Ryks If Gemengd Nieuws. Het Vrouwenhoekje Voor de jeugti. Gemeenteraad van Vlissingen. ZONDER PRIJSVERHOOGING Levensm iddelen DUKOL is goed Van zout tot zoet. MAAN! 1 De vi Het aantal stemmen, d waren er van het aai I h' gen tegenover 50.000 Japaneezen en 100.000 soldaten van het Mandschoekwo- leger. Twee volken staan tot aan de tan den gewapend. De vraag is slechts of Moskou en Tokio nog van plan en in staat zijn om den vrede te herstellen. Enkele grensincidenten deden zich reeds voor. De spanning tusschen Japan en Rus land wordt met den dag meer onhoud baar. En wanneer het tot een explosie zal komen, dan zullen de gevolgen ver schrikkelijk zijn. God behoede er ons voor. Gistermiddag van 2 tot bij'na 3 uur ver gaderde de Gemeenteraad^ Afwezig de heer Van der Beke Callenfels. De adressen van W. Hilberding en D« Graaf om toestemming om bloemen te verkoopen op Zondagen bij de begraaf plaats en de ziekenhuizen en van dezelf den om een standplaats op de Kleine Markt, werden in handen gesteld van B. en W. ter afdoening. De nieuw benoemde gemeente-ontvan ger wordt vervolgens door den Burge meester beëedigd en gelukgewenscht. 't Besluit tot benoeming van een binnen vader en binnenmoeder in het Gasthuis wordt gewijzigd. Alleen de man wordt als ambtenaar aangemerkt. Bij overlijden van de vrouw zal aan den man ongevraagd ontslag wor den verleend, doch alsdan zal de veror dening tot regeling der toekenning van wachtgeld op hem van toepassing zijn. Het voorstel van B. en W. tot het ver- leenen van extra-hulp aan werkloozen over 1936 wordt aangenomen. Het voorstel van B. en W. tot het vast stellen van de drie-jaarlijksche afreke ning wegens vergoeding der kosten van instandhouding der scholen voor bijzon der lager onderwijs over 1933 wordt aan genomen. Onttrekking gedeelte Wijnbergsche ka de aan het openbaar verkeer en verkoop hiervan en tot het aangaan van een overeenkomst met den Staat. B. en W. verzoeken den Raad om mach tiging te zijner tijd met de Zegam een overeenkomst aan te gaan inzake het eventueel vergoeden aan de gemeente van de kosten verbonden aan het maken van een oprit. Aldus besloten. Verkoop' van een gedeelte Fransche Kerkstraat en Vrij'gang en onttrekking hiervan aan het openbaar verkeer en deze gedeelten straat aan de N.V. Kon. Mij. „De Schelde" te verkoopen tegen f 5 per vierk. meter. Aangenomen. Voorstel van B. en W. om afwijzend te beschikken op het adres van P. Klupper om in de Algemeene verordening van politie samenscholingen te verbieden. De heer Paap (v.b.) memoreert, dat herhaaldelijk van winkeliers klachten worden gehoord. Hetgeen de heer Klup per verlangt, acht spr. niet noodig, maar ook de tegenwoordige politieverordening biedt naar spr.'s meening mogelijkheid tegen bedoeld euvel op te treden. Als een paar agenten en inspecteurs surveillee- ren en de menschen tot doorloopen ma nen, is verbetering mogelijk. De v o o r z. zegt toe, de zaak nog eens uitvoerig met den commissaris van po(- litie te bespreken. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van een rentedragend voorschot van ten hoogste f 103.000 aan de Woningbouw- vereeniging „Gemeenschappelijk Belang" voor den bouw van 33 woningen aan de Bloemenlaan en tot verkoop (en ruil) van grond. Deze woningen zullen als volgt worden verhuurd: 7 benedenwoningen voor f 3,50 per week; 7 bovenwoningen voor f 3,95 p. week; en 19 gezinswoningen voor f 4 p. week. De kosten zijn, met inbegrip van den grond, geraamd op f 102,800. B. en W. stellen voor om voor den prijs van f 1 per vierk. meter van de Woning- bouwvereen. „Gemeenschappelijk Belang" in koop te ontvangen een strook grond ten zuiden van de Anjelierenlaan ter grootte van ongeveer 357 vierk. meter. De heer Post (s.d.a.p.) spreekt zijn voldoening uit over dit voorstel, dat zal kunnen leiden tot werkverruiming en huurverlaging. Is het mogelijk bij den bouw de voorkeur te geven aan Vlissing- sche werklieden? Weth. de Meij' zegt dat B, en W. be reid zijn te bevorderen dat zooveel moge lijk Ylissingsche arbeiders zullen worden tewerk gesteld, volgens de bepalingen van de collectieve arbeidsovereenkomst. De heer R o r ij e herinnert er aan, dat dit voorstel slechts een eerste stap is. Er is groote achterstand in den woning bouw. "Weth. de M e ijl erkent de behoefte aan woningen. Het bedrag dat de Regee ring voor woningbouw beschikbaar stelt is echter al grootendeels gebruikt. Wij moeten dus niet. alles tegelijk willen. De heer Van Spanning (s.d.a.p.) vraagt waarom de particuliere bouwers niet bouwen. Wat deze vereeniging kan: woningen bouwen tegen redelijke huur, kunnen de bouwvakpatroons dat ook niet? Weth. d e M e ij zegt, dat als B. en W. van de bouwvakpatroons een verzoek be reikt om eens te praten, ze hiertoe be reid zijn. Het voorstel wordt vervolgens aange nomen. De andere voorstellen worden z.h.st. aangenomen. Rondvraag. De heer König (s.d. a.p.) vraagt naar de toegezegde verkeers- verordenimg. De v o o r z. zegt' spoedige behande ling toe. Alles is klaar. De heer M a r ij s (a.r.) vraagt waarom enkele werklooze deelnemers aan een laschcursus in Middelburg het be zoeken van dezen cursus hebben moeten onderbreken. De heer Edelman (r.k.) antwoordt dat door omstandigheden buiten den wil van B. en W. van het lasschen in Middel burg niet veel is gekomen. Het was de bedoeling om met ingang van dit jaar ook hier ter stede cursussen in lasschen te houden. Dit was vóór „De Schelde" de groote orders kreeg. Men wist te Mid delburg dat de deelneming tot eind Maart was toegestaan. Die termijn is nu verstreken. De heer M a r ij s houdt een pleidooi voor de betrokkenen om hun toch de gelegenheid te geven hun opleiding daar te voltooien. Nu worden zij gedupeerd. Hierbij sluit de heer Van Span ning (s.d.a.p.) zich aan. Weth. Edelman merkt op, dat van de beschikbare 80 uur opleiding reeds 65 uur gebruikt zijn. Spr. zegt onderzoek toe. De heer Anker (v.-b.) maakt enkele opmerkingen over de gevaarlijke ver keerssituatie bijl de Aagje Dekenstraat. De aandacht van gemeentewerken zal op een en ander worden gevestigd. De heer Post (s.d.a.p.) verzoekt nog eens met de directie van de Vlismar te willen praten over mogelijke bestrijding van stank. Van de heer M. J. H a r t s (v.-d.) is een schrijven ingekomen, waarin hij als raadslid afscheid neemt. De voor a spreekt naar aanleiding hiervan een waardeerende rede uit: Spr. dankt hem voor al hetgeen hij1 als wethouder en raadslid in het algemeen belang van Vlissingen heeft verricht, ook mevrouw T. C. L. Harts-van Raalte, die sedert 25 Febr. 1921 het ambt van Re gentes over het Gasthuis bekleedt. De heer Harts zegt dank voor de aangename samenwerking, speciaal die van de laatste jaren. Met beste wenschen voor raad en gemeente eindigt spr. Het natuurverschijnsel te M a k k u m. De weerkundige medewerker van het Vaderland schrijft Het natuurverschijnsel, waarover uit Makkum werd geschreven, is wel bijna zeker een verschijnsel van z.g. luchtspie geling geweest, waarbij men allerlei vreemde dingen te zien kan krijgen. Het was Maandag over dag vrij warm ge weest onder den invloed van den Z.O. wind, maar Maandag in den namiddag begon het weer af te koelen onder den invloed van het doorkomen van een koe len N.O.