Belasting op schenkingen en nalatenschappen. Gemengd Nieuws Politieberichten. Leestafel cMooóe unite tonden, IVO ROL Rechtszaken Van Nederlanders die het rijk metter woon hebben verlaten. Ingediend is een wetsontwerp tot hef fing van belasting van nalatenschappen van Nederlanders, die 't rijk metterwoon hebben verlaten, en van door zoodanige Nederlanders gedane schenkingen. Aan de memorie van toelichting wordt het volgende ontleend Zooals de minister reeds eenige malen heeft te kennen gegeven, was bij hem in overweging de vraag of het mogelijk zou zijn zoodanige belasting te heffen. Hij heeft gemeend deze vraag toestemmend te moeten beantwoorden. Het is hem na tuurlijk bekend, dat daartegen bezwaren bestaan. Bij de behandeling van het ontwerp van zijn ambtsvoorganger, dat ten slotte in de Eerste Kamer is verworpen, zijn zij in den breede uiteengezet. Daartegenover is toen eveneens uitvoerig betoogd, dat die bezwaren overdreven waren en dat ook op theoretische gronden deze belas ting verdedigbaar was. De minister wil thans daarop niet te rugkomen; hij meent zijn voorstel in hoofdzaak te mogen verdedigen als maat regel tegen het ontgaan van belasting. Immers het komt voor, dat vermogende personen, die op jaren gekomen zijn en aan hun erfgenamen den last van het betalen van de vrij hooge Nederlandsche successierechten willen besparen, zich vestigen in landen, waar de successie rechten lager zijn, ofwel door zich ner gens te vestigen, de betaling van succes sierechten geheel en al trachten te voor komen. Voor zoover deze personen Ne derlander zijn, acht de minister het niet onredelijk, deze wijze van belastingbe sparing tegen te gaan. Dat onder de regeling van het ontwerp ook zullen vallen de nalatenschappen van personen, die het rijk om andere redenen dan belastingbesparing hebben verlaten, acht de minister geen -bezwaar. Voor hen toch, die en Nederlander zijn en het rijk nog niet lang geleden hebben ver laten, bestaat nog een zoodanige band met het vaderland, dat de belastinghef fing ook hier gerechtvaardigd is. Waar het in de eerste plaats een maat regel betreft tegen belastingbesparing door z.g. belastingvluchtelingen, acht de minister het niet noodig de heffing uit te strekken tot de nalatenschappen van hen, die in de laatste 20 jaar in Neder land hebben gewoond, zooals in het hier voor bedoelde ontwerp het geval was. Een tijd van 10 jaar schijnt hem vol doende. Bepaald is voorts, dat de buitenland- sche belasting wordt afgetrokken voor zoover zij1 terecht is betaald, en nie\ reeds wanneer zij verschuldigd is. Hier door wordt de moeilijkheid voorkomen, dat men hier te lande moet nagaan, wel ke belasting elders verschuldigd is, ter wijl gemakkelijk kan worden geconsta teerd, welk bedrag betaald is. Deze wet treedt in werking met ingang van den dag na dien harer afkondiging. Zij is van toepassing indien het over lijden of de schenking op of na dien dag plaats vindt. Een wijziging van de gemeenschappe lijke regeling voor den vleeschkeurings- dienst keuringskring Kruiningen, wordt met alg. stemmen aanvaard. De voorzitter doet thans eenige mede- deelingen over de inrichting van een luchtbeschermingsdienst. Tot leider is benoemd de heer J. J. van Gorsel. Met het oog op eenige kosten welke voor de inrichting noodzakelijk zullen zijn, stond de Raad een bedrag van f 50 