DE ZEEUW De Dochtervan den Opperrechter TWEEDE BLAD Opheffing binnenlandsche luchtlijnen. Uit de Provincie FEUILLETON. LIJDT NIET AAN RUGPIJNT VAN VRIJDAG 20 MAART 1936, Nr 145. Verbinding met Twente, Eindhoven en waarschijnlijk Groningen vervalt. Verlies op deze lijnen werd te zwaar. Van de zijde der K. L. M. wordt het vol gende gemeld: De tegenslagen van het vorige jaar, ge voegd hij de minder gunstige uitkomsten van de exploitatie der meeste binnenland sche luchtlijnen zijn oorzaak, dat de K. L. M. in den komenden zomer moet laten vervallen de verbinding Amsterdam- Twente v.v. en die tusschen Amsterdam en Eindhoven via Rotterdam. Waarschijnlijk zal ook de lijn Gronin gen niet kunnen blijven bestaan, hoewel er nog een heel klein kansje is. De betreurde inkrimping van het bin nenlandsche vliegverkeer, zegt de Telegr., is een gevolg van den sterken achteruit gang van het passagiersvervoer in 1935 in vergelijking met 1934. Deze achteruit gang vond zijn oorzaak in de serie tegen slagen, welke de K.L.M. kort achter el kaar kreeg met enkele vliegmachines. Op den voorzichtigen Hollander hebben deze vliegrampen veel grooteren invloed gehad dan op de buitenlandsche luchtreizigers, die de K.L.M. niet noemenswaard on trouw werden. Daarentegen liep het aan tal passagiers op de binnenlandsche lij nen zoo achteruit, dat men over 1935 een niet onaanzienlijk verlies op de exploita tie der binnenlandsche luchtlijnen te boe ken kreeg. Hoewel de K.L.M. meende en nog over tuigd is, dat men dezen tijidelijken tegen slag weer zal overwinnen op de buiten landsche lijnen heeft men een minder sterken achteruitgang alweer ingehaald meenden de toonaangevende autoritei ten op luchtvaartgebied, mede met het oog op 's rijks financiën, dat inkrimping noodzakelijk was. Het besluit wordt daarom zoo betreurd in vliegkringen, omdat men met de groot ste moeite en met belangrijke financieele opofferingen thans een aardig schema van een binnenlandsch luchtnet had op gebouwd, waarbij met de mogelijkheid van uitbreiding rekening was gehouden. De aanleg der vliegvelden in Twente en Eindhoven, alsmede van dat in Gronin gen, heeft tonnen gouds gekost, evenals de bouw van vliegstations, loodsen etc, terwijl personeel in dienst werd genomen, dat men thans zal moeten ontslaan. Over de lijn Amsterdam-Groningen is, zooals gezegd, nog geen oplossing gevon den, hoewel, de kans bestaat, dat ook deze lijn tot de slachtoffers zal behooren. Alleen de luchtlijn AmsterdamRot terdamHaamstedeYlissmgen wordt winter en zomer doorgevlogen, terwijl er 's zomers de lijn YlissmgenKnocke aan verbonden «s. Deze lijn blijft behouden. De exploitatie der binnenlandsche luchtlijnen werd duur gemaakt door de bepaling, dat het benzineverbruik op de binnenlandsche lijnen der K. L. M., in te genstelling met het verbruik op de buiten landsche luchtlijhen, niet vrijgesteld werd van benzinebelasting. Dit heeft de ex- ploitatie mede zeer verzwaard. Ingezonden Mededeeling. 77.) o— Hij hield de vragen, die bij hem op kwamen, terug; ja, hij begon zich minder rustig te gevoelen. Hij was begonnen te hopen, dat Maria Jeffreys werkelijk het plan had, hem te bevrijden, maar nu scheen 't onmogelijk. Eh toch was 't zoo misschien nog het beste.' Als men hem aanzag voor Sir Charles Beaumont, die met zijn vrouw op reis was, zou men hem met allen eerbied behandelen en konden zij over een uur hun reis voortzetten. In derdaad, waarom zou zij hem den hoed en het kleed van een edelman gegeven hebben, dan alleen tot dit doel? „Hebt gij geen honger?" vroeg zij lachend; „ik wel". „Ja", antwoordde hij. „Blijkbaar heeft onze waard er ook zoo over gedacht. Er staat genoeg gebraden ham op tafel voor zes personen, 'tls al een heelen tijd ge leden, dat ik voor 't laatst zoo'n ontbijt gezien heb." "Ware 'tniet om de