Nieuw Jong Holland snakt naar werk. Onderwijs Gemengd Nieuws Land- Uit de Provincie Re Tele NEDERLAND EN HET VRIJE LUCHT- POSTVERKEER MET ENGELAND. Dezer dagen hebben de Britaohe poste rijen besloten tot afschaffing van het speciale luchtrecht op brieven, die per luchtpost vervoerd worden naar Dene marken, Zweden, Noorwegen en Finland, Evenals in Nederland reeds geruimen tijd het geval is, zal elke normaal ge frankeerde, voor deze landen bestemde brief per luchtpost vervoerd worden, in dien dit de eerste verzend-gelegenheid is. De Nederlandsche Kamer van Koop handel te Londen, die krachtig de wen- schelijkheid bepleit om ook Nederland in het vrije luchtpostvervoer van Engeland op te nemen, heeft thans een enquête ingesteld onder belanghebbenden, om na te gaan of het oogenblik thans geschikt is stappen te doen, waardoor ook de voor Nederland bestemde mail zonder speciaal luchtrecht per luchtpost zal wor den vervoerd, gelijk ook in Nederland het geval is met de voor Engeland be stemde post. Minister Colijn over de moreele gevaren van langdurige werkloosheid. Gistei avond hebben de ministers Go- lijn en Slotemaker de Bruine radiorede- voeringen gehouden over den arbeid van de Centrale voor werkloozenzorg, gesticht op initiatief van den Raad van Neder landsche Kerken voor practisch Chris tendom. Aan de rede van Minister Colijn ont- leenen wij: Van alle sociale problemen, waarvoor Regeering en volk in dezen tijd gesteld worden, is er geen zoo belangrijk ais het vraagstuk dat verband houdt met de moreele gevaren van langdurige werk loosheid. Ongetwijfeld is in onze dagen ook de stoffel ij-ke nood groot. Maar die kan voor de werkloozen althans ten di-.ele gelenigd worden en wordt ook gelenigd. Wat Nederland in dit opzicht doet voor hen, die de gelegenheid tot arbeid mis sen, kan de toets van vergelijking met olk ander land glansrijk doorstaan. Zelfs mo gen wij met dankbaarheid erkennen, Jat wij aan de spits marcheeren Dte moreele gevarou. .lie uit werkloosheid van langen duur voort vloeien, zijn intussohen veel moeilijker te bestrijden. D'it geldt voor allen, die het lot der werkloosheid te torsen hebben. Maar er is één groep van werkloozen, voor wie het gemis aan arbeid mij ernstiger toeschijnt dan voor alle anderen, namelijk de jon geren, van wie de toekomst van ons volk afhankelijk is. Die toekomst toch wordt van menschelijken kant bezien, be paald door de waarde van ben, die thans de jeugd uitmaken. Wanneer het jonge geslacht zijn ener gie behoudt, wanneer slechts de jeugd niet in doffe moedeloosheid wegzinkt, dan mag men blijven hopen, dat volk en va derland hun plaats te midden der naties met eere zullen blijven innemen. Wanneer daarentegen de jeugd haar zelfvertrouwen verliest, wanneer zij reeds bij de intrede van 't practisohe leven zich aan wanhoop gaat overgeven, dan zou het er met de toekomst van ons volk donker uitzien. Daarom moet dat voor zoover het binnen ons vermogen ligt, worden voor komen. Met dat behoud of verlies van dit ver nieuwen van levenskraoht staat of valt de toekomst van ons volk. Het is daarom, dat ik mij bereid verklaard heb, door de radio een woord te spreken in het belang van den arbeid, die er op gericht is, onze jeugdige werkloozen de helpende hand te reiken. Veel is door de Prot. Chr. Centrale voor Werkloozenzorg reeds ten behoeve van do jeugd gedaan. Meer zou zij kunnen doen als de middelen nog ruimer vloeiden. In verschillende deelen van het land zijn een 17-tal werkkampen ingericht geworden, waar de jonge werkloozen om beurten enkele weken nuttigen arbeid kunnen ver richten. Van die 17 worden er acht ver zorgd door de Prot. Chr. Centrale voor Werkloozenzorg. Dit is: mogelijk geweest, omdat de regeering