Gemengd Nieuws. Schoonmaak Steun aan den Landbouw. Land- en Tuinbouw Rechtszaken Laatste Berichten. Telegrammen. Werk! Politieberichten. Burgerlijke Stand. Marktberichten Afloop Verkoopingen en Aanbestedingen Finantiëele Berichten Vrije Evang. Gemeente. Goes, 7.30 u. bidstond, 9.30 en 6 u. ds v. d. Vis. Wemeldinge, 9.30 en 2 u. ds Werges. Ierseke, vm., nm. en av. ds Post van Apel doorn. Geref. Kerken (H. V.). Middelburg, 10 en 6 u. stud. Bakker. Leger des Heils. Goes, 7.30 u. bidstond, 10 u. heiligingsdienst, 4 u. openluchtmeeting, 8 u. verlossingssa menkomst. Leidster adj. Frese. Groote brand te Roermond. Tegen half negen gisteravond is bij het station te Roermond in een aantal hou ten opslagplaatsen van meubels en gra nen een geweldige brand uitgebroken. In dit complex hebben een viertal firma's een grooten voorraad goederen geborgen, o.a. de firma Beumers (nieuwe en twee de-bands tafels, stoelen en kasten), de importeur P. Stijven (stoelen, tafels en kasten), de eierenexportfirma Janssen (pakmateriaal, kurkwol en boutwol), de Limburgsche Bond „Landbouwbelang" (veertig wagons graan). Dit alles, voor een waarde van 50 tot 60 duizend gulden, ging totaal in vlammen op. Het vuur greep zoo snel om zich been, dat aan redden geen denken was. Voordat de brandweer op bet terrein van den brand was. verschenen, stond over de volle lengte bet gebouw in vlam men; de halve stad was door den vuur gloed verlicht. Op alle daken van de Willem Il-singel zaten menscben met emmers water om den geweldigen vonkenregen, die op de huizen neerviel, te blusscben. De Roermondscbe brandweer kreeg hulp van de Venlosche brandweer. ilnbraak in een kerk gebouw. Op klaarlichten dag is Zon dagmiddag tusschen de beide diensten een brutale inbraak gepleegd in de Gerefor meerde kerk te Stadskanaal. Niettegen staande de kerk aan een drukken ver keersweg is gelegen, hebben de dieven kans gezien de kerk onopgemerkt binnen te sluipen en zijn drie van de vier bij den hoofdingang van de kerk hangende offer- bussen vernield en geledigd. Bij nummer vier zijn de dieven waarschijnlijk in bun arbeid gestoord. De buit is evenwel niet groot. 'Timmermanswerkplaats uitgebrand. Hedenmorgen vroeg is de timmermanswerkplaats van den beer F. S. te Echt uitgebrand. De brand is vermoedelijk door kortsluiting ont staan. D'e werkplaats, die een oppervlak te beeft van ongeveer 200 vierk. meter, is een prooi der vlammen geworden. Ver- z kering dekt de schade. Op zijn verjaardag om bet leven gekomen. Uit Hakkum wordt gemeld Gisteravond is de van zijn land ko mende tuinbouwer W. tusschen twee op bol geslagen paarden terechtgekomen en op slag gedood. De jongeman J. v. d. Scbraaf, die de paarden bestuurde, bad ze juist van den wagen losgemaakt, om dat zij schichtig werden voor een bij den weg brandend vuurtje. Zoo dra de paar den los van den wagen waren, sloegen zij op bol. Juist kwam de 62-jarige W. aangefietst, die niet meer kon uitwijken en tusschen de bollende dieren terecht kwam met het bovengemelde gevolg. Als tragische bijzonderheid kan nog worden gemeld, dat Wijngaarden juist gisteren jarig was-. Honderd fietsen ge stolen. D'e Haagscbe politie beeft dezer dagen een goede vangst gedaan met de aanhouding van een rijwieldief, waarvan vermoed wordt, dat bij niet min der dan honderd rijwieldiefstallen op zijn geweten beeft. Door twaalf gemeenten in den lande werd de aanhouding van den man die reeds geruimen tijd in bet po litieblad stond gesignaleerd, verzocht. Het betreft bier de 28-jarige L., een werke- loo-ze bankwerker, zonder vaste woon plaats, die eobter