4 OE ZEEDW De Dochter van den Opperrechter 5# De Goede Vrijdag. de prijs van Edelweiss Uit de Provine:? TWEEDE BLAD II". jolder, Tel. 17, Telefoon 2. ia Feestgebak |J. POTTER, tg en Aanbod" nummer f 0.85 Gemeenteraad van Middelburg. FEUILLETO H.V,Zeepfabriek v/b. De Haas&v. Brero, Apeldoorn 1 in Salpeter, dan Is ■LPETER is nog looger gehalte aan Chili, is prima Ichloraat of andere fcde voor Uw geld. SALPETER, Is, o.a. Zandgebak, Tjlacé, Petit four, ^ren met slagroom cent, ze vliegen iTB AKKERIJ VAN DONDERDAG 9 APRIL 1936, Nr 162. Het Is volbrachtl Deze triumfkreet van den stervenden Heiland doet ons duidelijk verstaan, dat een bepaald werk Hem in deze wereld was opgedragen, dat nu zijn voltooiing vond. In het leven van den Middelaar Gods en der menschen was het groote oogenblik gekomen, waarop de mond der waarheid spreken kon: Het is volbracht. Heel het werk der verzoening, dat door Gods raad en voorkennis ontworpen was, en dat eeuwenlang in taal van lied en profetie, symbool en type, offer en eeredienst was voorspeld, heeft thans zijn blijde voltooi ing gevonden. Volbracht daar is geen leven ooit op aarde geleid, dat geen onbereikte doel einden en onvolvoerde plichten heeft ge kend. Niemand heeft ooit de eenheid tus- schen voornemen en daad, program en resultaat kunnen vinden. Maar deze Zoon des Menschen stond voor een werk, waarbij zelfs het stoutste kunnen der grootste geesten, die ooit ge leefd hebben, in het niet verzinkt. In Zijn program stond de volkomen vervulling van Gods Wet, die al de wereldgrooten met voeten getre den hebben en het dragen van de schuld der gansche mensch- h e i d, die onder de toorn van de al lerhoogste Majesteit gebogen giug. En tóch kon Hij aan het eind van Zijn smartenrijk leven getuigen, wat geen menseh ooit in het aangezicht van den dood en de eeuwigheid kon spreken: Het is volbracht. Uiterlijk, naar den schijn beoordeeld, scheen alles thans verloren. Op dezen kruisheuvel zou men veeleer het juichen der vijanden verwachten, die zulk een suc ces op hun booze werken gevonden had den. Hun raad toch was volbracht, on danks de aarzeling van Pilatus. Maar het is enkel schijn, die het na tuurlijk hart bedriegt. Deze uitgeworpene, die buiten de leger plaats smadelijk ondergaat, roept noch tans stervend uit: Het is volbrachtl Alles is voltooid 1 Wie dit woord ziet tegen den achter grond der eeuwigheid, waaruit alles op komt, onder de belichting van de klare uitspraken van den Christus Zelf, ver staat zijn geweldige zin en beteekenis. Hij hoort 'hier het volle Evangelie weer klinken, dat zondaren zalig spreekt en het eeuwig leven bereid voor hen, die den eeuwigen dood verdiend hebben. O, alle gij dorstigen, komt tot deze wa teren en gij, die geen geld hebt, komt, koopt en eet zonder prijs wijn en melk. Gistermiddag vergaderde de Raad van Middelburg onder voorzitterschap van den burgemeester. Afwezig dhr Wondergem met kennis geving. Ged. Staten hebben tot 31 Dec. 1937 ontheffing verleend van de verplichting ■tot het geven van onderwijs in lichame lijke oefening aan de U.L.O.-school voor meisjes. Mevr. W e ij 1 vraagt, waarom de ont heffing is gevraagd. Weth. B o a s s o n antwoordt, dat dit een bezuinigingsmaatregel is, voort vloeiend uit het destijds goedgekeurd rap port betreffende bezuiniging op onder wijs. Mevr. W e ij 1 wil toch trachten bij een vacature dit onderwijs weer in te voeren. Weth. Boasson zegt, dat dit moei lijk zal gaan. Het lokaal wordt reeds voor ander onderwijs gebruikt. Spr. zegt echter onderzoek toe. Naar aanleiding van de verlaging van 91.) o „Ik zie de begeerten van Uw Majesteit er in vervuld," sprak vader Peter. „Door ■dit besluit zult ge in de eerste plaats uw naam van een rechtvaardig koning vesti gen, en later, als