DOUWE EGBERTS THEE d Cnrapao. Rechtszaken Telegrammen. KLEINE ADVERTENTIËN Ingezonden Stukken. Burgerlijke Stand. Marktberichten Finantiëele Berichten ALTIJD VAN D.E WAAR GEEN PAASCH- LIEDEREN KLSNKEN, Crisisbekendmakingen. Nog geen 3 Cdlt per dag kost een abonnement op „De Zeeuw" Abonnementsprijs p. kwartaal f 2.50 Weekabonnementenf 0.20 Afloop Verkopingen en Aanbestedingen ^^^35 TOT 20 CT. PER ONS I IZ. J. CEVAAL. Onze Lakken en Behang Zijn goedkoop en duren lang. Drogisterij L. JANSE, L. Noordstr. 70, Middelburg, Telef. 119 ^OUlV£ week tijd wer- lampen buitge- roote zekerheid ^n, dat in het- iuizenden stuks Ierland hebben bmo'kkelarij, n.l. |weer meer aan dat de laatste Jjtjes werden in b.v. Vrijdag op op twee Am- Jrs in beslag ge- i, dat op een of wordt gesteld |kelarij. Gedachi aan het weder len strook ter deze in de oor plaatsen be- die zich in de over de grens het bezit moet jtoriteiten af te een verboden elaars, die vrij- Ituurlijk van een pn, zou men de Iwingen, ook bij ruip door, sluip ins alleen bij 't het geval is, en flbedrijf een ge- iiU als men dam |rde smokkelarij chillende grens- invoer in Ne- van een grens- sommige tijden of anderszins deze maatrege len zijn van een rij, welke thans Jederland en de |ade toebrengt. reraars. Niet |ele dienstweige- jor den Krijgs- i terecht, gen elk van hen sstraf met ont- £r ontzetting uit de gewapende gen over kleden was een liij van zijn werk erde, geslipt en hij in het zie den opgenomen zonder tot be- aan de gevol- lelbreuk overle- met eenige nog hter. ren loopen Naar gemeld wel vast, dat de ngang van de 15 Mei a.s., Die- r Nijmegen zul- ding liggen van rnhem, een 4- ir Nijmegen te eerd een zelfde megen hun loop en sneller rei- >or de reizigers t meer te Arn- pen. mag op een de terugzien. verd gemeld, is van Slobbe eer gouverneur van i in Juni bijna Curasao ge- is hij benoemd, i Fruytier. jft Curasao een getoond, dank roleumbedrijf. politie van het teed. Thans ligt Johan Maurits; en een corps jenige militaire s voldoende be- met de gewone voor de hand- f' gouverneur Van ote werken uit- van de olie-in- ilijk geworden, ysteem van wa- werken zijn bij opgenomen ten in. den gouverneur ze voorschotten sl of nagenoeg it deze periode tocht van de olgde instelling n Curasao op ft op wetgevend d verricht. Een en is tot stand ige op sociaal ongevallen, wo- mr wordt reeds burgemeester ten spreken van ming tot secre- epartement van Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Overtreding Motor- en Rijwielwet: B. G. te Middelburg f 1 of 1 d.; JfcL. A. M. te Goes f 10 of 10 d.; K. S. te Middelburg f 2 of 2 d.; J. G. te Oostkapeiie f 25 of 10 d.; J. K. te Zoutelande, C. B. te Mid delburg, J. V. te Oud Beijerland, allen f 1 of 1 d.; D. S. te Waarde f 3 of 3 d.; J. J. J. T. te Goes f 15 of 10 d.; P. de B. te 's-Heer Arendskerke f 1 of 1 d.; G. J. P. S. te Zeist, J. de K. te Kloetinge, J. M. te Oudelande, A. M. te Numansdorp, A. v. d. G. te Driewegen, allen f 5 of 5 d.; W. J. v. d. H. te Driewegen, M. v. d. R. te Goes, A. B. te Middelburg, M. v. L. te Qoes, J. v. T. te Steenbergen, M. G. J. B. te Wissenkerke, allen f 3 of 3 