Uit de Provincie Rechtszaken Gemengd Nieuws Het Vrouwenhoekje Voor de jeugd. EMIGRATIE NEDERLANDERS NAAR SURINAME. Verdere gelijkstelling van onderwljs- bevoegdheden bepleit. Volgens het voorloopig verslag der Eerste Kamer over het ontwerp van wet tot vaststelling van de Surinaamsche begrooting voor het dienstjaar 1936, wa ren eenige leden, in tegenstelling met den minister, van oordeel, dat emigratie van Nederlanders naar Suriname aan beveling verdient en dat hier voor de overheid een taak is weggelegd. Enkele leden bepleitten het in kaart brengen van Suriname, van vliegtuigen uit, opdat aldus nieuwe kaarten omtrent dat bij uitstek rijke gebiedsdeel kunnen worden samengesteld, aan de hand waar van wellicht andere gezichtspunten om trent den omvang der bodemschatten aan den dag zullen treden. Bepleit werd verder gelijkstelling van de onderwijsbevoegdheden. De leden, hier aan 't woord, drongen er op aan, dat de Onderwijsraad te dier zake zou worden gehoord en dat, indien genoemd college een gunstig advies mocht uitbrengen, de minister met zijn ambtgenoot van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen in over leg zou treden, opdat deze de totstand koming van een Koninklijk besluit be- vordere, waarbij de in Suriname verkre gen hoofdakte met de in Nederland en Nederlandsch-Indië behaalde, wordt ge lijkgesteld. De Wiener Saengerknaben te Goes. Op Vrijdag 24 April a.s. zullen in het „Schuttershof" te G o e s de beroemde „Wiener Saengerknaben" een uitvoering geven. Het instituut der Saengerknaben is ge sticht bij decreet van Keizer Maximiliaan op 7 Juli 1498, met het doel te assistee- ren bij de kerkelijke diensten in de Hof- burg-kapel. De keizerlijke familie had de daaraan verbonden kosten op zich geno men. Bij de ineenstorting der Habsburg- sche monarchie hield die steun op zoo dat het koor moest worden opgeheven. Al spoedig werd dit als een groot gemis gevoeld en in 1923 werden dan ook po gingen gedaan tot reorganisatie van het instituut, welke pogingen met groote op offeringen tot het gewenschte doel heb ben geleid. Sinds 1926 worden ook concerten in het buitenland gegeven, o.a. in Duitschland, Zwitserland, Italië, Frankrijk en in het vorige seizoen ook in Nederland. Door middel van kunstreizen wordt ge tracht het budget van het zwaar belaste instituut sluitend te maken, terwijl tege lijkertijd de kinderen een unieke gelegen heid hebben de wereld te leeren kennen. Heel de pers was het vorig jaar onder de bekoring van de schitterende presta ties van de Saengerknaben. Velen zullen het dat ook als een zeldzaam voorrecht zien, dat zij in de gelegenheid worden gesteld te Goes dit beroemde knapenkoor te hooren. O.- en W.-Souburg, Loop der bevolking. Gevestigd: M. Petiet van Middel burg naar De Deckerestraat 9a; C. C. de Looff van Middelburg naar Vlissingsche straat 43; N. M. Hoencamp van Koude- kerke naar De Deckerestraat 9a; L. A. van den Berg en gez. van Vlissingen naar Vlissingsche straat 146; H. A. du Pré van Vlissingen naar Van Teijlingenstraat 11; D. Murraij en gez. van 's-Hertogenbosch naar Dijkstraat 22; A. Verijzer van Vlis singen naar Vlissingsche straat 111; J. van Sluijs van Ritthem naar Oranjeplein 51; J. Joosse van Vrouwenpolder naar Kanaalstraat, villa „Marnix"; J. de Vries en gez. van 's-Gravenhage naar De Deckerestraat 11a; K. Schoe van Koude- kerke naar Spoorstraat 78; C. de Voogd en gez. van St.