De uitvoerbi Land- en Tuinbouw EER ZATERD/ j. j. fanoyJ gaderde Donderdagavond onder voor zitterschap van den heer W. Glas. De heer M. Nieuwenhuize, hoofd der school te Kapelle, sprak over Champignonteelt. Dhr Nieuwenhuize het woord verkrij gende, zegt dat het niet zijn bedoeling is om het kweeken hiervan aan te be velen. Wel wil hij zeggen hoe het ge beurt en hoe het gebeuren moet wil men resultaat zien. Er is eetbare en niet eetbare Cham pignon. Om nu juist de eetbare te ken nen, daarvoor is kennis hiervan eerste eisch. We kennen hier alleen paddestoe len. Champignon moet men leeren eten, evenals tomaten en bananen. Nu wordt in het buitenland veel champignon ver bruikt, die duur betaald wordt en ook veel eiwit bevat. Men spreekt van 47 pet. De smaak is als jonge bloemkool. Veel menschen huiveren bij de gedachte aan onze in het wild groeiende paddestoelen. Het eten van sommige soorten zou niet goed uitkomen. Een enkel stukje van de giftige zou den dood tengevolge hebben. Spr. waarschuwt met klem dit niet te probeeren. Ook in onze omgeving zijn wel eetbare te vinden, doch men moet kenner zijn. De bereiding kan op allerlei manieren plaats hebben: braden, bakken en inmaken. De statistiek over 1935 wijst aan dat voor f 84.000 werd ingevoerd. De prijs is over het algemeen f 1 per kg. De teelt, welke ook in ons land wordt uitgeoefend is loonend. Nu vertelt spr. van de leefwijze en de teelt, de kweek- wijze, het oogsten en de mogelijke afzet. Een en ander werd verduidelijkt met lantaarnplaatjes. Aan het einde der vergadering geko men deelt de voorzitter mee, dat een ziektebestrijdingscursus, bestaande uit 5 lessen, gegeven door den heer Phaff, uitgaande op initiatief van de Z. L. M., kan gevolgd worden. De secretaris beweert, dat 5 lessen on voldoende zijn en het niet ligt op den weg van de Z. L. M. om hieraan te be ginnen. De penningmeester deelt mede, dat de aandrang is uitgegaan van de tuinbouwcommissie der Z. L. M. Krabbendijke. Dinsdagavond werd de eindles gehouden van den Tuinbouwcur- sus 3e leerjaar, onder leiding van de onderwijzers J. C. P. Janse Verplanke en W. Mol. Aanwezig waren de Rijkstuin- bouwconsulent, de burgemeester, voor de commissie van toezicht dhr C. Tollenaar enz. Aan alle cursisten werd het diplo ma uitgereikt, t.w. aan G. v. Kruiningen, J. Schouten, C. Nieuwenhuijze, M. Griep, M. Sinke, G. de Jonge, Jac. v. Koeve- ringe, Jan Sinke, O. Schrier, alle te Krabbendijke, A. Roose en C. Lobbezoo te Rilland Bath. Driewegen. De Geref. Knapenvereeni- gin g „Samuël" hield Donderdagavond haar 13e Jaarvergadering. Ds Fransen sprak een openingswoord. Uit de versla gen van den secretaris, penningmeester en bibliothecaris bleek, dat de vereeni- ging in bloei verkeerde en dat de jongens flink hun best doen. De avond werd af gewisseld door opstellen, voordrachten en samenspraken. Verschillende felici taties werden uitgebracht. Ovezand. Tot hoofd van den Luchtbe schermingsdienst is aangewezen dhr Aug. van Steenbergen, alhier. lerseke. De drie mosselmotorbooten YE 50, 91 en 199, hebben van de Waddenzee een lading allerbeste qualiteit mosselen gebaald, die ze grif kunnen verkoopen. Prijs 80 cent. De vraag overtreft het aan bod. Ze zijn na lossing weder direct naar 't noorden om mosselen gegaan. D'amwedstrijd tusschen Souburg II en lerseke I. M. Pluimers-Jan de Putter 11 M. Bakker-A. Goeman 11 J. Walraven-P. Flikweert 02 J. Jagt-D. van Boven O2 F. van Eenennaam-A. v. Sparrentak 20 S. Teeuwen-A. Oom O2 J. Francken-M. Verweys 11 L. v. Oelen-C. v. d. Endt O2 A. Landsheer-M. Huissoon 11 B. v. Eenennaam-W. Poley 02 Uitslag 1010. Borssclen. Het bericht inzake de con ferentie van den Ned. 