Rijksdagverkiezing in Duitschland. De Mand in het Verre Oosten. Negen en negentig procent stemt voor Hitier. MAANDAQ 30 MAART 1936 DAGBLAD VOOR DE PROVINCIE ZEELAND 50e JAARGANG No. 133 Telefoonnummer 11. De voorlooplge officieels uitslag van de stemming ls als volgt: Het aantal stemgerechtigden bedroeg 45.408.191. Uitgebracht werden 44.932.938 stemmen, dat ls ongeveer 99 procent van het totaal aantal. Van deze stemmen waren er VOOR HITLER 44.389.140, d. 1. bijna 99 procent (juister 98.79 pCt.) van het aantal uitgebrachte stemmen. TEGEN Hitler waren 542.898 stemmen. De oorlog in Abessynië. Weet Gij waarom Uw spijsvertering niet goed werkt? Volg de M.S.S.-gewoonte Belangrijkste Nieuws Binnenland je de zin nog be- t nakijken, Gelukkig hond niet zoo lang Ga je alweer naar urntjes klinkers in- w 11n w1 w tt ssch n wnnr rm w tr w s. tzw.n.nzw.m- r moeten de hokjes naar beneden, het- ils de eerste regel, me naam van een n wit. »ord voor nooit, nderen buiten mee lelderland. aan de Noordzee TANTE DOLLIE. HET BOSCHHUIS wist hij zelf met het eigenlijk maar toch zoo'n pijn" 1 haast niet meer." jn er zoo, nog een ioudewijn haar te igen voeten ook wel vast allemaal stuk en voet omhoog om in, maar Hen trok naar op, anders ga er, een is heusch al een schoongewaai- an brak de zon even les ineens weer een n gaf. lijk, waren ze vlak even volhouden, o, meer, hielden die de kust was het wa- r, kijk eens, ze kon- in liggen, nog maar toch uitgevoerd?'' hij hun druipnatte uilde gezichtje zag; id hij zoo even ge- .k gebeurd?? al" riep Boudewijn plasten ze door het ben er, ik ook, ik ,ar klauterden ze te- je op, en daar ston- h oenen om den nek de dokter ze aan, hij naar hem keek, delijk werd, of ver aar? verlegen bij elkaar, vroeg naar wat er i de tongen los. kter hen in de rede, *st zoo gauw moge- en, als je zooiets nu zomerdag doet, maar Is vandaag.be- zijn nieuwe wager m stond te bibberen kou. om het hardst, wi? en is!" Len meteen al door raar Han bleef ach- kun je niet loopen?" haar toe; heel voor vooruit te komen, ze licht, want o, haar kijken". Ja, er zat en. „Dat komt van ze, „er zaten zulke en voor ze wist wat dokter haar opgetild [ens naar de auto. eerst eens kijken, of 3g druipend van het kwam een rolletje n handdoek met een dit maar aan, maar hoor, dan zal ik zoo kijken." Een dun le langs z'n been. meer uit de koffer, en een handdoek, mee af konden dro- rijna heelemaal door schoongeveegd. De tte alles in kleur en )erend, trachtte zich a, Uitg.: N.V. Uitgevers-Maatschappij „Luctor et Emergo" ter exploitatie van het blad „De Zeeuw". Bureaux Lange Vorststraat 70, Goes. Postchèque en Girorekening 44455 Bijkantoor Middelburg: Fa BOEKHANDEL J. J. FANOY, Lange Burg B 16, Tel. 28. Directeur-Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA. Abonnementsprijs i2.50 per kwartaal, weekabonnementen voor Middelburg, Goes en Vlissingen 0,20. Losse nummers 5 cent. Advertentiën SO cent per regel Ingezonden mededeelingen 60 cent per regel Kleine Advertentiën Dinsdags en Vrijdags i 0.75, bij vooruitbetaling. Onaer ietter of motto fO.Sb. Bij contract belangrijke korting. Bij de stemming van 19 Augustus 1934, toen men moest antwoorden op de vraag, of men er mee instemde, dat Hitier de opvolger werd van Hindenburg, heeft on geveer 90 procent der kiezers gestemd. Van deze stemden 88.2 procent met „ja" 9.9 procent met „neen" en 1.9 was on geldig. Uit Berlijn meldt bet D.N.B.: De rijksminister voor volksvoorlichting en propaganda, Dr Goebbels, verzoekt de geheele Duitsche bevolking op Maandag 30 Maart de vlaggen te willen uitsteken in verband met de „overweldigende his torische overwinning van 29 Maart". De rijksleider voor de propaganda der N. S. D. A. P. bepaalt, dat de geheele partij en alle aangesloten organisaties dien dag