielden, een van hen werd met 9 messteken gewond, de andere kon vluchten na twee tegenstanders met revolverschoten te hebben gewond. Aangezien de stokers van de Spoor weg-Mij. M.A.Z. in staking zijn gegaan, staken ook de machinisten, zoodat geen enkele trein rijdt. De Italianen nog niet in Addis Abeba. ROME. De eerste onderdeelen van de gemotoriseerde kolonne hebben thans de Erithreaansche kolonne 'bereikt, welke reeds eenige dagen in de nabijheid van Addis Abeba vertoeft. Beide groepen ruk ken langs verschillende wegen van Dessie af on. Vermoedelijk zullen eerst andere troe pen worden afgewacht, alvorens de stad op de vooraf bepaalde wijze binnen te trekken. Nederlanders zoeken toevlucht op de Duitsche legatie. ADDIS ABEBA. Dag en nacht rijden Dui'tsche patrouilles met mitrailleur pistolen door de stad op zoek naar Duit sche onderdanen en onderdanen van sta ten, die zich onder de bescherming van de Duitsche legatie hebben gesteld. Verscheidene vreemdelingen, waaronder Nederlanders, hebben verzocht om opne ming in de Duitsche legatie, omdat zij zich hier het veiligst achten. Het gebouw is gemakkelijk te verdedigen. De Belgische legatie is gister ook aan gevallen. De toestand in Addis Abeba. LONDEN. Volgens het laatste uit Addis- Abeba ontvangen telegram is de voorpost teruggenomen van den heuvel vanwaar af het bij de Britsche legatie behoorende park kon worden overzien. Dit was noo- dig door de voortdurende aanvallen van de met geweren gewapende bandieten. Dr VAN DER DOES TERUG UIT ABESSYNIE. Het was niet meer mogelijk het Roode- Kruiswerk voort te zetten. De speciale correspondent van het A.N.P. te Genua telefoneerde hedenmid dag: Hedenmorgen om 6 uur was ik aan boord van het Ned. mailschip „Johan van Oldenbarneveld", waar ik Jhr Dr van der Does ontmoette, die naast Dr Winckel, de leiding had van de Ned. Ambulance in Abessynië. Dr van der Does zeide zich persoonlijk zeer goed te gevoelen, alleen was hij in het onherbergzame 'land wat afgevallen. Hij heeft vroeger dan de andere leden Abessynië verlaten, behalve dan Dr van Schelven. Ongeveer een maand geleden vertrok hij reeds uit Dessie. Hij heeft geen contact met de Italianen gehad, hoewel hij de leiding had over het meest vooruitgeschoven gedeelte van de Ned. ambulance. Men kon steeds tijdig terugtrekken voordat de Italianen zoover doorgedrongen waren, dat zij de Ned. ambulance, zouden hebben bereikt. De chirurg, die morgen in Nederland hoopt te arriveeren, zeide, dat door het verlies van groote voorraden levensmid delen eh verbandstcffen het, niet meer mogelijk was het Roode Kruiswerk behoorlijk voort te .zetten. Toch heeft het Nederlandsche Roode Kruis in Abessynië veel nuttig werk verricht. Er werden niet alleen militaire gewonden behandeld, doch ook heel wat injecties aan zieke soldaten en generaals gegeven, die voor de behandeling zeer dankbaar waren. De Negu3 aldus Dr v. d. Does maakte op mij den indruk een zeer merk waardig man te zijn. Over politiek wenschte Dr v. d. Does zich niet uit te laten. Hij was alleen als medicus naar Abessynië gegaan. Met den express-trein van 10 u. 20 is Dr v. d. Does hedenmorgen naar Neder land doorgereisd. De toestand