-wind, die later de temperatuur nog verder heeft doen dalen. Waarschijn lijk is de warme lucht trapsgewijze door de koelere verdrongen en is er gedurende eenige uren een toestand geweest, waarin warme en koudere luchtmassa's elkaar afwisselden. Onder die omstandigheden kunnen straalbrekingsverschijnselen op treden, die tot allerlei vreemde beelden aanleiding geven. Ergerlijk optreden van studenten. De Delftsche studenten hebben dezer dagen den dies natalis van het corps gevierd met een optocht van versierde sleeperskarren die, in Delft begonnen, in het vredig dorpje Schiplui den een einde nam. De inval heeft daar schrik, veront waardiging en ontsteltenis veroorzaakt, meldt het „Handelsblad". Een der deel nemers aan den optocht was als kloos terling verkleed en had een rozenkrans om, wat de ergernis van verschillende dorpelingen opwekte. Nadat de optocht ontbonden was, brachten de studenten een bezoek aan verschillende scholen waarvan de leerlingen, naar later werd verklaard, in de meening verkeerden, dat er een bandietenoverval werd gepleegd. Na zich eerst in de vensterbanken te hebben geposteerd en donderbussen in de W.G.'s te hebben geworpen, drongen de studenten vervolgens de klassen binnen en schreven op de borden, dat de kin deren vrijaf hadden. Zij rukten een on derwijzeres een boek uit de hand en dreven de uitbundigheid zoo ver, dat ver schillende kinderen huilend naar huis liepen. Ten slotte trokken de studenten weer naar de Prinsenstad af. De bescha ving had weer een succes te boeken. plaatsing van advertentiën in alle bladen. Administratie „De Zeeuw". Ook werd wel stof, of leder aangewend en in de 18e eeuw zag men in de patri ciërswoningen vaak ook de wanden be- I kleed met zijde. Voor de gewone burgers was dat eoh- ter een te kostbare wandbekleeding en het zoeken naar een surrogaat bracht tegen het einde van de 18de eeuw het met bloemen bedrukte papier het eerste behangselpapier. Tegenwoordig vervalt men soms in een ander uiterste; velen willen van geen be hangen muur weten en er zijn zelfs wo- ningbouwvereenigingen, die hun huur ders verbieden de wanden der kamers te behangen. In zulke woningen ziet het er alles 'behalve gezellig uit; zelfs met veel schil derijen zijn zulke kale gepleisterde wan den niet gezellig te krijgen. Om een kamer een warm, gezellig aan zien te geven, is behangselpapier beslist noodzakelijk, het is dan echter noodig, dat het papier met zorg gekozen wordt. Immers, de kleuren in de kamers worden beheerscht door het behang. In kamers, die men alle dagen ge bruikt, vermijde men te sterk sprekende kleuren, een roode, of een hel groene huiskamer bijvoorbeeld zal al heel gauw gaan vervelen. In een kamer, waarin het daglicht niet al te overvloedig kan doordringen, moet men een licht behang nemen, om haar niet nog somberder te doen schijnen. Ka mers met veel licht kunnen een donker der behang verdragen. Neem voorts in hooge kamers nooit een gestreept behang, tenzij de streepen dwars loopen, anders lijken de vertrekken nog veel hooger en dus ongezelliger. Ten slotte, houd ook rekening met de meubelen voor zoover die uit