«lil I s Gemengd Nieuws Land- en Tuinbouw Rechtszaken Europj De oo Barlchten over onze Adverteerders. WOEPIS Mag men nu onze ambulance het ri sico laten loopen, overvallen te worden door zwarte troepen, en door dezen als strijdend officier behandeld te worden, met alle gevolgen van dien? Geen dé menti in een Stefani bericht, zelfs geen „peccaci", zou den onzen het leven kun nen teruggeven! Dan maar de blaam van: „Beter bloode Jan dan doode Jan" op zich genomen hoewel het in dit geval zeker niet opgaat! Van een „misleidende voorstelling" in het Reuter-bericht is dus geen sprake. De Italiaansche voorhoede, uit zwarte troepen bestaande, was wel degelijk een gevaar voor de onzen. Wij weten nu meteen wie naar Mus solini's woord „de brengers der Ro- meinsche beschaving" eigenlijk zijn. ER WAREN EENS 3 SERGEANTJES. Er zijn drie excellenties. April 1903. 'n Fraaie voorjaarsmor gen. Zaterdag. Een troepje sergeants ti tulair, behoorende tot het 6de regiment infanterie van Nederlands weermacht en studenten voor het vermaarde Kampen, was op weg naar het Bredasche schiet- terrein achter het Ginnekensche Mast- bosch. Er heersohte „een bende van meer- dan-present" bij het vroolijk marcheeren- de stel, dat de elementaire regels betref fende de marschdiscipline uit het veld dienstvoorschrift eenvoudig aan de laar zen had gelapt. Plots weerklonk op de keien het geluid van een snel dravende krijgsrossinant en een nijdig blazende ba taljonsadjudant versaheen ten Boulevard- tooneele. Wat is dit hier voor een bende! Wie is de oudste!? i Die is hier niet bij, met buikpijn kwartierziek te bed!, was het prompte antwoord. Ik zal jullie wel mores leeren, hoe 'heet jij, ja jij, die me dat idiote antwoord geeft!? i Ik heet Deckers! Zoo; en jij daar, die lange slungel vooraan wil jij wel je tabakspijp opber gen! Hoe is je naam? Van Slobbe van 2 H, luitenant! En hé jij, die man achteraan met dat uitgestreken gezicht; wil jij 'res be hoorlijk in de houding gaan staan! Je naam!! Wouters van het 2de regiment, lui tenant! Hoef je er niet bij te vertellen, zie ik wel aan je kraagnummerl Doormar- cheeren in de houding tot aan het schijf- schietterrein èn onder verantwoordelijk geleide van den sergeant Deckers, begre pen! Afgemarcheerd!! De kroniek vermeldt, dat de historie bizonder goedaardig met een sisser afliep en op dienzelfden Zaterdagavond zaten „ze", zich nog verkneuterend van de pret, als gewoonlijk wederom in het gezellige proeflokaaltje van vriend Kramers Brandhof, den likeurstoker, in een zij gangetje van de beroemde Brugstraat. April 1936. De dagbladen vermelden de naman van drie leden van de „bende van 33 jaar geleden" en wel die van een B. W. T. van Slobbe, afgetreden als gou verneur van Curagao en o.m. gedoodverfd als secretaris-generaal van het Dep. van Defensie; van een G. J. J. Wouters, bur gemeester van Eibergen en bestemd om gouverneur Van Slobbe op te volgen; van Zijne Excellentie Mr Dr L. N. Deckers, minister van Landbouw, te voren minis ter van Defensie. (Alg. Ind. Wkbl.) PAUL KRUGER. Het Christelijk geïllustreerd weekblad „Timotheus" gaf onlangs een prachtige kenschetsing van de krachtige persoon lijkheid van Zuid-Afrika's nationale held, President Paul Kruger, door Z.Exc. Dr H. D. van Broekhuizen Kruger! Sie daar met 'n paar woorde sy lewe. Die gryse, magtige, skone, soms so diep treurige verlede. Daaruit die toe- koms te skep. Dit was sy doel, sy lewens- taak. Met 'n paar woorde 'n lewensskets van so'n groot man, so'n reus te skrywe, is g'n gemaklike taak. Tog wil ek pro beer die stoere, die kragtige, die oorwel- digende in 'n paar woorde te skets. Gen. Bot'ha het by die begrafenis van