HUIDUITSLAG met jeuk die dol maakt KLOOSTERBALSEM itm! Kerknieuws. Gemengd Nieuws De toestand van de Binnenscheepvaart. Rechtszaken Politieberichten. Finantiëele Berichten veroorzaakt vurige wond Dank zij den KL00STER3ALSEM verdwijnt wond en huiduitslag AKKER'S 10. >ERE SHAG neester na- rschillende iloementuin iekkorps D'e erenade ge- dhr F. Ha/- 1 Juli a.s. 1915 is hij een. alhier aarvergade- loolgebouW), l een feeste- r Boggende, twoord. De q beeld van verd herko- sn werd ge- n. Smies, kon rntig saldo. en samen- ableau. Er iming, zelfs rige hoeren- nstig stekje ir van het die met iwezig was, iseling. Het vergadering. werd in de leravond ge- ool, dhr G. ring en stel- over de Bij- lders en be held gesteld bezichtigen, ■tal kinderen der school [et gebed in werd afge- ang door het lvereeniging, n slotwoord. ond j.l. 'hield aar jaarver- bank werd ris bestuurs- sloten werd, etrokken zal n voor het oezicht. vangsten en f575660.81. is het nieu- roene Kruis or mevrouw tgenoote van neer wist hij dat Jeffreys It, niettegen- zij hem be- ishaw na een ronde", ant- tmmigen zeg- dreigd wordt ikt in zaken, eren te ver rit weet men, dubbel moei- vertrouwen", at?'! ren met een Trevor gaf, sgierigen blik kwam op het rwijl hij las. .et deze jonge maar enkele een eenvou- ou, sedert hij peelt hij den die beweren, <i dochter van dt vervolgd.) ,Ge moet er niet aan krabben, zeide men mij, als ik klaagde dat de uitslag, die ik op een kwaden morgen op mijn hand ontdekte, zoo verschrikkelijk jeukte. Maar door 't krabben ontstond een wond op mijn hand zoo groot als een kwartje, welke wond mij hevige pijn bezorgde. Toen niets hielp, nam ik Kloosterbalsem. Dadelijk vermin- derde het jeukerige gevoel, de wond werd mooi zuiver, de uitslag vermin derde en verdween en ook de wond genas geheel.' L. BI te D. H. ORIGINEEL TER INZAG! Geen goud. zoo goed" Onovertroffen bü brand- en snij wonden Ook ongeëvenaard als wrijfmlddel bij Rheumatiek, spit en pijnlijke spieren Schroefdoos 35 ct. Potten: 62'/2 ct. en f 1.04 den burgemeester, in bet bijzijn van vele autoriteiten geopend. Kortgene. De honderdjarige. De belangstelling voor de honderdjarige, mej. Janna Kleyn, is Zaterdag groot geweest. Het was ten huize van mej. wed. D. Ver buist, waar Janna verzorgd wordt, den geheelen dag een gezellige drukte. De jarige kreeg o.a. een gelukwensch van den burgemeester, den raad dezer ge meente, het B.A. en van tal van inge zetenen. Het muziekgezelschap „Eendracht Maakt Macht" deed 's avonds een rond gang door het dorp, zulks ter harer eere. Op verlangen van de familie werd er evenwel geen serenade gegeven, daar men alle drukte wilde vermijden. De jarige was dien dag heel opgewekt. De heer J. M. de Kater is benoemd tot hoofd van den luchtbeschermings dienst. Tholen. Vrijdag vergaderde het Groene Kruis. Een bespreking had plaats over een eventueel op te richten vereeniging voor ziekenhuisverpleging. De heer Ornee acht zoo'n instelling vooral in dezen tijd onmisbaar. De voorzitter meent, dat ge zien de godsdienstige opvatting van velen in deze gemeente, dergelijke instellingen weinig kans van slagen hebben. Ook is een plaatselijke vereeniging niet rendabel terwijl de samenwerking der gemeenten in het eiland verre zoek is. Het financieel verslag over 1935 werd uitgebracht. Ontvangen is f 2661.31, uit gegeven f 2660.89, alzoo een goed slot van f0.42. De bezittingen vertegenwoordigen een boekwaarde van f9731.22. Uit het jaarverslag blijkt, dat er mo menteel 612 leden zijn. In 1935 hadden 291 uitleeningen plaats, terwijl voor thuis behandeling uit het fonds een hoogtezon is aangeschaft. De behoeftigen mogen gratis gebruik maken van de hoogtezon. De wijkverpleegster heeft in 90 gezinnen met 97 patiënten, 6173 bezoeken afge legd. Voor t.b.c.