oTERD s. s. Nieuws Land- en Tuinbouw Rechtszaken Marktberichten Afloop Verkoopinpen en Aanbestedingen Burgerlijke Stand. Telegrammen. Advertentiën. Engelsch. aider de zon! in zorgen van voor de zege- ct en voor de genieten. "Wie zou het we er toe om als de meest de dingen te nieuwe blijken gst te nemen, >r hem bedon- mechanisch de te nemen, in- Gk»d geeft ze- lij zal z ijin OPMERKER. eeling. ïcerijen ooibusjes B. S. moemd tot des- .men van de H. Middelburg 15 JuliDr 1, oud-leeraar ■wijs, te Doorn; ir van het Em- ubrecht-Labora- rouw M. M. A. eerares bij het Oegstgees't. en 24 Juni; te en 27 Juni; te j en 10 Juli; te en 14 Juli; te en 18 Juli; Dr ar aan de Tech. nende te 's-Gra- te Heemstede li-docent aan de sterdam, wonen- e Ylissingen Goes op 14 en urg op 16, 17 r, secretaris der en Fabrieken te Jgenoemde scho- Pauw, adjunct- e Belastingen, te beide laatstge- Bezemer, hoog- iwhoogeschool te Messing, docent ooi te Rotterdam cht voor het exa- ■atie, schriftelijk Kuzee, volontair e. In de Luthersche te Amsterdam is igesteldheid over- directeur van de ar. Beslaagd voor het l het examen ge- J. Pik, volontair i n g b ij een aingsoefe- te Hilversum e.o efening gehouden :om, commissaris aan de N. R. Gt.: I der stad tijdens eft, hierover valt 'et forensen-kwar- donker. Van den sn kreeg hij gere- o's met niet-afge- laleerd werden of it bleef stralen, de hij er dan een itie heen, en nau- ,rna kreeg hij van cht te hooren, dat gedoofd was. jben zich voorge- verduistering door ien nu maar niet is, dat dergelijke ïaken hebben met ook allesbehalve onzin zijh. Zoo laatsen zoeklichten schijnen. Een ver- an den Lorenzweg verdiepingen en ilijk verlicht en de schoven, om zoo te wat zij het bloed- m deze oefening ewel de politie niet i, is zij er toch wel it rede te brengen, hierbij geholpen door het publiek, dat dreigde de ruiten in te gooien. Een winkelier in verlichtingsartikelen had zijn étalages eens extra in een over daad van licht gezet. Het moet hem zoo veel klanten gekost hebben, dat hij in een der 'plaatselijke bladen per advertentie zijn leedwezen betuigd heeft. Marken in een rijwielfra- m e. Na langdurige nasporingen hebben Duitsche kommiezen aan de grens bij Venlo twee wielrijders aangehouden, die reeds geruimen tijd van geldsmokkelarij werden verdacht. De ambtenaren beslo ten de rijwielen der mannen eens grondig te onderzoeken. In de buizen van het frame van elk der fietsen hebben de be ambten toen een bedrag van vijftien hon derd rijksmark aan Duitsche bankbiljet ten gevonden. Een der smokkelaars, die tijdens het onderzoek der rijwielen, had staan toe kijken, sloeg bij de ontdekking der bank biljetten eensklaps op de vlucht. Voordat hij de grens echter kon bereiken, kon hij worden gegrepen. De smokkelaars zijn gearresteerd en de rijwielen in beslag genomen, Colportage-relletjes. Gister avond is het op de Prinsengracht te Am sterdam tot een botsing gekomen tusschen N.S.B.