Kaasgerechten: Gezond - Gemakkelijk - Goedkoop f Zoeklichtjes. Uit de Provincie zitterschap van dhr Ja Maaa te Vrouwen polder. Uit de rekening en verantwoor ding over het jaar 1935 bleek, dat ultimo December de vereeniging 1993 leden telde met een verzekerd kapitaal van f 12.517.694. Aan brandschade werd uit betaald f 11441. Uit het jaarverslag bleek, dat het bestuur een aanmerkelijke veran dering heeft ondergaan, doordat daarin 3 nieuwe leden zitting hebben genomen. Voor dhr J. H. Geschiere Pz., die wegens 'hoogen leeftijd had bedankt, werd geko zen dhr P. S. Geschiere J.Hz. Voor dhr L. Melse Jz., overleden, kreeg zitting dhr P. Kesteloo en voor dhr J. Gornelisse, welke ook wegens hoogen ouderdom had bedankt inmiddels overleden nam zitting dhr L. Cornelisse. In het college van commissarissen nam voor den overleden commissaris dhr I. de Buck, zitting dhr Joh. Wondergem. Wegens zitting nemen in het bestuur van d'hr L. Cornelisse, werd als commissaris gekozen dhr G. Ton. Vlissingen. Een mislukte tewa terlating. De tewaterlating van het tankschip „Erinna" is niet gelukt. Uren lang is men Zaterdag bezig geweest, meerdere kabels werden stuk getrokken, doch slechts enkele meters ging het groote gevaarte vooruit. Vermoedelijk zal men geheel nieuwe sleeën moeten maken, om het schip in zijn element te krijgen. Goes. In de vergadering van de Hanze van Donderdagavond werd medegedeeld, dat de middenstandsorganisaties bezig zijn te trachten de P.Z.E.M.-tarieven ver laagd te krijgen. Resultaten zijn nog niet bekend. Ook werd besproken de kwestie van goedkooper vervoer naar Goes. Ook „Handelsbelangen" voelt voor het idee, om door overeenkomsten met de autobus houders de menschen uit den omtrek op bepaalde dagen tegen verminderde prijzen te vervoeren. Getraoht zal worden dit doel te bereiken. Ned Chr. Vrouwenbond. Vrijdagavond hield de afd. van den Ned. Chr. Vrouwenbond onder leiding van mej. Donner haar jaarvergadering, die zeer druk bezocht was. Na een welkomstwoord van de presi dente werden de verslagen uitgebracht. Het verslag van de secretaresse getuigde van een opgewekt vereenigingsleven; het aantal leden bedroeg 180. De rekening van de penningmeesteresse sloot met een flink saldo. Vervolgens werden door verschillende leden bijdragen geleverd, terwijl andere dames zich verdienstelijk maakten door enkele zangnummertjes ten gehoore te brengen. Na de tweede pauze werd het woord gevoerd door Mevr. Bakker-B oots- m a van Arnhem over: „Tijd en taak der Christenvrouw". Spr. begon met er op te wijzen, dat de taak der vrouw beïnvloed wordt door den tijd waarin wij leven. In het begin der Bijbelsche geschiedenis was de taak der vrouw een andere dan in den tijd toen Paulus zijn brieven schreef en toen de vrouwen als zedelijk gelijkwaardig werden beschouwd. Hetzelfde zien we ook als we de geschiedenis van ons volk na gaan. Naarmate de tijden anders wer den veranderde ook de positie en de taak van de vrouw. En zoo is dan in onzen tijd de taak van de vrouw en met name van de Christenvrouw een andere dan b.v. in de vorige eeuw. Onze vrouwen en moeders kunnen nu niet meer alleen rus tig haar gezin verzorgen en 's avonds de leden van het gezin om zich heen ver zamelen. Onze tijd roept naar buiten; haalt de gezinnen uiteen. Met die veran derde omstandigheden moet rekening worden gehouden. Onze Christenvrouwen moeten meeleven, zich op de hoogte stel len van de vragen, die het leven beroeren, santé mededeelingen omtrent de indruk ken door haar opgedaan bij een reis naar Rusland. Het was reeds laat, toen na een kort slotwoord van de presidente, de goed ge slaagde vergadering door Mevr. Bakker met dankzegging gesloten werd. Door de patroons in de bouw vakken te Goes is dezer dagen aan de handelaren in bouwmaterialen een brief toegezonden, waarin verzocht wordt, geen materialen meer te leveren aan particu lieren en „beunhazen". Bij overtreding van dit verzoek