Snellere bruggenbouw door duurdere benzine. Uit de Provincie. Kerknieuws Onderwijs. De Vrijz. Democraten en de Weermacht. Rechtszaken Land- en Tuinbouw Steun van Nederland aan Indië. Kamerontbinding. Nog geen 3 CCIlt per dag kost een abonnement op „De Zeeuw" Abonnementsprijs p. kwartaal f 2.50 Weekabonnementenf 0.20 minderen tot 80 pot. van het huidige ni veau. Evenwel zouden Kamers, die nu reeds of in de toekomst voor financieele moei lijkheden komen te staan, een hoogere bij drage kunnen heffen, Hierdoor wordt vermeden, dat een fonds moet worden gevormd, waaruit de minder financieel draagkrachtige Kamers van Koophandel kunnen worden gehol pen. „NACHTEGAAL" LICHT BESCHADIGD „Luster'' oaat te Marseille de post overnemen. Het vliegtuig „Nachtegaal", dat Za terdagmorgen van Schiphol naar Indië is vertrokken, heeft bij de landing te Mar seille, tengevolge van een rukwind, een lichte beschadiging aan een vleugel opge- loopen. De „Lijster" ia zoo spoedig mogelijk naar Marseille vertrokken om de reis naar Indië in plaats van de „Nachte gaal", voor te zetten; de „Lijster" kwam om 17.55 te Marseille aan. De „Nachtegaal" komt, na de reparatie ter plaatse, naar Nederland terug. DE PRIJS DER MARGARINE. Dr Kortenhorst heeft aan de Ministers van Landbouw en Visscherij en van Han del, Nijverheid en Scheepvaart gevraagd of zij in verband met de reeds ingevoerde verlaging van den accijns op boter, bereid zijn, ook den prijs der margarine aan te passen aan de verminderde koopkraclit van breede groepen der bevolking. JONG HOLLAND SNAKT NAAR WERK Reeds f88.000 bijeen. Het verloop van de collecte voor Jong Holland is alleszins bevredigend. Do op brengst was op 17 April reeds ruim f 88.000. De opgaven van 110 comité's moesten toen nog binnenkomen. Gezegd kan dan ook wel worden, dat het gestelde doel zal worden bereikt en dat de voortgang van het werk voor onze jeugdige werkloozen is verzekerd. INDIë KRIJGT BRONZEN CENTEN. Koper slijt te sterk af. Bijl de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot nadere wijziging en aan vulling van de Indische Muntwet 1912. Blijkens de memorie van toelichting is in verband met het afslijtingsproces, waaraan de koperen pasmunt in een zeer vochtig tropisch klimaat blootstaat, reeds herhaaldelijk de wenschelijkheid bepleit, om voor Nederlandsch-Indië het voor beeld van het rijk te volgen en ook daar de bronzen pasmunt in te voeren. Een ingesteld onderzoek heeft aange toond, dat de bij de landskassen aan wezige voorraden centen voor ongeveer 75 pet. uit versleten en beschadigde munt stukken bestaan, welke niet meer ten volle voor de circulatie geschikt zijn. Ter geleidelijke vervanging van de voor de circulatie onbruikbare centen moeten op ruime schaal nieuwe centen worden aangemunt. Van deze gelegenheid ware gebruik te maken om over te gaan tot het gebruik van brons als muntmateriaal. De invoering van bronzen centen betee- kent een eersten stap in de richting van de vervanging van koper door brons voor alle kleine pasmunt. De onregelmatigheden te Ambt- Hardenberg. Die heer Van der Heide heeft aan den minister van Binnenlandsche Zaken ver schillende vragen gericht met betrekking tot de verduistering van gemeentegeiden van Ambt-Hardenberg. O.a. heeft de heer Van der Heide gevraagd, of den Mi cis tor, toen het ontslag aan den burgemeester eervol werd verleend, niets bekend was van hetgeen zich in Ambt Hardenberg had afgespeeld, niets ook van de redenen, waarom men schorsing van den burge meester noodzakelijk had geacht niets van van de motieven, waardoor de burge meester bewogen werd zelf zijn ontslag aan te vragen. Eh zoo de minister van een en an dei- wel op de hoogte was, of hij dan de fei ten, waarvan de burgemeester wordt ver dacht van zoo onschuldigen aard acht, dat geen