Koningin en Prinses aan boord van Hr. Ms. „Nautilus". (Jit de Provincie. WITKAfïIS GESCHENKENHUIS1 Kerknieuws Predikbeurten. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Gemeenteraad van Vlissingen. oniiffletiuvsr sou kunnen Mi|v;n doorwer ken. Op dit verzoek is afwijzend beschikt met het oog op de consekwenties tegen over andere bedrijven. De minister voegde hieraan toe, dat de regeering het laatste voorstel tot sanee ring van do glasfabriek te Leerdam, dat minister Gelissen heeft gedaan, volledig handhaaft. Gisteravond hebben de bewindvoerders beslaten, het bedrijf de volgende week op gang te houden. Daarna zal nador worden beslist. Nationaal geschenk voor Hr. Ms. „De Ruijter". De veelzijdige belangstelling en het daadwerkelijk medeleven van het Neder- landsche volk voor en -^durende het werk met betrekking tot de wereldreis van de K XVIII, deed het Algemeen Ned. Comité „Onze Marine" besluiten wederom een beroep tot het Nederlandsohe volk te richten, doch nu om bij de indienst- stelling van Hr. Ms. kruiser „De Ruijter" een nationaal geschenk van het Neder- landsche volk te doen plaatsen aan boord van dit schip. Het Alg. Ned. Comité „Onze Marine" hoopt er in te slagen, met medewerking van het geheele Nederlandsche volk, de bijdragen voor dit nationaal geschenk bij een te kunnen brengen, dat zal kunnen bestaan uit een triptiek te vervaardigen door een of meer onzer beste kunstenaars en waarin eenige der treffende momen ten uit het leven van Admiraal de Ruijter tot uitbeelding kunnen worden gebracht. Het comité stelt zich tevens voor de bij de indienststelling van het schip voor het eerst te hijschen vlaggen aan te bieden als een geschenk van het Nederlandsche volk. Bijdragen kunnen worden gestort op giro-rekening 42883 van het Alg. Ned. Comité „Onze Marine" postbus 6, Den Helder. Besmettelijke ziekten. In de week van 12 tot en met 18 April zijn in onze provincie voorgekomen 4 ge vallen van roodvonk, n.l. 1 in ieder der gemeenten Ierseke, Kloetinge, Oudelande en Wolp'haartsdijk. .Schaakwedstrijd. Gisteren had een schaakwedstrijd plaats tusschen de Middelburgsche en de Vlissingsche schaakclub. De wedstrijd werd gewonneD door Middelburg met 163. Slechts één der Vlissingsche spelers wist te winnen. Vier Vlissingers speelden remise. Rijksveldwacht. Bij Kon. besluit is benoemd tot districtscomman dant der Rijksveldwacht D. W. Tous- saint, hoofdinspecteur van politie te Vlissingen. Vlissingen. Nieuw schip op de helling. Op de helling van de Kon. Mij. De Schelde, waarvan heden (Za terdag) het tankschip Erina voor de Ba- taafsche Petroleum Maatschappij te wa ter is gelaten, zal de kiel worden gelegd voor het motorschip „Ruijs" voor de Kon. Paketvaartmaatschappij. Goes. De collecte voor het crisis-comité bracht deze week f 49,91 op. Tot controleur der steunregeling, te vens armbezoeker, is, naar wij vernemen, benoemd de heer A. J. K 1 o o t vader in het weeshuis alhier. Heit ligt in de bedoeling, dat de heer Klooté ook zijn tegenwoordige betrekking blijft waarnemen. Deze combinatie is in het financieel belang der gemeente. Een verrassend mooi f\ KZ Dame ^cadeautje voor I W I O (Comple;t Nagelgarnituur met kam en spiegel in elegant Zak-etuitje) (Adv.) Krabbendijke. Donderdag vergaderde de Arja-club „Adeldom verplicht", onder voorzitterschap van dhr G. Haverhoek. De voorz. leidde het onderwerp „Open bare gezondheid" in. Hierop volgde