In de begrooting van 1938 worden en kele wijzigingen aangebracht, waarbij de post Luchtbescherming op f 50 wordt ge bracht. DOET UW RUG PIJN? Als het crediet is verloren is «lies weg. Onderwijs Afd. Huissohilderen. Berichten over onze Adverteerders. O I 103 arbej van vooi heiers, gi lieden.Tc nebouwel de laatste zoo goedl produceej Het Hagj lang niet uitgang der verbr| Overal, dezen rijd is, hart enl te prikkel Hag-prod] onschadel] naarde b f)E COFI koffiebc Nederlands! is gedurenc volmaakthej dezen voori ingenomen,! heeren in all in alle geval! ten worden, J Iingen der wege moetel opzwepende Op het verzoek van de vergunninghou ders tot verlaging van het vergunnings recht, moet afwijzend worden beschikt, daar volgens de Drankwet dit recht niet lager gesteld mag worden dan f 40. Be sloten wordt voor extra-hulp aan werk- loozen (z.g. steunverleening B) van ge meentewege een bedrag van f 54 beschik baar te stellen, n.l. voor een gemiddelde van 27 werkloozen k i 2. Omtrent de verbetering van het Blaze- kopsche wegje wordt besloten, af te wach ten wat 't polderbestuur in deze zal doen. Besloten wordt om in een volgende ver gadering een verordening vast te stellen, waarbij een maximumprijs voor de melk wordt bepaald. Een voorstel om het vervoer van de basalt dit jaar zonder inschrijving aan de vrachtrijders te gunnen, wordt met 4 te gen 3 stemmen verworpen. Besloten wordt de thans geldende grondaftrek bij de steunregeling te blijven toepassen totdat de aanhangige uniforme regeling zal ingevoerd worden. lerseke. Zaterdag a.s. opent dhr A. Hollestelle zijn pas verbouwde zaak in manufacturen, meubileering en atoffee- ring. De winkelruimte is aanmerkelijk vergroot. Ruime etalage's, wandkasten, toonbanken met vitrine, alles is naar de eischen des tijds ingericht. Den koopers wordt een duidelijk overzicht over de rui me sorteering der zeer verscheidene arti kelen geboden. Naast de winkel is verre zen een ruim magazijn met fraaie show room voor etaleering der seizoen-artikelen. De verbouwing werd onder architectuur van dhr Goeman uitgevoerd door de firma J. Marteijn, aannemers. Het schilderwerk dooT dhr G. M. Smit; electrische verlich ting door de firma L. K. Kramer. Wij wenschen dhr Hollestelle, die on danks Ierseke's slechten toestand nog hoop heeft voor een goede toekomst, van harte succes. Waarde. Woensdag vergaderde de ge meenteraad voltallig. Afwijzend werd be schikt op een verzoek van dhr Ogier, om f 400 subsidie voor een dagelijkschen autobusdienst. In 1935 is door den Raad vastgesteld 75 opcenten te heffen op de gemeentefondsbelasting. Voor 1936 is dit weer zoo vastgesteld. Een wijziging in de verordening van gemeenschappelijke rege ling voor den Keuringsdienst werd goed gevonden. De voorgenomen wijziging der begroo ting 1936, n.l. een post voor schrijfbe hoeften, de luchtbeschermingsdienst en begraafplaats-onkosten, werd vastgesteld. Bij de rondvraag werd gevraagd naar den toestand van den weg bij het nieuwe bouwterrein, waarop de voorzitter ant woordde, dat gewacht zal worden tot het bouwen klaar is. Dan werd gevraagd waarom sedert 13 Febr. georganiseerden geen uitkeering ont vingen. De voorzitter stelt vrager gerust. Daarna werd gevraagd de politie-ver- ordening Art. 83 en Art. 94 te wijzigen. Dit werd aangehouden tot een volgende vergadering. Daarna sluiting. Aagtekerke. Gemeenteraad. Dins dagmiddag vergaderde de Raad dezer ge meente voltallig. Een voorschot op de ex ploitatievergoeding over 1935 werd ver leend aan de Diaconieschool van f 100, aan de Lagere school op Geref. Grond slag f600. Een verordening op de productie van