Gemengd Nieuws Burgerlijke Stand. Openbare Verkoopingen en Verpachtingen Vllaalngtn. Brand. Zondagmiddag te ruim kwart voor vijf, werd brand ont dekt in het bovenhuis van de slagerij van den heer D. Stroo aan de Noordstraat 64. Kort nadat de brand, die vermoedelijk zonder bekende oorzaak ontstaan is, in de voorkamer was ontdekt, was de politie met de slangenwagen ter plaatse. Het bleek even na vijf uur, dat meer hulp noodig was en te kwart over vijf waa ook de motorspuit II van de vrijwil lige brandweer met een slang aan het blusschen. Ook de autospuit en de motor- spuit I waren uitgerukt, doch behoefden geen dienst te doen. Men kon den feilen brand beperken tot de bovenverdieping. De slagerswinkel be kwam veel waterschade, doch de schade aan de aangrenzende panden is van geen beteekenis. Vergoeding voor vak onder w ij z e r s. B. en W. stellen voor over 1933 voor vakonderwijzers te vergoeden aan: de school der Vlissing- sche Schoolvereen. f 345,18; Ghr. Herv. school aan de Wagenaarstraat f 428; de Oranjeschool Bloemenlaan f 350,67Ge- ref. school Kasteelstraat f 321; Geref. school Verkuijl Quakkelaarstraat f 214; R. K. Meisjesschool f 443; R. K. U. L. 0. school f 940,43; en Ghr. Uloschool f 791,65 Uitbreiding gemeente grond. B. en W. stellen den Raad voor den aankoop te bekrachtigen van 5 perceelen weiland nabij het voormalig fort „De Nolle" ter gezamenlijke opper vlakte van 7.00.70 H.A. voor een som van f 12.600, verhoogd met f 959,55 veiling- kosten, alzoo f 13.559,55. De aankoop van deze perceelen achten B. en W. in het belang der gemeente, daar zij alle grenzen aan het plantsoen nabij het voormalig fort „De Nolle" en onmid dellijk aansluiten aan het grondbezit der gemeente. Geen opheffing der Z a- terdagavondmarkt. De afd. Vlissingen van den Ned. Bond van klein handelaren in aardappelen, groenten en fruit, heeft verzocht de Zaterdagavond- markt, welke op de Kleine Markt wordt gehouden op te heffen, omdat zij van oor deel is, dat den winkeliers door de markt kooplieden onbillijke concurrentie wordt aangedaan. B. en W. zijn van meening, dat, waar fruit op de Kleine Markt alleen verkocht wordt als er van bepaalde soorten fruit over het geheele land groote aanvoer is, zooals van aardbeien, pruimen, druiven enz., de winkeliers over het algemeen wei nig sohade van de marktkooplieden on dervinden, doch dat tal van inwoners prijs stellen op het behoud der Zaterdag- avondmarkt. Zij stellen dan ook voor af wijzend op het verzoek te beschikken. Wesikapelle. Vrijdagavond werd in een lokaal van de openbare school het ont spanningslokaal voor jeugdige werkloo- zen i het houtsnijwerk, vervaardigd door de één- en tweejaarscursisten, ten toongesteld. Het geleverde werk gaf wel blijk, dat, onder leiding van den heer A Roth te Middelburg, de cursisten met animo zich gewijd hebben aan dezen tak van huisvlijt. Jammer dat de belangstelling voor het tentoongestelde zoo gering was. Et werden enkele voorwerpen ver kocht. Ds Reus, voorzitter van de com missie voor moreele verzorging van jeugdige werkloozen, bracht den heei Roth hartelijk dank voor diens uitste kende leiding, en spoorde de cursisten aan, zich te blijven oefenen. Koudekerke. Loop der bevolking. Gevestigd: P. Bassie, E 176, van Mid delburg; H. Goosen B 289a, van Vlissin gen; G. L. A. Faber, D 