veel in de Residentie verbleef. Na den diefstal van vier rijwielen te Zeist, rees het vermoeden, dat deze per trein uit Driebergen naar Dten Haag wer den verzonden. Inderdaad bleek te Drie bergen één rijwiel voor vervoer naar de Residentie aanwezig te zijn, hetwelk in beslagwerd genomen. D'aarbij kwam mer tot de ontdekking, dat de man, die het rijwiel voor verzending naar Den Haag bad aangegeven, zelf ook een plaatskaar tje naar Den Haag had genomen. De Haagsche politie werd van bet ge val op de hoogte gesteld, eenige recher cheurs vatten post bij het station en bij aankomst van den trein werd L. gear resteerd. L. voerde zijn practijken meest uit in kleine gemeenten. Daar stal hij fietsen, en liet die per trein naar Amsterdam, Rotterdam, Den Haag of Utrecht vervoe ren. Na een paar dagen haalde hij het rijwiel dan aan het betrokken station af, waarna hij het aan particulieren ver kocht. Op deze wijze zijn vermoedelijk een honderdtal rijwielen door zijn handen gegaan. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat L. ook nog andere diefstallen op zij.c geweten heeft, en dat hij deel uitmaakt van een wijdvertakt complot. Slachtdffer van waag hal zerijl. De motorhersteller S. in Ten Boer voelde zich den laatsten tijd geroe pen met zdjin. vehikel verschillende gevaar lijke toeren uit te halen, zoogenaamd om zich te oefenen als kunstrijder. Zoo zag mem hem meermalen op het zadel van zijn motorrijwiel staan en zich met een gang van 2530 K.M. met uitgestrekte armen in evenwicht houden. Een ver standig mensch begreep dat ongelukken niet konden uitblijven. Gistermiddag toen de man weer zoo'n halsbrekende demonstratie gaf en plotse ling de motorfiets meer gang kreeg, sloeg bij' achterover en sloeg met bet hoofd op den wee. In zorgwekkenden toestand werd de motorhersteller naar het diaoonessenhuis te Groningen vervoerd. De Haarlemsche auto bandieten. Eenigen tijd geleden heeft de politie gearresteerd twee mannen, die verdacht werden van de geruchtmakende beroovingen op klaarlichten dag te Haar lem en Den Haag. Een van beiden werd te Amsterdam ge detineerd, de andere in Den Haag. De Amsterdamsche arrestant heeft thans be kend de beide beroovingen te hebben ge pleegd. Verder bekende hij nog zich te Utrecht aan een poging tot herooving te hebben schuldig gemaakt en te Haarlem in het Frederikspark te hebben getracht een wissellooper van zijn tasch te beroo- ven. Dit laatste was hem echter niet ge lukt. Na deze laatste poging was hij! in de auto gesprongen die hem ook hier lang zaam volgde en een uur later had hij een dame op de Nieuwe Gracht te Haar lem van haar taschje beroofd. Tekort bij de Ned. Her v. Kerk te iScharsterbrug. In de boekhouding van den administrateur kerkvoogd bij de Ned. Herv. Kerk te Scharsterbrüg zijn, naar de Tel. meldt, eenige onjuistheden ontdekt. Een inge steld accountantsonderzoek zou een tekort van ongeveer f 2000 aan 't licht hebben gebracht. Massa-verhuizing te Heerlen. B. en W. van Heerlen heb - ben den besturen **an de bouwvereenigin- gen van arbeiderswoningen medegedeeld, dat de woningen niet meer verhuurd mo gen worden aan gezinnen met een hooger inkomen dan f .2000 per jaar, onder af trek van f 100 "per kind. Binnen enkele maanden moeten de an dere bewoners de woningen verlaten. Een kleine 100-tal bewoners zou voor de massaverhuizing in aanmerking ko men. geeft menige huisvrouw en meisje ruwe en roode werkhanden. Déze worden we derom spoedig gaaf, zacht en blank door Purol. Het stelsel van „Landbouw en Maatschappij". Een sub-commissie uit de commissie- Van Loon, die, naar