soldaten, die in de kamer bleven, dan zou hij zich gelukkig gevoeld hebben. Hij gevoelde zich versterkt en ver- frischt en de aanwezigheid van het meisje UITVOERING ARMENWET. Geleur mei een armlastige. Eind November 1930 werd in het Sint- Antoniusgesticht te Oostburg ver pleegd één onder curateele staand per soon, waarvan de kosten werden gedra gen door den verpleegde en de te Stave- nisse wonende curatrice. Vanaf 1 Januari 1934 was echter de curatrice niet meer in staat de verpleegkosten voor haar cu randus te betalen. De directeur van ge noemd gesticht vroeg aan het gemeente bestuur van Stavenisse om verdere be taling der verpleegkosten, waarop dat bestuur op advies van Ged. Staten van Zeeland -- aanraadde zich te wenden tot het gemeentebestuur van Oostburg. De kwestie was er en op 7 Mei 1934 begon de verpleegde dit aan den lijve te merken. De directeur van het gesticht liet hem namelijk op dien datum brengen naar zijn curatrice te Stavenisse. Nadat B. en W. van Stavenisse aan het ge meentebestuur van Oostburg hadden ge vraagd om de kosten van verzorging voor rekening te nemen van de gemeen te Oostburg, werd de patiënt op 3 Juli 1934 door de curatrice weer naar het ge sticht te Oostburg gebracht om op 4 Juli d.a.v. wederom door of vanwege den bur gemeester van Oostburg naar Stavenisse te worden teruggebracht. Op dienzelfden dag (4 Juli) liet de burgemeester van Stavenisse den patiënt weer naar Oost burg terugbrengen, waar hij voorloopig weer in het ziekenhuis werd opgenomen. Men vondt het toen blijkbaar welletjes en de patiënt werd sindsdien met rust gelaten, al werd de strijd op papier nog wat voortgezet. Thans is door de Kroon beslist, dat de kosten van verpleging in het Sint-Antoniusgesticht vanaf 4 Juli 1934 komen ten laste der gemeen te Oostburg. Provinciale Zeeuwsche Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose. Donderdagmiddag hield de Provinciale Zeeuwsche Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose haar jaarvergadering te Mid delburg. Voorzitter dhr G. A. van Woel- deren. De secretaris, D'r G. Orbaan, herinnerde in zijn jaarverslag aan het overlijden van den heer G. E. Plugge, die het Groene Kruis iu het bestuur vertegenwoordigde. Het aantal artsen, dat zich in Zeeland met kracht aan sociaal-geneeskundig werk wijdt, is niet overmatig groot. Dit geldt vooral voor de ouderen. Een woord van oprechten dank voor alles wat deze pionier in Zeeland heeft gedaan is vol gens den secretaris hier dus wel op zijn plaats. In de ulaats van Mr R. M. van Dussel- dorp wezen Ged. Staten eerst dhr G. van de Putte, later dhr A. D. F. van der Wart aan als vertegenwoordiger in het bestuur. Het Groene Kruis wees voor wijlen dhr Plugge, Mr van Dusseldorp aan, die dus hiermede weer in het hestuur kwam. Het werk beweegt zich langs vastgestel de lijnen. Dit heteekent geenszins, dat er geen moeilijkheden waren te overwinnen. Helaas heeft de districtshuisbezoekster, mevrouw Verburg het schip, waarop zij vele jaren hard en met volle toewijding heeft gewerkt, op korten termijn verlaten. D'e keuring van het onderwijzend per soneel heeft nieuwe eischen aan den dis- trictsdienst gesteld en de weinige vrije uren van den districtsarts volledig in be slag genomen. De vraag mag volgens den secretaiis wel worden gesteld of op den duur de verschillende kringbureau's in onze provincie wel kunnen gehandhaafd blijven op de wijze zooals thans geregeld is. Dit zal nog meer beteekenis krijgen, wanneer men bedenkt, dat met het Bu reau in Vlissingen niet dat intensieve contact aanwezig is, dat aanwezig kan en moet zijn, wanneer ook dit bureau weer rechtstreeks onder den districtsarts werkt Voorloopig "blijft 'het bestuur een dank baar gebruik maken van de welwillende medewerking van Dr Smitt, maar op den duur zal reorganisatie niet kunnen uit