Utrechtsche Jaarbeurs nieuwigheden WITKAM'S GESCHÈNKEHHIIIS '•"SE Kerknieuws Predikbeurten. Onderwijs Gemengd Nieuws Leestafel Zoeklichtjes. Wetenschap en Kunst Rechtszaken waardoor dit gevaar ia ontstaan en daarna hoe het zich heeft ontwikkeld. Besproken werd ook hoe ons land daar tegenover ataat. In de pauze werden door dhr De Graaf hoofd der Chr. school, lantaarnplaatjea over China vertoond. Het waa een mooie avond, De opkomst had beter kunnen zijn. lerseke. Gemeenteraad. Gister avond vergaderde de Gemeenteraad. Af wezig' wegens ongesteldheid de gemeente secretaris G. O. Veenendaal, wiens func tie door den loco-secretaris, dhr J. M. Sinke, welke eerst werd beëedigd, werd waargenomen. Dhr C. Hirdes heeft aan B. en W. ge vraagd: le. om bij het overlijden van onvermo- genden gratis de klok voor hen te laten luiden, en 2e. om te overwegen het urinoir bij de Geref. Kerk aldaar te doen verwijderen wegens den hinder voor de omwonenden. B. en W. hebben hierop geantwoord: le. dat het gratis klokluiden zal wor den overwogen bij het samenstellen van een nieuwe verordening op de begrafenis- rechten; 2e. dat reeds overwogen wordt het uri noir bij de Geref. Kerk te verplaatsen, mits belanghebbenden hiervan de kosten dragen. Dhr A. Verboom heeft gevraagd waar om B. en W. het vervoer van zand enz. voor de herbestrating van Langeville en Vierstraat hebben aanbesteed en niet, zoo als de gewoonte was, bij toerbeurt heb ben opgedragen aan de diverse voerlui. Hierop is geantwoord, dat de aanbe steding een belangrijke besparing voor de gemeentekas beteekent, daar tot op heden voor 3 wagens f 12 per dag werd betaald en thans f 8 per dag. B. en W. zijn echter van oordeel, dat in het algemeen vervoer bij toerbeurt het meest gewenscht is. Zij zijn derhalve voornemens in het vervolg van gemeente wege den prijs te bepalen en den voorlui alsdan de gelegenheid te geven voor dien prijs bij toerbeurt te rijden. Om dezen prijs echter eenigszins juist en billijk te kunnen bepalen is het hou den eener inschrijving af en toe gewenscht Dhr J. C. Cornelisse heeft inlichtingen gevraagd inzake het niet-uitbetalen aan M. op 't Hof in 1935 van de subsidie vast gesteld voor de autobusdienst op het sta tion. Hierop is geantwoord, dat de subsidie over het eerste halfjaar aan M. op 't Hof is uitbetaald. Op het eind van het le halfjaar 1935 is door den burgemeester aan op 't Hof medegedeeld, dat hij niet op subsidie re kenen moest als hij niet ook op den trein van 10 uur ging rijden, zooals oorspron kelijk was bepaald. Eenzelfde mededee- ling is eind September 1935 gedaan aan de wed. Leendertse te Wemeldinge. Beide ondernemers hebben echter in 1935 aan de waarschuwing geen gehoor gegeven, waarom B. en W. besloten heb ben de subsidie over het 3de kwartaal 1935 aan M. op 't Hof en over het 4de kwartaal 1935 aan de wed. Leendertse niet te betalen. Ingekomen is een verzoek van 't Burg. Armbestuur om het klokluiden bij begra fenissen te verlagen. B. en W. stellen voor om dit verzoek te renvoyeeren naar B. en W. voor nader onderzoek bij het ont werpen van een nieuwe verordening. Van de regeering is mededeeling ont vangen, dat aan crisissteun B (kleeding, dekking en schoeisel) over 1936 per werk- looze mag worden uitgekeerd een bedrag van f 4,20. Hiervan wordt f 2,20 subsidie ontvangen van het Departement van So ciale zaken, de gemeente moet aldus f 