bij eiken gulden, dien de Centrale door een collecte bijeen brengt, er drie bijvoegt. Wie dus een bijdrage gaf, voldoende om een jeugdige werklooze aan een kamp te doen deelnemen, hielp er niet een, maar hielp er vier; hielp vier jonge mensohen aan nuttige werkgelegenheid gedurende 40 uren per week, hielp vier jonge men- schen gedurende enkele weken de neer drukkende sfeer te ontsnappen van ledig op de markt te staan, hielp vier jonge mannen om cursussen te volgen, die voor hen georganiseerd werden, hielp vier jon ge mensohen om de spieren te stalen, de longen met frissche lucht te vullen, om den geest weer te wekken tot vertrouwen in de toekomst. Wie er hier één hielp, zag er vier ge holpen. En nu is er weer geld noodig, Want deze arbeid is niet af. Hij moet worden voortgezet, De vorige maal vroeg de Cen trale f 50,000, Zij ontving f 73.000, Thans vraagt zij een ton, dus tweemaal 50,000 guldenLaat 't antwoord dan even royaal zijn als het vorige, dan komt er 2 maal f 78,000, is f 140,000, Dat moet het wel worden, want de Centrale heeft minstens een ton noodig, dat wil zeggen, méér dan een ton. Spr. eindigde met een warme opwekking, mee te helpen dit bedrag bij een te brengen. Om de beteekenis van het werk zelf, maar ook om de wijze waarop het verricht wordt. Want hier wordt nu waarlijk practisch Christendom be- pijn, verdHyrt, "AKKERTJES" zijn ideale pijn-verdrijvers die onmiddellijk helpen als Gij lijdt aan hoofdpijnen, kies- en tandpijn, maar ook U afhelpen van zenuwpijnen, rheumatische pijnen, spit in den rug. Bovendien werken ze afleidend en koorts- werend en zijn daardoor ongeëvenaard legen gevatte kou, griep en periodieke klachten. Het innemen is prettig, want Ge proeft niets, omdat hel fijne poeder is omgeven door smaak loos ouwel. Ze veroorzaken nooit maagpijnen. De samenstelling is een vinding van Apotheker Dumonl. Ge went er niet aan. Ze schaden niet. Let evenwel op, dat Ge de echte "AKKERTJES" krijgt, want hel komt op den inhoud en niet op den vorm aan. Wat goed is wordt nagebootst. "AKKERTJES" dragen het nevenstaand /K\AKKER-merk. Let op. Weiger namaak! Overal verkrijgbaar. 12 stuks voor 52 cent. tvaow AKKERTJE Kerk in H. V. te Baarn, die kortgeleden zijn ambt heeft neergelegd, samen te spreken om zoo mogelijk er toe te komen hem het recht te verleenen in deze ker ken een stichtelijk woord te spreken. oefend. En daaraan doen wij mee als wij met ons geld dien arbeid mogelijk ma ken. Een ietsje meer practisch Christen dom zal ons zeker niet schaden. Aan dien kant is er eerder te vreezen voor een te kort, dan voor een teveel. Dat practisch Christendom komt aller eerst uit in 't werk zelf, maar houdt daar mede niet op. Ook het samen lezen van den Bijbel, het samen bidden, het samen loven van God in lied en psalmgezang is eveneens een uiting van practisch Chris tendom, waarvan meer dan één vrucht er varen werd. A.R. Gemeentebestuurders. Wij vernemen, dat de oprichtingsver gadering der Zeeuwsche vereeniging van A.R. gemeentebestuurders, die aanvanke lijk was bepaald op 1 April, moest wor den uitgesteld tot 8 April. Nationale veiligheid. Naar wij vernemen is de Commissaris der Koningin in Zeeland, Jhr Mr J. W. Quarles van Ufford, toegetreden tot het bestuur van de Landelijke Vereeniging voor Nationale Veiligheid. Hoedekenskerke. In de Raadsvergade ring van gistermiddag was afwezig met kennisgeving de heer Beulens, zonder de heer Chamuleau. Gedep. Staten hebben de begrooting voor 1936 opnieuw teruggezonden met mededeeling dat de post „Wegen" met f 200 moet worden verlaagd. Anders is geen goedkeuring te wachten en kan van de Regeering geen bijdrage uit het Werk- loosheidssubsidiefonds en restitutie van belastingen worden