stoelen en fauteuils met veelkleurige bekleeding be staan. Ingezonden Mededeeling. Hoe behangen we onze kamers In de meeste woningen ziet men tegen woordig de wanden met behangselpapier bekleed. Langer dan een goede eeuw be staat dit behangselpapier echter nog niet, voor dien tijd werd meestal hout gebruikt om de wanden te verfraaien. Enkele recepten. Een lekkere schuimomelet- te. 4 eieren, 2 theelepels suiker en lVs eetlepel 'boter. Roer de dooiers met suiker. Klop 't ei wit stijf. Roer dit luchtig door elkaar. Laat de boter in de koekepan smelten. Zorg, dat ook de opstaande rand vet is. Bak hierin de schuimige massa tot een luch tige omelette. Sla ze dubbel; dien ze vlug, om inzakken te voorkomen. Bestrooi ze met poeder- of kristalsuiker. Vischschotel (4 pers,). 1 pond visch, 1 pond gekookte aardappelen, 1 eet lepel boter, 1 ei, L. vischwater, 3 thee lepels Maggi's Aroma, nootmuskaat, zout, een paar eetlepels geraspte kaas. Zet de visch op met kokend water en zout en kook ze in pl.m. 5 minuten gaar, neem ze, terwijl ze nog warm is, van de graat, verwijder ale kleine graatjes en hak de visch fijn. Smelt de boter, doe hierbij het vischwater, de Maggi's Aroma, de fijngemaakte aardappelen, de gehakte visch, het geklopte ei, zout en nootmus kaat. Roer alles goed dooreen. Doe de massa dan in een vuurvaste schaal, strooi er de geraspte kaas over en zet het schaaltje pl.m. uur in een warmen oven. Oranjemarmelade. 12 sinaas appelen, 6 citroenen, het gewicht van de gaar gekookte vruchten aan suiker. Bor stel de vruchten onder de kraan af en laat ze 24 uur in water weeken, laat ze in dit weekwater zoolang koken tot de schillen geheel zacht zijn. Weeg nu de vruchten en snijdt ze in vieren. Verwijder het vruchtvleesch, haal de pitten en de vliezen er uit', zoodat er niets dan de dunne oranjevelletjes overblijven. Deze worden nu in zeer dunne reepjes gesne den. Het kookwater, het vruchtenvleesch en de gesneden schilletjes worden nu in een schoone pan gedaan en de jam inge kookt tot ze dik genoeg is. Dekens wasschen. De wollen dekens weeken we eerst ge durende een half uur in lauw water met een handvol keukenzout. Intusschen maken we van kokend wa ter en vette, witte zeep een goed schui mend sop, dat we met koud water aan vullen tot het mengsel lauw is, maar nog altijd schuimend. Hierin brengen we den deken over en drukken en wentelen hem zachtjes om en om, Zoo noodig geven we een nieuw sop, I vooral lauwl Vervolgens wordt de deken opgespoeld in koud water, waaraan een scheut azijn is toegevoegd. Dit wordt zoo vaak her haald (na de eerste spoeling blijft de azijn achterwege) tot het water volkomen hel der blijft. Tusschen de vlakke handen wordt hel vocht uit den deken geperst. Bij wringen is er kans, dat er gaten in het weefsel komen. Geheel uitgevouwen hangen we den de ken buiten aan de lijn. Nu en dan klop pen we hem voorzichtig uit, waarna de deken soepel en donzig wordt. Glimmende kleedingstukken. Men wrijft glimmende plekken, welke vooral veel voorkomen op heerenpanta lons, weg met een lapje (zoo mogelijk van hetzelfde weefsel als dat van het kleeding- stuk) gedoopt in een mengsel van 1 dl. water, 20 gr. zout en 10 gr. ammonia. Bests Nichtjes en Neexjesl Wat heeft de Lente heerlijk haar intre de gedaan. De eerste week hebben we er wel veel van kunnen genieten. Dat jullie dat ook gedaan hebt bleek mij wel uit de briefjes, die allen van lentevreugd spra ken. Ik zal meteen aan