men weet, van minis ter Deckers opdracht heeft te onderzoe ken of wijziging van het stelsel der land bouwsteunregeling mogelijk en Wensche- lijk is, heeft zich bezig gehouden met een bestudeering van het door den Boeren bond „Landbouw en Maatschappijl" aan bevolen stelsel, hetwelk gebaseerd is op hooge invoerrechten, en compensaties aan de landbouwers. De „Tel." verneemt, dat deze sub-ccm-> missie tot de conclusie is gekomen, dat het geen aanbeveling verdient, het stelsel van „Landbouw en Maatschappij" over te nemen. Te verwachten is, dat de commissie- Van Loon deze conclusie zal Overnemen en den minister in haar rarpport zal advi- seerenf het steils el van /„Landbouw en Maatschappij" niet uit te voeren. Vroege aardappelen. Gisteren zijn de eerste kas-aardappelen op de fruit- en groentenveiling te Mon ster aangevoerd door den kweeker H. v. Spronsen. Deze eerstelingen brachten op 4150 cents per K.G. Evenals voor andere landbouwarti- kelen, is een monopolie van den in- en uitvoer van spinazie- en radijszaad inge steld. Met ingang van 5 April is als mo nopoliehoudster hiervoor aangewezen de Nederlandsche Akkerbouwcentrale. Bij Kon. besluit van 6 April 1936 is herbenoemd tot kantonreohter-plaats- vervanger met ingang van 15 Juni 1936, in het kanton Middelburg, mr A. J. v. d. Weel. Oplichter aangehouden. Door de marechaussee te IJzendijke is aangehouden zekere M. P. L., 50 jaar, Directeur eener N.V. wonende te Rot terdam, die er van verdacht wordt zich te Terneuzen, en meerdere plaatsen in Zeeland, te hebben schuldig gemaakt aan diverse oplichtingen. Brandstichter overgebracht. Door de marechaussee is thans ter be schikking van de Justitie te Middelburg gesteld F. P .J van L., 25 jaar, arbeider te Boschkapelle, als verdacht van brand stichting meermalen gepleegd. Van L. is naar het Huis van Bewaring te Middel burg overgebracht. Middelburg. Bevordering Am bachtschool. De voorz. van de Ver- eeniging, de heer J. A. Vertregt, heette de vele aanwezigen welkom en wees er op, dat ook de openbare les veel belang stelling trok, waarin hij' een bewijs van sympathie met de school ziet. Belangrijke wijziging zal er komen, nu uit het oog punt van landsbelang bezuinigd moet worden. Het onderwijs wordt daarbij in belangrijke mate getroffen. Het bestuur heeft medegewerkt door verandering in het lesrooster, vermindering van leer krachten en beknibbeling op de begroo ting. In Juni '35 kwam 't bericht dat de cursus van een drie- in een tweejarige moest worden gewijlzigd en ook een per soonlijk bezoek aan den Minister gaf geen verandering. De nieuwe cursus, die op 21 April begint, zal alleen voor hen, die nu naar de derde klasse gaan, zulk een klas se omvatten. Voor de overigen is er in de eerste klasse 38 uur, in de tweede 35 uur per week les. Men zal er van maken wat er van te maken is. Ook herinnerde spr. aan het zilveren jubileum van den heer Doets als directeur. Nog is te vermelden als geslaagd voor de derde klasse bankwerken W. P. Veis te Souburg (p). Na een pauze zijn de behaalde prijzen uitgereikt door de leeraren, behalve aan L. van Wallenburg uit Souburg, die hei hoogst aantal punten had behaald en die deswege door den voorzitter is gehuldigd, die hem zij'n prijs overhandigde. De directeur wenschte daarop de ouders der geslaagde leerlingen geluk. Tot de niet geslaagden sprak hij woorden van aansporing en om in ieder geval alles zoo goed mogelijk te doen als zij kunnen. De gediplomeerden wekte hij op aan de Avondschool voor N.O. of op andere wij'ze hun kennis te blijven vergrooten. De heer Vertregt sprak de