Oud-Minister De Geer over het Evenredig Kiesrecht. Uit de Provincie De A. R. partijdag. voorstellen van organisttorkjhen aard behandeld. Op voorstel van het hoofdbestuur werd overeenkomstig de statuten de heer J. R. Snoeck Henkemans onder applaus tot adviseerend lid van het hoofdbestuur en van het dagelijksch bestuur benoemd. Door luit.-generaal J h r. W. R o 11 werd een rede gehouden over Onze Weer kracht. Te ruim half zes werd de vergadering met een kort woord van Jhr Mr de Geer gesloten. Raad voor de luchivaart. Naar gemeld wordt, is binnenkort de indiening to verwachten van het wets ontwerp tot instelling van een raad voor de luchtvaart. Beleed icing van Hitier? Tegen den hoofdredacteur van „Het Volk" en tegen een teekenaar van dat blad is ambtshalve een vervolging inge steld wegens „opzettelijke beleediging, het hoofd van een hevrienden staat aange daan". Naar uit een door de politie vooraf in gesteld onderzoek is gebleken, gaat het, aldus meldt het blad, om een prent, die in de krant van 15 Februari j.l. voor kwam. De plaat ontstond naar aanleiding van de redevoering, door den D'uitschen rijkspresident en rijkskanselier Hitier te Sohwerin gehouden bij de rouwplechtig- heid voor Gustloff. Op deze prent was de Duitsche „Leider" afgebeeld met „plechtig constateerend" ge baar naast drie grafzerken, waarin ge beiteld de namen Rathenau, Erzberger en Röhm. Het onderschrift luidde: „De Leider: Wij, brave nazi's, hebben nog nimmer een politiek tegenstander ver moord". Is het blad goed ingelicht, dan geschiedt de vervolging naar aanleiding van een klacht, door den D'uitschen gezant bij de Nederiandscbe regeering ingediend. Collectief contract schilders. De bond van Nederlandsche Schilders patroons heeft thans het landelijk col lectief contract, zooals dat is samenge steld in de conferentie van 9 Maart j.l., aanvaard. Voor het geheele land behalve voor de provincie Friesland, waar onder een provinciaal contract gewerkt wordt geldt dus nu weer in het schildersbedrijf één collectieve arbeidsovereenkomst. Ipgezonden Mededeeling. In zijn openingsrede van de algemeens vergadering der Ghr. Hist. Unie, heeft Jhr Mr de Geer bij de bespreking van de plannen inzake herziening van de Grond wet, ook aandacht geschonken aan de plannen om het kiesrecht te wijzigen ter bevordering van een gezonde werking van het parlementaire stelsel. „Onwillekeurig rijst hierbij de gedachte aan het voorstel van den Minister van Binnenlandsohe Zaken om lijsten, die minder dan een drievoud van den kies- deeler behalen, niet voor een zetel in het parlement in aanmerking te doen komen. Een denkbeeld, dat onder de bestaande Grondwet aan de Kamer niet aanvaard baar scheen, maar waartegenover men natuurlijk vrijer staat als een Grondwets herziening aan de orde is. Wellicht rijst ook de gedachte aan den „cri de coeur" van den Minister-President tegen de heele evenredige vertegenwoordiging. Zonder vooruit te loopen op wat de Oom missie hieromtrent zal overwegen, mag er wel eens aan herinnerd worden, dat men evenredig kiesrecht kan hebben zonder dit vast te leggen in de Grondwet. Zelfs is het in ons land aanvankelijk nooit de bedoeling geweest, dit vast te leggen in de Grondwet. In de vele schrif turen, die vóór 1917 over het evenredig kiesrecht verschenen zijn, was er altijd slechts sprake van het wegnemen uit de Grondwet van de bepalingen, die aan de invoering in den weg stonden. D'ie bepa lingen waren twee in aantal. Vooreerst was er het artikel, dat voorschreef het land voor de verkiezingen in districten te verdeelen. Bij