bouwterrein werd vastgesteld. De politie verordening werd gewijzigd en aangevuld met bepalingen, waarbij de burgemeester het recht heeft om de herbergen enz. te sluiten bij het verstoren van de open bare orde of wanneer dit dreigt te ge schieden, bij mobilisatie en andere ge legenheden. De voorzitter gaf daarna een over zicht van de ontworpen plannen en de gevoerde besprekingen om te komen tot het maken van een streekplan op Walcheren, waardoor het natuur schoon zooveel mogelijk zou worden ge spaard. Met algem. stemmen werd be sloten de wenschelijkheid te erkennen van het vaststellen van een streekplan. Tot vertegenwoordigers in de Commissie die daarover nader zal beraadslagen wer den benoemd de burgemeester en de heer P .de Visser, wethouder. Met de, in de vorige vergadering vast gestelde wijziging van de bouwverorde ning, konden Ged. Staten zich niet ver eenigen. De voorzitter deed mededeeling van een schrijven van Ged. Staten en van den inspecteur der Volksgezondheid en van een onderhoud, dat hij met dezen laatste gehad heeft. Voorgesteld wordt nu om, in principe, te besluiten een uitbrei dingsplan te maken voor de gronden ge legen aan den Noordweg en Zuiverschen weg en B. en W. op te dragen deze nader uit te werken. Tot 't vaststellen van een uitbreidings plan werd met alg. stemmen, in principe besloten. Nu de Koekoeksweg verhard is, schijnt het nuttig het eerste gedeelte van het Koekoekswegeling, tot de driesprong ook te verharden. De aangelanden zijn tot een bespreking uitgenoodigd en die aanwezig waren verklaarden zich voor de verhar ding. Het is de bedoeling dit wegeling te verharden met klinkers, waarvoor onge veer 40.000 stuks noodig zullen zijn, de breedte zal 2 Yk m. worden, de kosten zul len ongeveer f700 k f800 bedragen. Dhr Kodde meent, dat waar het grootste ge deelte der aangelanden voor verharding is er voor de gemeente geen reden is er tegen te zijn. De heer P. de Visser zegt eerst niet voor deze verharding te hebben gevoeld, omdat hij het gevaarlijk vindt Ingezonden Mededeeling. tJJIVC UtUUllUiU ftVUMV. t»uuv*v Relukklge menschen dienen Foster's Ru«t«j pijn Nieren Pillen te gebruiken om mogeiy» ke verstopping der bloedtlltreerende organen op te heften..Foster's Pillen kunnen met vertrouwen,worden toegepast. Sedert 80 JaJ ten met.succes gebruikt door tal van dank* bare .mannen en vrouwen tegen aandoenln gjn.-Al.. >w«nFAnnamrUl.f om 'hier te beginnen met een wegeling te verharden, terwijl later misschien meer dergelijke verzoeken zullen komen. Hij wil dan ook elk geval op zichzelf be schouwen en zich niet binden voor vol gende besluiten. De heer W. de Visser zou ook niet zonder meer voortaan alle wegelingen, waarvoor dit gevraagd werd, willen verharden. Met alg. stemmen wordt daarna besloten dit wegeling te verhar den. Een uitvoerige discussie ontspint zich nu over de wijze van uitvoering, B. en W. willen dit doen geschieden door den gemeentewerkman met behulp van werkloozen. Besloten werd na bespreking 't grond werk in daggeld te doen uitvoeren, het lossen der steen aan te besteden en ver der het bestraten te doen plaats hebben door een daarvoor bekwaam persoon. De heer G. de Visser vraagt een wege ling te doen schoonmaken en een bord te plaatsen voor verbod van vuilwerpen. De heer Kodde vraagt maatregelen tegen het te hard rijden van auto's vooral nu door het werk aan den Westkapelschen weg, dit verkeer zoo is toegenomen. Na dat nog het gemeenschappelijk bouwtoe zicht is besproken en besloten werd de tegenwoordige toestand te laten voortbe staan volgde sluiting. Veere. In het Raadsverslag van gis teren staat, dat