d.; P. H. te 's-Heer Arendskerke f 2 of 2 d.; P. M. H. te Oud-Vosse!meer,J. 1. v. D. te St Anna- land, beiden f 3 of 3 d.; A. C. te Vlissin- gen f 10 of 10 d.; J. M. V. te Apeldoorn f 2 of 2 d.; G. E. de J. te Wissenkerke f 0.50 of 1 d.; C. W. B. te Wissenkerke f 1 of 1 d.; A. v. W. te 's-Heer Arends kerke f 2 of 2 d. Zich in kennelijken staat van dron kenschap op den openbaren weg bevin den, bij eerste herhaling: C. A. P. te Kloetinge f 15 of 15 d.; Idem bij tweede herhaling: J. G. te Vlissingen 3 d. Als vervanger van het hoofd van het bedrijf in een winkel waar zwak alcoho lische drank wordt verkocht sterken drank aanwezig hebben en zwak alcoho lische drank in flesschen waarop 't alco holgehalte niet in procenten is aangege ven: Ja Ga K., echtgenoote L. K. te Ar- nemuiden f 10 of 10 d. en f 2.50 of 2 d., met verbeurdverklaring van de in beslag genomen sterken drank en zwak alcoho- lischen drank. Overtreding van een voorwaarde van het Tarwebesluit: P. J. D. te Middelburg f 5 of 5 d. Handelen in strijd met een voorschrift van het Crisis-Zuivelbesluit: L. J. S. te Dordrecht f 5 of 5 d., met verbeurdver klaring van het in beslag genomen vet. Overtreding van één der bepalingen van het Crisis-Tuinbouw-besluit: K. P. te Grijpskerke f 1 of 1 d. Als hoofd en bestuurder van een on derneming niet zorgen, dat in zijn onder neming geen arbeid wordt verricht in strijd met de Arbeidswet: D. de K. te N.- en St Joosland: Schuldigverklaring zon der toepassing van straf. Als schipper een Rijkskanaal bevaren en niet voorzien zijn van de voorgeschre ven reglementen: A. F. te Breskens, vier maal f 0.50 of 1 d. voor iedere boete; B. P., gedom. te Almelo, twee maal f 2 of 2 d. voor iedere boete. Als loods aan boord van een schip dienstdoende niet voorzien zijn van de voorgeschreven reglementen: C. K. V. te Dordrecht, drie maal f 0.50 of 1 d. voor iedere 'boete. Zonder vergunning van Ged. Staten op een weg in Zeeland boompjes planten: J. L. 0. te Baarland, Vrijspraak. Binnen een afstand van 45 m. van den openbaren weg in de provincie Zeeland een vuur doen branden: J. de B. te Drie wegen f 3 of 3 d. In de gemeente Vlissingen-Wolfaarts dijk zonder vergunning van B. en W. waren, andere dan gedrukte stukken, aan de huizen te koop aanbieden: L. W. B. te Middelburg f 2 of 2 d.; A. v. P. te St Wil- lebrord f 2 of 2 d. In de gemeente Baarland rijden met een vrachtauto, waarvan de wielen niet van klei en modder ontdaan waren: M. b. d. H. te 's-Gravenpolder f 3 of 3 d. Zonder vergunning van den burgemees ter van Colijnsplaat in het openbaar mu ziekuitvoeringen geven: P. R. te Roosen daal: Vrijspraak. De zaak tegen den ge wezen burgemeester van Ambt-Hardenberg. Gister middag werd voor de rechtbank te Alme lo de zaak behandeld tegen den ex-bur gemeester W. van Ambt-Hardenberg. Dten 66-jarigen oud-burgemeester, die begin 1937 met pensioen zou zijn gegaan in verband met zijn leeftijd, wordt ten laste gelegd, dat hij „in of omstreeks 1932 zich wederrechtelijk heeft toegeëigend cl. f 170 en ca. f 75, althans geld, heh(«orea de aan de gemeente Ambt-Hardenberg, welk geld hij als burgemeester in zijn be diening