Kerknieuws Onderwijs. Gemengd Nieuws hadden gemaakt om zijn woning te betre den. Alle kasten en laden bleken n.l. open gebroken en doorzocht. B. kwam bij het nazien ervan tot de treurige zekerheid, dat hem zijn geheele bezit was ontnamen. Uit een der kasten was n.l. een geldkistje ontvreemd, waarin zich een bedrag van ongeveer f 200 aan baar geld, en een tweetal spaarbankboekjes met een totale inschrijiving van ongeveer f 2000 bevon den. Van de daders ontbreekt tot nu elk spoor. Telegrammen. tenis. De eisoh was tegen beiden 2 jaar Leestafel Laatste Berichten Politieberichten. recht Balans; Belaatingmerk, L. van Hol lander, Breeweg D 20f; Heerenhandschoen Flierenburg, Molenberg K 81; Damesétui, Meerman, L. Geere K 251; Kindertaschje met inh., P. Kazander, Karelsgang T 44k; Actetasch met inh., v. Sluijs, B. v. P.; Zakje Boerinnemutsen, Houmes, Dam N.Z. F 150; Ondervest, A. J. Schellings, Zach. Jansenstr. W. 112; Ceintuur (lak), F. Flipse, N. Haven I 112; Huissleutel, G. Bruggeman, Punt Q 218; Port. met inh., W. Poppe, Rozenstraat W 257; Koperen gewicht (1 ons), P. Vader, Damp. singel T 198; Alpinemuts, M. Izendoorn, Zuid singel E 34; Parapluie, Reekers, Gort straat K 25; Krukas met moer, J. Geers, N. Oosterschestraat N 93; Fruitmand je, Schouten, Karelsgang T 44c; Blauwe muts, Corn. Clerq, Vlasmarkt L 21; Pakje ma nufacturen, A. Smaardijk, L. Geere K 249; Belastingmerk, J. de Kuijper, Bleek, E 94; Glacéhandschoen, D. Hendrikse, Turfkaai H 180; Motorhandschoen, W. P. de Graaf, Brakstraat C 275; Draaier v. auto, W. Simons, Dam F 98; Sierket- ting, J. J. de Groot, Arn. Voetpad T 161; Dameshandschoen, Ch. Verhage, Klein- Vlaanderen M 158; Padvindersport., H. Mandemaker, Zach. Jansenstr. W 72; Paar handschoenen, J. H. Seijbel, Hen drikstraat W 59; Postduif, P. Felius, Leer looiersingel Q 253. Land- en Tuinbouw Wat het voer betreft word lk ook nlete Burgerlijke Stand Finantiëele Berichten Slavenlsse, Belangrijk werk verschaffingsobject. De Mi- nieter van Sociale Zaken heeft de mede werking van het Rijk toegezegd aan het waterschap „Stavenisse" voor het ver zwaren van de oeververdediging aan den zeedijk van genoemd waterschap. Het werk, dat bestaat uit het verhoo- gen en verzwaren van den onderberan over een lengte van plm. 1100 m., zal in werkverschaffing uitgevoerd worden. Het Rijk zal 50 pet. in de werkloonen bijdragen; de gemeente 25 pet., terwijl de resteerende 25 pet. voor rekening van het Waterschap komt. Waar aan het eind dezer maand de uitzending van werkloozen naar de in poldering van den Abr. Wisse Polder te Anna-Jacobapolder voor onze gemeente stopgezet zal worden, is het bovengenoem de werk een zeer welkom werkverschaf fingsobject voor deze gemeente. Voetbal. Rilland-Bath. Zaterdag speelde Rilland op de Raaijberg te Bergen op Zoom tegen een sterke Dosko-combinatie. Geen der elftallen wist de overwinning te behalen. Stand 22. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Hoogeveen, H. Bout te Ge- nemuiden. Ghr. Gerei Kerk. Beroepen te Barendrecht, M. W. Nieu- wenhuijze te Franeker. Vereen, Ghr. Onderwij- zers vergadert te Utrecht. Onder presidium van den heer J. Hobma van Utrecht kwam de Vereen, van Ghr. Onderwijzers en Onderwijzeressen te Utrecht in algem. vergadering bij'een. Na opening kwamen de jaarverslagen aan de orde. Aan dat van den secr., den heer W. 