pogingen zijn aangewend om te Veere politie-troepen gestationneerd te krijgen. Dit moet zijn: één politieman. Oostkapelle. Door de Ghr. Vrouwenver- eeniging alhier zijn de in dezen winter vervaardigde goederen, totaal 254 stuks, uitgedeeld, en wel aan 35 gezinnen in het dorp, en 67 stuks aan „Kinderzorg" te Middelburg. (Belangeloos bericht). Kortgene. De brug. Ten behoeve van de brugverbinding tusschen Noord en Zuid-Beveland is men heden begon nen met het inslaan van palen. Deze pa len dienen slechts als proef. De palen worden kort onder den Zuid-Beveland- schen wal ingeheid. Tholen. Goed afgeloopen. Woensdagmorgen stond een bestelauto van de fiima D'e Gruyter in de Hofstraat alhier om bestelde goederen af te geven. Toen de chauffeur binnen was, kroop een ongeveer IV2-jarig kind van den heer S. onder den wagen. D'e chauffeur, die hier van niets had gezien, zette den motor aan, en wilde weg rijden. Gelukkig werd een en ander opgmerkt, zoodat men den chauffeur tijdig kon doen stoppen. Juist, toen het kindje voer 't achterwiel kwam, stopte de wagen. Evenwel was het nog even met het hoofdje in aanraking ge komen met een der assen, zoodat het eenige blessuren had opgeloopen. VERGADERING A.R. GEMEENTE BESTUURDERS IN ZEELAND. Rede van Mr G. A. Diepenhorst. Na heropening der vergadering heet de voorz. welkom den Spreker Mr G. O. ,A. Diepenhorst van Zeist. Deze het woord verkrijgende spreekt over „Anti-Revolutionaire gemeentepoli tiek in crisistijd".. Spr. zegt gaarne de uitnoodiging te hebben aanvaard omdat hiji nu namens het Centraal Bestuur de initiatiefnemers in Zeeland dank kan zeggen en hulde brengen voor het vormen van een provin ciaal verband. Spr. hoopt op veel vrucht. Het zou een veel dankbaarder onder werp zijn als Spr. kon spreken over ons beginsel zonder meer. In crisistijd. Deze toevoeging stelt het stoffelijke sterk op den voorgrond. Wij liggen geheel onder beslag van de crisis. Spr. schildert welke geweldige druk de crisis uitoefent. Ons land was groot door zijn handel en door zijn koloniën. Door onze ligging te midden van concurreerende buurlanden en door de houding dezer landen zijn wij bijzonder getroffen. Deze algemeene ach teruitgang is ook noodlottig geweest voor onze publieke lichamen. Alle reserves zijn weggesmolten. De belastingopbrengst die in 1930 en '31 nog f 91 millioen bedroeg ia tot de helft verminderd. Het volksver mogen is met 30 pet. geslonken. De indu strie is alleen door krachtige contingen- teeringsmaatregelen in staat het hoofd boven water te houden. Dat de uitgaven tot het peil van de inkomsten worden teruggebracht is een gebiedende noodzakelijkheid. Geen enkele partij' of beweging vermag dat te ver anderen. Het economisch leven kan al leen dan weer worden opgeheven als de internationale verhoudingen verbeteren. De A.-R. mannen in onze stads- en landsregeering moeten aanvaarden deze verarmde positie. Wij zijn nu eenmaal in onzen val veel ernstiger terecht gekomen doordat wijl udt de 3e verdieping vielen tegenover anderen uit de le. Wij moeten van dat lagere levensniveau uitgaan. Hoe openhartiger wijl dat erkennen en aan vaarden hoe beter. Een sluitende begroo ting, gezondmaking van onze financieele positie is een levensbelang voor geheel ons volk in alle lagen. Dat zagen we aan het door wanbeheer achteruitgegaan Rotterdam, waar geluk kig nog een credietwaardige Rijksschat kist helpen kan. De S.D.A.P.