IBIS SHAG Dobbel ma mi lekker ...man! Hebt Gij Lendenpijn? AKKERTJES ZUINIG EN SMAKELIJK AKKER.CACHETS r't de Provincie la da isi&tsta aken Bij» in Brabant reeds vier schoenfabrieken gesloten en builen Brabant twee. Een fabriek te Til burg heeft surséance van betaling ver kregen. DE VERKADE'S FABRIEKEN TE ZAANDAM JUBILEEREN. Een groot aantal schenkingen. Te Zaandam had Zaterdag de feeste lijke 'herdeniking plaats van het 50-jarig bestaan der Verkade's fabrieken. Een der vele ruime fabriekslokalen was voor de ontvangst van de talrijke genoodigden ingericht. Reeds voor tienen had het voltallig personeel van c.a. 1200 xnan daar plaats genomen. Onder de gasten werden o.a. opgemerkt de minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, Prof. Dr Ir H. C. J. H. Gelissen, de commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland, Jhr Mr D'r A. Roëll, de burgemeester van Zaan dam, de beer K. ter Laan en vele an deren. De heer A. E. Verkade, directeur, stond uitvoerig stil 'bij den groei van de fabrie ken. In 1886 begon men met 18 man, thans werken er alleen te Zaandam 1050. De heer van Reynen bood de firma V erkade met een korte toespraak, namens de Ned. Mij', voor Nijverheid en Handel de gouden medaille dezer Maatschappij aan. Namens het personeel werd de directie een relief van het fabrieksmerk „De Ruy- ter" aangeboden. Des middags 'heeft ds directie gereci pieerd, bij welke gelegenheid talloozen uit het Nederlandsche bedrijfsleven van hun belangstelling blijk gaven. Ter gelegenheid van dit jubileum wer den door de directie de volgende schen kingen gedaan: f 5000 aan het fonds „Laan" (bevorde ring van het ambachtsonderwys). f5000 aan het fonds „Honig" (cultu reel werk voor jonge werkloozen). f 10.000 aan de vereeniging „Armen zorg". f 10.000 aan de Kamer van Koophan del in de Zaanstreek voor een door haar aan te geven doel. f 500 aan de tennisclub Verkade. f 1000 aan de voetbalclub Verkade. f 1000 aan het muziekcorps Verkade. Verder is aan elk der leden van bet 1050 personen tellende personeel een ju- bileumgave verstrekt, n.l. aan de vaste arbeiders f40 en aan de losse f30. Jon gens en meisjes van 1416 jaar krijgen f 10, van 1719 jaar f 15 en zij, die boven de 20 jaar zijn, f20. Diegenen van hen, 'die langer dan tien jaar in dienst zijn, krijgen f25. Mevrouw Verkade'van Gelder te Delft weduwe van den heer E. G. Verkade, ou'ddirecteur der N.V., die later directeur van de Ned. Gist- en Spiritusfabriek werd schonk aan 'het Weduwen- en Weezen- fonds een gift van f2000 en verraste de weduwe van personeelleden met een jubi leumgift van f50. Het ongemak van velen, die een zittend leven leiden. Verrast zult Ge zijn na één of twee volgens recept van Apotheker Dumont Inspectie werkverschaffing. De heer Ir A. J. Markvoort, thans adjunct inspecteur voor de werkverschaf fing i*" ie inspectie Zwolle, is bevorderd tot r' nspecteur voor de werkverschaf fing oelast met de leiding van de in spectie voor de werkverschaffing in de provincie Zeeland met standplaats Goes. Aan den heer Ir Gonst. Stevens is op diens verzoek eervol ontslag verleend als inspecteur voor de werkverschaffing in de inspectie Zeeland. De Zeeuwsche T. T. Op het duinterrein bij Oranjezon, ge meente Vrouwenpolder is ook dit jaar de Zeeuwsche T.T., uitgeschreven door de motorclub Scheldegouwen, verreden. Deze terreinrit voor motoren mag zich in een stijlgende populariteit verheugen. Veie be kende renners hebben op dit zware 32 K.M. lange parcours hun krachten in het beheerschen van bun motoren gemeten, waarbij de toeschouwers van de duintop pen af het verloop uitstekend konden vol gen. Vooral de strijid tusscben Roest en Eijsink was interessant. Reeds spoedig na het begin verloor eerstgenoemde door motordefect twee ronden, waarvan hij na spannenden strijd lVï ronde wist terug