-bestrijding in 15 gezin nen met 15 patiënten en 204 bezoeken. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren D. H. v. d. Velde en J. J. Kramer. Tot slot werd door Ir. Holleman uit Veere een lezing met lichtbeelden gehou den over „Melk als volksvoedsel". Kats. Tot hoofd van den luchtbescher mingsdienst is 'benoemd dhr G. J. de Graag, alhier. Voetbal. Vlissingen. Zaterdagmiddag speelde het P.Z.E.M.-elftal tegen R.V.G I een compe- tietiewedstrijd voor den Walcherschen voetbalbond waarvan de uitslag was 141 voor de P.Z.E.M. Kloetinge. Zaterdagmiddag speelde een combinatie van Unitas een wedstrijd te gen een combinatie van S.D.O. uit Goes. Ruststand 20, eindstand 40 in het voordeel van Unitas. Kapelle. Zaterdag had alhier een voet balmatch plaats tusschen Kapelle Ju niores en Goes Juniores. De Goesenaren behaalden, een 51 overwinning. lerseke. Zaterdag werd een oefenwed strijd gespeeld tusschen de Hansweert Ju niores en de lerseke Juniores. Rust 3<1. Eind 62. Beiden in het voordeel van eerstgenoemde. Korfbal. Middelburg. Zaterdag speelde alhier Swift een korfbalwedstrijd tegen Zeelan- dia uit Hansweert. Laatstgenoemde kon hier een 54 overwinning boeken. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Heusden, G. Lans, cand. te Huizen. Aangenomen naar Waspik, G. Lans Jr, cand. te Huizen. Bedankt voor Stavenisse, Jaarsveld en Heusden, G. Lans Jr, cand. te Huizen. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Doesburg, L. Kleisen te Uissingen. Bedankt voor Noordeloos, J. Tamminga te Harderwijk. Algemeen college van toezicht (Ned. Herv. Kerk). Onder presidium van Mr W. J. Baron v. Lynden van Den Haag vond de algemeene vergadering plaats van het Algemeen Col lege van Toezicht op het beheer van de kerkelijke goederen en fondsen in de Ned. Herv. Kerk. Terwijl de leden zich van 'hun zitplaat sen verhieven, sprak de voorzitter een woord van eerbiedige hulde en nagedach tenis van het overleden lid, wijlen Dr J. G. Weyland, in leven president der Syno de. Een verzoek van het Prov. College van Limburg om den in Art. 2 van het regle ment voorgeschreven tijdsduur voor bet wonen in een gemeente vereischt voor de stemgerechtigheid te verkorten, zal bij' de andere wijzigingen van dat reglement na der onder oogen worden gezien. Het besluit tot ontzetting van de kerk voogden eener gemeente werd, nu aan be paalde voorwaarden is voldaan, ingetrok ken. Het voorstel van het Prov. College van Groningen, tot uitbreiding van de ver- eischten van 'benoembaarheid tot kerk voogd of notabel, zal nog nader aan de orde komen. P. A. Versluys. t In den ouder dom van bijna 70 jaar is te Heemstede overleden de heer P. A. Versluys, rustend directeur der Hervormde kweekschool te Amsterdam. De heer Versluys was inspec teur van de Vereeniging voor Christelijk Volksonderwijs en examinator voor de hoofdacte. Zijn verdiensten werderi er kend in zijn benoeming tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Rumoer om een film. In tegenstelling met de Haagsche pre