een goede bespreking. Dhr P. Smallegange re leveerde op duidelijke wijze het politiek voorgevallene van de laatste maand. Kapelle. De Goöp. Boerenleenbank kwam onder leiding van dhr H. Blok Sr. in vergadering bijeen. De balans sloot op een bedrag van f446.995.16, met een wist van f856, die bij het reservefonds wordt gevoegd, dat bedraagt f24733. In het bestuur kwam geen verandering, herbenoemd werd Joz. de Jager Az. In den raad van toezicht bleef de heer P. Nijsse in functie. De plaatsvervangende bestuursleden J. Tol lenaar en A. J. van Liere werden herbe noemd. Drie leden werden geroyeerd. De rente der spaargelden en credit in loo- pende rekening bleef ongewijzigd, 's-Graivenpolder. Belastingver laging. Vrijdagavond kwam de Ge meenteraad voltallig bijeen. Van den Chr. Landarbeidersbond was een verzoek in gekomen, om medewerking te verleenien am van klasse A in B to komen. Dit wordt toegezegd. Besloten wordt om de opcenten op de gemeentefondsbelasting te brengen van 75 op 55. Een voorstel om voor het uitvaardigen van een tapverbod bij mo bilisatie en branden den burgemeester te machtigen wordt aangenomen. De bouw verordening wordt gewijzigd. Geen groo- ter schuurtjes dan 15 kub. M. inhoud mo gen geplaatst worden dan met vergunning van B. en W. Op voorstel van dhr Vertnue wordt besloten, dat voortaan bü bouwen aan dta Schuitweg, de bouwers zelf rul len moeten rloleeren en de sloot dempen. Goedgevonden wordt te bepalen, dat voort aan de toelating tot de school inplaats van 1 Mol, 1 April zal rijn. Een verordening, tot regeling inzake productie bouwterrein wordt aangenomen met 4 tegen 3 stemmen Voorts zal ontheffing worden gevraagd voor het geven van onderwijs in lichame lijke oefening. Het kohier hondenbelasting wordt vastgesteld op 42 honden a f 3. Voor de oefening luchtbescherming op 16 Mei wordt f 25 toegestaan. Aan d'hr Goudswaard wordt, met het oog op de bij zondere kosten zijner rioleering, f 10 toe gestaan. De rondvraag leverde niets bij zonders op. D'aarna sluiting. Ierseke. Volgende week hoopt de Ver- eeniging voor Geref, Lager Onderwijs het 50-jarig bestaan der Chr. School Kakel- dans te herdenken. Het bestuur heeft gemeend deze her denking een feestelijk karakter te moeten geven. Donderdag zal 'n feestavond worden ge houden, waar alleen leden met hun echt- genooten, ouders en enkele genoodigden toegang hebben. Er is voor dezen avond een mooi programma, w.o. toespraken van den heer G. Staal, eerste hoofd der school Kakeldans, thans te 's Graven- hage en van den heer J. de Koning, oud- onderwijzer dezer school, thans te Maarn. Het slotwoord zal door Ds Van Egmond warden gesproken. Vrijdagavond zal een bijeenkomst plaats hebben, waarbij alle oud-leerlingen zijn uitgenoodigd, die voor Donderdag geen uitnoodiging hebben ontvangen. (I. G.) Heinkenszand. Gisteravond kwam de afdeeling Heinkenszand van de vereeni- ging voor Ziekenhuisverpleging bijeen onder voorzitterschap van Dr Griep. De opkomst der leden was niet groot. Een concept-reglement wordt artikelsgewijs behandeld en daarna na verschillende aanvullingen of wijzigingen vastgesteld. Waar het bestuur van de afdeeling Groe ne Kruis tot voor kort gefungeerd heeft als bestuur van de afdeeling voor Zie kenhuisverpleging en dit thans volgens besluit eener vorige vergadering niet lan ger wenschelijk wordt geacht, wordt een definitief bestuur gekozen in de plaats van het