uw plannen rijp zijin, zult gij met de Dissenters en de oproerige kerkelij'ken kunnen doen zooals U dat 't geschiktst lijkt." „Zij zijn beide in mijn macht!" riep de Koning woest. „Ik haat die protestant- sche, bijbelvaste Dissenters en eveneens zulke trotsche bisschoppen als die Tre- lawney, die mij trachten te dwarsboomen. Ook geloof ik, dat hij! dien jongen verra der, die zijn naam draagt, een schuil plaats heeft verleend. De man, die hem mij overleverde, zou ik rijkelijk beloonen." Trelawney's hart klopte bijna hoorbaar. Hij hoorde den dreigenden klank in de stem des konings en wist wat hem te wadhten stond als hij' in diens handen viel. Maar hij vergat zijn vrees door wat er op dat oogenblik voorviel. Nauwelijks zweeg de Koning, of allen schrokken hevig. Boven 't geruisch van den wind en het kletteren van den regen rente voor schoolgebouwen vraagt dhr Mondeel of dit ook van invloed is op de rente der waarborgsommen. Weth. Boasson kan hierop niet direct antwoorden. Openbare U.L.O.-scholen. De voorzitter zegt, dat Vlissingen be roep heeft aangeteekend tegen het besluit van Ged. Staten inzake de regeling voor toelating van leerlingen tot de openbare U.L.O.-scholen. Aan B. en W. wordt machtiging ver leend iemand aan te wijzen, die de belan gen van de gemeente Middelburg bij de behandeling in den Raad van State zal verdedigen. Verkeersrapport. De voorzit ter deelt mede, dat het belangrijke rap port der verkeerscommissie is ingeko men, Het zal spoedig ter visie worden gelegd. Ook ligt het in de bedoeling er een praatavond aan te wijden. Spoedige circulatie bij de Raadsleden wordt toe gezegd. B. en W. zouden gaarne zien, dat de behandeling 'zóó tijdig plaats had, dat de verordening nog in het a.s. zomer seizoen effect zal sorteeren. Hernieuwde vaststelling schoolgeld-verordening avondschool voor nijverheids- onderwijs. Dhr Kg e 1 er merkt op, dat niet is voorzien in het geval, dat iemand tusschentijds den cursus gaat volgen. Weth. Boasson en de voorzit- t e r achten het in 't algemeen niet in het belang van het onderwijs, dat tusschen tijds leerlingen zich aanmelden. Dhr Kögeler zou willen bepalen, dat bij tusschentijdsche aanmelding het schoolgeld niet wordt verminderd. De heer Boasson vindt dit niet noo dig. Als er niets bepaald is, wordt geen reductie verleend. Het voorstel wordt aangenomen. Vaststelling regeling toe lating leerlingen buitenge meenten tot openbare gemeen tescholen, Dhr Paul zou willen be palen de kosten per school en niet voor elk soort onderwijs. Spr. zou b.v. onderscheid willen maken tusschen U. L. O. voor jongens en voor meisjes. Weth. Boasson wijst op de voorge schiedenis dezer zaak, waartoe Goes het initiatief heeft genomen. Spr. ziet geen kans in dit stadium nog wijziging aan te brengen. Ook zou wat dhr Paul wil niet veel voordeel brengen. Het voorstel wordt aangenomen. Inzake de rente der waarborg sommen kan weth. Boasson nu mee- deelen, dat ook deze is verlaagd en dat daarvan mededeeling is gedaan aan de schoolbesturen. Transformatoren huisj e Spuistraat. Dhr Jeronimus zou de rooilijn iets anders willen zien. De straat wordt breeder genomen dan noo- dig is. Weth. Onderdijk zegt, dat het hier alleen om een transformatorhuisje gaat. En er is toch wel geen bezwaar tegen, dat dit iets verder naar achteren komt. Het voorstel wordt aangenomen. Nader crediet voor uitvoering. Z.W.