blijven. Het is verheugend te kunnen ver melden, dat de Minister voor 1936 het handhaven van Dr Hoorweg in zijn func tie heeft willen goedkeuren. maakte alles vroolijk. Telkens zag hij' weer naar haar frisch, jong gelaat. Ja, dat gelaat was even .on schuldig als dat van een kind. Zij kon niet zóó slecht zijn als 'hij zich eerst voorgesteld had. „Ik trek al de harde woorden in, die ik tot u gezegd heb. Ik begrijp niets, maar ik vertrouw u .volkomen." Zij blikte naar hem op en hun oogen ontmoetten elkaar. „Volkomen?" „Ja, ten volle, en ik dank u van gan- soher harte voor alles', wat gij voor mij gedaan hebt." Hij was er niet geheel zeker van, maar meende toch, dat haar oogen zich met tranen vulden; hij verbeeldde zich ook, dat haar lippen trilden. „Herroept gij alles, wat gij gezegd hebt?" vroeg zij' daarop. „Neen, niet alles; dat zou ik niet kun nen doen. Wees, bid ik u, niet boos op mij; maar, schoon een rebel, die uw va der haat: ik heb u lief." Plotseling veranderden haar gelaats trekken. D'e zachte oogen werden donker van woede, de teere lippen waren op het punt scheldwoorden uit te spreken, maar zij hield zich in. „Neen, neen, wees niet boos op mij", ging Trelawney voort, „want ik kan er niets aan doen. Ik weet zeker, dat alles nog verklaard kan worden. Gij zijt niet Ingezonden Mededeeling. Het leven wordt ondraaglijk, als gij voort» durend lijdt aan rugpijn, duizeligheid, pijr» In de gewrichten, hoofdpijn, rheumatlek of Ischias. Het gestel behoeft dan onmiddellijk verzorging. Immers de organen voor het flltreeren van het bloed kunnen verstopt zijn en dit wordt het best hersteld door een dluretlsch middel. Foster's Rugpijn Nieren Pillen dienen alleen voor dit doel. Gedurende 50 Jaren hebben zij duizenden dankbare gebruikers van hun pUn bevrijd. t 1.—1.75 en 3.per doqj. Vervolgens bracht Dr A. J. Hoorweg verslag uit over de werkzaamheden van het Districts Consultatie Bureau en van de Kringbureaux in Zeeland over 1935. Hierin deelt Dr Hoorweg mede, dat in Zeeland in 1935 123 personen aan tuber culose overleden en wel 83 aan long t.b.c., 14 aan hersen-t.b.c. en 26 aan andere vormen. Aan long-t.b.c. stierven 5 perso nen minder, aan hersen-t.b.c. 3 meer en aan andere vormen 10 meer dan in 1934. Van de 123 overledenen waren er 78 op het bureau bekend en ingeschreven, dat is ongeveer 63.4 pet. tegen vorig jaar 55 pet. Kort na het overlijden werden door de huisartsen of zusters nog 25 bekend, samen dus 102 of ongeveer 80.5 pet., die direct of indirect bekend waren aan het 'bureau. Het aantal nieuw ingeschrevenen is op bijna alle bureaux minder geweest dan de vorige jaren, alleen in Terneuzen wa ren er eenige meer. In totaal zijn als in geschrevenen onderzocht 1101 personen, van wie 10 schoolkinderen en 443 onder wijzers. Dr Hoorweg moet, ook na informaties bij de huisartsen het dalen van het aantal nieuw ingeschreven personen voor een groot deel toeschrijven aan het feit, dat er minder t.b.c. voorkomt. Hetgeen na tuurlijk gunstig is. Toch voldoet het hem niet geheel en hij zal dus trachten dit jaar meer van de contacten van de open t.b.c. patiënten op het bureau te laten komen. Het sputum-onderzoek geschiedde 535 maal tegen 507 maal in 1934; er werden 725 foto's gemaakt. Zonder de foto's voor het onderzoek van de scholen bedroeg dit 536 minder dan in 1934. Doorlicht werden 3 patiënten en 266 voor schoolonderzoek. Er werden 904 bloedbezinkingen gedaan, tegen vorige jaar 586, en bij' 683 werd de bloedformule bepaald tegen 236 in 1934. Aan 5 kinderen werd het B. G. G. gege ven. In totaal hebben nu 21 kinderen in Zeeland het vaccin gehad. Deze maken het allen goed voor zoover zij nog in Zeeland wonen. Met de Raden van Arbeid bleef de ver houding goed. Aan dien te Middelburg bracht Dr Hoorweg 11 groote en 45 kleine rapporten uit