-Laurens naar Groote Abeele 32; G. R. Raemakers van Dubbel dam naar Bermweg 25; J. van Boven, geb. Van Gemert van Rotterdam naar Nieuwstraat 24; J. J. Huijsman van Sus- teren naar Nieuwe Vlissingsche weg 73; C. A. Kramer, geb. van der Weele van Colijnsplaat naar Paspoortstraat 34; J. van Mierlo van Eindhoven naar Van Turnhoutstraat 19; J. H. van Dijk van Vlissingen naar Vlissingsche straat 138. Vertrokken: J. M. Frelier van Vlissingsche straat 43 naar Rotterdam; G. P. Sturm van Marnixplein naar West- kapelle; C. J. T. Giling en gez. van Abeel- sche weg (W.) 24 naar Almelo; J. M. de Meijer en gez. van Middelburgsche straat 26 naar Den Helder; Wed. Staal de Rijcke van Oranjeplein 12 naar Mid delburg; A. J. Eiff en gez. van Nieuwe Vlissingsche weg 73 naar Vlissingen; R. Wijsveld de VosBurchthart en gez. van Ceresstraat 18 naar Vlissingen; G. L. Kroese en gez. van Middelburgsche straat 44 naar Vlissingen; B. Stougje en gez. van Dijkstraat 34 naar Schiedam; Wed. de VisserMarschalk van Nieuwstraat 3 naar Vlissingen; C. W. Schout van Vrij burgstraat 6 naar Bussum; P. Bolier, van Burchtstraat 28 naar Westkapelle; J. H. van Vooren en gez., van Middelburgsche straat 115 naar Middelburg; S. J. Bos- schaart en gez., van Marnixplein 29 naar Middelburg. (V. C.) Grijpskerke. Loop der bevolking over de maand Maart. Ingekomen: Jacobus de Visser uit Kou- dekerke. Vertrokken: Marina Maria Rotte naar Bilthoven; Maatje Huijsman en kind, naar Oostkapelle; Maatje Hoefkens naar Rotterdam. Meliskerke. Loop der bevolking over de maand Maart. Vertrokken: Jakobus van Keulen naar Zoutelande. Rechtbank te Middelburg- Zitting van 17 April 1930. A, R., 38 jaar, bakker te Nieuwerkerk, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Terneu- zen, waarbij hij wegens het voorhanden hebben van een viertal varkens, terwijl hem door de Landbouw Grisisorganisatie slechts het voorhanden hebben van één varken was toegestaan, werd veroordeeld tot een geldboete van f 10 of 3 d. h. en verbeurdverklaring van de drie in beslag genomen varkens. Eisch: bevestiging van het vonnis waartegen hooger beroep. A. E., 41 jaar, commissionair te Wolf aartsdijk, was in hooger beroep ge komen tegen een vonnis van den Kanton rechter te Middelburg, waarbij hij wegens overtreding van de Wet op de Evenredige vrachtverdeeling in de binnenscheepvaart werd veroordeeld tot f 25 of 5 d. h. Eisch: bevestiging van het vonnis waarvan hoo ger beroep. A. A. S., 36 jaar, schipper op het motorjacht „De Toekomst" te St Anneke, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Terneu- zen, waarbij hij wegens overtreding van de Vuurwapen wet werd veroordeeld tot f 25 of 10 d. h., met verbeurdverklaring van het in beslag genomen geweer. Eisch: bevestiging van het vonnis waarvan hoo ger beroep. J. M., 38 jaar, slager te Middelburg, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Middel burg, waarbij hij wegens het voorhanden hebben van ongekeurd vleesch, gepleegd bij herhaling, werd veroordeeld tot een geldboete van f 200 of 3 weken hechtenis, met last tot openbaarmaking der uit spraak. Eisch: bevestiging van het vonnis waartegen hooger beroep. Door den ambtenaar van het 0. M. bij het Kantongerecht te Middelburg was cassatie aangeteekend tegen een vonnis van den Kantonrechter, waarbij P. 0., loods te Terneuzen, werd vrijgesproken van de hem ten laste gelegd overtreding van het Bijzonder Reglement van Politie voor het kanaal door Zuid-Beveland (als loods aan boord van een schip dienst doende, niet voorzien zijn van de voor geschreven reglementen). De Hooge Raad der Nederlanden, uit spraak doende, verwees deze zaak ter be rechting en afdoening naar de Recht bank te Middelburg. De Officier van Justitie vorderde ver nietiging van het vonnis van den Kanton rechter en vrijspraak. Uitspraak in alle zaken 1 Mei a.s. Ingezonden Mededeeling. Een flauwe grap. Een „U. P." bericht uit Londen meldde, dat in Southend een vrouw, welke in een inrich ting verpleegd werd, het leven had ge schonken aan een vijfling. Later volgde echter het verzoek, dat bericht te anu- Keren. Het blijkt intusschen, dat het onjuiste bericht in de Londensche perswereld