Brand- akkers Kloosterbaisem Open de dene voor Neerland» Zuivel wonden bedek ze dadelijk met Onderwijs De uitkomsten van het landbouwbedrijf. Kerknieuws. Gemengd Nieuws Telegrammen. Laatste Berichten. Finantiëele Berichten Land- en Tuinbouw ■mmnaraksmnnne'erlands zuivel voedt u goedi 46% 38% 4% zijn pijnlijk, ze genezen moeilijk en laten vaak litteekens na. Behandel zö daarom zorgvuldig, de pijn verdwijnt direct, de wonden of blaren bh] ven zuiver en genezen snel. Wattel van Oostkapelle, stelde een onder zoek naar de kennis van groenteteelt in. De 'heer Bosina kon de cursisten geluk- wenschen met de verkregen diploma's en reikte die in volgorde uit: 1. P. Jobse, 2. C. J. de Schipper, 3. M. Boone Pz., 4. W. Aarnoutse Hz., 5. Jacs van der Heyde Wz., 6. Jobs. Reynierse Pz., 7. Johs. de Wijze, 8. Jn. Reijnierse Pz., 9. Jan van der Heijden Hz. De voorzitter der Tuinbouwvereeniging de heer L. Janse, wees op het nut van een dergelijken cursus en hoopte, dat straks allen lid zullen worden van de Tuinbouwvereeniging. Burgemeester Dregmans zeide, dat het voor het dagelijksch bestuur der gemeen te een groot genoegen is, te zien, dat er ook bij de jongeren animo gevoeld wordt voor den tuinbouw. De oudste cursist, M. Boone, dankte de onderwijzers voor het genoten onderwijs. De onderwijzers, die dezen cursus zijn begonnen, de heeren Ruitenbeek en den Hollander, konden wegens droeve om standigheden dezen cursus destijds niet voortzetten. Spr. overhandigde aan ieder der aanwezige onderwijzers een bloem stuk. Ritthem. Gisteravond hield de afd. van de Vereen, voor „Ziekenhuisverple- ging op Walcheren" haar jaarvergade ring onder leiding van den voorzitter Ds G. de Ru. Deze gaf eerst een kort en duidelijk overzicht van de vele voordee- len, die elk lid bij ziekenhuisverpleging geniet. 'De afdeeling Ritthem had 1 Jan. 1935 400 leden en op 1 Jan. 1936 440 leden. Het percentage van de bevolking, dat lid is, steeg daardoor van 60.7 pet. tot 65.5 pet. In het afgeloopen jaar werden 9 per sonen uit Ritthem in een ziekenhuis op genomen met totaal 199 verpleegdagen. De heer M. Hoogesteger werd als be stuurslid herkozen. Vrouwenpolder. Aangesteld tot hoofd van den luchtbeschermingsdienst de heer 5. de Roo. Zoutelande. Maandagavond kwam de Vereeniging tot Bevordering van het Vreemdelingenverkeer in alg. vergadering bijeen. De secretaris, de heer J. Jobse, deelde in het jaarverslag mede, dat het ledental der vereeniging op 31 Dec. 1935, 137 bedroeg, waarvan 124 gewone leden en 13 buitengewone leden waren. De leden hebben in 1935 in totaal f 337 aan con tributie betaald. De strandexploitatie heeft weer een goed verloop gehad. In totaal werden 176 strandtenten geplaatst. Door het secretariaat zijn in het afgeloo pen jaar 2183 gidsen verspreid. Door de vereeniging is ook een belangrijke recla me gemaakt door middel van adverten ties in dagbladen en andere uitgaven. De weg over de duinen naar het strand bij „Santvlucht" is verleden jaar afdoende verbeterd door het leggen van een klin kerweg door de vereeniging. Hoewel het vreemdelingenverkeer te Zoutelande in 1935 is belemmerd door den ongunstigen economischen toestand, de devaluatie in België en de Brusselsche Wereldtentoon stelling,. heeft de jonge badplaats Zoute lande zich toch gunstig onderscheiden van andere badplaatsen. Uit het jaarverslag van den penning meester, de heer M. Adriaanse, bleek dat de financieels toestand van de vereeni ging gezond is. In 1935 is in totaal ont vangen f 2026.53, terwijl in totaal uitge geven is f2315.18, zoodat f288.65 meer is uitgegeven dan ontvangen, hetgeen zijn oorzaak vindt in den aanleg van ge noemden klinkerweg, die de vereeniging f783.63 