belemmering voor het verleeaen van eervol ontslag aanwezig was. Rijkssteun voor de vliegtuigindustrie. Naar gemeld wordt, is bij de betrok ken departementen een nieuw plan in voorbereiding tot steun aan de Nederl. vliegtuigindustrie. De beide plannen van de commissie- Van Doorninck hebben, naar men weet, niet tot een oplossing geleid. Bij deze mis lukking wil men zich echter niet neer leggen. Vandaar, dat een nieuwe poging zal worden gewaagd. Het plan is nog in een eerste stadium van voorbereiding. Over den inhoud wenschte men nog geen nadere mededeelingen te doen. V00RL. VERSLAG DER EERSTE KAMER. Vrij algemeen verklaarde men vóór te zullen stemmen, trots de ernstige bezwaren welke men echter niet overwegend achtte. Verschenen is het voorloopig verslag van de Eerste Kamer over het ontwerp van wet tot financiering van den ver snelden bruggenbouw door verhooging der tijdelijke heffing van het bijzonder invoerrecht op benzine, waaraan het vol gende wordt ontleend Vrij algemeen verklaarde men voor te zullen stemmen, trots de ernstige bezwa ren ertegen, welke men echter niet over wegend achtte. Eenige leden eohter oordeelden die be denkingen van dusdanigen aard, dat zij meenden tegen te moeten stemmen. De voorgestelde regeling zal h.i. de draag kracht van een belangrijke groep der be volking verminderen, terwijl thans veel eer naar versterking dier draagkracht moet worden gestreefd. De voornaamste objectie was dan ook, dat de regeling wederom een verzwa ring van de op den automobi list reeds drukkende lasten in houdt. Met den versnelden hruggenbouw op zichzelf konden de meeste leden zich vereenigen. Verscheidene leden meenden, dat de uiterste limiet van heffing reeds lang was bereikt. Zij wezen op de vermindering van het gebruik van motorrijtuigen hier te lande en vreesden, dat bij een verdere verwarring het gebruik van automobielen nog meer zal afnemen. Voor het financieren van den „versnel den bruggezibouw" zouden eenige leden de voorkeur hebben gegeven aan het hef fen van een bijdrage van degenen, die van te bouwen bruggen gebruik zullen maken. Sommige leden trokken bovendien in twijfel, of in het algemeen „versnelde bruggenbouw" gewenscht moet worden geacht. Zij vestigen de aandacht op den uiterst benarden toestand van de binnen scheepvaart, die grootendeels zijn oor zaak hierin vindt, dat het vervoer per vxachtautomobiel is toegenomen. Andere leden achtten een heffing, die neerkomt op verhooging van den benzine prijs met Vï cent per liter, nu alleszins oorbaar. Zij vestigden de aandacht op de groote voordeelen van een bespoedi ging van de totstandkoming van vaste verbindingen tusschen het noordelijke en het zuidelijke gedeelte des lands. Enkele leden achtten een verhooging van de motorrijtuigenbelasting logischer Eenige leden waren zelfs van oordeel, dat belastingverhooging ter bereiking van het vermelde doel niet noodig is. Eenige leden vroegen een specificatie van de lasten, welke op het motorverkeer hier te lande drukken. Enkele leden constateerden, dat jaar lijks als extra bate, afkomstig van de weggebruikers, in de schatkist vloeit een bedrag van ruim f45 millioen. Zij meen den, dat dit bedrag wordt besteed tot dekking van het spoorwegtekort, ten be- loope van ruim f30 millioen, en voor andere doeleinden, die al evenmin met het wegverkeer verband houden. Eenige leden betreurden, dat niet tevens is voorgesteld, ook de ruwe olie onder het bijzonder invoerrecht op ben zine te doen vallen. Verscheidene leden vestigden de aan dacht op de positie van de bewoners van Zeeuwsch -Vlaanderen en be pleitten ten behoeve van deze een sterke vermindering van de tot dusver te hun nen laste geheven veergelden. Ten slotte zouden eenige leden gaarne vernemen of er, wat betreft den verderen bouw van bruggen, reeds