Binnenland De opheffing van het Nationale Crisis-Comité. Uit de Provincie Kerknieuws Predikbeurten. Gemengd Nieuws. BOTERPRIJS MET 10 CT VERLAAGD. Terugslag op steun aan de boeren. De heffing op boter ia deze week op f 1 in plaata van op f 1.10 per kg. vastge steld. Dit beteekent een verlaging van den boterprijs met 10 cents, 'hetgeen voor de kosten van levensonderhoud van belang is Deze verlaging van de heffing, welke ook in de komende weken zal blijven gel den, maakt een hiermede overeenkomende verlaging van de steunuitkeering aan de boeren noodzakelijk. Deze kan verwacht worden tegen den tijd, waarop het vee in de weide gaat. BORSTBEELD VOOR Dr J. TH. DE VISSER. Een comité gevormd. Er heeft zich een uitgebreid comité ge vormd, dat tot doel heeft door de plaat sing van een borstbeeld in een passende omgeving de nagedachtenis te eeren van Dr J. Th. de Visser, oud-minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. Behalve het uitvoerend comité is een eere-comité gevormd, waarin zitting heb ben Mr W. L. baron de Vos van Steen- wijk, voorzitter van de Eerste Kamer, Jbr mr Ch. J. M. Ruys de Beerenbrouck, voorzitter der Tweede Kamer, Dr J. R. Slotemaker de Bruine, minister van On derwijs1 Mr D. Fock, oud-gouverneur-gen e- raai van Ned.-Indië, Jhr Mr D. J. de Geer, oud-minister van Financiën en J. J. G. van Dijk, lid der Tweede Kamer. Penningmeester is de heer W. H. van Eeghen, bankier te Amsterdam. Bijdragen kunnen worden gestort op de rekening van den penningmeester bij H. Oyens en Zonen N.V., te Amsterdam, alsmede op de postgirorekening no. 5324 van voor noemde bankinstelling. DE NED. AMBULANCE IN DESSIE Jhr Van der Does keert terug. Het hoofdbestuur van het Nederland sche Roode Kruis deelt mede, bericht te hebben ontvangen, dat Jhr Dr van der Does, chirurg bij de Ned. Roode Kruis- aoibulance in Abessynië, op 4 April van Addis Abeba naar Djiboeti is vertrokken om zioh daar in te schepen, teneinde naar Nederland terug te keeren. Voorts is aan het hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis gebleken, dat de Nederlandsche ambulance zich nog te Dessie bevindt, aangezien de heeren Ir De Vries en D'r Veeneklaas op 5 April van Addis Abeba naar Dessie zijn terug gekeerd. HANDELSVERDRAG MET BELGIEf. Nieuw accoord wijkt slechts op enkele punten van het vorige af. Naar men weet, werd 't Nederlandsoh- Belgische handelsverdrag, dat op 31 De cember j.I. is afgeloopen, destijds met 3 maanden, dus tot 31 Maart j.L, verlengd. In de afgeloopen week zijn te Brussel be sprekingen gehouden over de hernieuwing van dit handelsaccoord, welke, naar we vernemen, in beginsel tot volledige over eenstemming hebben geleid. Gisteren zijn de Nederlandsche gedele geerden naar 's Gravenbage teruggekeerd. De volgende week zal het nieuwe han delsverdrag definitief onderteekend wor den. Wij meenen te weten, zegt het Hbld., dat het nieuwe accoerd niet noemens waardig van het oude afwijkt. In groote trekken zijn de oude bepalingen gehand haafd, en slechts op enkele punten van ondergeschikt belang zijn geringe wijzi gingen ingetreden. HANDELSMISSIE NAAR ZUID-AMERIKA. Jhr van Karnebeek leider? Naar de Telegr. vernam, staat het thans vrijwel vast, dat de handelsmissie, welke op initiatief van minister Gelissen eerlang naar Zud-Amerika zal vertrekken, onder leiding zal staan van Jhr