mière van de film „Heldenkermis'', welke Viijdagmiddag in het Passagetheater in Dien Haag plaats vond, welke voorstel ling een ordelijk verloop had, heeft tij dens de avondvoorstelling de politie krachtdadig moeten ingrijpen. Het was de fpolitie bekend, dat van zekere zijde getracht zou worden, de voor stelling te verstoren en dientengevolge was zij zoowel binnen als buiten het ge bouw in grooten getale aanwezig. In een der zaalloges woonden de hoofd commissaris, de heer Van der Meij, en de commissarissen Rugers en Hol de voor stelling bij. Reeds voor den aanvang werd aan eenige personen de toegang geweigerd, o.w. de heer Nije, N.S.B.-lid van de Pro vinciale Staten van Zuid-Holland. Men vermoedde, dat deze als leider van een jeugd-spreekkoor, tijdens de voorstelling demonstratief zou optreden. Voor de pauze had de voorstelling een normaal verloop, dooh vrij spoedig nadat de hoofdfilm was gaan draaien, hoorde men nu en dan fluiten. Spoedig steeg ge joel op, hetgeen voor de politie aanlei ding was in te grijpen. De lichten werden ontstoken en de mu ziek begon te spelen, terwijl de vertooning eenige oogenblikken werd gestaakt. In middels vielen er rake klappen. Dè orde verstoorders werden spoedig de zaal uit gewerkt. Nadat de voorstelling een tiental mi nuten rustig voortgang had ontstond er een heftig' rumoer. De hoofdcommissaris vertoonde zich. Onder zijn leiding werden wederom de ordeverstoorders verwijderd. In de vestibule vielen opnieuw klappen. In het geheel hadden zeventien arresta ties plaats. Volgens de Telegraaf zou zich onder •de demonstranten, die door de politie uit de zaal zdjn gezet, ook een officier in uni form bevonden hebben, die op een gege ven oogenblik riep: „Houzee. Dit is een scbande''. Nadat hij zijn excuses over zijn optreden had gemaakt, zou hem echter verdund zijn weer in de zaal plaats te nemen. Vliegtuig getroffen door meteoorsteen. Een passagiersvlieg tuig van een der grootste typen is tijdens een vlucht in Noord-Carolina getroffen door een meteoorsteen, die de radio-an tenne beschadigde en door de fuselage drong. De acht passagiers, die overigens on gedeerd zijn, meenden aanvankelijk, dat het toestel door een verdwaalden kogel was getroffen. Duitse he ballon maakt een noodlanding op Neder- landsch grondgebied. Gister middag te half drie daalde in een dennen bosch van het buitengoed Boerskotten te De Lutte bij Oldenzaal een groote Duit- sche sportballon uit Wupperthal. 's Mor gens te 10 uur was de ballon met een bankier, 2 kooplieden, een reiziger en een bakker te Wupperthal opgestegen. Na een noodlanding bij Borken in West- falen waren zij genoodzaakt andermaal in De Lutte te dalen. Nadat de ballon een zestal keeren met den grond in aanraking was geweest, viel zij neer in een groot dennenbosch. Hierbij brak een der pas sagiers zijn voet en een ander kreeg kneu zingen aan het been. Om de ballon weer op te krijgen moes ten een 20-tal dennen worden afgezaagd. D e marechaussee n a m e e n zich in de mand bevindend fototoestel in beslag. Ook de ballon met mand werd aanvan kelijk in beslag genomen. Na verlof van de autoriteiten werd deze echter weer vrij gegeven. Hedenmorgen is de ballon, die veel schade had bekomen, naar Bentheim vervoerd. De reizigers zijn gisteravond naar Duitschland terug gekeerd. „De gemuilkorfde eend". De Haarlemsche politie heeft in een per ceel in beslag genomen 