verkregen. Op voor stel van B. en W. wordt besloten nu maar toe te geven en wordt in dien geest de begrooting gewijzigd. Goedgevonden wordt een bijdrage voor den z.g. steun B uit de gemeentekas te geven ad f 2 per werklooze. Voor 28 personen bedraagt dit dus f 56. Vorig jaar toen het Nationaal Crisiscomité daarin bijdroeg, was dit bedrag voor 30 personen f 63. Het Rijk betaalt f 2,20, totaal dus f 117,60. Vorig jaar was het totaal f300, dus nu beduidend minder. Gewijzigd wordt de verordening op de herbergen en tapperijen in den zin zoo als de Minister dit wenscht met het oog op algeheele sluiting ingeval van mobi lisatie op de opkomstdagen. Bijl de rondvraag wijst de heer Hoek van Dijke op het feit dat de klokkestoel in den toren totaal versleten is, en dat daarvan ongelukken kunnen komen. De voorzitter zegt, dat deze zaak de aandacht van B. en W. heeft. Ze hebben er reeds werk van gemaakt, waarna sluiting. Wissenkerke. Tot commandant van den luchtbeschermingsdienst is te Wissen kerke benoemd de heer C. Verburg en te Kamperland de heer L. J. Hoveijn. Sint Maartensdijk. In de Gemeente raadsvergadering van Vrijdag werd mee gedeeld, dat bij het Gemeentelijk Wo ningbedrijf een huurachterstand is van niet minder dan f 1139.40. Een verzoek van een 24-tal tewerkge- stelden om alsnog van gemeentewege een dag regenverlet uit te betalen, wordt met 52 stemmen ingewilligd. Langdurig wordt gesproken over een verzoek van de bewoners van de Schoolstraat om hen te ontlasten van de vele hinder, die zij ondervinden van de vereenigingen, die in het Vereenigingslokaal hun bijeenkom sten houden. Waar men de bezwaren moest onderschrijven, werd besloten, dat alle vereenigingen per 1 Jan. a.s. uit het lokaal moeten verdwijnen. Extra hulp (de B-steun) zal voor gemiddeld 86 per sonen beschikbaar worden gesteld. Do gemeente zal f 2 per werklooze betalen, terwijl het rijk f2.20 bijdraagt. Met algem. stemmen wordt vastgesteld een tapverbod in geval van oorlog of oorlogsgevaar. Medegedeeld werd, dat de controle op de werkloozen binnenkort definitief ge regeld zal worden. Poortvliet. De Coöp. Boerenleenbank alhier hield haar jaarvergadering onder voorzitterschap van dhr H. Uijl. De voorz. deelde mede, dat de vereeniging juist 20 jaar bestaat. De gemaakte winst is f 952, zoodat het reservefonds nu is f 17974.22. Wegens overlijden van dhr G. P. Voge laar, werd als bestuurslid gekozen dhr G- Mosselman. Tot lid van den Raad van Toezicht werd gekozen J. G. Vos. De voorzitter deelde mede, dat het rentetype hetzelfde is als in 1935. Dhr M. G. van Ast bepleitte verhooging met Yt pet. van spaarrente. Na bespreking werd echter geen verandering in het rentetype ge bracht. Terneuzen. Huldiging van Bur gemeester Huizinga. Maandag avond had de huldiging plaats van bur gemeester J. Huizinga, in verband met het hem bij Kon. besluit verleende eervol ontslag als burgemeester van Terneuzen. De groote zaal van het Luxortheater was vrijwel geheel bezet, toen de familie Huizinga arriveerde. Bij het binnentreden werd door allen het Wel komstlied gezongen, dat voor deze bij eenkomst van ingezetenen door dhr Joh. de Vries was gemaakt. Hierna volgden enkele bijdragen van de plaatselijke vereenigingen: het Sympho- nie-orkest „Onder Ons" en de Chr. Zang- vereeniging „Excelsior". Vervolgens was het woord aan den voorzitter van het Huldigingscomité, dhr J. A. van Rompu, lid van Ged. Staten van Zeeland. Sprekende namens de ge- heele bevolking van Terneuzen, heeft spr. dhr Huizinga hulde en dank gebracht voor zijn energie en werkkracht, in zijn velerlei arbeid voor Terneuzens belangen zoo ondubbelzinnig getoond. Het zal vreemd zijn, burgemeester Huizinga niet meer als voorvechter en verdediger van