DE ZEEUW Oe Ooclitervan den Opperrechter tweede blad Tallen conpondagen onder de wet op de nitverkoopingen De Marchant gaat al marchandeeren. Uit de Provincie feuilleton Verblijdend resultaat. Zoeklichtjes. VAN DINSDAG 31 MAART 1936, Nr 154. Eerste zaak voor den Hoogen Raad. re De advocaat-generaal bij den Hoogen Baad mr Wijnvelt nam gisteren conclu sie in de eerste zaak bij dit college aan hangig gemaakt betreffende de wet op de uitverkoopingen en opruimingen. Een firma heeft in een ütrechtsch blad „coupondagen" aangekondigd. De Utreoht- sche kantonrechter zag daarin, aangezien de Kamer van Koophandel geen vergun ning had verleend, een overtreding van de wet, en veroordeelde de firma tot f 5 boete. De firma ging van deze uitspraak in cassatie. pT Mr Wijnvelt merkte op dat de hoofd regel der wet is: een verbod tot uitver- koopen en opruimen, en al wat daarop gelijkt, te houden zonder vergunning, f! Spr, meent, dat men ook maandelijk- gche uitverkoopingen niet mag houden dan met toestemming van de Kamer van Koophandel. Zou de tegenovergestelde op vatting juist zijn en de aankondiging coupons" elke maand niet onder de wet vallen, omdat het woord „opruiming' niet Mfehruikt wordt, aldus de advocaat-ge neraal dan zijn in vrijwel elke zaak Opruimingen mogelijk, en wordt de toe stand weer zooals die was voor de wet. K Een zaak in conserven b.v. die gewoon zou zijn, elke week haar voorraden te ver nieuwen en aan te vullen, zou dan ook elke week opruiming kunnen houden on der het motto „oude blikjes, pas twee weken in huis", wanneer zij maar het woord „opruiming" verzweeg. Meermalen heeft de minister bij de behandeling van het wetsontwerp opgemerkt, dat het geven van eenigszins vage omschrijvingen bij dit wetsontwerp onvermijdelijk was. Be gripsbepalingen zijn daarom vrijwel ach terwege gelaten en het komt mij zeide mr Wijnvelt daarom juist voor, bij de JËruime redactie der wet niet teveel waardo te hechten aan haar geschiedenis, d.w.z. aan de uitlatingen, welke gedaan zijn bij de besprekingen, nl. in dien zin, dat daar uit zou volgen, dat die ruime tekst ruim uitgelegd zou moeten worden. Op deze gronden werd geconcludeerd tot verwerping van het beroep. De Hdoge Raad zal op 4 Mei a.s. arrest wijzen Wij' lezen in de „Standaard": Over gebrek aan belangstelling kunnen de Nationaal-Socialistiscbe afgevaardig den in de Eerste Kamer niet klagen. Geen middel wordt verzuimd om in den verwarden gedachtengang van 's hee ren Musserts volgelingen eenige helder heid en orde te brengen. i Daar die verwarring niet gering is, moet vanzelf wel heel veel zorg aan ben wordèn besteed. Het gevaar, dat deze teere belangstel ling de bescheidenheid van de Nat.-So- cialistische parlementariërs op te zware proef zal stellen, wordt bezworen door pijnlijke maar noodzakelijke herinnering aan tekortkomingen in hun eigen kring. Aan krachtdadige pogingen tot verhef fing en opvoeding heeft het waarlijk niet ontbroken. Zoo mag met voldoening worden gewe zen op hetgeen zich afspeelde tijdens de behandeling van Defensie-begrooting en Defensiefonds. ^Hoog blies de heer de Marchant et d'Ansembourg van den toren met de her innering aan zijn militaire loopbaan ge durende den wereldoorlog, zdjln lofspraak op de nationale bonding van de Musset - tiaansche beweging, die de partijten der rechterzijde dwong haar aandacht aan de zaak der landsverdediging te wijden. Snijdend was de herinnering van Prof. de Savornin Lohman aan het feit, dat deze „ancien combattant" niet voor Neer- lands zaak zijn krachten had gegeven, maar onder de banier van den Pruisi- schen adelaar gediend had. Snijdend was ook zijn opmerking, dat de partijen der rechterzijde reeds lang op de bres stonden voor 's lands defensie toen de nat.