227 exemplaren van een brochure, welke is uitgegeven door een comité, dat zich „De Gemuil korfde eend" noemt en waarvan de lei der in Den Haag zou wonen. De bewo ner van het perceel is naar het politie bureau gebracht en heeft bekend 300 exemplaren van de brochure in zijn be zit te hebben gehad. De ontbrekende num mers had hij reeds verspreid. De inhoud van het geschrift wordt beleedigend ge acht voor minister Colijn, om welke reden proces-verbaal is opgemaakt. Smokkelen aan de zuid grens. Het gaat crescendo met de smokkelarij aan de Belgisch-Nederland- sche grenzen. In den laatsten tijd ge beurt dit meer dan vroeger door dragers te voet en dan in groepen van tien of meer personen, waarbij een of twee ver kenners. Suiker en margarine zijn nog steeds, de hoofdproducten voor den sluikhandel, maar ook komen vet en spek, rookvleesch, brood, tarwebloem, zout, bouillonblokjes, conserven en gedistilleerd, ook Neder- landseh gedistilleerd en eau de cologne in aanmerking en dan vooral sigaretten papier. Dezer dagen stieten de rijksambtenaren van Budel op twee troepen smokkelaars, die het hazenpad konden kiezen, maar intusschen niet minder dan 390 kilo sui ker en 264 K.G. Belgische boter als buit voor de kommiezen achterlieten. Donderdagnacht stieten zij weder op een paar troepen, die eveneens wisten te ontkomen behalve één, die geverbaliseerd werd. Hier bedroeg de buit 348 kilo Bel gische boter en 150 K.G. rogge. Vrijdagnacht ontmoetten de marechaus sees en rijksambtenaren van Weert in de Altweerterheide eveneens een groep smokkelaars, waarvan een viertal kon worden aangehouden, terwijl een hoeveel heid van 180 K.G. Belgische suiker en 90 K.G. Belgische margarine kon worden in beslag genomen. i Moedige redding. Terwijl de heer N., manufacturier te Groningen bij een zijner klanten te Smilde binnen was, speelde zijn vierjarig zoontje in de tram rails, toen uit de richting Assen een goe derentrein naderde. Het ventje besefte echter niet het gevaar waarin het ver keerde en bleef op de plaats waar het was, De machinist die reeds: vaart had ver minderd kon de tram niet meer tot stil stand brengen en zeker zou het kind ver pletterd zijn als niet de machinist op het laatste moment van de machine was ge sprongen en het jongetje op gevaar af van zelf overreden te worden voor de machine, die nog een flinken gang had, vandaan had gehaald. Hij werd echter nog door de locomotief geraakt tengevolge waarvan redder en kind bijna in de D'rentsche Hoofdvaart waren terecht gekomen. De moedige redder was geheel over stuur in tegenstelling van het kind, dat zich van het geval niets aantrok. Chauffeur door ammo- niakdampen onwel geworden. Zaterdagmiddag is op den Muiderstraat- weg even voorbij de Merwedebrug te Mui den een kleine bestelauto gebotst tegen een wagen van een wasscherij. De inzit tenden kwamen er met lichte kwetsuren af. De oorzaak is vermoedelijk ihet feit, dat de chauffeur van de bestelauto door ammoniakdampen onwel is geworden. Toen men de portieren na het ongeluk opende, bleek de atmosfeer in den wagen tengevolge van deze dampen zeer be nauwd te zijn. De lading ammoniak, die de bestelauto vervoerde, schijnt het onge luk te hebben veroorzaakt. De beide wa gens werden vrij zwaar beschadigd. - Smokkelarij van wapens. Bij een gepensioneerd spoorman, zekeren B. te Roosendaal hebben rijksambtenaren 15 uit België gesmokkelde revolvers in beslag genomen. De wapens waren ver borgen in een hooischelf achter de wo ning. Tevens werden daar een partijtje patronen en ongeveer 500 boekjes sigaret tenpapier aangetroffen. Op den berm doodgereden. De auto reed door. In den nacht van Zaterdag op Zondag, omstreeks twaalf uur, heeft een auto op den Rijks weg ArnhemNijmegen onder Lent, een ernstige aanrijding veroorzaakt, waarbij een persoon op slag werd gedood en een tweede ernstig gewond. 