-colporteurs en politieke tegenstan ders. Het was den geheelen avond ru moerig geweest en te ruim kwart over negen groepten naar schatting ongeveer 150 personen samen. Zij maakten het de politie lastig en schreeuwden en joelden tegen de colporteurs. Plotseling vlogen er steenen door de lucht. Een agent werd tegen de borst getroffen en liep lichte verwondingen op. Hij trok zijn revolver en loste een schot. Na een charge was de orde spoedig hersteld en konden de colporteurs hun weg naar het kringhuis voortzetten. Er hadden geen arrestaties plaats. Dertienjarige jongen ver- d r o n ken. Gistermorgen waren twee jon gens in een bootje op den Dommel te Vught aan het spelevaren. Plotseling sloeg het vaartuigje om en geraakten bei de jongetjes te water. Eén van hen kon zwemmende den wal bereiken, doch het andere, een dertienjarig jongetje, ver dronk. Instorting in de Gune- rateft te Rienen. Gistermid dag is van de Cunerakerk te Rhenen een gedeelte van het dak ingestort, waardoor groote schade is ontstaan, doch waarmee gelukkig geen menschenlevens gemoeid zijn. Sedert den brand van September 1934, die het dak en een gedeelte van het interieur vernielde, werden uitgebreide werkzaamheden verricht. Daartoe behoor de ook het herstellen van de groote stee nen pilaren welke de gewelven, die zich onder het vroegere houten dak bevonden, voor een groot gedeelte dragen. Deze ge welven zijn koepelvormig en van metsel steen opgetrokken. Eén der pilaren begon des morgens een kleine afwij king te vertoonen, zoodat men wist, dat oppassen de boodschap1 was. Des middags om 12 uur was die afwijking gevorderd tot 3 mm. Tegien 3 uur viel plotseling een steen uit een der gewelven van het mid denschip, welke gesteund werden door den pilaar, die nog vernieuwd moest worden en waaraan de afwijking was ge constateerd. Ofschoon op last van Monumentenzorg des morgens een tijdelijke ijzeren steun- construc'tie was aangebracht, mocht zulks niet baten. Na een hevig gekraak brak de pilaar, met het gevolg dat vier zware gemetselde gewelven instortten. Zes ar beiders, die in de kerk werkten, konden zich bijtijds in veiligheid brengen. Onder donderend lawaai kwam de steenmassa omlaag. Het kostbare preekgestoelte, een der bezienswaardigheden van de kerk, werd vernield; voorts een groot aantal kerkbanken. Daar nog werking in de gewelven bleek te zijn, werd het kerkgebouw gesloten. Het „Hbld." had nog een onderhoud met een der werklieden, die tot het laatst in de kerk is geweest. Hij vertelde, dat men 's ochtends de kalk van den bewus- ten pijler had verwijderd en daarna had bespeurd dat er gévaar dreigde. Onmid dellijk werden een paar menschen naar de drie plaatselijke smeden gestuurd met op dracht een groot aantal ijzeren beugels te maken om den boel bij elkaar te hou den. Zes werklui waren gistermiddag nog in het gebouw aanwezig, toen de opzich ter eensklaps onraad bespeurde. „Maak dat je wegkomt'', riep hij, en nauwelijks was men buiten, of met ont zaggelijk geweld stortte het gewelf om laag. Overeenstemming over de loonen op het eiland Tholen. Na verschillende malen geconfereerd te hebben zijin de samenwerkende Landar beidersbonden het met het bestuur van de Werkgeversorganisatie op Tholen eens geworden over het af te sluiten looncon- tract op een Donderdagavond j.l. gehou den conferentie te St. Maartensdijk. De voornaamste bepalingen luiden als volgt; Het uurloon voor volwaardige arbei ders zal over een geheel jaar 22 