Uit de Provincie Predikbeurten. SPOOR's MUSTEK I) Spoor's gestampte Muisjes Zoeklichtjes. Uw Tas WIÏKAM'S GESCHENKENHUIS L KERK0soTRs Telegrammen. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Nog geen 3 Cent per dag kost een abonnement op „De Zeeuw" Abonnemen'sprijs p. kwartaal f 2.50 Weekabonnementen f0.20 Goedkoop* trein op Tweeden Paaeohdag. Wij maken onzo luiere opmerkzaam op do advertentie in het nummer van glste- run, waarin de aandauht wordt gevestigd op de hijzonder goedkoope reisgelegen heid naar Rotterdam, den Haag en Am sterdam op Tweeden Paaschdag. Middelburg Donderdagavond hield de Kring Walcheren I der Geref. Meisjes- vereenigingeq een vergadering in de Hof- pleinkerk, waar als spreekster optrad Mevr. G. Kraan v. d. Burg, van Vlaardin- gen, met het onderwerp: „Een zangeres in de woestijn". Spr. wilde iets laten zien uit het leven van Mirjam, de zuster van Mozes. Ze groeide op in het geloovig ge zin van haar ouders Amram en Jochebed en heeft reeds vroeg in haar leven ken nis gemaakt met de verdrukking, waar onder haar volk leefde. Als ze nog jong is wordt haar reeds de verantwoordelijke taak opgedragen te waken over het leven van haar broertje. In haar gesprek met de prinses toont ze zich handig en slim on weet het juiste woord te spreken. Vele j£v- ren later ontmoeten we haar weer als ze haar lied zingt bij de Roode Zee, als ant woord op het loflied van Mozes. Er is groote overeenkomst tusschen haar lied en dat van Maria. Mirjams liefde is nationaal en ze heeft door haar profe tisch en dichterlijk woord het volk op hooger peil gebracht. Het was haar taak naast Mozes en Aaron het volk Israël door de woestijn te leiden en te bemoedi gen. Echter wanneer Zippora, Mozes' vrouw weer terugkeert, moet Mirjam met een lagere plaats tevreden zijn. Dit kan ze niet verdragen en tegen Aaron klaagt ze haar nood. Samen komen ze in opstand tegen bet leiderschap van Mozes, dat Mir jam voor zichzelf opeischt. God zelf doet uitspraaJk en wijst de schuldigen aan. Mirjam is melaatsch, maar wordt op Mozes voorbede genezen. Echter moet ze zeven dagen buiten de legerplaats blijven. Ze blijft Mirjam, de profetes, maar heeft geleerd een ander uitnemender te achten dan zichzelf. Mevr. Kraan eindigde haar rede met er op te wijzen, dat ook de Kerk van van daag Mirjams noodig heeft. Echter mag de vrouw nooit vergeten de begrensdheid, die haar vrouw-zijn aan haar werk op legt en mag. ze niet grijpen naar de macht, die God haar niet geeft. Serooskerke. Donderdagavond speelden alhier dhrn J. Sohelten en P. J. de Klein beiden leden van de Middedburgsche Schaakclub, een simultaanwedstrijd tegen 13 leden van de schaakclub „Seroosker ke" en vijf niet-leden, allen te Seroosker ke. Dhr P. J. de Klein won 7 van de 9 partijen. Dhr S. de Visser won zijn partij terwijl die van dhr P. Boon remise werd. Dhr J. Scheltens won ook 7 partijen en verloor aan dhrn J. de Visser en A. Won- dergem. Oostkapelle. Burgemeesters- feest. Oostkapelle heeft op waardige wijze den nieuwen burgemeester ontvan gen. Het dorp was mooi versierd, en van bijna alle gebouwen wapperde de vlag. De etalages der winkeliers waren keurig ver zorgd. Aan de kom der gemeente was een eere poort opgesteld. Hier werden aan mevr. Fabius bloemen aangeboden namens de gemeente door mej. Koene. In de Raadzaal waren bij de installatie aanwezig de leden van den Raad, de feest commissie, de Burgemeesters en Secreta rissen van de verschillende gemeenten op Walcheren, verschillende ambtenaren, en een 25-tal personen uit Eemnes. Na het sluiten van de buitengewone vergadering van den gemeenteraad voer de het woord de oud-burgemeester, jhr W. Z. van Teijlingen. Hij