een geweldige consternatie heeft teweeg ge bracht. Duizenden ponden sterling zijn naar schatting verloren gegaan wegens het feit dat de bladen, die reeds ter perse waren, moesten worden opgehouden, terwijl tal rijke fotografen en verslaggevers voor niets onkosten maakten en menig drin gend telefoongesprek doelloos werd ge maakt. Toen eenige bladen en een vertegen woordiger der „United Press" bij het be treffende huis telefonisch navraag deden, of er inderdaad een vijfling was geboren, werd geantwoord: „Ja, er is inderdaad een vijfling geboren". Verder werd niets gezegd, zoodat een ieder in den waan ver keerde, dat er werkelijk vijf kinderen ter wereld waren gekomen. Later bleek evenwel, dat het hier geen menschenkinderen betrof, doch dat ton huize van iemand, verbonden aan de kraaminrichting, een honden-vijfling was geboren en dat een weinig fijn-voelende grappenmaker had gesproken van een vijfling, zonder meer. Auto vliegt tegen een huis op. Door te groote vaart vloog op het Korvelplein te Tilburg een auto uit de bocht. Na eerst tegen een andere auto te zijn gebotst, vloog de wagen tegen een huis op, waar hij, zwaar gehavend, tot staan kwam. Publiek schoot toe, de politie was ook vlug present, maar het vreemde van het geval was, dat de wagenbestuurder zelf spoorloos verdwenen was. Bij nader onderzoek in de auto week bij de politie echter alle bevreemding. Men vond namelijk in de auto 400 K.G. uit België gesmokkelde margarine. Auto en lading zijn natuurlijk in be slag genomen. Oneerlijke penning meester. Op last van den Officier van Justitie te 's-Hertogenbosch is te Oss gearresteerd de penningmeester van de afdeeling Oss van den Ned. R, K. Fa- brieksarbeidersbond „St Willebrordus". De man heeft zich schuldig gemaakt aan verduistering van bondsgelden tot een zeer aanzienlijk bedrag. Hij heeft een vol ledige bekentenis afgelegd. De dienstbode-kwestie. De dienstbode-kwestie staat in den laatsten tijd meer dan anders nog in het brandpunt van de belangstelling. Op het oogenblik zijn het vooral de vraagstukken omtrent de opleiding van het dienstper soneel, de eischen aan die opleiding te stellen, het werk in dit opzicht onder de werklooze meisjes gedaan enz., die aan de kwestie een bijzonder belangwekken- den kant geven. Ook bij de Duitschers is het vraag stuk blijkbaar aan de orde van den dag. Het wordt er in verschillende dagbladen en tijdschriften behandeld. „Voor elk beroep of vak", aldus de Germania, „is een bepaalde opleiding voorgeschreven; slechts voor het belang rijkste en nuttigste vrouwelijke beroep, n.l. dat van hulp in de huishouding, is een leertijd nog niet wettelijk verplich tend gesteld. Sedert tientallen jaren voeren vele huisvrouwen, vereenigd in vrouwenbon den en -vereenigingen, een actie voor een doelmatige opleiding tot hulp in de huis houding. Tot dusver hebben zij evenwel nog niet kunnen bereiken, dat een ge schikte en met het oog op de groote be- teekenis van een goed geregelde huishou ding noodzakelijke opleiding, wettelijk werd geregeld. Het nauwelijks den kinderschoenen ontwassen meisje, dat voor de eerste maal in de huishouding komt, heeft een huis vrouw noodig, die op netheid, orde en stiptheid staat en die niet alleen het huishouden perfect kan besturen, doch tevens de plaats van moeder voor het aan haar zorgen toevertrouwde opgroeiende meisje kan innemen. Zij is niet slechts voor de zakelijke opleiding van het meisje verantwoordelijk, doch eveneens voor de karaktervorming. Dikwijls hoort men de huisvrouwen klagen over luiheid, gebrek aan belang stelling en onordelijkheid van het vrou welijk huispersoneel. In de meeste geval len dragen de huisvrouwen zelf meer schuld dan het aan haar zorgen toever trouwde meisje. Hoe 'kan de huisvrouw verwachten, dat haar hulpje