Pres. Kruger die laatste groet aan hom per soonlik aangehaal: Zalig hij die in dit leven Jakobs Gods ter hulpe heeft! Hier- die woorde het Pres. Kruger gesê, om dat hy nie alleen in die woorde glo het nie, maar ook daar na gehandel het. Die verlede Van sy volk was sy inspirasie, die toekoms van sy volk sy ideaal, die God van Jakob was sy God! Pres. Kruger se karakter was edel, onverskrokke, reg deur see, tog soms baie diplomaticsSy karak ter is gevormd deur sy natuurlewe en deur die Bybel. Hy was 'n produk van sy omgewing. Die grote, magtige, majes- tueuse van die Suid-Afrikaanse veld mind mens in die ou held. Gevare van Barbare, van wilde dieren, selfs van Europeese politiek het hom gemaak dap per as 'n leeu, versigtig as 'n slang en opreg as 'n duif. Kruger was 'n man! Hy lewe nog! Die bewys? Hier het u die bewys: daar is manne verstandig en ontwikkel, ek het hulle ontmoet, wat vol- hou dat hy terug sal kom om andermaal die leier van sy volk te word. Hoe mens ook probeer om dit uit hulle kop te praat, hulle bly daarby. Nu vra u my: het hy dan nie gebreke gehad nie? Seker en gewis, wie het die nie? Tog was sy deugde so groot, so sterk, dat sy gebreke geheel en al verdwyn het. Hy was 'n man van karakter. Kruger was gods dienstig. Hy was Kalvinis. Sy godsdiens het hom in merg en been gesit. Hy het in God geglo en het geglo dat God hom uitverkore hat as leier van sy volk, het geglo dat God sy volk bestem het tot 'n hoë roeping, tot 'n heerlik doel, tot heil van Suid-Afrlka, tot seen vir die Bar baar, maar bo alles tot eer en verheer lijking van die naam van God! Die ver- troue op sy God het hom laat gaan op die gevaarlikste plaatse, in 'n grot vol kaffers. Die geloof 'het hom moed ge- gee. Die geloof het hy van jongsaf gehad, van die tyd af, dat hy hem afsonder, alleen was in die berge, worstelende, bid dende met sy God, toe niemand geweet het waar hy was. Gelyk 'n Paulus in Arabië, gelyk 'n Lut'her in die klooster, so Paul Kruger! Daar het hy teenoor sy God gestaan, daar is hy gehore, het hy 'n instrument in die hand van God ge- word, afgesonder alleen met sy Bybel, met die magtige van die natuur, met die wonder skoonheid van die veld, bos en berg, so is ook die staatsman gehore. Die Bybel, die Kalvinisme, die natuur het hulle seel gedruk op sy politiek. Lees sy toesprake, beskou sy politieke loopbaan. Hieruit 'klink u teen sy godsdienssin, sy wonderlike eenvoud en tog sy heldere doorsig. Hoe sie ek hom nog daar staan, die sterke enigssins geboë ou grysaard, daar in Menton, toe ek 'hom die laatste keer die hand gedruk het! Eén gedagte het hom besiel, sy God en sy volk, en die laaste woorde wat hy my toegevoeg dat was: Die Here sal voorsien! God regeer! Suid-Afrika word vry! Een 82-j arige vrouw met groote moeite gered. Gister avond is brand uitgebroken in een perceel te Heiloo, bewoond door den metselaar Liefting. De Alkmaarsche brandweer was spoedig met twee motorspuiten en een manschappenwagen ter plaatse, doch niet kon worden voorkomen, dat het huis nagenoeg tot den grond toe is afgebrand. De brand is waarschijnlijk ontstaan door een defect in den schoorsteen. Verzeke ring dekt de schade. De 82-jarige moeder van den heer L. kom met de grootste moeite uit het brandende huis worden gered. D roevig ongeluk. Gister middag heeft te Finsterwolde een droevig ongeluk plaats gevonden. De 12-jarige H. pakte, terwijl hiji op zijn fiets reed, een hem inhalende vrachtauto vast. Even la ter moest de vrachtauto twee eldaar stil staande auto's passeeren. Blijkbaar heeft de jongen dit te laat bemerkt, want hij raakte een der stilstaande auto's en kwam vervolgens onder de achterwielen van de vrachtauto