in Palestina. JERUZALEM. Hoewel de regeering verklaart, dat de algemeene toestand on gewijzigd is, komen toch nog brandstich tingen en ongeregeldheden op verschil lende plaatsen van het land voor. Middelburg. Gevonden voorwerpen. Inlichtingen aan het Bureau van Politie betreffende: diverse .sleutels, heerenrij wiel, kussentje, vulpen; bij de hieronder genoemde particulie ren; mantelband, P. J. Poppe, Span- jaardstr. E 89; handbeschermer, J. Sin- ke. Lange Breestr. C 156; sjaal, M. v. d. Weel, Bleek E 94e; belastingmerk, Janse, Oude Vliss.weg E 247; buissleutel, E. Va der, L. Geere K 317; riem, Hoenderop (Henning), fotograaf, Markt G 14; auto band, J. Geervliet, Wiss. Wagenplein Q 114; kanarie (geel), Wessel (de Maan), L. Delft; kinderscboentje, wed. de Swart, Bastion N 65; kinderport. met inh., J, L, t van Raan, Karelsgang T 45; torapouce, v. Belzen, Branderijgang M. 238; mantel band. Ccumau. Molenwater; etui met spiegel en kam, R. Stenhuis, L. Noordstr, L 188; damestaschje met inh,, Kievit (ga rage), St, Janstr,; bankbiljet, G. Mar- kusse, N. en St. Joosland B 40; kistje met inh., J. Lijnse, Oude Vliss. weg E 205; schaap, Poppe, Poelendalen; hondenpen ning, Portier Gasthuis alhier; mantel band, R. Steutel, Simpelhuisstr. L. 172; kinderport., Nathan, Wagenaarstr. E 81; mantelband, Strik, Seisstr. Q 17; Groen- tenkaart, De Konick, Kuiperij L. Giststr F 127; pet, J. Snijders, Goesche Koren markt P 54; kinderport. met rozenkrans, Schoonacker, Molenwater E 48; schild pad, K. Mol, Veerschesingel S 73; gym nastiekschoen, Zwigtman, Sleeperssingel O 317; Belastingmerk, G. de Koning, Noordplein, M 218; Engelsche sleutel, A. Heijstek, Hendrikstr. W 65; jongensjas, B. Kooman, N. Haven I 106; boeren- doekje, J. Fijnout, Hofplein E 222; huis sleutel, Th. Wijtman, L. Delft A 100; padvindersrierh, J. Broekert, St Jans- str.; actentasch, A. Pieterse, St. Laurens A 79; centuur, S. Cal jou, Volderijlaagte M 84; port. met inh,, twee paar hand schoenen, damesmuts, concertzaal, L. Singelstr.; nikkelen sleutel, Hillebrand, Noordbolwerk M 224; rozenkrans, J. Bïondina, Rozenstr. W 213; halsband met penning, Westerweel, Rozenstraat V/ 262, kaatsballetje, Joris v. Leeuwen, Dam Z.Z. G 34; geldstukje, v. Ham, Markt G 5; bril in etui, Cozijin, L. Delft; oorbel letje, Strik, Seisstr. Q 17. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Hee' N.V. te Goes. vorige koers heden H. V. A. 2151/* 219 Ned. Ind. Hdbk. 104% 104Vv Philips 173 178 Unilever 104 10'6% Amsterd. Rubber 112V2 112% Koninkl. Petroleum 251% 256% Deli Mij. 20lVï 203% Ned. Scbeepv. Unie 40 42% 4 pet. Nederland 993/s 99V8 4 pet. Nederl. Indië 967/8 96s/s U. S. Steel 325/s 343/s Anaconda 18:11/l6 20Vs U. S. Leather 4 4 Bethlehem Steel 27% 295/s Adj. Gbic. Milwaukee 3u/u 3% Cities Service 2% 216/is Intern. Nickel 26 27 Shell Union 97/l8 9"/ie Kennecott Copper 20 21% Radio Corp. 63/e 6% Gar Foundry 18% 19 Tidewater 97/s 10 Midcont. Petrol 12% 12 Gen. Motors 37% 39 American Enka 12% 12% United Corporation 3V2 3% Evenmin als er gisteren veel omging in een uitgesproken flauwe markt, waren be den in bepaalde vaste markt, de omzetten van veel belang. Dat de Amerikaanscbe koersen