heeft gekost. De vereeniging had op 31 Dec. 1935 geen schulden en bezat f329.78 aan kasmiddelen. De andere be zittingen der vereeniging als trappen, banken, enz. staan voor f 1 op de balans. Een voorstel van den heer G. Porton om te bedanken voor het lidmaatschap der A. N. V. V. werd verworpen. Wel werd een algemeene ontevredenheid in zake de prestaties van de A.N.V.V. open baar. In de hoop, dat de A.N.V.V. zich zal verbeteren werd besloten voorloopig nog lid te blijven. De heeren M. Adriaanse, J. Jobse en J. Verhaagen werden als bestuursleden herkozen. In de plaats van den heer W. H. Borket, die zich niet herkiesbaar stelde werd de heer G. Sturm gekozen. Colijnsplaat. Tot hoofd van den lucht beschermingsdienst is alhier benoemd dhr L. W. Leendertse, commandant van het vrijwillige brandweercorps. Tholen. Met de botvangst gaat het tot heden niett naar wensch. Enkele vis- schers, die ter botvangst waren uitge varen, kwamen met een besomming van nog geen tob (40 pond) thuis. De weer- visscherij is deze week ook weer begon nen. Gister was de vangst in panharing Kamperland. Door het bestuur der Chr. School alhier is met ingang van 1 Juni a.s. tot hoofd der school benoemd de heer I. Tange, thans le onderwijzer aan deze school, in plaats van den heer W. F. Coumou, die op dien datum het onderwijs met pensioen gaat verlaten. Tevens is met bovengenoemden datum benoemd tot onderwijzeres mejuffr. G. Francke, thans werkzaam als onderwij zeres-wachtgeldster. Aan de gemeentelijke Universiteit te Amsterdam is geslaagd voor het artsen examen Mej. 'dra. A. G. Klooster te E 1 - lewoutsdijk. MET DEN AKKERBOUW OP DE KLEIGRONDEN BLIJFT HET GOED GAAN. IN ZEELAND IS DE NETTO OPBRENGST PER H.A. BELANGRIJK GESTEGEN. „Het Vaderland" wijdt een beschou wing aan de gegevens der Landbouwboek houding, zooals die door de particuliere maatschappijen verstrekt zijn. Al die gegevens betreffende bijna 6000 bedrijven zijn op het departement geschikt en in tabellen verwerkt. Er zit in die sta tistiek veel toevalligs en veel, dat niet aan de eischen eener strenge scheiding van wat bij elkaar hoort voldoet, maar omtrent de algemeene tendenz valt er wel een en ander uit te concludeeren. In de eerste plaats mag men op grond van de meegedeelde cijfers constateeren, dat het met den akkerbouw op de kleigronden goed b 1 ij f t gaan. In heel Groningen, met uitzondering van de centrale weidestreek en in Zeeland is de netto opbrengst per H. A. belang- r ij k gestegen. In de provincie Zeeland van f 39.23 tot f 54.63. Dit is het gevolg van de goede oogsten, zegt men. Inderdaad, maar het effect van de goede oogsten is versterkt door het steunstelsel met vaste richtprijzen. Den veeboeren daarentegen gaat het niet goed. De winst is in vele gevallen kleiner geworden of zelfs in verlies veran derd. In de zuivere veehouderijg«bieden van Friesland heeft men zich het beste gehandhaafd. In de klei weidestreek is er tijd de verhuurder geneigd zal zijn om tot vermindering van 't bedrag over te gaan. Het aanvankelijk hooge bedrag, dat men wil besteden, is dan uitsluitend het gevolg van het feit, dat er nog steeds een groot aantal gegadigden is, dat het be drijf onder alle omstandigheden wenscht voort te zetten of te beginnen. Is men ge noodzaakt het bedrijf te verlaten, dan gaat zulks onder de huidige omstandig heden met dusdanige verliezen bij den verkoop der inventaris gepaard, dat men hier slechts in het alleruiterste geval toe overgaat. Men getroost zich de betaling van een hooge pachtsom gedurende de eerste paar jaren, zonder dat de bedrijfsuitkomsten hiertoe allerminst aanleiding geven". Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Middelharnis, R. Cuperus te 's-Grevelduin-Capelle. D s J. D e e t m a n fTe 's-Graven- hage is op 53-jarigen leeftijd overleden, Ds J. Deetman, Ned. Herv. predikant te Alkmaar. In 1911 werd hij als orthodox predi kant te Hoogmade beroepen, waar hij tof een andere geloofsovertuiging kwam. Hij was daarna vrijzinnig predikant te An- dijk, Oostwoud en Oudehoorn en stond sinds 1924 te Alkmaar. i Brandende pijp in den zak gestoken. Dezer dagen is een 84- jarige heer uit Nieuweschans in brand geraakt doordat hij een nog brandende tabakspijp in zijn zak gestoken had. De oude man is thans in het ziekenhuis te Groningen aan de bekomen wonden over leden. Bo-schbranden. Te Heithuiji- sen zijn in den nacht van Maandag op Dinsdag op twee plaatsen bo-schbranden uitgebroken. Ruim P/2 H.A. dennenbosch werden door het vuur vernield. Vermoe delijk is hier kwaadwilligheid in het spel. Te Herkenbosch brak brand uit in de bo-sschen nabij' wachtpost 4. Hier gingen 20 H.A. dennen en heide verloren. Door den invoer van klompen, etc. merkt de heer Fleskens op, dat hij gaarne schrif telijke, nadere mededeelingen ontvangt inzake het stelsel van contingenteering van klompen. Defensie-begrooting. Voortgezet wordt de behandeling der defensiebegrooting c.s. De heer VanEmbden (V.D.) consta teert, dat er een streven naar verdere be wapening over de wereld gaat, uit angst voor een aanval. Voor een groot deel moet de vraag of de vrijz.-democraten door de tijdsomstandigheden tot een ander stand punt zijn gekomen, volgens Spr., bevesti gend worden beantwoord. Spr. zet uiteen, dat de Volkenbond zich in andere rich ting ontwikkeld heeft dan Spr. verwacht had. Bij- de doelstelling voor de defensie ziet Spr. tweeslachtigheid. Het blijft voorts van belang dat de Vol kenbond een aanvaller in West-Europa als zoodanig blijft signaleeren. In 1914 en volgende jaren heeft het odium van on recht Duitschland sterk benadeeld. De principes van het defensiebeleid zijn van overwegend belang voor ons volksbe staan. Ten aanzien van het defensiefonds zegt Spr., dat kwaad geld wordt gegooid naar goed geld. De defensie-afsluitdijk zal groote gapingen behouden. Spr. is tegen defensie-begrooting en defensie-fonds. Mevr. Pothuis Smit (S.D.) bepleit de pensioenbelangen van onze gepensio neerden en inzonderheid van gepaspo-r- teerde marinemannen. Spr. betoogt dat de particuliere wapenindustrie ook hier te lande niet moet worden onderschat. Waar op sociale voorzieningen en on derwijs zoo bezuinigd wordt, zullen de S.D. tegen defensie-begrooting en defen siefonds stemmen. Persoonlijk is Spr. van meening dat aan de nationale -penindustrie moet worden vastgehouden. REGISTRATIE VAN DE BEVOLKINGS RUBBER IN NEDERL. INDIE. DEN HAAG. Naar aanleiding van het bericht in de Nederlandsche pers uit een Indisch Dagblad overgenomen, dat van „bevoegde zijde" de potentieele productie der bevolkingsrubber in Nederl. Indië, op niet minder dan 1 millioen ton per jaar geschat wordt, en dat „deze kwestie de Ingezonden Mededeeling. slechts een daling van 57 cent per H.A. Is de aanpassing hier voltrokken? In an dere streken, waar men ongeveer hetzelf de ibedrijfstype vindt als in Friesland, n.l. in de weidestreek van Overijsel en in het Middengewest van Noord-Holland, is men nog niet zoo ver. Men moet daar nog veel leeren van het Friesche voorbeeld. Den gemengden bedrijven gaat het slecht. D'aar wordt veel verlies geleden. Het zou echter verkeerd zijn dit aan het „gemengd zijn" van -die bedrijven toe te schrijven. In haar commentaar op de cijfers wijst de -directie van den Land bouw er herhaaldelijk o-p, dat het voor de veeboeren een groot voordeel is, wanneer ze voeder in het eigen bedrijf winnen. D'e hypertrophic