bepaalde, vast omlijnde plannen bestaan, zoo ja, cf daaromtrent iets zou kunnen worden aangenomen, dat binnen den in uitzicht gestelden tijd het thans nog resteerende deel der ontworpen bruggen zal zijn vol tooid. Zeeuwsche Vereeniging voor Luchtvaart. In de algemeene vergadering van do Zeeuwsche Vereeniging voor Luchtvaart, Zaterdag te Breskens gehouden, sprak de voorzitter, dhr Van Woelderen, er zijn vreugde over uit, dat de vergadering in Breskens wordt gehouden, daar deze plaats zoo'n groote activiteit voor de luchtvaart aan den dag legt. Spr. brengt een woord van dank aan den heer Van Melle, die door den aanleg van een vlieg veld bij zijn fabriek, zulke flinke propa ganda maakt voor de vliegsport. Dhr Van de Broecke sprak als secreta ris der gewestelijke afdeeling zijn dank uit dat men Breskens als vergaderplaats heeft gekozen. Uit het verslag van den penningmees ter, Baron van Randwijk bleek, dat men thans een nadeelig saldo heeft van f 62,61 Nadat de deelnemers geluncht hadden werd een bezoek gebracht aan het in aan leg zijnde vliegveld, waar door dhr Van Melle nadere toelichtingen werden gege ven. In de middagvergadering werd door den officier-vlieger der Marine, den heer Guillonard, gesproken over het onder werp: „Luchtnavigatie". Middelburg. Oplichtster aange houden. In Mei 1935 vertoefde alhier de 43-jarige Mej. C. P. K. uit Den Haag. Zij wist door mooie verhalen de zusters van het St.-Josephgesticht op de Lange Burg op te lichten en verliet de stad zon der haar hotelrekening te hebben betaald. Men had destijds gezegd de politie te waarschuwen als de vrouw nog eens terug mocht komen. Dit geschiedde nu Zaterdag J.l. Een inspecteur en een re chercheur begaven zich naar het gesticht en vonden aanleiding de dame aan te houden en aan den commissaris voor te geleiden. Op het politiebureau is tegen de vrouw, die bleek niet op haar mondje te zijn gevallen, proces-verbaal opgemaakt we gens oplichting in 1935 en wegens poging tot oplichting op Zaterdag j.l. Daarna is de oplichtster weder op vrije voeten gesteld, Vllsslngen. M. van derBeke Cal- 1 e n f e 1 s. Op 70-jarigon leeftijd is al hier na een langdurige ongesteldheid overleden de heer M, van der Beke Cal- lenfels, sedert 1931 lid van den gemeente raad. Voordien was de heer Callenfels ambtenaar ter secretarie, waar hij op klom tot griffier. De overledene was een bekend figuur in de schietsport en was o.a. vele jaren voorzitter van de Koninklijke Scherp- schuttersvereeniging en ook van de Bur gerwacht. De opvolger van den heer Callenfels in den gemeenteraad is volgens de lijst der Chr.-Hist. de heer W. de Ruiter. Hoek. De vereen. „Het Groene Kruis" alhier, hield Zaterdag haar jaarvergade ring. Uit het jaarverslag van den secre taris bleek, dat 1935 een goed jaar was geweest. Het consultatiebureau voor zui gelingen werd door 27 baby's bezocht en 8 patiënten maakten gebruik van de hoog- tezon. Het bestuur overweegt om eerlang te trachten een nieuw wij'kgebouw te krij gen. Verschillende materialen zijn aan gekocht. De wijkzuster legde totaal 2819 bezoe ken af, waaronder 379 bij tuberculose patiënten. Aan 168 leden werd 230 stuks materiaal uitgereikt. 26 nieuwe leden tra den toe, zoodat de vereeniging thans 615 leden telt. De inkomsten bedroegen f 3500.98V2 en de uitgaven f 2654,65, zoodat er een goed slot is van f 846.33V2. De aftredende se cretaris, Ds Raams, werd herkozen. Tholen. Gedurende het seizoen der mos stien zijn vanuit Tholen 12700 ton van 100 kg. mosselen verzonden naar binnen- en buitenland. Naar wij vernemen, is de verzending tot na Pinksteren stop gezet. In verband met de luchtbescher mingsoefeningen op 16 Mei zal in deze gemeente op Vrijdag 24 April a.s. een vooroefening worden gehouden. Door den burgemeester is aan de burgerij verzocht, om toch vooral te zorgen, dat op dien avond tusschen 810 uur n.m. geen licht van binnen naar buiten zichtbaar is. Het juiste tijdstip van den aanvang der verduistering zal door een sirene, ge plaatst op den auto van het hoofd van den luchtbeschermingsdienst dhr Ir Wagtho, die dan door de gemeente zal rijden, bekend gemaakt worden. Korfbal. Zeeuwsche Korfbalbon d. Vol hardingT.O.G.O. 05. Zeelandia S.S.S. 8—0. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Ridderkerk, K. v. d. Pol te Hardinxveld; te Groot-Ammers, B. Ba telaan te Huizen. jangenomen naar Amersfoort, A. Donszelmann te Meppel; naar Wagenin- gen, G. G. H. Bos te Beekbergen. D1 a J. K. F. Mantz, Ned. Herv. predikant te Rotterdam-Charlois, hoopt a.s. Donderdag 22 April den dag te her denken, waarop hij voor 25 jaar in het piedikambt werd bevestigd. Ds Mantz, geboren te Breskens, deed op 23 April 1911 zijn intrede bij de Ned. Herv. Gemeente te Hall, bij Brammen. In 1917 vertrok Ds Mantz naar Bieze- 1 i n ge, vervolgens naar Wol- phaartsdijk, waarna hij zich 28 Juli 1929 aan zijn tegenwoordige gemeente verbond. Geslaagd te Hilversum voor opzich ter-teekenaar waterwerken en opzichter- teekenaar betonwerken de heer H. Com missaris te Goes. i Vereen, voor G h r. Volks o n d e r w ij s, De 45e algemeene vergade ring van de Vereen, voor Ghr. Volkson derwijs zal Donderdag 4 Juni a.s. te Utrecht worden gehouden. In de morgenvergadering komt de ver kiezing van drie bestuursleden aan de orde. Verder zal de heer Jac. W. v. Voorst een lezing houden over: „De beteekenis van het Bijbelsch Museum voor het Ghr. Onderwijs". In de middagvergadering spreekt ds A. v. Voorthuijsen te Utrecht over: „Het zwakzinnige kind en de school voor gewoon l.o." EEN RESOLUTIE VAN HET HOOFDBESTUUR AANGENOMEN. De Vrijz. Dein. Bond heeft te Utrecht een buitengewoon congres gehouden. De hoofdschotel werd gevormd door het vraagstuk, of de nationale ontwapening in het werkprogram van den bond ge handhaafd diende te blijven, ja dan neen. Na de openingsrede van Prof. Kranen burg ving het congres terstond aan met de behandeling van' het rapport over de „beteekenis van de staatkundige en vol kenrechtelijke ontwikkeling der laatste jaren voor de positie van ons land". De commissie, die dit rapport uitbracht was verdeeld in een meerderheid en een minderheid. Het bestuursvoorstel was overeenkomstig de opvatting der meer derheid. Na zeer uitvoerige discussies heeft de vergadering na een amendement van Am sterdam, volgens de opvatting van Prof. Van Embden, een der leden der minder heid, «trekkende tot partitëele bewape ning ten dienste van den Volkenbond, te hebben verworpen, het bestuursvoorstel aangenomen. Beide besluiten vielen met een meerderheid van ruim 100 tegen nog geen 30 stemmen. Het voorstel van het bestuur is, zooals het werd aangenomen, neergelegd in een resolutie, die den oorlog als „eigen rich ting zedelijk volstrekt verwerpelijk" noemt en tot beveiliging daartegen voor al voor de kleine landen, de Volkenbond aanwijst. Zij wil de nationale weermach ten beperkt houden „tot middelen voor de handhaving der binnenlandsche orde en rust en tot medewerking aan de interna tionale rechtsbescherming", de nationale ontwapening beoordeelen „in het licht der internationale verhoudingen" en blijvend verzet tegen „onmatige" opvoering der militaire toerusting. De resolutie bevat ten slotte voor stellen van het bestuur tot wijziging van het werkprogram van den bond. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Als bestuurder van een rijwiel op meer dan twee wielen, niet tijdig verandering van richting aangeven: A. M. K. te Vlis- singen: f 1 b. s. 1 d. h. Met een rijwiel/motorrijtuig een weg in verboden richting berijden: K. M. te Arnemuiden f 1 b. s. 1 d. h.; P. D. te N.