2 bijbetalen. Daar men berekend is op 132 werkloozen, stellen B. en W. voor, een bedrag van f 264 voor Crisissteun B be schikbaar te stellen. Aangenomen. Vastgesteld wordt een verordening ge neeskundig schooltoezicht; aan den ge neesheer zal een subsidie van f 0,37V2 per kind van de betrokken scholen worden todgekend. Dhrn Hirdes en Mol kunnen niet mee werken aan dwang voor de ouders. De voorzitter merkt op, dat de school besturen vrij zijn om hieraan mee te wer ken. Ook om financieele redenen vindt dhr Mol, dat deze verordening niet moet worden vastgesteld. Waar moeten we het geld vandaan halen? Dhr Ossewaarde is ook geen onverdeeld bewonderaar, evenmin dhr Bom, die bo vendien principieele bezwaren heeft. Dhr De Jager steunt de voorstellen van B. en W., evenals dhrn Kooman en Ver boom. Uitvoerig behandelt de voorzitter nog eens de geheele verordening. Het gaat hier om een groot belang voor de kinde ren. Wat de kosten betreft, deze zijn ver bazend weinig. Er zijn plaatsen waar f 1 per leerling wordt betaald voor ge neeskundig schooltoezicht. Met 7 voor 4 tegen werd ten slotte de verordening aan genomen, tegen de heeren Bom, Corne lisse, Mol en Hirdes. De heer Bom meent, dat Ged. Staten nooit deze verordening zullen goedkeu ren, hetgeen de voorzitter ook vreest. De gemeente-begrooting 1936 zal wor den belast met een bedrag van f 100 voor den luchtbeschermingsdienst. De gemeenschappelijke regeling keu ringsdienst van vee en vleesch werd eenigszins gewijzigd, om te voorkomen, dat enkele gemeenten in den keurings kring verliezen zouden lijden op dezen dienst en anderen (o.a. lerseke) winsten zouden maken. De bestaande regeling blijft gehand haafd tot 1940, met dien verstande, dat alle gemeenten het verlies van de ver lieslijdende gemeenten zullen vergoeden. Na bestrijding van den heer Bom, die tariefsverlaging over de geheele lijn wil, wordt de verordening met op een ua al gemeens stemmen aangenomen, Tegen de heer Bom. De heer Bom wil gaarne den zomertijd voor onze gemeente invoeren, Om ver schillende redenen raadt hij dit aan. De heer Mol wil gaarne een richHngs- bord aan den grintweg zetten. Meermalen worden de menschen daar 's nachts uit bed gehaald om te vragen, welke weg ze moeten inslaan. Een bord „Richting Ber gen op Zoom" is dringend noodig. De heer Kooman wil mildere distribu tie van margarine, en een aanvulling van het havenreglement, daar dit niet bevat wie het recht heeft van voorrang: hij die de haven inkomt of die er uitgaat. De heer Verboom vraagt wanneer de werken aan den Burenpolder zullen aan vangen. Nadat de voorzitter een en ander uit voerig heeft beantwoord gaat de raad over in geheime zitting. te zien in de etalagehal van (Adv.) Heinkenszand. Gemeenteraad. Vrij dag vergaderde de raad dezer gemeente. De voorzitter memoreert bij' de opening het overlijden van den heer de Vulder van Noorden, die gedurende korten tijd burgemeester dezer gemeente is geweest. De gemeenterekening over 1934 is door Gedep. Staten goedgekeurd. Vastgesteld wordt de vergoeding volgens art. 101 der L.O.