zal men „voor een door ons te bepalen tijd voor levering wor den uitgesloten." De Lange Vorststraat krijgt er den laatsten tijd verschillende gemoderniseer de winkelpanden bij. Nu weer heeft de horloger Bliek zijn zaak van de St. Ja- cobstraat er heen overgebracht. Het voor malig Weefhuis is inwendig verbouwd en kreeg een etalagekast, die bij een uur werkzaak past, terwijl aan de verlichting veel zorg werd besteed. De met bloemen opgevroolijkte winkel en uitstalling had den Zaterdag veel bekijks. De Wiener Sangerkna- b e n. Goes heeft Vrijdagavond een onver- getelijken kunstavond gehad* iets zeer bijzonders, dat men maar zelden mee maakt. De twintig Weensche knapen, als ma troosjes gekleed, hebben iets geboden, dat we haast volmaakt zouden durven noe men, dat althans een overweldigenden indruk maakt en waarvan we de herinne ring nog lang, heel lang zelfs, zullen be waren. Diep respect hebben we voor de lei ding van dit ensemble. Wonderlijk har monisch was de samenzang dezer mooie, zuivere jongensstemmen. Welk een scho ling, welk een vorming is daarvoor noo- dig geweest! Begonnen werd met eenige religieuse gezangen van Nascus, Asula en Pergo- lese. Toen volgde de opera van Mozart: Bastien en Bastiënne. Men moet zich dit even indenken, een dergelijk werk door jongens te laten uitvoeren. En dan zóó! Na de pauze werd een gevarieerd pro gramma van meer lichte muziek afge werkt. Onnoodig te zeggen, dat het pu bliek gul was met zijn applaus, dat het karakter van een ovatie verkreeg. De di rigent liet zich tot een toegift verleiden: het wiegelied van Mozart. Daarna betrad de heer S. J. Tamminga het podium om, na dirigent en zangertj s gehuldigd te hebben, als aandenken aan dezen Goeschen avond een doos met „Goe- sche wapon"-lepeltjes te offreeren. Met een extra-toegift, werd de avond besloten. Openbare les. In de goed be zette Schuttershofzaal gaf de heer Tam minga, violist alhier, zijn derde openbare les. Op vlotte wijze werd het afwisselend programma afgewerkt. Van het begin af aan went de heer Tamminga zijn leerlingen aan samenspel en dat dit ten goede komt aan hun spel, bleek wel uit de wijze waarop de oudere, zoowel als de jongere leerlingen, hun nummers ten gehoore brachten. Ook in de nummers met fluit en cello werd uitstekende muziek gegeven; uit fil- les bleek het goede onderwijs, dat de leer lingen genieten. Na de pauze werden met medewerking van enkele instrumentisten eenige orkest- nummers ten gehoore gebracht, waarin ook de leerlingen hun kunnen konden toonen. Aan mej. L. van Iwaarden, pianiste, 'die op uitstekende wijze medewerking verleende, werden bloemen aangeboden. Het hartelijk applaus bewees hoezeer de aanwezigen het gehoorde op prijs stel den. Ik acht het een gelukkig verschijnsel dat er een nationale opleving valt waar te nemen den laatsten tijd. En ik hoop van harte dat dit ook a.s. Donderdag, als onze Prinses verjaart, zal blijken. O.a. uit het aantal vlaggen dat dan van huizen en gebouwen wordt uitge stoken. In Duitschland wordt op commando ge vlagd. En wee hem die een dergelijk com mando niet opvolgt. Zulk vlaggen heeft geen beteekenis. De vlaggen moeten uit Donderdag. Vrij willig! Als blijk van blijdschap dat onze Prin ses verjaart. Als blijk van dankbaarheid dat de band tusschen Oranje en Nederland nog be stendigd bleef. Als bewijs dat wij niet wenschen: Oranje achter een of anderen dictator, maar Oranje boven! OPMERKER. Schore. Zaterdag vergaderde de onder- afdeeling Schore van de vereen. Zieken- huisverpleging op Z.- en N.-Beveland, onder voorzitterschap van den heer A. Bierens. Uit het verslag over '35 van den secr.-penningm. bleek dat de vereen. 