te winnen. Des morgens werden de 150 co klasse (15 ronden) en de 250 cc klasse (18 ronden) verreden, des middags re den de 350 cc en de 500 cc klasse, beiden 20 ronden. Verschillende renners moesten door defecte machines (waarbij er waren die het reeds in de eerste ronde opgaven) of door een val den strijd staken. O.a. Verkerke op Eijsink maakte een leelijke buiteling. De uitslagen waren als volgt: 150 cc klasse: 1. D. H. Eysink, Amers foort (Eysink) in 1 uur 41 min. 50 sec.j 2. Gh. Duyn, Vlissingen (D.K.W.) 1.46.20; 250 cc klasse: 1, G. Timmer, Assen (New Imperial) 1 u. 45 min. 12 sec.; 2. J. Mesters, Den H«ag (Panther) 1.52.36; 3. Jac. AI, De ïaag (Royal Enfield) 1.54.45; 4. Öouwens, Middelburg 2.6.46; 5. G egtse (Triumph), Mid delburg 2.2 350 cc klasse: G. Timmer, Assen (New Imperial) 1.49.52; 2. Verlaan, Voorburg (Rudge) 1.52; 3. J. W. Wittenberg, Utrecht (Eysink) 1.52.1; 4. G. de Haan, Stryen (Velocette) 2.03.7; 5. H. van Ban ning Jr,, Den Haag (Velocette) 2.16.10; 6. J. Zwaai, Den Haag (Velocette) 2.17.7. 500 cc klasse: 1. D. H. Eysink, Amers foort (Eysink) 1.48.40; 2. J. Roest, Ter Aar (Eysink) 1.52.22; 3. D. Renooy, Soest (Malchless) 2.04,26). De beste prestatie werd geleverd door D. H. Eysink op Eysink, die een gemid delde snelheid behaalde van 38.888 km. Tot nu toe de snelste tijd op dit terrein gemaakt. De snelste ronde bracht J. Roest, even eens op Eysink, op zijn naam, n.l. met een tijd van 4 min. 54 sec. voor de 3H km. De snelste ronde van de Zeeuwsche deel nemers werd gemaakt door D. Bouwens (D.K.W.)De clubteamprijis werd gewon nen door de motorclub Leiden en omstre ken met de rijders Roest, Verlaan en Ban ning. Besmettelijke ziekten. In de week van 19 tot en met 25 April kwamen in onze provincie voor 4 geval len van roodvonk, n.l. 1 in ieder der ge meenten Goes, Hoedekenskerke, Ierseke en Zierikzee. Vereeniging voor Ziekenhuisverplegin op Z.- en N.-Beveland. Zaterdagmiddag hield deze vereeniging onder voorzitterschap van den heer m r Mes te Heinkenszand in het Schutters hof te Goes haar alg. vergadering. De secretaris de heer A. deLangete Goes herdacht in zijn jaarverslag, gelijk de voorzitter dit ook in zijn openings woord had gedaan, het overleden be stuurslid, den heer J. S. Bedet, aan wien de vereen, veel heeft te danken. Het aantal leden steeg van 28052 op 31 Dec. 1934 tot 33210 op 31 Deo. 1935, al- zoo een stijiging van ruim 18 pet. Deze vereen, is de «sterkste van alle bij' de fe deratie aangesloten vereenigingen. De stijging van het aantal opnamen in een ziekenhuis bedroeg echter vergeleken met 1934 42 pet. (906 tegen 636 in 1934). Het gemiddeld percentage der opnamen was dus 2,75 tegen 2,4 over het geheele land. Daarbij kwam nog dat de bijkomende kos ten per opname met ruim 11 pet. omboog gingen. Dit alles biji elkaar bezorgde het bestuur zorgen. Er moesten maatregelen genomen worden om aan de moeilijkbe den het hoofd te bieden. In de alg. verg. van 13 April 1935 werd besloten tot in voering van medische controle, leeftijds grens (55 jaar) en wachtgeldverlenging. Verder werd bepaald dat vergoeding al leen zou worden verleend, als de behande ling in het ziekenhuis door een specia list plaats bad, terwijl in de buitengewone alg. verg. van 28 Dec. j.l. werd besloten de korting op de contributie aan de on- derafdeelingen terug te brengen van 20 op 10 pet. en voortaan alleen maar verpleging in ziekenhuizen en klinieken en niet meer in sanatoria en krankzin nigengestichten te vergoeden. Al deze maatregelen samen hebben tot gevolg ge had dat de uitgaven weer in normale ba nen zajln teruggebracht en de financieele toestand weer gezond is geworden. Met een grooter aantal leden was bet aantal opnamen in het eerste kwartaal 1936 kleiner dan in het le kwartaal 1935, terwijl ook de verplegingsduur gemiddeld korter was. Verder