met plichtsbetrachting haar werk doet, indien ze zelf daarin op be schamende wijze te kort schiet? Hoe zal het meisje vreugde en bevrediging van haar werk ondervinden, indien de huis vrouw zich om haar huishouden hoege naamd niet bekommert en nooit eens een waardeerend woord heeft voor datgene, wat het kind heeft gepresteerd Dukol Gort Enkele recepten. Karnemelk met gort (4 pers.): 1 L. karnemelk, 1 ons gort, 4 kopjes water. Wasch de gort, laat ze eenige uren in water weeken, zet ze op met het zelfde water en laat ze zachtjes gaar koken (1 uur). Voeg daarna de karnemelk toe en laat de pap dan nog zoolang zachtjes koken tot ze gebonden is (ongeveer an derhalf uur). Aardappelkoekjes. Maak een restje koude, gekookte aardappelen fijn, geheel zonder klontjes; meng er naar smaak wat geraspte ui, wat peper, noot muskaat, zout en Maggi's Aroma door en kneed het mengsel dan met zooveel bloem, dat een goed samenhangend ge heel wordt verkregen, vooral niet vochtig. Vorm er een dikke rol van (op een met bloem bestoven broodplank bijvoorbeeld) en snijd die in plakken. Bak de plakker in de koekenpan met wat heete slaolie of boter aan weerskanten bruin. Gebruik, nadat de korst aan weerszijden gevormd is, een zacht vuur zoodat het rauwe meel ook in het inwendige gaar kan worden. Dukol Specerijen H a c h e 1 pond hachéevleesch, liter water, 60 gram bloem, 3 laurier blaadjes, 2 kruidnagelen, 4 uien '(ge snipperd), l'/s maatje azijn, 75 gram boter of margarine een finke scheut sla olie, peper en zout. Dukol Slaolie Dukol Azijn Zout en peper het vleesch en bak dit in de koekenpan met de boter en de sla olie mooi donkerbruin. Doe het vleesch daarna over in de vleeschpan, fruit zéér zachtjes in het bak- vocht de uisnippers met de kruiden aan, voeg het geheel vervolgens bij 't vleesch. Maak van bloem, azijn en water een papje, roer dit eveneens bij het vleesch. Laat de hachée vervolgens l'/s a 2 uur zachtjes smoren. Breng het geheel op smaak met wat peper en zout. Kaaaoroquetjes. Een vrij dik glad sausje maken van boter, bloem en melk. Deze saus kruiden met zout en peper naar smaak, ze koud laten worden en er dan geraspte kaas doorwerken. Meestal neemt men 2 ons kaas op een sausje van Yk liter melk, Vi ons boter en 30 gr. bloem. Van dit deeg croquetjes maken, deze tweemaal paneeren en in heet frituurvet bakken. Wasschen van molton dekens. Heeft de molton deken gekleurde ran den, dan wordt hij eerst geweekt in koud water met azijn om de kleuren zooge naamd te fixeeren. Heeft de deken géén gekleurde randen, dan kunnen we hem, wanneer dit noodig is, eerst eenigen tijd in een soda-oplos- sing te weeken zetten. Hierna wordt de deken overgebracht in een lauw sop van vette,, witte zeep. De Dukol Huishoudzeep ongekleurde deken mag er gerust een oogenblik in blijven liggen. De gekleurde deken echter moet in het sop worden heen en weer geslagen en op en neer ge haald om zooveel mogelijk te voorkomen, dat de gekleurde randen op het onge kleurde gedeelte komen te liggen. Naar verkiezing kan een tweede sop worden gegeven. Daarna opspoelen in lauw water en dit zoo lang herhalen tot het water helder blijft. Men is er dan zeker van, dat in den deken geen zeepdeeltjes zijn achter gebleven, zoodat de deken ook niet geel en hard kan worden. Zoo noodig kan de ongekleurde deken nog in bleekwater gespoeld worden. Geheel uitgevouwen en dwars, zoodat bij den gekleurden deken de strepen ver tikaal loopen, wordt de deken buiten ge hangen. Is hij droog, dan wordt hij gemangeld Beste Nichtjes en Neefjes! Deze week zijn er niet zooveel briefjes, doordat niet iedereen in de vacantie in de gelegenheid is er een te schrijven. Dit is niets erg voor een keer, jullie bewaart de oplossingen van de raadsels dan maar tot over 14 dagen, als we het vierde prijsraadsel hebben. Vandaag geef ik weer plaatsnamen- raadsels. 