'Chr. Landarb. bond met de werkgevers alhier behoeft eenige aanvulling. Uitnoodigingen tot het bijwonen van deze vergadering waren wel gezonden aan die werkgevers, die nog niet tot het col lectief arbeidscontract waren toegetreden, niet aan hen, die reeds geteekend hadden. En gelukkig zijn er die toch ook enkele; de A. R. werkgevers kwamen, althans in deze gemeente, over het algemeen hun be ginsel en roeping na. 's-Heer Arendskerke. Woensdagavond vergaderde alhier in het vergaderlokaal onder voorzitterschap van den leider, den heer C. Philipse, de plaatselijke afdeeling van den Bijz. Vrijw. Landstorm. Mede waren aanwezig Overste Bierman, Com mandant van het Verband Zeeland en de heer Laernoes, secretaris van het Ver band. Na een kort inleidend woord van den voorzitter, sprak dhr Bierman de verga dering toe. Spr. wees op 3e taak, welke de Bijz. Vrijw. Landstorm wacht, in ge val van onverhoopte mobilisatie. Dhr Laernoes toonde aan het hooge be lang van het pal staan voor de vrijheid, die we in ons land genieten in vergelijking met andere landen van Europa, waar die vrijheid zeer aan banden is gelegd, ja, soms geheel verdwenen is. Nadat overste Bierman een zestal bre vetten had uitgereikt aan scherpschutters sloot de voorzitter de geanimeerde verga dering. STEUN AAN KLEINE BOEREN. De uitbetaling van het Landbouw- Crisiefonds. Naar aanleiding van een vraag van het Tweede-Kamerlid Van der Sluis betref- fende het niet uitbetalen van de steunuit- keering aan kleine boeren, deelt minister Deckers mede, dat bij de behandeling van aanvragen om een geldelijke uitkeering uit het Landbouw-Crisisfonds van perso nen, wier bezwaarschrift tegen den hun opgelegden aanslag in de Inkomstenbelas ting 1935/1936 nog niet afgehandeld blijkt te zijn, de beslissing op bedoeld bezwaar schrift wordt afgewacht. Personen, die alsnog tegen den hun op gelegden aanslag reclameeren en wier aanslag dientengevolge vernietigd wordt, kunnen desgewenscht alsnog een aanvrage indienen. Op elk aan belanghebbenden toegezon den aanvraagformulier is het tijdstip aan gegeven waarop dit formulier ondertee kend moet zijn teruggezonden, welk tijd stip afhankelijk is van den datum van verzending van het formulier. Schore. Loop der bevolking over de maanden Januari en Februari. Ingekomen: B. A. Bruinshoofd en ge zin, koopman, uit Hansweert; L. A. Augusteijn, los werkman, uit Born; Joh.a Eckhardt, huishoudster, uit Kruiningen; Ma. Joh.a. Verhoeven, dienstbode, uit Oosterhout. Vertrokken: Ma. La. Luijk, zonder be roep, naar 's-Gravenpolder; Joh. Ed. de Jonge, zonder beroep, naar Tarbes (Frankrijk); J. J. Mange, zonder beroep, naar Rotterdam; Joz.a Quakkelaar, zon der beroep, naar 's-Gravenpolder; Mar. Willemstein en gezin, spoorwegarb., naar Kapelle; Geertr. Verhoeven, dienstbode, naar Oosterhout; Levina Vogel, huishoud ster, naar Krabbendijke. Biggekerke. In tegenwoordigheid van vele genoodigden herdacht de afdeeling van den Chr. Nat. Werkmansbond op Woensdagavond haar 30-jarig bestaan. Na opening door den voorzitter, Ds G. W. Korevaar, werd door dhr L. Harpe een Bijbelinleiding gehouden, waarna deze als secretaris een overzicht gaf over het af- geloopen vijfjarig tijdvak en het jaarver slag over 1935 uitbracht. Hieruit bleek, dat de vereeniging zich in toenemende belangstelling mag verheugen. Zij bestaat thans uit 21 leden en zoowel het bezoek aan de vergaderingen als het leveren van inleidingen geeft reden tot groote tevre denheid Door dhr Broere werd namens het hoofdbestuur een woord van geluk- wensch gesproken, waaraan deze nog een ernstig woord verbond, wijzende op den grooten zegen dien van het werk uitgaat. D's Korevaar wenschte den scheidenden