evenredig kiesrecht moest men vrij zijn, het land tot één district te maken. In de tweede plaats was er hef ar tikel, dat voorschreef, dat een afgevaar digde, die tot een bezoldigd Staatsambt benoemd werd, zich aan een herkiezing moest onderwerpen. Bj evenredig kies recht was voor een tusschentijdsche ver kiezing voor een enkelen zetel geen plaats. Alle schrifturen uit den vóórtijd waren er op gericht, slechts die beide beletselen weg te nemen, zoodat de gewone wetgever vrij zou zijn het evenredig kiesrecht al dan niet in te voeren. En ook de Staats commissie, die op uitnoodiging van mi nister Gort van der Linden het evenredig kiesrecht voorbereidde, en daartoe een in grijpende wijziging van de kieswet ont wierp, ging in haar begeleidend voorstel tot Grondwetsherziening niet verder dan die beide hinderpalen op te ruimen. De imperatieve vastlegging van het evenre dig kiesrecht in de Grondwet zelve ge schiedde eerst op initiatief van minister Cort van der Linden. Uit een en ander blijkt wel, dat het nog allerminst afschaffing van het evenredig kiesrecht zou beteekenen, indien men de raak voortaan geheel aan den gewonen wetgever overliet. Slechts zou deze dan, bij handhaving van het evenredig kies recht, vrijer zijn in de uitwerking en dus ook bepalingen kunnen opnemen, waarbij van de zuivere evenredigheid werd afge weken. "Wat het evenredig kiesrecht zelf be treft, komt het mij voor, dat het gemak kelijker is de schaduwzijden daarvan op te sommen, dan een stelsel aan te geven, dat beter is. Terugkeer tot het oude districtenstelsel zou, afgezien van andore bezwaren, de herstemmingsbondgenootschappen doen herleven, die in ons land vaak tot zeer on natuurlijke toestanden hebben geleid. De Engelsche practijk, neerkomend op ons oude districtenstelsel zonder herstem mingen, zoodat in elk district de relatieve meerderheid beslist, zou hier te lande wel een zeer onzuiver beeld geven van de in bet volk levende stroomingen, afgezien nog hiervan, dat, juist om die reden, de bondgenootschappen waarschijnlijk naar de eerste stemming zouden worden ver plaatst." POLDER WALCHEREN. Tijdelijke verhooging van be lasting op het gebouwd. In de op 25 April te houden voorjaars vergadering van den Folder Walcheren komen de volgende zaken aan 'de orde: Jaarverslag. Aau het jaarverslag over 1936 ontleenen wij dai de schulden last op 31 Dec. was verminderd van f 1.319.350 tot f 1.253.300. In tegenstelling met 1934 waren de stormperioden in het jaar 1935 talrijk. Vooral de herfst kenmerkte zich door zeer stormachtig weer. Daar gedurende de stormen, waarvan enkele vrij' hevig wa ren, de wind meestal uit Zuidelijke tot Westelijke richting woei, ontstonden er geen bijlzouder hooge vloeden. Door het aanhoudende stormachtige weer ontston den er echter vrij belangrijke schaden in de steenglooiing aan den zeedijk. De scha- den in de rijswerken op de strandhoofden vooral op het Zuiderstrand, waren zeer belangrijk. Aan de paalhoofden vóór den zeedijk werden eveneens belangrijke scha den toegebracht. De kosten van herstel der stormschaden bedroegen voor de Noordwatering f 34.550,75. Aan de Oost-, Zuid- en Westwatering was de stormschade zeer gering. Het plan tot verbetering van den weg van Westkapelle naar Domburg kwam in het verslagjaar nog niet tot uitvoering, zoodat de Folder belast bleef met het on derhoud van den weg, dat met steeds meer moeilijkheden gepaard ging. In Januari 1936 is het werk aanbesteed. Dijkgeschot voor wegen verbetering. Bij' den afkoop van de tolheffing op de wegen in 19181919 is aan den Polder een