de beantwoording er van beginnen. Oud eland e. „Spring in 'tVeld". Alles is zeer vroeg van het jaar, maar viooltjes heb ik ditmaal toch nog niet gezien. Zijn ze lang goed gebleven? Het was prettiger geweest als jullie gelijk van school waren gegaan. „Blondkopje". Je trof het niet, dat je juist met het mooie weer in huis moest blijven. Heb je van de week je schade weer inge haald? Letterlap is er ook wel een goede naam voor. „De Ruyter". Nu ben ik heusch bang, dat de brief te zwaar gaat worden, ik hoop dat jullie gauw aan een tweede enveloppe moet beginnen. Zul je je naam met eere dragen, want de Ruyter was een groot held. Je leest zeker wel graag boe ken over hem. „Herfstaster". D'at was een slecht einde van de plukkerij. En heeft de juffrouw de viooltjes nog gehad? Ik vind het wat prettig, dat er weer een nieuwe ling bij is. „Oranje". Er zitten al zooveel kinderen in spanning, ik hoop maar dat jullie allemaal met een goed rapport overgaan. Vind je het niet prettig om nog een jaar op school te blijven? G a p i n g e. „Sneeuwklokje". Als het kleedje mooi wordt zul je er wel voldoe ning van hebben. Heb je al meer poppe- kleertjes gemaakt? Het groote raadsel konden ze toch niet allemaal vinden. Souburg. „Boomklimmer". Harte lijk gefeliciteerd met de jaardagen. Jij schreef „als het nu maar feest is morgen", maar dat is het toch altijd als je moeder verjaart? N i s s e. „Fietsertje". Dat was een prettige week. Jullie hebt de meester goed bedacht hoor, zeker omdat het een kroon jaar was. De jongste en oudste kinderen treffen het maar altijd, vind jij ook niet? Krabbendijke. „Boschviooltje" Nu maar trouw schrijven, dan komt elke veertien dagen je naam in de krant. Jij hebt heel wat broertjes en zusjes; is het broertje in de eerste 'klas de jongste? „He- liothrope". Wat een ballenverzaineluig op school; kunnen jullie ze allemaal nog wel uit elkaar houden? Dat nieuwe nictitje of neefje mag nu ook wel mee gaan doen. Baarland. „Maurits" Het is een booze hond, die roode hond, want hij houdt heel wat kinderen met het mooie weer in huis. Het zal een heele verande ring wezen als je in de nieuwe klas komt, heb je er nog al moed op? N.- en St Joosland. „Moeders Jongste", 't Zullen misschien wel Paasch- kuikentjes worden. De lammetjes kunnen nu al heerlijk in het zonnetje genieten. Beginnen ze a.1 wat te groeien? Biggekerke. „Moeders Oudste". Ja, de Lente zette van het jaar wel heel mooi in. Het was met dit mooie weer wel fijn zoo'n tochtje naar K. Moeder kon het kleedje maar wat goed gebruiken. „Ma deliefje". En heb je gister veel plezier ge had, het is zeker wel erg laat geworden? Ken je zelf geen andere Lenteversjes? St Laurens. „Nastertje". Het is toch een lange brief geworden, ondanks de zeere vinger. Prettig, dat het feest zoo goed geslaagd is, doen jullie het ieder jaar? Het zal een heele verandering zijn, als je niet meer naar school hoeft. „Mei bloem". Sjoelen valt niet meer, als je het voor de eerste maal doet. Had je met de reciteerwedstrijd meer succes? Het is bui ten heerlijk he, nu alles groeit en bloeit. „Ford". Het gaat bij jou net als met mij vroeger; ik verloor ook altijd al mijn knikkers. Het is toch wel heerlijk om bui ten te wgrken; hebben jullie al veel bloe men? „Kernoffel". Je trof het wel heel slecht, juist met het feest ziek te zijn; dat prijsje was nu een echte troost. Komen er veel vriendinnen Dinsdag? Veel plezier. V e e r e. „Moeders kleinste". Dat was een