-socialistische propagandist Ds van Düyl de schare nog met zijn ont- wapeningisideeën zocht te bedwelmen. Zoo zwart is het nationaal-socialisfi- sche hemd niet, dat dit alles den Moriaan zou zijn gewassehen. Eenige vooruitgang is reeds te consta- teeren. Zoo heette nog twee maanden geleden het leenen van geld door den Staat tegen rente principieel te eenenmale on aannemelijk. Thans verkondigde de h.eer de Mar chant et d'Ansembourg, dat één procent geoorloofd was. Wie zoo weet te marchandeeren is voor verbetering vatbaar. Daar wordt aan gewerkt l 84.) _o_ Hij ging snel voorwaarts, over heuve len en door dalen, door heggen en over slooten, steeds noordwaarts aanhoudend. „Laat hen zoeken, ha, laat hen ijverig zoeken riep hij eindelijk, „zij zullen hem niet vinden. Neen, zij zullen hem schermen"1' G°d Zal Z^n ^zalfde „Zoudt gij mij niet eens willen zeggen 06 Sb wist waar ik was?" zei Trelaw ney „Buiten Taunton verliet ik u. Hoe !s ™°gelijk, dat ik u vier en twintig uur later te Bastingloke aantref?" mant °J i mari bleef Hij: stapte inn o- tm i T0°? en Trelawney, ofschoon blijven 7 d moeite om hem bij' te °°k'" hij daarop voort, avnnrl in ^°^ge.. "vrouw was, die gister- .dat rbtuig zat?" „Wat rijtuig?" wachtte?^ buit6n Taunton °P mij «Wat doet dat er toe?" riep de oude "Kan de Heere niet zelfs Zijn Nederlandsch Jongelings Verbond. De Zeeuwsche Provinciale Bondsdag van het N. J. V. zal dit jaar gehouden worden op den 2en Paaschdag te Mid delburg. De morgenvergadering draagt een huis houdelijk karakter. In de middagvergadering hoopt o.a. te spreken de Algem. Secretaris de heer G. Tabak. Muziek en zang zullen de noodige af wisseling brengen. Do avondvergadering zal ditmaal een bijzonder karakter dragen. De Prov. Voorzitter, Ds J. J. Homburg uit Goes, zal na vele jaren van toegewijden arbeid, als zoodanig afscheid nemen. Door een groep leden der afdeelingen Axel, Sluis kil en Ter Neuzen (plm. 60 dames en heeren) zal worden opgevoerd het spreek koor: „De Poort". Minimumprijs voor mosselen. De Staatscourant van 'gisterenavond bevat de „Grisis-Mosselenbeschikking 1036". Blijkens deze beschikking wordt een minimumprijs, bedoeld in het lid 1 van artikel 5 van het Grisis-Mosselbesluit 1936 als volgt vastgesteld: 65 cents per 90 kg. voor wilde mosselen, fl.50 per 100 kg. voor gekweekte mosselen. Deze prijzen gelden ter plaatse (aan- voerplaats) overboord. De prijs, genoemd in artikel 5 lid 2 van het Grisis-Mossel besluit 1936, is vastgesteld op f0.50 per 100 kg. Goes. Op verzoek vestigen we de aan dacht op de advertentie in dit nummer, waarin de heer Harthodrn, Muziek leeraar alhier, een openbare les met zijp leerlingen aankondigt, te bouden a.s. Za terdag 4 April 's avonds 7 uur in het Schuttershof. Boeken die aan de orde z ij n. Ter gelegenheid van de Boe kenweek heeft gisteravond dr P. H. Rit- ter in het Schuttershof gesproken over „Boeken die aan de orde zijn". Spr. werd ingeleid door wethouder Doodbloed, die hem, de schrijver van „Zeeuwsche mijimeringen", hartelijk ver welkomde in de Ganzenstad en voorts op merkte dat het eigenlijk jammer is, dat er nog een Boekenweek noodig is om het publiek de waarde en beteekenis van het boek bij te brengen. Spr. memoreerde de Bijbelwoorden, dat veel lezen vermoeienis der geestes is en dat wie naar kennis streeft zich smart vergadert, maar zich vermoeien is geen ondeugd en ook smart kan een bron van vreugde vormen. Hierna besteeg dr Ritter bet podium en verklaarde, dat bijl dezen avond niet taai en niet te lang zou spreken, maar als een vlinder fladderen wilde van hoek tot boek. Spr. wilde zich eerst bezighouden met de vraag, wat de literatuur eigenlijk is en zei geen beter antwoord te weten dan hetgeen Dirk Coster in het jongste boek geschenk schrijft, n.l. dat de literatuur, 't boek, de lezer zelf is dat is zijn eigen wezen uitgesproken; 't geopenbaarde men- schelijk zijp, waaraan wij' allen deel heb- vjjanden gebruiken, om Zijn wil te doen? Laten wij