41, van Meppel; A. L. Meijer D 29e, van Middelburg; I. Koopman E 205, van N. en St. Joosland; A. J. Mullie, D 29 i, van 's H. Arendsker- ke; jhr. A. F. Meijer, G 40, van Vlissin gen; G. J. Bensink, C 33 a, van Middel burg; H. H. Teeuwen D 29 b, van Vlis singen; mej. G. G. J. Klap E 128 van Kapelle. Vertrokken: L. Meliefste, E 104, naar O. en W. Souburg; mej. A. Verberkmoes E 12 naar Vlissingen; mevr. N. B. Betcke Schouwenaar, B 301, naar Den Haag; G. Daniëlse, E 60, naar Middelburg; K. Dingemanse, C 55, naar Middelburg; mej. J. Stroo, E 11, naar Middelburg. (V. G.) Driewegen. De Raad vergaderde Vrij dag. Het aanstellen van een onderwijzeres in de nuttige handwerken wordt aange houden tot een volgende vergadering. In verband met de uitvoering van arti kel 66 van 't Mobilisatie-voorschrift voor de Burgemeesters wordt de algemeene po litieverordening gewijzigd. Besloten wordt alsnog te trachten, dat voor den gemeenteveldwachter de gemeen te Driewegen als standplaats wordt aan gewezen. In verband hiermede wordt be sloten de voormalige veldwachterswoning slechts te verhuren tot 1 Aug. 1936. In verband met de Burgemeestersvaca ture wordt besloten alle pogingen in het werk te stellen om te verkrijgen, dat voor de gemeente Driewegen een aparte Burge meester-Secretaris zal worden benoemd en deze functionaris de verplichting zal worden opgelegd om in de gemeente Drie wegen te wonen. i De 'kolenvereeniging „Onderlinge Hulp" 'hield haar algemeene jaarvergade ring. Uit het verslag van den secretaris- penningmeester bleek, dat de rekening sloot in ontvang en uitgaaf met een be drag van f 2485, terwijl het schuurtje op de balans stond voor f 400. Een gift van f 20 was gestort ter tegemoetkoming in de kosten van rentebetaling voor het geleen de geld van het schuurtje. De secretaris zette uiteen welk een felle strijd vooral in Zeeland gestreden moet worden door de kolenhandelaren tegen de kolenvereenigingen om de laatste te doen verdwijnen, zoodat de eersten prijsbepa ling in handen zouden krijgen, Besloten werd om door gezamenlijke opofferingen den kostprijs zoo laag mogelijk te stellen. Hansweert. Het Belgische motorschip „Simon Smits 3" hetwelk Vrijdagnamid dag tijdens stormweer nabij Waarde is gezonken, is Zondagmorgen door v. d. Tak's Bergingsbedrijf met behulp van de bok „Meeuw" gelicht en in de haven van Hansweert gesleept. Men is thans bezig het schip leeg te pompen. Het zal van morgen naar Antwerpen gesleept worden. Heinkenszand. In de Zaterdag alhier gehouden buitengewone vergadering van ingelanden van het Waterschap 's Heer Arendskerke werd besloten het dijkge- schot voor schotbare gronden voor het jaar 1936-'37 evenals over het vorige jaar vast te stellen op 10,50 per H.A. en ver der voor gebouwde eigendommen over elk der volgende 5 jaren 4 pet. van den aan slag volgens de grondbelasting te heffen. Bij wijziging van het dijkgeschot voor schotbare gronden zal een zelfde percen tage worden toegepast voor verlaging of verhooging van de heffing voor het ge bouwd. Van de 41 uitgebrachte stemmen waren 38 vóór en 3 tegen dit besluit. Krabbendijke. Donderdagavond verga derde de Goöp. Boerenleenbank onder voorzitterschap van dhr C. P. Vogelaar. Als lid van het bestuur werd herkozen dhr A. J. P. Kakebeeke en als lid van den Raad van Toezicht dhr