mooi verjaarcadeautje, alleen was zij nog wat klein om het te begrijpen. Heb jij het kindje al gezien en is het een lief meisje? „Voetballer". Dat raadsel vonden gr meer moeilijk; ik vind het prettig, dat jullie er zoo je best op gedaan hebt. Je hebt ze zoo goed opgeschreven. „Mar griet". Ik zou je zusje haar gezicht wel een willen zien als ze de pop krijgt, wat zal ze blij wezen. Flink, dat jullie er nog op tijd moe klaar kwamen. Heb je de re petities goed gemaakt? Ja, die Mevrouw ken ik wel. Goes. „Nelleke en Blondine". Samen één brief; nu dat kan best voor een keer tje, nu B. het zoo druk had. Zijn de jur ken nog klaar gekomen? Jammer van het raadsel, kwam dat ook door de drukte? „Rozeknopje". En hoe bevalt het je weer op school? Ben je veel achter gekomen, of valt het nog al mee? Het duurt nu niet lang meer eer C. thuis komt. Het is te hopen, dat we dan ook zulk mooi weer hebben". „Schrijfstertje". Wat ben jij wreer voor me aan het werk geweest. Ik vond de zin zoo leuk, en zal hem maar voor de prijsraadsels gebruiken. Die ziu had ik nog nooit gehoord. Het weer was al wat fijn om een fietstochtje te maken. W emeldinge. „Zwartje". Je kunt niet altijd prettige werkjes doen, de nare moeten ook wel eens gedaan, en gaat het dan zonder mopperen? Zoo'n handwerk- tentoonstelling is altijd wel de moeite waard. Serooskerke. „Dikkie". Jij zult wel weer genieten als de kuikentjes er zijn Hebben jullie er ieder jaar veel? Die foto moet je maar goed bewaren, het is altijd zoo'n leuke herinnering. „Parker", Een woord in het raadsel had je fout, vader moest later zijn. Heb je de zin nog be waard, dan kun je hel nakijken. Gelukkig maar, dal die ruuue houd niet zoo iaug duurt ais roodvonk, Ga je aiweer naar school? En nu de raadsels. Wat staat hier? Inplaatst van de puntjes klinkers in vullen. w. w.l.n w.z.n w.ll.nw.l w.tt, w11n wntn wssch n w nnr w. w.st.n wr w.rm w.t.r w.s. z vn z lvr wttzw n n zwm- mn n d z. .d rz. Van bijgaand figuur moeten de hokjes met stipjes van boven naar beneden, het zelfde woord vormen als de eerste regel. Ie r. Niet de gewone naam van een maand. 2,e r. is ook rond en wit. 3e r. een ander woord voor nooit. 4e r. waar veel kinderen buiten mee spelen. 5e r. een maat. 6e r. een familielid. 7e r. een voertuig. 8e r. een stad in Gelderland. 9e r. een badplaats aan de Noordzee 10e r. geldstukjes. Vele groeten van TANTE DOLLIE. DE TWEELING VAN HET BOSCHHUIS IXL. Waarom hij schrok wist hij zelf met goed, maar hij vond het eigenlijk maar vervelend. „M'n voeten doen toch zoo'n pijn" klaagde Han'„ ik kan haast niet meer." „Stil maar we zijn er zoo, nog een eindje'1, probeerde Boudewijn haar te troosten, hoewel z'n eigen voeten ook wel erg zeer deden, „Mijn teenen zijn vast allemaal stuk gestooten". Dik trok een voet omhoog om z'n teenen te bekijken, maar Hen trok hem mee, „houd nu maar op, anders ga jij ook nog kopje onder, een is heusch al genoeg." Plotseling kwam er een schoongewaai de plek aan de lucht en brak de zon even stralend door, wat alles ineens weer een veel vroolijker aanzien gaf. En eindelijk, eindelijk, waren ze vlak bij den kant; nog even volhouden, o, Han kon haast niet meer, hielden die steenen dan nooit op? Maar, hier vlak bij de kust was het wa ter niet zoo hoog meer, kijk eens, ze kon den de steenen al zien liggen, nog maar een paar stappen. „Wat hebben jullie toch uitgevoerd?" riep de dokter toen hij hun druipnatte kleeren en Han's behuilde gezichtje zag, het waren er vier had hij zoo even ge zien, is er een ongeluk gebeurd?? „Ja, nee, we komen al'' riep Boudewijn weer terug, nog even plasten ze door het water toen„ik ben er, ik ook, ik 00'klAchter elkaar klauterden ze te gen het steenen walletje op, en daar ston den ze, kletsnat, de schoenen om den nex gebonden. 