ons dan verbeugen in onze vrij heid. Laat ons ook luisteren naar de stem van den Allerhoogste en trachten Hem te gehoorzamen." Telkens weer trachtte Trelawney in lichtingen van den ouden man te ver krijgen. Hü wilde echter niet vertellen, vanwaar hij kwam, noch waarheen hij ging. Nu en dan, als de maan van tus- scben de donkere wolken uitschoot, hief hij; zijn handen ten hemel en sprak over de oordeelen 'Gods, die gewisselijk over den Koning en diens onrechtvaardigen rechter zouden komen; maar geen woord sprak hij over zijn plannen of over iets, dat Benedictus zoo gaarne wilde weten. En toch stelde de jonge man vertrou wen in hem. Wie en wat hij ook mocht zijn, hij haatte den Koning en hij bracht hem de vrijheid. Daarenboven, als hij' er niet geweest was, zou de jonge Cornish- man niet geweten hebben, wat hij moest doen. Hij kende het land niet en was er zeker van, dat sergeant Binks alle po gingen in het werk zou stellen, om hem weer gevangen te nemen. Na verscheidene uren geloopen te heb ben, zag Benedictus, dat zij dicht bij' een stad waren. Zij gingen door een laag- liggend land, zoodat zij niet ver vooruit konden zien; toch werden de huizen tal rijker. VERKIEZING VAN WETHOUDERS BUITEN DEN RAAD. Een adres uit Wageningen. De heeren jhr. ir. W. Laman Trip en dr H. J. G. Tendeloo te Wageningen hebben een adres gericht aan minister Colijn, waarin zij hem verzoeken het initiatief te willen nemen: 1. tot het aanbrengen van een wijlziging van art. 86 der gemeente wet, luidende: Art. 86. De wethouders worden door den Raad uit zijn midden benoemd en daarin de woorden „uit zijP midden" te doen vervallen, 2. de als ge volg hiervan noodzakelijke wijzigingen te doen aanbrengen in de wettelijke voor schriften. In de toelichting op dit adres wordt o.a. gezegd, dat adressanten de laatste jaren hebben ervaren, dat het niet mo gelijk is geweest uit de door de burgerij gekozen gemeenteraadsleden een college van burgemeester en wethouders samen te stellen, dat berekend is voor de veel omvattende taak die thans wordt gesteld. De beslissing over belangrijke gemeen tezaken is daardoor in handen gelegd van wethouders, die onvoldoende onderlegd zijp en niet in staat zelfstandig een juist oordeel te vellen. Het wethouderschap is een politieke partijvoorpost geworden. Naar voren komen thans figuren, die be paalde politieke stokpaardjes moeten be rijden. Adressanten willen daarom de mogelijkheid geopend zien, anderen dan raadsleden tot wethouders te kiezen. In dezen tijd van overgang ie het h.i. dringend noodig bekwame, betrouwbare menschen met kennis, beschaving en er varing de leidende bestuursposten te doen bezetten. ben. Literatuur is de preciese registratie van den mensch, van ai wat er in hem leeft, vanaf zijn meest primitieve diepten waar zajpi donkere hartstochten gedoken lig gen, tot aan de hoogten van zijn geest, waar iets goddelijks in hem begint. 't Boek gaat ons aan, zei spr,; 't dringt zich aan ons op, maar laten wij' alleen het beste nemen. Spr. waarschuwde tegen den publieken smaak, die dan bijl „Me- rijPtje" zweert, dan bij den „Klop op de deur" en dan weer bij „Bartje". Laten we lezen waar we plezier in hebben, dan, concludeerde Spr., komt de sympathie voor het boek er vanzelf. In dit verband waarschuwde dr Ritter ook om al te veel waarde te hechten aan de critiek. Hierna behandelde dr Ritter meer in formatief dan critisch een geheele serie pas verschenen boeken, waarvan hij! de meeste keurde op hun literaire kwalitei ten en enkele ook ijkte op hun moreel ge halte. Na de pauze heeft dr Ritter een karak teristiek gegeven van Arthur van Schen- del en zijn werken en ging toen, al analy seerend, zóó diep, dat de meesten van zijn toehoorders hem wel niet geheel zul len hebben kunnen volgen. Ritter noemde v. Schendel de grootste figuur onder de Nederlandsohe prozatoren, niet alleen