bondsbestuurder Gods zegen toe. De nieu we Bondspropagandist, dhr Strating, die door den voorzitter welkom werd ge'hee- ten, hield vervolgens een korte rede, waar in hij het doel van den C. N. W. B. nader belichtte. Door dhr M. Caljé werd een re feraat gehouden, waarin hij het verschil uiteen zette tusschen sociaal en socialis me. Felicitaties werden uitgebracht na mens den Kerkeraad, door den Burge meester, door afgevaardigden van zuster- vereenigingen, namens den Chr. Bestu renbond, namens de afd. van Patrimoni um en verder door afgevaardigden van plaatselijke vereenigingen. De verschillen de sprekers werden afgewisseld door voordrachten en door muziek, uitgevoerd door de mondorgelvereeniging, onder lei ding van dhr J. Wijkhuijs, terwijl tot slot door dhr Groenenberg een filmvertooning werd gegeven.. Veere. De Coöp. Boerenleenbank hield Donderdagavond haar algemeene verga dering, onder voorzitterschap van dhr F. J. Castel. Uit het verslag van den kassier bleek, dat do bank zich in gestadigen groei mag verheugen. De winst ad f 346 werd bij het reservefonds gevoegd, waarmede dit fonds stijgt tot f 9300. In het Bestuur werd herkozen de heer P. Simonse en in den Raad van Toezicht de heer C. Franse. Het ledental van de bank steeg tot 190. De rentevoet bleef bepaald op 3 voor spaargelden en credit loopende reke ning en 4% voor voorschotten en debet loop. rekening. Oostkapelle. Woensdagavond had al hier de eindles plaats van den tweejari gen landbouwcursus. Deze cursus ging uit van de plaatselijke afdeeling van den C.B.T.B.; de lessen werden gegeven door dhr Beukelman te Meliskerke. De volgende 16 deelnemers ontvingen 'n dipl.: A. in 't Anker, J. v. d. Broecke, K. de Buck, Johs. Cevaal, Jan Coppoolse, J. Corré, M. Corré, Js. Dekker, Js. Francke, Iz. Francke, J. Lous, A. Maljaars, Jac, Moens, A. de Pagter, J. Spruijt, Jac. de Visser. Dhr Hofstra sprak de leerlingen harte lijk toe en wenschte hun geluk met de bereikte resultaten. Namens de leerlin gen dankte J. Coppoolse den onderwijzer en bood hem aan het boek „Onze Land bouw". Dhr Louws wees als voorzitter van de Commissie van toezicht, op de beteeke- nis van Chr. landbouwonderwijs. Nadat nog het woord was gevoerd door vertegenwoordigers van oud-leerlingen vereenigingen, sloot de onderwijzer de vergadering. Tholen. Aan den heer B. Krijger, is op verzoek eervol ontslag verleend als hoofd van den Luchtbeschermingsdienst alhier. In diens plaats is door den Bur gemeester aangesteld Ir C. Wagtho, di recteur der N.V. Waterleiding-Mij Tholen. AFSCHEID BURGEMEESTER HUIZINGA, TERNEUZEN. Donderdagmiddag kwam de gemeente raad van Terneuzen in openbare verga dering bijeen. Alle leden waren aanwezig. Bij de ingekomen stukken is een schrij ven van den Commissaris der Koningin in Zeeland, waarin wordt medegedeeld, dat met ingang van 2 April aan den bur gemeester eervol ontslag is verleend. Overeenkomstig zijn verzoek, wordt aan dhr J. Huizinga ontslag verleend als be zoldigd ambtenaar van den Burgerlijken Stand met ingang van 25 dezer. Tevens is er een verzoek van het huldi- gingscouiité-burgemeester, om het saldo der bijdragen van de ingezetenen, dat overblijft na aftrek der kosten, te aan vaarden onder bepaalde voorwaarden. B. en W. stellen voor, in beginsel te beslui ten het verzoek te aanvaarden en t.z.t. to overleggen wat met de gelden zal worden gedaan. Dienovereenkomstig wordt be sloten. Vervolgens komt aan de orde het voor stel van B. en W. tot reorganisatie van het openbaar lager onderwijs in de kom. Aan dhr C. F. Kohier zal op een nader te bepalen datum ontslag worden verleend als hoofd van school A; met 1 Mei a.s. aan dhr A. de Kraker als onderwijzer aan school A; met 1 Mei a.s. aan mej. J. T. de Kraker als onderwijzeres aan de open bare U.L.O.