-wet voor de bijzondere scholen in deze gemeente. Een adres van den heer J. Vermue inzake de steunregeling wordt na bespreking met alg. st. voor kennis geving aangenomen. Op voorstel van B. en W. wordt met alg. st. benoemd tot gemeentebode de heer M. J. Huissoon, thans als zoodanig tijde lijk en wel met ingang van 1 April a.s. op egn belooning van f 150 per jaar. Aan B. en W. wordt na bespreking machtiging verleend de bovenwoning van het gemeentehuis te verhuren, evenals de grond, voorheen in pacht bij den heer D. van 't Hof, op bepaalde voorwaarden aan den heer C. Otte. Vastgesteld wordt de rekening voor den keuringsdienst van vee en vleesch in den keuringskring Heinkenszand. Bij1 de rondvraag vraagt de heer Bos inlichtingen betreffende de steunregeling. De heer Dellebeke wijst op een minder gunstige waterafvoer aan een gedeelte weg biji den Staakweg. De voorz. licht een en ander toe betreffende de uitvoe ring van de steunregeling en zegt dat de afwatering van bedoelden weg do aan dacht heeft van B. en W. De heer Nijsse vraagt of het niet mogelijk is in overleg met den betrokken polder den dijk te ver beteren tussohen Plaatschendijk en Zuid- zakschen dijk. De voorz. zegt onderzoek in dezen toe. De heer Steketee merkt op dat de Oudenkamerschen weg Llians in uitstekende conditie verkeert en brengt daarvoor dank aan het gemeentebestuur. O. en W. Souburg. Vrijdagavond ver gaderde de Coöp. Boerenleenbank. We gens ongesteldheid van den voorzitter, leidde dhr J. Kodde 2e voorzitter, deze vergadering. In zijn openingswoord drukte de voorzitter er zijn blijdschap over uit, dat de gelden der bank veilig zijn en zij zich in een voortdurend ver trouwen mag verheugen. Het winstsaldo is f 371.62, wat bij de reserve gevoegd werd. De rente werd vastgesteld. Herkozen werden als be stuurslid dhr P. J. Arendse, tot lid van den raad van toezicht dhr A. Pouwer. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar St. Jacobi Parochie en Wier, D. Bender te De Wilp. Geref. Kerken (H. V.) Aangenomen naar Oosterend (Texel), E. C. B. Kok te Oudemirdum. Emeritaat. Ds W. de Leeuw, Ned. Herv. predikant te Groote-Lindt en Heer Oudelandsambacht, heeft eervol emeritaat gevraagd. Ds de Leeuw diende de gemeente te Wilsum, Althorst, Daarle en Groote Lindt. Tweede predikantsplaats? Door den Kerkeraad der Geref. Kerk te Nijverdal is een commissie benoemd, die de mogelijkheid zal onderzoeken voor het beroepen van een tweeden predikant. De 23ste Maranatha-conferentie. Van 16 tot en met 19 Mei a.s. zal D.V. de 23ste Maranatha-Conferentie, onder leiding van Johannes de Heer, Redacteur van „Het Zoeklicht'', in de zalen van gebouw „Tivoli" te Utrecht, worden ge houden. Het onderwerp voor deze conferentie is: „Het Lam Gods, Dat de zonde der we reld wegdraagt", onderverdeeld als volgt: de beteekenis van het Bloed des Lams; de verlossing en reiniging door het Bloed des Lams; de heiliging door het Bloed des Lams; de triumf van het geslachte Lam. Do Nederlandsche spoorwegen hebben een speciale regeling getroffen, inzake goedkoop reizen voor bezoekers dezer Conferentie, zoodat een flinke reductie op de reissom wordt genotenl Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds Steinz, av. ds Homburg (bev. lidm. en Voorber, H. Av.), Ritthem, 9,30 u, ds Tjebbes te Middel burg, 2 u. ds Visbeek te Vlissingen. Serooskerke, 9.30 u. dhr Middelkoop, 2 u. ds Vossers. Geslaagd voor het examen Apothe kers-assistent, de dames F. J. de Dreu, Middelburg en A. H. Engering, Vlissin gen. Een Duitsch legervliegtuig boven Venlo. Foto's gemaakt van de Frederik Hendrik-kazerne. Men meldt uit Venlo aan de N. R. Ct.: Vrijdagmiddag omstreeks half vijf heeft een Duitsch