kapitaal, groot f 211.644 uitgekeerd met verplichting om dit kapitaal duurzaam te besteden voor het onderhoud van wegen en om geduren de 40 ^aren een som van f 5100 per jaar te betalen aau de Provincie Zeeland. Behalve uit de rente van dit kapitaal werd sedert dien het onderhoud van die wegen, waarop vroeger tol werd geheven, bekostigd uit een fonds, dat vóór 1919 reeds met den naam „Fonds C" bekend stond en dat in 1918 bestond uit f 20.000 certificaten N.W.S. en f 400 aan andere waardepapieren. De opbrengst van den tolafkoop ad f 211.644 werd in dit fonds gestort. Het onderhoud van den weg Domburg Westkapelle werd uit de algemeene middelen van den polder bestreden. Na herhaalde aderlatingen voor de kosten van buitengewone werken aan de wegen, bestaat bet fonds thans uit f 53,500 Ned. Staatsschuld en f 165.500 leeningsschuld van den Polder. Tegen de koersen van den dag berekend verschilt de waarde van de bezittingen van het fonds niet veel van bet wegens tolafkoop ontvangen ka pitaal. Uit bet fonds kan derhalve voortaan niet meer voor verbetering van de wegen worden geput. De verdere ver beteringen door buitengewone werken kunnen in het vervolg slechts ten laste van de algemeene middelen worden ge financierd. De kosten van deze verbete ringen, welke gedeeltelijk reeds in uit voering, gedeeltelijk nog in voorbereiding zijn, zijn te ramen op f 82.825, voor zoo ver die kosten ten laste van den polder komen. Aannemende, dat f 83000 tegen 4 pet. kan worden geleend voor 20 jaar, zal bet eerste jaar rond f 7500 voor rente en aflossing noodig zijln, welk bedrag voor volgende jaren geregeld zal dalen. Een verhooging van het dijkgeschot zal onver mijdelijk zijn en het komt bet dagel. be stuur billijk voor, dat ook de eigenaren der gebouwde eigendommen hierin bijh dragen. De toenemende eischen, welke 't verkeer aan de wegen stelt en waarvan de verbe teringen bet noodzakelijk gevolg zijn, ko men zeker ten deele voor rekening van de veranderde wijze van vervoer mede van landbouwproducten, maar voor tenminste een even groot deel spruiten zij voort uit ander vervoer per vrachtauto en uit ver voer per personen-auto en per rijwiel Ook het gebouwd moet meebetalen. Een gelijke verdeeling van de lasten tusschen beide categoriën van dijkge schot acht het dagel. bestuur het minst aan bedenking onderhevig, als bet een gevolg is van buitengewone verbete ringen, Sedert 1934 is de mogelijkheid van belastingheffing van de gebouwde eigendommen verruimd en noemt het reglement geen speciale doeleinden meer, waarvoor van de gebouwde eigendommen een bijidrage kan worden gevorderd en sedert dien kan ook het gebouwd belast worden voor gewone uitgaven. Tegenover de zooveel verder strekken de bepaling van het Alg, Regl. voor de Polders en Waterschappen is het denk beeld, dat het dagel. bestuur voorstaat dus wel van bescheiden draagwijdte: het beperkt zich tot buitengewone uitgaven en het legt geen lasten op de gebouwde eigendommen ter ontlasting van de onge bouwde, daar tot dusver geen van beide categorieën bijdroeg in de kosten van buitengewone werken ter verbetering van wegen. Het gaat hier om bet dekken van een nieuwen last voor een doel, dat zeker beide categorieën ten goede komt en dat reeds in 1928 door den Prov. wetge ver werd gekenmerkt als in aanmerking komende voor de heffing van geschot van de gebouwde eigendommen. De nieuwe last zal voor de ongebouwde eigendommen een stijging van het dijkge schot met ongeveer 22 ct. per H.A., voor de gebouwde eigendommen een stijging van het dijkgeschot met ongeveer 13 ct. per f 