'Een voor één zag de dokter ze aan, Hen meende dat toen hij naar hem keex, z'n blik minder vriendelijk werd, of ver beeldde hij het zich maar? Even stonden ze verlegen bij elkaar, maar toen de dokter vroeg naar wat er gebeurd was, kwamen de tongen los. „Ja maar", viel dokter hen in de rede, „nu moeten jullie eerst zoo gauw moge lijk zien thuis te komen, als je zooiets nu nog op een warmen zomerdag doet, maar op een konden dag als vandaag.be denkelijk zag hij van zijn nieuwe wager naar de kinderen. Han stond te bibberen en was blauw van de kou. „Vooruit jongens, om het hardst, wie het eerst bij den wagen isl" De jongens draafden meteen al door het groene weiland, maar Han bleef ach ter. „Wat is dat nu, kun je niet loopen?" de dokter kwam naar haar toe; heel voor zichtig probeerde ze vooruit te komen, ze trok een pijnlijk gezicht, want o, haar voet deed zoo'n pijn. „Laat maar eens kijken". Ja, er zat bloed aan haar teenen. „D'at komt van de steenen", vertelde ze, „er zaten zulke scherpe punten aan". ,Kom maar hier" en voor ze wist wat er gebeurde, had de dokter haar opgetild en volgde zoo de jongens naar de auto. „En nu zullen we eerst eens kijken, of er niets voor jou is." Hen stond er al, nog druipend van het water. Uit de autokoffer kwam een rolletjj goed te voorschijn, een handdoek met een badpak. „Hier, doe dit maar aan, maar eerst stevig afdrogen hoor, dan zal ik zoo even naar je knieën kijken." Een dun straaltje bloed sijpelde langs z'n been. Maar er kwam nog meer uit de koffer. Een verbandtrommel en een handdoek, waar de anderen zich mee af konden dro gen. D'e lucht was nu bijna heelemaal door den wind van wolken schoongeveegd, De zon was er weer, zette alles in kleur en gloed. Han, nog bibberend, trachtte zich er door te verwarmen, Uitg.: N.V. Emergo" ter Bureau Postchi Bijkantoor J. J. FANi Directeur Bij de stei toen men m of men er opvolger we: geveer 90 Van deze st 9.9 procent geldig. Uit Berlij: De rijksm en propagar geheele Dui 30 Maart in verband torische ove rijksleider v D. A. P. bei alle aangesh vlaggen mot De rijksn zaken heeft vaardigd a Duitsche rij „Naar aa gende betuig sche volk moet ook M de gebouwei gemeenten, recht en de Omstreeks hand van Hitier een haald, welkt ving Hitier van de Rijk: pagne der 1 Goebbels we Deze man goed als da verkiezingsrt te bereiden. Hitier dai handdruk ei pelijke wooi Op de Wil dert 5 uur doorkomen ming van dt den geheele was, bereikt oogenblik da verkiezingen punt. Iedere pat resultaat, ht terende ove candidaat, 1 dus iedere driftig gejui middellijk geven en ve Het enthi Hitier zelf kanselarij v verbroken ei „Die Wach de lucht. Het Maai In den v medegedeelc van stemme der of van juist geforn het oog hoi ming met het stembil voor, te wet Adolf Hitle: Het steml heid om 11 men. Wie alleen nitdr of door een Nu heet van het ve avond voort zooveel; vo Dat klinl vraag is w der", indiei geeft zich aan, wi© door het enveloppe inlevert, dii acht tegen is het met inlevert? Op deze 1 allicht antv als de ong deeld in de dan moeten bij gereken t e< 1 t(

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 6