resp. tot het doen van uitkeeriu- gen aan veehouders krachtens de Crtsis- zuivelwet 1932' onder zich had en van het rijk ter storting in de gemeentekas ,als terugbetaling van uit die kan ten behoeve van de naleving der Veewet gedane voor schotten ontvangen had.'' Voorts dat hij „op vele dagen tusschen 1 Maart 1930 en 7 December 1935 door misdrijf verkregen geld, in het geheel f 16000, althans geld, als geschenk heeft aangenomen, althans dat hij dit geld heeft aangenomen, terwijl hij redelijker wijs had moeten vermoeden, dat het door misdrijf was verkregen". Als eerste getuige werd gehoord de ge meente-secretaris J. W. Reerink, aan wien de burgemeester ook meermalen geld ter leen heeft gevraagd. Wanneer deze zeide zelf geen geld te hebben, wees de burgemeester op de crisiskassen, die de secretaris onder zich had. Nadat ook de gemeente-ontvanger ge hoord was, hield de officier requisitoir. Hij eischte ten slotte tegen den ex-burge meester W. een gevangenisstraf voor den tijd van twee jaar. Uitspraak over 14 dagen. Vrijgesproken, HAARLEM, De Haarlemsche Kanton rechter heeft heden 20 N.S.B.-ers, die op 21 Febr, 1.1. in een theater aldaar op ver schillende manieren hun afkeuring over de film „Heldenkermis" hadden te ken nen gegeven, vrijgesproken. De eisch was voor elk f 15 boete, subs. 10 dagen hech tenis. Hevige brand. SITTARD. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is door tot nu toe onbeken de oorzaak brand uitgebroken in den win kel in koloniale waren van den heer Sch. alhier. Het vuur greep zeer snel om zich heen. Op de eerste verdieping woonde de familie R. Dhr R. kon zich met zijn vrouw ternauwernood in veiligheid stellen. Hij liep zelfs nog enkele brandwonden op. In een oogenblik tijds stond het geheele pand in lichter laaie. Het vuur deelde zich ook mee aan beide belendende perceelen. Het winkelpand is totaal uitgebrand. Van de beide daarnaast gelegen panden zijn de bovenverdiepingen door het vuur ver nield. Nachtelijke brand te Maasbracht-beek. ROERMOND. Te Maasbracht-beek is gisteravond, vermoedelijk door kortslui ting, brand ontstaan in het café en bak kerij van P. Het vuur greep zeer snel om zich heen en deelde zich ook mede aan de in het gebouw gelegen concertzaal van de Harmonie „Eensgezindheid". De bewoners konden zich slechts met moeite in veiligheid stellen. De brandweer stond vrijwel machteloos tegenover de felheid van den brand, die het café, de woning, de concertzaal en de bakkerij volkomen in de asch legde. Van het Harmoniegezelschap gingen verscheidene instrumenten verloren. D'e schade wordt voor een groot deel door verzekering gedekt. De Franache voorstellen. GENEVE. In het Fransc'he plan wordt o.a. voorgesteld een vrede voor 25 jaar, met wederkeeringen bijstand en de orga nisatie van een internationale legermacht ter beschikking van den Volkenbonds raad. Voorts worden de pogingen van Duitschland, om de bezetting van het Rijnland te rechtvaardigen, verworpen. De kleine advertentiën, die Dinsdag en Vrijdag worden opgenomen, kosten slechts 75 cent bij vooruitbetaling. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Luchtbescherming. Geachte Redactie, Het helang van de zaak doet de vraag rijzen, of 't geen aanbeveling zou verdie nen, dat in de Zeeuwsche bladen 't hier- bovenstaande actueele probleem eens onder de oogen werd gezien. Velen toch schijnen, vermoedelijk uit onwetendheid, tegenover deze materie nog volslagen onverschillig of sceptisch te staan, terwijl weer ande ren een afwijzend standpunt innemen. Hoewel, in de eerste plaats de over heid, ten opzichte van het luchtbescher- mingsvraagstuk een taak en een roeping heeft te vervullen, wil het mij voorkomen, dat ook de pers 'haar onmiskenbare in vloed dient aan te wenden om de men- schen te bewegen tot daadwerkelijken steun, inzonderheid wat de verduistering betreft. Bijeenkomsten, zooals er onlangs een te Goes werd gehouden, hoe goed bedoeld en hoe leerzaam ook, zijn naar mijn mee ning geen afdoend middel om de pu blieke belangstelling te wekken voor het gewichtige vraagstuk dat thans aan de orde is, daar, om verschillende reden, de overgroote meerderheid der bevolking niet in staat is, dergelijke propaganda-verga- deringen bij te wonen. De couranten, die meestal in breeden kring worden gelezen en dus de groote massa bereiken, kunnen 'het welslagen van de op 16 Mei a.s. te houden alge- meene oefening, in belangrijke mate hel pen bevorderen en daarom is het te ho pen, voorzoover zulks nog niet is ge schied, dat de Zeeuwsche pers haar be schouwingen over meergenoemd onder werp alsnog zal houden. Dat Zeeland met zijn eerste oefening een goed figuur moge maken, zal onge twijfeld wel ons aller wensch zijn. Hoogachtend, J. W. A. STUTE. Colijnsplaat, 7 April 1936. (In verband hiermede verwijzen wij belangstellenden naar een uit de „Neder lander" overgenomen artikel, op de le pagina van het tweede blad. Red.) GOES. Huw. aangifte: Gerardus Jo hannes Buise, 26 jr jm. en Anna Cor nelia Aleida Doggen, 29 jr jd. Over de maand Maart 1936. ELLEWOUTSDIJK. Overleden: Wil- helmina Neeltje Koole, 29 jaar, dv. Hen drik Koele en Neeltje van Liere. SEROOSKERKE (W.). Getrouwd: J. G. Cevaal, 18 j. jm. van Middelburg en C. J. Rooze, 19 j, jd. Bevallen: J. C. Hietkamp geb, Glerum d.; J. Meijers geb. Kodde z.; M. Ge- schiere geb. Van Keulen z.; D, Sinke geb, Christiaanse d.; M. Jobse geb, Jo- ziasse z.; C. J, Tieregoen geb. Verhulst zoon. (M. C.) VROUWENPOLDER. BevallenA. Brasser geb. Van Soelen z. (M. C.) NIEUW EN ST. JOOSLAND. Beval len: H. J. Baas, geb, Baas z. Getrouwd: G. Dekker jm. 26 j. en N. Goverse, jd. 27 j. (M. G.) ROTTERDAM, 7 April 1936. Ter Rot- terdamsche veiling, Warmoezierstraat 37- 39, werden aangevoerd 185.000 stuks. Prijzen: Kipeieren f 2.20-3, Eendeieren f 1.50-2.25. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamscbe Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. te Goes. vorige koers heden Ned. Ind. Hdbk. 114 113 H Philips 168 172 Unilever IO7V2 107% Amsterd. Rubber 123% 12472 Koninkl. Petroleum 24472 246% Deli Mij. 206% 208 Ned. Scheepv. Unie 45 45 4 pet. Nederland 98V2 98®/s 4 pet. Nederl. Indië 96s/s 96s/s U. S. Steel 4278 426/s Anaconda 22 23b U. S. Leather 5Vs 51/is Bethlehem Steel 365/s 36% Adj. C'hic. Milwaukee 4V2 4s/s