't H o o f t van Goes ontleenen we dat het ledental 1 Jan. j.l. totaal be droeg 7384. Over 1935 werden 818 nieuwe leden ingeschreven en 425 leden afge voerd. Het aantal afdeelingen bedraagt thans 85. Het financieel verslag maakt melding van een eindcijfer der jaarrekening van f 33.980,80 en een batig saldo van f 263,53. Door aangebrachte bezuinigingen met name op het orgaan kan thans een extra heffing, die het vorig jaar volledig slaag de, achterwege blijven en behoeft geen contributieverhooging plaats te hebben. Ze werd dan ook ophieuw bepaald op pet. van het salaris. Een commissie van vier leden, twee uit de groote steden en twee van het platteland, zal met den pen ningmeester het vraagstuk van de resti tutie in studie nemen en het hoofdbestuur van advies dienen, opdat het volgende jaar naar een bevredigende oplossing kan worden gestreefd. Het hoofdbestuur zal waken voor de vrijheid eenerzijds en anderzijds voor de rechtspositie der onderwijzers en de be langen der jonge leerkrachten. Een D'ouglasvliegtuig maakt een noodlanding bij Elburg. Het Douglas-toestel O.K. A.I.A. van de Tsjechische Luchtvaart-Mij, van den hieuwen dienst Praag-Amster dam, dat om tien minuten over zeven gis teravond op Schiphol werd verwacht, heeft omstreeks acht uur bij Elburg een noodlanding moeten maken, waarbij het vliegtuig ernstig beschadigd werd. Twee leden van de bemanning werden licht gewond. De negen inzittende passagiers bleven ongedeerd. Zij zijn per autobus naar Am sterdam vervoerd. Omtrent de oorzaak van dezenoodlan ding is nog niets bekend. De machine schijnt te Elburg door een sneeuwbui te zijn overvallen, zoodat de piloot zich ver moedelijk niet beeft kunnen oriënteeren en derhalve tot een landing heeft beslo ten. Ook is de radio-installatie van het toestel defect geraakt. Bij de noodlanding beeft de piloot wei nig geluk gehad en is op een minder gun stig terrein ten Oosten van Elburg terecht gekomien. De landing gelukte vrij behoorlijk, doch bij den uitloop schijnt het toestel in aan raking te zijn gekomen met een groep boomen, waardoor bet toestel ernstig be schadigd werd. De piloot en de radio-telegrafist heb ben lichte kwetsuren opgeloopen, zij kon den zich echter te voet naar het dorp be geven, waar zij door een geneesheer wer den verbonden. i Smokkelaar neergescho ten. Zondagnacht is wederom een slacht offer gevallen van het gevaarlijke smok kelbedrijf. Omstreeks 4 uur v.m. kwam de 17- jarige H., wonende te Maastricht bij Ca- berg over de grens beladen met smokkel waar. Aan het bevel der Rijksambtenaren om halt te houden gaf H. geen gehoor. Scho ten vielen en door een dezer werd H. in den hals getroffen. In ernstigen toestand werd hij naar het Ziekenhuis te Maastricht overgebracht, alwaar hij ter verpleging is opgenomen. Zijn geheele bezit ont stolen. Zondagavond keerde de alleen wonende arbeider de B. te Made, wiens woning vrij eenzaam is gelegen, in zijn woning terug. Bij zijn thuiskomst be merkte hij direct, dat oncewenschte be zoekers van zijn afwezigheid misbruik No o d landing te Bussum. Maandagmiddag kreeg het militaire vlieg tuig C. I. 503 boven de heide nabij Crai- loo (Bussum) motorpech en de bestuurder was genoodzaakt een noodlanding te ma ken. Gp een bouwterrein daalde het vlieg tuig, doch sloeg voorover en brak een vleugel en het landingsgestel, zoodat de machine zich met den neus in den grond boorde. De inzittende luitenant en een waarne mer liepen geen letsel op. Lood gezocht o p de kogel vangers. D'en laatsten tijd, nu het oude lood meer waarde schijnt te hebben, wer den door onbevoegden geregeld bezoeken gebracht aan de militaire schietbanen aan den Kemperbergerweg te Arnhem. E'oor de marechaussee zijn Zondagmorgen vier personen aangetroffen, die een zak met oud lood, kennelijk afkomstig van de kogelvangers, vervoerden. Het viertal werd overgebracht naar de marechaussee kazerne in Arnhem en daar in arrest ge steld. De mannen hebben bekend. In den afgeloopen nacht is nog een viertal Wageningers van hun bed