terecht, welke hem over het hoofd ging. De jongen was op slag dood. Ontploffing te Berlijn. Dertien gewonden. In de Geor- genkirchstrasse te Berlijn vond in een woonhuis een ontploffing plaats, waar door in het gebouw groote schade werd aangericht. Dertien personen werden door vallend gesteente gewond. Het on derzoek wees uit, dat de 61-jarige huisbe waarder uit wraak tegen den eigenaar en tegen sommige huurders den kelder met gas had laten volstroomen en toen het gas tot ontploffing had gebracht. Kolendamp in een school. Gistermorgen onder schooltijd constateerde het hoofd van de apenbare lagere school te Veenendaal een benauwde atmosfeer in een der lokalen. Na ingesteld onderzoek bleek, dat ko lendamp binnen was gekomen. Snel han delen bleek de aangewezen weg, want kort daarna begonnen eenige kinderen zich onwel te gevoelen en trad zelfs bij enkele bewusteloosheid in. Spoedig was een dokter ter plaatse en binnen korten tijd waren de kinderen weer bijgebracht en konden zij' naar de ouderlijke woning worden vervoerd. Het personeel van gemeentewerken stelt een nauwkeurig onderzoek in. Doodgevallen. De 27-jarige B. te Rotterdam is Zaterdagmiddag, toen hij een raam van zijn woning wilde zee- men, uit het kozijn van de eerste ver dieping gevallen en met het hoofd op een 7 meter lager gelegen steenen plaats te recht gekomen. De man is met een schedelfractuur op genomen en naar het ziekenhuis gebracht. In den loop van den avond is hij aan de gevolgen overleden. Een goede vangst. De be lastingambtenaren te Amersfoort hebbon Zaterdag een goeden slag geslagen, door in een perceel bij den heer S. tijdens een huiszoeking 150 boekjes cigarettenpapier in beslag te nemen. Reeds waren in de afgeloopen week meerdere huiszoekingen verricht, op verschillende plaatsen in de stad, doch telkens zonder resultaat. Toen de ambtenaren zich Zaterdag bij den heer S. vervoegden, was daar juist een voorraad boekjes met sigarettenpa pier gebracht. Bij de komst van de op sporingsambtenaren werden de boekjes in de kachel gestopt, zoodat er spoedig een groot gedeelte van het dunne papier ver brand was. De ambtenaren brachten daarop de brandende kachel naar buiten en bluschten daar het vuur. Zoodoende konden nog 150 boekjes gered worden als bewijsmateriaal. Tegen S. werd proces verbaal opgemaakt. Hoe ontstaat de bruine kleur der eieren? Toen verscheidene jaren geleden de En- gelsche meer belangstelling gingen krij- I n in de bruine Hollandsohe eieren wam vaak de kwestie naar voren of "deze eieren kunstmatig gekleurd waren, Men kan n,l, met een vochtig lapje oen deel van de bruine kleurstof van de eier schalen afwrijven en daarom werd vaak aan vervalsohing gedaoht. Natuurlijk kwam men er al gauw achter, dat er geen sprake was van 'knoeierij en dat de kleur, althans een deel van de kleurstof, erg op pervlakkig ligt en afgewreven kan wor den. Zoodra men de kleur zeer donker tot koffiebruin wenscht, wordt het al gauw de vraag, hoe dat te bereiken is. Het is bij de bruine eieren leggende soorten: Barnevelders en Welsununers uit ons land de Marans uit Frankrijk (ernstige con currenten van onze beide nationale ras sen) hoofdzakelijk een kwestie van fok ken, vooral als men van een kip veel groo te, donker eieren eischt. Meestal zijn de eerst gelegde eieren wel donker, maar ze worden later steeds lichter van kleur. Ook is de kleurstof soms onregelmatig over de sdhaal verdeeld en is de spitse pool van het ei het donkerst. Soms is de kleurstof in vlekjes of puntjes over de oppervlakte verspreid. De kleur wordt gevormd door een don kerbruine kleurstof die op de schaal ligt en die in bepaalde klieren van den eilei der