- en St.-Joosland f 0,50 b. s. 1 d. h.; R. T. te Vlissingen f 1 b. s. 1 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder vol doende remmen: L. S. te Rotterdam f5 b. s. 5 d. h. Rijden met een ingeschreven motor rijtuig, terwijl de wielbelasting grooter is dan het inschrijvingsbewijs aangeeft, de lading meer dan twee meter achter het rijtuig uitreikt, of de lading breeder is dan 2.35 M.: G. W. te Wemeldinge en A. J. de N. te Halsteren, beiden f3 b. s. 3 d. h.; H. P. N. te Wijk aan Zee en Duin f 1 b. s. 1 d. h.; J. L. te Zoutelande f 3 b. s. 3 d. h. Fietsen zonder bel: J. H. te Middel burg f 1 b. s. 1 d. h.; A. H. te Middelburg teruggave aan zijn ouders zonder toe passing van eenige straf. 's Av. fietsen zonder voorgeschreven verlichting en/of zonder wit achterspat bord: J. v. N. te Krainingen en J. L. te Baarland, beiden f3 b. s. 3 d. h.; C. J. te Kloetinge f2 b. s. 2 d. h.; W. v. O. te Middelburg f 3 b. s. 1 w. t. s. Een motorrijtuig onder zijn toezicht doen besturen door een persoon, die den vereischten leeftijd nog niet heeft bereikt: M. K. te Borsseie f3 b. s. 3 d. h. Rijden met een motorrijtuig/rijwiel met zoodanige snelheid en op zoodanige wijze, dat de vrijheid en de veiligheid van het verkeer wordt belemmerd en in gevaar gebracht: J. P. M. te Rilland-Bath f 1 b. s. 1 w. t. s.; W. v. d. E. te Goes f30 b. s. 20 d. h., met toewijzing tot een bedrag van f 10 van de civiele vordering van J. C. B. te Krabbendijke; C. A. B. te Mid delburg f 10 b. s. 5 d. h., met toewijzing van de civiele vordering van W. L. C. V. te M. tot een bedrag van f7,25; D. G. te 's-Heer Arendskerke f 3 b. s. 3 d. h. Fietsen, terwijl men verkeert onder in vloed van het gebruik van alcoholhou denden drank: P. A. A. L. P. te Vlissin gen f 10 b. s. 10 d. h. Met een motorrijtuig rijden over eens anders grond: J. J. V. te Rilland-Bath f1 of 1 d. h. Dronkenschap op den openbaren weg bij herhaling: J. O. te Vlissingen f 15 of 15 d. h. Als vader van een leerplichtig kind niet zorgen dat het de school geregeld bezoekt: f3 of 3 d. h. Een vuurwapen voorhanden hebben: M. R. te Heinkenszand f5 of 5 d. h. met verbeurdverklaring van den inbeslagge- nomen revolver: V. v. W. te Nisse f 3 of 3 d. h. met verbeurdverklaring van de in beslaggenomen buks; P. de B. te Nisse f 3 of 3 d. h. Een vuurwapen afleveren: P. v. W. te Borsselen f 3 of 3 d. h. Overtr. Veiligheidswet: W. H. J. v. d. H. te Kloetinge f 20 of 10 d. h. Aan den voet der dijken schelpdieren rapen: J. v. d. P. te Ierseke f 1 of 1 d. h. Overtr. ventverbod te Wolfaartsdijk: P. F. W. te Eindhoven f 1 of 1 d. h. Idem te Zoutelande: H. J. J. D. te Mid delburg gedom. f 2 of 2 d. h. Regeeringscommissarls melkveehouderij. Ingediend is een wetsontwerp wijziging en verhooging van oud-hoofdstuk X der rijksbegrooting (oeconomische zaken) voor 1935. Aan de, door den tegenwoordigen mi nister van landbouw onderteekende me morie van toelichting wordt ontleend, dat de minister den regeeringscommissa- ris voor de melkveehouderij op diens wensch heeft voorgedragen voor eervol ontslag. Op 's ministers verzoek heeft hij een benoeming tot raadsadviseur aan vaard, zulks met ingang van 1 Decem ber 1935, onder toekenning van een jaar wedde van f 8000. Een bedrag van f25 millioen, verdeeld over drie Jaren. De besprekingen met mr Hart in Ne derland hebben onder meer geloopen over de economische betrekkingen tusschen In dië en Nederland. Mr. Hart heeft ver schillende voorstellen naar Indië meege nomen, om die met de Indische regeering te bespreken. Naar de N. R. Grt. verneemt, behoort daaronder het plan om, met het oog op de gebleken noodzaak om aan Indië steun te verleenen, dat Nederland een bedrag van 25 millioen voor dit doel beschik baar zal stellen, welk bedrag over drie jaren zal