M. van Weele. Tot plaatsvervangende bestuursleden de hee- ren A. P. Woutersen en C. Tollenaar. Uit het jaarverslag bleek, dat de omzet in 1935 ruim f 450.000 meer bedroeg, dan het vorige jaar. De winst f 4779,96 werd biji de reserve gevoegd; die daardoor stijgt tot f 84772,05. De rente werd niet gewij zigd. Besloten werd om aan de aanwezige leden presentiegeld toe te kennen. Kcrtpene. De Emmabloemcollecte heeft alhier f 25,86 opgebracht. (Bel. bericht). Voetbal. Driewegen. Zaterdagavond werd alhier een vriendschappelijke voetbalwedstrijd gespeeld tusschen „D. S. C." alhier en „D. V. C." te Nieuwdorp. Eindstand 62 in het voordeel van Nieuwdorp. Ruststand 3-D. Oostkapelle. Zaterdagmiddag speelde Oostkapelle I een competitiewedstrijd te gen S. M. Z, uit Vlissingen. Ruststand 10. Eindstand 9'0 in het voordeel van Oostkapelle. Wlssenkerke. Blauw Wit I speelde Za terdag tegen D. V. 0. EL van Kortgene. Uitslag 131 voor Blauw Wit. BEVEILIGING DER BEVOLKING IN OORLOGSTIJD. Staal schijnt afdoende tegen bom aanvallen te helpen. Overal zint men op maatregelen, om de burgerbevolking te beschermen tegen de ontzettende uitwerking der vliegtuig bommen. In onderstaand artikel doet onze Parijsche V.P.B.-correspondent be langrijke mededeelingen over de jongste onderzoekingen op dit gebied, waaruit blijkt, dat staal een belangrijke factor is bij de bescherming tegen luchtaanvallen. Als gevolg van de snelle ontwikkeling van het luchtwapen en de daardoor ont stane gevaren, ook voor de burgerbevol king, is de techniek zich gaan toeleggen op het construeeren van bomvrije kelders, die een veilig toevluchtsoord bieden tegen do verschrikkingen van een luchtbombar dement. Hierbij speelt staal de hoofdrol, daar uitgebreide proeven hebben aange toond, dat dit metaal een afdoende be scherming vormt. De toepassing hiervan is, vooral bij nieuwe kelders, vrij een voudig. Men graaft eerst de benoodigde ruimte uit tot op cle gewenschte diepte, waarna aan de zijkanten staalprofrelen in den grond worden gedreven, die de wanden vormen; hierop wordt vervolgens de bedekking aangebracht, bestaande uit stalen platen ter dikte van 3 m.m. Deze stalen zoldering wordt dan op haar beurt weder bedekt met een laag aarde of zand van 70 80 c.m. In op deze wijze aangelegde kelders bevindt men zich in absolute veilig heid. Ook heeft men het vraagstuk onder de oogen gezien, op welke wijze oude kel ders bomvrij zijn te maken. Bij den bouw van de huizen, waaronder deze kel ders zich bevinden, heeft men natuurlijk geen rekening gehouden met de gruwelen van den modernen oorlog. Zij moeten dan ook zoodanig worden versterkt, dat zij eventueel den last zullen kunnen dragen van de puinhoopen van het geheele huis, indien dit onverhoopt door een bom mocht worden getroffen. Dank zij de mo derne techniek is ook dit mogelijk; ook in dit geval is het 't staal, dat redding en uitkomst brengt. Stalen balken ver- hoogen de draagkracht van het plafond en de muren, terwijl de zoldering wordt bekleed met stalen platen, die bij een catastrophe afdoende zekerheid bieden tegen den druk van het er op rustende puin. Het is van het grootste belang, om ook de verschillende onderdeelen van het ge bouw door middel van staal te verstevi gen, daar dit er toe bijdraagt om het weerstandsvermogen van het geheele ge bouw te