de vlaggen moeten .uitsteken. De rijksminister van binnenlandsche zaken heeft het volgende decreet uitge vaardigd aan alle autoriteiten van het Duitsche rijk „Naar aanleiding van de overweldi gende betuiging van trouw van het Duit sche volk aan zijn leider Adolf Hitler, moet ook Maandag gevlagd worden van de gebouwen van het rijk, de landen, de gemeenten, de corporaties van publiek recht en de openbare scholen." Omstreeks middernacht, toen aan de hand van de laatste gegevens bleek, dat Hitier een stembusoverwinning had be haald, welke eenig in haar soort is, ont ving Hitler in de Rijkskanselarij de leden van de Rijksleiding voor verkiezingscam pagne der N.S.D.A.P., die hem door Dr Goebbels werden voorgesteld. Deze mannen hebben drie weken, zoo goed als dag en nacht gewerkt om het verkiezingsresultaat organisatorisch voor te bereiden. Hitier dankte ieder van hen met een handdruk en sprak hen in vriendschap pelijke woorden toe. Op de Wil^elmplatz heerschte reeds se dert 5 uur zulk een gedrang, dat er aan doorkomen niet viel te denken. De stem ming van de Berlijnsche bevolking, welke den gebeelen dag reeds zeer opgewekt was, bereikte hier, na zevenen, sedert het oogenblik dat de eerste resultaten van de verkiezingen bekend werden, zijn hoogte punt. Iedere paar minuten komt er een nieuw resultaat, hetwelk natuurlijk een verplet terende overwinning voor den eenigen candidaat, Adolf Hitler, inhoudt en er is dus iedere paar minuten reden tot geest driftig gejuich en heilgeroep, hetwelk on middellijk door de radio wordt weerge geven en verspreid. Het enthousiasme steeg ten top, toen Hitier zelf op het balkon van de Rijks kanselarij verscheen. Afzettingen werden verbroken en het volk bleef zingen, vooral „Die Wacht am Rhein" was niet van de lucht. Het Maandagocntenblad schrijft In den vroegen avond heeft de radio medegedeeld, dat er alleen sprake was van stemmen, uitgebracht voor den Lei der of van ongeldige stemmen. Dit was juist geformuleerd. Men moet immers in het oog houden, dat men bij deze stem ming met een novum te doen heeft. Op het stembiljet komt slechts één cirkel voor, te weten de cirkel achter den naam Adolf Hitler. Het stembiljet geeft dus geen gelegen heid om tegen Adolf Hitler te stem men. Wie tegen den Leider is kan dit alleen uitdrukken door niet te stemmen, of door een ongeldig biljet in te leveren. Nu heet het echter bij het kenmerk van het verdere resultaat van heden avond voortdurend: „tegen den Leider: zooveel; voor den Leider: zooveel." Dat klinkt heel eenvoudig, maar de vraag is wat beteekent: „tegen den Lei der", indien het biljet geen gelegenheid geeft zich tegen hem te verklaren? Wel aan, wie een stembiljet ongeldig maakt door het middendoor gescheurd in de enveloppe te steken, of de enveloppe leeg inlevert, die kan natuurlijk worden ge acht tegen den Leider te zijn, maar hoe is het met hem, die een blanco biljet inlevert? Op deze vraag zal de onbevangen lezer allicht antwoorden: dat spreekt vanzelf, als de ongeldige biljetten worden inge deeld in de rubriek „tegen den Leider", dan moeten de blanco stemmen daar ook bij gerekend worden. Indien zulks ge schiedt, blijft in alle geval nog de indee ling: „tegen den Leider en vóór den Lei der" verwarrend, omdat den kiezers op het stembiljet, zooals gezegd, geen gele genheid is geboden zich tegen hem uit te spreken. De onderscheiding tegen of voor den Leider, beduidt dus vanzelf niets an ders dan de verhouding tusschen de uit gebrachte geldige en de uitgebrachte on geldige stemmen. Eenige zin zou deze onderscheiding dan eerst krijgen, indien de verhouding zou kunnen worden gekenmerkt tusschen het getal stemgerechtigden in het geheel en de stemmen voor den Führer. Wij' fcijn er op uit gegaan om daar pre cies achter te komen .De