559 leden telt, waaronder 510 betalende (v.j. 539 en 484), alzoo een vermeerdering van 20 leden. Gestort werd in de alg. kas f 1037,14 (debet was f 1304,60); 17 per sonen werden verpleegd met totaal 295 ligdagen. De aftredende bestuursleden do heeren A. Bierens en J. van Nieuwen- huij'se werden herkozen. Tot afgevaardig de naar de op 2 Mei te Goes te houden algemeene vergadering werd gekozen de heer P. Sterk. Hefnkenszand. De collecte voor „Jong Holland snakt naar werk" bracht hier f 61.50 op. Aangezien hier aanvankelijk besloten was om niet te collecteeren, uit vrees voor mislukking, is dit zeker een verrassend resultaat. Biezelinge. De koekoek. Men meldt ons, dat alhier in den Eversdijkschen hoek Zaterdagmorgen voor het eerst de koekoek is vernomen. Krabbendijke. Vrijdagavond vergaderde de onderafdeeling „Krabbendijke" voor Ziekenhuisverpleging onder voorzitter schap van dhr Jac. Jacobusse. Een schrijven was ingekomen van den heer M. C. van Hekken, dat hij wegens ge zondheidsredenen bedankte als bestuurs lid. Door den wn. voorzitter werd hem een woord van dank gebracht voor zijn vele diensten bewezen als voorzitter aan de vereeniging. Door den secretaris werd het jaarverslag uitgebracht, waaruit bleek, dat in het afgeloopen jaar 19 pa- tienten waren opgenomen in diverse zie kenhuizen met 350 ligdagen. Aan ligda gen werd betaald f 943.70 en voor bij komende onkosten f 620.31, totaal f 1564.01. Door de afdeeling werd betaald voor bijkomende onkosten f 163.74 en hoogtezon f 19.12. Het aantal betalende leden bedroeg op 1 Jan. 1936 1439. Aan contributies werd ontvangen f3498.15. Rente reservefonds f2.25. Aan contributie werd afgedragen f 2803.04. Het batig saldo bedroeg f246.82. Het kapitaal op 1 Januari 1936 f 718.30. Besloten werd het loon van den bode te verhoogen met f 25 en te brengen op f 150. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren P. Cok en M. Francke. In do vacature dhr van Hekken werd gekozen dhr J. Vader. Tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering werden benoemd de heeren Lamper en Bij de Vaate en tot plaatsver vanger dhr Hoogerheide. Ingezonden Mededeellng. MGHHMniRHnniH NEERLANDS ZUIVEL VOEDT U GOEDI Grieksch schip gestrand. Zaterdagmorgen is de binnenkomende Grieksche zeeboot Kalliopos tijdens dik ken mist tusschen Hansweert en Hoede- kenskerke gestrand. Bij laag water kwam het schip bijna geheel droog. Zaterdagmiddag bij het wassende wa ter is de boot weer vlot gesleept. Het schip heeft de reis naar Antwerpen voort gezet. De Gasthuiskwestie te Goes. Zaterdag deed bet Ambtenarengecrecht uitspraak in de kwestie, van den ex- administrateur van het Goesche Gasthuis, den heer A. Zijn oiscb tot schadeloosstelling van f15.000 is afgewezen. Het schorsingsbesluit is gehandhaafd, maar het ontslagbesluit is vernietigd. Zijn salaris moet dus worden betaald vanaf den dag der schorsing (5 Jan. '35). Verbod zouten van Ansjovis. Gezien de vooruitzichten voor de vis- scherij op ansjovis, die beheerscht wor den door het aantal ankers, dat hier te lande in voorraad is, door den te ver wachten uitvoer en den prijs voor het ar tikel, bij uitvoer te bedingen, ligt het in het voornemen, het zouten van ansjovis te verbieden, zoodra er in totaal een boe veelheid groene visch, noodig voor onge veer 15.000 ankers boven water zal zijn gebracht. (Ongeveer 12.000 ankers af komstig van de visscherij in de Wadden zee en 3000 ankers, afkomstig uit de Ze e u w s c h e- c.q, Zuid-Hollandsche stroomen). Landarbeidersloonen op Zuid-Beveland. Op grondslag van de bestaande loonen is voor het grootste gedeelte van Zuid- Beveland na gehouden bespreking weer overeenstemming verkregen over de loo nen en arbeidsvoorwaarden voor 1936-'37 tusschen de landbouwers en de landarbei dersbonden. Een aantal landbouwers in de navolgende dorpen Hoedekenskerke, 's-H. Arendskerke, Nieuwdorp, 's-Graven- polder, Nisse, Schore, Borsselen, Waarde, Baarland, Wemeldinge, Wolfaartsdijk, Oudelande, Kattendijke en Kruiningen heeft echter aanvaarding van de afgeslo ten overeenkomsten afgewezen. De land- arbeidersbonden hebben daarin aanlei ding gevonden den minister van land bouw en visscherij1 te verzoeken