van den veestapel, waaraan onze vo-lks-economie thans lijdt, is echter in hoofdzaak een gevolg van een veel te sterke uitbreiding juist in het ge bied der gemengde bedrijven. Daar moet nog krachtig beperkt worden. In die be drijven spelen varkens en kippen ook een groote rol. Dit wil zeggen, dat er een zwa re last op drukt tot steun aan het akker- bouwbedrijf. Ten s-lo-tte vindt men dit gemengde be drijf hoofdzakelijk in streken met minder gunstige eigen-doms- en exploitatie-toe standen. Het spreekt vanzelf, dat die ook een groote beteekenis heeft. Over het algemeen schij- nen de pachten iets ge- d a.a 1 d te z ij n. Wanneer men uit gaat van de hooge pachten in 1927'29 en dan in percentages omrekent, krijgt men voor het heele land in 1934/'35 het cijfer 58. Voor 33/34 was -het 61. Men gaat hier dus de goede richting uit, -de richting, welke naar de noodzake lijke aanpassing voert. Er zit echter een zonderlinge anomalie in die cijfers. In het Groningsche akker bouwgebied, waar de bruto- en netto-op brengsten stijgen, dalen de pachten. In de Zeeuwse he akker bouwgebieden valt er inte gendeel een, zij het dan ook zeer geringe, stijging van de pachten te constatee ren. De -directie van -den Landbouw zelf schrijft over het pachtvraagstuk op grond van het verwerkte cijfermateriaal o.m.: „Blijkens de talbellen der uitgaven daal den de pachten in de rivierklei-gebied-en met gemengd bedrijf, de weidestreken en op de zandgronden; zeer gering was- de daling van de pacht in de zeekleistreken, terwijl o-p de Veenkoloniale gronden deze uitgave wederom is gestegen. Dooreengenomen blijkt de tendenz in deze grootheid een dalende te zijn. Al mo gen plaatselijk wel eens pacht-contracten worden afgesloten, waarin het overeenge komen bedrag in verband met de moeilijke tijdsomstandigheden terecht bevreemding wekt, toch blijken deze hooge bedragen doorgaans tot de uitzonderingen te behoo- ren. Meestal worden deze contracten afge sloten in de verwachting, dat na eenigen krachtig aanpakken van de arbeiders aan de werkverschaffing werd uitbrei- 1 ding vo-orkomen. Oo-rzaak onbekend. Gistermorgen heeft te Apeldoorn aan den Nagelpoelweg een heidebrandje ge woed, waarbij: een oppervlakte van eenige honderden vierk. meters heide met strui ken verwoest is. Bij het ontstaan van de zen brand is vermoedelijk kwaadwillig heid in het spel. - Grijsaard bijna in de mod der gestikt. Toen de trein van 17.22 uur van de lijn RotterdamHoek van Holland gisteren het z.g. Hooge Stort nabij Hoek van Holland passeerde, ont dekte de bestuurder tot zijn schrik, dat op een langs -de spoorbaan liggend opge spoten stuk -grond een bejaard man tot halverwege het lichaam in de modder was gezakt. De bestuurder bracht den trein tot stilstand. Het bleek, dat de man zonder reddingsmateriaal als planken of andere hulpmiddelen niet bereikbaar was. Daar de oude man het hoofd nog eenigen tijd boven de modder kon houden en slechts langzaam wegzakte, bleef er voor den treinbestuurder niets anders over dan tot de eerstvolgende boerderij door te rijden. Daar werden terstond eenige werklieden bijeengebracht, die met mede neming van eenig materiaal naar de door den treinbestuurder aangewezen plaats togen, zoodat -de trein met eenige vertraging kon -doorrijden. De werklieden slaagden er vrij- spoedig in het slachtof fer, den 70-jarigen M. Verweij uit Hoek van Holland, te bevrijden. De ongelukkige had reeds den moed opgegeven te worden bevrijd. Jongetje in kokend zeep water. Gistermiddag is het vijfjarig zoontje van den heer Jonkman te 0-lst in een kuil met kokend zeepwater gevallen. In zorgwekkenden toestand is de kleine naar het ziekenhuis te Deventer vervoerd. EERSTE