telling van de biljetten is, was ten minste tot dusver onder de vigeur van de kieswet van 1920, waarvan een rudimentair overblijfsel nog steeds van kracht is, openbaar. Het ligt dus voor de hand in een stemlokaal bij de telling van de stemmen de openbaar heid te gaan vaststellen, wat mij tezamen met een Amerikaansche collega in het hooge Noorden van Berlijn gelukt is. Wij waren niet de eenige representanten van de openbaarheid. Voor ons is het van interesse om te zien volgens welk stelsel de schifting in haar werk gaat, dat is welke de kenmerken der ongeldigheid en der geldigheid zijn, maar wij kunnen dat niet zien en mij Amerikaansche collega, die eenige keeren opstaat om er naar te kunnen kijken, krijgt het bevel om te blijven zitten, daar hij anders hinderlijk is. Aan het slot, zoo denken wij, zullen wij daarover wel uit sluitsel krijgen, als het protocol wordt voorgelezen, doch dat is mis, want alvo rens daarmee te beginnen verzoekt de voorzitter ons te verdwijnen. Hij deelde ons echter op ons verzoek den uitslag mee Van 1194 stemgerechtigden hadden 1182 gestemd, waarvan 1150 voor de lijst en 32 ongeldig. In dit stembureau bleven de kenmerken der ongeldigheid voor de openbaarheid dus geheim. Onmiddellijk na het verlaten van deze localiteit troffen wij echter twee collega's, die daar in de buurt in een an der stembureau de telling hadden bijge woond. Aan deze heeren had de voorzitter daar zeer nadrukkelijk medegedeeld, dat 'bij hem tenminste blanco stemmen, dus stembiljetten waar de cirkel achter den naam niet was ingevuld, als voor stemmen werden gerekend. In een derde stembureau werd een ge heel andere inlichting gegeven. Daar werd n.l. weer uitdrukkelijk gezegd, dat blanco stemmen niet als voorstemmen, maar als ongeldige stemmen werden gerekend. In dit lokaal weigerde overigens de voorzit ter het voorloopige resultaat mede te dee- len. Hieruit 'blijkt, dat de gevolgde gedrags lijn ten opzichte van de 'blanco-biljetten niet in alle stembureaux dezelfde was. Dit verandert echter niets aan het feit, dat zoo ongeveer het geheele volk zich voor de door Hitier gevoerde politiek heeft uitge sproken. Harrar gebombardeerd uit de lucht. De geheele stad staat in brand. Uit Addis Abeba werd Zondag geseind: Harrar is hedenmorgen hevig door de Italiaansche vliegtuigen gebombardeerd. Naar vernomen wordt, is tevens weer een bomaanval gericht op D'jijiga. Het bombardement van Harrar begon Zondagmorgen om 7,30 en werd beëindigd om 9.30 uur, dus duurde twee volle uren. Meer dan 30 vliegtuigen vlogen boven de stad, waarvan een 15-tal vrijwel op het zelfde punt bleven, granaten en brand bommen omlaag werpend. De geheele stad staat in brand. Het Fransche hospitaal, de Katholieke missie en de kerken van de Koptische godsdienst zouden verwoest zijn. Nader wordt nog gemeld: Over het bombardement van Harrar be schikt men over slechts zeer weinig bij zonderheden. Twee bommen zouden zijn neergekomen op het Fransche hospitaal en op het huis van den Franschen con sul, alsmede acht op het katholieke mis siehuis van Mgr. Jarousseau. Er zouden geen slachtoffers zdjta. Het bombardement werd verricht door 21 vliegtuigen, die over de stad vlogen in groepen van drie. Dé regeering van Ethiopië zal protes teeren vooraf wegens de omstandigheid, dat Harrar tot open stad was verklaard en in December j.l. volkomen was gede militariseerd. Met de verovering van Debarech bevin den de Italianen zich thans op een vijftig tal mijlen van Gonlar, waar de Negus, naar men gelooft, zijn hoofdkwartier heeft. De apmarsch aan het Noord- front. De Italiaansche opmarsch aan 't Noor delijk front maakt volgens een bericht uit Asmara, snelle vorderingen en ontmoet geen enkelen tegenstand. Terwijl het der de legercorps Socota bezette, nam 't twee de corps