cent be dragen. Voor grassnijden, slooten delven, graan oogsten, werk aan den zelfbinder en dorschmachine, aardappelenrooien (ook oprapen) en mest laden een uurloon van 27 ct. Kunstmeststrooien met de hand 5 ct. p. 100 kg boven het gewone uur loon. Het tarief voor aangenomen werk zal zoodanig moeten zijn, dat een minimum loon van 27 ot. bereikt wordt. De vrou- wenloonen zullen 2/3 der mannenloonen bedragen. De arbeidstijden blijven onge wijzigd. Geschillen moeten bij de plaat selijke besturen ingediend worden. Kan geen minnelijke schikking getroffen wor den, dan zal 't geschil aan een in te stel len scheidsgerecht voorgelegd worden, Het contract loopt van 1 Mei 1936 lot en met 30 April 1937. Eventueele opzeg ging moet geschieden voor 1 Febr.; bij niet-opzegging wordt het contract stil zwijgend voor den tijd van een jaar ver lengd. De jongste indexcijfers van den landbouw. Hoewel in de prijzen der granen eenige verbetering optrad, kon het gemeenschap pelijk indexcijfer voor de akkerbouwpro ducten niet gehandhaafd blijtven, aange zien de noteering voor de consumptie aardappelen wederom lager was dan in de voorafgaande maand. Door den groo- ten invloed van dit laatstgenoemd product op het 'gemeenschappelijk indexcijfer daalde dit van 49 in Februari tot 47 in Maart (basis 19241929). Vrijwel alle zuivelproducten noteerden iets lager dan in Februari. Dat zulks in de indexcijfers in tegengestelden zin tot uiting komt, vindt zijn oorzaak in de da ling der basiscijfers. Het indexcijfer voor de groep landbouwproducten daalde van 50 in Febr. tot 49 in Maart (basis 1924 1929). Rechtbank te Middelburg. Zitting van 1 Mei 1936. Beleed iging van contro leurs. In den middag van 24 Febr. 1.1. deden eenige controleurs van de Land bouw Cririswet, wegcontrole onder de ge meente Terneuzen en omliggende gemeen ten. Te St. Jansteen hielden zij een wa gen aan, doch zoodra zij zich op die wagen hadden begeven reed de bestuur der daarvan door, niettegenstaande een vordering tot stilhouden. Toen de wagen het erf van den bestuurder had bereikt en men met de controle van de lading was begonnen, verscheen plotseling de vrouw des huizes die de vervoerbewijzen uit 'de handen van de controleurs trachtte te rukken, uitroepende: Jullie zijn oplich ters, landvreters, patjakkers en meer dergelijk schoons. Als verdacht van beleediging had deze vrouw, G. D„ 46 jaar, wonende te St. Jansteen, zich thans te verantwoorden. Verdachte zegt, niet boos te zijn ge weest op de ambtenaren. Deze zijn als woestelingen opgetreden, aldus verdachte. Het geval heeft zich juist andersom voor gedaan. Verdachte verklaart, dat de amb tenaren zijn gaan controleeren vooraleer zij de vervoerbewijzen hadden gezien. De Officier van Justitie eischt een geld boete van f 40 of 20 d. h. Geen voldoende richting aan geven. Door A. A. W., 24 jaar, tech nisch ambtenaar te Wolphaartsdijk, is hooger beroep aangeteekend tegen een vonnis van den Kantonrechter te Middel burg, waarbij hij wegens het als bestuur der van een motorrijtuig niet tijdig ver andering van richting aangeven, werd veroordeeld tot een geldboete van f 10 of 10 d. h. De Officier van Justitie eischte beves tiging van het vonnis