thans voorloopig als zoodanig fungeerende bestuur. Gekozen worden de 'heeren Griep, Duijvestijn, Mr Mes, van Werkum, B. van den Dries, J. Steketee en G. P. Beaufort. Na bespreking van den beschrijvingsbrief der algemeene ver gadering worden als afgevaardigden naar die vergadering gekozen de heeren Meu- lendijk en Beaufort. Besloten wordt het bodeloon van f30 tot f50 per jaar te verhoogen. Met ingang van 1 Mei wordt de gemeentepolitiedienst alhier opgedragen aan de Rijksveldwacht. De tegenwoordige titularis, de Rijksveldwachter van de Zande, zal de eerste zijn, die deze twee ledige functie vanaf dien datum zal ver vullen. Tegen nog nader te bepalen datum is door B. en W. dezer gemeente het schoonhouden van gemeentehuis enz. op gedragen aan het echtpaar L. Dekker Almekinders, terwijl met ingang van den- zelfden datum de woning in het gemeen tehuis aan dit echtpaar is verhuurd. Een en ander is geschied overeenkomstig een vroeger genomen raadsbesluit. Door B. en W. dezer gemeente is een adres gezonden aan Ged. Staten van Zeeland tegen het besluit van de Inge landen van het Waterschap 's-H. Arends- kerke betreffende het vaststellen van be lasting op de gebouwde eigendommen ge durende een tijdvak van 5 jaar van 4 pet., welk percentage zal worden gewij zigd bij stijging of daling van het dijk- geschot. Kruiningen. Vrijdagavond vergaderde de afd. KruiningenHansweert van de Vereen, voor Ziekenhuisverpleging onder voorzitterschap van dhr J. Sinke, welke bij de opening dank bracht aan dhr D. Duindam, die vanaf de oprichting be stuurslid en voorzitter was, doch wegens boogen leeftijd heeft bedankt. Uit het jaarverslag van den secretaris S. Ver meulen, bleek dat het ledental in 1935 klom van 1944 tot 2417. In 1935 werden 91 personen opgenomen met 10685 lig dagen tot een bedrag van f4613.25 en bijkomende kosten f2903.16. Totale kos ten f 7516.41. Aan het hoofdbestuur werd aan contributie afgedragen f4274.96. De rekening van den penningmeester, dhr M. Btaveco. bedroeg aan inkomsten f4918.00V2, uitgaven f4780.33V2, batig saldo f 137.66. Dhr M. Baveco werd her kozen en in de vacature Duindam geko zen dhr D. Waverijn Iz. Na eenige be spreking werd besloten om de beurt ook op Hansweert te vergaderen, doch de vergadering achtte geen voldoende mo tieven aanwezig, om Hansweert als afd. apart te financieren. Ook de vraag of de verpleegkosten en dokterskosten verband hielden met de tijdsomstandigheden werd besproken. De voorzitter zegt dat het Hoofdbestuur in dezen actief is. Dit jaar is reeds iets be reikt. Voor de a.s. algem. vergadering te Goes werden afgevaardigden aangewezen tegen vergoeding, doch alle leden hebben daar toegang en stemrecht. De vergade ring was door slechts 14 leden bezocht. 't Zand. Gisteravond gaf het kinderkoor van de Zangvereen. „Looft den Heer" een uitvoering onder leiding van dhr J. W. Bommeljé. De zaal van den Buitentuin aan de Tramsingel was goed bezet. Voor de pauze hoorden we de le afdeeling, „het klein koor", en daarna zong de 2e „het middelkoor". Frisch en helder klonken de kinder stemmen. Er bleek goed gestudeerd te zijn en veel werk was gemaakt van goede uit spraak en het zuiver treffen. Trouwens, wie dhr Bommeljé kent, weet, dat hij aam de techniek van het zingen de volle aan dacht geeft, Een dertigtal liederen werd gezongen. Wat een energie heeft dat gekost om de kinderen zoo ver te brengen. Onze jeugd, ook de