Cities Service 3Via 31/is Intern. Nickel 29Vs 29% Shell Union 109/i8 105/s Kennecott Co*pper 237s 235/b Radio Corp. 81/ib 8% Car Foundry 21 2172 Tidewater 11 10ls/ie Midcont. Petrol 13% 13®/s Gen, Motors 42% 42% American Enka 13% 1313/ia United Corporation 4s/s 4s/e H. V. A. 236 23472 De verbetering op de oehtendbeurs in d enkoers van Philips Gloeilampen kon zich 's middags handhaven. Het aanbod was verminderd en er was eenige bona fide vraag. Kon. Olie waren eveneens ge vraagd en voorts, was de Amerikaansche afdeeling levendig voor Koperaandeelen, die op de verhoogihg van den koperprij's sterk gekocht werden. Op de obligatiemarkt blijft vraag be staan voor de obligatiën Semarang Che- ribon, die weer hooger waren. Ook de Staatsleeningen en de Spoorwegobligatiën liggen heter in de markt. Wisselkoersen. Amsterdam, 9' April. 2.30 uur. Londen 7.27—7.28%. Berlijn 59.20—59.26. Parijs 9.689.73. Brussel 24.8624.96. New-York 1.46721.477s. Hendrikse Co.'s Bank. Naar wij vernemen is in de onlangs gehouden jaarvergadering van de N. V. Hendrikse Co.'s Bank besloten de winst over 1935 a f 79.978 geheel te bestemmen voor afschrijvingen. Het aandeelenkapitaal bedraagt f 250 duizend, het reservefonds f 50.000. Hedenmorgen werd door Not. E. C. van Dissel te Goes, ten verzoeke van de fam. A. van der Vliet—Kuzee publiek verkocht: Een huis, schuur en erf onder Kloetinge, aan de Buys Ballotstraat, wijk B nummer 98, groot 3 A. 53 c.A. Kooper hiervan werd de heer D. J. van Vooren, particulier te Kloetinge, voor de som van f 1868. Bruinisse. Door het Bestuur van het Galamiteuze waterschap Bruinisse werd aanbesteed de herstellings- en onder houdswerken aan genoemd waterschap. Ingekomen waren 21 inschrijvingsbil jetten. Ingeschreven werd als volgtJ. Wolse, Ellewoutsdijk f 24.500; D. Ornee, Scharendijke f24.500; M. de Moor, Brou wershaven f 24.200; P. van Dongen, te Scharendijke f24.200, P. Berrevoets, Se- rooskerke f 24.100; J. J. Capelle, Brui nisse f23.900 J. Slager en M. Matthijsse, Brouwershaven f 23.885; L. P. Korstanje Wemeldinge f 23.800; W. van Vossen, St. Annaland f23.700; J. Verheijke, Elle woutsdijk f23.595; J. Stouten, Oosterland f23.500; J. Verheijke te Ellewoutsdijk, f23.495; L. van Popering, te Bruinisse f 23.348; C. van der Klippe, Vlissingen f 23.200; J. M. Dekker en Zoon, Papen- drecht f 23.200; F. van der Hulle, Ooster land f23.100; A. J. Verjaal, Dreischor f 22.940; N. van der Linde, Scharendijke f 22.923; N.V. „Mabuwat", te Willemstad f 22.900; J. de Oude te Zierikzee en W. van den Berg, Bruinisse f 22.778; M. v. d. Velde en J. P. Bossers, Bruinisse f22.650. Behoudens goedkeuring van Ge deputeerde Staten van Zeeland gegund aan de laagste inschrijvers. Ook D.E. Koffie is het fijnste van de plantages j Inplaats van kaarten. Ondertrouwd: 1911. 1936. ff Zondag 12 April a.s. hopen jp onze geliefde Ouders JASPER CORNELIS CEVAAL PIETERNELLA HUIJSMAN j§ hun 25-jarige Echtvereeniging H te gedenken. il Dat ze nog lang gespaard 1 mogen blijven, is de wensch van hun dankbare kinderen. 