100 belastbare opbrengst tot gevolg hebben en daarna geleidelijk verminde ren. De gelukkige omstandigheid doet zioh echter voor de gebouwde eigendom men voor, dat dit jaar twee leeningen af- loopen, zoodat voor 1937 en volgende ja ren een bedrag van ruim f 8000 mindei aan aflossing door de gebouwde eigen dommen zal zijn op te brengen, tengevolge waarvan het van die eigendommen te hef fen dijkgeschot met 29 ct. per f 00 be lastbare opbrengst zal kunnen dalen Groene Kruis. Volgens de Z. Nsb. is in de alg. verga dering Van de Prov. Zeeuwsche Vereen, het Groene Kruis te Middelburg rapport uitgebracht over het financieel beheer van den vioegeren secretaris-penningm., den heer Nieuwenhuize, waaruit bleek, dat het tekort de som van f 5283,64 bedroeg De afrekening met de familie, zoo meld den wijl, is nog niet beëindigd. Middelburg. Verhuring gemeen tegrond S e i s d a m. B. en W. stel len den Raad voor 300 M2 grond gren zende aan den tuin achter bet woonhuis Seisdam Q 25, en in buur voor f 50 per jaar bij den heer E. M. Alberts tot 31 Dec. a.s. opnieuw te verhuren aan den heer Alberts, doch nu voor f 35 per jaar en slechts tot 31 Dec. 1941. Brandweeroefening. Gisteravond beeft de brandweer ge oefend als onderdeel van den luchtbe schermingsdienst. Van drie plaatsen uit, die men zich in tijden van nood als brandweerstations denkt, werd uitgerukt naar plaatsen waar brand werd verondersteld. Bij den schouwburg en het badhuis werkte de bemanning ten deele met gas maskers, doch voor de ploeg, die de koor kerk voor zijn rekening had, kon dit niet. Er zijn momenteel geen maskers genoeg voorradig. Vlissingen. Jong Holland snakt naar Werk. Gisteravond kwam het comité, dat de actie in deze stad heeft ge organiseerd tot bet inzamelenWan gelden voor de werkloozen voor „Jong Holland snakt naar werk", met de collectanten en collectrices bijeen, ter bespreking van de verkregen resultaten. De voorzitter, dhr J. Marijs, sprak zijn blijdschap uit over het schitterende resul taat. Hartelijk dankte hij de jongens en meisjes, die in een week tijds het Prot. Ghr. deel onzer bevolking hebben bewerkt. Aan de actie werd deelgenomen door 58 collectanten en collectrices, welke plm. 2800 adressen hebben bezocht. De op brengst bedroeg f 836, tegen f 704 in het vorig jaar. Goes. Patrimonium. Gisteravond bield de afd. van Patrimonium onder voorzitterschap van den heer A. d e Lange baar jaarvergadering, die ook door verschillende niet-leden werd bijge woond. Na een kort openingswoord van den voorzitter bracht de secretaris, de beer B. P. D' a v i d s e, het jaarverslag uit. De afd. had vier maal vergaderd. Vier onderwerpen werden behandeld. Aan 500 adressen is regelmatig lectuur verspieid. Het ledental kon grooter en het bezoek der vergaderingen beter zijn. Daarna deed de secretaris tal van inte ressante mededeelingen uit de historie der afdeeling. Ze is in 1882 döor Klaas Kater opgericht. Door bet ondersteunings fonds, dat er aan verbonden was, steeg het ledental sterk. Door allerlei oorzaken daalde dit later in die mate, dat de afd. in 1892 werd ontbonden. In 1898 kwam Kater weer naar Goes en werd de afd. opnieuw opgericht. Helaas volgde ook nu weer inzinking', maar van 1906 tot 1910, toen de tegenwoordige minister Mr J. A. de Wilde hier woonachtig was en deze zeer veel voor de afd. deed (hij hield soms vijf lezingen voor haar in één jaar) beleefde ze een periode van grooten bloei. Spr. bracht ook dank aan de hee- ren G. J. Hollestelle en G. Eckhardt, die reep. vanaf 1905 en 1908 bestuurslid zijn, voor wat zij ook in moeilijke