jongens nog toe, maar niet minder directeur, leeraren en concigrge om hen te danken voor hun arbeid voor de, school. Tenslotte hebben geslaagden uit de ver schillende aldeelingen der derde klasse dank gebracht aan bestuur, directeur, leeraren en concierge, waarna de voorzit ter de bijeenkomst sloot. Kerk-institueering. Woens dagavond zal te Middelburg in het kerk gebouw van de Vereen, van Vrijzinnig Hervormden, Lange St. Pieterstraat 67, hiertoe welwillend afgestaan, een Ghr. Geref. Gemeente worden geïnstitueerd. De dienst zal worden geleid door Ds L. Klei- sen van Vlissingen, die ook de ambtsdra gers zal bevestigen. Verder zal nog het woord wordfen gevoerd door Ds Franssen van Biezelinge en Ds Hoogendoorn van Zierikzee. Kattendijke. In de heden gehouden raadsvergadering werd voorgelezen een schrijven van den heer M. Zandee, dat hij, de gemeente verlatende, ontslag nam als lid van den Raad. De voorzitter sprak eenige woorden van dank voor wat hij in .het belang der gemeente heeft gedaan. (jp de reclame van G. van Huisstede tegen zijn hondenbelasting werd afwij zend hesehikt, omdat hij niet gerecla meerd heeft tegen den aanslag af het ge tal, doch tegen de verordening. Besloten werd eene verordening te ma ken, tot wijziging politieverordening, met het oog op sluiten van café's, bij mobili satie, oorlogsgevaar enz. De Raad. wijzigde de verordening tot heffing van leges Burg. Stand. De gemeentefondsbelasting die één jaar gebracht is in de derde klasse wordt te ruggebracht naar de eerste klasse. Gapinge. De alhier gehouden collecte voor de Centrale voor Werkloozenzorg heeft ruim f42 opgebracht. (Belangeloos bericht.) Domburg. Het Raadsverslag ontvingen wij te laat om het nog heden te plaat sen. Medewerking werd verleend aan een streekplan voor Walcheren (tegen dhr de Pagter). Ingetrokken werd het verzoek aan het werkfonds om steun voor bouw van een nieuw of verbouw van het bestaande ge meentehuis. B. en W. zullen met nadere plannen komen. Een 12-jarig dreigbriefschrijver. ZUIPEN. Ter beschikking van den of ficier van justitie is gesteld een 12-jarige inwoner van Winterswijk, die in zójh woonplaats een thans overleden inwoner Van Miste dreigbrieven had geschreven, j Dit is aan het licht gekomen, doordat iemand te Aalten de politie te Winters wijk ervan in kennis stelde, dat hij uit de nagelaten bescheiden van zijn oom ano nieme dreigbrieven had ontdekt, waarin geld werd afgeperst. De knaap heeft in middels een bekentenis afgelegd. Politieman verongelukt. ROTTERDAM. Hedenmorgen is op de Westzeedijk een politiemotor met zijspan bekneld geraakt tusschen een auto (twee- zitter) van de Shell en een andere auto, waarbij de bestuurder van den motor, de 32-jarige agent van politie C. Kramer, van zijn motor werd geslingerd. Hevig bloedend is hij naar het ziekenhuis over gebracht. Bij aankomst aldaar was hij overleden. De politieman in de zijspan bekwam hoofdwonden. Valsche munters veroordeeld. HAARLEM. De Haarlemsche Recht bank deed heden uitspraak in de zaak tegen den 25-jarigen koopman en een 26- jarigen chauffeur uit Wijk aan Zee, die terecht hadden gestaan wegens het ma ken van valsche guldens en rijksdaalders. De Rechtbank veroordeelde den koopman tot 6 maanden met aftrek voorarrest, en den chauffeur tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van zes maanden. „Koopt tandpasta uit eigen land, Dat geeft meer werk in Nederland." „IVOROL" De Nederlandsche tandpasta. Waarschuwing. Aangezien blijkbaar door sommige ver tegenwoordigers van de Stichting Natio nale Hypotheek Onderlinge voor Bouw- crediet