Kerknieuws Gemengd Nieuws Rechtszaken De „varkens van den weg". Leestafel Land- en Tuinbouw WERD BIJNA DOL VAN DE HOOFDPIJN. Nu li hij tan ander monsch. Na eenige jaren ln de tropen geweest te zijn, keerde de schrijver van onder staande brief terug, lijdende aan voortdu rende hoofdpijn en oonstipatie, terwijl hij bovendien veel te zwaar was geworden 102 K.G. Hij zegt, dat Kruschen hem geheel veranderd heeft. „Ik was te zwaar en mijn geheele ge zondheid was ondermijnd. Ik leed voort durend aan hoofdpijn, die mij bijna dol maakte en had bovendien steeds last van constipatie en voelde mij ellendig. Ik woog bijna 102 K.G. Ik begon toen Kru- sbhen Salts te nemen en reeds na 10, 12 dagen voelde ik mij een geheel ander mensch. De constipatie was verdwenen en ik voelde mij jonger en fitter, mijn hoofdpijnen 'hielden op. In een maand verminderde mijn gewicht tot 95l/2 K.G., terwijl ik gisteren tot mijn groote vreugde bemerkte, dat mijn gewicht was gedaald tot 88 K.G. Vanzelfsprekend ben ik van plan met Kruschen door te gaan, nu ik er zooveel baat bij gevonden heb". Hoofdpijnen ontstaan bijna altijd door dat het bloed door in het lichaam opge hoopte afvalstoffen verontreinigd is. Uit deze afvalstoffen ontstaat bovendien het gevaarlijke urinezuur, de oorzaak van de gevreesde rheumatisc'he pijnen, zooals jicht en ischias. Zorg er voor, dat ge deze afvalstoffen kwijt raakt en zorg er te vens voor, dat zij zich niet meer kunnen ophoopen. Er bestaat hiervoor geen beter middel dan de dagelijksche dosis Kru schen Salts. Niet alleen dat bij regelmatig gebruik in korten tijd de pijnen zullen verdwijnen, ook Uw geheele gezondheids toestand zal verbeteren: gij zult U ener gieker en krachtiger voelen. Een Kru schen kuur maakt U inderdaad jaren jonger. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en erkende dro gisten a 0.90 en 1.60 per flacon, om zetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de bui tenverpakking, de naam Rowntree Han dels Maatschappij Amsterdam, voorkomt. (Adv.) snaperingen en bloemen of vruchten ont vingen. De Nederl. Naaivereenging deed ons weer 50 stuks goed toekomen, terwijl en kele Goesche firma's ons levensmiddelen of kleeren stuurden. We zijn die allen zeer dankbaar. Een afzonderlijke afdeeling vormt onze T.B.C.-bestrijding. Op 1 Januari 1935 wa ren in Goes en Wilhelminadorp onder toezicht 102 gezinnen met 134 patiënten. In dat jaar kwamen onder toezicht 9 nieuwe gezinnen met 14 patiënten. Afge voerd werden om verschillende redenen (niet meer noodig, vertrek, overlijden), 12 gezinnen met 15 patiënten, zoodat op 1 Januari 1936 ingeschreven waren 99 gezinnen met 133 patiënten. Het aantal huisbezoeken in en voor die gezinnen bedroeg 1880. Verder werd vergaderd en gecollecteerd voor het Koningin Emmafonds. In April moest er propaganda gemaakt worden voor de Emmabloem-collecte. Meewerking werd gegeven aan den verkoop van postzegels voor het Kind, aan de oprichting van een afdeeling der Vereeniging tot behartiging van slecht- hoorenden, voorloopige besprekingen wer den gehouden om te komen tot het op richten van een Vereeniging voor Huis verzorging en betere Kraamhulp. Door hulp van particulieren kon een som gelds bijeengebracht worden, waar door één onzer patiënten in staat gesteld werd zijn studie voort te zetten. Voor een anderen patiënt werd een gedeelte loten verkocht. Ook