waarvan hooger beroep. De verdediger van verdachte Mr Kegge, advocaat te Goes bepleitte vrij spraak. Vechten op den openharen weg. G. J. W., metaaldraaier, 22 jaar, wonende te Vlissingen, 'had hooger be roep aangeteekend tegen een vonnis van den Kantonrechter te Middelburg, waar bij hij wegens het vechten op den open baren weg werd veroordeeld tot f 10 b. cf 10 d. h. Eisch: bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep. Jagen op de rivier de Schelde door Belgen. Zooals reeds eerder werd 'bericht, werden in het begin van de maand Januari 1.1. onder de gemeente Hontenisse door de Marechaussee aldaar aan boord van verschillende motor- scheepjes (jachten) afkomstig uit België en met Belgische opvarenden, die onder die gemeente op de Westerschelde het jachtbedrijf beoefenden, op eenden enz. verschillende zich aan boord van die scheepjes bevindende geweren, waaronder z.g.n. kanongeweren, met welke laatste het jachtbedrijf in ons land is verboden, op grond van overtreding van de Vuur- wapenwet, in beslag genomen. De Kantonrechter te Terneuzen veroor deelde destijds F. G. baron de B., 48 j., advocaat te Antwerpen; L. G. L. de la R., 58 jaar, burgemeester te Thiensies B.; Jhr A. T. S. J. de S., 56 jaar, ingenieur te 'Soignies. B.; A. W. de B. te Query le Grand, B., ieder tof een geldboete van f 10 of 5 d. h., met verbeurd verklaring van de in beslag genomen jachtgeweren. Alle veroordeelden teekenden tegen het vonnis van den Kantonrechter hooger be roep aan. De Officier van Justitie eischte beves tiging van de vonnissen. Verdachten werden rechtskundig bijge staan door Mr W. K. H. Dieleman, ad vocaat te Middelburg. De Marechaussees merkten op, dat geen der verdachten een machtiging had, zoo als de vuurwapenwet voorschrijft en ook geen jachtakte. Verdachte S., die alleen was versche nen zeide op Nederlandsch gebied te zijn gekomen om petroleum in te nemen voor zijn vaartuig. Achter zijn scheepje kwam een kleine stoomboot, van welk vaartuig werd geschoten; dit geschiedde niet vol gens verdachte vanaf zijn scheepje. Een der getuigen verklaart evenwel de overtuiging te hebben, dat wel degelijk vanaf de boot van verdachte werd ge schoten. De verdediger van verdachte zegt, dat het op instignatie van den schipper was, dat men op Ned. gebied petroleum wilde innemen voor het vaartuig. Volgens plei ter is op Nederlandsch gebied niet met de geweren geschoten. Met het z.g. ka nongeweer is heelemaal niet geschoten. De marechaussee trof alle wapens ge demonteerd aan. Op het oogenblik, dat de marechaussee ingreep waren er tengevol ge van de warmte geen eenden op de Schelde. Jarenlang zegt pleiter, heeft men toegestaan of liever getolereerd, dat op de Schelde werd gejaagd. Onverwachts is men daaraan een einde gaan maken, maar dan had men de menschen ook tijdig behooren te waarschuwen. Daarom is hier volgens pleiter alle re den om geen straf op te leggen. Er zijn 7 of acht geweren inbeslag genomen, die een gemiddelde waarde vertegenwoordi gen van f 250 per stuk en dus een waarde hebben van in 'totaal ongeveer f 2000. Pleiter vindt dit voor verdachten een al te pijnlijke straf. Hij verzoekt de Rechtbank daarom de verbeurdverklaring van den