- rioleeringsplan. Critiek op Gemeentewer ken. Wethouder O n d e r d ij k beantwoordt enkele vragen van de fin. comm. Deze commissie acht in de toekomst een betere raming noodig, gezien ook de medewer king van het werkfonds. Raming en laagste inschrijver ontliepen elkaar 50 pet. Er wordt nu een tweede plan inge diend, dat echter minder werk inhoudt. De commissie acht het plan ondanks den tegenvaller noodig, uit een oogpunt van werkverruiming en van hygiëne. De com missie vraagt of het Wagenplein ook in het tweede plan is begrepen. Spr. kan antwoorden, dat de directeur van gemeentewerken het ook hoogst on aangenaam vindt, dat de inschrijving zoozeer van de raming verschilt. Dit mag men niet zonder meer aan gemeentewer ken verwijten. De aannemers hebben ge rekend met een grooten risico-post. Ook was de oorspronkelijke, bij het werkfonds ingediende, raming globaal. Aan de deug delijkheid is in het gewijzigde plan niet te kort gedaan. Het is niet noodzake lijk Zandstraat, Domb. Schuitvlot en Wagenplein in het plan op te nemen. De ri'oleering functionneert daar behoorlijk. hooide men een menschelijke stem. „Ja, hij zal voor u staan, o goddelooze Koning, islaaH ivan de scharlakenroode vrouw! De beker uwer ongerechtigheid is gevuld, en hij zal vóór u staan. Ja, zijn komst zal geen verderf over hemzelf bren gen, maar over u, want de wagenen des Heeren zullen hem volgen en zij' zullen u wegvegen met den bezem der verwoes ting." De Koning en die hem volgden waren zoo verschrikt, dat zij als aan den grond genageld stonden. Men zag niemand. Slechts de vreeselijke stem klonk uit bo ven 't geruisch van den wind en 't geklet ter van den regen. Het park scheen ge heel en al verlaten. Geen licht werd er gezien. Men zag slechts de vage om trekken van de boomen. „Het is een van die dweepzieke Dis senters," sprak Castlemaine. „Neem hem gevangen en straf hem voorbeeldig." zei de Koning bevreesd. „Hij kan niet ver af zijn, laat ons 't heele Park doorzoeken. Ongeiwijfeld heeft hij zich achter één van de boomen ver borgen gehouden." Trelawney begreep, dat zijn schuil plaats hem niet meer kon dienen. Hij was op 't punt om te vluchten, toen hij 's Ko nings stem weer hoorde. „Daar, daar! Ik zie hem. Ziet gij die donkere gedaante daar niet tusschen de boomen doorkruipen?" Deze straten waren wel in het eerste plan opgenomen. De rioleering zou daar ver nieuwd worden. Maar het is niet strikt noodzakelijk. Dhr v. d. Feltz vraagt, of dit ant woord nu van B. en W. of van gemeente werken is. Weth. Onderdijk: Van B. en W, De overschrijding der raming wordt door spr. nog nader toegelicht. Het is niet te ver wonderen, dat er f 12000 hooger dan de raming is ingeschreven. Het werkfonds deelt nu mede, dat het bestek is goedgekeurd, dat de gunning kan geschieden en dat het crediet met f4000 is verhoogd tot f39000. Dhr Paul wil in 't vervolg voorko men, dat een raming moet worden ge maakt van een werk, waarvan de details niet zijn vastgesteld. Dhr Jeronimus meent, dat enkele details toch tijdig bekend waren. B. en W. hadden den Raad intijds moeten in lichten. Dhr Kögeler sluit zich hierbij aan. De Raad moet kunnen afgaan op juiste Ingezonden Mededeeling. en haar oog niet over alles gaat is 't net of het huis houden tweemaal zoo duur Is. Maar voor de wasch be hoeft ze geen zorg te heb ben. Wij doen het net als zij met Edelweiss zeeppoe der. Vlug, helder en goed. inlichtingen. De overschrijding der raming met 50 pet. gaat toch te ver, terwijl juist tegenwoordig de meeste aanbestedingen beneden de ramingen blijven. Spr. acht de verklaring van gemeentewerken niet afdoende. Er zijn bij de raming belang rijke factoren verwaarloosd. Het werk wordt nu uitgevoerd, maar in beperkte mate. Was alles van te voren goed ge raamd, dan was er kans geweest, dat alles volledig door het werkfonds zou zijn uitgevoerd. Spr. heeft destijds van den wethouder de verzekering gekregen, dat de raming betrouwbaar was en niet be langrijk zou worden overschreden. Dhr den Hollander meent, dat de aanbesteding voor B. en W. geen tegen valler is geweest. Men heeft een toren willen bouwen, maar niet vooraf de kos