maakte Spr. melding van de overeenkomst getroffen met de specialis- tengroep te Goes en een neus-, keel- en eorarta' te Middelburg!, voor de derde klas patiënten. Spr. dankte de besturen der onder-afdeelingen, de boden, de con trole-commissie, den accountant en niet in het minst de besturen en administra ties der ziekenhuizen voor de ondervon den medewerking. Het verslag werd goedgekeurd, evenals dat van den penningmeester den heer J. H. Klooster, te Ellewoutsdylk, dat sloot met een nadeelig saldo van f 13.675, dat uit de reserve werd be streden. Aan het Bestuur werd machtiging ge geven om te onderhandelen met vereeni gingen uit het eiland Tholen, die toetre ding tot deze vereeniging hadden ver zocht. De aftredende bestuursleden de heeren S. Balkenende te Wolfaartsdijk, J. H. Klooster te EHewoutsdijk, Th. Wolse te Kortgene en M. van Zweeden te Goes werden herkozen, terwijl in de vacature van wijlen den heer J. S. Bedet werd ge kozen de heer Mr H. G. J. Zaayer te Goes. Tot leden der controle-commissie werden gekozen de heeren J. Donner en J. de Kruijter te Goes. De uitkeering over 1936 bleef dezelf de als over 1935, dank zij de getroffen maatregelen, n.l. aan verpleegkosten maximaal f2,75 per dag, tot een maxi mum van f 137,50 per jaar, aan bijko mende kosten 75 pet. dier kosten tot een maximum van f 40, en byi opname in een barak voor besmettelijke ziekten een ex- tra-uitkeering van f 0,75 per dag tot een maximum van f 15. De begrooting voor 1936 werd vastge steld met een eindcijfer van f73.500. Naar aanleiding van enkele opmerkin gen bij! de rondvraag zegde de voorzitter toe dat het bestuur in de e.v. algemeene vergadering met een voorstel inzake het stemrecht op de algemeene vergaderingen zal komen. Naar G'haam. Vanmorgen is een aantal jeugdige werkloozen uit Middel burg, Vlissingen, Goes en omgeving per fiets naar het Woensdag a.s. officieel te openen kamp te Chaam van de Centrale voor werkloozenzorg („Jong Holland snakt naar werk") vertrokken. Ze zul len daar 7 weken te werk worden ge- t steld, om dan weer door anderen te wor den vervangen. Middelburg. Verschuiving paar denmarkt. In verband met den door de Z.L.M. op Donderdag 18 Juni vastge- stelden fokvee-dag is harerzijds bij B. en W. erop aangedrongen de Juni-paarden- markt, welke, ingevolge de bepalingen der desbetreffende verordening, alhier even eens op genoemden datum zou moeten worden gehouden, nader te doen plaats hebben op Donderdag 25 Juni. De commissie voor de Juni-paarden- markt adviseert om daartoe over te gaan en acht dezen datum mede aanbevelens waardig in verband met het ter markt aanvoeren van veulens. Op grond van het bovenstaande stellen B. en W. den Raad voor om tot de gevraagde datumverschui ving te besluiten. Mej. Catharina v. d. Broeke zal mor gen 5 Mei 50 jaar in dienstbetrekking zijn bij de familie Pouwer, Noordplein, alhier. Tien jaar geleden ontving ze een bron zen medaille als Koninklijke onderschei ding. koken op gas. wordt U getoond in de voordrachten met demon straties, welke worden gehouden in de benedenzaal van St. Joris, Balans op Woensdag 6 Mei 1936, 's namiddags 3 uur en 's avonds 8 uur 15. In de avondvoordracht zal speciaal de bereiding van eenvoudige maal tijden behandeld worden. Tot de kostelooze bijwoning van deze demonstraties noodigen wij belangstellenden gaarne uit. Gemeentebedrijven - Middelburg Vlissingen. Dhr D. W. Toussaint, hoofd inspecteur van politie alhier, die benoemd is tot districtscommandant van de rijks- veldwaoht, zal werkzaam zijn in het 7e district en zijn standplaats te Leeuwarden hebben. Zaterdag deed een 54-jarige man bij de Weststraat op den Boulevard een ern- stigen val met het droeve gevolg, dat hij aan de bekomen verwondingen is over leden. 