riep den nieu wen burgemeester een hartelijk welkom toe. Het verheugt spr. bovenmate voor de gemeente, en het geeft hem een gevoel van xust, te weten, dat de keuze viel op iemand, die wegens 4-jarige praktijk, op gedaan ter gemeente-secretarie van Eem nes, berekend zal zijn voor het werk, dac hem te Oostkapelle wacht. Het is spr. hekend, dat vele ingezetenen van Eemnes den heer Fabius gaarne aan het hoofd huner gemeente hadden gezien. Dit alles doet in Oostkapelle de hoop en het vertrouwen niet weinig versterken, dat men een „goed Burgemeester" zal hebben. Spr. twijfelt er niet aan, of de heer Fabius zal spoedig de harten der in gezetenen winnen. Spr. schetst daarna het natuurschoon van Walcheren en herhaal de over den toestand der gemeente, wal hij bij zijn afscheid had gezegd. Hij acht het een bijzonder voorrecht, dat de heer Fabius niet „alleen" gekomen is, maa.- een levensgezellin met zich heeft mede gevoerd. Op dit zoo gewichtige punt is de bevolking van Oostkapelle nu eenmaal ge durende een lange reeks van jaren door de ambtsvoorgangers niet verwend ge worden. Spr, besloot met den heer en mevr Fabius vele gelukkige en voorspoedige ja ren in Oostkapelle toe te wenschen en de hoop uit te spreken, dat de Almachtige hem toeruste met de noodige kraoht, ge zondheid en opgewektheid voor het be sturen der gemeente. Vervolgens kwam de burgemeester van Domburg, de heer L. J, van Voorthuy- sen, naar voren om als oudste in dienst jaren van de burgemeesters op Walche ren, het welkom aan burgemeester Fa bius toe te roepen. Ook als buurman ver trouwt spr. op een blijvende samenwer king. Oostkapelle grenst met het villa park vlak aan Domburg en het ontwik kelt zich ook meer en meer tot een bad plaats. Onze tijd staat in het teeken van het „streekplan". Ook op dat gebied zal men elkaar nog wel eens noodig hebben, om samen 't natuurschoon te beschermen waaraan deze streek gelukkig nog zoo rijk is. Spr, zeide, dat einde meer dan 100 jaren Oostkapelle geen burgemeesters vrouw heeft gekend, Spr, wensoht Oost kapelle niet alleen geluk met zijn nieu wen burgemeester, maar ook met zijn nieuwe burgemeestersvrouw en hoopt, dat zij beide een zeer gelukkige toekomst tegemoet mogen gaan en de Heer onzen God hen beiden in alles nabij moge zijn en zegenen. De laatste spreker was de heer J. M. van D ij k, raadslid te Eemnes, die zei- de, dat men te Eemnes er trotsch op is, dat de heer Fabius na opleiding aldaar, op jeugdigen leeftijd van 28 jaar in staat is geacht, zelf de leiding eener gemeente op zich te nemen, al ziet men hem noode uit Eemnes vertrekken. Spr. schetste de groote werkkracht van den heer Fabius en roemde hem als een enthousiast sportman. Spr. hoopte dat de burgemeester te samen met de ingezetenen jaren van voorspoed mag beleven. De burgemeester heeft met enkele woorden dank gebracht aan de verschil lende sprekers en wel in het bijzonder aan de Eemnessers voor hun komst en de waardeerende woorden. Spr. vond ge legenheid enkele personen, aan wien hij veel te danken heeft in het bijzonder te noemen en dan in de eerste plaats den oud-burgemeester van Eemnes, den heer Rutgers van Rozenburg. Hierna maakten de aanwezigen gebruik van de gelegenheid den heer en mevrouw Fabius persoonlijk te complimenteeren, terwijl een verfrissching werd aangebo den. In het dorp was men intusschen voort gegaan met ringrijden, kinder- en volks feesten, terwijl de muziek zich deed hoo- ren. De burgemeester en mevrouw Fabius hebben met de wethouders en leden der feestcommissies de verschillende spelen bezocht en de versieringen en feestetala- ges in oogenschouw genomen. Des avonds was er in de openbare school receptie