kreeg de Vereeniging een ligstoel cadeau. Aan 16 personen werden versterkende middelen verschaft. Eén patiënte kreeg geruimen tijd warm eten van particulie ren. Voor verschillende gezinnen werd crisisvleesch verkregen, ook werden drie woningverbeteringen aangebracht en aan 3 personen doorloopend huurbijslag ver leend. Twee gezinnen krijgen hulp in de huishouding en bij de wasch. In Sanatorium, Zeehospitium en Zie kenhuis zijn opgenomen 10 patiënten, terwijl 1 patiënte een dagelijksche ver zorging ontving. Voor drie kinderen werd de helft in een hoogtezon-behandeling betaald, terwijl een andere patiënte de helft vergoed kreeg voor een Röntgen- behandeling. Ook onze T.B.C. huisbezoekster kon, door de hulp der Ned. Naaivereeniging en den steun van particulieren, op Kerst dag verschillende gezinnen verblijden. Wat onze financiën van deze afdeeling aangaat, gingen we een honderd gulden achteruit. Wemeldinge. Met ingang van 1 April a.s. is de rijksveldwachter brig. tit. L. de Jonge, te Krabbendijke, bevorderd tot rijksveldwachter brigadier en overge plaatst naar deze gemeente. Tot hoofd van den luchtbescher mingsdienst is aangesteld dhr F. M. Ge luk, secretarie-ambtenaar alhier. Borsselen. Donderdagmiddag vond W. G. zijn vader in de schuur op den gTond liggen. Blijkbaar was hij van den hooi zolder gevallen. Dr Folmer was zeer spoe dig aanwezig. Deze constateerde een her senschudding, terwijl beide polsen waren gebroken. Na verbonden te zijn is de pa tiënt direct naar het ziekenhuis te Goes vervoerd. Driewegen. Op de Woensdagavond ge houden eindles van den algemeenen tuin- bouwcursus werden naar het 2de leerjaar bevorderd; A. Goetheer, M. van de Guoh- te, A. Koeman, J, Koretanje, G, Koretunjo P. Mol, J, NJJese H*„ J, Nijese W«„ A, Ringeürarg, M. Steketee en P, van Weele, Baarland. Gisteren is dhr P. Leijs al- getreden als secretaris-penningmeester van het Burg. Armbestuur alhier, Gedu rende 37 jaar heeft hij deze functie met groote accuratesse en tot volle tevreden heid van het B. A. bekleed. Van de ge houden vergaderingen tijdens, zijn secr.- penningmeesterschap heeft hij er niet één gemist. Het waren er 360, De bijna 75-jarige is niet genoodzaakt deze betrekking neer te leggen door een of ander ouderdomsgebrek. Arnemuiden. Tot hoofd van den lucht beschermingsdienst werd alhier aange steld dhr J. K. Crucq, commandant van de burgerwacht. St Laurens. Alhier is in den watergang het lijkje van een pasgeboren kind drij vende gevonden. Het lijkje is door den burgemeester in beslag genomen. Indien iemand meent inlichtingen te kunnen ver schaffen over dit misdrijf, wordt hij ver zocht zich hiervoor tot den burgemeester te wenden. Kortgene. Woensdagavond vergaderde de bloemenvereen. „Floralia", welke ge heel Noord-Beveland omvat. Er werd be sloten om dezen zomer een bloementen toonstelling te houden te Kortgene, om streeks eind Augustus of 'begin Septem ber. Algemeen kwam de wensch naar voren, dat getracht moest worden om op die ten toonstelling meer potplanten en andere snijbloemen dan dahlia's te doen inzenden omdat de dahlia al te zeer overheerscht. Aan de leerlingen der 6de en 7de klasse te Kats, Colijnsplaat, Geersdijk, Wissen- kerke en Kamperland zal een potplant ter opkweeking worden gegeven, en aan die te Kortgene een zakje Bloemenzaad. Nog werd in principe besloten, tot bet weer organiseeren van een chrysanthen- tentoonstelling in de maand November. Revanchewedstrijd Zeeuwsche Dambond. Ierseke. Souburg. Spelleider: L. Goedbloed, Vlissingen. J. de Putter-M. Pluymers, remise 11 A. Goeman-M. Bakker, remise 11 P. Flikweert-J. Walraven 20 D. v. Boven-J. Jagt 11 A. v. Sparrentak-P. v. Eenennaam. 