flink boven pariteit waren was dan ook niet toe te schrijven aan Neder landsche aankoopen, maar meer daaraan, dat de Londensche beurs vast was. Blijkbaar wordt de internationale situ atie in Engeland wat gunstiger beoordeeld terwijl ook eenige kapitaalvlucht uit Frankrijk tot aankoop op de buitenland- scbe beurzen aanleiding gaf. Hierop wijst de voortdurend williger stemming voor Kon. Olie, die tot 257 pet. opliepen. In sympathie 'hiermede waren ook de meeste lokale fondsen vast. Amsterdam Rubber was niet veranderd. De verslagen der rub berondernemingen vallen tegen; daardoor is de handel in, deze afdeeling .bijna tot stilstand gekomen. 'Op de obhgatiemam was eenig aan bod, hoewel van weinig 'belang en daar de vraag weer gering was, brokkelden de koersen een kleinigheid af. Wisselkoersen. Amsterdam, 5 Mei, 2.30 u. Londen 7.31%—7.33. Berlijn 59.4459.49. Parijs 9.69'9.73, Brussel 25.0025.08. New-York 1.47—1.48. Goes, 5 Mei 1936. Graanmarkt. Wegens kleinen aan voer geen noteering. Boter per kilo f 1,50, middenprijs per halve kilo f 0,75, winkelprijs f 0,85. Fabrieksboter verkocht k 87% ct. Afwij kende boter 60 ct., 2e soort boerenboter 70 ct. Eieren per 100 stuks f 2, middenprijs per 25 stuks 50 ct., winkelprijs f 3. Eendeneieren f 2, Poeleieren f 1,50, Gans eieren: groote 7, kleine 5 ct. V.P.Z. Aanvoer 10487 eieren. Prijs f2,30 per 100 stuks. Kleine f 1,60. HandelaarSprijzen: Eieren f2, kleine eieren f 1,50. Boter 65 cent. - GOES. Groote veiling van Dinsdag 5 Mei: Kropsla f3.60 per 100 stuks. Kleine veiling: Appels: Goudreinetten 1730; idem stek 1011; Pomme ■d'Oranje 13, alles per 100 kg.; Aardbeien 0.902.10 p. 100 stuks. Diversen: Bloem kool 814; idem 2e en 3e soort 37; Kropsla 3 104.30; idem 2e soort 1,70 2.90; Violenplanten 1.30; Kipeieren 2.20 2.80; Ganseieren 5.80, alles per 100 st.; Postelein 1112; Witlof 911; Spinazie 46; idem II 8; Princeseaboontjas v. d. zaai 7; Blauwe aardappels 2,50, alles per 100 kg.; Radijs 0,501.40; Rabarber 1 6; Prei II 3; Tulpen 16; Flieren 1; Anemonen 4—-6; alles per 100 bos; Spi rea's 0.26 per pot. MIDDELBURG, 4 Mei. Op de veiling deden; Snijsla 68, Spinazie 26, Pos telein 1116, Moskrul 10, Zuring 59, Witlof 1020, Wijnpeen 34, Asperges 2531, Uien 4, alles per kg.; Zuring 9 11, Peterselie 713, Sterrekes 35, Sja lotten 1116, alles per chip; Peulen 17, Tuinkers 8, alles per doos; Peen 916, Raapstelen 12, Prei 25,5, Selderie 15, Peterselie 11.5, Rabarber 35.5, Radijs 12, Rammenas 24, alles per bos; Bloemkool 315, Andijvie 26, Ki opsla 25, Komkommers 916, alles per stuk. Perziken (de eerste aangevoerd door de Walchersche Fruitteelt-maatschappij te Nieuw- en St. Joosland) 9 c., Aard beien 15 ct. per stuk; 5480 ct. per pond. Bloemen: Geraniums 10, Hortensia's 7, Salvia's 9, Begonia 45, Primula 9 ct., alles per pot; Tulpen 613, Anemoon 3, Lathyrus 3, Irus 67, Jeronicums 2, Flieren 36, Muurbloemen 3 ct., alles per bos; Violen 613, Madeliefjes 57, Vergeet mij niet 4 ct., alles per 10 stuks; Generiums 2223, Mosplantjes 3 ct., beide per plantje. Op de aardappelveiling deden: Zeeuwsche Blauwe 6071 ct. per 25 kg., Nieuwe Aardappelen I 1819, H 1920, III 14 ct., alles per pond. KAPELLE (Z.