voor de burgerij en kwa men velen daar met den burgemeester kennis maken, waarna de burgemeester de des middags behaalde prijzen uitreik te, behalve aan de kinderen. Dit had hij des middags reeds gedaan. Voor de avonduren was het muziekge zelschap Crescendo uit Oostkapelle ver vangen door haar naamgenoote uit Mid delburg, dat eveneens onder leiding staat van den heer P. J. C. de Graaf. De beide plaatselijke zangvereenigingen „Eendracht maakt macht" onder leiding van den heer A. W. Louws en „Sursum Corda", onder leiding van den heer L. Francke, lieten zich hooren en in de dorpsstraat voldeed de a giorno-verlichting goed. De toren werd belicht dank zij- de medewerking van de P.Z.E.M. Fakkeloptocht, vuurwerk en taptoe wa ren een mooi slot van een goed geslaag den feestdag. De uitslag van den etalage-wedstrijd is: le pr. A. Rotte; 2e pr. G. Wondergem; 3e pr. H. Brand; 4e pr. A. de Visser; 5e pr. S. Wisse. Uitslag gevelversiering: le pr. Iz. Wat- tel; 2e pr. A. de Visser; 3e pr. P. Cor- nelisse; 4e pr. P. de Voogd. Uitslag versiering paarden: 1 A. in 't Anker, 2. Jan Louws Az.; 3. J. Maljaa.s Jz., 4. A. Roose, 5. P. de Visser Kzn., 6. A. de Visser Pzn., 7. J. Maljaars Z-z., 8. Jan Maljaars Abrz.; 9. H. Vader, 10. G. de Visser Jz., 11. Joh. Wondergem Jacz., 12. Joh. Maljaars Abrz., 13. C. van Sor- gen, 14. Jan Wattel Janz., 15. Jan Won dergem Jacz. Kapelle. De algemeene vergadering van den Kolenbond 0. V. werd gisterenavond gehouden. De voorzitter, de heer J. Gan- seman-Bayens, deelde mee, dat de tijd op het kolengebied verre van aangenaam is. Toch kunnen de leden, in aanmerking genomen de kolenprijzen, nog niet kla gen. Het bestuur was steeds paraat. De secr.-penningm., de heer W. K. C. Schrier, deed rekening en verantwoording over gehouden beheer. De ontvangsten bedroegen f 11559, de uitgaven f 10643, saldo f 916. Aangekocht werden 695.000 kg. eier kolen en 29000 kg. Anthraciet, benevens 17700 kg. sloffen. De prijzen van eier kolen varieerden van f 0.95 tot f 1 per. H.L. Het ledental vermeerdere met 3 en klom tot 340. Voor zoover het bestuur dit kan over zien, zullen de prijzen van de kolen wel iets hooger worden. Het bestuur stelde voor om de vereeniging coöperatief te maken, zulks in verband met de toestan den op het kolengebied. Met algemeene stemmen werd besloten dit te aanvaarden. Vastgesteld werden de statuten en het huishoudelijk reglement. Herkozen werden de bestuursleden J. Ossewaarde en M. Bom, beiden aftredend. Het bestuur stelde voor het lossen te gunnen aan de ploeg J. Ossewaarde Jr voor f 4 per 100 H.L. en het vervoer aan J. van Liere-van Willegen voor f 3,25 per 100 H.L. als zijnde de laagste inschrijvers. Borssele. Vrijdagavond hield de afd. van het Groene Kruis een openbare ver gadering, Bij de opening deelde Ds Elen baas mede, dat hij bedankte als bestuurs lid en tevens als voorzitter. Een en twin tig jaren had hij het voorzitterschap be kleed. Het verplegingsmateriaal was in orde. Uit de rekening bleek, dat de ink waren f243.34, ui tg. f218.91, goed slot f24.43. Aangezien de kas spoedig niet toereikend meer zal zijn om verplegings materiaal aan te schaffen, werd den leden verzocht, hun contributie (die uit vrijwil lige bijdragen bestaat met een minimum van 75 cent per lid) te verhoogen. Op ver zoek van dhr van 't Hoff zal Ds Elenbaas zijn bedanken als lid van het bestuur in trekken en aanblijven tot de najaarsver gadering, Daarna sluiting. Helnkenezand, Door B. en W, werd bonoemd tot sohoonmuakster der 0, L, school en verenigingslokaal, mej. J. Pantus-Bosman, als laagste inschrijfster. Kloetlnge. Gisteravond hield de afd. van den iNed. Chr. Landarbeidersbond on der