aan ge noemde werkgevers arbitrage op te leg gen op grondslag van de Crisis-Organi- satiebescbikking 1934II. Landarbeidersloonen op Tholen. De leden van de landarbeidersbonden op bet eiland Tholen hebben aan de hoofdbe sturen met meerderheid van stemmen op dracht gegeven, medewerking te verlee- nen voor de afsluiting van een loonover- eenkomst voor 1936'37 op basis van de uitspraak van den beer J. Schouten voor 1935'36, welke uitspraak voor de man nen een uurloon inhoudt van 22 cent voor de gewone en 27 cent voor de zwaardere werkzaamheden. Van werkgeverszijde was een dergelijk voorstel gedaan. Voor de uitwerking van het collectieve con tract hebben de arbeidersorganisaties een nieuwe bespreking aan de werkgeversor ganisatie voorgesteld. Aartshertog Otto te Middelburg. Aartshertog Otto van Oostenrijk, die verblijf houdt op het kasteel Steenocker- zeel in België, brengt meermalen een be zoek aan onze provincie. Zaterdag maak te de aartshertog, evenals de voorafge gane week, een uitstapje naar Walcheren, vergezeld van zijn drie broers en vier zusters. Omstreeks half twaalf arriveer den ze te Middelburg. Een rondrit over Walcheren werd gemaakt en o.a. Veere bezocht. L tvoering Landarbeiderswet Algemjene vergadering „Eigen Erf". Zater uag werd te Goes de algemeene vergadering gehouden van de Zuid-Beve- landscbe vereeniging „Eigen Erf", onder voorzitterschap van Ir A. O v i n ge. In zijn openingswoord deed de heer Ovinge uitkomen, dat de perspectieven voor den landbouw in geen geval gunsti ger zijn dan het vorig jaar, integendeel; ook de landarbeiders hebben hieronder te lijden. De werklooze landarbeider-bezit ter van een plaatsje, ziet zich hierdoor voor groote moeilijkheden geplaatst. Ook de pachters van los land ondervinden moeilijkheden doordat in verschillende gemeenten kortingen op den steun wor den toegepast voor die gesteunden, die grond in gebruik hebben. Deze korting wordt door de betrokkenen gevoeld als een verhooging van de pacht, zoodat bier en daar neiging bestaat om het gepach te maar los te laten. Het bestuur heeft daarom aan den betrokken Minister ver zocht, te willen bevorderen, dat deze kor tingen zeker niet te hoog worden opge voerd, daar hierdoor de richtige uitvoe ring der Landarbeiderswet wordt belem merd. Over geheel Nederland zijn thans uitge geven 4622 plaatsjes, waarvan in Zee land 109. Het aantal landarbeiders-grondgebrui kers (met meer dan 5 Are) bedroeg in Zeeland in 1910: 6057; in 1920: 5427; in 1930: 4599. Het ia wel gewensoht dat eena wordt nagegaan, door welke oorzaken deze sterke aohteruitgang in de hand wordt gewerkt, Voor geheel Nederland vertoo- nen deze cijfers een overeenkomstig beeld. D'e secretaris, de heer M. deLoozete Kapelle, brengt vervolgens het jaar verslag uit. In 1935 werden de volgende plaatsjes gesticht: Kapelle i, 's Gravenpolder 1 en Kloetinge 1, ter - ijl nog enkele in aan bouw zijn te Kattendijke en Kapelle. Is totaal Eija thans door de vereeniging go- sticht 68 plaatsjes en hezit men pl.m. 10 H.A. land dat aan 42 gegadigden wordt verpacht. Aan de rekening en verantwoording ontleenen we, dat de achterstand in de betaling van rente en annuïteiten per 31 December f 4806 bedraagt, terwijl de ver eeniging over het afgeloopen Loekjaar een verlies heeft geleden van f 228. De burgemeester van Kloetinge vroeg, of het noodzakelijk is, dat er zoo'n groo te achterstand is, waarop de voorzitter antwoordde, dat er wel gevallen zijn, waarin men had kunnen betalen, hetgeen bleek, toen ze ernstig werden aangepakt. Er zijn er echter ook bij, die door de tijds omstandigheden tot betaling niet in staat zijn. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren D. W. Lindenbergh te 's-Heer Arendskerke, M. de -Looze te Kapelle en J. de Boe te Kattendijke. Gekozen werd in de vacature wegens het bedanken van den heer J. van Wingen te Kapelle, de heer C. van der Kuijl aldaar en inplaats van den 'heer P. Blok te Nieuwdorp, welke is overleden, de heer J. van der Weele al. daar. Uitvoerig werd de mogelijkheid van de herschatting van plaatsjes en los land be sproken. De vereenigingen met de uitvoe ring der wet belast hebben alles in het werk gesteld om hiertoe te geraken, even wel zonder succes. Van bestuurszijde wer den de aanwezige landarbeiders opgewekt om ieder in zijn eigen organisatie stappen te ondernemen, waardoor van die zijde eveneens hierop bij de regeering wordt aangedrongen. Nachtegalen. Dat men rustig naar één nachtegaal kan luisteren, komt niet heel dikwijls voor, maar nu doet zich te Zoutelande het bijzondere geval voor, dat reeds eenige dagen des avonds twee nachtegalen elkaar toezingen. Iemand was gisterenavond van 7 tot 12 uur bij Huis ten Duine en beeft daar met zijn gezelschap genoten van de kleine zan gers. Middelburg. Luchtbeschermings- oefening. Zaterdagmiddag heeft een voorloopige luchtbeschermings-oefening plaats gehad, waarvan het voor naamste doel was de alarmeering te con troleeren. Een bezwaar was natuurlijk dat een waarschuwing vooraf was ge gaan en dus de meeste betrokkenen thuis zaten te wachten op het alarm. Dit is gegeven door het hoofdkwartier van den dienst op het politiebureau. Vanaf het bureau en van af telefoontoestellen van omwonenden zijn verschillende adressen gewaarschuwd, n.l. The Vitrite Works, den Houthandel Walcheren, de Rotter- damsche Bank en de Ambachtsschool. Van al deze punten, alsmede van een rondrijdende autospuit van de brandweer, werden syrenes over de stad uitgezonden. Dit is door velen, maar lang niet door alle inwoners gehoord. Er is dan ook be sloten voor het oproepen nog een paar der motorrijders te gebruiken, die hevig met den claxon zullen werken. Do personen, die aangewezen waren voor de posten in de Graanbeurs, in de Stadssohuur, in de Ambachtsschool en in de Chr. Kweekschool, begaven zich naar de posten. Ook waren daar even later aanwezig afdeelingen van de brandweer, van de burgerwacht, van het Roode Kruis en van den ontsmettingsdienst. Het luiden van de klokken als sein van het eindigen van de oefening om 4 uur was minder goed te hooren. i De brandweer uitgerukt. Hedenmorgen omstreeks 7 uur werd de 'brandweer gewaarschuwd, dat brand zou zijn uitgebroken in een woning aan het Bastion. Vijf minuten daarna reed de magirus uit. Het bleek intusschen, dat bet bier een ernstige schoorsteenbrand gold. De autospuit deed geen dienst. Begrafenis M. J. Maa- n e n. Onder groote belangstelling, inzon derheid van de onderofficieren van de S.D.O.A., van leden van den Kon. Bond van Oud-onderofficieren te Vlissingen en Middelburg, en van den militairen pen- sioenbond, bad Zaterdagmiddag op de algemeene begraafplaats te Middelburg de ter aardebestelling plaats van het stof felijk overschot van wijlen den heer M. J. Maanen, oud-onderofficier en oud provinciaal ambtenaar, die alhier op 68- jarigen leeftijd is overleden. Op de be graafplaats merkten wij' op de heeren A. J. van Luijk, hoofdcommies, chef der vierde afdeeling der Prov. Griffie, omvat tende de bootdiensten, op welke afdee ling de overledene werkzaam is geweest, en den heer P, de Bruijne, den directeur van den Provincialen Stoombootdienst, waar de heer Maanen voordien werkte. Vele bloemstukken dekten de baar. Aan de groeve zijn zeer waardeerende woorden gesproken door den beer W. L. van de Putte, namens den Bond van Oud-onderofficieren, den heer J. Verhage namens den A.M.P. en mevrouw Tou- burgMink namens de Vrouwenafdee- ling van den Bond van Oud-onderofficie ren. Een familielid bracht dank voor de laatste eer den overledene bewezen. Zaterdagmiddag werd alhier de- jaarvergadering gehouden van de assu- rantievereeniging „Helpt Elkander", ge vestigd te Serooskerke (W.), onder voor opdat zij bet leven van de kinderen kun- nen verstaan en ze 'belpen en leiden. Het leven wordt steeds meer in nieuwe banen geleid, wat