toe. Bij de rondvraag vroeg de heer Lobbe- zoo of alhier het pamflet der N.S.B., dat ook in deze gemeente is verspreid, in be slag is genomen. De voorzitter antwoord de hierop, dat dit niet is gebeurd, aan gezien het bij hem en de politie pas eeni ge dagen na de verspreiding bekend was. Verder vroeg de heer Lobbezoo, of het niet wenschelijk was om langs den Hoofd weg een rijwielpad aan te leggen. De voor zitter zegde overweging toe, wanneer de vernieuwing aan den hoofdweg geheel klaar is. De heer van Gorsel vroeg wat de plan nen zijn van B. en W. voor verbetering van den Hoofdweg. De voorzitter ant woordde, dat onderhandelingen over een soort verhardingsmateriaal, bestaande uit teer en Terofiks zijn gevoerd, doch om dit te kunnen aanwenden, zou de weg eerst onder profiel moeten worden ge bracht. Met het oog op de kosten kan hiertoe thans nog niet worden overge gaan. De noodige verbeteringen zullen worden aangebracht. De heer van Gorsel achtte het toch wel wenschelijk naar een vast plan te werken. De heer Dronkers vroeg of eenige her stellingen op de haven te Bath, o.a. de trap en de beschoeiing thans zullen wor den uitgevoerd. De voorzitter zegde toe, dat dit spoedig in orde zal komen. Verder vroeg de heer Dronkers of er toestemming is verleend om huisvuil in de Spuikom te werpen. Pogingen zullen worden aangewend om dit te beletten. Een bord zal worden geplaatst. De heer van Iwaarden vroeg of de inrij naar de haven te Bath ook kan worden verbreed, daar de nieuwste vrachtauto's niet op de haven kunnen komen. De voorzitter antwoordde hierop, dat hierover nog geen beslissing kan worden genomen. Onder handelingen hierover worden gevoerd met het bestuur van den Reigersbergschen- polder. lerseke. Woensdag zijn de eerste kreeftenkorven uitgezet. Ongeveer 25 vis- schers nemen met ongeveer 4000 korven daaraan deel langs de dijken van Noord en Zuid-Beveland, Tholen en Schouwen- Duiveland. Overal waar ter versterking der dijken steenen zijn gestort, vindt de kreeft goede plaatsen om te schuilen en daar legt men de korven uit met aas ge vuld. Benoemd tot gemeenteambtenaar voor de workloozenzorg de heer A. de Ja ger, alhier. Oost en West Souburg. Dinsdagavond hield de Yereeniging voor Chr. Wijk verpleging SouburgRitthem een leden vergadering. In zijn jaarverslag bracht de secretaris dank aan allen, die het hebben mogelijk gemaakt de zieken met Kerstmis een verrassing aan te bieden. In 1935 heeft de wijkzuster 3365 bezoe ken afgelegd. Van de 24 overledenen legde zij er 23 af. Haar zoo omvangrijk en moeilijk werk wordt zeer op prijs ge steld. Verblijdend was van den penning meester te vernemen, dat 1935 een batig slot liet van f320. De ontvangsten be droegen f2148. Herkozen werden de aftredende be stuursleden de heeren Ds G. B. Bavinck en J. de Wolf en gekozen wegens het bedanken van mevr. wed. A. A. Plugge- Korteweg en den heer A. Boogaard, mevr. A. L. Huijsman van Zwanenburg en den heer S. Vreeke. De voorzitter, Ds L. G. Spijkerboer, sprak een kort woord van waardeering aan mevr. Plugge, die op eigen initiatief de vereeniging heeft opgericht. Ook tot den heer Boogaard werden woorden van waardeering gericht, voor al hetgeen hij als secretaris voor de vereeniging heeft gedaan. Westkapelle. Gemeenteraad. Dins dag vergaderde de Raad. Aanwezig 6 le den; één vacature. Na onderzoek van de geloofsbrieven van het nieuw gekozen raadslid, den heer P. Huibregtse, werd tot diens toelating besloten. Op grond van art. 7, 2e lid van de L.O.