tijden voor de afd. geweest zijn. Al waren er ups and downs, er was toch altijd een kern, die vol hield. Met belangstelling werd' dit overzicht gevolgd. De penningmeester de heer N. Steen blok kon zijn boeken afsluiten met een batig saldo van f 55, D'e aftredende voorzitter en secretaris werden herkozen. Hierna sprak D s W. H. v. d. V e g t over: „Buitenlandsche aan val op binnenlandsohe ac- t i e". Wij leven, aldus Spr., in een bewogen tijd en vooral in het buitenland zien we een algeheele omwenteling tot stand ko men. Het moderne heidendom, dat in Duitschland wordt gepropageerd, is let terlijk door den Jood Heinrich Heine voorspeld. Vooral het Christendom zou het volgens hem moeten ontgelden. Hij1 zag n.l. op de filosofie dier dagen en wist dat de gedachte aan de daad voorafgaat. Zoo komt dan nu ook tot ons uit Duitschland en Zwitserland de z.g.n. dia- lektische theologie, een theologie en filo sofie, die onder het mom van Calvinisme de fundamenten van onze Christelijke be lijdenis radicaal ondergraaft. Als deze beweging het wint, is bet met onze Chris telijke actie op elk terrein gedaan. Spr. staafde dit met citaten van de meest vooraanstaande figuren van deze beweging. Het Christelijk beginsel staat volgens ben vijandig tegenover de staatkunde. Wie heeft aldus Barth het recht bij Christelijke actie van Christelijk te spreken? Chr. actie is niet anders dan werkheiligheid. Zij sluit zich uit van de werking van Gods geest. En volgens Brunner ligt over de Chr. sociale actie de vloek van het verraad aan den Naam van Christus. Leden van Patrimonium maken zich dus schuldig aan de Judas-zonde. Men mag volgens deze theologen den Naam van Christus niet op eenige strijd hamer schrijven. God is in den hemel en wij zijn op de aarde. De Christelijke actie wordt door hen vergeleken met boonenstaken. Volgens Brunner is het onzin te spre ken van Christelijke natuurkunde. Van Christelijke wetenschap en Chr. cultuur is dus geen sprake. Op alle terrein wil men dus afbraak. Vanwaar deze dwalingen? Omdat de dialektische theologie niet bij' de schep ping in Genesis 1, maar bij den val in Genesis 3 begint. Van een erkenning, dat wij naar de scheppingsordinantiën ons leven hebben in te richten, is geen sprake. God heeft volgens Barth c.s. met deze wereld niets van doen. Alles daarin, ook al onze Chr. arbeid, ligt onder den vloek. Er is dus geen principieel onderscheid tusschen een Christen en een niet-Chris- ten, tusschen kerk en wereld. Wij kunnen Gods werk niet doen. Alles wat positief wil zijn, is goddeloos. Ook het Chr. onderwijs ligt onder het oordeel. D'e Chr. sohool kan niet zoomaar aan den kant van God worden gesteld. We weten niet, wat God wil. Het ware ge loof is, dat we niets weten. De Staat is het ergste, wat zich denken laat. Hij is aldus Brunner een be denksel van menschelijke zonde in grooten stijl. Hier ontmoeten we de oude D'oopersche dwaling, die oorzaak is, dat zoovelen, ook in Zeeland, hun roeping op staatkundig en sociaal gebied niet verstaan. Maar de Barthiaansche theologie, die ook in Ne derland reeds is doorgedrongen, is nog gevaarlijker. Het Christelijk leven, de Chr. samenleving, de Chr. school, Ghr. sociale actie, 'Chr. politiek, de Chr. grondslagen der maatschappij, Chr. zede, het wordt alles ondergraven. En onbegrijpelijk is 't, dat sommige Chr. Historischen, dat de redactie van „De Nederlander" dit niet mzien. Gaat deze beweging door, dan le veren wij land en volk aan Satan over. Spr. wekte ten slotte zijn 'hoorders op in gehoorzaamheid te leven naar het een voudige Woord