1 Proces-verbaal is opgemaakt tegen twee mannen uit Koudekerke, die in een vechtpartij zijn gewikkeld geweest. Goes. Schaken. Zaterdagmiddag 1.1. speelde de heer Nordlohne in de boven zaal van hotel Centraal simultaan tegen 21 leerlingen van de R. H. B. S. al'hier. Het resultaat was, dat dhr Nordlohne 15 partijen won, 2 verloor (van Goela Kool wijk en G. A. de Vlieger), terwijl 4 par tijen remise eindigden (W. J. van Liere, J.J. Ehrhardt, G. J. v. Riet en J. Kegge). D'e leerlingen boden krachtig weerstand, terwijl er 'heel wat belangstelling, was. Kapelle. Zaterdagmiddag kreeg de hengstleider Wisse, alhier, zulk een he vige slag van den hengst van den heer L te Biezelinge, dat 'hij zich onder genees kundige behandeling moest stellen. Dë man is per auto naar zijn woning ver voerd. 1 Zaterdag werd door de Handboog sociëteit „Willem Teil" te Kapelle om 'het Koningschap geschoten op de klep. D'e boogschutter L. de Haas schoot het hoog ste aantal kleppen en werd alzoo Koning voor 1936. 1 Zaterdagmorgen werd de motorrij der L. van Kapelle door een auto aange reden op den gevaarlijken hoek bij <het ho tel de Zwaan. Met enkele ontvellingen kwam hij er af en met wat motoraverij. Ook we.d een fietser aangereden door een auto in den Eliwerveweg. (Door den heer van Wingen werd in de gehouden raads vergadering er op gewezen, dat de weg daar veel te smal is en van één kant dient te worden bereden.) De fietser werd in de sloot geslingerd en kwam er af met een modderbad. Heinkenszand. Zaterdag vergaderden de aandeelhouders van de weegbrug „Sa menwerking" alhier onder leiding van den voorzitter den heer Jac. van Hekke, die in de openingsrede herdacht het over lijden van den heer W. Nijsse Gz. als vroeger weger. Ontvangen is voor 1935 f3288.99, uitgegeven f2273.05, goed slot f 1015.94. Het kassaldo met reserve be draagt thans f3000. De huur der terrei nen van de staatsspoorwegen is met f 5 per losplaats verlaagd en daardoor ge bracht op f 15 per weegbrug. Het salaris van den weger woidt vastgesteld op f 300, terwijl met 68 tegen 51 stemmen wordt besloten om het weegloon voor aandeel houders en niet-aandeelhouders hetzelfde te doen zijn. Rilland-Bath. Belasting op hel gebouwd. Ook hier is door het bestuur Van den Reigersbergschen polder,, een belasting ingevoerd op de gebauwde per- ceelen ten bedrage van 4 pet. van de belastbare opbrengst. De invoering dezer heffing is voor de meeste aangeslagenen een zeer onaangename verrassing ge weest. Immers van het tot stand komen dezer verordening was het meerendeel der aangeslagenen onwetend. Van het plotseling te kampen hebben 1 met tekorten bij het polderbestuur is niets bekend, van minder inkomsten of meer dere uitgaven evenmin. Wel is bekend dat de meerdere inkomsten welke het polder bestuur door deze belasting binnenkrijgt, worden bestemd om de wegbelasting wel ke de gemeente van de grondeigenaren heft voor dezen te betalen. Teneinde aan deze onbillijkheid te ont komen, hebben een aantal ingezetenen welke door deze belasting op het gebouwd zijn getroffen, zich in een uitvoerig adres gewend tot Gedep. Staten van Zeeland. Is de Zaterdag j.l. gehouden vergadering van stemhebbende ingelan den van den Reigerbergschen polder, is de rekening over het dienstjaar 1935-36 vastgesteld in ontvang op f 25048.52 en in uitgaaf op f23705.47. De begrooting voor het dienstjaar 1936-'37 is in ont vang en in uitgaaf vastgesteld op f23810.62, terwijl het dijkgeschot voor 't ongebouwd bepaald is op f 17.50 per h.a. (over 1935-'36 bedroeg dit f 16.50 per h.a.) en voor het gebouwd op 4.24 pet. der belastbare opbrengst (over 1935-36 bedroeg dit 4 pet.). Op den staat van aanbeveling ter be noeming van een dijkgraaf wegens perio dieke aftreding van den heer P. Bruyn- zeel, zijn geplaatst de heeren P. Bruijn- zeel (aftredend), J. M. Krijger en J. J. van Gorsel, allen wonende te Rilland- Bath. Krutnlngen. Vrijdagavond