- wet, werd een hoogere uitkeering per leerling voor de bij'z. school verleend. Deze werd gebracht van f 7,22 op f 8. In verband met een schrijven van de P.Z.E.M., betreffende een nadere rege ling van de electrische lichttarieven bleek, dat de Raad unaniem van meening was, dat deze voor de gemeente niet billijk wa ren, zoodat besloten werd daarop nog niet in te gaan. Bij de vaststelling van de verordening regelende de bouwproductie, werd o.a. be paald, dat de kooper van bouwgrond bij het in exploitatie brengen verplicht wordt bij te dragen in de kosten, noodig voor rioleering, verlichting, bestrating. Op hen, die reeds met dit doel grond ge kocht hebben, zullen deze kosten niet ver haald worden, terwijl ook in bijzondere gevallen, ter beoordeeling van den Raad, daarvan afgeweken kan worden. In een schrijven van den inspecteur van de volksgezondheid, wees deze er op, dat de gemeenteopzichters veelal ook toe zicht hebben bij de uitvoering van wer ken voor particulieren, wat hem niet aan bevelenswaardig lijkt. Van het gemeente bestuur werd daarom medewerking ge vraagd om te komen tot een gemeen schappelijke regeling op bouwtoezicht met andere gemeenten. Daar evenwel de ge meente-opzichter in deze gemeente geen toezicht uitoefent op werken van particu lieren, werd besloten, mede te deelen, voorloopig nog geen besluit te nemen. Nadat de voorz. een uiteenzetting had gegeven, wat met het streekplan „Wal cheren" beoogd wordt, werd in principe besloten op voorstel van B. en W. tot deelneming aan het streekplan „Walche ren". D.e burgemeester en wethouder Hui bregtse zullen als afgevaardigden de ge meente op een conferentie vertegenwoor digen. Uit de overgelegde rekening van den vleeschkeuringsdienst bleek deze met een zoodanig winstsaldo te sluiten, dat aan de gemeente Westkapelle een bedrag uitge keerd kan worden van f 1069. De politieverordening werd daarop ge wijzigd door er een artikel in op te ne men, waarbij het verboden is, op de beide vronen buiten de slagen te rijden. Óp voorstel van B. en W. werd besloten tot uitbreiding van werkverschaffingsobjec ten; deze worden gevonden in verbetering van de binnenwegen en de noodige werk zaamheden op de begraafplaats, waar voor een bedrag van f 2500 uitgetrokken werd. Een voorstel tot uitvoering van rio- leeringswerken in werkverschaffing werd aangehouden. Het voorstel inzake Crisissteun B werd aangenomen. De totale kosten voor de gemeente worden f 422. Nadat de voorz. had medegedeeld, dat nog dit jaar het kerkmuurtje verplaatst zal worden, en de verbinding van den hoofdweg en de dorpsstraat alsdan zeer verbreed zal worden, sloot hij de vergade ring. Oost-Souburg. Tot hoofd van den lucht beschermingsdienst is aangewezen dhr J. Geschiere. Zaamslag. Alhier is in den ouderdom van bijna 83 jaar overleden de heer J. P. Geelhoedt, die gedurende vele jaren ontvanger dezer gemeente is geweest. St. Philipsland. Tot hoofd van den luchtbeschermingsdienst te Anna Jacoba- polder is benoemd Ds Spoelstra; tot plaatsvervangend hoofd dhr J, P. van Dijk. DE STEMMING IN DUITSCHLAND. De Duitsche correspondent van de „Rot- i terdammer", die van het Propaganda- ministerie vergunning had gekregen bij