van God en geen gehoor te geven aan deze ijdele filosofie. Op deze met groote aandacht aange hoorde rede volgde een breedvoerige 'be spreking, waaraan vele aanwezigen deel namen. Bij zijn beantwoording wees Ds v. d. Vegt er nos: op, dat men bij Barth c.s. steeds dezelfde uitdrukkingen aan treft als bij' de Calvinisten, maar het ver warrende is, dat er altijd iets geheel an ders mee bedoeld wordt. Daardoor kan men zoo licht misleid worden. Spr. kan Barth niet anders zien dan als een mo dern theoloog. De voorzitter bracht den spreker har telijk dank voor deze oriënteerende rede, waarna Ds v. d. Vegt met dankgebed ein digde. Bevolking. Ingekomen: H. J. G. A. v. d. Waal, verpleegster, van Den Haag, Oostwal 31; C. Bakker, vertegenwoordiger, van Ter- neuzen, De Witt Hamerstraat 15; M. M. Provoost, huishoudster, idem; E. L. Kru- gers Dagneaux en gezin, scheikundige, van Breda, v. 'd. Boutstraat 14; El. de Ko- Yiing en gezin, vertegenwoordiger, van Gouda, Leliestraat 80; M. Th. Frese, Off. Leger des Heils, van Rotterdam, Rave lijn 12; J. B. H. Jansen, zonder beroep, van Terneuzen, Violenstr. 20; E. Schaap, huishoudster, idem; C. J. van Maldegem en vrouw, koopman, van Wemeldinge, 's-H. Hk. str. 19; G. Hage, hulp huish., van Rotterdam, Groote Markt 8; A. M. J. Contant, dienstbode, van Kattendijke, Scheldestraat 91; C. M. J. de Jongh geb. Janse, zonder beroep, van Wolphaarts- dijk, Kamperfoeliestr. 18; Wed. A. v. d. Vliet en gezin, zonder beroep, van Kloe- tinge, Stoofstraat 16; R. Jongbloed, kap persbediende, van Hoensbroek, Heernis- seweg 15; J. M. D. van Apeldoorn, zon der beroep, van Oosterhout. Spiegelstraat 1; M. J. de Jonge, dienstbode, van Ka- ptlle, Oude Vischmarkt 12. Vertrokken: Wed. Molhoek, zonder be roep, naar Heinkenszand, A 89; H. J. van Geldereu geb. Olivier en kinderen, zonder beroep, naar Vlissingen, Noord straat 36; C. van 't Westeinde, dienst bode, naar Hoedekenskerke, B 66; C. I amper, dienstbode, naai Arendskerke G 57; M. P. E. Monde, liefdezuster, naar Maastricht, St. Serv. kl. 14; M. de Bat en gezin, monteur, naar Kloetinge, B 66; M. Murre, assistent, naar Zierikzee, St. De Dinsdag te Goes gehouden partijdag van de A.R. partij was niet druk be zocht. De opkomst had, ook als we rekening houden met bijzondere omstandigheden, beter kunnen en moeten zijn. Als het voor beeld van Aardenburg was gevolgd van weike plaats naast drie heeren ook viei dames aanwezig waren (huidel) dan zou de zaal te klein zijn geweest om de schare te bevatten. En zoo had het toch moeten zijn! Maar al liet de opkomst te wenschen over, toch was het een goede vergadering. Daar was allereerst in de morgenver gadering het pakkende en ook moedge vende openingswoord van den voorzitter. Moedgevend niet omdat de vele moei lijkheden van socialen en economischen en politieken aard werden verdoezeld, maar omdat daaruit sprak de vaste over tuiging, dat wij niet afhankelijk zijn van menschelijke plannenmakers, maar dat God regeert. Het verslag van den secretaris kon mede van moedgevende dingen gewagen. Bij de gehouden Statenverkiezingen was het wel de A.R. partij die het meest en het zwaarst werd aangevallen, maar toch kwam zij vrijwel ongehavend uit den strijd, dank zij niet het minst de schit terende houding van Zierikzee. Mocht het hier door bijzondere om standigheden al niet gelukken den A.R. Statenzetel te behouden, dit neemt niet weg dat in deze eertijds zoo sterke libe rale burcht het A.R. stemmeucijfer tot een ongekende hoogte werd opgevoerd. In de middagvergadering hadden we weer het genoegen den heer J. J. C. var Dijk, terecht als onzen afgevaardigde in de Tweede Kamer begroet, te hooren. In een welsprekend betoog werden ge- teekend de nationale en de internationale gevaren, die er in onze dagen dreigen. De aanwezigen moeten wel onder den indruk zijn gekomen van den hoogen ernst van deze gevaren. Maar ook van de zware, de bijna bovenmenschelijke taak van onze Regeering in deze om standigheden. En niet minder van de groote verplichtingen, die dit alles ons geheele volk en niet in de laatste plaats ons A.