ten overrekend. Was dit nu de eerste keer, dan zou spr. niets zeggen. Maar dit feit moet nu toch voor den betrokken dienst een duidelijke aanwijzing zijn. Voor het publiek is een dergelijk her haalde overschrijding van ramingen hoogst eigenaardig. Weth. Onderdijk: Voor B. en W. is het dubbel onaangenaam. Dhr den Hollander: Men had eerst een tijdelijk opzichter moeten be noemen en dan de raming moeten maken. Weth. Onderdijk wijst op de moei lijke situatie. Toen bekend werd, dat het Een oogenhlik later snelden zij' weg in een richting, tegenovergesteld aan die, waar Trelawney stond. Bovendien wa ren aller blikken naar dien kant gericht; daarom sloop hiji stilletjes tusschen de boomen door, tot het geluid van zijn voet stappen hen niet langer kon bereiken en toen zette hij 't zoo snel mogelijk op een loopen naar den kant van de rivier. Hij twijfelde er niet aan, of de man die geroepen had was Dwaze Peter en zoo groot was zijn vertrouwen op 's mans slimheid, dat hiji niet vreesde, dat hij gevangen genomen zou warden. In werke lijkheid dacht hiji weinig aan gevaar. Zijn gemoed was te vol met wat hij' gehoord had. Hij wist nu van het plan af, dat de Jezuïetisdhe Cabal, door vader Peter aan gevoerd, gesmeed had; hiji zag er het ge wicht van in. Deze zoon van Karei Stuart, was geen waar Koning, maar een man, voor wien geen verraad te zwart, geen wreedheid te gruwelijk was, om zijn doel te bereiken. Zelfs Jeffreys, hoe wreed ook, was niet slechter dan deze papistische Ko ning, die zijn somber bijgeloof weer aan het volk zocht op te dringen, dat reeds zooveel daarom geleden had. Maar wat beteekenden die geheimzin nige woorden van Castlemaine en Jermijn en de anderen, met betrekking tot Jef freys en de goederen van Beaumont? Welke misdaad had de goddelooze rechter WELKE DIENSTPLICHTIGEN NAAR HUIS GAAN. De Korpscommandant bepaalt, wie voor groot verlof in aanmerking komt. De Regeeringspersdienst deelt mede: Sommige dienstplichtigen, die langer in werkelijken dienst moeten blijven we gens de bekende omstandigheden en al leen met groot verlof naar huis kunnen gaan, als zij door een ander worden ver vangen, doen zelf pogingen om een ver vanger te vinden, wat soms met een gel delijk aanbod gepaard gaat. Al vinden zij echter een vervanger, meestal is de af spraak, die dan wordt gemaakt, toch vruchteloos, omdat de regeling, die de Mi nister van Defensie heeft getroffen, niet toelaat, dat personen, die onder de wa penen zijn, zelf uitmaken, wie hen zal vervangen. Evenmin kunnen zij, die onder de wa penen willen komen, bepalen, wie bij hun opkomst met groot verlof gezonden zul len worden. Als er dienstplichtigen vrijwillig op komen, gaan diegenen naar huis, vooi wie het langer in dienst blijven de groot ste moeilijkheden oplevert. In welke volg orde de in dienst zijnde personen voor gTO-ot verlof in aanmerking komen, beslist de korpscommandant. Natuurlijk zijn hierbij groepen, die elk afzonderlijk moeten worden behandeld. Een sergeant kan alleen door een ser geant, een mitraillist door een mitrail- list, een tamboer door een tamboer wor den vervangen. Zoo kan het ook gebeu ren, dat een sergeant, voor wie een ver vanger aanwezig is, naar buis kan gaan, ofschoon een korporaal of soldaat, die in moeilijker omstandigheden verkeert, nog moet blijven. Dezelfde verschillen kan men krijgen tusschen het eene korps en het andere. Wat onderlinge afspraken betreft, zulk een afspraak zou alleen succes kunnen hebben, indien degenen, die naar huis willen, bovenaan staan op de lijst van personen, die voor gTOot verlof in aan merking komen, omdat dan een, twee of drie vrijwilligers meer het met verlof zenden van de aan de beurt zijnde dienst plichtigen ten gevolge heeft. Het aanspo ren van groot-verlofgangers