ge licht, die eveneens ervan worden ver dacht zich aan diefstal van oud-lood van de kogelvangers te hebben schuldig ge maakt. Ongeveer 500 kilogram oud-lood werden in beslag genomen. Gevaarlijke stoeipartij. Za terdagavond stoeiden een paar zoons van den eierhandelaar M. te Barneveld om in het bezit te geraken van een flobert, waarmede zij wilden schieten. Plotseling ging echter het schot af en trof den 19- jarigen zoon in den buik. De jongen werd oogenblikkelijk naar het diaconessenhuis te Arnhem gebracht, waar bleek, dat de kogel, die nog niet verwijderd kon wor den, in de lever was gedrongen. De toe stand is ernstig. Het Kon. Ned. Landbouwcomité „neutraal"? Dr Molhuijizen, de secretaris van het Kon. Ned. Landbouw-comitó, gevoelt blijkbaar als ouderwetsch liberaal, weinig voor vakorganisatie van de landarbeiders, schrijft Patrimonium. Ook acht hij het niet in orde, dat de Regeering, die den landbouw steunt, eenig overleg eischt met de arbeiders-or ganisaties over de arbeidsvoorwaarden en bijl weigering van dat overleg, ondanks herhaalde waarschuwing, tot arbitrage verplicht. Zelfs vindt hij het niet erg, wanneer arbitrale uitspraken worden overtreden, „omdat nu eenmaal niet alle arbiters even gelukkig zijn bij hun uitspraken". D.w.z. niet gelukkig volgens de subjec tieve opvatting van dr Molhuijizen en de zijnen. Ook keurt hij het af, dat de uitspraken inzake loonen, eto., ook bindend zijln voor patroons, die ongeorganiseerd personeel in dienst hebben, wat toch èn noodzakelijk èn billijk is, maar boven dien geheel ligt in de lijn van hetgeen als beginsel terecht aanvaard werd in de Wet, waarin omtrent de collectieve ar beidsovereenkomsten nadere regelen wer den gesteld. Uit welken geest hier op sociaal ter rein gehandeld wordt, is uit dit schrijven van dr Molhuijzen weer duidelijk. Toch meent het Nederl. Landb. Comité „neutraal" te zijln. Maar in het officieel orgaan schrijft de Secretaris ongehinderd artikelen, die met de christelijik-sociale beginselen zeker niet harmoniëeren. Ter aardbestellingi Jhr Mr Ruys de Beerenbrouck. VIER AKKER. Hedenmorgen is alhier in de onmiddellijke omgeving van zijn landgoed Suideras het stoffelijk overschot van wijlen den Minister van Staat, Jhr Mr Chr. J. M. Ruys de Beerenbrouck, voorzitter van de Tweede Kamer, ter ruste gelegd. Recht tegenover Suideras ligt het kerkje van den H'. Willibrordus, in de omgeving van de dorpsbegraafplaats. In de kerk werd een plechtige mis van Re quiem gecelebreerd. Alle Ministers, tal van Kamerleden en verdere autoriteiten werden in de kerk toegelaten. De kerk was tot de laatste plaats bezet. Na beëindiging van den dienst, te omstreeks half 12 werd de kist uit het dorpskerkje naar het graf gedragen. Er waren slechts enkele kransen, o.a. die van H. M. de Koningin. Omstreeks 12 uur was de indrukwekkende plechtigheid ten einde. De Ministers, Kamerleden en verdere autoriteiten begaven zich vervolgens naar Suideras om de familie Ruys de Beeren brouck persoonlijk te condoleeren. De malversaties te Ambt-Hardenberg. ALMELO. De Rechtbank deed heden uitspraak in de zaak tegen den oud-bur gemeester van Ambt-Hardenberg, H. H. Weitkamp, en den ontvanger dier ge meente, J. Boerigter. W. werd wegens schuldheling en verduistering veroordeeld tot l7s jaar gevangenisstraf en B. wegens verduistering tot 1 jaar gevangenisstraf, beiden met aftrek van preventieve hech gevangenisstraf. De onlusten in Palestina. BEIROET. De officieele lijst van slacht offers van de onlusten te Jaffa telt 19 dooden en 130 gewonden. Te Jaffa is de toestand iets minder gespannen, doch thans is elders spanning ontstaan. De noodlanding bij Elburgu ZWOLLE. De toestand van den