het tellen der stemmen in een stemlokaal tegenwoordig te zijn, vertelt daarvan: „Met luide stem deelt de voorzitter der commissie thans mede, dat de „Volks- abstimmung" gesloten is en de deur wordt gesloten. Men staat ons toe, bij het na gaan der uitgebrachte stemmen tegen woordig te zijn en op zichzelf is dat heel wat, want aan Duitsche collega's schijnt deze mogelijkheid tegenwoordig niet meer geboden te worden. Nadrukkelijk wordt door den voorzit ter er op gewezen, dat niet-ingevulde bil jetten als geldig opgevat dienen te wor den. Voor ons begrip zouden zulke stem biljetten ongeldig moeten zijnl Tien man hebben een klein uur vlijtig en nauwkeurig te werken. Zij openen de donkerblauwe couverts en leggen de al of niet ingevulde bljeitten op stapeltjes van vijftig stuks. Een stembiljet, dat kapot uit den urn is gekomen, wordt door den voorzitter ongeldig verklaard. Van de 1150 kiesgerechtigde mannen en vrouwen uit deze vroegere hoogburcht van het communisme blijken in totaal 1138 hun stemplicht vervuld te hebben. Hiervan hebben 13 den moed gehad, het woordje neen! op 't cirkeltje te schrij ven. Een ander heeft een stukje onbe schreven papier in de stembus gestopt en wordt als lafaard gediskwalificeerd. Weer een ander heeft een waardeloos geworden briefje uit de Pruisische Staats loterij doorgegeven en wekt een algemeen gegrinnik. Daar tien heeren dicht naast elkaar om de tafel zitten, valt het uiterst moei lijk, vast te stellen, hoeveel stembiljetten oningevuld zijn gebleven. Daar deze ech ter als bevestigend worden aanvaard zou het juist belangrijk zijn geweest, dit te kunnen vaststellen! De voorzitter is met het eindresultaat glad tevreden en verzekert ons, dat het communisme in Duitschland niets meer te zeggen heeft. Wij gelooven dat graag, maar liever zou het ons zijn geweest, wanneer men ons precies had kunnen vertellen, waar deze volksstemming nu eigenlijk om gaat en waarom men den stemgerechtigden burger alleen maar de mogelijkheid heeft geboden, het woordje „ja" op zijn biljet met een kruisje aan te geven." Verdronken. In de Maas onder de gemeente Stein, is Maandagavond het vijfjarig zoontje van de familie Bertrams verdronken. Het kind was met twee vriendjes in een roeibootje op de Maas, welke ter plaats vrij diep is, aan het spelevaren. Hierbij is hij overboord gevallen en ver dronken. Hotel afgebrand. Hedenmor gen kwart over vijf ontdekte een voorbij rijdende automobilist, dat vlammen sloe gen uit de tweede verdieping van het hotel „Zwijnshoofd" te Vianen. De autobestuurder wekte den hotel eigenaar, die op de tweede verdieping, waar de brand was ontstaan, sliep. Met vrouw en kinderen kon hij bet branden de pand tijdig verlaten. De brandweer bestreed het vuur met 10 stralen en slaagde er in den stal, die naast het hotel is gelegen, te behouden. Het hotel, een gebouw van 2 verdiepin gen, is tot den grond toe afgebrand. Omtrent de oorzaak tast men in het duister. Het gebouw was verzekerd. Raadsvergadering in een watertoren. Het zal wel een unicum in den lande zijn, dat de gemeenteraad in een watertoren vergadert. In Leerdam is men er wegens gebrek aan ruimte toe moeten overgaan, het vergaderlokaal in den watertoren van de N.V. Leerdamsche Waterleiding Mij. te huren. Voorheen was de raad ondergebracht in een houten ge bouwtje achter het gemeentehuis, eigen