deze belangen werkzaam te zien, ook voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen, waarvan spr. voorzitter is en die zoo herhaaldelijk in aanraking kwam met den arbeid, die dhr Huizinga verrichtte. Als bewijs van dank baarheid, die bij de geheele burgerij bij dit afscheid openbaar werd, kan spr. aan bieden meubelen voor de nieuwe woning, die dhr Huizinga weldra in Amersfoort hoopt te betrekken. In enveloppe wordt daarbij nog een geldsbedrag toegevoegd, teneinde daaraan een nadere bestemming te geven. Hierna sprak de secretaris van het Comité, dhr N. J. Harte, die in een per soonlijk woord dhr Huizinga dank bracht voor alles wat hij in het belang van deze stad verrichtte, en tevens voor het geen hij van hem heeft mogen leeren. Een zeer lange rij van sprekers volgde hierop. Het waren de vertegenwoordigers van tallooze vereenigingen, die den steun van den burgemeester hadden ondervon den; die mede door zijn toewijding waren opgericht; die onder zijn bestuur tot meerderen bloei waren gekomen. Eerste spr. was dhr Mr Ooninx, Kantonrechter. Hij dankte dhr Huizinga voor den ar beid, dien hij als Kantonrechter-plaats- vervanger, inzonderheid tijdens de vaca ture, heeft verricht, en dat op een wijze, die voor het inzicht en de werkkracht van dhr H. alle respect afdwingt. Dhr L. J. Geelhoedt, wethouder der gemeente Terneuzen, sprak namens de Vereen. Ambachtsschool, van welker be stuur dhr Huizinga vele jaren, sedert de oprichting, voorzitter was. Hij heeft den stoot gegeven tot de oprichting, welke plannen onder zijn leiding slaagden, na dat tevoren in deze richting geen resul taat kon worden bereikt. Namens deze vereeniging biedt spr, een schrijfbureau aan. Van de overige sprekers, die elk op zijn wijze den scheidenden burgemeester dank brachten namens vereenigingen en corporaties, noemen wij1 nog dhr C. F. van Overbeeke, die sprak namens de Ver. het Roode Kruis en de Transportcolon- ne, waarvan dhr H.uizinga zoo vele jaren de stuwende kracht was geweest, vooral tijdens den oorlog. Bij dit woord sloot zich aan dhr Mr. R. M. van Dusseldorp, kringcommissaris van het Roode Kruis voor Zeeland. Hij huldigde dhr Huizin ga voor den arbeid ten bate van het Roo- i de Kruis door hem verricht, een arbeid, die ook in het Hoofdbestuur van het Roode Kruis alle waardeering onder vindt. Dit Hoofdbestuur heeft spr. op dracht gegeven, om het kruis van ver dienste als blijk van waardeering voor al hetgeen door dhr Huizinga in dezen werd gedaan, hem dezen avond op de borst te spelden. Deze hooge onderschei ding moge gezien worden als bewijs van hulde voor de wijze waarop de scheidende voorzitter deze afdeeling in moeilijke tij1- den heeft geleid. Het was reeds geruimen tijd na mid dernacht, eer de bijeenkomst kon worden gesloten. Maar door de vele sprekers was dan ook ten duidelijkste aangetoond, van hoeveel beteekenis de leiding en stuwkracht van dhr Huizinga voor zoo velerlei arbeidsterrein in deze gemeente en in haar vereenigingen is geweest. Er waren nog schriftelijke afscheids woorden ingekomen, waarvan dhr Harte voorlezing deed. Hierbij1 was een telegram van dhr mr P. Dieleman, lid van Ged. Staten van Zeeland, die dhr Huizinga dank zegde voor al wat hij1 voor Z.-Vlaan deren en de havenstad Terneuzen heeft gedaan, en een telegram van de Neder landsche vereeniging te Gent. D'es middags was door de ambtenaren afscheid genomen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Groot-Ammers, P. J. Steenbeek te Oudewater. Aangenomen naar Katwijk aan Zee, Fred. J. Broeijer te Woerden. Bedankt voor Middelburg, Fred. J. Broeijer te Woerden. Geref. Gemeenten. Beroepen te 's-Gravenpolder, H. Lig- tenberg te Lisse. Geref. Kerken (H. V.). Beroepen te Oosterend (Texel), E. G. B. Kok te Nijemirdum. 