bij de noodlanding te Elburg gewonden piloot Balik en van den marconist is zeer be vredigend. Beide patiënten zijn bij be wustzijn en voelen zich naar omstandig heden goed. De terugtocht van de Nederlansche en Britsche ambulance. ADDIS ABEBA. Alle overgebleven le den van de Nederlandsche en Britsche ambulance zijn vanmorgen te Addis Abe ba gearriveerd. De Britsche ambulance heeft drie leden van de Nederlandsche ambulance, o.a. Dr Veeneklaas, gered, die ternauwernood na bij Kworam aan de voorhoede van het Italiaansche leger ontsnapten. Zij waren genoodzaakt hun vrachtauto in den steek te laten en hun tocht per muildier voort te zetten. Een groote slag aan het Noordelijk front. ADDIS ABEBA. Aan het Noordelijk front wordt op het oogenblik een groote slag geleverd. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. De toestand In Palestina. JERUZALEM. In een officieel te Jaffa gepubliceerd communiqué wordt meege deeld, dat de toestand is verbeterd. Het aantal slachtoffers bedraagt 5 Joden ge dood en 26 gewond, 2 Arabieren gedood en 32 gewond. In een vergadering te Haifa besloten de Arabieren Woensdag in staking te gaan voor onbepaalden tijd. De Magistratuur. Wij ontvingen het April-nummer van het A.R. maand schrift voor Gemeentepolitiek „De Magi stratuur", orgaan van het Verband van vereenigingen van A.R. gemeenteraads bestuurders in Zeeland. Dit nummer bevat verschillende belangrijke artikelen van principieelen en practischen aard. Zoo o.a. Rijk en Gemeenten, Voetballen op Zondag. Van belang is ook de rubriek: Vragen uit de practijk. Voor onze mee levende raadsleden zeer aan te bevelen. Adres: N.Z. Voorburgwal 58-62, Amster dam. Middelburg. Aanrijdingen. Gister middag had op den hoek van de Lange- delft en de Segeerstraat een aanrijding plaats tusschen een driewielige bak fiets, die uit de richting van de Markt kwam en rechts de Segeerstraat in wilde rijden, en een 8-jarigen wielrijder, die met een linksche bocht uit de Segeerstr. kwam. De jongen, die dus een verkeers- fout maakte, kwam te vallen, en liep en kele ontvellingen op. Ook het rijwiel was beschadigd. Even later had eveneens in de Lange- delft een aanrijding plaats tusschen een man en een wielrijdster; laatstgenoemde reed liDks van den weg. Hedenmorgen had op den hoek van de Zandstraat en den Pottenbakkerssingel een ernstiger aanrijding plaats, die ech ter ook nog goed is afgeloopen. Een 10-jarig meisje, dat bij familie on der Valkenisse was geweest en nu! per rijwiel naar Middelburg terugkeerde om naar school te gaan, kwam om den hoek van de Zandstraat en slipte over de tramrails, waardoor zij den weg recht over stak. Juist kwam van af den Pot tenbakkerssingel de molenaar M. uit Sou burg met zijn vrachtauto op weg naar de Groene Draak. Ofschoon M. naar links uitweek en remde, kon een aanrijding niet voorkomen worden. Het meisje, dat bij1 een van de omwo nenden was binnengebracht, had volgens onmiddellijk ingesteld medisch onderzoek geen letsel bekomen, en zou na eenigen tijd rust naar huis kunnen gaan, doch het rijiwiel was deerlijk gehavend. De remmen van de auto waren volgens deskundig onderzoek in orde. Goes. Wij vestigen de aandacht op de in dit nummer geannonceerde vergade ring van de afd. Slechthoorenden a.s. Zaterdag in café „Centraal", waar een demonstratie van gehoorapparaten zal plaats hebben. Commissaris voor de Rijnvaart. Dezer dagen is de benoeming te ver wachten van oud-Minister Mr T. J. Ver schuur tot commissaris voor de Rijn vaart. Middelburg. Gevonden voorwerpen. Dameshoed, J. de Baare, Noordsingel S 196; Glacéhandschoen, Verdonk, Heeren straat; Ceintuur, Lahr, Bree E 205; Huis sleutel, v. d. Voorde, 'tZand D 29b; Hee