-school. Tot eervol ontslag wordt door den raad met algemeene stem men besloten. Het voorstel van B. en W. tot wijziging van hoofdstuk 6 van de verordening, re gelende de jaarwedden van het personeel in dienst der gemeente wordt na breed voerige bespreking verworpen. Men wil de loonen dezer werklieden, zooals ze thans zijn, handhaven en na de 2V2 pet. aftrek niet opnieuw korten. Tot lid van de commissie van toezicht op het L.O. in de kom wordt benoemd dhr P. Maas. Afscheid van den burgemeester. Na de rondvraag neemt wethouder Geelhoedt het woord om mede namens ■de V.D.-fractie burgemeester Huizinga bij zijn a.s. vertrek uit deze stad te hul digen. Hij zegt dat kalmte en tact bij de vervulling zijner ambtelijke werkzaam heden niet ontbroken hebben. Vervolgens spreekt wethouder-Scheele". Hij: roemt de leiding die de voorzitter aan de gemeentezaken wist te geven; al hebben de meeningen wel eens gebotst, er is thans bij het scheiden toch alle reden om dank uit te spreken voor den ver richten arbeid. Namens de verschillende raadsfracties brengen de heeren Van Cadzand, van Driel, den Hamer, Colsen, Van Aken en Duurinck den scheidenden burgemeester hulde voor al wat door hem in deze 24 jaar in het belang van stad en bevolking is verricht. De secretaris, dhr B. I. Zonnevylle., spreekt woorden van dank voor de aan gename en goede samenwerking, die er zestien jaren tusschen hen is geweest. Hierna brengt dhr Huizinga dank voor de hem gebrachte hulde. Hij brengt in herinnering de woorden door hem bij het aanvaarden van dit ambt gesproken: hij heeft allen op voet van gelijkheid wil len behandelen. Dat hij enkele dingen tot een goed einde kon brengen, dankt hij voor een goed deel aan den Raad, die hem steunde. Spr. zegt, dat hij voor elke raadszit ting gebeden heeft om wijsheid. Slechts eenmaal verzuimde hij dit, en dit ver zuim maakte hem dien dag niet gemak kelijk. Als een verhooring van zijn ge beden ziet hij alles wat ten nutte van de gemeenschap mede door zijn werk kon worden bereikt. Dit scheiden is hem geen reden tot •droefheid. Hij weet dat er een tijd is van heengaan, en gelukkig hij die dit doen kan onder dergelijke omstandigheden. Wel is er een schaduwzijde: immers is dit heengaan het begin van het einde, het levenseinde. Maar overigens is dit een van elkander scheiden in volle aan genaamheid. Zijn taak vatte spr. samen in dit eene woord: Wij1 moeten dienen. Daartoe zijn we geroepen, en in dat dienen op zich zelf ligt reeds een belooning De stad Terneuzen, die bezig is zich in een zoo gunstige positie te ontwikkelen, wenscht dhr Huizinga voorts alles goeds toe. Na deze woorden van afscheid werd de vergadering gesloten. Ernstig aut 0-0 n g e v a 1. Twee d 0 0 d e n. In den afgeloopen nacht om half een heeft te Geldrop een ernstig auto-ongeluk plaats gehad, dat aan twee jonge mannen het leven heeft gekost. Uit de richting Helmond naderde een 4-persoons Ford-wagen, bestuurd door den heer Meijer, terwij'l naast hem was gezeten de heer de Meester. Achter in de auto bevonden zich de heeren J. Hegge en H. Verberne, alle vier waren afkomstig uit Eindhoven. De auto, welke met zeer groote snelheid reed, botste door onbekende oorzaak tegen de betonnen Dommelbrug, waarbij het linkerachterwiel werd afgeslagen en een 30-tal meters verder terecht kwam. De wagen sloeg over den kop en kwam in een sloot terecht. In de buurt wonende perso nen snelden te hulp en wisten de heeren Meijer en de Meester van onder den wa gen vandaan te halen. Pas na een half uur gelukte het de brandweer, de wagen te lichten. De heeren Hegge en Verberne waren toen reeds overleden. Nachtelijke Inbraak In een kerk Toen de koster van de R -K, St.