en Hypotheek-aflossing (voorheen Nationale Crediet Onderlinge) gevestigd te Apeldoorn, onjuiste en wellicht onvol ledige inlichtingen verstrekt zijn aan hen, die zij als „spaarder" trachtten te win nen of mogelijk reeds gewonnen hebben, geeft de Commissaris van Politie te Apel doorn hun, die tot deelneming aan deze „Bouwspaarkas" zouden willen beslui ten, in overweging zich vóór zij zich hinden tot hem om inlichtingen te wenden. GOES. Gehuwd: Jouke Kuiper, 28 jr, jm. te Bloemendaal en Rosa Melanie Verheule, 34 jr jd. Geboren: Adriaan Jacob, z.v. Abra ham van der Does en Wilhelmina Leun- tje Zandee. MIDDELBURG. Getrouwd: W. J. F. Meiners, 27 j. en J. A. Hackenberg, 26 j. Bevallen: J. Simons-de Pagter, z. Overleden: M. J. Mulock Houwer, 81 j. wed. J. C. Bolle; A. J. v. d. Hoek, 68 j., ongeh. d. (M. C.) Van 3 Maart6 April WESTKAPELLE. Bevallen: H. J. van Rooijen, geb. Melis, z.; P. Brasser, ge'b. Verhage, d.; Joha. Fissse, geb. Huibregt- sen, d. (M. C.) Middelburg, 9 April 1936. Op de graanmarkt was geen aanvoer. Noteering werd niet opgemaakt. Aangevoerd door boerinnen: Boter f 0.80, kipeieren f 2,60, eendeie ren f 3, ganseieren f 10, kalkoeneieren f 8. Aangevoerd door handelaren: Boter 77,5 ct., kipeieren f 2,50, eend- eieren f2,75, ganseieren 9, kalkoeneieren f7.—. Part. prijs van den marktzetter: Boter 87,5 ct., kipeieren f 3,60, eendeie ren f 4. Part. prijs van den handel: Boter 85 ct., kipeieren f 3,05, eendeie ren f 3,55, kalkoeneieren f 8, ganseieren f 12. Veilingsvereen. Walcheren. Aanvoer 40.000 eieren. Prijzen kipeieren: 5456 kg 1,83, 56—58 kg 2,10, 58—60 kg 2,21 —2,30, 60—62 kg 2,27—2,32, 62—64 kg 2,40; bruine: 5658 kg 2,25, 5860 kg 2.30, 6062 kg 2,402,44; eendeieren 2,76, ganseieren 10,70, kalkoeneieren 6,50 gld. alles per 100 stuks. MIDDELBURG, 8 April. Opf de veiling deden: Baksla 810, Snijsla 1013, Mol sla 1113, Veldsla 45, Spinazie 1216, Postelein 812, Zuring 37, Spruiten 12 20, Witlof 69, Schorseneeren 45, Koolrapen 1—3, Wijnpeën 24, Uien 14 ct., alles per K.G. Peën 1113, Raapstelen 0,5—1, Prei 2—5, Selderie 3—7, Rabarber 36, Radijs 35, Rammenas 6 ct., alles per bos. Roode kool 410, Bloemkool 3 14, Andijvie 2—6, Kropsla 38 ct., alles per stuk. Peterselie 522, Zuring 78 ct., beide per chip. Bloemen: Plumosa 4, Cineraria 1014, Primula 12, Calceolaria 19, Cactus 4, Be gonia 5 ct., alles per pot. Narcis 14, Blauwe Druifjes 2—3, Lathyrus 6, Kop en schotel 4, Anemoon 4, Tulpen 38, Muurbloemen 4 ct., alles per bos. Made liefjes 1011, Bakkruid 1529, Violen 1319, Curagau 1015 ct., alles per 10 stuks. IBomkoolplanten 1518, Savoye kool 19—21, Roode kool 1923 ct., alles per 100 stuks. GOES, 8 April 1936. Goudreinetten 17, Stek Goudreinetten 8-9, Spinazie 16, Wit- I lof 9-12, id. II 7-9, Uien 1.20, Aardappe len, Zeeuwsche bonte 2.20-2.60, id. BI. 2,80, id. poters 1.30-1.40, alles p. 100 kg. Kropsla 5.50, id, II 2.50, Koolplanten 0,08-0,00, alles per 100 stuks. Rabarber 4-7, Radijs 1.40, Prei 4-7, id. II 1.70-4, alles per 100 bos. Honing 0,37 per flacon. GOES. Veil. Vereen. „Zuid-Beveland". Veiling van 9 April 1936. Spinazie 13 17, snijsla 13, witlof 812, uien 0.80, bon te Zeeuwsche aardappelen 3, idem Beve landers 1.302, idem poters 0.801.10, alles per 100 K.G. Bloemkool 1214, id. 2e soort 69, kropsla 3.306.10, idem 2e soort 2.10, alles per 100 stuks. Radijs 2.102.60, prei 34, idem 2'e soort 2— 2.10, Selderie 33.10, narcissen 6, alles per 100 bos. KAPELLE. Veiling van 8 April. 