renrijwiel, B. v. P.; Fototoestel, v. Dijk, Veere; Ceintuur, J. Joosse, Veerscheweg T 266; Tompouce, Groenewegen, Seisplein Q 289; paar Nappahandschoenen, Allewijn- se, N. Vliss. weg E 98; Bankbiljet, M. de Quartel, Brand. Molengang M 237; Dames- tasch met inh., Jobse, Grijpskerke B 71; Sleuteltje en tabakspijp, B. v. P.; Haar- kammetje in étui, B. v. P., de Witte; paar Handschoenen, B. v. P., de Witte; eenige Uniezegels, Molhoek, Kantonge De kuikensterfte gedurende de eerste weken. De vorige keer besprak ik eenige brie ven omtrent de ziekteverschijnselen bij pullorum. De een merkt op, dat de kui kens kouwelijk zijn en bij de kachel blij ven zitten, mager en slap worden en uit drogen. De ander ziet alleen zenuwver schijnselen en plotseling sterven, een der de merkte witte m.e>; Op. Ik zal thans nog eenige brieven geven die ik den laatsten tijd ontving. „Verzoeke de oorzaak der sterfte. Met ■de geboorte waren het de mooiste kuikens maar na verloop van drie tot vijf dagen sterven zij. Tot nu toe 20 pet, zoowel bij mij als bij andere mensohen. Dus ligt het vermoedelijk niet aan de verzorging. De eieren waren afkomstig van kippen welke onder controle der Pluimveeoentrale staan. Heden zijn de uitkomsten van die zelfde 'kippen 40 pot. slechter". Hier merken we dus op, dat de sterfte onafhankelijk van de verzorging optreedt en dat de eigenaar het blijkbaar voldoen de vindt, dat de kippen onder controle van de Pluimveeoentrale staan. Dit vertrou wen in de Pluimveecentrale komt ook nog in een paar andere brieven uit en ik kan wel zeggen dat door deze onjuiste ge dachte massa's menschen gedupeerd wor den. Erkenning door de Pluimveecentrale sluit niet in, dat er pullorum-onderzoek op deskundige en nauwkeurige wijze ver richt is. Deze onjuiste meening zien we bijv. ook uit de volgende brieven: „Ik ben vermeerderaar en heb dus mijn toornen niet op pullorum laten onderzoe ken, omdat ik dacht dat het niet noodig was, daar voor de fokkers bloedonderzoek verplichtend is". „D'e broedeieren zijn afkomstig van een erkend fokker. Wie de kippen daar onderzocht heeft weet ik niet, maar sluit U even aan bij de Pluimveecentrale dein kan het uitgezocht worden of de kippen al of niet onderzocht zijn". Deze mensohen toonen in elk geval nog belangstelling voor de kwestie of de die ren onderzocht zijn. Er zijn er echter die maar raak koopen en niet eens informee- ren en wel de volgende: „Of de foktoom op pullorum onderzocht is weet ik natuurlijk niet". Dat „natuurlijk" is al heel sterk; de schrijver doet net of het ie(s heel doms is geweest van ons om daarnaar te infor- meeren. Zoo krijg ik verscheidene brieven waarin steeds staat: „Of de dieren op pullorum onderzocht zijn weet ik niet". Zoolang de mensohen hun geld uitge ven voor broedeieren en kuikens en er alle moeite en werk aanbesteden om ze uit te broeden en op te fokken en zich absoluut niet bekommeren of dergelijke eieren of kuikens ook van gezonde foktoomen af komstig zijn, zoolang zal de pullorum nog heel wat slachtoffers eischen. Wie aan dit werk beginnen wil en er wat mee wensoht te verdienen, zal toch zeker zich eerst op de hoogte van allerlei moeilijk heden moeten stellen. Velen zondigen uit onwetendheid maar hier geldt dan wel dubbel en dwars, dat men door schade en schande wijs wordt (en arm!). Er gebeuren nog meer onverstandige dingen op dit gebied. Zie o.a. de volgen de brieven nog eens: „Wat zou de oorzaak zijn der sterfte van tnijn kuikens? De verzorging is zin delijk op geel zand bij een kachelkunst- moeder. De 2de dag gevoerd met drink water met ijzervitriool totdat het water paars werd. Nu heb ik ze afzonderlijk gezet ip draad, circa 5 o.M. van den