en'4 in verband met de Ziektewet, aan dien te Goes resp. 1, 35 en 2 of ongeveer even veel als in 1934. Van de nieuw ingeschreven 648 per sonen hadden 185 actieve t.b.c. of 28.5 pet. zijnde 7 pet. meer dan in 1934. Van de 145 actieve longtuberculose-patiënten had den 57 positief sputum; dat is 38.5 pet. tegen ruim 50 pet. in 1934. In de eerste maanden van 't jaar werd begonnen met het onderzoek van school- personeel. Er zijn in totaal 207 mannen en 236 vrouwen of samen 443 personen onderzocht. Zeven maal werd een voor waardelijke verklaring gegeven; twee maal geen verklaring, eenmaal werd een voorwaardelijke verklaring ingetrokken. Naar Sanatoria werden 70 patiënten uitgezonden; naar ziekenhuizen 49 en in een dagverblijf werden 2 patiënten ver- pleeegd. Het Prop'hylaxe Fonds verblijdde het bureau weer met een subsidie voor uit zending van patiënten. Het bedrag was iets minder dan het vorig jaar. Met be hulp hiervan zijn 45 personen geholpen. Uit het Provinciaal Verpleegfonds, dat, niets uit de Prov. Kas krijgt, maar be staat uit giften, indertijd ontvangen en toevallige baten en den verkoop van de Zeeuwsche sluitzegels, zijn 12 patiënten, ondersteund. Dit fonds wordt bedenkelijk kleiner en de verkoop van zegels brengt zoo goed als niets meer op. Het wordt tijd dat voor versterking van het fonds wordt gewerkt, anders is het spoedig uitgeput. Het Blum-De Niet Fonds en vereenigin- een spion voor uw vader; gij haat hem evenals ik; dat wil zeggen: de vreeselijke daden die hij doet. Anders zou ik u niet zoo kunnen liefhebben. Want ik heb u hartstochtelijk lief. Gaarne zou ik ang stige dagen in de gevangenis willen door brengen, met niets dan de vrees voor den dood vóór mij, als ik tenslotte door u kon verlost worden. En gij hebt ook uw moeite en verdriet. Ik weet 't daaraan, toen gij in 't rijtuig overstelpt waart van verdriet. Als gij mij' de oorzaak vertellen wilde, zou ik u misschien, hoe gering gij ook over mij moogt denken, kunnen helpen. Ik zou mijn leven willen geven, om u van dienst te zijn." „Zoudt gij dat waarlijk? O herhaal die woorden nog eens." Zij sprak de woorden haastig, met tril lende stem, doch zóó zacht, dat alleen Trelawney ze hoorde, „Ik zou 't werkelijk doen." Trelawney was opgewonden. Zijn verbeelding was op^ gewekt; alles was vergeten, behalve de oogen van het meisje, die smeekend in de zijne blikten. „Ik weet dat ge mij niet liefhebt", ging hij voort. „Hoe zoudt gij 't kunnen. Daar is niets beminnelijks in mij. Bovendien ben ik een rebel. Ik ben de volgeling van een lafaard geweest. Niet, dat ik het niet weer zou doen, want ik kon niet anders. Jakobus II is geen waar koning, en ik geloof, dat God hem eens van den troon gen als Herwonnen Levenskracht en Draagt Elkanders Lasten doen veel en ook plaatselijke vereenigingen en armbestu ren, doch nazorg is in Zeeland nog steeds niet georganiseerd. In Vlissingen worden enkele oud-t,b.c.-patiënten voor tuinwerk in de plantsoenen geplaatst. Verder wordt door de zusters getracht een herplaatsing bij den vroegeren werkgever van een pa- piënt te verkrijgen. Soms lukt dit, maar dikwijls niet. Een afdeeling van de ver eeniging „Arbeid voor Onvolwaardigen" bestaat in Zeeland nog niet. In Souburg kwam weer veel t.b.c. voor. Op één spreekuur kwamen niet minder dan 3 nieuwe open actieve gevallen, ter wijl er reeds heel veel zijn. Dr Hoorweg wil aan de hand van een plattegrond der gemeente trachten een nader onderzoek in te stellen. Dr Hoorweg onderzocht dit jaar leer lingen uit een klas van een school, waar in een leerling met een open long-t.b.c. vrij langen tijd had gezeten. Deze jongen en nog een der anderen zijn overleden. Van de scholen en klassen, die verle den jaar naar aanleiding van een t.b.c. onderzocht zijn, is slechts één kind ziek geworden aan pleuritis. Dit