omdat bij evolueerde van bet impresso- nisme naar den zakelijken eenvoudigen en toch gestyleerden verteltrant, maar vooral omdat niemand als hij het wezen der Ne derlanders, dat beheerscht wordt door een drang naar de verten en een hang naar eigen omgeving, begrepen en ver beeld beeft. Spr. keurde hem daarom den Nobelpiijis waardig. Met veel gevoel beeft dr Ritter nog een fragment uit Van Schendels jongste boek „Avonturiers" voorgelezen. Het slot- en dankwoord is gesproken door burgemeester Van Dusseldorp, die a.m. wees op de cultureele waarde van het boek en den rijkdom van boekenbezit. lerseke. De noodlijdende oes- tervisscherij. Een bewijs, dat de oestercultuur op de Ierseksche en Berg- sche Bank bijna geen resultaten meer oplevert, is wel het volgendeEen oes terfirma liet door een visschersboot zon der motor een perceel op het enkele ja ren geleden beroemde „Noorden" (een onderdeel der Ierseksche Bank) afvis- schen en schoonmaken. Na 5 weken vis- schen en opruimen werden ongeveer 3000 bennen schelpen met slippers en mosse len dik bezet, gevischt en vernietigd. Van dit perceel kwam ongeveer een oesterbeen met oesters. Dit is 40 „Waar zijn wij?" „Dit is een stad, waar de Heere Zijn machtigen arm getoond heeft. Hier werd een slag gewonnen en ook weer verloren. Maar de legerscharen des Heeren behaal den eindelijk de overwinning. 'Hier wor den, inweerwil van de booze tijden, nog vele getrouwen gevonden." „Ha, hier staat een kasteel en daar stroomt een rivier. Ik ben hier al eens vroeger geweest. Dit is Reading". „Ja." „Maar de stad is vol soldaten des Konings", fluisterde Benedictus. „Toch leidt de Heere u hierheen". Zonder een woord meer te spreken ging hij' hem voor naar een groot huis, dat bij' den buitenmuur van het Kasteel van Reading stond. Hij liep door den tuin als iemand, die den weg wist; en toen zij- tenslotte een overwelfden door gang bereikten, zocht hij naar den klop per alk, iemand, die wist wat hij' deed. Eenigszins ruw hield Trelawney den arm van den ouden man terug. „Gij brengt mij in gevaar", riep hij uit. „Ik ben u gevolgd, omdat ik op u vertrouwde, maar nu zult ge mij zeg gen, waarom ge mij hierheen gebracht hebt en wat uw bedoeling is". „Zoo waarlijk de Heere leeft en mijn ziel leeft", riep de oude man, „ik ben uw vriend en leid u tot de vrijheid. kg. plm. Van ditzelfde perceel kwamen 6—<7 jaar geleden ieder jaar ongeveer 500700 bennen zuivere oestertjes van 20—25 kg. de 1000. Een ouder voorbeeldVan een der be roemdste perceelen op de Ierseksche Bank, n.l. van 113, een perceel dat jaren lang ongeveer 2300 gulden per jaar pacht opbracht, kwamen na een week visschen met 2 motorbooten ongeveer 400 kg. oesters, die vanwege de kwaliteit wel on verkoop baar zullen zijn. Deze kosten nu aan schoonmaken en visschen (dus zui ver arbeidsloon) ongeveer f 250, om van exploitatie en pacht nog niet te spreken. Het is dan ook niet te verwonderen, dat een lid der Tweede Kamer de oesterkwee kers den raad gaf om een adres te doen circuleeren, waarin de minister van land bouw en visscherij nog eens op hun noo- den wordt gewezen. Daar zijn nu een paar oesterkweekers mee aan het rond gaan Het behoeft geen betoog, dat druk wordt geteekend. Wolfaartsdijk. Gemeenteraad. Maandag vergaderde de Raad. Afwezig wegens een overkomen ongeval dhr Bood. Aanwijzing geschiedde der dagen volgens de winkelsluitingswet art, 9. Bepaald werden de Woensdagen van 21 Mei tot 4 Oct. tot 's avonds 10 uur. De politieverordening werd zoodanig gewijzigd, dat de burgemeester de be voegdheid verkrijgt om bij eventueele on geregeldheden of mobilisatie de herber gen te sluiten en den verkoop van alcohol of zwak-alcoholhoudende dranken te ver bieden. Op voorstel van B. en W. werd be sloten tot opheffing van de plaatselijke schoolcommissie. Op voorstel van B. en W. werd be sloten tot het aangaan van een gemeen schappelijke regeling inzake toelating van leerlingen tot de openbare Ulo-school te Goes. Op een verzoek van de oudercom missie der O.L.