voorzitterschap van den heer JNieuw- dorp in de Gemeenteherberg haar vierde jaarvergadering. Dé secretaris, de heer D. Koster, deelde in zijn jaarverslag me de, dat het aantal leden van 42 tot 40 daalde en dat nu een jaar tot bevrediging van beide partijen onder het collectief contract is gewerkt. Waardeering werd uitgesproken voor wat het gemeentebe stuur voor de werkloozen deed. De aftre dende bestuursleden W. Nieuwdorp, H Ruissen en J. Breeweg werden herkozen Felicitaties werden gesproken door den burgemeester en den heer A. de Lange, voorzitter van den Ghr. Besturenbond. De heer Van Maastricht, hoofdbestuur der, hield een toespraak, waarin hij wees op wat in het verleden bereikt is, op de situatie van het heden en op de taak voor de toekomst. Wij moeten niet meedoen aan luidruchtig vertoon, maar rustig voortarbeiden. De traditioneele chocolade melk verhoogde het feestelijk karakter dezer vergadering, waarin ook eenige vrouwen aanwezig waren. Ingezonden Mededeellng. ligt op U te wachten in onze speciale etalage „DE DAMESTAS" (Adv.) Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Nieuw-Vennep, J. J. Pol dervaart te Nigtevegt. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds de Vries (H. Av.), av. ds Homburg (H. Doop). Chr. Bewaarschool vm. ds Steinz. Vrijdag vm. ds Homburg, av. ds Steinz (H. Av.). 's H. Hendrikskinderen,vm. en nm. ds Koopmans (vm. bev. lidm., nm. Voor- her. H. Av.) Geersdijlk, vm. en nm. dhr Louwerse (verbeterd bericht). 's H. Arendskerke, vm. en nm. ds v. d. Waa (vm op. bel., nm H. Av.). Borsselen, vm. ds Elenbaas (bev. lidm. en Voorber. H. Av.). Vrijdag 5,30 u. ds Elenbaas (H. Av.). Serooskerke, vm. ds Hietkamp (bev. lidm.), nm. ds Hartjes (H. Doop). Kapelle,vm. en nm. dr Schmidt. Vrijdag 6 u. dr Schmidt. Westkapelle, vm en nm. ds Reus (vm. H. Av., nm. H. Doop.). Vrijdag 2 en 6 u. ds Reus. Biggekerke, Vrijdag 6 u. ds Korevaar. Schore, Vrijdag 6 u. ds Dippel van Mid delburg. ^nnnr'c Specerijen 3 in strooibusjes 'DsM. Kramer, f Te Gorin- chem is in den ouderdom van 60 jaar overleden Dis M. Kramer, directeur van de Incasso-bank aldaar. In 1906 werd hij bevestigd tot predikant te Oosterend, waar hij in 1908 het ambt neerlegde wegens zijn benoeming tot directeur van de Voog dijinriohting te Leiderdorp, welke betrek king hij later verwisselde met die van bankdirecteur. Beroepbaar. In de Geref. Ker ken zijin na gehouden classikaal examen beroepbaar verklaard de heeren W. F ij n van Draad Jr., Stationslaan Nunspeet, A. A, Oostenbrink te Dedemsvaart D 179 en D. G. Tiemens, Koningstraat 31, Arnhem. ANTWERPEN EN ROTTERDAM. Een alarmeerend artikel. De Brusselsche „Soir" publiceert een alarmeerend artikel over de haven van Antwerpen. Het blad stelt vast, dat de ge- meentefinanciën in een onrustbarenden toestand verkeeren. hoofdzakelijk gevolg van het exploitatietekort van het haven bedrijf en van de zware finanoieele ver plichtingen aan den Staat. Het deficit van de havenexploitatie naar men weet is de Antwerpsche haven een ge meentebedrijf wordt van jaar tot jaar grooter. In 1932 bedroeg het 4.5 millioen. In het afgeloopen jaar was het reeds ge- I stegen tot 36.3 millioen en men raamt het tekort voor -het loopende jaar op meer dan 41 millioen francs. In vijf jaar tijds heeft de -haven-exploitatie een verlies van ruim 150 millioen francs opgeleverd. En daarbij komt de geduchte concurrentie van de buiten-landsche -havens, inzender- heid van Rotterdam, van de Duitsche en van de Fransche havens. Rotterdam heeft zijin loodsgelden met 89 pet. verlaagd en zal zelfs niet voor dum pingsmaatregelen terugdeinzen aldus het blad. Duinkerken verlaagde zijin loods gelden met 15 