eersten Rech ter niet te handhaven, doch alleen een boete-oplegging of een straf zonder op legging van boeten. De Officier van Justitie repliceerende, ontkende met beslistheid het door ver dediger aangevoerde, dat jarenlang ge tolereerd zou zijn, dat er op de Schelde werd geschoten. Het tegendeel is waar. Wat de straf betreft betoogt het O.M., dat er geschoten is zonder jachtacte, hetgeen hoogst onvoorzichtig is. Verdachten had den dienen te bedenken, dat zij in Neder land waren zonder in het bezit te zijn van een jachtacte. Practisch is het on mogelijk de geweren terug te geven, om dat het verboden is wapens uit te voeren en verdachten hun geweren dus ook niet in België kunnen terugkrijgen. Verdediger merkt nog op, dat dit een kwestie van courtoisie is. De menschen kwamen voor het eerst op de Schelde en teruggave van de geweren is met eenigen goeden wil zeker mogelijk. Gelijke feiten deden zich voor op 26 Januari 1.1. onder de gemeente Rilland- Bath op de Westerschelde, en de perso nen F. P. R., schipper, 29 jaar, wonende te Antwerpen; G. L. A. van S., 42 jaar, te Antwerpen; F. P., consul, 54 jaar, te Hautmond, Fr.; G. V. L., ingenieur, 46 jaar, te Ukkel, België; R. H. L. O., in genieur, 40 jaar, te Namen B.; M. L. J. J. S., burgemeester te Ragnies, B.; J. P. E. L. D., student, 20 jaar te Charleroi, werden deswege door den Kantonrechter te Middelburg veroordeeld, de eerste tot f25 b. of 10 h. en ieder van de anderen tot een geldboete van f 5 of 5 d. h., met verbeurdverklaringvan inbeslaggenomen geweren, en vernietiging van de patronen. In een drietal dezer zaken werd door de Rechtbank niet ontvankelijk verkla ring van de verdachten uitgesproken. Voor de overige zaken werd door het O. M. bevestiging van het vonnis van den eersten rechter gevorderd. Mr Tichelman te Terneuzen, als ver dediger optredende, bespreekt allereerst de strafbaarheid van het feit aan de hand van de Vuurwapenwet. Vele kapiteins van zeeschepen, die over de Schelde naar Ant werpen varen, zullen, al was het alleen maar voor de beveiliging van de beman ning, een revolver of ander vuurwapen aan boord hebben. PI. is overtuigd, dat zoo'n 'kapitein dan volgens de Vuurwa penwet niet strafbaar is. Pleiter beroept zich op 'het Neder- landsch-Belgisch tractaat van 1839. Vol gens een inspecteur van de belastingen zou hier de in- en doorvoer van wapens volkomen vrij zijn. Volgens hem is hier strijd tusschen Tractaat en Wet. Verdachten waren allen te goeder trouw en dit is nu voor hen een waar schuwing geweest, doch buitengewoon 'hard vindt ook deze verdediger aan ver dachten f 400 aan wapens af te nemen. Pleiter verzoekt ontslag van rechtsver volging of bevestiging van de straf voor wat de boete betreft, doch teruggave van de wapens. MIDDELBURG, 1 Mei 1936. Op de vei ling deden: Snijsla 8-10, Spinazie 2-7, Postelein 13-19, Moskrul 10-13, Zuring 5-11, Witlof 8-19, Koolrapen 2, Wijnpeen 4-7, Bruine boonen 5-11, Uien 4, alles per kg. Peterselie 8-12, Zuring 9-12, Sterrekes 3-6, alles per chip. Bloemkoolplanten 7-12, Roode koolplan- ten 14-20, Spruitkoolplanten 4-5, alles per 100 stuks. Peen 8-16, Raapstelen 0.5-1.5, Prei 3-5, Uien 1, Selderie 1-9, Peterselie 0.5, Ra