gevormd wordt. In Australië had men nu opgemerkt, dat men een donkerder kleur van eieren verkreeg door de kippen heel geringe hoe veelheden koper in den vorm van koper- sulfaat in het drinkwater te geven. Het koper 'hield dus verband met de schaal- kleurstof. Dit is heel interessant, want het koper speelt ook bij' de kleur der vee- ren een rol. De eikleur en de veerenkleur wordt n.l. gevormd door een tweetal kleurstoffen waarvan de eene uit het li- chaamsvet afkomstig is en de andere uit de roode bloedkleurstof stamt. Er komt in Afrika een vogel voor, de Turaco, die roodbruine veeren heeft waar van de kleurstof 68 pet. koper bevat. Het koper kan nu op twee manieren werken; ten eerste direct in de kleurstof zittend en dat blijkt ook, doordat het ko pergehalte dor Barnevelder eierschalen hooger is dan van andere eierschalen en ten tweede doordat het de werkzaamheid der koperafsoheidende klieren in den ei leider aanzet. Het koper speelt dus een zeer voorna me rol bij de kleuring der bruine eieren, maar meer en meer blijkt ook, dat koper een zeer voorname rol speelt bij de vor ming van het normale bloed. Bij sommige vormlen van bloedarmoede heeft het koper een zeer gunstige werking en daartegen over staat dat kopergebrek tot bloedziek ten aanleiding kan geven. Nu doet zich speciaal bij de Barnevel der kippen een eigenaardige ziekte voor, de z.g. verlamming der jonge hennen. Oogenschijnlijk zou men zeggeu dat zoo'n verlamming niets met het bloed te maken heeft, doch bij microscopisch onderzoek blijkt, dat in het bloed zich abnornale celletjes vormen en dat deze celletjes zich weer in de zenuwen afzetten. Daardoor ontstaan als het ware gezwel len in de zenuwen en in de hersenen en tengevolge hiervan worden de dieren lam of blind. Soms zetten deze celletjes zich af in het regenboogvlies der oogen en dan wordt dit van goudbruin geheel grijs (in dit geval bestaat er dus verband tusschen grijze oogen en verlamming). Nu lijkt het mij niet onmogelijk, dat door verhoogde koper-afsoheiding in de eieren de Barnevelder kippen als het ware koper-tekort in hun bloed krijgen en daar door meer aan verlamming lijden dan andere kippen. In dit geval zou dus ge probeerd kunnen worden door toediening van bepaalde mineralen het kopergehalte van het bloed op peil te houden. Uitvoe rige en langdurige proeven in deze rich ting zouden gewenscht zijn. Nadruk verboden. Dr B. J. C. TE HENNEPE. Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door onze abonné's worden gezonden aan Dr te Hennepe, Heemraadsin gel 8 4, te Rotterdam. Postzegel voor antwoord insluiten en blad vermelden. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Als bestuurder van een rijwiel niet tij dig verandering van richting aangeven: W. B. te 0. en W. Souburg, H. S. te Vlissingen f 1 of 1 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder dat het is voorzien van een behoorlijk ge luiddempende inrichting: G. A. v. L. te Halsteren f 3 of 3 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder spiegel: J. v. D. te Goes f 2 of 2 d. h.; G. F. G. B. te Bergen op Zoom f 1 of 1 d. h. Een-, motorrijtuig anders dan met in rust gebrachten motor op den openbaren weg laten staan: A. T. te Hoedekenskerke: f 2 of 2 d. h. Rijden met een ingeschreven motor rijtuig terwijl de wielbelasting hooger is dan het inschrijvingsbewijs aangeeft en (of) met grooter snelheid dan het in schrijvingsbewijs aangeeft en (of) met een lading breeder dan 2,35 M. en (of) met een lading welke meer dan 2 M. ach ter het motorrijtuig uitreikt: G. B. te Nisse, A. L. te Vlissingen, A. T. te Hoe dekenskerke ieder f4 of 4 d. h.; P. B. te Kruiningen f 3 of 3 d. h.; P. D. te 