tot 20 pet., terwijl de „sur- taxe d'entrepots" vervijfvoudigd werden. Duitschland voert met zijn z.g. See-Aus- nahmetarieve voor de spoorwegen een ware dumpingspolitiek, die ertoe leidt dat het Rijinverkeer meer en meer in het ge drang komt ten voordeele van Hamburg en Bremen. Het ijzertranspo-rt via Ham burg en Bremen is in vergelijking met het voorgaande jaar met 50 pet. gestegen; de toeneming te Antwerpen bedraagt echter slechts 3 pet. Anderzijds heeft de Duit sche scheepvaart het leeuwenaandeel in het Antwerpsche havenverkeer veroverd. De Duitsche tonnage overtreft de Engel- sche reeds met 500.000 to-n en de Duit sche scheepvaart gaat voort zich meer en meer meester te maken van het transport van Belgische goederen. De So'irbesluit, dat er onverwijld van regeeringswege maatregelen moeten wor den genomen, daar Antwerpen anders ge dwongen zou zijn, de haventarieven te verhoogen. De oontingenteeringen dienen in de mate van het mogelijke te worden afge schaft. Meisje door auto ge dood. Te Ginneken is gisteren bij' een ongeluk het vierjarig dochtertje van den heer Ilh. om het leven gekomen. Het meisje wilde den straatweg oversteken, juist op het oogenblik, dat een auto na derde. Het kind liep tegen de auto, waar bij het een zware hoofdwonde opliep. De kleine werd vervolgens door het linker voorwiel gegrepen en overreden. De dood trad spoedig in. D'ooidelijk Ongeval te de Bilt. Gisteravond heeft een 32-jarige inwoner uit Utrecht met zijn motorrijwiel te De Bilt den dood gevonden. De man reed met groote snelheid uit de richting Bilthoven, toen -hij: eensklaps van tegenge stelde richting een paard met kar zag na deren, waarvan de bestuurder links af sloeg,, om zich naar een ter plaatse lig gende boerderij' te begeven. De motor rijder heeft nog uit alle macht geremd, maar is bij zij'n poging om een aanrijding te voorkomen, tegen een boom gebotst, Hij was op slag dood. 87-j arige man uit het raam gevallen. Te Sittard is giste ren een 87-jarige man, uit het raam van zijn slaapkamer gevallen. Hij viel onge veer vijf meter naar beneden en werd met een armfractuur opgenomen. Of schoon zijh toestand aanvankelijke niet ernstig leek is de grijsaard eenige uren later overleden. DE TERECHTSTELLING VAN HAUPTMANN. TRENTON. Omtrent de terechtstelling van Hauptmann wordt nog nader ge meld: Op het oogenblik, dat Hauptmann naar de zaal van de terechtstelling werd ge voerd telefoneerde de directeur van de gevangenis nog of er nog kans was op uitstel, waarop ontkennend werd geant woord. Hauptmann trad kalm met bleek ge laat de zaal binnen. Twee cipiers brach ten hem bij den stoel. Hauptmann nam rustig plaats en keek een oogenblik naar de getuigen, die aanwezig waren. Na drie schokken met een minuut tus- sohenruimte werd het lichaam door zes doktoren onderzocht, waarna officieel werd medegedeeld dat Hauptmann was overleden. Tijdens de executie werden enkele ge tuigen onwel en moesten naar buiten worden gebracht. Na de terechtstelling werd verklaard, dat Hauptmann tot het laatste oogenblik overtuigd was, dat hij niet zou worden terechtgesteld. DE OORLOG IN ABESSYNIE. Addis Abeba gebombardeerd. ADDIS ABEBA. Hedenochtend zijn 5 Italiaansche vliegtuigen boven Addis Abe ba verschenen. B'e vliegtuigen hebben het vliegveld ge bombardeerd. Het zou in vlammen staan. Men gelooft dat ook het radiostation is bestookt. Het gerucht gaat, dat een 'der vliegtuigen is neergestort, Onder de be volking' heerscht groote opwinding. Nader wordt gemeld, dat de Italiaan- sohe vliegtuigen boven Addis Abeba geen bommen hebben geworpen, doch 't vlieg veld met mitrailleurs is beschoten, Eén Abessynsch vliegtuig werd vernield.. Toen de vliegtuigen verschenen liepen snol jongens door de straten, die de bevolking waarsohuwden. De reis van de „Hindenburg". HAMBURG. Volgens bier ontvangen berichten is de „Hindenburg" te Rio de Janeiro aangekomen. Ik heb zoo de idee, dat de N.S,B.