-school te OudJSabbinge om een bijdrage voor de kweekeling met acte, werd na eenige bespreking gunstig beschikt en besloten f 80 (gevraagd was f 120) toe te staan. (Vóór de beide weth. en dhrn Lindenbergh en van Vliet, tegen dhrn D. Goetheer en J. van W%I). Op voorstel van B. en W. werd in principe besloten tot het overnemen in onderhoud van de provinciale Komweg LepelstraatKaraemelksput. Eveneens werd op voorstel van B. en W. besloten tot het onttrekken aan den openbaren dienst van een gedeelte van de gedemp te sloot aan den Achterweg. Verder werd besloten van de Ned. Herv. Kerk de ge dempte sloot aan de oostzijde van den Achterweg totaal 150 vierkante M. te fcoopen voor de som van f 90 totaal. Op voorstel van B. en W. werd beslo ten inzake loonbijslag aan landbouwers, dat 3 landbouwers hiervoor in aanmer king komen, n.l. M. J. Mol, Joh. Klompe en H. van Waarde. Besloten werd een bijdrage te verlee- nen aan het Crisis-Comité van f70. Op voorstel van B. en W. werd een crediet van f50 toegestaan voor de te houden luchtbeschermingsoefening op 16 Mei. Het eindresultaat van de in 1935 ge houden Unie-collecte voor Scholen met den Bijbel, is, dat in totaal door 650 Locale Comité's is ontvangen f 77204.42. Dit bedrag is lager dan de opbrengst over 1934, wat niet te verwonderen valt. Toch blijft het een resultaat, dat ver blijdend en bevredigend mag worden ge noemd. Als in dezen voor velen zoo zwaren tijd nu er bovendien zooveel gevraagd en geofferd wordt voor kerk en diaconie en allerlei andere doeleinden nog geheel vrij willig een bedrag van ruim f77.000 voor de scholen met den Bijbel wordt bijeen gebracht, dan blijkt daaruit dat de lief de voor 't Christelijk onderwijs, toch nog niet is verflauwd en dat de band tusscben school en ouders nog wel degelijk gevoeld wordt. En dan blijkt daaruit ook, dat de in sommige kringen gegeven voorstelling als ■zouden de voorstanders van de Christe lijke school er maar op uit zijn zooveel mogelijk uit de staatsruif te plukken er geheel naast is. Vrees niet, antwoord vrijmoedig en alles zal terechtkomen". Hij sprak zoo opgewonden, dat Tre lawney hem, in weerwil van zichzelven, vertrouwde. Hij hoorde den luiden klank van een bel binnen in het huis en even later klonken naderende voetstappen. De deur werd geopend en een bediende zag hen verwonderd aan. Peter overhandigde hem een blad per kament en zeide: „Voor hem, die de mij ter draagt, ja, voor hem, die het Woord Gods stoutmoedig verkondigt. De opper herder is hier, nietwaar?" De bediende verliet hen met een angsti- gen blik in zijn oogen, doch kwam snel terug. „Wilt gij. miji maar volgen?" sprak hij). Trelawney volgde zijn makker als een slaapwandelaar. Alles was hem vreemd, maar zijn avontuurlijke geest behaalde de overwinning. Hij wilde gaarne weten, waarheen Pe ter hem geleid had. Spoedig daarop werden zij in een groo- te, lage kamer gebracht. Langs den eenen muur stonden planken vol folianten, en er waren ook andere teekens, waaruit bleek, dat deze kamer voor bibliotheek diende. Bovendien waren de wanden be hangen met wapens en oorlogs-tropheeën. Peter zag nieuwsgierig rond, nadat de Als.... Als het Kabinet-Colijn begon met alle politieke organisaties op te heffen, alle bladen die ook maar eenige critiek op de Regeering hebben te verbieden, allen die den moed zouden hebben zich in afkeu renden zin over het Kabinet uit te laten in de gevangenis of een concentratiekamp op te sluiten, alle propaganda in afwij kenden zin onmogelijk te maken, alle nog bestaande bladen te noodzaken den lof van de Regeering te zingen. En als dan een verkiezing werd uitge schreven, waarbij men na een indrukwek kende propaganda zich mooht uitspreken over de vraag