lijk niet meer dan een schuur. Een waar dige vergaderplaats was dit zeker niet, zoodat de gemeenteraad er ondanks het vreemde van het geval, op vooruitgaat, want het nieuwe lokaal is modern en frisch. EEN WAARSCHUWING. De gewijzigde houding, die de Sociaal- Democraten in meer dan een opzicht aan nemen, men zingt nu zelfs met geest drift het Wilhelmus mag ons, zegt het Chr. Soc. Dagbl., de oogen er niet voor doen sluiten, dat het Marxcisme voor ons volk niet minder gevaarlijk is dan het nationaal-socialisme. De beginselen van de S. D. A. P. voeren ons volk ten verderve. Die beginselen blij ven doorwerken. Dat blijkt telkens. Zelfs grove godsdienstbestrijding van vroeger laait zoo nu en dan weer op. In de Maart-aflevering 1936 van „De Socialistische Gids", het maandschrift der S. D. A. P., komt een gedicht voor van Gerard den Brabander. Het is geti teld „Kinderleed" en opgedragen aan „Ger en Jan". De dichter spreekt in dit gedicht tot: zijn kind. Na gezegd te heb ben: Je oorschelp is zoo'n brooze schaal, Wie breekt haar met zijn leugentaal", laat hij daarop volgen:- Zal het de zwarte kwezel wezen, Die naarstig in den tempel bidt Om jouw behoud, maar in den vreeze Des Heeren op zijn geldbuil zit? Of is 't de zoetgevooisde zanger, Die met 't Wien Neêrlands' bloed, Piet Hein En met een psalm jou, kleine bangerd, De slaaf van 't oer-instinot doet zijn? De wereld kind zit vol bedervers; In 't donser kiemt hun giitig zaad Er is maar eene sterke verve, Die dit geniepig gif weerstaat. Die sterke kleur is 't rood: je bloed Ach, lieve tijd! mijn twijfelmoed! Dat dergelijke gedichten een plaats vin den in het tijdschrift der S. D. A. P. doet ons zien, dat het smalen op den gods dienst en het smalen op vaderlandsche liederen daar nog niet tot het verleden behoort. Het is alleen de angst voor het natio nalisme, die de sociaal-democraten een gewijzigde houding doet aannemen. Wan neer de dreiging van het nationaal- so cialisme mocht wegvallen, dan zijn het de oude Marxisten weer. En het Marxisme is een niet minder groot gevaar voor ons volk, dan het natio naal-socialisme. Beiden moeten worden bestreden. Het hier geciteerde gedicht zij ons een waarschuwing. en Gevonden voorwerpen te Goes. In de maand Maart 1936 zijn aan het bureau van politie te Goes onderstaande voorwerpen als gevonden aangegeven en zijn aldaar aldaar nadere inlichtingen te bekomen betreffende deze voorwerpen. Een paar handschoenen, zeven porte- monnaies met en zonder inhoud, een bankbiljet van f 10, een paar linnen knie beschermers, een kop van een electrische lantaarn, een paar regenbroekspijpen, acht handschoenen, negen tafelmesjes, een koperen gewicht, een zakmes, een kin- derringetje, een kanarievogel, twee hon den, vier mutsen, een zakspiegel, twee ceintuurs, een zakje met gehakt, een zil veren vulpotlood, een huissleutel, een snoer paarlen, een cahier met postzegels1, een ring met sleutels, een R.