-ers toch wel een weinig geschrokken zijn van de ontvangst van het onlangs verspreido door en door schandelijke strooibiljet, waarvan nu letterlijk niemand wat goeds weet te zeggen. Het heeft er toe meegewerkt, dat bij sommigen de oogen zijn opengegaan voor bet ware karakter van deze beweging, die voor de meest ergerlijke middelen niet terugdeinst. Dat is naar ik vermoed de reden, dat men met de meeste spoed een ander strooibiljet heeft verzonden, waarin niet vette letters verteld wordt: „Wij zijn de eer en het geweten der natie". Ik ben gewoon met eenige interesse de bewegingen van deze „volksgenossen" ik bedoel volksgenooten te volgen, maar ik beschouw het juist daardoor nog altijd als een eer, dat ik niet de eer heb tot deze eerroovers van ons volk te behooren. Als zóó de eer van een volk verdedigd moet worden, dan ziet het er al erg treurig uit. Gelukkig legt men het er zóó dik op, dat ik citeer het N.S.B.-biljet ieder mensch met een beetje hersens de dwaas- beid begrijpt. OPMERKER. MIDDELBURG. Bevallen: D. G. Net— Laroes d.; A. M. DamenBaardwijk z. Overleden: M. J. Frank 54 j. geh. met P. Visser. Ondertrouwd: J. N. Caro 26 j. en J. C. Tavenier 27 j. C. van Schaik 28 j. en M. M. G. A. de Korte 28 j.; G. A. van Wezel 24 j. en G. Moens 21 j.; J. Boone 27 j. en J. G. Verstraate 23 j.; G. de Regt 20 j. en F. Wondergem 19 j. Getrouwd: G. Timmermans 59 j. en K. Biber 66 j. (M. C.) Van 1631 Maart. KOUDEfKERKE. Ondertrouwd: J. Ver burg, 26 j. en G. v. d. Pas 22 j.; J. Boo- gaart 24 j. en J. Snoep 24 j. Bevallen: Moelker geb. Inem, d. Overleden: P. Alewijnse 3 j. (V. C.) Over de maand Maart 1936. WAARDE. Geboren: 16, Jacoba Korne- lia, dv. Andries Waterman en Elisabeth Jannetje van den Boer. 21, Pieternella Maria, dv. Adriaan Zandijk en Willemina Sin'ke. 25, Gerard, zv. Abraham Koeman en Maatje Tramper. KATTENDIJKE. Gehuwd: 5, Jacobus Cornells Huiszoon, 23 j. en Johanna Fe- leus, 22 j. KRAJBBENDIJKE. Gehuwd: 26, Leen- dert Cornells Ribbens, 28 j. te Kruiningen en Johanna Cornelia Smallegange, 29 j. Geboren: 8, Rijk Cornells Berman, zv. Bartel Jan Berman en Maria Rijkse. 16, Maarten Nieuwenhuyzen, zv. Jan Nieu- wenbuyzen en Cornelia Adriana Meeuw- sen. 31, Pieter Marinus Jacob Sander, zv. Cornells de Keyzer en Elizabeth Wil- helmina van Wieringen. Overleden: 5, Cornelia Jozina Buteyn, 5 d., dv. Adriaan Buteyn en Kaatje Jo zina Lambregtse. OVEZAND. Gehuwd: 27, Marinus van Sabben, 21 j. jm. en Gerritdina Frederica Moerman, 21 j. jd. Géboren: 11, Martinus, zv. Johannes Goense en Tannetje Simonse. 21, Jaco bus Johannes, zv. Sebastiaan Goense en Jc'hanna Rijk. Overleden: 6, Laurens Boonman, 81 j., man van Catharina van den Ende. 15, Adriaan Boonman, 31 j., man van Josina Anthonia van 't Westeinde. DRIEWEGEN. Gehuwd: 12, Paulus Verburg, 25 j. jm. en Neeltje Pieternella van Noort, 22 j. jd. Geboren: 31, Jacobus Pieter, zv. Jaco bus van den Bosse en Pieternella Jozina Anthonisse. BORSSELE. Getrouwd: 6. Jan de Vrieze, 23 j. jm. en Sara Geertruida Kole 21 j. jd. Geboren: 20. Catharina, d. van Job v. Westen en Maatje Huissoon; 30. Mar kus, z. van Jozias Marinus de Regt en Adriana Balkenende. Stormwaarschuwingsdienst. Geseind van De Bilt hedenmorgen le 7.45 uur aan alle posten: Weest op uw hoedel Stand van hedenmorgen 10 u.: Stand van gistermiddag 3 u. Licht op voor fietsen: Zondag 6 u. 59 min. Maandag 7 u. 1 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2