* BonlfaHuskork te Lichtenvoorde, giste renmorgen els gewoonlijk omstreeks zes uur in de kerk kwem, ontdekte hij. det inbrekers aan het werk waren geweest. De dieven hebben een offerblok, dat achter in het kerkgebouw aan den muur was geschroefd, medegenomen. Vermoe delijk hield dit blok niet meer dan circa 30 50 cent in. Uit een boom gevallen. Gistermiddag is onder de gemeente Berk hout de arbeider B. uit een boom geval len en op den rijweg terechtgekomen. De mam werd met een ernstige schedelbreuk opgenomen en is spoedig daarop aan de gevolgen overleden. Vrachtauto en tram. Gister avond heeft te Nijmegen een ernstige botsing plaats gehad tusschen een tram van den Maasbuurtspoorweg Nijmegen Venlo en een vrachtauto. De vrachtauto werd in de flank aan gereden en tegen den grond gesmakt. De beide inzittenden J. Roelofs en diens broer G. Roelofs kwamen onder de auto terecht, doch bekwamen slechts lichte verwondingen. De tram kreeg eenige schade aan de voorzijde, terwijl de koplampen vernield werden. Dag. Bestuur Z. L. M. Maandag vergaderde het D'agelijksch Bestuur der Z.L.M. onder leiding van den heer Mr P. D'ieleman. Tarwe-levering. Een der bij het Landbouw-Comité aangesloten organisa ties heeft er de aandacht op gevestigd, dat de eischen, welke aan de tarwe wor den gesteld, bij de aflevering, door de be treffende instanties steeds hooger worden opgevoerd, als gevolg waarvan de moge lijkheid om den toch reeds verlaagden richtprijs te bereiken, voor den nieuwen oogst waarschijnlijk zeer veel moeilijkhe den voor de telers met zich zal brengen. Verzocht werd bij de Regeering stappen te willen doen opdat het mogelijk blijve dat de telers de richtprijs zullen ontvan gen voor geleverde kwaliteit markt- schoone tarwe. Het D'agelijksch Bestuur heeft zich met dit standpunt vereenigd. Besloten werd de bevoegde instanties te verzoeken voor het jaar 1936 de standaax'dmonsters voor Zeeland zooda nig te doen samenstellen, dat het niet kan voorkomen, zooals thans verschil lende malen is geschied, dat partijen van zeer goede kwaliteit door een geringe af wijking in korrelvorm kleur of anders zins. eenige klassen lager worden ge taxeerd, doordat ze niet volkomen met het standaardmonster overeenkomen. Gedifferentieerde steun- verleening. Uitvoerig werd van gedachten gewis seld over het systeem van gedifferentieer de steunverleening met het oog op de po sitie der kleine bedrijven. Dit systeem is gebaseerd op een extra toeslag op den prijs van eerstgeleverde hoeveelheden van sommige producten. Alhoewel het Dag. Bestuur van mee ning is dat dit systeem principieel af wijkt van de tot voor kort gevolgde land- bouwcrisispolitiek, en bij invoering ervan gebroken wordt met de grondslag eener prijsregeling der land- en tuinbouwpro ducten, werd besloten, in verband met den grooten nood in de kleine bedrijven dit voorstel te ondersteunen, mits de noodige maatregelen worden aangewend om te komen tot een versterking van de inkom sten van het Landbouwcrisisfouds. Mocht hiertoe onverhoopt niet kunnen worden overgegaan, dan geeft het D'agelijksch Be stuur de voorkeur aan een tewerkstelling in eigen bedrijf, waarvan de kosten zou den moeten worden gedragen door het D'epartement van Sociale Zaken. Een versterking van de inkomsten van het Landbouwcrisisfonds kan worden ver kregen door verhoogde heffingen, o.a. aan de grens. Bij invoering van een gedifferentieerde steunverleening zal er echter voor dienen te worden gewaakt dat de belangen der landarbeiders niet in het gedrang komen tegenover die der kleine boeren. Een 3-tal voorstellen