verhoogen. Een horizontale, brandwerende afscheiding onder den zolder, stevig met stalen ankers in de muren bevestigd, heeft tot gevolg dat de muren weerstand kunnen bieden aan in horizontale richting optredende krach ten, welke veroorzaakt kunnen worden door het springen van een bom. Derge lijke brandwerende afscheidingen van staal, voorzien van een daartoe geëigen de vulling, verhinderen het doordringen van brandbommen in de daaronder gele gen verdiepingen en beperken een even tueel ontetanen brand tot de zolderver dieping. Op den zolder zelf wordt het gevaar voor mitbreiding sterk verminderd door een sta len in plaats van een houten dakstoel en het gebruik van verzinkte stalen dakpannen. Een stalen dakstoel heeft nog dit voor deel, dat hierdoor de dakspanten verval len, terwijl het gewicht zoo gering is, dat de geheele constructie nog lichter kan worden uitgevoerd dan met ander mate riaal. Stalen deuren, vensters, meubelen enz. verhoogen de veiligheid. Nog grootere beveiliging tegen lucht bombardementen bereikt men door het aanbrengen van stalen vensters, gas- dichte en niet splinterende deuren, ven sterluiken, kasten, stoelen, banken, ta fels, enz. Bij nieuwbouw verdient het voorts aanbeveling, de huizen te bouwen in een stalen geraamte. Op de laatste I.eipziger Messe waren een aantal stalen kelders en woninginrichtingen ten toon gesteld, die niet alleen voor den vakman van belang waren, doch die ook den leek do overtuiging moesten schenken, dat hij, dank zij de toepassing van staal, zich in zijn eigen woning veilig zou kunnen voe len bij een luchtbombardement. Het is overigens niet verwonderlijk, dat men zijn toevlucht heeft genomen tot dit metaal; immers, reeds in den wereldoor log maakte men een ruim gebruik van staal voor de bedekking van de schuil plaatsen in de loopgraven. Hier bezigde men bij voorkeur gegolfde stalen platen. Bij de tegenwoordige maatregelen tegen luchtaanvallen door de burgerbevolking neemt het staal eveneens de eerste plaats in, dank zij zijn stevigheid en elastische eigenschappen. Zooals wü reeds hierboven opmerkten, moet er rekening mede worden gehou den, dat de zolderverdieping en de daar liggende goederen door brand kunnen worden aangetast, als er een brandbom op valt; doch van hoe grooter stevigheid de dak-constructie is, boe meer deze in staat zal blijken, de kracht van de bom te breken, zoodat de lager liggende ver diepingen dan minder gevaar loopen. B ij oudere gebouwen is het dus van het grootste belang om het dak op de aangegeven wijze te beveiligen. Een dakbedekking, bestaan de uit verzinkte stalen dak pannen biedt niet genoeg te waardeeren voordeelen bij een eventueelen luchtaanval. Afgezien nog van het feit, dat zij een remmende werking uitoefenen op de brandbommen, veroorzaken zij ook veel minder puin. Bovendien is uit de genomen proeven gebleken, dat stalen dakpannen veel ge makkelijker van vergif te bevrijden zijn, dan de gewone, poreuze dakpannen, die het gifgas uit de bommen inzuigen. De van staal vervaardigde pannen daaren tegen nemen geen gif in zich op en kun nen gemakkelijk worden afgewasschen. Uit dit alles blijkt wel, dat staal de hoofdrol speelt bij de beveiliging van de burgerbevolking in geval van een lucht aanval. (Nadruk verboden.) Boerderij afgebrand. Gister avond heeft in