worden verdeeld. De steun, dien Nederland op deze wijze aan de Indische huishouding zal verlee nen, zal dus ongeveer gelijk zijn aan het bedrag, dat Indië thans nog aan de ma ritieme defensie bijdraagt. Zooals men weet, betaalt Nederland aan de vlootkosten thans reeds 12 mil lioen, terwijl 2 millioen kosten aan on derzeebooten naar het Defensiefonds zijn overgebracht. Op de Indische begrooting van 1936 was dus nog een bedrag van 8,4 millioen voor militaire uitgaven aan de zeemacht uitgetrokken, wolk be drag bij suppletoire begrooting met plm. 200.0 0 is verhoogd. In totaal bedraagt de Indische bijdrage in de kosten der maritieme defensie dus plm. 8,6 mil lioen 's jaars. De bijdrage, die Nederland thans aan Indië zal geven, en die voor andere doel einden zal wu'den besteed, heeft dus, uit algemeen financieel oogpunt bezien, het zelfde effect, als zou Nederland geduren de drie jaren de geheele maritieme de fensie van Indië voor haar rekening ne men. De „Maasbode" meent, dat men hier en daar wel zeer luchthartig denkt over een mogelijke, ja zelfs bewust uit te lokken Kamerontbinding. Het blad herinnert.er aan, hoe Thorbecke en Buys en later Stuycken die ontbinding een mogelijkheid noemden, waarvan slechts bij hooge uit zondering gebruik diende te worden ge maakt en vervolgt: „Het is duidelijk, dat zij, die thans het ontbindingsrecht door de Kroon zouden willen gehanteerd zien, als een middel om een onwelgevallig ministerie ten val te brengen en dat is toch thans hun klaarblijkelijke bedoeling zouden wil len, dat de Kroon van dit even belang rijke als gevaarlijke prerogatief een ave- rechtsch gebruik zou maken. Averechtsch om meer dan één reden. Vooreerst, omdat aan de Kroon, wordt dit doel beoogd, een geheel ander grond wettelijk middel ten dienste staat: het ont slag van de ministers „naar welgevallen". Vervolgens omdat het zou zijn een ge bruik maken van het ontbindingsrecht in lijnrechten strijd met de historische grondwettelijke beteekenis van dit prero gatief. En ten slotte, omdat men over het hoofd ziet, dat de ministers, tegen wie op deze wijze het ontbindingsrecht zou worden gehanteerd, aan het ontbindingsrecht hun contraseign zouden moeten verleenen. Er zijn bovendien juist in dezen tijd nog twee zeer ernstige bezwaren. In een tijd van verwarring, nu door der tijden nood bij zoovelen het economische en het staatkundige overheerscht, is een verkiezingscampagne, gepaard met felle bewerking van het kiezerscorps, uit den booze te achten. Schrijft de Grondwet uit drukkelijk een verkiezing voor, gelijk in 1937 het geval zal zijn, dan kan men hier aan niet ontkomen. Maar wel pleit alles er voor, om de ontketening van dezen strijd niet zonder dringende noodzaak te vervroegen. En vervolgens is er in bewerking een voorstel tot Grondwetsherziening. Is dit behandeld en door de Staten-Generaal aangenomen, dan moet volgens de Grond wet de Kamer ontbonden worden. Deze ontbinding is niet een recht, maar een grondwettelijke plicht van de Kroon. Werd dus nu de Kamer ontbonden, dan zou, wanneer over een jaar de nieuwe Kamer het voorstel tot Grondwetsherzie ning zou hébben aangenomen, andermaal een Kamerontbinding moeten volgen, en zouden andermaal verkiezingen moeten worden gehouden. Wat in Duitschland het gevolg van de herhaalde Rijksdagontbindingen is ge weest, bewijst voldoende, aan welke zeer ernstige gevaren ons volk zou worden blootgesteld, wanneer thans aan den ook overigens onjuisten roep om Ka merontbinding gevolg werd gegeven. Wij zwijgen nu nog over den zeer ver wikkelden en met groote gevaren dreigen den internationalen toestand. Op korten termijn kan daarin een wending komen, welke ook voor ons land van zeer groote beteekenis zou kunnen zijn.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2