Zeeuwsche, zingt veel te weinig. Met hartelijk applaus werd de zang der kinderen en het werk van den directeur beloond. Geen wonder ook. De natuurlijke voordracht, waaraan alle gekunsteldheid vreemd was, deed prettig aan. Jammer, dat het kinderkoor zoo weinig jongens telt. Dhr Groenenberg, voorzitter der zangvereeniging, gaf dan ook een krach tige opwekking tot deelname. In de Vrijdagmiddag gehouden verga dering van den gemeenteraad was de heer Edelman wegens ongesteldheid af wezig, terwijl er twee vacatures waren. De voorzitter heeft naar aanleiding van het bericht over het overlijden van den heer M. van der Beke Callenfels, terwijl alle leden zich van hun zetels verhieven, er o.a. aan herinnerd, dat de heer Callen fels sedert 1 Sept. 1931 zitting als raads lid had. Hij was lid van de raadscom missies van gemeentewerken, financiën en van het waterleidingbedrijf en re gent van het Gasthuis als vertegenwoordi ger van den Raad. Alles wat de gemeente belangen van Vlissingen betrof in den meest algemeenen zin had steeds de sterk levende belangstelling van den heer Cal lenfels. Als gemeenite-ambtenaar, maar ook als secretaris van de Kamer van Koophandel en van 't bestuur der brand weer heeft hij vroeger de belangen der stad gediend, ook in verschillende andere functies op vereenigingsgebied. Groote liefde en groote belangstelling voor zijn geboortestad, een onkreukbaar karakter en trouw aan de eenmaal op zich geno men taak waren kenmerkende eigen schappen van den heer Callenfels. Namens den Raad was reeds een brief van rouwbeklag aan de familie toegezon den. De geloofsbrieven van de nieuw be noemde leden van den Raad, de heeren A. G. Hildernisse en W. de Ruiter, wer den ondtrzocht en in orde bevonden; tot hun toelating werd besloten. Bij het aangenomen voorstel tot aan koop van vijf perceelen weiland nabij het fort „de Nolle" kreeg de heer Van Hal op een vraag van den burgemeester ten antwoord, dat aan de Nederl. Heide- Mijl. reeds opdracht is gegeven om plan nen te maken om ook dit terrein te he- bosschen, in aansluiting bij het reeds be staande bosch. Hierna kwam de hoofdschotel ter tafel, n.l. om een deel van den Steenenbeer en van den Schotschenhoek, tot een opper vlakte van ongeveer 410 M2 aan het open baar verkeer te onttrekken en tot verkoop van deze straatgedeeltenl aan de N.V. Kon. Miji. „De Schelde" tegen f 5 per M2. De heer Van Oorschot wees er op, dat het hier geen gelukkige oplossing is en dat „de Schelde" gezocht moet hebben naar de voor haar goedkoopste wijze van handelen. De stad wordt ter plaatse minder mooi en het verkeer wordt be moeilijkt. De onderzeebooten worden steeds langer en wellicht moet men dan weer gaan vergrooten. De Schelde had beter een andere oplossing kunnen zoeken. Spr. wilde de zaek dan ook nog eens aanhouden en nader overleg plegen met De Schelde. D'e heer R o r ij e is ook daarvoor. Spr. denkt er niet aan, dat de fabriek haar poorten zal sluiten als de grond niet wordt afgestaan en ook niet, dat zij geen onderzeebooten meer zal houwen. Spr. vraagt of de Wagenaarstraat niet tot dok kan worden gemaakt. Spr. komt op tegen den minder van waardeering blijk geven- den toon van B. en W. inzake de omwo nenden en hun bezwaren. Spr. vindt de bewering, dat men naar Antwerpen zou gaan met werk belachelijk. Daarvoor zijn de banden, ook de financieele van de Schelde met den Staat te strak aangetrok ken. Dit