vergaderde de Chr. Hist. Jongeren Groep, Oost-Zuid- Beveland. Medegedeeld werd dat door den Sta'ten'kring Goes dezen zomer een Chr. hist. Landdag zal worden gehouden. De voorzitter J. Stevense van Schore be handelde het onderwerp: „De Maatschap pelijke, Geestelijke en Zedelijke beteeke- nis der Werkloozenzorg", waarop een nuttige bespreking volgde. Mej. Gatshoei van Ierseke behandelde: „Vrije tijd". Borssele. Opgericht is een jeugdafdee ling van Landbouw en Maatschappij. Re glement en statuten werden ontworpen. Het bestuur werd als volgt samengesteld. Voorzitter P. Minderhoud. Secr.-penning- meester mej. Adra Nijsse, vice-voorzit- ster mej. Antonia v. d. Velde. Bestuurs leden W. v .Liere Gz. te Ovezande, mej. de Roo te Heinkenszand en J. P. Klompe te 's-Heer Arendskerke. De vereeniging telt thans 30 leden. Een kind van J. v. W. trof het ongeluk een ketel kokend water over het lichaam te krijgen. Hevige brandwonden bekwam het kind over het geheele lichaam. Dr Folmer verleende genees kundige hulp. Ierseke. Naar wij vernemen hebben be langhebbenden bijl den mosselhandel een monster Duitsche mosselen laten komen teneinde de kwaliteit en schelp zelf te kunnen en door anderen te laten beoor- deelen. De kwaliteit der visch is heel goed, de schelp is iets anders van kleur dan de Zeeuwsche mossel, maar de groot te is zeker goed. Er zön vele mosselen bij boven de 6 c.m. die dus in de beste soort vallen. Men is nieuwsgierig en tegeiyk huiverig om deze zaak verder uit te werken. 's-Heer Abtskerke. De Raad vergaderde Zaterdagmiddag. Afwezig dhr J. Hart- hoorn met kennisgeving. Mededeeling ge schiedt van de stopzetting der werkver schaffing binnen enkele dagen en van het feit, dat de electrische verlichting van Sinoutskerke dezer dagen gereed komt. De straatlantaarn heeft reeds op proef gebrand. Besloten wordt de pensioensbij drage van de Kweekelinge met akte aan de openbare school voor gemeentereke ning te brengen. De politie-verordening wordt aangevuld met een bepaling, vaststellende het slui ten der herberg in geval van brand of mobilisatiedagen. Na eenige discussie wordt den Burge meester f 25 crediet toegestaan voor nood- zakeiy'ke uitgaven in verband met de oefening inzake luchtbescherming op 16 Mei. D'e voorzitter deelt mede, dat een cursus voor le hulp by ongelukken zal worden gegeven, waarvoor veel liefheb berij is. Aan degene, die de petroleumlantaarn op Sinoutskerke aansteekt, wordt in ver band met de electrificatie met 1 Sept. a.s. eervol ontslag verleend. Nadat nog is besproken het eventueele schoonhouden der wegbermen van stekels en zaaddragend onkruid, wordt de ver gadering gesloten. 's Heerenhoek. In de Raadsvergadering waren afwezig G. Boonman met kennis geving en A. Faas. Na geheime zitting komen de ingekomen stukken ter sprake o.a.: het schreven van Ged. Staten, waar- by vryistelling wordt verleend voor een tydvak van twee jaren tot het geven van onderwyis in vak j. (de gymnastiek); een Ministerieele circulaire waarby aan nood- lydende gemeenten de vryheid wordt ge geven voor subsidie ten behoeve van ex tra-hulp voor werkloozen. Nadat de begrooting 1936 door de com missie van overleg in verband met de aanvrage van Rykssubsidie was bekeken geven Gedep. Staten den raad in over weging de navolgende uitgaven te verla gen: 1. het presentiegeld van de leden van den raad met f 20; 2. de bydrage voor weduwen- en weezenpensioen (de bydrage ad 15 pet. is thans verlaagd tot 14,5 pet.); 3. de straatverlichtingskosten; 4. de subsidie van het Wit-Gele Kruis met f25; 5. de onderhoudsbydragen voor we gen en voetpaden; 6. de bydrage aan het Burg. Armbestuur met f 150. Punt 1 heeft de onverdeelde afkeuring van de raadsleden. Ingezonden Mededeeling. VOOR Ol PIJP 8Q0KI IBIS EN GÉÉN ANDERE SHAG Ten opzichte van punt 3 geeft de voor zitter