11 A. Oom-S. Tëeuwen 11 M. Verweys-J. Francke 02 G. v. d. Endt-L. v. Soelen 02 M. Huissoon-A. Landsheer 11 W. Poleij-B. v. Eenennaam 02 Uitslag Ierseke 8, Souburg 12. Ouderlingen-conferen tie. De 17de Zeeuwsche conferentie van Geref. Ouderlingen zal op Woensdag 29 .xpril a.s. te Bergen op Zoom worden gehouden. In de morgenvergadering zal de heer J. J. Boon te Bergen op Zoom spreken over: „De roeping onzer Kerken in verband met verschillende politieke richtingen en tegenover leden, die zich aansluiten bij! G. D. U. of N. S. B." Zijn stellingen zajtn.: I. Tot de roeping der Kerk behoort, het licht van Gods Woord te laten schijnen over ieder terrein van het leven en dus ook over dat van het politieke leven. II. De vervulling dezer roeping geschie de door de- bediening des Woords, maar voorts door alle ambtelijke bearbeiding van de leden der gemeente. III. Bij het vervullen dezer roeping worde niet geschroomd concreet groe pen of richtingen aan te wijzen, die be ginselen voorstaan strijdig met Gods Woord, terwijl evenmin verzuimd wor de te wijzen op de positieve taak, die ieder lid der Kerk heeft te vervullen om ook op het terrein van het politieke le ven actief mede te werken aan de door werking der Christelijke beginselen, ter wijl daarbij als ongehoorzaam moet wor den aangewezen een ieder, die deze roe ping niet vervult, of handelt in strijd met deze roeping. IV. Zonder partij! te kiezen voor een bepaalde politieke richting heeft de Kerk bijl de vervulling harer roeping wel de taak om thans, naast andere partijen, ook de G. D1. U. en N. S. B. aan te wijlzen als partijen, die beginselen voorstaan strijdig met Gods Woord. V. Indien leden onzer Kerken openlijk sympathie betuigen met, zich aansluiten bij1 of propaganda voeren voor de G. D, U. of N, S. B., behooren zij. hierover te wor den vermaand, waar noodig vooral gron dig onderricht en nauwkeurig gewezen op de consequenties, waartoe doorwerking der beginselen dezer partijen voeren. VI. Bij' doorgezet welbewust afwijkend handelen van leden onzer kerken is bet roeping, èn om de leden zelf èn om de Kerk, tot tuchtmaatregelen ten opzichte van hen over te gaan, waarbij moet reke ning worden gehouden met: a. wat de kerkenordening ten deze voor schrijft en de Generale Synodes onzer Kerken in deze of soortgelijke gevallen hebben geadviseerd; b. dat niet het lidmaatschap van G. D. U. of N. S. B, als zoodanig censurabel stelt, doch het „voeren van een onchris telijke leer"; c. steeds ieder geval met de noodige voorzichtigheid afzonderlijk worde be handeld en beoordeeld; d. de consequenties van een éénmaal aangevangen tuchtmaatregel in ieder ge val grondig worden ingedacht. VII. Tot de roeping onzer Kerken be hoort ook te streven naar een uniforme regeling, waartoe behandeling op de a.e. Generale Synode aan de hand van inge komen voorstellen kan medewerken, ai waohten wij ona wei publiek een oordeei 'e vellen over de handelwijze van één onzer andere Kerken ten opzichte van haar leden, wijl wij daartoe niet bevoegd zijn. In> de middagvergadering spreekt