bleken de twee eenige tegenstanders van het voorstel te zijn, want achtereen volgens komen de heeren Paap, v. Span ning, Sorel, Andriessen en niet het minst wethouder de Meij met klem betoogen, dat hoe jammer het voor enkele onder- deelen ook zou mogen zijn, met het voor stel zal moeten aannemen. D'e heer Paap wees er o.a. op, dat de Sc'helde de laatste jaren haar reserve bijna geheel heeft opgeleefd en nog geen werken anders dan met verlies kan aan nemen. Spr. vindt de Steenenbeer werke lijk niet zulk een mooi plein. De heer van Spanning vroeg o.a. of niet kan worden bepaald, dat als de Schelde hot dok niet meer noodig heeft, de gemeente den grond kan terugkoopen. Men moet ook niet vergeten, dat de Schelde als de minst economisch wer kende werf bekend staat. De heer Sorel wees er op, dat men al leen voor de onderzeeërs beslist een dok noodig heeft en de heer Andriessen vindt de oplossing ook wel niet fraai, doch zal ook voorstemmen, evenals de heer Marijs, die meent, dat het vergToote dok wellicht ook voor kleine zeeschepen geschikt kan zijn. D'e heer de Meij wijst er op, dat het aantal werkloozen reeds daalde van 1300 tot 800 en als de Schelde op volle kracht gaat werken wellicht tot 600 of 500. Onderzeeërs moeten nu eenmaal meermalen in het dok voor zij gereed zijn. Noch de Wagenaarstraat, noch het eiland zijn geschikt voor een dok. Dit laatste zou zelfs een extralast van f 25000 op de exploitatie leggen per jaar, Als men bepaalt, dat de grond eventueel zal worden teruggekocht dan zou men ook de vele kosten, die de Schelde nu bovendien te dragen zal krijgen moeten vergoeden, Na re- en dupliek nam de Raad hel voorstel aan met 14 tegen 2 stemmen, die der heeren van Oorschot en Rorije. Alle overige voorstellen gingen zonder meer onder den hamer door, o.a. dat om af te wijzen het verzoek om de Za- terdagavondmarkt op te heffen; dat om den burgemeester te machtigen in geval van brand enz. bepaalde café's te sluiten dan wel den drank verkoop te verbieden, en dat tot overneming van het pothuis van het perceel Walstraat, hoek Groene- woud, om het af te breken. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Ridderkerk, K. v. d. Pol te Hardinxveld. Te Dussen, J. G. Hooy- kaas, cand. te Wassenaar. Bedankt voor Nieuw-Vennep, J. J. Poldervaart te Nigtevegt. Prof. G. Wisse. Prof. G. Wisse, die op medisch advies het hoogleeraarsambt heeft neergelegd, is voornemens Woensdag 29 April, des morgens te 9 uur „een officieel afscheids college" te geven in de aula van de Theol. School te Apeldoorn. Prof. Wisse hoopt vervolgens Zondag 10 Mei zijn intrede te doen bij de Chr. Geref. Kerk te Amsterdam-Oost, na te zijn bevestigd door Ds D.,Driessen van Rotter dam. Gelijk bekend is, zijn de omstandighe den van dien aard, dat Prof. Wisse blijft wonen in het Chr. Rust- en Herstellings oord „Rehoboth" te Driebergen Zondag 26 April 1936 Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds Steinz, av. ds de Vries. Waarde, vm. en nm. dhr Overgaauw. Serooskerke (W.), vm. en nm. dhr Has pels, theol. cand. Geref. Kerken. Domburg, vm. leesd., nm. ds Visser (Op. bel. en Voorber. H. Av.) Westkapelle, vm. ds Visser, nm. leesd. Geref. Gemeenten. Goes, D'insdagav. 