-regeerders waren de eer sten die met de handen in het haar za ten. Zij hebben geen kracht in hun begin sel. Dat tiert alleen als het parasiteert op de gehate kapitalistische maatschappij. Maar als het mis loopt, moeten de Re geerders volmacht halen bij de Vakver- eenigingsleiders. De S.D.A.P. heeft de eerste jaren het karakter der crisis totaal miskend. Zij is eerst later, toen de feiten hun scheeve voorstelling achterhaalden, van tactiek veranderd. Nu spot men met voorvallen, die niets met de crisis te maken hebben, om de aandacht af te leiden. De Regeering stuit echter nog steeds op verzet aan die zijide. Daarom moet zij wel hier en daar ingrijpen. Niet alleen in gevallen waar men zotte St. Nicodaas-uit- deelingen gaat houden als in Beerta, maar ook daar waar weigering tot de aanpassing valt te constateeren. Regelen geven voor onwilligen is nood zakelijk. Een A.-R. heeft zich daartegen niet te verzetten. Ook de lagere besturen moeten de Regeering steunen. Moeten daarvoor de spot van de N.S.B. trotseeren als die zegt dat in de Varkenscrisismaatre gelen de varkens zich nog het fatsoenlijkst gedragen, of als Ds Kersten spot dat de koeien naar het Oude Vrouwenhuis gaan. De gemeentebesturen moeten daarbij zich gewillig laten inschakelen, omdat het een noodmaatregel is. Vooral de werkloosheidszorg heeft ons gebracht een geweldige decretenregeling. De financieele verhoudingswet kon niet meer worden toegepast zooals ze pas was ingevoerd. De Regeering moest ingrijpen. Wij hebben toen een ingewikkelde rege ling -ekregen die tot veel mopperen aan leiding geeft. Maar ook is helaas noodig geworden een stelsel van steun aan de gemeenten bij noodlijidendheid. De gemeenten die daar onder vallen hebben niet alleen te bukken onder een verscherpt toezicht van Gedep. Staten, maar moeten ook bukken voor gouvernements-accountants. De werkloosheidszorg, eerst voor een belangrijk deel door het Rijk betaald, moest geheel veranderen. Zelfs de nieuwe regeling moest na i jaar al weer gewij zigd. Het ontstane tekort van 14 millioen gulden wordt verdeeld tusschen Rijk en gemeenten. Het belastinggebied moet sterk ingeperkt. De vaststelling van de uitkeering uit het Gemeentefonds telken jare beteekent een geweldige klap voor velen. Door deze druk van boven af is menig gemeentelijk leven ontwricht. Verschillen de gemeenten hebben toen gedaan alsof ze wilden zeggen: Den Haag doet ons dat aan, dan moet Den Haag ook de boel maar redden. Gelukkig hebben onze mi nisters De Wilde en Oud daar een stokje voor gestoken. Nu is bet gelukkig zoo, dat goedwillen de gemeenten weinig last hebben van de circulaire-regeering. De onwillige treft het echter zwaar. Maar de cijfers wijzen uit dat het noodig was en dat de maatre gelen gunstig hebben gewerkt. Spr. toont met cijfers aan dat de tekorten terug liepen met sprekende getallen. Nog op een ander terrein is de gemeen telijke autonomie aan handen gelegd, n.l. in de ambtenaren-regeling. Het rapport der Commissie-Schouten stelt normen voor de salarieering en waakt voor te hooge vlucht. Daarnaast worden revolutionaire uitin gen streng tegengegaan, 'tls vooral de N.S.B. die hier tegen de lamp vloog. Als A.-R. verblijden wij ons over dit ingrij pen tegen het gehuil van anderen in. Ons beginsel brengt mede dat wij in de gezagsdragers trouw eischen. Dat zijn allemaal maatregelen in crisis tijd die drukken, die onze zelfstandigheid belemmeren, maar die wij als noodza kelijk erkennen. Alleen echter zoolang de abnormale tijl den zulks vorderen. Hoe eerder ze kunnen verdwijnen, hoe liever wij bet hebben. Wij, A.