legervliegtuig op zeer geringe hoogte enkele malen gecirkeld boven de Frederik Hendrik-kazerne alhier, waarin de troepen van het tweede en zeventiende regiment infanterie gelegerd zijn. Hierbij zette de vlieger boven het kazerneterrein den motor af, terwijl de waarnemer een beweging maakte, waarbij hij met zijn bovenlichaam betrekkelijk ver buiten boord van het toestel kwam. Vermoed wordt, dat de waarnemer foto's van de ligging van de kazerne heeft gemaakt. Onmiddellijk hierna zette het eenmoto- rige toestel, dat gemerkt was met de let ters D-E.F.V.A., koers in de richting van de Duitsche grens, en het was weldra uit het gezicht verdwenen. Naar wij vernemen, was het toestel niet uit de richting van de grens gekomen, doch uit ongeveer noordelijke richting, waaruit men afleidt, dat het ook verder het land in is geweest. De garnizoenscommandant heeft van het gebeurde telefonisch aan de legerlei ding mededeeling gedaan. Goedgeloovige bakkers opgelicht. Het is den laatsten tijd en kele malen voorgekomen, dat bakkers in Amsterdam-West bezoek kregen van twee heeren, die hen kwamen verblijden met de tijding, dat zij: van plan waren in de nabijheid een nieuwen bakkerswin kel te vestigen. De bakkers vonden dat natuurlijk niet prettig en lieten meestal wel doorschemeren, dat zij niet enthou siast waren voor het plan. Naar het schijnt, hebben eenige bak kers den beiden „oprichters van een nieu we zaak", die in werkelijkheid oplichters bleken te zijn, geld aangeboden, wanneer zij: van hun plannen wilden afzien en de twee heeren lieten zich door de kleinere en grootere bedragen, die hun werden aangeboden, vermurwen. Het spelletje lukte evenwel niet overal even goed. Enkele bakkerspatroons, die de heeren van meer nabiji kenden, vlo gen er niet zoo gemakkelijk in. Zij1 stuur den hen met een kluitje in het riet en waarschuwden de politie, die een onder zoek instelde. Bij: dit onderzoek is geble ken, dat zij eigenlijk nooit in ernst het plan en het geld gehad hebben om een bakkerij op te richten. En dat zij* hun praatjes slechts verkochten om goedge- loovigen bakkers het geld uit den zak te kloppen. Zij1 zijn inmiddels in arrest ge steld. Winkeldief slaat zijn slag. Gistermiddag is in een winkel van een stofzuigercentrale te Haarlem een geldkistje met geld ontvreemd. Een on bekende man kwam den winkel binnen, stelde eenige vragen, ging daarna in de richting van de winkeldeur alsof hij den winkel wilde verlaten, doch verliet den winkel niet. De winkelier, in de meening, dat de klant den winkel had verlaten, ver wijderde zich. De onbekende sloeg toen zijn slag en stal een geldkistje, inhouden de ongeveer f 30. Deze truc schijnt de man, die nog door de politie wordt ge zocht, ook op andere plaatsen te hebben toegepast. Het geldkistje is intusschen ledig teruggevonden. Toevallig fietste een politie-agent even later langs de spoorbaan van de lijn HaarlemLeiden. Hij! zag plotseling, dat een kistje uit een passeerenden trein werd geworpen. Het kwam in een sloot terecht en bleek het door den winkelier vermiste kistje te zijn. Het was, zooals begrijpelijk, leeg. Ontsporing bijl Zevenaar. Gistermiddag zijn even buiten het station Zevenaar in de bocht bij den overweg, van een goederentrein, die gerangeerd werd, de locomotief, de tender, en eenige goederenwagens ontspoord. De oorzaak van deze ontsporing is nog niet met ze kerheid