KAMER. Diverse kleine wetsontwerpen. Aan de orde zijn een aantal kleine wetsontwerpen. Bij het wetsontwerp tot aangaan van geldleeningen ten laste van het Rijk ver klaart de heer de Marchant (N.S.B.) zich tegen geldleeningen op langen ter mijn. Spr acht hier een rente van één procent voldoende. De heer Van Lanschot (RK.) vraagt hoe men de Staats-huishouding kan voeren zonder leenen. Niemand geeft geld tegen 1 pet. Een gedwongen Staats- leening is niet in het belang van het S-taatscrediet. Minister Oud zegt, dat de conse- kwentie van wat de heer de Marchant wil is, annuleering van Staatsschuld, een bolsjewistisch standpunt. Het wetsontwerp wordt aangenomen. Bij het wetsontwerp tot regeling van speciale aandacht van de Nederlandsche gedelegeerden bij de Internationale Rub- berreguleeringscommissie" heeft, deelde de voorzitter van bedoelde delegatie, Prof J. v. Gelderen, ons desgevraagd het volgende mede. Bedoelde taxatie kan z.i. niet op eenigszins houvastgevende cijfers geba seerd zijn. De opname -der bevolkings- tuinen is nog in vollen gang. Van geen enkel gewest kunnen reeds algemeene ge gevens zijn verwacht. Alle schattingen, èn van het aantal tuinbezitters èn van de uit deze tuinen te verwachten potentieele productie zijn voorbarig en speculatief. Een bericht daaromtrent heeft dan ook de Nederlandsche delegatie nimmer be reikt, zoodat ook de mededeeling, dat deze kwestie de aandacht der delegatie heeft, geheel uit de lucht is -gegrepen. De Nederlandsche delegatie wacht, evenals ieder die bij het welslagen der rubber-restrictie is -geïnteresseerd, met belangstelling de resultaten van het om vangrijke en moeilijke registratiewerk af, welke niet eerder dan in de tweede helft van het loopende jaar volledig te ver wachten zijn. HET VERVAARDIGEN VAN MAR GARINE VOOR HUISHOUDELIJK GEBRUIK STRAFBAAR. HAARLEM. De Haarlemsche Kanton rechter heeft heden uitspraak gedaan in de zaak tegen een 39-jarige dame uit Heemstede, die 14 dagen geleden terecht had gestaan omdat ziji voor huishoudelijk gebruik margarine had vervaardigd en daardoor de landbouwcrisiswet zou heb ben overtreden. De Kantonrechter heeft bewezen geacht dat de voorschriften der landbouwcrisis- wet zijn overtreden. Hij verwierp het ver weer van den raadsman dat het nimmer de bedoeling is geweest van den wetgever het bereiden van margarine voor eigen gebruik te verbieden en dat het verbod slechts betrekking zou hebben op de eco nomische productie van margarine. In art. 13 van het crisiszuive-lbesluit is die beperking niet opgenomen. Hlet laat de vervaardiging van marga rine slechts toe aan hen die georganiseerd zijta aangesloten bij' de crisiszuivelcentrale en aan hen die toegelaten zijn tot de groep van margarinefabrikanten, terwijl voorts uit de redactie van genoemd art. en die van art. 7 van de crisiszuivelcentrale '34 I, volgens welke echter het verwerken van vet voor huishoudelijk gebruik wel is toe gelaten, het argument kan worden ge put, dat de wetgever het vervaardigen vaii( margarine voor huishoudelijk ge bruik niet langer heeft willen toestaan. Daar de verdachte in onzekerheid ver keerde o-f het feit al dan niet strafbaar was heeft de Kantonrechter de minimum- boete van 50 ct. sub. 1 dag hechtenis op gelegd. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oosthem cand. J. Finken- sieper te Zaandam. Aangenomen naar Barnevel-d, J. E. Klomp te Oud-Beijierland; naar Benning- broek, H. Hi. Baudet te Ter Apel. Ev. Luth. Kerk. Beroepen te Bergen op Zoom, J. N. Bieger te Soekaboemi (Ned. Indië). Ghr. Geref. Kerk. Bedankt voor KJundert, G. Smits te Sliedrecht. -A. deVulder van Noordent Op 84-jarigen leeftijd is te 's-Gravenhage overleden dhr A. de Vulder van Noorden, -die in de provincie Zeeland geen onbeken de was. Na werkzaam te zijn geweest als con troleur tweede klasse bij 't binnenlandsch bestuur op Java en Madoera, kwam de overledene als burgemeester naar Hein- kenszand. Hier zou hij slechts enkele maanden werkzaam zijn, want in Juni van hetzelfde jaar benoemde do Gemeen teraad van Middelburg hem reeds tot ge meente-ontvanger aldaar en kwam hij op 30 Juni naar de hoofdstad van Zeeland. Toen in 1884 Mr G. N. de Stoppelaar zijn ontslag nam als secretaris van Mid delburg werd dhr D'e Vulder van Noorden met algemeene stemmen tot secretaris be noemd en bleef hij dit tot 1 April 1904, toen hij benoemd was tot hoofdcommies bij het hoofdbestuur der P. T. T. In 1905 werd de overledene referendaris en in 1918 verliet hij met pensioen -die functie. Na zijn aftreden is hij nog vele jaren regeeringscommissaris geweest bij de stoomvaart-Mij Zeeland, Hij bekleedde die functie nog bij- de Prov. stoomboot- diensten op de Westerschelde. Geregeld woonde hij de jaarlijksche bijeenkomsten -der Z. L. M. bij. De overledene, die Officier was in de Orde van Oranje Nassau, was 4 October 1851 te Tholen geboren. Bitjgekerke. Dinsdagavond hield de ko- lenvereen. „Helpt Elkander" onder lei ding van dhr P. Janse, een buitengewone algemeene vergadering. Dhr L. P. van Oorschot van Vlissingen, sprak over het bestaansrecht der kolenvereenigingen en over den chaos o-p brandstoffengebied. In den breede werd aangetoond, hoe de ver- eenigdé handelaren het leven der kolen vereenigingen bedreigen, doch ook wat door de nu georganiseerde vereen, -daar tegenover reeds is gedaan. Om -echter sterk te staan in den strijd en later ver kregen winst op de verkochte brandstof fen aan de leden te kunnen uitkeeren, is het noodig dat -de vereen, rechtspersoon lijkheid aanvraagt en zich omzet in een coöperatie u. a. In principe werd besloten de ver eeniging om te zetten in een coöperatie. Vaststelling der statuten enz. zal op een zoo spoedig mogelijk te houden volgende vergadering plaats hebben. BEURSBERICHTEN. Slo-tkoersen va.n de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers heden H. V. A. 234 234 Ned. Ind. Hdbk. 114 113Vt Philips 184 184 Unilever 106% 106 Amster-d. Rubber 125V2 125 Koninkl. Petroleum 241 241 Deli Mij. 199 203 Ned. -Scheepv. Unie 46 4 pet. Nederland 983/s 983/s 4 pet. Nederl. Indië 967/s 96V2 U. S. -Steel 38 Anaconda 2lVs 20% U. S. Leather 5Ve 5Vs Bethlehem Steel 33 33 Adj. Chic. Milwaukee 4"/18 46/s CitiesService 38/s 3% Intern. Nickel 296/ie 29 Shell Union 11 10% Kennecott Copper 223/s 22 Radio Corp. 81/» 77/s Car Foundry 21 20% Tidewater 11 10"/ie Midcont. Petrol 12s/ie 12% Gen. Motors 38 38 American Enka 12% 12s/8 United Corporation 43/s De handel had vandaag weer weinig te beteekenen en opvallend was ook het totaal gebrek aan vraag op de Holland- sche beleggingsmarkt. Noch -de ruimte op de geldmarkt, noch de gunstige bank- positie hadden eenigen invloed. Voor de betere Belgische guldens obligatiën was echter belangstelling. Op de aandeelenmarkt werd de stem ming in den loop van den middag iets beter, er was toen eenige vraag voor Philips Gloeilampen en Unilever. De Amerikaansche markt was zeer stil. Er was eenige vraag voor de betere soorten. Prol. 1 pet. Wisselkoersen. Amsterdam, 25 Maart, 2.30 u. Londen 7.27%—7.28Vü. Berlijn 59.14-59.20. Parijs 9.68—9.72V2. Brussel 24.8224.91. New-York 1.46%—1.47%. AARDAPPELEN NAAR ENGELAND. Vrij van invoerrecht. Blijkens mededeeling van het Engel- sche Departement van de Schatkist zal met ingang van morgen, 26 Maart, de invoer van aardappelen in En-geland vrij

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3