bezit van Debarech en voltooiden de troepen in de laagvlakte de 'bezitting van geheel Bircutan. Door hun aankomst te Debarech hebben de Italianen meer dan de helft voltooid van den weg van de Tacazze naar Gondar. Gaan de Abessijnen weer naar de guerilla terug? Volgens de United Press wijzen de be richten, die te Addis Abeba van het front komen er op, dat de Abessijnen weer zijn overgegaan tot het voeren van een gueril la. De generale staf van den Negus is, na de nederlagen in het Noorden en Zuiden, blijkbaar weer van meening, dat de gue rilla tegen de modern uitgeruste Italiaan sche legers meer kans op succes biedt dan een „Europeesohe" oorlogsvoering. In Abedsijnsche kringen is men vooral zeer opgetogen over bet succes, dat een der on deraanvoerders achter het Italiaansche front bij D'olo heeft geboekt. Naar ver luidt, hebben de Abessijnen daar in een maanloozen nacht een Italiaansch kamp omsingeld en een aantal Italianen gedood voordat er alarm kon geblazen worden. Bovendien hebben de Abessijnen bij die gelegenheid 12 man gevangen genomen en 20 kameelen en 3 vrachtauto's buitge maakt, waarmee zij kans hebben gezien te ontsnappen. Stefani verneemt echter uit Addis Abe ba, dat de laatste dagen in het gebied ten Zuiden van Sokota en den Amba Aladzji troepenverplaatsingen zijn geschied die er op wijzen, dat de Abessijnen onder be vel vein den Negus een grooten aanval zullen ondernemen. DUITSCHE VLIEGTUIGEN BOVEN FRANSCH GEBIED. Strenge maatregelen van Goerlng. Zij zullen met den dood worden gestraft. Het Duitsche ministerie van luchtvaart heeft aan de pers geen enkele mededee- ling verstrekt omtrent het vliegen van 2 Duitsche vliegtuigen boven Straatsburg. Alleen werd verklaard, dat men den Franschen luchtvaart-attaché in kennis had gesteld van de wijze waarop het in cident geregeld was. Volgens een door den Franschen atta ché, Leon Poincaré, verstrekte mededee- ling zijn de beide vliegers op bevel van generaal Goering voor twee jaar opgeslo ten in een concentratiekamp. Bovendien heeft de minister van lucht vaart hem medegedeeld, dat voortaan iedere vlieger, die op onregelmatige wij ze boven Fransch, Belgisch of Ehgelsch gebied zou vliegen, gerechtelijk vervolgd zal worden wegens het misdrijf van ver raad, waarop de doodstraf staat. De beide vliegtuigen, die over Straats burg hebben gevlogen, waren oefentoestel len voor twee personen, doch elk vlieg tuig had ditmaal slechts één man aan boord. Een van de vliegers was een instruc teur, en de ander een leerling-vlieger, die zich van Augsburg naar Würsburg be gaven. Zij zouden dus minstens zestig gr. uit den koers geraakt zijn. Uit Parijs wordt gemeld, dat den eerst- volgënden keer, dat zich Duitsche vlieg tuigen boven Fransch grondgebied zullen vertoonen, snelle jachtvliegtuigen zullen opstijgen, om foto's van deze toestellen te maken, ten einde de Duitsche regeering onweerlegbare bewijzen te kunnen over leggen van de schending van de grens bepalingen, aldus is gisteren door den minister van luchtvaart, Marcel Déat, medegedeeld. VERVROEGING BELGISCHE KAMER VERKIEZINGEN OVERWOGEN. Thans als datum 10 Mei genoemd. Naar in goed ingelichte politieke krin gen wordt verklaard, is bet kabinet-Van Zeeland voornemens, de Kamerverkie zingen, die oorspronkelijk op 21 Juni waren bepaald, reeds op 10 Mei te doen houden. Men vreest namelijk, dat de eerstge noemde datum zal samenvallen met di plomatieke onderhandelingen van het grootste gewicht en eventueel ook met Duitschland. Men acht het daarom alles zins wenschelijk, dat het dan aan het bewind zijnde ministerie deze onderhan delingen kan voeren geschraagd door den intusschen tot uiting gekomen wil van het volk en zonder dat zijn aandacht door de verkiezingscampagne wordt afgeleid. Begin April zal het kabinet