Mr van Karne beek, commissaris der Koningin in Zuid- Holland. Gelijk indertijd gemeld, was aanvankelijk Jhr Mr J. Loudon, gezant te Parijs, aan gezocht als leider op te treden, doch in verband met zijn leeftijd heeft deze ten slotte gemeend van de uiteraard vermoei ende reis te moeten afzien. Het examengeld voor het hoofdacte examen. Het Tweede Kamerlid Van Houten beeft den Minister van Onderwijs de vol gende vraag gesteld: Is de Minister bereid mede te deelen, tot welk resultaat de overweging heeft ge leid, door hem op 13 December 1935 toe gezegd met betrekking tot het examen geld voor het 'hoofdacte-examen. Burgemeester-secretaris. Op 7 April is ingetrokken, met ingang van, 15 April, de aanwijzing van de gemeenten Leimuiden en Rijnsaterwoude als gemeen ten, waarin de bediening van secretaris door den burgemeester wordt bekleed. Het beheer van pensioenfondsen. Het Tweede Kamerlid Drop heeft aan de Ministers van Sociale Zaken en van Justitie de volgende vragen gesteld: 1, Willen de Ministers medodeelen, wan neer de commissie, bedoeld in bet ant woord op de vragen in verband met het van regeeringswege ingestelde onderzoek naar het beheer van ten behoeve van per soneel van ondernemingen gestichte pen sioenfondsen (Aanhangstel Handelingen Tweede Kamer 19351936, Vel 54) is in gesteld en uit welke personen deze com- missie bestaat? 2. Zijn de Ministers bereid de uitkom sten van het onderzoek naar de vraag, welke maatregelen genomen kunnen wor den om gebeurtenissen als zich bij de Ko ninklijke Hollandsche Lloyd hebben voor gedaan in de toekomst te voorkomen, te publiceeren, althans ter kennis van de Staten-Generaal te brengen? De reisbelasting. Alle faculteiten der Leidsche studenten hebben een adres gezonden aan de Twee de Kamer der Staten-Generaal, waarin zij verzoeken, te bevorderen, dat studen ten en jonge doctoren, mits voorzien van een daartoe strekkende aanbeveling van een bevoegde academische universiteit, worden vrijgesteld van de Reisbelasting. Collectief contract voor loodgieters enz. De bond van loodgieters en fitterspa- troons in Nederland en de Ned. R.-K. bond van loodgieters- en koperslagerspa- troons, hebben dezer dagen met de dcia metaalbewerkersbonden opnieuw voor een jaar een collectieve arbeidsovereenkomst voor het loodgietersbedrijf afgesloten, geldende voor nagenoeg ons geheele land. Het voorstel van den rijksbemiddelaar, inhoudende 3 cent aftrek voor een paar groote gemeenten en 2 cent voor de groo te meerderheid van de andere plaatsen, is aanvaard. MINISTER DE WILDE BEVEELT O.M. OPRICHTING VAN „COMMISSIES VOOR BIJZONDERE NOODEN" AAN. De opheffing van het Nationaal Crisis- Comité tegen 1 Mei a.s. maakt het nood zakelijk maatregelen te treffen tot vervan ging van de door dit Comité georgani seerde stcunverleening. Zooals men weet heeft minister De Wilde hieromtrent het advies gevraagd van de Ned. Vereeniging voor Armenzorg en Weldadigheid, welke enkele weken geleden een uitvoerig rap port heeft uitgebracht. Uit een circulaire welke de minister thans aan de burge meesters heeft gericht, blijkt, dat hij de voorstellen der Vereeniging voor Armen zorg volledig heeft overgenomen. De minister is van meening, dat de steunverleeninginnatura voor taan weer geheel moet worden overge laten aan de normale organen van ker kelijke, particuliere en burgerlijke