bekend, doch men vermoedt, dat een verkeerde wisselstand de aanleiding is geweest. Tengevolge van de ontsporing zijn twee lijlnen versperd, zoodat het spoorwegverkeer vertraging ondervindt. Door de ontsporing zijn de rails over een grooten afstand ontzet, terwijl aan den weg en de afrastering groote schade is toegebracht. Persoonlijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan. Twee ongelukken te Breda. Op den rijksweg Breda—Tilburg onder de gemeente Oosterhout, zijn gis teravond kort na elkaar twee verkeers ongelukken gebeurd, waarbij een doode en een zwaar gewonde te betreuren vie len. Een bejaard zwerver wilde den rijnreg oversteken, juist toen een auto naderde. De man werd gegrepen en kreeg doode- lijke verwondingen. Eenige menschen trachtten het slachtoffer hulp te bieden. Toen men hiermede bezig was, naderde uit de richting Breda een auto in groote vaart. Het voertuig reed op het groepje menschen in, dat een goed heenkomen zocht. Le 18-jarige slager, K. uit Ooster hout, werd echter door het voertuig ge grepen en kreeg zware hoofdwonden. Bei de slachtoffers zijn naar het ziekenhuis te Breda overgebracht, alwaar de zwerver kort nadien overleed. De slagersknecht K. maakt het naar omstandigheden vrij goed. Overreden en gedood. Gisteravond is het 10-jarige zoontje van v. d. K. te Ridderkerk 'aangereden door een vrachtauto. Ernstig gewond is het kind een woning binnengebracht, waar het enkele oogenblikken later is overleden. Groote goudvondst bij een zigeuner. In het Westfaalsche dorpje Doehren bij Windheim a. d. Weser in het district Minden, hadden onlangs twee zigeuners ruzie met elkaar gekre gen. De één deelde daarop uit wraak aan een herbergier mede,, dat zijn tegenstan der in zijn wagen een goud- en zilver- schat van dertigduizend mark verborgen hield. Deze mededeeling, hoe weinig geloof waardig zij ook leek, gaf de politie toch aanleiding om een oogje in het zeil te houden. Bij Rintelen nu doorzocht zij een zi geunerkamp en deed daarbij een verba zingwekkende ontdekking. In een wagen vond zij een bedrag van 11.500 mark, bestaande uit gouden tien markstukken, een aantal Oostenrijksohe en andere gouden munten alsmede uit een hoeveelheid vijf dollarstukken en bank biljetten. De geheele vondst werd door de politie in beslag genomen. De eigenaar van den wagen en zijn vrouw werden in hechtenis genomen. Zij zullen opheldering moeten geven omtrent de herkomst van den goudschat. Karl Barih, door Dr G. G. Berkouwer. Kampen, J. H. Kok. De Zwitsersche theoloog Karl Barth is een van de meest besproken mannen van dezen tijd. Hij wordt veel geprezen, maar ook veel bestreden. Dit laatste achten velen toch eigenlijk overbodig. Zij zijn van meening dat het bijl wat Barth leert, gaat om wetenschap pelijke vraagstukken, die misschien voor theologen niet zonder belang zdjln, maar waarvoor het gewone publiek zich niet behoeft te interesseeren. Artikelen waar in tegen de Barthiaansche opvattingen stelling wordt genomen, worden dan zon der meer als onnoodig twistgeschrijf ter zijde geschoven. Zoo langzamerhand is echter wel dui delijk geworden dat deze meening er toch wel heelemaal naast is en dat de door werking van de Barthiaansche theorieën van ingrijipend belang is niet alleen voor het kerkelijk en godsdienstig leven, maar voor elke openbaring van Christelijk le ven. Gebleken is dat de leer van Barth hoe