of men met de Regeering van oordeel is, dat Nederland niet door vreemde machten moet worden geknecht, welke waarde zou men dan aan zulk een oordeel van het volk over het gevoerde Regeeringsbeleid toekennen? Naar ik vermoed een bitter beetje. Mij dunkt, hetzelfde geldt ook van de stemming in Duitschland. De voorbereiding en de uitvoering was een knap stuk werk. En de uitslag heeft geheel aan de verwachtingen beantwoord. Maar eenige werkelijke waarde heeft zoo'n uitspraak niet. OPMERKER. Door den burgemeester werd nog medegedeeld, dat ingeko men was het wetsontwerp tot opheffing van de gemeente Katten dijke. Aan de leden werd een uittreksel hier van ter hand gesteld. Bij de rondvraag stelde het lid Goet heer voor om de lantaarn in de Lepel straat staande bij de schutting van J. Poleiji te plaatsen voor den ingang van het villaterrein. Dit vond algemeen goed keuring. Hierna sluiting. Arnemulden. Maandag geraakte per ongeluk een circa 2Va-jarig jongetje dicht bij de ouderlijke woning in een modder sloot, waarin het zoo goed als geheel wegzakte. Gelukkig mocht men er in sla gen het kind te redden. Aagtekerke. Dammen. Zaterdag speelde de heeren A. Kotvis te Zuidzande en L. Bosselaar te Aagtekerke om het kampioenschap van Middelburg. Uitslag 11. De partij gespeeld tusschen de heeren L. Bosselaar en J. Snoodijk ein digde in 20 in het voordeel van Bos selaar. Doordat de heer Snoodijk te Goes zich heeft teruggetrokken zal de wedstrijd om het kampioenschap van Zeeland tus schen bovengenoemde heeren moeten worden uitgespeeld. Westkapelle. Loop der bevolking over Maart. Ingekomen: Gerard Pieter Sturm, Waterb.opz., uit Oost-Souburg; Marinus Plaizier, marechaussee uit Apeldoorn; Marinus Jacob "Wïllemsen en gezin uit Vlissingen. Vertrokken: Willemina de Pagter, dienstbode naar Vlissingen; Huibregt Minderboud, waterb. opz., naar Rittbem; Willemina Brasser, dienstb. naar Dom burg. TOERWAGEN-RONDRITTEN. Brief van den minister aan de colleges van Ged. Staten. De minister van Waterstaat heeft in verband met de onjuiste opvatting, welke bij vele belanghebbenden blijkt te bestaan omtrent de toepasselijkheid van de wet „openbare vervoermiddelen" op de z.g.n. toerwagen-rondritten tot de colleges van Ged. Staten in de verschillende pro vincies een missive gericht, waarin bij als zijn meening uitspreekt, dat deze on juiste opvatting blijkbaar is ontstaan of althans versterkt door het Kon. Besluit van 15 Maart 1934 no. 55. Het komt den minister voor, dat door velen aan bovengenoemd K.B. een verder gaande beteekenis wordt gehecht dan bij nauwkeurige lezing juist blijkt, wijl dat K.B. geen beslissing inhoudt op de voor de werkelijke toerwagenritten zoo belang rijke vraag of art. 15 van de wet „open bare vervoermiddelen" van toepassing is bediende hen verlaten had. „Overal, over al vertrouwen de menschen op vleesche- lijke wapenen," riep hij uit, „toch is de arm des Heeren niet verkort, noch Zijn oor doof geworden." „Zeg mij', waarom gij mij' hierheen ge bracht hebt," riep Benedictus toornig uit. „Giji behandelt mijl alsof ik een kind was. Wiens huis is dit en wien zal ik hier ontmoeten?" „Een, aan wien gij voortdurend denkt," zei Peter. „Luister". TrelawDey's hart klopte luid, toen hij voetstappen hoorde naderen. Zou hij' weer de vrouw zien, die hij' nóg liefhad? Speel de zij' een rol in dit mysterie? De deur werd geopend en hij' stapte vooruit. Doch slechts één schrede. Die binnenkwam, was niet Mary Jeffreys, maar John Trelawney, de bisschop van Bristol. Het gelaat van den jongen man werd bleek, toen zijn blik dien van zijn bloed verwant ontmoette, maar hij sloeg zijn oogen niet neer. De oudere stond voor hem, meer als een generaal, die zijh le ger in den slag aanvoert dan een geeste lijke, toch was zijn gelaat vriendelijk, of schoon ernstig. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 5