armen zorg. Ten aanzien van den credietsteun vestigt de minister de aandacht op de zoogenaamde borgstellingsfondsen voor den middenstand, welke beoogen borg te blijven voor credieten, in het algemeen tot een bedrag van ten hoogste f 500, welke aan kleine middenstanders door hulpbanken en andere organen van voor- schotverleening worden verstrekt. Deze fondsen zijn de aangewezen in stellingen om na de opheffing van het Nationaal Crisiscomité de voorziening in de credietbehoefte van de kleine cre- dietwaardige middenstan ders, die op geen andere wijze dus ook niet ingevolge de regeling, krachtens welke door de Ned. Middenstandsbank onder regeeringsgarantie credieten wor den verleend aan crediet geholpen kunnen worden, mogelijk te maken. In de begrooting van het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart voor 1936 is een memoriepost opgenomen, welke bedoelt, van de verliezen wegens op de aangegeven wijze te verstrekken borgstellingen maximaal 40 voor reke ning van het rijk te brengen. De minister dringt er op aan, dat bij de oprichting van borgstellingsfondsen respectievelijk van de hulp- of voorschotbanken, welke met deze fondsen plegen samen te werken door de gemeentebesturen de noodige medewerking en steun worde verleend. Opdat een aaneensluitend net van borg stellingsfondsen over het geheele land worde verkregen, acht hij het gewenscht, dat deze fondsen niet plaatselijk worden opgericht, doch op den grondslag van de districten der 36 Kamers van Koophan del in den lande worden georganiseerd. Verder wijst minister de Wilde er op, dat ook voor den arbeiders stand soortgelijke fondsen van groot nut kunnen zijn voor de verstrekking van consumptief crediet, tot aanschaffing van kleeding en huisraad, betaling van ziekte kosten e.d. mogelijk te maken. Ten slotte bespreekt de minister de ver strekking van giften ineens aan personen uit allerlei maatschappelijken kring in gevallen, waarin redelijkerwijze kan worden verwacht, dat zij tengevolge van deze hulp, zoo mogelijk voorgoed, doch in ieder geval voor geruimen tijd buiten geregelden steun zullen kunnen worden gehouden. 'Hiervoor beveelt hij aan in alle gemeen ten in welke de behoefte daaraan wordt gevoeld, op te richten „Commissies van Samenwerking voor Bijzondere Noode n". Het ligt in de bedoeling, dat in deze Commissies zitting zullen hebben verte genwoordigers der voornaamste onder steunende lichamen en sociale diensten ter plaatse. Be Commissies zullen geval len, te moeilijk of te kostbaar voor één instelling, in gemeen overleg moeten be handelen en indien hulp gewenscht blijkt, moeten trachten deze door samenwerking van verschillenden kant mogelijk te ma ken. Daar het in vele gemeenten niet altijd mogelijk zal blijken het volle bedrag, noo- dig voor de leniging van deze bijzondere nooden, plaatselijk bijeen, te brengen, zal voorts worden opgericht een „N a t i o - i naai Fonds voor Bijzonde- r e Nooden" waaruit zoo noodig aan vullende steun zal kunnen worden ver leend. ONTSLAG BRUGEMEESTER L. W. B. A. MULDER. Nog vrij onverwacht zag de heer Mulder zich wegens gezondheidsredenen genood zaakt, zijn ontslag aan te vragen als Burgemeester van Ovezand en Burge meester-Secretaris van Driewegen. Reeds sedert Juni 1934 is deze nobele figuur door een ernstige ziekte getroffen, welke langzaam maar zeker