-R. volksdeel oplegt. Het met geestdrift gezongen „Zijn Naam moet eeuwig eer ontvangen", was een passend slot van deze opgewekte en op wekkende bijeenkomst. Domusstraat 253; A. v. d. Berge, chauf feur, naar Wolphaartsdijk B 51; H. R. A. van Dongen, assuradeur, naar Roo sendaal, Brugstraat 3; G. Brouwer, zon der beroep, naar Heinkenszand, G 58; R. M. Kuiper geb. Verheule, zonder be roep, naar Amsterdam, Alblesstr. 5 hs.; C. de Broekert, dienstbode, naar Nisse, Dorpsstraat; L. K. van Zaltbommel en gezin, naar Vlissingen, Koudekerksche- weg 59B. Hansweert. De heer M. van Alten, as sistent bij de directe belastingen enz. alhier wordt met ingang van 1 Mei a.s. overgeplaatst naar Rotterdam. Krabbendijke, Onze vroegere dorpsge- noote Zr J. C. Tollenaar, tijdelijk wijk verpleegster te Enschedé, werd in dezelf de functie definitief benoemd te 's Gra- veland bij Hilversum. lerseke. Wedvlucht Postduivenvereni ging „Noordpo-st", van Den Bosch met 89 duiven. 1, 4, 18, 19 C. Pekaar, 2 A. Zoetewey, 3 C. J. van Es, 5, 6, 12, 15 Joh. Bom Zonen; 7, 9, 13 P. Lindenberg, 8, 11 M. Minnaard, 10, 17 J. van Oeveren, 14, C. J. de Waal, 16, 23 A. Nieuwenhui- zen, 20, 21 A. Pols, 22 M. Lomper. Eerste duif 11 u. 50 min. 24 sec. aan komst, laatste duif 11 u. 59 min. 53 sec. Serooskerke (W.) Woendsagmiddag werd het stoffelijk overschot van wijlen den heer J. Gornelisse grafwaarts ge bracht. Aan de groeve werd 't woord ge voerd door den heer Hoegen v. Hoogelan- de als President-Kerkvoogd, namens de Kerkvoogdij' der Ned. Herv. Kerk. Spr. memoreerde hoe de overledene in 1896 tot notabele werd gekozen en voorts vele ja ren als Kerkvoogd en ook als Pres.-Kerk voogd de belangen der Kerk met volle toewijding heeft behartigd. Hierna voerde het woord de heer Adr. Goedbloed namens het bestuur der Chr. Bewaarschool, waarvan de overledene vanaf 1902 bestuurslid is geweest. Ds Hietkamp las daarna een Schrift gedeelte en eindigde met een gedeelte van het O'nze Vader. De schoonzoon bracht dank voor de ge sproken woorden en de betoonde belang stelling. Terneuzen. Badgelegenheid. D'e bekende oesterputten ondergaan thans een heele verandering. Deze putten, die voortdurend met zeewater ververscht kun nen worden, werden voorheen gebruikt voor het aanvetten van oesters. Sedert ge- ruimen tijd werden deze putten echter niet meer voor deze doeleinden gebruikt en thans zullen zij geëxploiteerd worden als badgelegenheid. De nieuwe badgelegenheid zal den naam Zeebad Schelde dragen en binnenkort ge opend worden. Hedenmorgen is uit de Kolk bij de middensluis alhier opgehaald het lijk van den bijna 77-jarigen K. v. d. M. Men weet niet, hoe hij te water is geraakt, maar den laatsten tijd was 'hij erg neerslachtig. Brulnisse. Terwijl de 68-jarige land bouwer Jb. Hage alhier gistermorgen be zig was met zijn land te slepen, had hij bij het aftappen van zijn sleper het onge luk te struikelen en zóó te vallen, dat hij zijn linker-onderbeen brak. Na door Dr de Koek alhier voorloopig te zijn verbon-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2