barber 2-5, Radijs 1-2, Rammenas 2-4, alles per bos. Bloemkool 5-20, Andijvie 1-4, Kropsla 1.5-5, Komkommers 8-13, alles per kg. Tuinkers 8 per doos. Aardbeien 1-1.5 per stuk en 82-87 c. per pond. Bloemen; Geraniums 10-11, Cineraria's 12, Primula 6-11, Calcelaria's 13-15, Sal via's 12i, Frodescantia 7, Hortensia's 18- 19, Begonia's 5, Sazifragen 3, Vetplanten 4, alles per pot. Tulpen 9-15, Blauwe Druifjes 2, Flieren 4-7, Muurbloemen 4, Narcis 3-5, Iris 7-8, Rozen 15, Anemoon 3, alles per bos. Violen 6-15, Primula 3, Madeliefjes 3-8, Lathyrus 6, Muurbloemen 4, Vergeet mij niet 3-8, alles per 10 stuks. Aardappelveiling. Zeeuwsche Blau we 57-65, Poters 42-54, Zeeuwsohe Bonte 53, alles per 25 kg. Mitlothiams I 16-22, poters 11-12, id. kriel 3-6, alles per kg. KAPELLE, Veiling van 1 Mei. Groen- tenveiling: spinazie 26, snijsla 4—7 ct. beide per kg; aardappelen 2,10 gld. p, 100 kg; bloemkool 614 ot. p. stuk; krop sla 1—4,20 gld. p. 100 krop; radijs 1,20 2,30, prei 3,20—6, rabarber 4 gld. p. 100 bos; komkommers 9 ct. p. stuk. Bloemen: tulpen 68 ct. p. bos; zaai- begonia's 3,30 gld. p.' 100 pot; viooltjes 0,70 gld. p. 100 planten. Kruiningen. Uitslag inschrijving ver voer van en lossen van 80000 straatklin kers voor de gemeente Kruiningen: Vervoer: J. C. Blok, 72 cent per dui zend; G. Eckhardt 78 ct.; Joh. Bauer 71 cent, gegund. Lossen per duizend: P. v. d. Wege, 49 cent, gegund; Flips, 50 ct.; A. Bauer 54 ct.; M. de Bel 54 ct.; Joost en A. Paauwe 60 ct.; F. Nieuwenhuize 60 ct.; Ph. van Noorden 61 ct.; A. van Noorden 80 ct. Rilland. Woensdag werd door de Landbouwvereen. „Reigersbergh" aanbe steed de levering van 1800 kg. kalkam., 8300 kg kalksalp., benevens 8000 kg ko- percinion, 6000 kg poederkalk. Gegund werd de levering van kunstmest aan de fa. Kostense te Kruiningen, de kalkam. voor f 6,12, kalksalpeter f 6,12, chilisal- peter f 6,42, am. salp. f 6,12, alles per 100 kg. franco bij.de leden. De koper en kalk werd gegund aan S. P. Groenleer te Ka- pelle voor koper f 10,77 en kalk f 1,94 per 100 kg en franco bij de leden. Stand van hedenmorgen 10 u.: Stand van gistermiddag 3 u.: 774. Licht op voor fietsen: Zondag 7 u. 48 min. Maandag 7 u. 50 min. MIDDELBURG. Bevallen: S. Besier- von Rath, z.; A. E. de Jonge-Mijs, z.; J. M. de Looff-de Goninck, z.; A. H. van Kamer-van Driel, z.; J. F. M. Marinissen- Schot, d. Overleden: L. N. G. Renguet, 77 j., wedn. M. J. Genevaij. Ondertrouwd: I. Schout, 22 j., en J. Maas, 26 j. (M. G.) Van 15—29 April. O.- EN W.-SOUBURG. Ondertrouwd: G. Lijnse, 2'7 j. en A. Bassie, 23 j.; P. B. van de Velde, 22 j. en M. T. Melis, 22 j Getrouwd: J. van de Velde, 34 j. en P. Minderhoud, 24 j.; J. Nicolai, 27 j. en N Gijsouw, 25 j.; L. Bosschaart, 24 j. en G. J. Duvekot, 23 j. Bevallen: L. M. Koole geb. Kleinepier, z.; M. Voodt, geb. Ramon, z.; P. Koole geb. van Wallenburg, z. Overleden: G. van Offenbeek, 75 j., wed. van J. -Joziasse. (V. G Over de maand April. KATTENDIJKE. Gehuwd: 9, Jan van Kleunen, 22 j. en Jacoba Jacomina van der Vliet, 28 j.; 30, Jan Jacobus van Kleunen, 28 j. en Pieternella Johanna van Koeveringe, 24 j. Geboren: 2, Adriana, d. v. Leendert Mol en Elizabeth Jozina Nieuwenhuise; 18, Jan, z. v. Jacob