kloek zijn belijdenis van de soeve reiniteit Gods dan ook moge schijnen in haar consequenties een ontzaglijk ge vaar beteekent, omdat zij1 het bestaans recht van de Christelijke politieke par tijen en van Christelijke organisaties op maatschappelijk terrein miskent, evenals van het Christelijk onderwyai van de Christelijke pers enz. Het gaat hier dus om hoogst belang rijke zaken. En daarom valt het toe te juichen dat Dr Berkouwer een studie deed verschijnen waarin van de Barthi aansche opvattingen een duidelijk over zicht en inzicht wordt gegeven. 't Zijn ingewikkelde vraagstukken die hier aan de orde komen. Maar Dr Berkouwer blijkt de kunst te verstaan daarover zóó te schrijven dal ook gewone meelevende menschen hem kunnen vol gen. Verbondsgeschiedenis. Schetsen voor de vertelling van de Bijbelsche Geschiedenis door Ds S. G. de Graaf te Amsterdam. Uit gave, J. H. Kok, te Kampen. Omtrent het ontstaan van deze schet sen vertelt Ds de Graaf in een „Woord Vooraf" dat hiji vroeger als student den Zondagsschoolcursus van Ds J. C. Sikkel te Amsterdam volgde. Nadien was hij ook zelf in die richting werkzaam, waarbij' meer dan eens gehandeld werd over de vraag: hoe vertellen wij de Bijbelsche ge schiedenis? Biji de bespreking van dit onderwerp werd telkens het verlangen ge uit naar aanwij'zing hoe de beginselen die hiji verdedigde in de practijk bij be paalde geschiedenissen waren toe te pas sen. Aan dat verlangen is hier voldaan. Omtrent den aard van deze schetsen zegt de schrijver, dat ze niet moeten die nen als voorbeelden voor de eigen ver telling, maar dat ze bedoeld zijn als een reisgids met plattegrond en aanteekenin- gen, voor menschen die ernstig met de Schrift willen bezig zijn om haar als bet Woord Gods te verstaan voordat ze ver tellen gaan. Het komt ons na inzage van de eerste aflevering voor, dat Ds de Graaf hier een nuttig werk heeft verricht. Onderwij1- zers (essen) van dag- en Zondagsscholen, leiders(sters) van knapen- en meisjesver- eenigingen zullen deze schetsen met veel vrucht kunnen gebruiken. Iemand, die veel in Indië gereisd had, verklaarde getroffen te zijn door het woord van een neger tot een zendeling Wat gij doet, spreekt zoo luid, dat ik niet verstaan kan wat gij zegt. Dit was in gunstigen zin bedoeld. Maar het omgekeerde komt ook voor. Aan de prediking van het Evangelie, aan de propageering van de beginselen die zijn naar Gods Woord, ontbreekt het onder ons niet. Wij hebben onze kerken, onze scholen, onze kranten, onze orga nisaties. Maar zou het niet vaak zóó zijn, dat wat we doen zoo luid spreekt, dat niet verstaan kan worden wat wij zeggen Er schijnen menschen te zijn, die naar de kerk gaan om voor anderen te luis teren. Zoo is 't ook mogelijk, dat er onder hen, die dit lezen zijn, die in de eerste plaats denken aan het spreken en doen van anderen. Maar dat was niet mijn bedoeling. Allemaal moeten we ons doen toetsen aan ons zeggen. Niet natuurlijk om als we een tegen stelling zien, dan voortaan maar te zwijgen, maar om doen en zeggen, leven en leer met elkaar in overeenstemming te brengen, zoodat ons doen een voortduren de illustratie -en aanbeveling is van wat wij spreken en leeren. OPMERKER. Provinciale Zeeuwsche Schoonheids- en archeologische Commissie. Verschenen is het laatste verslag van bovengenoemde commissie vóór baar re organisatie en splitsing. Aan Gedep. Staten werd