's H. Arendskerke, M. v. L. te Goes ieder f 4 of 4 d. h.; F. A. de J. te Schore f 2 of 2 d. h. VERKADE BESTAAT VIJFTIG JAAR. Van het „itoombrood'1 naar de Koek. Op Zaterdag 2 Mei bestaan Verkade's Fabiieken te Zaandam vijftig jaar. De onderneming heeft naar aanleiding daarvan een korte verhandeling over de oprichting en de ontwikkeling van het bedrijf het licht doen zien, die allerlei wetenswaardigs over de fabriek bevat. Is het b.v. van algemeene bekendheid, dat de oprichter van Verkade's Fabrieken was de heer E. G. Verkade Sr., olie fabrikant aan de Zaan, die na tweemaal reeds een zaak te hebben zien ondergaan op vijftigjarigen leeftijd een voor hem geheel vreemd bedrijf ter hand nam, en dat nóg wel in een tijd, die evenals de onze gebukt ging onder den druk van de crisis? D'e heer Verkade opende op den avond van 2 Mei 1886 de stoombroodfabriek D'e Ruyter. Met behulp van zijn zoon, do heer E. G. Verkade Jr., die in Engeland gestudeerd had, begon de hoer Verkade het gistingsprooédé op wetenschappelijke wijze te onderzoeken. Het duurde niet lang, of hot product van de fabriek, aan vankelijk smalend sloutnbrood genoemd, was er bij het publiek iugekomen. Een paar jaar na de oprichting van de bioodfabriek kwam de 'eerste belangrijke uitbreiding tot stand en begon men met de productie van beschuit. Een geheele nieuwe vorzending daarvan deed haar intrede, n.l. die in blik. In onzon tijd van automatische verpakking is men spoedig geneigd, de beteekonis van dat feit te onderschatten, maar het was voor dien tijd een opzienbarende nieuwigheid. Aan het geknoei van de beschuitslij ters die ter wille van wat meer provisie ook andere minder goede beschuit onder den naam Verkade verkochten, was met één slag een einde gekomen. Van de verpakte beschuit kwam men op de ver pakte koek, welke in haar karton wie dacht er in dien tijd aan spoedig haar weg door geheel Nederland, ja zelfs tot buiten de grenzen vond. In den durf en ondernemingsgeest va a zijn zoons bleek de heer Verkade zich niet te hebben vergist. Arnold Hendrik Verkade had zich evenals zijn oudste broer Ericus, reeds op jeugdigen leeftijd naar het buitenland begeven. In een Schotsche bakkerij en beschuitfabriek had hij de geheimen van het vak ge leerd, in Amerika zijn blik op zaken en menschen verruimd. D'at was ook zeer noodig, daar de fabriek te Zaandam in de korte jaren van haar bestaan reeds een zoodanige uitbreiding had onder gaan, dat met keunis van plaatselijke en nationale toestanden alléén niet meer kon worden volstaan. De heer A. H. Verkade werd na zijn verblijf in het buitenland met de lei ding belast, en zijn oudtre broer ging zich meer bezighouden met verkoop, ad ministratie en reclame. Wat het laatste betreft: de bekende albums getuigen er o.a. van, dat E. Verkade niet stil heeft gezeten! Op het oogenblik wordt de directie gevoerd door bovengenoemden heer A. H. Verkade en den derden zoon van den ouden Verkade, J. A. E. Verkade. In de recreatiezaal van de fabriek zal Zater dagmiddag 2 Mei van 3.30 tot 5 uur een receptie worden gehouden. Fietsen zonder rem: W. B. te Arne- muiden f 1 of 1 d. h. Fietsen zonder bel: J. G. te Domburg fl of 1 d. h. 's Avonds fietsen zonder licht: Ma. Pa. v. V. te Kapelle; M. N. te Ierseke ieder f 3 of 3 d. h.; J. J. V. te Middelburg f 1 of 1 w. t.sch. Rijden met een motorrijtuig zonder geldig rijbewijs: G. V. te Middelburg: f 4 of 1 w. t.sch.; W. H. te Harlingen f 5 of 2 d. h.; J. v. L. te Kapelle f 1 of 1 d. h.; A. K. te Nieuw- en St. Joosland f 3 of 3 d. h. 