-R., erkennen dat er niets bij geval geschied, maar alles naar Gods raad. Aan God alleen laten wij1 bet oor deel. Met het oog op Hem aanvaarden wij de verantwoordelijkheid. Wij' weten dat ons dat geen lof brengt, maar spot en blaam vaak. Toch staan we standvastig. Wijl weten ook dat hoogmoed voor den val komt. Herodes stond vlak voor den val toen bijl de toejuiching: een stem Gods en niet eens menschen aanvaardde. Na poleon decreteerde dat de Keizer eeren gelijk stond met God eeren en de val in Rusland volgde. Ook Hitiers dag zal spoedig komen, als hij' meent onaantast baar te zijin. God zorgt voor Zijn eer. Onze roeping is te besturen onder Zijn gezag en Zijn souvereiniteit te erkennen. 0'p deze met geestdrift gesproken rede volgde eenige bespreking; waarbijl nog nader werd aangetoond, dat wij' zeker niet blindelings moeten volgen, maar doelbewust moeten medewerken, zoolang dat noodig is, echter nooit dezen nood toestand als het ideaal mogen zien. Na een dankwoord van den voorzitter en het gezamenlijk zingen van een ge zangvers, eindigde de heer Diepenhorst met dankzegging. Ambachtsschool te Middelburg. Van de eerste' naar de tweede klasse zijn bevorderd: Afd. Timmeren: J. Bogaard, Middelburg; A. F. K. 1 Brandes, Koudekerke; A. Buijs, Arnemui den (pt); W. Corbijn, Biggekerke (pt); KON HAAR MANTEL NIET AAN TREKKEN. Heftige rheumatische pijnen verdreven. Vrouwen komen er gemakkelijk toe zich in het begin over pijnen geen zorgen te maken. Zij zeggen: „Het zal binnen een paar dagen wel over zijn". Maar al te dikwijls echter worden deze 2 dagen 2 weken. De pijn treedt veelvuldiger op, om zich tenslotte in een bepaalde spier of gewricht vast te zetten. Dan is het zoo ver, dat de rheumatiek weer een nieuw slachtoffer 'heeft gemaakt. Rheumatiek moet gij bestrijden direct wanneer gij de eerste pijnen voelt. Onderstaande brief van mevrouw D. S. zal U interesseeren „Ik leed aan heftige pijnen in mijn schouderbladen. De pijnen waren zoo erg, dat ik mijn armen niet meer boven mijn hoofd kon brengen. Mijn mantel kon ik zonder hulp niet aantrekken. Ik begreep, dat dit rheumatische pijnen waren. Om dat ik nog jong ben, wilde ik er eens en voor goed een eind aan maken. Ik dacht' ik moet het kwaad bij de wortel aanpak ken. Dikwijls had ik over Kruschen Salts gelezen. Dit leek mij daarom het juiste middel. Toen ik mijn tweede flacon had opgebruikt, waren mijn pijnen volkomen verdwenen. lederen morgen op de nuch tere maag nam ik een dagelijksche do sis. Ik raad Krusohen Salts aan al mijn vrienden. Het doet mij oprecht genoegen, dat ik U dit kan schrijven." Rheumatische pijnen vinden hun oor zaak door urinezuur in het bloed, dat ont staat door gisting van in het lichaam op gehoopte afvalstoffen. De zes zouten, waaruit Kruschen Salts ia samengesteld, sporen lever, nieren en ingewanden aan tot krachtiger werking, waardoor de af valstoffen langs de natuurlijke kanalen volkomen uit het lichaam zullen worden verwijderd. Het bloed wordt gezuiverd eu de pijnen zullen verdwijnen, terwijl bo vendien de geheele gezondheidstoestand enorm zal verbeteren. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en erkende dro gisten a f 0.90 en f 1.60 per flacon, om zetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buitenverpakking, de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam, voor komt. (Adv.) H. Geldof, Oostkapelle; B. v. d. Heijden, Koudekerke (pt); G. Jabse, Vlissingen (pt); P. G. Jongepier, Koudekerke; A. de Keuning, N. en St. Joosland; J. Klercq, Middelburg; J. Koppejan, Middelburg; A. de Landmeter, Souburg; A. Leenhouts, Arnemuiden (t); W. Meulbroek, Nieuw- dorp; G. Otte, Nieuwdorp; P. Vervenne, Vlissingen; A. de Visser, Koudekerke; J. de Vos, Middelburg; G. v. d. Woestijlne, Oostkapelle (t). Niet bevorderd 6. Afd. Meubelmaken. G. Buijs, Middelburg; G. Davidse, St. Laurens; H. Groenendijk, Souburg (p); A. F. L. Harmsen, Go,s; D. J. Huijbens, Vlissingen (p); W. Jongepier, Vlissingen (t); J. H. Roeleven, Middelburg. Niet bevorderd 1. Afd. Huisschilderen. M. Bliek, Arnemuiden (p); W. Janse, N. en St. Joosland; J. de Klerk, N. en St. Joosland (p); W. Meijer, Grijpskerke, W. v. Miert, Middelburg (p); G. Oreel, Arnemuiden (p); J. W. Weug, Vlissingen. Afd. Smeden. I. Bliek, Middelburg (pt); G. Davidse, Grijpskerke. Afd. Stoffeeren. J. J. v. Gleemput, Middelburg; J. Da- nielsche, Souburg; S. J. Groenendijk, Sou burg; A. Jongepier, Vlissingen; M. G. Kraak, Middelburg; M. P. Minderhoud, Souburg; J. G. van Loocke, Vlissingen; H. P. Meerman, Souburg. Afd. Electro-tecbniek. A. Geensen, Middelburg (p); J. F. Jung, Vlissingen; W. Kruft, Middelburg; J. Krijger, Souburg (p); J. P. de Lange, Middelburg (t); H. F. Laroes, Vlissin gen (t); D. J. Mol, Middelburg; J. van Sabbeu, Vlissingen (p); S. Sietema, Mid delburg; D. Swint (t), W. J. v. Tiel Bergbuijs, Vlissingen; P. J. Visser, Mid delburg (p); J. J. Zandee, Vlissingen (p); H. P. Gommers, Souburg (p). Niet bevorderd 5. Afd. Rankwerken. G. Bal jeu, Koudekerke (pt); D. Beek man, N. en St. Joosland (p); J. van Beers, Koudekerke (p); A. van Belzen (t); A. L. Hendrikse (pt), Middelburg; H. Heijmans, Souburg (pt); J. de Jonge, Vlissingen; A. J. Jongepier, Koudekerke; G. Joosse, Souburg; W. Kuijis, A. J. Leiju- se (pt), Middelburg; G. M. Louisse, Oost kapelle; A. J. v. d. Meer, Souburg (t); J. Meijer, Middelburg; B. Midavaine, St. Laurens; A. L. Roos, Vlissingen (p); A. G. de Vries, Koudekerke; P. Touw, Veere M. v. d. Velde, Souburg (t); H. v. Waes- berghe, Middelburg; J. v. Wolf eren, Vlis singen; H. W. Woltman, Middelburg. Niet bevorderd 7. Van de tweede naar de derde klasse: Afd. Timmeren. G. Barentsen, Ritthem; J. G. B. de Bruijtne, Oostkapelle (pt); P. Geldof, Kou dekerke; P. J. de Grave, Souburg; J. H. H. Heidman, Vlissingen; A. I. M. v. d. Hoeven, idem; D1. Kodde, Veere; H. Krijl- ger, Middelburg (pt); M. Lenselink, Vrou wenpolder (t); D. J. Niesthoven, Middel burg, A. Poelman, Ritthem, G. Rijcke, Vlissingen, B. G. v, Sabben, Souburg; J. Sinke, Vlissingen (p); J. P. Steketee, Sou burg; (pt); P. Tange, Middelburg (p); J. Walraven, St. Laurens, J. Willeboordse, idem. Afd. Meubelmaken. A de Bree, Vlissingen (p); C. de Bree, idem; H. P. Meerman, Souburg (p); A. Mijnheer, Middelburg. J. Corró, Domburg; F. Dijke, Arnemui den; P. Kerkhove, Zoutelande; K. d. Meulmeester, Arnemuiden; P. W. Smit, Vlissingen; M. de Vos, Middelburg; J, Wondergem, idem. Afd. Stoffeeren. L. v. Belzen, Arnemuiden; M. Jacobse, Serooskerke, A. Pierens, Vlissingen, M. Verburg, Middelburg. Afd. Electro-Techniek. B. F. J. Aerssens, Vlissingen (pt), J. J, Beije, Middelburg, G. Eijkelenboom, Kou dekerke (pt); L, Janse, Middelburg (t); N. F. v. d. Linden, Vlissingen (p); J. Lauws, Zoutelande; M. J. Pluijmers, Vlis singen, L. Poelakker, idem; P. J. Reekers Middelburg (pt); J. Vreeke, Domburg, P. J. WaiJ, Vlissingen. Afd. Rankwerken. J. K. Adriaanse, Vlissingen (tg), J. K. Boogaard, Vlissingen (t); P. Bosschaart, Middelburg, J. Bostelaar, Vlissingen, S. Brouwer, Middelburg, A. F. van Dijk, Vlissingen, G. de Dreu, Vlissingen, J. v. IJzeren, Domburg, G. Geerse, Middelburg (p), A. Hoebeke, N. en St. Joosland; A. Jobse, Middelburg, G. Joosse, Souburg, G. A. Kooger, Vlissingen, A. Looijsen, Vlissingen; W. A. Louwerens, Vlissingen; G. J. Malgo, Vlissingen (t), A. Meijers, Ritthem, A. J. Overdulve, Vlissingen, J. Sutin, Wissingen, P. de Schipper, Mid delburg, W. P. Souburg (p), S. Vreeke, Grijpskerke. Niet