1. Mies en Ella renden door het bosch om een eekhoorn te vangen. 2. De dokter zei tegen de zieke, blijf maar in bed, u moet nog wat rust houden. 3. Toen haar zusje in het water lag, gilde Beb „red alstublieft mijn zusje' te gen een mijnheer. 4. Nergens was schaduw, het was erg warm onder de brandende zon. 5. Op de beurs was van allerlei, de nieuwste artikelen waren uitgestald. De volgende zijn iets anders. Bijv Jan keek verschrikt om toen men zoo hard schreeuwde. Ommen. En nu jullie de volgende. 1. Jan en Piet zaten hoog op een kar, moeder .vond het een gevaarlijk spel. Wim, pak vlug de zak met voer uit de la en breng het naar de ren. 3. De karnemelk was niet zoet, om er van te genieten wou Mien de suiker er op doen. St. Laurens. „Kernoffel" en „Ford". Hoe is het met de duim van F.; kun je de pen alweer hanteeren? Wat heeft K. een prettige verjaardag gehad. Ze hebben je weer flink verwend met zooveel cadeaux. Is er ook weer een foto gemaakt zooals toen je 10 jaar werd? Die heb ik nog hoor. „Nastertje". Nee, het was niet het laatste maar het derde prijsraadsel, dus nu komt er nog een. Je briefje was mooi op tijd. Ben je niet uit geweest met de Paaschdagen? Je kunt nu niet lang meer van de school genie ten. V e e r e. „Moeders kleinste". Ik had vast gedacht dat het een zusje was, maar een broertje vind ik ook lief hoor. Heb je nogal moed op de overgang1? Ik denk dat het wel weer mee zal vallen. „Voet baller". Heerlijk hé, om zoo Paaschfeest te vieren. We mogen nooit vergeten waar om het gaat. Ik ben daar ook wel eens geweest in het voorjaar, dan is er heel wat te genieten. Baarland, „Maurits". Fijn hoor dat je over bent, nu kon je echt vacan tie houden. Ja ik heb ook prettige Paaschdagen gehad. Zoo'n bazaar is altijd wel gezellig, he. Wemeldinge. „De Blondjes". Het is in orde met de brief, ik heb hem ont vangen al was het wat laat. Wat is die N. aan het tuinieren geweest, 't Is net of dan alles eens zoo hard gaat groeien, vind je ook niet? Ja die katjes staan al tijd heel gezellig. N i s s e. „Fietsertje". Wat een gezel lig tochtje was dat, en die zus al zoo flink op haar eigen fiets, dat vindt ze zelf ook zeker wel prettig. Ja, er is daar aan het water heel wat te zien, vooral als er veel booten voorbij komen. Zijn de bloemen lang goed gebleven? Oudeland e. „Oranje". Jij begint nu al bij de grooten te behooren nu er weer zooveel kleintjes bijgekomen zijn. Heerlijk, dat er weer lammetjes zijn en dan nog een veulentje. Hebben ze al na men gekregen? „Blondkopje". Het was wel erg jammer, dat je 'broer nu niet thuis kon komen, gelukkig maar, dat je zus er wel was. Een heele drukte he, zoo'n bazaar. Heb je fijn gegrabbeld? „Spring in 'tveld". Allereerst gefeliciteerd met de overgang. Jullie hebt er zooveel werk aan gehad, dat je ook wel een extra brief ver diende. Wat zijn er veel logee's, het zal wei erg stil zijn als ze weer vertrekken. „Herfstaster". Leuk dat jou brief uit Goes kwam, maar je had ook moeten vertellen waar je logeerde, want daar hen ik wel een beetje nieuwsgierig naar. Vreemd he, dat je niet meer naar school hoeft, word je nu moeders hulp? Krabbendijke. „Heliothrope". Het spreekwoord is toch nog uitgekomen, het is op zooveel plaatsen een witte Paasch geweest. Ik zou je wel eens willen zien met die vier ballen; het gaat geweldig vlug hoor. Kun je dat lang volhouden? „Boschviooltje". Jammer, dat je naam er niet in stond, ik denk haast, dat ik de brief niet gevonden heb. Dom hoor, dat ik dacht, dat het je jongste broer was. Heeft het nieuwe nichtje al een naam be dacht? Goes. „Schrijfstertje". Wat een ge zellige dag was dat. Het is wel leuk he, om met zoo'n groote club uit te gaan. Ik kan me voorstellen, dat