om zich voor vrijwillig opkomen aan te melden, kan in elk geval voordeel geven: hoe meer vrij willig opkomenden, hoe meer anderen er naar buis kunnen en des te meer kans ook, dat iemand, die niet hoog op de lijst staat, toch aan de beurt komt. werkfonds werken financierde, vlogen vele gemeenten daarop af. Ook Middel burg. Maar de ramingen waren toen niet af. Men moest toch een plan bij het werk fonds indienen om te zien uitgemaakt of het werkfonds steun zou verleenen. Pas later zijn tal van wijzigingen bekend ge maakt. Spr. erkent, dat een risico-post in de oorspronkelijke begrooting had moeten zijn opgenomen. Het was logisch, dat B. en W. den Raad niet eerder inlichtten. Men moest, omdat men gebonden was aan de limiet van het werkfonds, de aanbesteding af wachten. Pas daarna kon men verhoo ging van het crediet vragen. Spr. acht het tweede plan niet slechter dan het eerste. Nieuwe rioleering in Zandstraat en Domb. Schuitvlot is niet noodzakelijk. Men is dan ook af van de moeilijkheden met de tram. Aan de soliditeit van rioleering en pompgebouw wordt geen afbreuk gedaan. Het voorstel wordt z.h.st. aangenomen. Aanvaarding beeld Karei V voor Ghoer- toren. Hiertoe wordt z.h.st. besloten. De voorzitter brengt openlijk hul de aan het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen en aan den kunstenaar Etienne voor hun belangeloozen arbeid. Deze sympathieke daad waardeert de ge meente zeer. (Applaus.) De overige punten der agenda gaan alle onder den hamer door. Rondvraag. Dhr Paul drukt er zijn spijt over uit, dat een mooie kastan jeboom is gevallen als slachtoffer van den bouw van een transforcnatorhuisje aan de Waag. Weth. Boasson zegt, dat B. en W. die spijt ook gevoelen. Maar er was geen andere oplossing mogelijk. Er zal voor nieuwen aanplant gezorgd worden. Hierna sluiting. nog meer gedaan? Zo-u het mo-gelijk zijln, dat....? Neen, hiji durfde het niet ho pen. Hoe laat was het? Hoe lang was hiji in het 1 ark geweest? Het kwam hem te bin nen, dat hiji te middernacht bij Temple Church zou zijn. Hoe groot ook zijn be langstelling was voor de plannen van den Jezuïet, de hoop spoedig Maria Jef- ferys terug te zien, verbande ze. Met haastige stappen liep hij door de straten en stegen achter het Strand. Soms verdwaalde hij' in de duisternis en be vond zich weer op den oever van de ri vier, welker wateren toen no-g den grond overdekten, waar nu de Temple Gardens gevonden wordt. Er waren slechts weinig menschen en niemand viel hem lastig. De menschen liepen nog steeds door de hoofdstraat, op korten afstand; maar hier was niemand, dan alleen roovers en in brekers, die misschien op een ouden man als hiji scheen te zijh, zouden kunnen aan vallen. Hij vreesde hen evenwel niet. Nog steeds droeg -hij zijn eigen zwaard, en of schoon zij'n gezondheid door zijln lange ge vangenschap geleden had, gevoelde hij' zich nog sterk genoeg om de bezwaren te -overwinnen. Eindelijk was hij op de afgesproken plaats aangekomen. Hiji zag de muren van de oude kerk, waar hiji vele maanden ge leden zich ook had bevonden. Een bange vrees kwam in zijn hart. Was het al na Ontslag gevraagd. Door den heer L. W. B. A. Mulder, Burgemeester van Ovezand en Burgemeester-secretaris van Driewegen, is om gezondheidsrede nen tegen 1 Juli 1936 ontslag uit deze betrekkingen aangevraagd, 'Nehalennia.In ean der zalen van St. Joris te Middelburg is Woens dag een buitengewone bestuursvergade ring gehouden van de Vereeniging „Ne- balennia". De voorzitter, de heer L. J. van Voorthuijsen, besprak bet doel der vergadering, n.l. op welke wijze de ver eeniging haar 25-jarig bestaan zou ber denken. Spr. zeide, dat „Nehalennia" steeds nuttig werk heeft verricht in het belang van het instandhouden van Wal- cherens natuur- en