een toelichting. Uit deze toelichting komt vast te staan, de verlaging van geen beteekenis is, daar de bezuiniging eener- züds, een bezwaring wordt anderzyds, n.l. van de garantieiyn. De eenige beknib beling zou bestaan in 't verminderen van het aantal nachtlampen. De leden vin den minder nachtverlichting niet verant woord. De subsidie aan het Wit-Gele Kruis is onmogeiyk te verminderen, gezien de sterke daling van de bydragen der leden, terwyi andere soortgeiyke gemeenten aan hun plaatseiyke afdeeling tot ver over de f 1000 kwüit zün. Verhooging was meer op haar plaats. Ook de verlaging van de bydrage aan het Burg. Armbestuur vindt geen by- val. In principe althans wordt dit voor stel afgekeurd, misschien bestaat later de mogelykheid tot vermindering, nu kan dit nog niet worden beoordeeld. Verder is medegedeeld, dat de bewaar schoolsubsidie omlaag zal moeten, daar omtrent wordt nog nader bericht. Gedep. Staten stellen bovendien de vraag boe het mogelyk is, dat de dyk- en polderlasten zoo schrikbarend zyh ver hoogd. Het antwoord is al heel eenvoudig, het betreft n.l. de nieuwe belasting op de gebouwde eigendommen! 1 De strafverordeningen worden opnieuw vastgesteld. De heffing op gebouwd. In een spoedeisohen.de vergadering van Ingelanden van de Nieuwe Kraayertpol- der kwam als eenig agendapunt ter spra ke de veel omstreden heffing op gebauwd. Aangenomen werd om voor een tydvak van 5 jaar 4 pet. te heffen, behoudens de goedkeuring van Ged. Staten. Biggekerke. Zaterdag mocht de heer N. Remyn herdenken het feit, dat hy voor 40 jaar als molenaarsknecht by de fa milie Brasser in dienst trad. Door de zorgen van genoemde familie is deze dag voor hem tot een feestdag gemaakt. Reeds vroeg in den morgen woei de vlag van een der molenwieken en werd de ingang van den molen versierd. Des middags werd de heer Remy'n met vrouw en doch ter per auto afgehaald en vereenigden zich in de molenaarswoning met de feest vierenden verschillende autoriteiten. De oudste zoon van den heer Brasser feli citeerde den heer Remyn hartelyk met zyin jubileum. Als blylvend aandenken werd een hangklok en een barometer aan geboden. Vervolgens begaf men zich naar den molen waar allereerst het woord voerde jhr. mr F. L. J. van Ryckevorsel, bestuurslid van de vereen. „De Holland- sche Molen", die na den jubilaris namens zyln vereeniging geluk gewenscht te heb ben, een door hem zelf geschonken ge denksteen, aangebracht hy den ingang van den molen, onthulde. Op dezen ge denksteen staan de volgende woorden: 1896 2 Mei 1936 Nicolaas Remijn, geb. Goes 5-TV-1878, molenaarsknecht by Adriaan Brasser. Ik werk reeds veertig jaar als maalknecht by den molenaar; een goede Baas was steeds myin deel, geen Arbeid was mij ooit te veel. HSerop sprak burgemeester L. Simonse, welke mededeelde, dat bet H. M. de Ko ningin behaagd heeft dhr Remyn te ver- leenen de eeremedadlle in brons verbon den aan de orde van Oranje-Nassau. Na mens alle Ned. molenaars voerde de heer Van Bussel te Weerd (L.) het woord. Deze bood een teekening aan van het nieuwste model van den Nederlandschen molen. Vervolgens bood de heer Jhr mr van Ryckevorsel dhr Remyn een schilderstuk aan waarop de molen van Biggekerke. D'e heer Remyln dankte de familie Bras ser voor al hetgeen ze in de verloopen 40 jaar in blyde en droeve dagen voor hem geweest is, verder allen, die hem dezen dag tot een onvergetelijke hadden ge maakt. Bovenal dankte hyl den Heere die hem al deze weldaden bewezen had. Des avonds bracht de monharmonica- club, directeur dhr Joh. Wyikhuys, den jubilaris een serenade. Serooskerke. Zaterdag speelden ver schillende leden van de Schaakclub Mid delburg en een groep werkloozen „afd. schaken", allen te Middelburg een vriend- sohappelijken wedstryd tegen de schaak- y

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2