-B.), 4 Mei 1936. Groenten: Postelein 1416, Spinazie 23 ct., beiden per K.G. Aardappelen f 2,20f 2,50 per 100 K.G. Bloemkool 415 ct. per stuk. Krop sla f 1f 4,40 per 100 krop. Radijs f 1,40— f 1,60, Prei f 3,80f 5,30, Rabarber f 4, alles per 100 bos. Bloemen: Zaaibegonia's 3, Spirea's 21 st., beiden per pot. Tulpen f5—f8, Ster narcissen f 3,50, beiden per 100 bos. MIDDELBURG. Bevallen: H. J. de Jonge—Guequierre, d.; H. M. v. d. Ven Jobse, d.; M. Koole- Boone, d. Ondertrouwd: J. K. Bdesma 27 j. en J. J. Mantz 24 j. (M. Ct.) Van 1630 April. KOUD'EKERKE. Ondertrouwd: M Brasser, 22 j. en J. Melse, 23 j.P. de Vroe, 25 j. en E. Puijpe, 23 j.; S. de Kam, 26 j. en J. Verhage, 25 j.; F. Brasser, 25 j. en J. den Boer, 29 j.; A. Janse, 23 j. en W. L. de Wijze, 25 j.; D. Kerkhove, 25 j. en G. Buijs, 25 j.; M. Boone, 25 j. en P. Marijs, 24 j.; M. Brouwer, 32 j. en J. Back, 30 j. Bevallen: M. Barentsen geb. Koole, z.; J. Gijvat geb. -de Potter, d.; H. G. Vader geb. den Hertog, z.; J. de Visser geb. Wisse, d. Overleden: N. Jobse, 68 j., vrouw van J. Florisse; D'. Boogaard, 68 j., vrouw van A. Looise. (V. C.) Van 1 tot 30 April 1936. VEERE. Bevallen: W. Marteijn, geb. Kesteloo, d.; D'. M. Verlinde, geb. Kor- stanje, d.; W. de Buck, geb. Kuzee, d. (M. G.) Van 26April2 Mei. VROUWENPOLDER. Getrouwd: A. O'sté 31 j. jm. en D. A. Goedbloed 30 j. jd. Ondertrouwd: A. Jongepier 22 j. jm. en H. Bakker 22 j. jd.; J. de Visser 22 j. jm. en M. Duvekot 21 j. jd. (M. G.) Van 25 April2 Mei. OOSTKAPELLE. Bevallen; G. de Vis ser geb. de Visser d. Getrouwd: J. Wondergem 23 j. jm. en M, van Sorge 22 j. jd. Overleden; A. de Pagter 18 j. jm.; J. Janse 72 j. man van A Goozen (M. G.) Over «ie maand April. ST LAITRENS. Ondertr.: M. A. Heij- boer, 28 j. en G. M. Dekker, 22 j.; A. A. Francke. 23 j. en J. M. Wisse, 27 j. Getrouwd: Hi. A. de Boer, 27 j. en M. Simons, 27 j. Bevallen: G. G. Davidse-de Visser, d; E. Jobse-Willeboordse, d.; P. S. Marinis- sen-Van Belzen, z.; P. Minderhoud-Leijn- se, d.J. de Kam-Geschiere, d.: P. J. Kraamer-Reijnierse, d. Overleden: E. Melse, 68 j., echtg. van A. Janse. (M C.) MELISKERKE. Bevallen: E. Poppe geb. Louw®, d.; M. Matthijsse geb. Boo gaard, d.; G. Krijger geb. Jobse, d. Overleden: W. de Visser, 4 mnd., jd. (M. G.) AAGTEKERKE, Overleden: K. G. Kole, 27 j., echtgenoote van J. A. de Smit; S. Bosselaar, 27 j. jm.; P. Mal- jaars1, 83 j., weduwnaar van E. Bosse laar. Ondertrouwd: J. Simonse, 24 j. en A. Kluijfhout, 21 j. te Biggekerke; P. da Visser, 29 j. en J. Louws, 32 j. (M. G.) WISSENKERKE. Ondertrouwd; 16, Dingenis Broekhoven 23 j. jm. te Kort gene en Dirkje Visser 23 j. jd.; Pieter Wisse 25 j. jm. en Catbarina van der Weele 27 j. jd. te Golijnsplaat; Marinus Jacob Leendertse 26 j. jm. en Lena Anna van Damme 26 j. jd. te Kortgene. Gehuwd: 22, Jacobus Cornelis Priester 25 j. jm. en Thomaatje Lena de Fouw 24 j. jd. Overleden: 10, Trientje Brouwer 78 j., echtg. van Adelbert Hugo Johannes Al fred Herman Kriele; 19, Jan de Haze 2% maand z.v. Pieter de Raze en Adriana Heijistek. Geboren: 20, Lennis Jan z. v. Thomas Krijn Koole en Pieternella Feijitel. (N. B).

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3