6 u. ds Verhagen. DOODE HAND-BELASTING BIJ SCH00LVEREENIGINGEN Berekening in verband met verlaging der vergoeding voor art. 205 L.O.W. Een belastingmedewerker schrijft aan het Hdbl. Zooals men weet, komt bij de bereke ning van de waarde van de goederen van sc'ho'olvereenigingen voor de Doode Hand Belasting in aanmerking een volgens be paalde regelen gekapitaliseerd bedrag der vergoeding naar art. 205 Lager Onder wijswet. Voor de belastingjaren der Doode Hand Belasting 1934 en 1935 is deze kapiiali satie geschied naar de vergoedingen, zoo als die golden respectievelijk 31 Dec. '33 en 31 Dec. 1934, aannemende, dat op die data de schoolbesturen een balans of staat van bezittingen maakten. Deze vergoedingen waren gefixeerd op een be drag van omstreeks 6 pet. van de op een bepaalden datum geschatte waarde van de terreinen, gebouwen en meubelen der schoolVereenigingen. Met ingang van 1 Jan. 1936 nu zijn deze vergoedingen echter verlaagd en ge bracht op 5 procent. Voor de aangifte Doode Hand Belas ting, belastingjaar 1936, zal men er dus rekening mede moeten houden, dat bij het opmaken van de balans per 31 Dec. 1935 voor het vervolg niet meer gerekend kon worden op de vergoeding naar om streeks 6 procent, maar op een vergoe ding van niet meer dan 5 procent. Het komt ons voor, dat voor het belastingjaar 1936 bij de waardebepaling der bezittin gen de 'kapitalisatie der vergoeding reeds moet geschieden naar het lagere bedrag. EXAMENGELD VOOR HET HOOFD AKTE-EXAMEN. Mogelijkheid van vrijstelling. Op een schriftelijke vraag van het 2e Kamerlid Van Houten heeft de Minister van Onderwijs geantwoord, dat door hem bij den Raad van State de overweging is aanhangig gemaakt van een voordracht tot aanvulling van het Kon. Besluit van 10 Sept. 1923, welke ten doel heeft den minister in bijzondere gevallen bevoegd heid tot gedeeltelijke vrijstelling van het voor deelneming aan de hoofdacte-exa- mens verschuldigde examengeld te ver- Kenen. Het advies van den Raad van State heeft den Minister inmiddels bereikt. Hoe genoeglijk rolt het leven.... Te Ursam is, naar „Onze Courant" meedeelt, een rookwedstrijd ge houden, op touw gezet door een plaatse lijke vereeniging in samenwerking met een tabaksfirma. De zaak zou weinig de vermelding waard zijn, indien de wedstrijd niet opgeluisterd was op een wijze, die doet vragen hoe het Hartelijke ontvangst te Viaardlngen. H. M. de Koningin en H. K. H. Prin ses Juliana zijn gisteravond te 8.55 uur per auto aan de Koningin Wilhelmina- haven te Vlaardingen gearriveerd, ten einde zich aan boord te begeven van Hr. Ms. politiekruiser „Nautilus". Het gevolg bestond uit jonkvrouwe D. H. van Tets, jonkvrouwe M. J. baronesse van Heem stra en den kapitein-adjudant N. A. Rost van Tonningen. Met dezen kruiser zal het hooge gezel schap buiten om naar de Zuid-Holland- sc'he eilanden worden gebracht in ver band met het voorgenomen bezoek der vorstinnen aan Goeree en Overflakkee. Hoewel aan het kortstondige bezoek aan Vlaardingen zoo weinig mogelijk ruchtbaarheid was gegeven, was het toch in den loop van den dag bekend gewor den, dat de hooge gasten 's avonds zou den arriveeren. Duizenden hadden zich dan ook aan de Koningin-Wilhelmina- haven en omgeving opgesteld om de vors tinnen bij aankomst hartelijk toe te jui chen. Aan den valreep werden H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana opgewacht door den Commandant van de „Nautilus", overste Gikot en den eersten officier. Toen de vorstinnen aan boord waren, werd de etat-majoor voorgesteld, waarna Koningin en Prinses door den commandant naar de voor Haar bestemde