Kedichem een ernstige brand gewoed, waarbij de kapitale boe renhofstede De Zwaan in vlammen is op gegaan. De bijbehoorende schuren en stallen werden door het vuur vernield, evenals een daarnaast gelegen smederij. De brand ontstond in de hooischuur en binnen enkele minuten stond alles in lichter laaie. Men vermoedt, dat de schuld gezocht moet worden bij een paartje, dat den Zondagavond in deze schuur heeft doorgebracht. Onvoorzichtigheid met een brandend eindje sigaret zou den brand hebben veroorzaakt. De Kedichemsche spuit was tegen de geweldige vuurzee niet opgewassen. As sistentie werd gevraagd. Alles was, hoe wel laag, verzekerd. Kindje van zes maanden te Aken ontvoerd en vermoord. Een vreeselijke misdaad is Donderdag avond te Aken gepleegd. Een kindje vaD zes maanden van de familie Nachter- gale, dat in de slaapkamer op de eerste etage sliep, is, terwijl de ouders met huD drie andere kinderen zich in de keuken bevonden, uit het bed gelicht en ont voerd. Zoodra de ouders het kindje ver misten, waarschuwden zij de politie. Kort daarop is het lijkje gevonden in een bij de woning liggenden waterpoel. Om kwart over 9 heeft de familie, toen ze in de keuken bijeenzat, op de slaapkamer wat gestommel gehoord. Toen de moeder, die den heelen avond al onrustig was geweest, zich ging overtuigen of het kind sliep, constateerde ze de vermissing. De misdadiger is door een venster, dat uitzag op een weide, in de slaapkamer geklommen en langs denzelfden weg heeft hij met het kind de woning verlaten. Naar de meening der ouders moet de moordenaar ter plaatse goed bekend zijn gbweest. Ongelukken. Te Rinsumageest is Vrijdag een 3-jarig meisje te water ge raakt, zonder dat de andere kinderen dit merkten en verdronken. Te Utrecht is een opzichter van een ongeveer zes meter hoogen steiger ge stort en kort daarna aan de gevolgen overleden, Kolendamp in de kerk. Meer dan 40 kerkgangers onwel. Zondagmorgen werden tijdens den dienst vrijwel alle menschen in de Ned. Hterv.) Kerk te DirkBland onwel, doordat het geheele gebouw met kolen damp bleek te zijn gevuld. Ruim een uur na den aanvang werd de dienst gestoord, door een tweetal kinderen dat bewusteloos uit een der banken viel. Ook een vrouw moest op dat moment door onwelheid het gebouw verlaten. Dok ter Boot, die ook in de kerk den dienst be woonde, schoot te hulp, droeg de twee kinderen naar buiten en wist hen met kunstmatige ademhaling weer tot het be wustzijn te brengen. Met korte tusschen- poczen werd de dienst regelmatig ver stoord, toen allengs meer menschen het kerkgebouw ijlings moesten verlaten. Een dame was er zoo erns'ig aan toe, dat zij in een ziekenhuis moest worden opgenomen. De predikant trachtte, zij1 het met veel inspanning, de godsdienstoefe ning te beëindigen. Ook de organist had het bewustzijln reeds verloren. Van de doopsbediening en bevestiging van lid maten moest worden afgezien. De oorzaak van deze kolendampvergif tiging is gelegen in de nieuwe centrale verwarming. Het mag wel een wonder heeten, dat er geen slachtoffers zijn te betreuren. On geveer een veertigtal menschen ondervond de schadelijke gevolgen van kolendamp. Sensatie in een gevange- n i s. Een tot dwangarbeid veroordeelde gevangene, Marinos, had Vrijdag onder voorwendsel een belangrijke aangelegen heid met hem te moeten