-K. kerkboek je, een ijzeren hamer, een leesboekje, een auto-sleutel, een rijwielbelastingmerk '35- '36 met etui, een pakje met polohemden, een kwartje, een achterschot van een handkar, een snoeimes, een actetasch met schoolbehoeften, een springtouw, een pot lood met nikkelen montuur, een porte feuille met inhoud, en een voetbal. Middelburg. Gevonden voorwerpen hangertje, H. de Jong, Latijnscheschool- str. D 25; bos sleutels, J. Wisse, Punt- poortstr. O 210, hondenpenning (88), J. de Pauw, Heerengracht M 13, huissleutel, J. Lorier, Noordweg A 88; kinderjasje, Schu-ilwerve, K. Giststr. A 130; kinder- port. met inh., J. Kraak, Vlasmarkt K 165; portemonnaie, Lambermont, Dam Z.Z., G 29; gouden manchetknoop, A. Munter, Veerscheweg B 65; belastingmerk Cosijn, Gravenstr. I 252; belastingmerk, G. v. Belzen, St. Laurens A 59; belasting merk, Geers, Zach. Jansenstr. W 115; dameshorloge met ketting, Geerse, Noord- weg R 22; zadeldekje (gehaakt), A. Bec kers, Dam N.Z. N 17; damesrijtviel, ring sleutels, B. v. P.; port. met rozenkrans, J. Bayens, Singel D 25, Arnemuiden; port. m. inh., C. v. Sluijs, Eigenh.str. P 236; bankbiljet, directeur postkantoor, M'burg; poloeaps (muts), B, Sinke, Vliss.str. I 171; port. met inh., de Jong, Noordweg B 162; collier, J. Melse, Seisweg R 95; belastingmerk, S. Brouwer, L. Singelstr. W 175; damesport. m. inh., Timmer mans, Nederstr. G 110: D.K.W.-sleuteltje, B. v. P.; mantelband, J. v. d. Berge, Bleek E 94; hondenpenning (13), J. Kreeke, Werwerijstraat E 120, Domburg; kin- derportemonnaie met inhoud, ds Spij kerboer, Oost-Souburg 22; vulpen, C. v. Riet, Oostkerkplein N 161; zakmes, J. Verhage, Dampoort T 164; fluweelen bandje; J. Schuilwerve, Zuidsingel E 42. A. R. J. A. Orgaan van de Anti-Revo lutionaire Jongeren-Actie. Gaarne vesti gen wij op dit orgaan nogeens de aan dacht. Niet alle nrs zijn even belangrijk, maar als regel bevat A. R. J. A. leerzame bijdragen, vooral van belang voor het ma ken van inleidingen. Zoo geeft het Febru- ari-nr, een studie-schets van Dr J. W. G. Scholten over Keuchenius. Belangrijk is ook de voorlichting die gegeven wordt over de wijze waarop deze schetsen en ander studie-materiaal moeten worden ge bruikt. Dit orgaan is in de eerste plaats bestemd voor de A. R. J. A.-clubs. Maar onze Kiesvereenigingen zullen geen on verstandige daad doen wanneer zij1 zich op dit blad abonneeren en zorgen het steeds bij; de hand te hebben. Adm. adres E. van Ruller, Aalten. Buitenleven. Herwig's maandblad voor zelftuinieren en natuurgenot vestigen wij gaarne nog eens de aandacht. Het is mooi uitgevoerd en bevat naast prach tige illustraties een schat van wetens waardigheden. Voor de bij uitstek practi- sche vragenbus is steeds veel belangstel ling. Uitgave A. J. Herwig, Bussum. De dokter in huis. Dit populair tijd schrift voor de volksgezondheid verschijlnt den laatsten tijd in een nieuw fleurig jasje. Een verandering het oog wil toch ook wat hebben die een verbetering ge noemd kan worden. Van meer belang is echter de inhoud. En die blijft op peil. Dat ook naar actualiteit wordt gestreefd, blijkt om. uit de artikelen van Dr M. L. van der Stempel over: De luchtoorlog en de bescherming van de burgerbevolking. Van den verderen inhoud noemen wij speciaal de medische brievenbus, die steeds belangrijke wenken bevat. Uitgave La Rivièro Voorhoeve, Zwolle, Van het Blnnnnhnf. Grepen uit hot parlementair debat, Uit hot l*eit, dat nu reeds een deel van den vierden jaargang verschenen is, zou men kunnen opmaken, dat deze uitgave genoegzaam gewaar deerd wordt. Nu, dat mag ook wel. De „Handelingen" zijn nu eenmaal niet voor ieder en dit geldt ook voor politieke en andere organisaties bereikbaar on de kranten verdwijnen vaak even spoedig als ze gekomen