Haverhoek en Elisabeth van Kleunen; 24, Cornelia Gatharina, d.v. Adriaan Jansen en Maatje Karelse. Ernstige botsingen te Haifa. JERUZALEM. Op verscheidene plaat sen 'hebben gister ter gelegenheid van den Mohammedaanschen rustdag, onge regeldheden plaats gehad, welke evenwel geen grooten omvang hadden. Alleen te Haifa hebben ernstige ongeregeldheden plaats gehad. Hier werden 8 personen gewond en 1 gedood. Soil Deo Gloria. Zoo de Heere wil hopen op 5 Mei a.s. onze geliefde Ouders, JAN VOS en DINA VOS, hun 80-jarig huwelijksfeest te gedenken. Hun dankbare Kinderen, Behuwd-, Klein- en Ach terkleinkinderen. Vlissingen, Nijverheidstr. 11. Ondertrouw*! W. J. VRIJDAG en H. J. EMANUELS, Arts. Rotterdam Kapelle-Biezelinge -30 April 1030. Zoo de Heere wil en zij leven, hopen ANDRIES VAN OOSTEN en MAATJE FRANQOIS, op Woensdag 6 Mei as., hun 55sten huwelijksdag te her denken. Dat zij nog lang voor elkander gespaard mogen blijven is de wensch van EENIGE VRIENDEN. Middelburg, Oude Vlissing- sche Weg E 242. Heden overleed na een kort stondige ziekte, onze geliefde Broeder, Zwager en Oom, de heer PIETER SCHRIER Hz., in den ouderdom van ruim 55 jaar. Fam. J. SCHRIER Hz. Waarde, 1 Mei 1936. Heden overleed, zacht en kalm, na een langdurig en geduldig gedragen lijden, onze geliefde en zorgzame Echtgenoote, Moeder Be huwd- en Grootmoeder, LEINTJE FRANCKE, geb. Mauer, in den ouderdom van ruim 74 jaar. Uit aller naam: M. FRANCKE. O.- en W.-Souburg, 1 Mei '36. Padweg 92. Hierbij betuigen wij onzen har- telijken dank voor de vele belang stelling, bij onze 25-jarige Echt- vereeniging betoond. J. WISSE. J. WISSEGESCHIERE. Meliskerke, 2 Mei 1936. Voor de talrijke bewijzen van deelneming en medeleven, ons na het overlijden van onzen geliefden Vader en Grootvader, JOH. CORNELISSE, betoond, betuigen wij onzen harte- lijken dank. Uit aller naam: L. CORNELISSE. Serooskerke (W.), 2 Mei 1936. Onzen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling, on dervonden ter gelegenheid van onze 40-jarige Echtvereeniging. M. KOK. C. H. KOK—DRONKERS. Rilland-Bath, 2 Mei 1936. Voor de vele blijken van 'vriend schap en gelukwenschen, zoo van hier als van elders ontvangen, bij het herderken van onze 35-jarige echtvereeniging, betuigen wij onzen hartelijken dank. J. JANSE. N. JANSE—MARIJS. Biggekerke, 2 Mei 1936. Voor de vele blijken van deel neming, ondervonden na het over lijden van onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgroot moeder, CATHARINA VAN SABBEN, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam. JAN TOLHOEK. 's-Gravenpolder, 2 Mei 1936. Voor de vele blijken van deel. neming, ondervonden bij het over lijden van ons innig geliefd Zoon tje en Broertje, MARINUS, betuigen wij hiermede onzen harte lijken dank. Uit aller naam: N. EVERSDIJK Mz. Kapelle, 2 Mei 1936. Ondergeteekende zegt aan alle leden der Ver. Ziekenhuisverpl. Walcheren afd. Koudekerke, zijn hartelijken dank voor de vriende lijke ontvangst, die hij gedurende zijn vierjarig bodeschap mocht ondervinden. L. DE RIJKE. Opleiden L. O. en M. O. A. Conversatieles. W. A. VERTREGT, lift. dóet» Middelburg, Noordstraat 109.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3