zijn krach ten ondermijnt en welke hem nu tot heen gaan dwingt. Velen, zeer velen zullen dezen echten Burgervader, dezen stoeren werker, die om zijn kennis, werkijver, volhardend heid, oprechtheid en godsvrucht, zooveler harten won, missen. Lambertus Willem Barend Anne Mul der werd den 8sten Juni 1877 geboren. Zijn vader was de eveneens alom geachte en beminde D. Mulder, destijds Burge meester van Ovezand, Nisse en Drie wegen. Reeds op 26-jarigen leeftijd zag hij zich door de Koningin tot Burgemeester van 's-Heer Abtskerke benoemd. In November 1920 volgde hij zijn vader op als Burge meester van Ovezand en Burgemeester- Secretaris van Driewegen. Verder was hij tal van jaren Ontvan ger-Griffier van het Waterschap Ovezand en lid der voormalige Gezondheidscom missie te Goes; Bestuurslid en Wnd.- Secretaris van de Stichting „Vrederust" te Bergen op Zoom; Voorzitter van het Zeeuwsche Suppletiefonds „Draagt elkan ders lasten"; Kerkelijk Ontvanger der Ned. Hervormde Gemeenten te Driewegen en Ovezand, van welke laatste hij tevens secretaris was, enz. Bij superieuren, collega's, ondergeschik ten en bevolking staat hij hoog aange schreven. Ook op kerkelijk en politiek terrein heb ben velen van zijn talenten genoten. Vele Ned. Hervormden zullen zich nog goed herinneren, dat hij als hulpprediker in vele Zeeuwsche gemeenten optrad. Burgemeester Mulder is lid der A.-R. partij en vooral in zijn jongelingsjaren heeft hij voor haar beginselen geijverd. Op lateren leeftijd bleef hij, mede om zijn burgemeesterambt, meer op den achter grond. Een ware „Burgervader" gaat van ons scheiden. Dat scheiden zal moeilijk zijn voor hem, voor zijn familie en voor de burgerij. Schenke de Heere hem nog vele jaren. Ongeluk met doodelijken afloop. Vrijdagmiddag werd het negenjarig zoontje van den boomkweekér N. E., te K a p e 11 e door een vrachtauto over reden. Dr Pfeiffer en zuster Kuyper wa ren spoedig op de plaats van het onge luk. Geconstateerd moest echter worden, dat de dood onmiddellijk was ingetreden. De verslagenheid van ouders en bevol king was groot. D'en chauffeur J. B., van Kapelle, treft geen schuld. Kampioenschap Dam men voor Zeeland. Donderdag speelden de heeren A. Kotvis te Zuidzande en L. Bosselaar te Aagtekerke om het kampioenschap dammen voor Zeeland. Deze partijl eindigde in 20 in het voor deel van den heer A. Kotvis, die dus het kampioenschap van Zeeland heeft be haald. Nehalennia. De Commissaris der Koningin, jhr mr J. W. Quarles van Ufford, heeft zich bereid verklaard de in Mei a.s. te houden tentoonstelling van Kerken en Buitenplaatsen op Walcheren te openen. Propagandist Neder 1. Land arbeidersbond. De bonds raad van den Ned. Bond van arbeiders in het landbouw-, tuinbouw- en zuivelbe drijf beeft tot propagandist voor Zee land benoemd dhr G. Akkerman te Emmen, thans propagandist voor Drente, lid van den gemeenteraad te Emmen, en lid der Prov. Staten van Drente. Aangehouden. Door de po litie te Sas van Gent is aangehouden ze kere A. P. J. v. R., hoofd eener openbare lagere school te Sas van Gent, die er van verdacht wordt zich te hebben schuldig gemaakt aan 'het plegen van niet nader te noemen handelingen met aan zijn zorg toevertrouwde minderjarige leerlingen. V. R. is ter beschikking van de Justitie te Middelburg gesteld. Goes. De huisvlijttentoonstel- 1 i n g. Zooals