Ds W. H. v. d. Vegt te Goes over; „Ons ambt en de hypocrieten". Kwakzalver aangehou den. Naar aanleiding van een open brief van D'r Zubli te Dedemsvaart aan de marechaussee te Hardenberg is de z.g. Duitscbe dokter Fick gearresteerd, daar hij volgens den arts den dood van twee zijner patiënten op zijn geweten heeft. Herr Piek bad in Noord-Oost-Overijsel, waar 'hij geregeld zitdagen hield, een zeer drukke praktijk. Hij gaf zijn patiënten medicamenten in den vorm van genum merde fleschjes, nadat hij hun kwalen uit de oogen gelezen had. In beide gevallen, die aanleiding tot zijn arrestatie waren, schijnt het, dat de patiënten in het leven te houden waren geweest, indien zij zich aan de voorschriften van hun arts hadden gehouden. Door Fick te consulteeren, hebben zij zich hieraan geruimen tijd onttrokken en toen zij tot den buisarts terugkeerden was het te laat. Het betreft hier vader en moeder van één gezin. Ook in Groningen blijkt hij werkzaam te zijn geweest. Toen de politie hem ech ter wilde arresteeren, bleek de vogel ge vlogen. Van eenige gevallen is evenwel proces verbaal opgemaakt. «u 'F elle brand te Olden- z a a 1. Gisternamiddag ontstond door tot nog toe onbekende oorzaak brand in een pand in de kom van de gemeente 01- denzaal. Dit pand bestond uit een pak huis voor katopnafval enz. en een woon huis met groenten- en fruitwinkel. De brandweer kon tegen den geweldi gen vuurgloed weinig uitrichten, zoodat de brandweer zich in hoofdzaak moest beperken tot bescherming van de belen dende woonhuizen, welke veel waterscha de kregen. Veroorzaakt door overwaaien de vonken, ontdekte men ook eensklaps, dat brand in een oud groot pakhuis was ontstaan op een tiental meters afstand van den vuurhaard gelegen. Ondanks de krachtige bestrijding van den brand door de brandweer, werd ook dit pand met zijn geheelen inhoud aan poetskatoen een prooi der vlammen. Brandstichting. Met be trekking tot de arrestatie van een inwo ner van Echteld, in wiens woning onder verdachte omstandigheden brand is ont staan, waarbij zijn vrouw zoo zwaar is gewond, dat zij korten tijd daarna is over leden, wordt nog gemeld-, dat het onder zoek zeer bezwarende feiten voor den ar restant aan het licht heeft gebracht. Men heeft sporen gevonden, waaruit blijkt, dat de vloeren, houten wanden, en enkele meubelstukken met teer bestreken waren. Men heeft voorts een petroleum- toestel gevonden, dat sporen draagt, dat daarop teer in vloeibaren toestand is ge bracht. De man, wiens verklaringen over het algemeen zeer onaannemelijk zijn en met elkaar in tegenspraak, bleef hardnek kig zijn onschuld betuigen. Hij zou niet hebben geweten, dat zijn vrouw tijdens het uitbreken van den brand thuis was enz. D'e man staat zeer ongunstig: bekend en de heftige scènes met zijn vrouw brachten de buurt meermalen in opschud ding. Dit was ook het geval geweest kort voor het uitbreken van den brand. De bende van vijf. De po litie te Amsterdam blijkt met de arresta tie van vijf jongemannen, allen 20'22 jaar oud, die in een café bij de beoefening van het hazardspel werden aangehouden, een alleszins goede vangst te hebben ge daan. Op deugdelijke gronden worden zij van verschillende inbraken en diefstallen in de omgeving van de Nieuwmarkt verdacht Op hun rekening kan wellicht een serie van tien inbraken en diefstallen geboekt worden, Deze jongens vormden een ware roof- bende, die haar centrale had in een café in de Koningstraat, waar de politie op Woensdag een inval gedaan heeft, Daar was de verzamelplaats van veel verdacht volk, dat er zijn werk van maak te op jonge werkloozen pressie uit te oefe nen, teneinde hen over te halen tot inbra ken en diefstallen, hetgeen in vele geval len maar al te goed gelukt is. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Als bestuurder van een motorrijtuig niet tijdig verandering van richting aan geven: C. A. G. R. te Vlissingen f 1 b. s. 1 d. h. Met een rijwiel buiten noodzaak de linkerzijde van den weg houden: C. J. te O.- en W.-Souburg en J. P. H. te Rotter dam, ieder f2 b. s. 2 d. h. Met een rijwiel een weg in verboden richting berijden: F. de W. te Hoedekens- kerke f 0,50 b. s. 1 d. h,; J. A. D. te Kloe- tinge f 0,50 b. s. 1 d. h.; K. R. te Dom burg f 0,50 b. s. 1 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder nauwkeurig werkend, deugdelijk stuur- toestel: J. H. te Wemeldinge f 10 b, s. 10 d. h. Rijden met een motorrijtuig, «onder dat tiet ie voorzien van de voorgeschreven plu- ton; A, K. to St,-Maartensdijk 10,50 b, s. 1 d. h. 's Av, rijden met een motorrijtuig o 1 dit laten staan, zonder dat het is voorzien van voorgeschreven verlichting en/ol zon der dat nummer met letter behoorlijk zichtbaar en verlicht waren: M. J. de J. te Kapelle, C. J. B. te Krabbendijke, bei den f 1 b. s. 1 d. h.; P. J. C. te Vlissingen f3 b. s. 3 d. h. Rijden met een ingeschreven motorrij tuig, terwijl de wielbelasting grooter was dan aangegeven is in het inschrijvings- bewijs: J. W. te Yerseke f5 b. s. 5 d. h. Rijden met een ingeschreven motorrij tuig zonder dat de maximumsnelheden waren aangegeven: C. P. J. te Middel burg f 0,50 b. s. 1 d. h. Met een ingeschreven motorrijtuig een last vervoeren, welke meer dan 2 M. ach teruit het voertuig reikt: A. L. te Vlis singen f5 b. s. 5 d. h. Rijden met 'n motorrijtuig zonder gel dig rijbewijs, zonder dat het motorijtuig was in geschreven en terwijl de breedte van de lading meer dan 2.35 M. bedroeg: F. X. J. te Zandvliet (B.) 2 m. f 1 b. s. 1 d. h. voor iedere boete en f 5 b. s. 5 d. h. Als bestuurder van een ingeschreven motorrijtuig niet het inschrijvingsbewijs vertooPen: A, L. te Vlissingen f 0,50 b. s. 1 d. h. 's Av. fietsen zonder rood achterlicht of reflector: C. S. te 's-Heerenhoek f 1 b. s. 1 d. h.; P. M. de H. te Wissenkerke f2 b. s. 2 d. h.; W. F. K. te Middelburg f3 b. s. 3 d. h. Met 'n rijwiel op 'n rijwielpad zich niet tijdig achter den rechts van hem rijden den wielrijder begeven bij het tegenkomen van een anderen rijwielbestuurder: Le, Je. de W. te Middelburg f 1 b. s. 1 w. t.s. Rijden met een motorrijtuig, zonder dat het is voorzien van voorgeschreven num mer met letter: H. P. N. te Wijk aan Zee f 0,50 b. s. 1 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder gel dig rijbewijs: A. B. te Heinkenszand f3 b. s. 1 w. t. s.; J. H. V. te Apeldoorn fl b. s. 1 d. h. Onder dit kopje schrijft het Alg. Hdbl.: Onze wetgeving biedt onvoldoende mid delen om de burgerij' te beschermen tegen de woestheid van gevaarlijke automobi listen; en de gelegenheid, daarin bij! wets wijziging verbetering te brengen, heeft men ongebruikt laten voorbijgaan. Als illustratie kan het afgrijselijke on geluk van verleden Zaterdagnacht gelden, toen een wilde automobilist, die, na