advies uitge bracht naar aanleiding van een verzoek van bet gemeentebestuur van V e e r e, wijzigingen te mogen aanbrengen in het talud der o-ude omwalling aan de over zijde der haven, teneinde daarop een wan delpad te kunnen aanleggen. Bij onder zoek bleek, dat de schending der wallen heel wat minder ernstig was dan eerst werd gevreesd; de commissie deed een oplossing aan de hand, waardoor het ge- wenschte wandelpad er kwam zonder het aspect der omwalling te benadeelen. Ook thans zijn adviezen uitgebracht op een zeer groot aantal verzoeken om ont heffing vein de bepalingen der verorde ning tot het weren van inbraken op het natuurschoon door reclamemiddelen in 38 verschillende gemeenten. Het verheugde de commissie te mogen bemerken, dat Ged. St. zich hierbij onverdeeld bij hare opvattingen aansloten. Het ware te wen- schen, dat nu ook de gemeenten hun ver ordeningen hierover met de gewijzigde provinciale verordening in overeenstem ming brachten. Ten aanzien van het stre ven hiertoe van Krabbendijke mocht de Commissie Ged. Staten van ad vies dienen. Aan het comité, dat zich het ongerepte behoud van hetgeen overbleef van het oude Zwin ten doel stelt, werd adhaesie betuigd met zijn streven. Wetend, dat de voorgenomen plannen van indijking en aanleg van een weg voor groot verkeer voorshands niet de mi'.sle kans van slagen hebben, meende de com missie zich van verdere actie ten de-'.en te kunnen onthouden. Wat de bemoeiin gen met de gemeentebesturen op aestlio- tisch terrein aangaat, kan worden ge meld, dat adviezen werden gegeven over bouwplannen te Biggekerke, Bres ken s, Goes, Heinkenszand, Renesse en Zoutelande. In den molen teEllewoutsdijk, afgebrand in 1933, doch weder opge bouwd door de eigenares, werd een steen met inscriptie ter herinnering aan deze gebeurtenissen aangebracht. De molen „De Hoop", dateerend van 1736, fraai ge legen op het bolwerk te T h o 1 e n, werd in Juli door den bliksem getroffen, waar door een der wieken werd verbrijzeld en de andere beschadigd. Naar de commis sie vernam, bestaat uitzicht op de moge lijkheid, dat de molen van z.g. stroomlijn- wieken zal worden voorzien, waardoor zijn behoud zou zijn verzekerd. Ten slotte moet worden vermeld, dat de standaarj- molen te W a a r d e door brand te niet is gegaan, in een der balken was het jaar tal 1685 gesneden. Kantongerecht te Middelburg. Met een motorrijtuig/rijwiel rijden op zoodanige wijze en/of snelheid, dat de vei ligheid van het verkeer werd in gevaar gebracht: J. G. te Vlissingen f 20 of 10 d.; P. v. Z. te Zutfen f 5 of 5 d.; J. M. te 's-Heerenhoek f 1 of 1 week tuchtsch.; C. D. te Hoedekenskerke f 5 of 5 d., met niet ontvankelykverklaring van de vordering van den getuige G. S. Rijden met een motorrijtuig terwijl men verkeert onder zoodanigen invloed van het gebruik van alcoholhoudenden drank, dat men niet in staat moet worden ge acht het motorrijtuig naar behooren te besturen en niet behoorlijk uitwijken naar rechts bij het tegenkomen van een motor rijtuig: J. C. S. te lerseke, 14 d. en f 30 of 10 d., met ontzegging van de bevoegd heid motorrijtuigen te besturen voor den tijd van 6 maanden. Strooperij: C. de R. te Arnemuiden: f 1 of 1 d. Straatschenderij: L. L. te Oostkapelle f 5 of 5 d. Dronkenschap op den openbaren weg: W. K. te 's-Heer Arendskerke f 10 of 10

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2