1 Afscheid. Zondag nam Ds P. van Strien (voorheen te Veere) afscheid van de Geref. Kerk te Haarlemmermeer (O.Z.), wegens vertrek naar Groningen. Z. Eerw. had tot tekst 1 Cor. 39. D s W. R. Boerendans, f Te Kerkdriel overleed in den ouderdom van 63 jaar Ds W. R. Boerendans, predikant der Ned. Herv. Gem. aldaar. Ds Boerendans aanvaardde de evan geliebediening 14 Oct. 1900 te Nieuw koop en diende verder de Ned. Herv. gemeenten van Klundert, Rhenen, Opper- Leuzen, Harmeien en Kerkdriel sedert 2 Juni 1929. D s W. B a a y te Tholen deelt ons mede, dat hij niet een beroep ontving naar Pa tersom, maar dat hem gevraagd is een eventueel beroep in overweging te willen nemen of voor minstens drie maanden naar Paterson te willen komen. Een be slissing hieromtrent is nog niet genomen. Ds C. Vermaal De Geref. Ker ken in Hersteld Verband hebben in haar algemeene vergadering van 17 dezer be sloten, om samen en in overleg met depu- taten ad. art. 49 Kerkenorde, met Ds C. Vermaat, laatstelijk predikant bij de Ger. T. Florusset Op 27-jarigen leef tijd overleed te Driewegen bij Terneuzen de heer T. Florusse, onderwijzer aan de Ghr. school aldaar. De knoeierijen bij de Nederlandsche Aardappelcentrale te Bergen (L.). In aansluiting op het bericht dat con troleurs van de Landbou w-Crisis-Wet dezer dagen te Bergen (L.) een knoeierij op groote schaal op het spoor zijn ge komen, waarbij een opzichter van de Ned. Aardappelcentrale, zekere G. B. te Bergen en een groot aantal landbouwers daar ter plaatse zijn betrokken, vernemen wij nog het volgende: De fraudes, die reeds over een langen tijd loopen werden als volgt gepleegd: Door den opzichter G. B. werden de landbouwers bezocht en gevraagd of zij nog aardappelen wenschten te laten de- natureeren. In het bevestigende geval vulde B. de denaturatie-aanvragen in en zond ze op naar het kantoor der Ned. Aardappelcentrale te Roermond. Enkele dagen later ontving B. dan van deze instelling bericht, dat hij: op een bepaal den datum bij de desbetreffende landbou wers toezicht moest houden bij' het dena- tureeren. Intusschen had B. de aard appelen echter reeds zelf gekocht. Na ontvangst van het bericht, dat hij toezicht moest houden bij de denaturatie begaf B. zich met het denaturatie-appa- raat naar de betreffende landbouwers, terwijl hij' dan tevens de ingevulde ver klaringen, dat de aardappelen waren ge denatureerd,, bijl zich had. Stonden de hoeren nu niet beslist op denaturatie, dan werden de aardappelen eenvoudig niet gedenatureerd. Het was zelfs zoo erg, dat in vele gevallen de aardappelen, die B. dus gekocht had, reeds opgezakt klaar stonden om vervoerd te worden. |Toch liet B. de denaturatie-verklaring door de boeren teekenen, teekende ze zelf en stuurde ze op naar Roermond, waar na de boeren een paar weken later den steun, zijnde ongeveer f 0.80 per 100 'kg kregen uitgekeerd. De aardappelen waarop dus reeds steun was uitgekeeid, waren echter nog evengoed voor men- schelijike consumptie geschikt. Deze aard appelen werden vervolgens vervoerd naar de ontginning (tevens grensbedrijf) van Th. J. te Bergen, vanwaar ze naar Duitschland werden verkocht. Deze Th. J, is verbouwer, tevens districtsbestuurder van de Nederlandsche Aardappelcentrale en voorzitter van den L.T.B. afd. Ber gen. Toen het onderzoek dit alles aan het licht had gebracht, is de brigade-comman dant overgegaan tot arrestatie van B. Deze heeft bij een hem afgenomen ver hoor een volledige bekentenis afgelegd. Onmiddellijk werd toen ook het Land- bouwhuis te Roermond van een en ander op de hoogte gesteld, dat op zijn beurt B. op staanden voet als opzichter schoTste. Het onderzoek in deze zaak duurt in tusschen