bespreken, het Kamerlid Eutaxias, den zoon van den overleden ministerpresident, naar 'de ge vangenis te Athene laten komen. Toen Eutaxias de cel van den veroor deelde binnentrad, richtte deze een revol ver op hem en dreigde hem te zullen neerschieten, en vervolgens zelfmoord te zullen plegen, wanneer hij er nog niet denzelfden avond in slaagde, gratie voor hem van den koning te verkrijgen. Nog laat in den avond was Eutaxias de gevangene van Marinos. De ministers kwamen in een buitenge wone zitting bijeen en overwogen maat regelen ter bevrijding van Eutaxias. Za terdagmorgen 3.45 uur is Marinos in zijn cel doodgeschoten. Alvorens den geest te geven, schoot hij nog op Eutaxias en wondde dezen licht aan het hoofd. Eerst durfden de bewakers geen geweld ge bruiken uit vrees, dat Marinos Eutaxias zou dooden. Zaterdagmorgen vroeg begaf de minister van justitie zich met een aan tal autoriteiten naar de gevangenis en gelastte het vuur op Marinos te openen, met het gevolg dat hij werd gedood. Smokkelarij' van bloem bollen. In het Duitsche grensplaatsje Walbeek bij Arcen (L.) hebben Duitsche commiezen een vrachtauto uit Venlo tot staan gebracht. Bij onderzoek bleek de auto 3000 Kg. bloembollen, vermoedelijk bestemd voor Essen, te bevatten. De auto met de lading werd in beslag genomen. De bestuurder van den auto, op wien de ambtenaren enkele schoten hebben ge lost, wist te ontsnappen. De bloembollen, welke uit de buurt van Haarlem afkomstig waren, zijn met den auto in beslag genomen. Hij was te vroeg op pad. Vrijdagmorgen ontmoetten een tweetal op surveillance zijnde veldwachters uit Havelte langs de Smildervaart een wiel rijder, die zij kenden als een bekend re cidivist D., die juist voor eenige dagen uit de gevangenis was ontslagen in verband met een diefstal in de Nederl. Herv. Kerk te Ruinerwold. De beide politiemannen vermoedden, dat de man ook nu weer iets had uitge voerd dat hem reden gaf in het vroege morgenuur zich reeds op pad te begeven en bij onderzoek bleek, dat bij een bedrag van ruim honderd gulden bij zich had, dat hij wel op ongewone wijze moest heb ben verkregen. D. bekende bij' het verhoor te hebben ingebroken in den Coöp. winkel te Veen- huizen. Bij telefonische navraag bleek de juist heid van deze bekentenis. De man is op transport gesteld naar Veenhuizen. Van 1410 April. VLISSINGEN. Ondertrouwd: F. Spoor, 24 j. en E. J. van der Heijde, 21 j. Getrouwd: J. Verburg, 26 j. en G. van de Pas, 22 j.; E. F. D. van Leersum, 28 j. en E P. A. Hajen, 21 j.; J. B. Trogh, 24 j. en C. S. M. Krug, 25 j.; M. Swen- nen, 20 j. en S. van Tatenhoven, 20 j. Overleden: G. J. J. Pols, 18 j., ongeh., W. Pronk, 81 j., wedn. van A. Jol; J. Raamsdonk, 30 j, ongeh.; J. M. C. van de Woestijne, 50 j., wed. van J. R. E. Heer- sma; K. Brasser, 42 j„ ongeh. (V. G.) KOUDEKERKE. Bevallen: L. Simonse geb. Vos, z.; M. W. Maxinisse geb. Nieu- wenhuijze, z.; J. P. Marijs geb. Allaart, z. (levenl.) Ondertrouwd: J. J. Pol, 27 j. en H. P. J. Pot, 29 j. Overleden: K. A. de Graaff, 81 j., man van G. Jonker. (V. C.) Van 11—18 April. IERSEKE. Ondertrouwd: Christiaan Johannes van Overbeeke, 27 j. jm. te Am sterdam en Margaretha van Boven, 24 J. ]d.; Stoffel Koretanje, 21 J, jm. te Ka pelle en Johanna Kole, 20 j. jd. Kuwel, alk.: Cornells Pleter van Stee, '■1 j. jm. en Johanna