is verder goed gegaan. De anderen zijn allen goed ge bleven. Een cursus voor opleiding van huisbezoekster werd niet gehouden, want er zijn in Zeeland geen zusters meer, die voor opleiding in aanmerking komen en voor een herhalingscursus is geen tijd. De Di'stricts-huisbezoekster, Mevr. Ver- burg-D'ahmen, heeft vrijwel alle spreek uren van de bureaux meegemaakt. Zij controleerde bovendien en bezocht 31 zus ters en -deed zelfstandig huisbezoek in Zaamslag, waar geen gediplomeerde kracht werkt. Zij heeft gemeend met 1 Januari jongstleden plotseling haar werk te moeten neerleggen. Spr. acht het zijn plicht haar te danken voor de toe wijding die zij heeft getoond en den ijver waarmede zij heeft gewerkt. De Prov. huisbezoekster, Mej. Prins, bezocht voor advies en controle meerma len 63 zusters en zij assisteerde o.a. op het bureau te Middelburg. Uit haar ver slag blijkt, dat dit jaar weer 2 eemeenten, n.l. St Annaland en St Philipsland voor het eerst wijkverpleging kregen. Er blij ven nog 7 gemeenten over, die het buiten wijkverpleging moeten stellen, n.l. Hoe- dekenskerke, Baarland, Stavenisse, Oos- terland, Scherpenisse, Poortvliet en Kat- tendijlce. In Zeeuwsch-Vlaanderen Oost, het land van Hulst, zal binnenkort verbe tering komen, nu de B. K. Bond van Wit- Gele Kruisvereenigingen is gereorgani seerd. Hierna was het woord aan den pen ningmeester, Mr A. J. van Weel. De re kening van de vereeniging zelve wees een 1 voordeelig saldo aan van f 312,28, tegen f 781.32 over 1Q34; die van het Districts consultatiebureau een voordeelig saldo van f 1334.01 tegen een nadeelig saldo van f 121,43 over 1934: die van het Rijks vernlegingsfonds een voordeelig saldo van f 230,02 tegen over 1934 een voordeelig saldo van f 212,73: die van het Provinci aal verplegingsfonds een voordeelig saldo van f 771,30 tegen f 1154.74 over 1934, De rekeningen en ook de begrootingen voor 1936 werden z. h. st. goedgekeurd. De vergadering herkoos bij acclamatie de heeren J. G. Paap te Vlissingen en D'r C. Orbaan te Middelburg tot bestuursle- den. Hierna sluiting. Middelburg. Onder leiding van den heer L. Bosselaar werd alhier Woens dagavond een vergadering gehouden, uit gaande van een daartoe benoemd comité van de afd. van de Jongere Chr. Boeren en Tuindersbond in Zeeland om te komen HZ 18-B zal verdrijven. En ik bid, dat Hij mij een aandeel zal geven in de verdrijving van zoo'n monster. Maar hoe gij ook over mij moogt denken, ik heb u lief met hart en ziel en ik vertrouw u. Wilt gij mij de oorzaak van uw verdriet niet mededee- len, opdat ik in staat mag zijn iets voor u te doen uit dankbaarheid, dat gij mij geholpen 'hebt?" Zijn hart lag in deze woorden en zij hoorde zijn stem trillen. Zij zag hem in 't gelaat. Schoon vervallen en de sporen dragende van ontbering en gevangen schap, was het toch nog 't gelaat van een sterk en dapper jongeling. Die donkere oogen hadden de laatste maanden onver schrokken den dood in 't aangezicht ge zien en ook thans toonden zij nog geen teekenen van vrees. Wat ook haar ge dachten mochten zijn, zij gevoelde maar al te zeer, dat zijn liefde voor haar iets was om er trotsch op te zijn. Iets van het edelst bloed, van Engeland vloeide door zijn aderen; en ofschoon de onder neming, waaraan hij deelgenomen had zulk een noodlottigen afloop had gehad, toch had hij gestreden voor wat hij de waarheid en vrijheid geloofde te zijn. Meer en meer schenen zijn woorden in druk op haar te maken. „Zijt gij geheel zeker van wat gij zegt?" „Ja", riep Trelawney vurig uit. „Zoodat ik op u vertrouwen kan, als ik ooit een vriend noodig heb?" MOEDER WAS INVALIDE. Armen onbruikbaar door rheumatiek. Nu alle pijnen verdwenen. Haar armen waren door rheumatische pijnen niet meer te bewegen. Men raadde haar aan rust te houden, maar met de zorg voor 'haar