reeds is geannonceerd, wordt vanmiddag en vanavond en Maan dagmiddag en -avond in de Chr. Bewaar school een huisvlijttentoonstelling gehou den, georganiseerd door den Chr. Be sturenbond. Toen wij er gistermiddag een kijkje namen, was de jury, bestaande uit de dames Weststeyn en Ossewaarde en de heeren Buthfer en Melse, druk bezig aan het beoordeelen der inzendingen, wat lang geen gemakkelijke taak was. Immers het aantal inzendingen is groot in de speelzaal kon alles geen plaatsje krijgen, zoodat ook het aangrenzend schoollokaal in gebruik moest worden genomen maar er zijn ook vele wer kelijk mooie voorwerpen en artikelen bij. Gelukkig ontving de commissie van auto riteiten, winkeliers en particulieren een groot aantal prijzen, zoodat aan vele in zenders een blijk van waardeering kon worden toegekend, langs drie wanden kreeg in de speel zaal het schilder- en teekenwerk, hout- snij- en figuurzaagwerk, metaal- en snij werk, voorwerpen van handenarbeid, in legwerk, enz. een plaatsje. Het is een ge varieerde verzameling, waarvan de lief hebbers van huisvlijt zeker zullen genie ten. Er is menig prachtstukje bij. We zagen ook niet minder dan vijf groote booten, waarvan één reuzen zeilschip en een vrachtboot 1 in volle werking waarmee de bekende Dukol-producten vervoerd kunnen worden. Op de middentafels zijn de dameshand- werken geëxposeerd. Ook hiervan is veel ingezonden en de dames-bezoeksters zul len hier niet spoedig vandaan zijn te krijgen. In het aangrenzend lokaal is de jeugd- afdeeling artikelen vervaardigd door jongens en meisjes beneden 17 jaar ondergebracht. Ook hier is veel aar digs bij. Ook zijn hier de prijzen uitgestald. Het groote aantal prijzen bewijst wel, dat deze tentoonstelling zich in veler sympathie mag verheugen. Wij vertrouwen dan ook, dat ze druk bezocht zal worden. Van middag om 3 uur heeft de officieele ope ning door den burgemeester plaats. Van af 4 uur is ze voor het publiek open gesteld. Klcetinge. In de vergadering van de Kolenvereen. „Eendracht maakt Macht" alhier werd met alg. st. besloten tot om zetting in een Goöp. Vereeniging. Wolfaartsdijk. Donderdagavond werd een door het Groene Kruis uitgeschreven vergadering gehouden, ter bespreking van den luchtbeschermingsdienst.. Door den burgemeester, vice-voorzitter van het Groene Kruis, werd de vergadering ge opend. Vervolgens werd het woord ge voerd door Mr Mes en Dr Griep, beiden te Heinkenszand. Door beide sprekers wer den de gevaren besproken van eventueele aanvallen uit de lucht. Verschillende middelen werden bespro ken ter bescherming. De vergadering was zeer goed bezocht. Plm. 200 personen, onder welke ook een aantal dames, hadden aan den oproep gehoor gegeven. Besloten werd te trachten een afd. vrijwilligers te vormen, die on derricht zullen krijgen en oefeningen zul len houden op het gebied van luchtbe scherming. lerscke. De oestercultuur, voorheen en thans. Een tot voor enkele jaren zeer gunstig bekend staand oesterperceel, dat tot 1 April 1.1. een jaar- lijksche pacht deed van f 820, werd op de laatst gehouden verpachting van oes- terperceelen gegund voor f 16 per jaar. Deze week werd ditzelfde perceel verhan deld voor een pakje sigaartjes ter waar de van 30 cent II Vlissingen. De Pier. Naar de „Vliss. Grt" verneemt, ligt het in het voornemen cm het Wandelhoofd op Zaterdag 30 