met een vriend verscheidene café's te hebben bezocht, met den reeds in slaap gevallen makker naast zich in dolzinnig snelle vaart van Nijmegen naar Arnhem reed, twee mannen, die op den berm van den weg een boterham zaten te eten, over reed, zoodat één terstond dood was, daarna in volle vaart doorraasde, en in zijln woning te Apeldoorn naar bed ging alsof er niets gebeurd was. Door een toe val is deze gevaarlijke boosdoener opge spoord en ter beschikking van de justitie gesteld. De beide autorijders werden aan vankelijk in het huis van bewaring opge sloten, maar zijn, na hun verhoor door den rechter-commissarisop vrije voeten gesteld. Met pijnlijke verbazing neemt men er kennis van, dat dergelijke individuen nog maanden lang ongestoord kunnen rond rijden en nog wie weet hoeveel onschul dige slachtoffers maken, vóór zij even tueel hun gerechte straf ondergaan. Het is trouwens slechts één geval uit zeer vele. En ergerer is niets tegen te doen, tenzij1 ons Wetboek van Strafvordering wordt gewijzigd.. Immers dit Wetboek staat voorloopige hechtenis toe alleen in geval van misdrijven waarop \ier jaar of meer gevangenisstraf is gesteld. Een man, die een brood steelt, kan men in preventieve hechtenis nemen, een man, die iemand dood rijdt, niet: dit is im mers slechts een „schulddelict", waarop niet meer dan negen maanden vrijheids straf kan volgen! Zelfs indien de dood-door-schuld ver zwaard wordt door bijkomende omstan digheden, zooals het rijden onder den in vloed van alcohol of het opzettelijk ver laten der slachtoffers, blijift de maximaal toe te passen straf beneden vier jaar, óók bij recidive. En dat blijft gelden onder de nieuwe, nog altijd niet in werking getre den Wegenverkeerswet, die geen zwaar der straf kent dan drie jaar gevangenis straf voor dood door schuld, veroorzaakt onder den invloed van alcohol, Wél echter kan de auto, waarmee het misdrijf wordt gepleegd, in beslag wor den genomen, maar dat belet den dader niet, met een anderen wagen te gaan rij den. Verbeurd verklaren kan men het voertuig niet eens, daar het hier geen „opzettelijk" misdrijf betreft en ook niet een bijzonder geval, waarvoor de wet deze bijkomende straf heeft toegestaan. Kan men dan ten minste niet den man op staanden voet zijn rijbewijs ontnemen, in afwachting van de rechterlijke uit spraak? De Wegenverkeerswet zal dit in derdaad mogelijk maken, doch alleen in geval van het rijden onder den invloed van alcoholhoudenden drank, welke in vloed, zooals bekend, niet altijd gemakke lijk te bewijzen is. Bovendien is dat nog toekomstmuziek. Onder de huidige Mo tor- en Rijiwielwet kan men alleen ge bruik maken van de bevoegdheid, den houder van een rijbewijs, die vermoed wordt ongeschikt te zijn tot het besturen van een motorrijtuig, te verplichten om een proef af te leggen om zijn geschikt heid to b«wijnen I slaagt hij voor die iprwoi olot, dan kan zijn rijbewijs ongeldig wor gen verklaard, Het sou al ieis zijn, wan» ftsor tnen van deze bevoegdheid, waar door men onoordeelkundige bestuurders eens duchtig aan den tand kan voelen, eens op ruime schaal gebruik maakte, maar dit gebeurt in het geheel niet. Hoe onvoldoende wij beschermd wor den tegen aanranding van ons leven, onza veiligheid en ons goed door woestelingen in het verkeer (wat de Engelschen ver achtelijk „road hogs", de „varkens van den weg", noemen) en