zijn. Daarom zijn deze grepen vrij breede letterlijke aanhalin gen uit het parlementair debat van veel belang. ^let valt voor den redacteur in den wintertijd niet mee om „bij" te blijven. Zoo geeft het pas verschenen nummer pas de behandeling van de con centratie van het Bijz. Onderwijs in de Kamerzitting van 10 Dec. 1935. Maar dat komt in den slappen tijd naar de er varing leerde, weer in orde. Uitgeefster is de N.V. „De Graafschap", Aalten. Feiten en cijfers. Bij dezelfde uitgeef ster verschijnt ook „Cijfers en Feiten", gids voor het politieke en sociale leven. Elk nummer geeft een groot aantal arti kelen, waarvan verwacht wordt, dat het gemakkelijk kan zijn als men ze bij de hand heeft. De waarde van deze uitgave is proefondervindelijk gebleken. DOOS 20CT. T.UBE 40 EN 60 CT. Politierechter te Middelburg. Zitting van Dinsdag 31 Maart. D. F., 19 j., venter te Biervliet, wegens mishandeling van J. J. van de Sande. Eisch en uitspr. 14 d. gev. str. E. B., 18 j., landb.knecht, te St. Jan steen, wegens mishandeling van Arthur de Neijs. Eisch en uitspr. f20 of 10 d. h. E. v. D., 42 j. huishoudster te Diest (België), wegens het doen wegnemen van een vloermat, toebehoorende aan A. J. Hiaartsen te Schoondijke Eisch en uitspr. f 25 of 10 d. h. A. de G., 20 j., landb.knecht te Zuid- dorpe, wegens diefstal van een rijwiel, toebehoorende aan L. E. de Maere te Overslag-Wachtebeke. O.M. niet ontvankelijk verklaard. H. v. P., 20 jaar, arbeider, te Graauw, wegens diefstal van twee konijnen. Eisch en uitspraak 1 mnd gev. straf. C. I., 35 j., koopman, Fr. I., 27 jaar, chauffeur, en'P. L. v. d. B., 58 jaar, vlas bewerker, allen te St.-Jansteen, wegens beleediging van den rijksveldwachter Beke en den Jachtopziener van den Bran ds. Eisch en uitspraak, ieder f 15 b. of 10 d. h. J. M., 32 jaar, werkman te Clinge, we gens mishandeling van P. Rottier. Eisch: f 15 b. of 10 d. h. Uitspraak f 10 b. of 5 d. h. F. J. V., 28 jaar, werkman te Biervliet, wegens diefstal van een rijwiel te IJzen- dijke. Eisch en uitspraak: 3 mnd gev. straf. N. J. 0., 30 jaar, koopman, verblijven de in een woonwagen te Bergen op Zoom, v/as op 4 Febr. 1936 door den Politie rechter bij verstek veroordeeld tot 14 d. gev. straf, wegens beschadiging van een voorruit van de auto van W. Ch. Ga briels te Kruiningen. Tegen dat verstek- vonnis was hij in verzet gekomen. Eisch en uitspraak bekrachtiging van het ver stek-vonnis. Cassatieberoep verwor pen. Bij1 arrest van den Hoogen Raad der Nederlanden is verworpen het cassa tieberoep ingesteld door J. 0., 52 j., zon der beroep1, wonende te Middelburg, tegen een vonnis van de rechtbank te Middel burg, waarbij hij wegens overtreding van de Jachtwet werd veroordeeld tot een geldboete van f 5 of 5 d. h. en verbeurd verklaring van het geweer, daarvoor te betalen f 15 te vervangen door 10 d. h., een en ander met vernietiging van het vonnis van den Kantonrechter te Middel burg, tegen welk laatstgenoemd vonnis hooger beroep werd aangeteekend. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 2 April: Matige, tijdelijk afnemende Z.-O. tot Z.-W. wind, aanvankelijk betrokken tot zwaar bewolkt, met eenige regen, later opklarend, weinig verandering in tempe ratuur. Stand van hedenmiddag 3 u. Licht op voor fietsen Donderdag 6 u, 54 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 8