niet altijd bet gezins leven ten goede komt. Er zijn nu in de verschillende landen al meer dan 300 be roepen waarin speciaal de vrouwen werkzaam zijn. In dit verband werd ge wezen op Rusland waar spreekster eenigen tijd vertoefde waar ook de vrouwen en kinderen moeten werken voor den staat, waar de rustdag voor de ver schillende gezinsleden vaak een andere is en waar bet huwelijks- en gezinsleven op verschrikkelijke wijze wordt ondermijnd. De vraag is nu wat in deze steeds ver anderende tijden de taak is van de Chris tenvrouw. Zij moet de oogen open hebben voor de radicale onwenteling, die er plaats grijpt, zij moet zich rekenschap geven van wat er om baar heen gebeurt en in verband daarmede ook de plaats bepalen, die zij beeft in te nemen. Ook de Christenvrouw moet persoonlijk en in bond met anderen strijden tegen den afval van God en Zijn Woord, tegen het toenemend zedenbederf, de ontwrichting van het huwelijk en bet gezinsleven. In het donker van dezen tijd 'heeft ook de Christenvrouw tot taak het licht van het Woord Gods te laten uitstralen. In de eerste plaats in het gezin, maar ook in organisch verband naar buiten, om zoo de werking van den tijdgeest tegen te gaan. Naar aanleiding van verschillende vragen deed de spr. verder nog interes- 's-H. Arendskerke. Ook het gemeente bestuur van 's-H. Arendskerke heeft bij Ged. Staten gereclameerd tegen de bef fing ad 4 pet. van het gebouwd, waartoe door het waterschap 's-H. Arendskerke is besloten. Kruiningen. Naar wij vernemen is door het gemeentebestuur van Kruinin gen aan Gedep. Staten van Zeeland ver zocht geen goedkeuring te verleenen aan het besluit van het Waterschap Kruinin gen om 4 pet. te heffen op bet gebouwd en geen goedkeuring te verleenen dan ten hoogste 2 pet. Een lijst betreffende eenzelfde verla ging heeft reeds in de gemeente gecircu leerd. Wemeldinge. Vrijdag vergaderde de gymnastiekvereen. „Willen is kunnen" alhier. In verband met de toename van het ledental werd besloten het bestuur met 2 personen uit te breiden. Na gehou den stemmingen bleek dat bet bestuur thans bestaat uit de volgende personen: D. P. Pieterse, voorz.; M. Noussen, secr.; A. van Oosten, penningmeester; D. de Schipper; J. v. d. Boomgaard; Joh. Ha melink en A. Paanwe. In bet afgeloopen seizoen werd een damesafdeeling opge richt de animo hiervoor kon echter groo- ter zijln, daar er tot op heden slechts 8 dames lid zijn. Besloten werd om de zen zomer enkele malen een uitvoering in de open lucht te geven. De leiding der oefeningen berust bij de heeren M. B. Schipper te Goes en A. v&n Oosten alhier. Westkapelle. Vrijdagavond vergaderde alhier de voetbalvereniging „De Noor mannen". De voorzitter, de heer J. Mol, opende de vergadering met een felicitatie aan de vereeniging met het behalen van het kampioenschap in de 2e klasse A van den Z.V.B. Voorts memoreerde spr. nog, dat het jaar 1935 begonnen is met het spelen op een prachtig veld. Spr. bracht aan den burgemeester en gemeenteraad nog een woord van dank voor de mede werking. Uit het jaarverslag bleek, dat het aan tal leden op 1 April 1936 bedraagt 37. Buiten de competities werden 21 wed strijden gespeeld, waarvan 11 gewonnen en 10 verloren. Ook is -dit jaar besloten de leden te verzekeren tegen voetbalonge vallen. Uit bet financieel verslag bleek, dat de inkomsten bedroegen f 501.91 en de uit gaven f471.97; alzoo een batig saldo van f29.94, welk bedrag op de tekorten van vorige jaren wordt overgeschreven. Herkozen als bestuurslid werd de beer H .Huibregtse en gekozen A. Huibregtse Kz., in de plaats van den heer W. Hui bregtse, die zich niet meer herkiesbaar stelde. 0. en W. Souburg. De Zaterdag j.l. ge houden Emmabloem-collecte heeft alhier opgebracht f84.78. (Belangeloos bericht.) Aagtekerke. In de Vrijdagavond gehou den vergadering van Kerkvoogden en No tabelen bij de Ned. Herv. Kerk werden

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2