nog voort. Aangezien de fraudes, zooals hierboven reeds vermeld, over geruimen tijd loopen, is het Landbouwcrisisfonds door de han- lingen van B. voor een niet onaanzienlijk bedrag benadeeld. Veilingsgebouw te Eist afgebrand. Een hevige brand heeft vannacht te Eist gewoed. Omstreeks kwart over twaalf ontdek ten voorbijgangers teand in het gebouw van de Veilingsvereeniging Over-Betuwe. D'e brandweer werd gealarmeerd, die ter stond uitrukte om het vuur te bestrijden. D'e vlammen bleken in de in het veilings- gebouw opgeslagen kisten, kratten en an der emballage-materiaal gretig voedsel te vinden. Toen bleek, dat de brand zich ernstig liet aanzien, werd ook de brandweer in Arnhem gewaarschuwd, die onmiddellijk met groot materiaal uitrukte en de Elster brandweer in haar moeilijke taak ter zijde stond. Het bleek noodig, alle aandacht te con- centreeren op het tegengaan van uitbrei ding van den brand. De mogelijkheid be stond namelijk, dat zoowel het hotel van de Veilingsvereeniging en daaraan gren zende kruidenierswinkel als de Geref. kerk een prooi der vlammen zouden worden. Gelukkig was de windrichting gunstig. Intussohen brandde het Veilingsgebouw en de daarachter gelegen groote loods als een fakkel. Het Veilingsgebouw is een van de be langrijkste groenten- en fruitveilingen in den lande. Het gebouw, dat ongeveer 25 jaar geleden is neergezet, was bijha geheel van hout opgetrokken; alleen de helft van de onderbouw was van steen. Biet behoeft daarom geen verwondering te wekken, dat de brand in zeer korten tijd zoo fel om zich heen greep. D'e brandweer had den geheelen nacht werk om het vuur te blusschen. D'e schade is geheel door verzekering gedekt. Omtrent de oorzaak staat op het oogenblik nog niets vast. Plm. 275,000 fruitbushels zijn verloren gegaan. D'e Arnhemsche brandweer kon heden morgen om elf uur naar Arnhem terug- keeren. De Elster brandweer zal den geheelen dag nog moeten nablusschen. Prinses Juliana aan aanrijding ontsnapt. Naar de „Telegraaf' meldt, is prinses Juliana gistermiddag ter: rijding ontsnapt, een filmvoorstell de bioscoop vei oversteken, bevi voor een vracht kwam. Door plo kon zij ternauwe ontkomen. Groote Landbo Naar het D. v Hulst van den als in 1927 een teelt-tentoonstell Evenals in 191 vermoedelijk we worden. Naast bouw en veetee rische afdeeling verbonden zijn. C.A.O. Maandagmidd beidsovereenkon den Kring Huls R.-K. Landarbi Vlaanderen. De loonen we dag gedurende werd het loon bepaald op 25 gerekend worde: veld en loondoi H o o g e r L., 24 j., huishc Souburg, is hoe tegen het vonni te Middelburg, stal van een veroordeeld tot Dr H. J. DEN HAAG. heer Dr H. J. Kamer, reeds steld. De heer thonius van L Amsterdam ve minste nog 5 r voor een speci; De wet DEN HAAG. ter heeft van slagen den hei Vroom Dree wegens overtre uitverkoopen, ging had gepla wekte van een (bieding (het tegen Vrijdagp sinds jaren dot Poolsch-Ne b DEN HAAG. zijn de onder Nederlandsche treffende de schen beide lan denmiddag zal teeringsverdrag ER KOMEN VERLICHT Naar de „Te wijziging van 1 ment, die than van voorbereid tal van officieel om praeadvies voor het verkei tief worden ger Er zullen z.g komen, welke i genomen borde punt naar bent merkt. Deze bo: sende wegen v komst als wai „hoofdweg" na aan het van li verleenen. Buiten faeb rijks- en prov king komen on den gepromovc grenzen zal de aan het beleid worden overge Een ander, is de verlichtir len alle koplai motorrijtuigen en van een wi boven zal het die niet behoo taarn passen, Tot op hede: men bij het ell d i m m e n o] 100 M. D'eze lijk uitgebreid volgens het ni glement al mo genligger zich del van de kc gezien het licl voortplant ka:

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2