jullie moesten trappen, aldoor de wind tegen, dat viel niet mee he? „Babbelgraag". Je hebt je briefje keurig geschreven, maar flink vol blijven houden, over een poosje heb je misschien niet eens meer genoeg aan een velletje postpapier .Het was een echte babbelbrief. Je hebt je naam eer aan ge daan. Bergen op Zoom. „Corn, de Witt". Het is vandaag een moeilijke dag voor jullie, maar vergeet niet, dat er JSén is, naar Wien we met onze moeite en zorgen mogen gaan. Zul je me gauw schrijven hoe je Moe het maakt? „J. P. Koen". Je trof het niet juist ziek te zijn, nu er zooveel prettige dingen waren. Je hebt anders heel wat kunnen lezen, dat was alweer een lichtzijde. Allen hartelijk gegroet van TANTE DOLLIE. DE TWEELING VAN HET BOSCHHUIS. LII. Jammer, dat hij er nu niet op uit gaan mocht, hij was weer wat trotsch op zijn ros van oom Dok. Dien middag kwam vader al vroeg uit het kantoor. Waarom zat hij nu zoo geheimzinnig met Moe te fluisteren; ze keek van hem naar de jongens, die achter in den tuin zaten, lacfhte en zei, zullen we ze dan maar laten gaan voor dezen keer? „Mag ik dan ook mee?" vroeg Iki, die juist haar pop een bad gegeven had. Wat was er toch. Dik z'n boek gleed op den grond. „Kom eens hier, jongens", wenkte Moe. Ze waren er al. Natuurlijk was er iets prettigs, dat hadden ze direct wel ge merkt. „Vader is weer veel te goed op jullie, jongens; we gaan vlug eten, dan mogen jullie vanavond nog een fietstocht iH'et hem maiken". „Heusch? O wat heerlijk!" Hen sloeg zijn armen om moeders hals. „Moe, dat heeft U bedacht. Fijn en m'n fiets is juist zoo opgeknapt, ik zal die van vader ook nog een beetje doen, het kan net nog". Dik was niet zoo blij. Er was nogal wat aan ook, hij moest toch altijd achterop. Als hij nu zelf een fiets had. Maar na tuurlijk, Hen had die van Oom Dok weer gekregen. Ineens zag Hen Dik's ontrevreden ge zicht, en begreep hij ook waarom. 't Was ook wel akelig voor Dik, maar aan den anderen kant, als ze heelemaal geen fiets hadden.vroeger konden ze zoo nooit met vader mee. Zou 'hij Dik? Maar nee, daar wilde hij niet aan denken. Toch dac'ht hij er telkens weer aan. Ze waren al klaar met eten en vaders fiets was bijna schoon, toen Dik er bij kwam kijken. „Zeg, hoor es, je mag wel op mijn fiets zoo meteen". „Ik?" vroeg Dik verwonderd; zoo iets had hij niet verwacht. „Ik?.en ga jij dan niet mee?" „Nee, ik ga vanavond naar oom Cees, dan kan ik wel loopen; zoo ver is het niet". Dik wist van verbazing haast niet wat hij zeggen moest. „En je hebt hem nog wel zoo mooi op gepoetst", begon hij. „Zeur er nu maar niet over, je kunt hem krijgen". En om zijn onvriendelijk antwoord goed te maken liet hij er op volgen: ,,'t hindert niets hoor, ik kan er nog vaak genoeg op rijden". Toch voelde hij nog iets van spijt toen hij even later vader met Dik, Iki en Han weg zag rijden, maar het was alweer over toen hij een half uurtje daarna met moe naar 'het dorp wandelde. Moe moest nog een visite maken en zou hem dan later bij oom Gees en tante Bartje komen halen. Met moeder uit was ook fijn, vond Hen; dat gebeurde niet zoo vaak, en dan vanavond in het half don ker terug wandelen,.na het avontuur met Dik was hij 's avonds laat niet meer in het bosch geweest. Hen was nog maar net aan het voor lezen van de krant begonnen; hij had na tuurlijk eerst precies moeten vertellen wat er den vorigen dag gebeurd was, en tan te had nog eens flink gewaarschuwd: zoo ongehoorzaam, jongen, pas toch op, daar kan niets van groeien als jullie zoo stout zijn". „Kom", vond oom, „ze hebben al straf genoeg gehad; maar 'twas toch wel erg onvoorzichtig, jullie hadden wel kunnen verdrinken", en nu, Hen was juist begin nen te lezen, daar kwam iemand de voor tuin in.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 6