Neeltje Traas, 26 j, Jd. te Krabbendijke. Geboren: Janny Johanna, d, v. Chris- tlaan Everse en Adriaantje Johanna van der Klooster. Overleden: Jelis Gijsbert van Klinken berg, 68 j., wedn. v. Aalje Deddes; Maar ten van Harmeien, 77 j., wedn. v. Louisa Wilhelmina Weber. (I. C.) Van 9—10 April. KRUININGEN. Getrouwd: Bernardus Alexander Martens, 48 j. en Cornelia Pieterse, 41 j. Geboren: Catharina Machalina, d. v. Johannes Ruissen en Machalina Janna Blok; Lena Adriana, d. v. Jan Mieras en Cornelia Pekaar; Pieter Adriaan, z.v. Ser- vaas Cornelis Verbrugge en Laurina de Graag. (I. C.) WEMELDINGE. Geboren: Johannes Hendrik, z.v. Hendrik Jacob Meijaard en Helena Jannetje Jeremiasse. (I. C.) KORTGENE. Gehuwd: 9, Binte Hendrik Sibbles, 40 j. jm. te Ede en Jacoba Maatje Cornelia Dorst, 37 j. jd. Geboren: 8, Izaak, z. v. Cornelis Nijsse en Maria Boot. (N. B.) Over de maand Maart. AXEL. Huwelijks-aangiften: 19, Jan de Kraker, 24 j. jm. en Geertrui Suzanna Scheele, 21 j. jd. Gehuwd: 5, Cornells van Hoeve (van Biervliet), 22 j. jm. en Catharina de Feij- ter, 18 j. jd.; 11, Andries den Beer, 47 j., weduwn. en Maria Catharina Verhelst, 46 j. jd.; Alouisius Willibrordus Durinck (van Graauw), 63 j. weduwn. en Maria Gorijn, 66 j. wed.; Jan den Hamer, 23 j. jm. en Anthonina Sara D'ieleman, 22 j. jd.; Jacobus van de Ree (van Terneu- zen), 26 j. jm. en Maria Pieternella Brakman, 26 j. jd. Geboren: 9, Willem Cornelis, z. v. Abraham Willem de Jonge en Apolonia Hendrina van Liere; 16, Pleuntje, d. v. Lambertus Cornelis Rinn en Magdalena Wieland; 22, Anna Catharina, d. v. Abra ham van Driel en Jacoba Levina Wieles; 27, Carolina Josephina Maria, d. v. Eduardus Franciscus van Esbroek en Rachel Felicita Melanie Verstraeten. Overleden: 5, Neeltje Smies, 46 j., echtg. van Jacobus Verstraten; 11, Jo seph Persijn, 45 j., echtg. van Maria Jo- zina Brevet; 17, Cornelis den Hamer, 47 j., ongeh.; 19, Neeltje Dekker, 60 j., echtg. van Leendert Wolfert; 28, Jan Framjois Scheele, 69 j., weduwn. van Janneke Cappon; Adriana Overdulve, 60 j., echtg. van Karei Hamelink; 30, Dina Wolse, 53 j., echtg. van Gerardus Wijna. (T. G.) April. 22 Souburg (café Stroo), Huizen Ka- naalstr. 103 en 107, Tuingrond en Weiland, Blaupot ten Cate en Korte- weg. 22 Ovezand 10 uur, Nieuwdorp 1 uur, Afbraakveiling, de Wilde. 22 Serooskerke (bij' Westdorp), Weiland, v. d. Harst. 22 Zoutelande, Inspan Koppejan, Bat ten. 23 Middelburg (Mercurius), Huis, Bel- linkstr. G 198, Blaupot ten Cate. 23 Middelburg (Mercurius), Huis, Seis- singel R 199, Blaupot ten Cate en Samson. 23 's Heer Hendrikskinderen, inspan, Verburg, Jonkers. 24 Goes (Pr. v. Oranje), 7 perc. Bouw en Weiland, Beker en Jonkers. 28 Zoutelande, Inboedel aan Hoender straat 100, Blaupot ten Cate. 29 Oostkapelle, Inspan „Weltevreden", Blaupot ten Cate. Mei. 5 Goes (Pr. v. Oranje), 25 perc. Bouw terrein en 4 perc. Bouw- en Weiland, Jonkers. 6 Goes (Pr. v. Oranje), 44 perc. Bouw en Weiland, Jonkers. Juli. 1 Kapelle, 4Vs H.A. Boomgaard, Kram. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 21 April; Matige tot krachtige, later afnemende Z. tot W. wind, betrokken tot zwaar be wolkt, aanvankelijk kans op regen en zachter. Stand van hedenmiddag 3 u Licht op voor fietsen: Dinsdag 7 u. 28 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 6