hoe droevig weinig besef de Noderlandsche wetgover nog he den ten dage blijkt te hebben van de drin gende noodzaak van afdoende preventieve en repressieve maatregelen ten deze, komt door het bovenstaande weer eens doch waarlijk niet voor de eerste maal! in helder licht te staan. Timotheüs. Dit geïllustreerde weekblad draagt een eigen karakter, het heeft on danks de verscheidenheid der medewer- ker^(sters) een eigen sfeer. In de don kerheid van dezen tijd wijst het altijd weer op het Licht der wereld. Er loopt door alle bijdragen één draad. Deze een heid beteekent niet eentonigheid. Naast een stichtelijke overdenking is er de ge schiedenis van den dag, er is een rubriek voor de zieken, maar er zijn ook hij- dragen van historischen aard, er is proza en poëzie, woord en beeld. In ge zinnen waar men Timotheüs niet kent is een tekort, dat aanvulling behoeft. UitgeefsterLa Rivière en Voorhoeve, Zwolle. Nederland en Oranje. Met het Maart nummer van het maandblad Nederland en Oranje, is de 16e jaargang van het orgaan van het Verband A.R. Propa- gandaclubs voltooid. Een leerzaam num mer. Het bevat o.m. een belangrijk citaat uit een Kamerrede van Prof. Dr H. Visscher van 13 Nov. 1929, waarin zijn optreden van 1935 reeds bij voorbaat ge oordeeld wordt. Verder geeft de heer R. A. den Ouden het vervolg van zijn be spreking over de beginselen der N.S.B., studieschetsen over het Program van Beginselen en verder Stemhuscijfers. Uit de berichten aan het slot blijkt, dat het Verband van A.R. Propagandaclubs groeiende is. Wij vestigen gaarne op dit weinig kostende en veel gevende maand blad de aandacht. Geen overeenstemming over de loonnor- men op het eiland Tholen. Vrijwillige of verplichte arbitrage? Na tweemaal geconfereerd te hebben is er geen overeenstemming bereikt tusschen het bestuur van de Werkgeversorganisa tie op het eiland Tholen en de drie samen werkende Landarbeidersbonden omtrent de vaststelling der loonen voor de land arbeiders gedurende het tijdvak 1 Mei 1936 tot 30 April 1937. D'e werkgevers zijn bereid het loon voor negen maanden vast te stellen op 22 cent en voor drie maanden, n.l. Augustus, Sep tember en October op 25 cent per uur, terwijl voor zwaar werk steeds een uur loon van 25 cent betaald zal worden. D'e werknemers eisc'hen echter geduren de 8 mnd. een loon van 22 cent en gedu rende 4 maanden, n.l. van 15 Juli tot 15 November, een uurloon van 27 cent. Waar beide partijen hun standpunt handhaven, zal, evenals in 1934 en 1935 het geschil aan arbitrage onderworpen moeten worden, hetzij vrijwillige of ver plichte. De invoer van aardappelen in Engeland. Reuter meldt uit Londen, dat de En- gelsohe vereeniging voor den aardappel- handel zich krachtig verzet tegen het be sluit van de regeering om den invoer van aardappelen in Engeland vrij te laten. De vereeniging acht dezen maatregel voorbarig, gezien de bestaande voorraden Reeds is een verzoek ingediend om het invoerrecht te herstellen. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verw. tot den avond van 28 Maart 1936: Zwakke tot matige Z. tot Z.W. wind, half tot zwaar bewolkt of betrokken, wel licht eenige lichte regen in het W, en het 0., weinig of geen regen, aanvankelijk weinig verandering in temperatuur. Staud van hedenmiddag 3 u. Licht op voor fietsen: Zaterdag 6 u. 40 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 6