'Op den berm van den weg waren op dat tijdstip gezeten de 21-jarige mijnwer ker M. en zijn 32-jarige vriend K., bei den uit Treebeek, die per fiets op weg waren naar Hoogeveen. Zij waren een oogenblik afgestapt om een boterham te nuttigen. Plotseling naderde in razende vaart uit de richting Nijmegen een auto, welke een slingerende beweging maakte en vervolgens over een afstand van hon derd meter den berm van den weg op vloog, met het noodlottig gevolg, dat de twee mannen werden gegrepen. J. M. werd op slag gedood, terwijl zijn metgezel J. K werd opgenomen en in een sloot terecht kwam. De auto, die het ongeluk had veroor zaakt, is onmiddellijk doorgereden, zon der dat de inzittenden zich om het lot der slachtoffers hebben bekommerd. Het lijk is in beslag genomen en over gebracht naar de Algemeene Begraaf plaats. De zwaar gewonde K., die o.a. een hersenschudding had bekomen, is naar het ziekenhuis te Nijmegen vervoerd. Zondagmiddag te twaalf uur is de ge meentepolitie van Eist na veel moeite er 1 TE VEEL AAN SCHEEPSRUIMTE, TOENEMENDE CONCURRENTIE VAN ANDERE VERKEERSMIDDELEN. Het jaarverslag der Rotterdamsche Scheepshypotheekbank geeft in de alge meene beschouwing enkele belangwekken de gegevens omtrent de positie der scheep vaart. Wij ontleenen hieraan het vol gende: Ook gedurende 't afgeloopen jaar kwam er geen verbetering in den ongunstigen toestand van het scheepvaartbedrijf. Kon den wij in het vorig jaarverslag vermel den, dat in de 'Rijnvaart gedurende 1934 eenige verbetering was gekomen, de daar op gevolgde inzinking, welke ook reeds in •dat jaarverslag geconstateerd werd, bleef ook gedurende het geheele voorafgaande jaar aanhouden. Vooral de positie van de Nederlandsche particuliere Rijnschippers is zeer ongunstig. De toestand van de verdere binnenvaart in Nederland liet eveneens alles te wen- schen over'. De omstandigheid, dat het wegennet voortdurend verbeterd wordt en dat de versnelde bouw van nieuwe brug gen den afstand te land steeds doet afne men, brengt de binnenscheepvaart in een steeds ongunstiger positie tegenover de zelfs gedurende den crisistijd nog in aan tal toegenomen vrachtauto's. Daarnaast doen de spoorwegen, nu zij niet langer aan algemeene tarieven gebonden zijn, de binnenscheepvaart een buitengewoon scherpe concurrentie aan. Verder nemen de steeds in aantal toe nemende kustvaartuigen, die tot diep in het land komen, een deel van het trans port, dat vroeger door de binnenscheep vaart verricht werd, weg. Daarenboven is het aantal binnensche pen veel te groot, terwijl, doordat het sloo- pen van binnensch a niet loonend is, er practisch geen schepen uitvallen. De Wet op de Evenredige Vrachtverdee- ling heeft in dezen slechten toestand geen verbetering gebracht. Een gevolg van de toepassing van de bovengenoemde wet is geweest, dat het saneeringsproces, dat er gaande was, is onderbroken en dat door de nivelleerende werking van deze wet, verouderde