'Klei ne veiling: Appels: Goudreinetten 1221; Jac. Lebel 6; Wondergem 15; Ermgaard 1018; Zoete Pippin 8; Huismanszoet 13; Zoete Ribbeling 8; Peren: Stoofperen 10—15; Diversen: Spinazie 15; Snijsla 22; Stoofsla 10; Witlof 13'14; Ajuin, 2, alles per kg.; Aardappelen 1.602.20; Pootaardappelen 1.80, beide per 100 kg.; Kropsla 2.604.90 per 100 krop; Radijs 2.302.50; Prei 3.707.80; beide per 100 bos; Rabarber 28; Tulpen 89, beide per bos; Bakkruid 2.803; Kipeieren 2.10, beide per 100 stuks. Middelburg. Het bestuur van den Pol der Walcheren heeft aanbesteed: het uit voeren van werken aan de zeewering der vier wateringen. Laagste inschrijvers: le perceel: J. Lindenbergh Cz. te Wemel dinge f 6460; 2e perceel: A. A. de Wilde te Middelburg f2330; 3e perceel: idem f4933; 4e perceel: idem f6074. Vlissingen. Door notaris J. C. Paap werd gisteren aldaar in het openbaar ver kocht: ongeveer 7 hectaren (plm. 17 ge meten 254 roeden) weiland aan den Vrij- domweg, den Zwanenburgschen weg en den Nolleweg te Vlissingen. Kooper dhr G. van de Putte q.q voor f 12600. Heinkenszand. Ten overstaan van den notaris D. G. v. Werkum werd ten ver zoeke van de Erven L. Geus-Oosthoek, publiek verkocht het woonhuis (café) Molendijk 60 te 's-Heerenhoek aan den heer D. Rijk Dzn. te 's-Heerenhoek voor f 1770. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers heden H. V. A. 234Vs 235 Ned. Ind. Hdbk. 113 K 113 Philips 172 177 Unilever 107% 108% Amsterd. Rubber 124V2 125Vi Kon. Petroleum 246% 248 Deli Mij. 208 20972 Ned. Scheepv. Unie 45 45 4 pet. Nederl. 985/s 98% 4 pet. Nederl. Indië 963/s 965/S U .S. Steel 427s 43Ve-44 Anaconda 23B 235/s U. S. Leather 5V« 5Vi» Bethlehem Steel 36% 37s/s Adj. Chic. Milwaukee 43/a 43/s Cities Service 31/i» 37e Intern. Nickel 29% 2972 Shell Union 10s/s 1016/io-ll Kennecott Copper 236/s 237e Radio Corp. 8% 77a Gar Foundry 2172 2l7a Tidewater 1015/i. 107s Midcont. Petrol 136/s 1372 Gen. Motors 42% 42% American Enka 137/a 14% United Corporation 4s/s 43/8 Doorgaans is de beurs aan den voor avond van een reeks vrije dagen stil, doch heden maakte zij! daarop een uitzonde ring. De Amerikaansche afdeeling was vrij levendig, waarbij vooral staalwaarden op den voorgrond traden. In de locale afdeeling waren echter de omzetten niet groot, hoewel de hoofdsoor ten goed prijshoudend tot vast waren; Koninklijke Olies waren enkele procenten beter terwijl voor Philips op een iets hoo ger peil wat vraag bleek te bestaan. De beleggingsmarkt was stil en weinig veranderd. Geld nominaal 114 Wisselkoersen. Amsterdam, 9 April. 2.30 uur. Londen 7.277.28 Berlijn 59.23'59.28. Parijs 9.68—9.73. Brussel 24.8724.97. New-York 1.4672il.48. Nederlandsch crediet aan Frankrijk. In sommige kringen te Parijs meent men, met vrij groote zekerheid, dat een groep Nederlandsche banken aan de Fransche schatkist een crediet ter be schikking zou hebben gesteld van frs 1 milliard en dat deze guldens op het oogenblik in den vorm van ponden wor den gekocht. Dit zou een gelijke transactie zijn, als onlangs heeft plaats gevonden met Engeland. Het Hdbl. merkt hierbij' op: Het is ons niet gelukt een bevestiging van dit gerucht te verkrijgen. Wij' heb ben echter wel reden om aan te nemen, dat er over een dergelijk crediet onder handelingen worden gevoerd. Wij hoor den dat dr Mannheimer van de firma Mendelssohn en Go. op 't oogenblik te Pa rijs vertoeft. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 10 AprilMatige tot zwakke, Noordelijke tot Oostelijke wind, gedeeltelijk bewolkt, droog weer, kans op nachtvorst, weinig verandering in temperatuur. Stand van hedenmiddag 3 u. Licht op voor fietsen: Vrijdag 7 u. 7 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3