Mei a.s. officieel in gebruik- te nemen. D'e ver lichting van het Wandelhoofd heeft reeds eenige avonden korten tijd gebrand, het geen een alleraardigsten aanblik oplever de. Aagtekerke. De gehouden collecte ten bate van Jeng Holland snakt naar werk" bracht alhier opi de som van bijna f 26. (Belangeloos bericht.) Biggiekerke. Donderdagavond vergader de de afdeeling Meliskerke en Omstr. van den Chr. Jongeren Boeren- en Tuinders- bond. Door dhr J. Geschiere1 Iz. werd een inleiding geleverd over: „Landbouwboek houding". Dhr A. Kodde behandelde het onderwerp: „Het eggen bij de grondbe werking". Verder werd geregeld het aan leggen van een afstanden-proefveld bij suikerbieten. Grijpskerke. De opbrengst van de col lecte voor „Jong Holland snakt naar werk" bedroeg bier f 116. St Maartensdijk. Woensdagavond j.I. kwamen de aandeelhouders van de Goöp. Electriciteits-Mij alhier in jaarvergade ring bijeen. Uit de rekening bleek, dat de ontvangsten hadden bedragen f 15201,86 en de uitgaven f 9405,19; alzoo een netto winst van f 5796,67. De totale schuld bedroeg per 1 Jan. 1.1. f 73173. Uitgeloot werden twee obligaties van f 1000. Belangrijke herstellingen zullen in den loop van 1936 verricht worden. Besloten werd de batterij grondig te herstellen, ge raamde kosten f 4900, terwijl voor herstel van de machine-installatie f 2000 werd uitgetrokken. De stroomprijs werd voor 1936 vastgesteld op 38 cent per K.W.U., wat een verlaging van 5 pet. beteekent. Schoondijke. Woensdag hield de afdee ling van den Bijz. Vrijw'. Landstorm haar jaarlijksche vergadering. De Commandant van het Zeeuwsche Verband Overste Bierman, hield een rede over de taak die de landstormers wacht. De heer Laernoes, secretaris der ge westelijke commissie, sprak over de kos telijke geestelijke vrijheden die wij heb ben, tevens opwekkend trouw te blijven aan het eenmaal gegeven woord. Burgemeester M. A. Bleiker voorzitter der Paatselijke commissie, sloot met een dankwoord deze goedbezochte vergade ring. Algemeene Synodale Commissie. De voorjaarszitting van de Alg. Synodale Commissie zal Dinsdag 12 Mei a.s. aanvangen in het gebouw van de Synode der Ned. Herv. Kerk te Den Haag. Klcetinge. Bij de Donderdag 1.1. gehou den herstemming voor één üd van het Kiescollege der Ned. Herv. Kerk alhier, werden uitgebracht 109 stemmen. Hier van verkreeg dhr L. Beenhakker 82 en dhr D. Walrave 27 st. Dhr Beenhakker is alzoo gekozen. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds Homburg, av. ds de Vries M. 9.30 u. ds Steinz. Serooskerke, vm. ds Dippel, nm. ds Vis- 'beek. Grijpskerke, 9.30 en 7 u. ds Jellema, nm. geen dienst. Rilland-Bath, vm. en nm. ds Sickesz. Kruiningen, vm. ds Mortier, nm. ds Plag- gemars. Hansweert, vm. ds Plaggemars, nm. ds Mortier. Kats, vm. en nm. ds Hansen. (H. Av. en Dankz.). Geref. Kerken. Oostkapelle, 9.30 en 2 u. ds v. Dijken. Gapinge, vm. ds Tunderman, nm. leesd Meliskerke, vm. en nm. ds Vreugdenhil. Maandag geen diensl. St Laurens, vm. en nm. ds Koning. Maandag geen dienst. Borsselen, vm. leesd., nm. ds Fransen. Driewegen, vm. ds Fransen, nm. leesd. Rilland-Bath, vm. en nm. ds van Her wijnen. Vrij Evang. Gem Goes, 9.30 en 6 u. ds v. d. Vis (vm. bev. lidm.). M. geen dienst. Chr. Geref. Kerk. Biezelinge, 9.30 en 2 u. ds Franssen (nm. Op. bel.). Geref. Gem. Goes, M. 6 u. ds Verhagen. Oostkapelle, M. 