sche pen weer in de vaart zijn gekomen, of, terwijl zij anders op den duur uit de vaart gedrongen zouden zijn, thans in de vaart zijn gebleven. In het bijzonder zijn de eigenaren van motorschepen, in een buitengewoon moei lijken toestand geraakt, daar door de toer beurtregeling hun de voorkeur, die zij an ders boven andere schippers zouden heb ben, ontnomen is. Door de slechte resultaten van de bin nenscheepvaart is de waarde der sche pen ook gedurende het afgeloopen jaar weer afgenomen. Ook in het buitenland en speciaal in België was de toestand der scheepvaart in het algemeen ongunstig. Slechts in Duitschland, waar de crisis in de binnen scheepvaart nimmer zoo sterk is geweest als in Nederland, onderging de binnen scheepvaart in het algemeen weer een verbetering. Daar staat echter tegenover, dat, zoolang in dit land de transfervoor schriften blijven bestaan, de moeilijkhe den voor buitenlanders blijven voortbe staan. in geslaagd den wagen, waarmede de aanrijding is geschied, op te sporen in een garage te Arnhem, terwijl de twee inzittenden, de heeren U. en M., afkom stig uit Apeldoorn, konden worden aan gehouden. De politie heeft den indruk, dat drank misbruik mede als oorzaak van het on geluk moet worden aangemerkt. Het onderzoek wordt voortgezet. Oud-burgemeester ver ongelukt. D'e heer Kamps, oud-bur gemeester van Broeksittard, reed Zater dagavond op de fiets op den Rijksweg te Sittard en stak plotseling, zonder een tee- ken te geven, den weg over, met het nood lottig gevolg, dat hij werd aangereden door een in snelle vaart rijdenden auto. De heer Kamps werd opgenomen met een schedelfractuur en een beenbreuk. Hij is naar het ziekenhuis overgebracht, waar hij is overleden. De heer Kamps was 72 jaar oud. Inbraak bij deregistra- tieinUtrecht. In den nacht van Za terdag op Zondag is ingebroken in het gebouw der registratie en domeinen aan de Muntstraat 7 te Utrecht. Het geheele gëbouw is door inbrekers doorzocht en alle schrijfbureau's en laden werden opengebroken. De buit, die de die ven in handen is gevallen, bestond uit een groot aantal zegels van verschillen den aard, welke een aanzienlijk bedrag vertegenwoordigen Ook enkele guldens en wat los geld maakten zij buit. Een poging om een in de lokalen staan de brandkast te forceeren, is mislukt. Knoeierijen met aard appelen. Bij de controle van de Landbouw Crisis Organisatie zijn te Ber gen (Limburg) knoeierijen op groote schaal ontdekt bij het denatureeren van aardappelen. In verband hiermede is door de Kon. Marechaussee te Well de opzich ter der Nederlandsche Aardappel Cen trale te Bergen, zekere G. B., gearresteerd Deze heeft een volledige bekentenis afge legd. Het onderzoek in deze zaak duurt nog voort, terwijl nog meer arrestaties veiwacht worden. 'Branden. Zondagmiddag is brand uitgebroken in de woning van den landbouwer P. te Varik bij Tiel. Het huis dat met riet gedekt was, stond weldra in volle vlam. Niets kon worden gered. Het vuur sloeg over naar het belendende per ceel, dat bewoond werd door den land bouwer v. 