's Avonds rijden met een motorrijtuig zonder dat nummer met letter behoorlijk waren verlicht: D. de P. te Goes f 3 of 3 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder dat is aangebracht nummer met letter als is voorgeschreven: J. W. te 's H. Arends kerke f 5 of 5 d. h. rijden met een motorrijtuig op zooda nige wijze dat de veiligheid van het ver keer wordt in gevaar gebracht: P. R. te Middelburg f 5 of 5 d. h. Als bestuurder van een motorrijtuig niet op de eerste vordering van daartoe bevoegde ambtenaren zijn rijbewijs ver- toonen: G. R. te Ovezande f 1 of 1 d. h. 's Nachts rumoer verwekken: W. J. v. B. te Vlissingen f 10 of 10 d. h. Dronkenschap op den openbaren weg: J. C. B. te Vlissingen f 10 of 5 d. h. Overtr. Jachtwet: J. H. te 's H. Arends kerke 2 maal f 3 of 2 maal 1 w. t.sch. Vleesch dragen zonder daarbij voorzien te zijn van een reine doek: T. B. te Vlis singen f 2 of 2 d. h. Overtr. Arbeidswet, enz.: C. de J. te Arnemuiden 2 maal f 2 of 1 d. h. voor iedere boete. Met een motorrijtuig over een voetpad rijden voorkomende op den ligger van voetpaden der gemeente St. Laurens: L. D. te Gapinge f 1 of 1 d. h. Met een motorrijtuig personen vervoe ren zonder dat het motorrijtuig voor per sonenvervoer was goedgekeurd: G. E. te Kruiningen f5 of 5 d. h. In een autobus rooken, terwijl het ver bod tot rooken duidelijk zichtbaar is: P. de H. te Wissenkerke f 3 of 3 d. h. Overtr, ventverbod te Wissenkerke: E. R., gedom. te Haarlem f 5 of 5 d. h. Idem te Heinkenszand: A. B. te Goes f1 of 1 d. h. In de gemeente Goes een motorrijtuig op verboden plaats doen parkeeren: A. G. te Amsterdam: f 1 of 1 d. h. Te Goes met een rijwiel links naast twee andere wielrijders rijden: A. K. te 's Gravenpolder f 2 of 1 w. t.sch. Overtr. Ventverbod te Goes: J. L. M. v. H. gedom. te Monster f 1 of 1 d. h. Te Middelburg zich op de bolwerken buiten de paden ophouden: B. R. te Mid delburg f 1 of 1 d. h. Te Kruiningen zonder vergunning van B. en W. visch aan de huizen te koop aanbieden: J. L. te Bergen f 1 of 1 d. h. Te Vlissingen tegen de deur van een gebouw leunen: C. v. E. te Vlissingen, J. H. te Vlissingen f 1 of 1 d. h. Te Kattendijke op den openbaren weg zonder vergunning van den burgemeester het bedrijf van muzikant uitoefenen: W. A. M. te Roosendaal gedom. f 2 of 2 d. h. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 29 April: Zwakke tot matige wind uit N. rich ting, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, iets zachter overdag. Stand van hedenmiddag 3 u. Stand van gistermiddag 3 u.: 769. Licht op voor fietsen: Woensdag 7 u. 41 min. Uitg.: N. Emorgo" Bun Post Bijkant J. J. Fi Direct De bek H. R. Kt Hdbï. over de g Op groi zoekingen laatste ja grond va: staan en droomen A(1 de: staan na zijn met e van de dr Speciaa volgende Ten eer socialistis dit land buiten te seert tej Duitschlar Ten twe in Tsjechc DcSsche onafhanke het natio Een bur ge gezinden Praag doe kou: de Ten der conflict tu lië, waarb Frankrijk En einc Oosten ont de gelegen in de Oeki Russen te Frankrijk Dit zijn aldus Kni op het oo, twee lande baar voert Nu is dat een Maar de door het in Europa nen meer f men. En het g verstijfd is economise! dat het gif neratie her Het is g door den wordt. Maar wi gen, dat he Van Ital mara geme lonne en dt Dessié uit Addis Abi maken. De coloni Oenagado rukt langs van de Gei lale. De Londi „Vad." mei Een depu Union, zal verscherpin aandringen Op het schijnt me zijn dat eei deze richtii] Men meent vorige weel toepassing ting van h; pen naar G leen de aan bespreking hem had d voorloopig DE KOf Egypt Kroonpri Egypte uitg De prins naar Veneti „Victoria" i vaarden. Zo verwacht. De jonge jaar Octobe te bereiden de konink] Woolwich. Te Cairo van koning Stad en lan

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 6