bevorderd 3. Gediplomeerden zijin de volgende leer lingen der derde klasse afd. Timmeren: A. Adamse, Veere (p); J. J. v. d. Berg, Vlissingen (p); J. Bosschaart, Middelburg; (p); G. Geldof, Koudekerke (p)A. J. Goozen, Souburg (p); A. Huijsman, Kou dekerke (pt); P. Izeboud, Serooskerke (pt); T. D. Joziasse, Souburg; P. de Kam, Oostkapelle (p); J. van Luijk, Vlissingen; P. Mesu, St. Laurens (p); F. Poortvliet, Arnemuiden; S. F. Postma, Westkapelle (pt.); A. van Schaik, Souburg; C. Schout, Vlissingen; J. F. v. d. Ven, Middelburg; J, Vreeke, Koudekerke; B. Wattel, Kou dekerke (p); G. J. van Leest, Arnemuiden. Afd. Meubelmaken. L. Davidse, St. Laurens; L. Geleiju, Vlissingen; D. W. Hack, Vlissingen; A. Jongepier, Vlissingen (p); M. P. Minder houd; Souburg; J. Vader, Souburg; S. J. Wiltenburg, Souburg (p). Afd. Huisschilderen. J. v. Agthoven, Vlissingen (teekenen); M. Boone, Koudekerke; G. Holtkamp, Vlissingen (p); J. Lauws, St. Laurens; J. J. v. d. Slot, Serooskerke (p); A. Steutel, Middelburg. Afd. Stoffeeren. L. de Koning, Vlissingen. Afd. Electro-Techniek. J. A. Buijis, Middelburg; J. P. G. Ebert, Vlissingen; P. Hootsmans, Vlissingen; J. van Houte, Vlissingen; S. Linders; Vlis singen; A. Maas, Koudekerke; W. A. Meulblok, Vlissingen; I. J. T. Post, Vlis singen; M. J. v. Sparrentak, Middelburg (t); D. A. Steketee, Middelburg; J. Vogel, Middelburg (pt); L. v. Wallenburg, Sou- burg (pt.); P. Wouterse, Souburg (p). Niet gediplomeerd 1, krijgt diploma na proefwerk te hebben gemankt. Afd. Rankwerken. J. Bimmel, Souburg; J. F. Burgs, Mid delburg (pt); J. v. Dijk, Vlissingen (t); W. Falbaber, Middelburg; J. Geldof, Vee re; A. J. van Hoeve, Koudekerke; W. F. den Hollander, Middelburg; W. de Kam, Souburg (p.); A. W. Kik, Middelburg; J. Komejan, Meliskerke (p); B. G. Korten- bout, Vlissingen (t); J. Matthijsse, Dom burg; N. Meijer, Grijpskerke; J. T. v. Mo lenbroek, Koudekerke; M. H. Nagtegaal, Vlissingen; F. W. Ratelband, Souburg (pt); I. de Rijke, Souburg; P. Simpelaar, Middelburg; A. Verhage, Souburg (p); A. Wolf, Middelburg. Afd. Smeden. L. A. van Sighem, Westkapelle (pt). De letters tusschen haakjes geven aan of een leerling een prijs heeft voor prak tijk, theorie of gedrag. De fa. Piet van Reewijk, Kipstraat te Rotterdam aan onze lezers niet on bekend is er in geslaagd van haar jaariijksche meubeltentoonstelling iets bij zonders te maken. De eerste etage is gewijd aan meer moderne interieurs. Getracht is den tegenstand, die bij velen nog tegen stalen meubelen gevonden wordt te overwinnen door te demonstreeren hoe deze, mits in een passend milieu opgesteld, wel degelijk een stemmig geheel kunnen vormen, en boe het ook met deze meubelen mogelijk is werkelijk sfeer te scheppen. Op de tweede etage vindt men de meer stemmige meubelen voor hen, die van het allermodernste nog niet gediend zijn. Engelsche stijlen en vooral het z.g.n. Old Finish, schijnen zeer in trek te zijn. Men ziet het hier in velerlei vormen. Bij de huiskamers en salons vindt men bijna steeds de groote bank met modern be- kleede kussens, die zoo'n gezellig zitje vormen. Op de derde etage laten zich weer de woonkamers-interieurs bewonderen. Het moderne element blijkt hier minder op vallend vertegenwoordigd en het verschil zit over het algemeen slechts in de hout soort, bewerking en kleurtoepassing. De uitstekende inrichting, smaakvolle aankleeding en vooral ook de kwaliteit en aantrekkelijkheid van het geëxposeerde zelf, aangevuld met speciale afdeelingen voor dekens en tapijten, maken het ge heel zeer bezienswaardig.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 6