1 JOH. I. CEVAAL U en Verloofde. g Grijpskerke, 8 April 1936. Heden overleed, na een kortstondige ziekte, mijn ge liefde Man, de Heer K. A. DE GRAAFF, eerder Wednr van Cornelia Cooimans, in den gezegenden ouderdom van bijna 82 jaar. Wed. G. DE GRAAFF— JONKER. Middelburg, 7 April 1936. N. Vlissingsche weg E 83. doch de Godloozenbeweging juist de Paaschdagen gebruikt voor haar felste actie, wachten Uw Russische mede-gieloovigen op Uw hulp. Gedenk ze in Uw gebed en gave! Het Nederlandsch Comité tot Steun der Christenen in Rusland (Neco- rus) zal gaarne Uw giften door zenden. In Necorus werken samen het Ned. Comité v. d. Baltischen Rusland- Arbeid en de Ned. afdeeling van „Licht in 't Oosten". Het beheer der gelden staat onder toezicht van een commissie, bestaande uit de H.H. Mr B. de Gaay Fortman, rech ter te Amsterdam; Mr G. P. Has pels, Burgemeester van Nieuwer- Amstel en D. G. J. Baron van Heem stra, Commissionnair in effecten te Amsterdam. Adres voor toezending der giften: G. STREITHORST, Penningm. Ne corus, Giro No. 247372, Weesp. WOLPHAARTSDIJK. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door C. VERSCHUURE, Lepelstraat A 261. CO. C. POUWER en I ERIK. P. FABER. II Goes, Oostsingel 132. Rotterdam, Nw. Binnenweg 167. Het is mij een behoefte om allen, die ik momenteel nog niet persoon lijk bereiken kan, langs dezen weg recht hartelijk te danken voor de buitengewone ontvangst, welke men mij en mijne echtgenoote heeft be reid ter gelegenheid van mijne in stallatie tot Burgemeester van de gemeente Oostkapeiie. K. FABIUS. Voor de vele bewijzen van deel neming, ons betoond bij het over lijden van opze innig geliefde Vrouw en liefdevolle Moeder, CATHARINA FRANCINA VAN DEN BERG—DE JONGE, betuigen wij onzen hartelijken dank. JOHs. VAN DEN BERG. JAN VAN DEN BERG. Rotterdam, April 1936. Lischplein 10. Voor de vele bewijzen van deel neming ontvangen, na het over lijden van onzen geliefden Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, KRIJN HUIJSMAN, zeggen wij hartelijk dank. Namens de Familie: Wed. K. HUIJSMAN— BARENTSEN. Biggekerke, 8 April 1936. 1 Gesorteerde ühoc.-eitjes in de groot ste uiteen loopende verscheidenheid. 1 M. PETERSE, Patissier, Lange Delft, Middelburg. PUBLICATIE. GEWICHTSGRENZEN KALVEREN. DE NEDERLANDSCHE VEEHOU DERIJCENTRALE maakt bekend, dat ten aanzien van de kalveren, waarvan het aanhouden door een identiteitsbewijs gedekt dient te zijn, met ingang van 1 Mei 1936 als laagste gewichtsgrenzen zullen gelden: I voor wel of niet gecastreerde stierkalveren 60 K.G.; voor vaarskalveren 100 K.G. I Mitsdien wordt den veehouders I in hun eigen belang aangeraden, kalveren, welke op den voornoem den datum de aangegeven gewichts grenzen zullen hebben bereikt, ten spoedigste ter schetsing aan te bie den, indien dit nog niet is geschied. 's-Gravenhage, 7 April 1936. In dezen schoonmaaktijd zijn we goed gesorteerd in Sponsen, Zeemen, Dweilen, Borstels, Kwasten enz. Mooie collectie stalen BEHANGSEL. Keuze uit plm. 1000 patronen, waarvan vele in voorraad Kunstkalk, Vuur- lak, Waterverven, Black Varnish, Vensterglas in alle maten. Indien U deze artikelen van ons betrekt, hebt U voldoening van Uw werk.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3