stedenschoon en nog steeds dit doel nastreeft. Dd voorzitter ging vervolgens over tot behandeling van de agenda en wel in de eeiste plaats, van het voorstel tot het hou den van een tentoonstelling van de ker ken op Walcheren. Dr W. S. Unger stelde voor een ten toonstelling te organiseeren van afbeel dingen van de oude buitenplaatsen op Walcheren. De voorzitter stelde daarop voor de bui tenplaatsen mede op de voorgenomen ten toonstelling een plaats te geven, welk voorstel met algemeene stemmen werd aangenomen. De secretaris kreeg machtiging tot ver dere uitwerking dezer aangelegenheid. Bepaald werd, dat de tentoonstelling op 11 Mei officiëel geopend zal worden en dan een week geopend zal blijven. Ingezonden Mededeeling. Vlissingen. Schip te water. Zaterdag 25 April zal van de werf der Kon. Mij de Schelde te Vlissingen te wa ter worden gelaten het motorschip „Eri- na" in aanbouw voor de Bataafsche Pe troleum Maatschappij. Goes. „Jong Holland snakt naar w e r k". Onder voorzitterschap van den heer A. de Lange vergaderde gisteravond het Dag. Bestuur van den Chr. Besturenbond met de collectanten uit Goes en de omliggende dorpen, ten einde het resultaat van de inzameling voor de kampen der jeugdige werkloozen, uitgaande van het comité „Jong Holland snakt naar werk" vast te stellen. Het re sultaat overtrof aller verwachting. Het hooge bedrag van vorig jaar werd nog belangrijk overschreden. Te Goes is bijeengebracht f512.50, en door jeugdvereenigingen f30.13V2, totaal f542.63V2, te Kloetinge f 108.40 en door jeugdvereenigingen f20.10, totaal f 128.50, te Wolfaartsdijk f 84.65, te Kape 11 e f 163.75, te 's-Gravenpol- d e r f 41, te 's-H. Arendskerke (dorp) f 67.10, te N i s s e f 18.04, te Biezelinge f 41, wat met een gift uit Heinkenszand ad f2.50, een totaal maakt van f 1089.17V2. Van eenige dorpen en enkele jeugd organisaties moeten de ingezamelde gel den nog binnen komen. De voorzitter dankte de dames en hee ren collectanten zeer voor hun belange loozen arbeid en bovenal de gevers voor hun milde gaven. Tevens wekte hij allen op, als over en kele weken het kamp te Ghaam wordt geopend, mede te werken, dat zooveel mogelijk Zeeuwsche werklooze jongens van 17 tot 25 jaar zich daarvoor aan melden. 1 De collecte voor het crisis-comité 'bracht deze week f 67.80 op. Ovezand. De Raad vergaderde gisteren voltallig. In verband met de uitvoering van artikel 66 van bet Mobilisatievoor schrift Burgemeesters, wordt de algemee ne politieverordening gewijzigd. middernacht, en zou Maria Jeffreys, als zijl er niet in geslaagd was hem op de af gesproken plaats te vinden, weer wegge gaan zijn zonder op hem te wachten? Nauwelijks was deze gedachte bij hem opgekomen, of hij hoorde de klok slaan, 't Was 't middernachtelijk uur en hij was dus op tijd. Hij herinnerde zich nog de schaduw van den grooten muurstut en daarheen begaf hij zich. Kort nadat hij de plaats bereikt had, hoorde hij 't ruischen van een kleed, maar de nacht was zóó donker, dat hij niets kon zien. Hij strekte zijn handen uit en zijn hart beefde van vreugde. Hij voelde een zachte hand in de zijne. „Maria Maria Jeffreys". Er kwam geen antwoord. „Maria", zei hij, niet beseffende al vvat er voorgevallen was, sedert hij voor het laatst op deze plek gestaan had. „Maria, zijt gij dat?" Hij had vergeten, dat hij gezworen had zich te wreken op haar om alles wat zij gedaan had; vergeten de verachting, waar mee zij hem overladen had; vergeten gevaar, gevangenschap en doodsangsten. De rechtbank van Taunton en het ver achtelijk gelaat van Jeffreys beteekenden niets meer. Gevaar of verraad vreesde hij niet. De hand, die hij omklemd hield, zou hem nooit in 's vijands macht over leveren. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 5