van de tuinbouw commissie der Z.L.M. resp. betrekking hebbend op de teeltregeling van aard beien, het beschikbaarstellen van extra- teeltvergunning voor Zeeland en het ge ven van een hoogere uitkeering op kruis- bessen zijn met den Regeeringscommis- saris voor den Tuinbouw besproken. Ten aanzien van de beide eerste voor stellen kon nog geen overeenstemming worden verkregen en zullen gewijzigde voorstellen worden ingediend; met be trekking tot het derde voorstel heeft de Regeeringscommissaris toegezegd deze aangelegenheid aanhangig te zullen ma ken bij de commissie voor de richt prijzen. Koppen van suikerbieten. Het Dagelijksch Bestuur ontving de mede- deeling, dat op een vergadering van de Ned. Akkerbouwcentrale werd besloten, om vóór 1936 niet in te grijpen in de plaatselijk gebruikelijke wijze van het koppen der bieten. Met voldoening werd hiervan kennis genomen. Reisbelasting. Ingekomen is een verzoek van den Kring Hulst der Z.L.M. om actie te ontwikkelen tegen de in voering van een reisbelasting. Daar in zonderheid Zeeuwsch-Vlaanderen, doch ook overig Zeeland door dit voorstel van wet ten zeerste zou worden gedupeerd, wordt besloten een adres te dezer zake aan den Minister van Financiën te ver zenden. Uitvoer consumptieaardap pelen. Naar aanleiding van een des betreffend vermnlf var. den Kring Oost- burg der Z.L.M. zal dn Akkerbouwcentrale worden verzocht den uitvoer var con sumptieaardappelen neer België ioe te staan vanaf meat 40 mM 'en opweert? en zulks met ingang van 1 April a.s. daar hiertegen dan geen bezwaar zou be staan van de zijde der pootgoedtelers. Opgemerkt werd hierbij, dat bij niet- inwilliging van dit verzoek groote eischen zullen worden gesteld aan het Landbouw crisisfonds, daar dan een hoogere dena- turatietoeslag zou moeten worden uitge keerd, daar de meeste partijen in maat 40 mM. opwaartsch zijn gesorteerd. Afzet vroege eigenheimers. Van den Kring Oostelijk Zuid-Beveland is het verzoek ingekomen bij hernieuwing pogingen aan te wenden om voor 1936 ontheffing te verkrijgen van de bepa ling, dat vervroegde eigenheimers niet vóór 1 Augustus mogen worden gerooid. Een groot aantal telers, inzonderheid uit St.-Annaland en Kruiningen, waaronder verschillende kleine verbouwers, hebben van dit voorschrift in 1935 ernstig na deel ondervonden. Besloten werd het Landbouw-Comité te verzoeken bij den Regeeringscommissa ris voor den Tuinbouw er op aan te drin gen, dat vóór 1936 een zoodanige regeling wordt getroffen, dat de voorgekiemde eigenheimers belangrijk vroeger dan in 1934 en 1935 kunnen worden afgezet. Herschatting huurwaarde. De Kring Oostelijk Zuid-Beveland zond een schrijven, waarbij de wenschelijkheid werd betoogd, dat aangedrongen dient te worden op een algemeene herschatting van de belastbare huurwaarde van de boerenwoningen, die buiten de bebouwde kom zijn gelegen, daar deze belangrijk dient te worden teruggebracht. Besloten werd in overleg met het Boekhoudbureau der Z.L.M. een desbetreffend verzoek tot de betrokken instanties te richten. Korting op steunbedragen. In verschillende gemeenten bestaat de bepaling, dat de steunuitkeering aan werklooze landarbeiders wordt vermin derd, indien zij grond in gebruik hebben. In sommige gevallen wordt een weke- lijksche korting op de uitkeeringen toe gepast van f 1,per gemet grond, dien zij in gebruik hebben. Voor de landarbeiders, die een z.g. „plaatsje" bewonen, brengt dit ernstige bezwaren mede, zelfs zoodanig, dat de uitvoering der Landarbeiderswet er door in gevaar wordt gebracht. Het Dag. Bestuur besloot tot den Minis ter van Sociale Zaken het verzoek te richten deze korting niet van toepassing te verklaren voor