grond. Ze maken haar mest pijnlijk met wit schuim. Ze krijgen droog voer en tweemaal daags graan". Wie zal het nu toch in zijn hoofd halen om dergelijke teere, zwakke diertjes op den tweeden dag van hun leven al ijzer vitriool te drinken te geven? Bovendien zal het wel geen ijzervitriool geweest zijn maar 'kalicum -"rmanganaat. Het is toch eigenlijk moedwillig de dieren ziek maken al dit geknoei met z.g. geneesmiddelen of ontsmettingsmiddelen van wier werking men niets 'begrijpt. Bij het zetten op gaas bodems moet men er om denken, dat deze 12 c.m. boven den grond moeten liggen en dat de verwarming, nu de kuikens niet meer in warm strooisel kunnen liggen, sterker moet zijn. wijzer door een opgave, dat de kuikens „droog voer" krijgen. Men behoort de samenstelling in procenten van de onder- deelen op te geven, dan weet ik wat. Trouwens het voer krijgt bijna altijd de schuld en velen zijn zoo onverstandig om maar direct van voer te veranderen, zonder behoorlijk onderzoek. Natuurlijk kan er een fout in het voer zitten, maar bij pullorum zit de fout in de kuikens en heeft dus voerverandering geen doel, ja maakt het vaak nog erger. Bij kuiken- sterfte direct opzenden, iederen dag versch strooisel, drink- en voerbakken ontsmet ten, dat is vooreerst genoeg en kan men het bericht van het onderzoek van de Rijksseruminrichting afwachten. (Nadruk verboden.) Dr B. J. G. TE HENNEPE. Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door onze abonné's gezonden wor den aan Dr Te Hennepe, Diergaardesingel 96 a te Rotterdam. Postzegel voor ant woord insluiten en blad vermelden. MIDDELBURG. Bevallen: L. v. d. Welle-Hendrikse, d. Overleden: J. Geertse, 23 j., ongeh. z.; K. Harpe, 73 j., wedn. W. Reijnhout. Getrouwd: C. de Regt, 20 j. en F. Wondergem, 20 j.; P. J. Kooi, 26 j. en P. G. van Dort, 24 j. Van 1118 April. OOSTKAPELLE. Ondertrouwd: J. Won dergem, 23 j. jm. en M. van Sorge, 22 j.jd. Bevallen: M Hoefkens geb. Fransoo, d. (M. G.) Van 1218 April. VROUWENPOLDER. Ondertrouwd: A. Osté, 31 j. jm. en D. A. Goedbloed, 29 j.jd. (M. G) TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 22 April: Matige tot zwakke later weer toene mende W. tot Z. wind, tijdelijk opklarend, later toenemende bewolking met veel kans op regen, aanvankelijk zachter. Stand vau hedenmiddag 3 u Licht op voor fietsen: Woensdag 7 u. 30 min. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers heden H. V. A. 2357s 234% Ned. Ind. Hdbk. 1127s 112 Philips 171 171 Unilever 1057s 105 Amsterd. Rubber 1257s 122 Koninkl. Petroleum 251 251 Dteli Mij 210 209 Ned. Scheepv. Unie 43 43 4 pet. Nederland 98 lslu 987a 4 pet. Nederl.-Indië 9616/i« 967a U. S. Steel 41 407s Anaconda 237a 227a U. S. Leather 4 47s Bethlehem Steel 34 337a Adj. Chic. Milwaukee 47/n 47a Cities Service 3 3s/i» Intern. Nickel 287/a 287a Shell Union 10"/u 107s Kunnecott Copper 247a 23 Radio Corp. 77s 1% Car Foundry 21K 20% Tidewater 11 10% Midcont. Petrol 13% 13 Gen. Motors 41 40 American Enka 14% 13% United Corporation 4 4 De beurs was weer zonder noemens waardige handel. Nu New York de laat ste dagen zoo weifelend is met een terug- loopende tendenz, is ook hier alle animo verflauwd, wat ook zijn uitwerking op de totale waarden heeft. Veel aanbod komt evenwel niet los. Nu bet reorganisatieplan der Kon. Ned. Stoomboot Mij. gepubliceerd is, ontwik kelde zich eenige handel in de 5 pet. obligaties die voor 47/48 pet. werden ver handeld. Staatsfondsen waren weinig verhan deld met geringen omzet. Wisselkoersen. Amsterdam, 21 April, 2.30 u. Londen 7,27%—7,28% Berlijn 59,2459,30 Parijs 9,699,74 Brussel 24,8824,98 New York 1,46%—1,48

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3