't H. Ook deze woning ging in vlammen op. Beide panden waren verze kerd. Te Loosbroek is Zondagmiddag de boer derij afgebrand van den landbouwer L. Een gering gedeelte van den inboedel en eenig vee kon worden gered. Heidebrand. Zondagmiddag is door tot dusver onbekende oorzaak een brand uitgebroken in een perceel heide en hakhout te Venlo Aangewakkerd door den straffen wind, breidde het vuur zich snel uit. Herhaal delijk werden de blusschers teruggedreven omdat de vlammen hen in het gezicht sloegen. Na enkele uren harden arbeid slaagde men er tenslotte in verdere uit breiding van bet vuur te voorkomen. En kele H.A. heide en hakhout zijn verbrand. De schade wordt door verzekering gedekt. Failissementen. Het faillis sement van Jacobus Kok Hzn., oester- kweeker te Krabbendijke, curator Mr A. L. W. van Heel, advocaat en procureur te Goes, is geëindigd door de verbindend geworden eenige uitdeelingslijst met een uitkeering aan de concurrente sohuld- eischers van 0,5667 pet. Hooger beroep. Door M. de K., 46 jaar, arbeider te Kapelle, is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den Politierechter te Middelburg van 10 Maart 1.1., waarbij hij wegens mishandeling is veroordeeld tot f 10 b, of 5 d. h. De pensioenen aan de Ylis- singsche Gasfabriek. De waar nemende kantonrechter te Middelburg, Mr F. B. Evers, deed Maandag uitspraak in de zaak betreffende den eisch van 101 oud-beambten en ambtenaren van de gasfabriek te Vlissingen, inzake recht op pensioen, nu de gasfabriek is overgegaan van The Imperial Gass Association naar de N.V. Zegam. Op 13 Januari hadden Mr Walter F. C. Baas te Rotterdam en Mr J. J. van •de Yelde uit Amsterdam gepleit voor de 101 eischers en Mr J. Offerhaus uit Rot terdam voor de Imperial. 'De kantonrechter zeide toen later schriftelijke vonnis in al deze 101 zaken te zullen doen. Dit is nu geschied. Mr Evers verklaar de zich inzake de onrechtmatige daad onbevoegd daarvan kennis te nemen, ter wijl hij de eischers niet ontvankelijk ver klaarde inzake de eischen van wanpres tatie aan de zijde der Imperial. Waarschuwing. Alvorens een advertentie-overeenkomst te sluiten met Heyman Isaak Swart, ge boren te Haarlem 6 Februari 1906, rei ziger, wonende aldaar, Leidschevaart 90, voor de door dezen persoon uit te geven sportprogramma's van voethalvereeni- 'gingen, geeft de Commissaris van Politie te Haarlem belanghebbenden ernstig in overweging hierover inlichtingen te vra gen aan het bureau van politie, afdeeling Recherche. De Insp. van Politie te Goes, M. A. RENEMAN. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers heden H. V. A. 237 235 Ned. Ind. Hdhk. 114V2 114% Philips I86V2 185 Unilever 107 106 Amsterdam Rubber 126 I25V2 Koninkl. Petroleum 241 240 Deli Mij. 198V2 198 Ned. Scheepv. Unie 46% 46% 4 pet. Nederland 989/m 988/i» 4 pet. Nederl. Indië 97 97 U. S. Steel 38 37B/s Anaconda 21 20% U. S. Leather 5% öVs Bethlehem 'Steel 32 V2 32% Adj. Chic. Milwaukee 4% 45/s Cities Service 33/e 3% Intern. Nickel 293/s 29 Shell Union 107/s 107/s Kennecott Copper 223/s 22Va Radio Corp. 81/e 8 Car en Foundry 21% 21 Tidewater llVs llVe Midcont. PePtrol 123/s 123/s Gen. Motors 37% 37V2 American Enka 1211/io 12% United Corporation 4V2 4Vs De geheele markt verkeerde in afwach ting van het Duitsche antwoord, zoodat de handel practisch niets te beteekenen had. Het geringe aanbod had hier en daar wat koersverlies ten gevolge, maar er heerschte toch geen flauwe stemming. De Amerikaansche markt was gedrukt, behalve voor enkele laag geprijsde fond sen. Wisselkoersen. Amsterdam, 23 Maart, 2.30 u. Londen 7.26%7:28. Berlijn 59.12—59.18. Parijs 9.689.72V2. Bruksel 24.79—241.88. New-York 146%—1473/s.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3