grondgebruikers, die niet meer dan 1 gemet bebouwen. Coöp. Melkinrichting en Stoomzuivel- fabriek „Walcheren". Onder voorzitterschap van den heer S. Simonse te St. Laurens vergaderde Woensdagmiddag j.l. bovengenoemde ver eeniging in de bovenzaal van de Socië teit St. Joris. De vereeniging bestaat deze maand juist twintig jaren, zoodat de voorzitter in zijn openingswoord een uitvoerig over zicht gaf van het wel en wee der ver eeniging in dit afgeloopen tijdvak onder den titel: „Van strijd en overwinning". Een kleine wijziging in de statuten kon niet behandeld worden daar geen 2/3 van de leden aanwezig was. Bij de verkiezing van een bestuurslid, wegens het tusschentijds aftreden van den heer A. Goedbloed te Serooskerke, deed zich het geval voor dat bij de eind stemming de heeren J. Lorier te Koude- kerke en A. de Voogd te Biggekerke bei den 83 stemmen kregen, terwijl 10 blanco waren. Het lot besliste toen ten gunste van den heer Lorier, die de benoeming aannam. Besloten werd om het gedurende de 20 jaren gevormde ledenkapitaal, groot C 10.721.06 uit te keeren in verband met de slechte tijdsomstandigheden. De jaarrekening over 1935 werd goed gekeurd. Ontvangen werden 13.6 millioen liters melk, waarvoor betaald werd f 668.620.98. Het gemiddelde vetgehalte der melk was 3.25 pet. De totaalopbrengst der ver kochte producten was f 892.955.26V2. Met uitzondering van de losse melk is er een belangrijke toename over de ge- heele f35.000, terwijl het reservefonds f 10.000 bedraagt. (Pas gisteravond ont vangen. Red.) TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 21 Maart: Meest matige wind uit Z. richtingen, toenemende bewolking, weinig of geen neerslag, zachter 's nachts, overdag wei nig' verandering in temperatuur. Stand vat) hedenmiddag 3 u Stand van gistermiddag 3 u.: 762. Licht op voor fietsen Zaterdag 6 u. 33 min. Uitg.: N.V. Uit| Emergo" ter exp Bureaux Tl Postchéqul Bijkantoor Ml Directeur-Hij Dit nummeij Een ander pi van het Socil werkenplan del mogelijk zal zl vinden en ze f voeren als de hebben gedachl Het is, sch] grootste belane worden uitgevol drie jaar. Allef fect bereiken, Plan zich er vl Kan aan dezl daan? Het gebeurdJ plan is wat dii schikbaar gestl volle toegewezel bereiding van f zoo langen tijL slechts een bet| werkt. Dit behoeft toch, als beslot] wegen aan te kanalen te graj dellijik met de langdurige voo| Er moeten pla den gemaakt, ten worden uil nen moeten wl eigend, enz. of gelijke spoed bJ trekkelijk lang groote schaal el En dan is ei dige objecten Het is een kleil schrijven dat i/ bedrag vaa zij aan p r o d u c den verwerkt, dige werkobjeel Men is gewoiT andere landenl ken al evenmi! daarbij wordt vergelijking ge land, meer daj gedaan is. Op bouw b.v. is oj vooruit. Als vijj groote bec van de woning ven, dan volgt) dat in ons lanq tijds een bedrej kan worden ve wordt aangegel Verder moe! worden verlor! zekerheid is, dl de gewenschtof gen. Bij de be! zal in elk gevd ten worden me| bi ieken veel worden dan ni tijd van groot! schikbare wer intensief gebri] dan in tijden Maar een oo| uitvoering in geveer mogelijl wenschte werf verkregen. Hoe zal heu drie Plan-jarei werkobjecten vonden worder sa's arbeiders slagen en dat L van groote fin| teit geweldig zonder orders Inplaats ve stand dan verl Het gevaar il alles zoo kunst! eenstorting za overmaat van| Rijk voor lar voor rente en| millioen, extra D'e samenste hiermee reken. Wel, zij zijn uj dat de afloop zal samenvalle ving van Het L 200.000 arbeidl plan uitvoerdej normale wijze| Men „hoopt] zóó zal gaan. men, dat de de conjunctui en daarnaast dat de depress gen. Wij waarde

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 6