in het par lement rapport uitbrengen over het ge bruik, hetwelk het gemaakt heeft van de volmachten, die destijds voor den duur van een jaar aan de regeering zijn ver leend. Na afloop der debatten zou dan den koning worden verzocht het parle ment te ontbinden. BIJSTANDSPACT TUSSCHEN SOVJET-UNIE EN MONGOLIë. Een Fransch persbureau verneemt uit Moscou: Uit Oelan 'bator wordt gemeld, dat een pact van wederkeerigen bijstand is geslo ten tusschen Sovjet-Unie en de republiek van Buiten-Mongolië. Het. sluiten van dit pact zal ongetwij feld grooten invloed hebben op de ontwik keling van de verdere gebeurtenissen in bet verre Oosten, op de Russische politiek als zoodanig en op den internationalen toestand in bet algemeen. Het bewijst, dat de Sovjet-Unie den vasten wil heeft, zich nu na de politiek van dralen der laatste jaren met kracht tegen de Japansche expansie te verzet ten. Bezien uit het oogpunt van verdediging van het Mongoolsche gebied tegen de Ja- panscb-Mandsjoerijscbe pressie, zal het verdrag een officieel karakter verleenen aan den technischen bijstand, die door Moskou reeds aan Oelan bator werd ver leend, en de Russen in staat stellen, de hulpverleening aan Mongolië op allerlei gebied te intensifieeren. Volgens te Moskou ontvangen berichten uit buitenlandscbe bron, zou Gbina dit maal niet voornemens zijn, tegen inbreuk op zijn souvereine rechten door het slui ten van dit nieuwe verdrag protest in te dienen. Indien zulks inderdaad het geval is, zouden de betrekkingen tusschen Moskou en Nanking, dat zich stilzwijgend met Moskou accoord zou verklaren in den ge- meensc'happelijken strijd tegen de Japan sche politiek, in een geheel 'bijzonder licht komen te staan. De Sovjet-Unie heeft 170 millioen in woners en de Mongoolsche republiek, die een oppervlakte heeft van een 1.250.000 vierk. K.M., slechts 900.000, zoodat dit gebied voor Moskou uiteraard ook uit eco nomisch oogpunt een groote aantrek kingskracht bezit. D'e weloverwogen aanvaarding van uit gebreide verplichtingen in bet Verre Oos ten zou ten doel hebben, te bewijzen, dat de Sovjet-Unie zich op het oogenblik sterk genoeg voelt om zich vast te leggen in een gebied, waar zelfs geen spoorwegen zijn en waar de meest nabije grens 12 dagrei zen van Moskou verwijderd ligt. VLIEGTOCHTEN NAAR HET POOLGEBIED. Zaterdag is de groote Pooltocht aange vangen van Moskou via 'Archangel Nova Zemhla naar Frans Josephsland. Aan den tocht nemen twee vliegtuigen deel, onderscheidenlijk bestuurd door Wo- dopianof en Machotkin. Om vijf minuten over half twee des middags zijn de beide toestellen waarge nomen boven Wologda. De vliegtocht is van groot belang uit wetenschappelijk en practisch oogpunt. Jaarlijksch worden nieuwe luchtlijnen geopend tusschen een tra in de 'Sovjet Unie en het Poolgebied. Het materiaal, dat bij deze tochten wordt opgespoord, wordt steeds met zeer groote zorg bestudeerd. Nieuwe nederlaag van Dr Ludwig Muller. Dr Ludwig Muller, de in naam aange bleven, maar inderdaad ter zijde gescho ven „Rijksbisschop" der Duitsche Evan gelische Kerk, heeft kort geleden een boek gepubliceerd, „Duitsche Gottes- worte". Nadat het verschenen was, heeft het door minister Kerrl ingestelde Rijks- kerkbestuur, voorzitter Ds W. Zölner, zich gehaast te verklaren, dat Dr Muller ■dit werk geheel op eigen verantwoorde lijkheid en volstrekt niet als functionaris of met instemming der Kerk had ge schreven. Thans maakte de te Weimar gevestigde uitgeverij der „Duitsche Chris tenen" bekend, dat het 'boek „op grond van dwingende oorzaken" voorloopig uit den verkoop teruggenomen wordt, en dat zij den boekhandel verzoekt, de propagee ring, uitstalling en verkoop van het boek direct te staken. De nederlaag van den Rijksbisschop en zijn groep in de Kerk blijkt dus wel volkomen