vertrekken werden geleid. Daarop begaf het hooge gezelschap zich naar de brug om de uitbundige toe juichingen van de saamgepakte menigte minzaam buigend in ontvangst te nemen Vervolgens werden de 'trossen losgegooid en stoomde de „Nautilus" statig de nieu we haven uit. De politie had onder leiding van den commissaris voor een afzetting gezorgd. Aangezien H. M. de Koningin geen offi- cieele ontvangst wenschte, was de burge meester wel aanwezig, doch een officieele begroeting van gemeentewege vond niet plaats. De afdeeling Vlaardingen van de ver eeniging „De Princevlag" 'had aan boord van de „Nautilus" een bloemstuk laten bezorgen; de bemanning had den long- room op eenvoudige wijze versierd. De „Nautilus", die gedurende den nacht ligplaats nam in het Haring vliet, maakt de reis begeleid door Hr. Ms. mijneniegger „Hydra". met het onderscheidingsvermogen hier en daar ten plattenlande staat. Dat er ter verpoozing van de 175 roc kers en 16 dames-rooksters(l) een „uit stekende band" was voor „prachtige mu ziek" en dat de zaal in een „lusthof" was herschapen is het opmerkelijke niet, en dat de fotograaf „zijn werk" deed even min. Dit past bij goede reclame. Maar: het volledig college van B. en W. was aanwezig; het „Wilhelmus" werd bij den aanvang door allen „staande en uit volle borst" ge zongen; de voorzitter van „Dleus Dedit" zag in den wedstrijd een bewijs, dat Kapitaal, Middenstand en Arbeid elkander de hand reiken; de burgemeester van Ursem drukte zijn spijt uit, dat hij den organisator van het feest niet het eere-burgemeesterschap of de gouden medaille der gemeente aan kon bieden. Aan het slot keerde echter de samen komst weer tot haar eigen aard terug. Toen was er bal! Gevaarlijk „ge snede n". Tengevolge van het gevaarlijke snijden door een autobestuurder zijn gisteren middag op den rijksweg onder de gemeen te Alphen a. d. Rijn twee vrachtauto's te gen elkaar gebotst, terwijl ook een derde werd geraakt. De beide bestuurders kwamen er met lichte kwesturen af, doch een derde per soon, die in de viachtauto uit Zeist was gezeten, zekere K. de Bruin, werd ern stig gewond. Hij is naar het ziekenhuis te Woerden overgebracht. Jongetje doodgereden. Toen het driejarig zoontje van den heer P. de V. te Warmond gisteren den straatweg wilde oversteken, werd het door een juist voorbijkomende vracht auto gegrepen. Zwaar gewond werd de kleine opgeno men en vervoerd naar het ziekenhuis te Leiden, waar hij in den loop van den avond is overleden. Treins toornis tusschen Amsterdam en het Gooi. Gisteravond is het treinverkeer tusschen de hoofdstad en het Gooi ernstig gestag neerd geweest, met het gevolg, dat een groot aantal forensen veel te laat in zijn woonplaats terugkeerde. De verkeersstremming werd veroorzaakt doordat de buffers van twee wagons van een trein over elkaar waren geschoven. Onmiddellijk werden de noodige maat regelen genomen om den toevloed van de reizigers zoo snel mogelijk te verwerken, hetgeen geen gemakkelijke taak was. En kele treinen naar 't Gooi liet men vervallen zoodat de volgende treinen overbezet wa ren en bovendien veel te laat vertrokken. Hoe de overbuffering ontstaan is, was gisteravond nog niet na te gaan. Een der gelijk euvel komt slechts zeer zelden voor, namelijk soms wanneer een trein door een scherpe bocht rijdt, terwijl het ook ont staan kan bij 'hevig remmen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2