6.30 u. dhr v. d. Berg. Kortgene, M. 2 u. ds Verhagen. Leger des Heils. Goes, 7.30 u. bidstond, 10 u. heiligings- dienst, 4 u. openluchtmeeting, 8 u. ver lossingsmeeting. M. 5 u. openluchtmee ting op de muziektent. Aan den verstikkingsdood ontsnapt. Donderdagmiddag werd de politie te Tilburg door buren gewaar schuwd, dat men aan de woning van Van der S. geen gehoor kreeg. Terstond verschafte men zich toen toegang en vond de vrouw en man bewusteloos te bed liggen. In de woning hing een sterke gaslucht. De toestand van de beide slacht offers bleek echter niet levensgevaarlijk, hetgeen is te danken aan de omstandig heid, dat een venster op een kier had opengestaan. Bij het onderzoek is een lek ontdekt in de gasbuis onder het huis. De politie heeft het stuk buis, waarin het lek zich bevind, in beslag genomen voor verder onderzoek. De toestand van de slachtoffers is naar omstandigheden bevredigend. Broodoorlog in 't land van Weert. De tegenwoordige toestand schept zeer vele moeilijkheden in de grensgemeenten. Zoo verneemt men, dat een grossier in een dezer gemeenten, die in een vroeger tijdsbestek aan zijn klan ten 8000 pond margarine verkocht, er thans nog slechts 300 pond kan plaatsen. In ongeveer dezelfde verhouding staat het ook met den verkoop van suiker. En dit alles is een gevolg van den ge weldigen omvang, welke de smokkelarij aan onze Zuidelijke grenzen heeft aan genomen, en welke het scherpe toezicht van marechaussee en( rijksambtenaren niet vermag te doen ophouden. In de meeste gemeenten, welke aan de Belgische grenzen zijn gelegen, wordt dan ook zoo goed als geen Nederlandsche margarine of suiker meer gebruikt. En datzelfde geschiedt op groote schaal met tarwebloem en wittebrood. Het wittebrood kost in België ongeveer 8 9 Nederl. centen per K.G., terwijl de prijs hiervan was o.a. te Budel 22% cent, te Weert zelfs 262/a cent. Dit heeft tengevolge, dat honderden K.G.'s Belgische tarwebloem en honder den tarwebrooden over de grens gehaald worden, hetzij door volwassenen, hetzij met kleine hoeveelheden door kinderen. En dit weer zeer tot nadeel van onze bakkers, die met hun dure waar blijven zitten. In Budel schijnt het euvel groote vor men te hebben aangenomen, zóó zelfs, dat de toestand onhoudbaar schijnt ge oordeeld en nu heeft daar de Coöperatie „De Volksvlijt" sedert begin dezer maand de broodprijzen dermate herzien, dat van een moordende prijsnoteering mag wor den gesproken. Immers de prijzen voor „prima melkbrood" tot dusverre 22% cent per K.G., werden met 45 pet. verlaagd. Al gauw had zich deze mare verspreid in de omgeving en werd ook in de om liggende gemeenten van dit brood inge voerd, zoodat al spoedig ook de Weerter bakkers de gevolgen van deze prijsdaling ondervonden, met het gevolg, dat enkele bakkers aldaar de prijzen van het melk brood ook verlaagden. Motorrij' der veronge lukt. Te Woudenberg is de 30-jarige E. uit Zeist met zijn motor van den weg gereden en tegen een boom terecht geko men. Zwaar gewond is de man opgeno men en naar zijn woonplaats overge bracht, waar hij: eenigen tijd later is over leden. Het slachtoffer was gehuwd en vader van één kind. Zijn vroegere verloof de met een mes gestoken. Gisteravond bevond zich een verpleegster op de Fabrieksgracht te Den Helder, toen

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2