te zijn. Een „doodende straal" uitgevonden. Een Argentijnsche ingenieur deelt mede, dat hij een „doodende straal" heeft uit gevonden, welke, naar hij verklaart, bom bardementsvliegtuigen verhindert, steden aan te vallen. De straal vormt een „on- zichtbaren muur", welken een vliegtuig niet kan passeeren, zonder neer te stor ten. Met de nieuwe uitvinding worden thans proeven, genomen. De natuur wil wel, maar zfl kan niet altijd haar plicht doen omdat wfl nu eenmaal zelve niet volgens de natuur leven. ZD kan niet op tegen de beslommeringen, ver moeienissen en nerveuze spanningen welke de menschen ln den tegenwoordigen tijd geregeld dagelijks hebben door te maken. Daarom gaan de ingewanden al trager en trager werken, vergiften gaan zich in Uw Ingewanden ophoopen en Ge voelt U moe, loom en lusteloos, Gij krtjgt last van hoofdpijn, migraine en conges tie en toch beseft Ge maar niet waar het hapert. Maak den Vrijdag en den Zaterdag tot Uw M.S.S.-dag en neem als regel op die dagen voor het naar bed gaan een M.S.S.-cachet. Dan zullen Uw Ingewanden volledig worden be vrijd van de schadelijke en vergiftige stoffen, die in Uw spijsverterings-organen achterbleven en steeds zullen achterblijven, tenzij Ge geregeld de M.S.S.-gewoonte volgt. Een inwendige zuivering I M.S.S,-cachets prikkelen de ingewanden niet zooals sterk werkende purgeer-middelen en daarom heffen ze verstoppingen blijvend op. M.S.S.-oaohefs (ook wel genaamd t Laxeer- Akkerijes) rijn verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten en wel in blauwe ronde kokertjes of in de nieuwe blauwe vierkante kokertjes. De samenstelling is echter van beide geheel gelijk. Als Uw gewone leverancier soms géén voorraad mocht hebben, vraag hem dan ze even voor U te willen bestellen. Ze kosten per 12 stuks 60 cent. Binnenland. Onze ambulance in Abessynië. Het op te richten escadron pantser wagens. Buitenland. De Rijksdagverkiezing in Duitschland. Vervroeging Belgische verkiezingen. Harrar gebombardeerd. Korte Berichten. Admiraal Cavagnari, de onder secretaris van marine, heeft tijdens zijn begrootingsrede in de Kamer o.rn. ver klaard, dat de Italiaansche vloot op het oogenblik zoo sterk is, dat welke natie ook moet aarzelen alvorens zich met haar te meten. De Belgische militaire missie in Abessynië keert naar België terug. De regeering van Abessynië kan de finan- cieele last niet langer dragen. Uit Washington wordt gemeld, dat volgens de Amerikaansche federatie van den arbeid in Februari het aantal werk- loozen in de Ver. Staten 2.550.000 be droeg tegen 12.646.000 in Januari. In de pas ontdekte marmergroeve in Albino is zwart marmer gevonden. Men acht deze ontdekking van groot be lang, daar men in Italië zoo rijk aan marmer, tot dusverre geen zwart marmer had gevonden. Gouverneur Hoffmann heeft ver klaard, dat hij geenszins voornemens is een nieuw uitstel toe te staan van de terechtstelling van Hauptmann. Uit Horsens wordt aan Politiken gemeld, dat na Paschen een Duitsche delegatie paarden zal komen koopen van een licht ras, die 1000 a 1200 kronen kosten. Een deel dezer paarden zou voor de garnizoenen aan den Rijn bestemd zijn. De hongersnood in Ghina heeft den dood tengevolge gehad van 2000 bewo ners van het district Nankiang, ten Noor den van Setsjoean. DE KONINGIN NAAR ARNHEM EN NIJMEGEN. Het ligt in het voornemen van H. M. de Koningin om, onvoorziene omstandig heden buitengesloten, tegenwoordig te zijn bij de officieele opening van de brug over de Waal bij Nijmegen op Dinsdag 16 Juni, terwijl H. M. dan tevens de nieuwe brug bij Arnhem denkt te bezich tigen. DE INDISCHE DEFENSIE. De Regeering in Indië vóór kruisers. i Naar wij vernemen, stemt het van de Indische regeering hier te lande ontvan-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 1