huishouding en twee klei ne kinderen was dit onmogelijk. Zij schreef ons: „Ik leed aan hevige pijnen in mijn ar men, die ik niet meer kon oplichten. Men raadde mij aan rust te houden, maar dat was met het oog op mijn huishouden en mijn twee kleine kinderen onmogelijk. Toen las ik in één uwer Kruschen Salts- advertenties een brief van een dankbare gebruiker en ik besloot ook zelf eens een proef met Kruschen Salts te nemen. Mijn pijnen namen geleidelijk af en zijn nu ge heel verdwenen. Ook voel ik mij veel be ter, wel 10 jaar jonger. Inplaats van een invalide ben ik weer een gelukkige moeder en vrouw". Mevr. R. L. H. Rheumatische pijnen hebben bijna steeds dezelfde reden: afvalstoffen die zich in het lichaam hebben opgehoopt en uw bloed vergiftigen. De oorzaak is on voldoend werkende afvoerorganen. De zes zouten, waaruit Kruschen Salts is samen gesteld, sporen ingewanden, nieren en lever aan tot krachtiger werking, waar door de afvalstoffen geleidelijk en volko men worden verwijderd. Frisch bloed zal weer door uw aderen stroomen, de pijnen verdwijnen en ge voelt u oneindig veel enc rgieker en gezonder. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en erkende dro gisten a 0.90 en 1,60 per flacon, om zetbelasting inbegrepen. Stralende ge zondheid voor 1 cent per dag. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam, voor komt. (Adv.) tot oprichting van een afd. te Middel burg en omstreken. Na uiteenzetting van doel en taak van voornoemde organisatie door den voor zitter volgden nog een paar inleidingen, welke eenig inzicht gaven in 't werk der organisatie. Twaalf personen gaven zich als lid op, zoodat overgegaan kon wor den tot 't oprichten van een afdeeling. In 't voorloopig bestuur werden gekozen de heeren M. Ton te Middelburg, P. de Buck te Veere en P. Koole te Souburg. De Bateau Porte verdwijnt. Gedurende de maanden April, Mei en Juni zal men om van de Rotterdamsche Kade naar de Rouaansche Kade te ko men, zich een omweg moeten getroosten. Men zal dan de Bateau Porte niet meer kunnen passeeren. Deze verdwijnt voor altijd. Zooals men zich zal herinneren deden B. en W. verleden jaar na langdurige onderhandelingen met de N.V. Kon. Mij de Schelde, die nog tot 1977 huur van het Dok zou hebben te betalen, het voor stel om de overeenkomst in 1895 met de Schelde gesloten te ontbinden. Een der voorwaarden daarbij; was dat de Schelde voor hare rekening de z.g.n. Bateau Porte zou vervangen door een nieuwe brug van 8 M. (rijvlak 5 M. en aan beide zijden een voetpad van IV2 M.). Dit voorstel nam de Raad in zijn ver gadering van 24 Juli 1935 aan en thans zal tot de uitvoering van de werken, en dus ook van het maken van de nieuwe brug worden overgegaan. Kapelle. De Vereeniging van Oudleer lingen van de Tuinhouwcursussen ver- „Als ik vrij ben, zal ik komen waar gij zijt." „Bedenk wel, wat gij zegt. Ben een of anderen dag zou ik u op den proef kun nen stellen." „Hoe eerder hoe liever." En toch begrijpt ge niets van den toestand." „Neen, maar| gij wel, en ik vertrouw u." Hij sprak opgewonden en zijn oogen glinsterden. „Luister", ging hij voort. „Als ik Londen bereik, zal ik daar wel een schuilplaats vinden, en ik zal u doen weten, waar ik ben; als gij mij dan slechts dit bericht zendt: „Middernacht Temple Church", zal ik weten wat het beduidt." „Onverschillig wanneer?" i »Ja!" j „Onverschillig, wat er gebeurt? j „Jal „En ik kan óp u rekenen?" Altijd!" Haar oogen schitterden onnatuurlijk en Trelawney zag, dat zij haar handen ze nuwachtig bewoog. Een oogenblik scheen zij te aarzelen, daarop werd haar gelaat hard en doodsbleek. Zij stond op en zag naar de deur van de eetkamer, waarin zij zaten. „Kapitein Trevor", zei ze, „hier is uw gevangene. Pas goed op hem." (Wordt vervolgd.) Ingezonden Mededeeling. NATUURLIJK WILT U ZUINIG EN GEMAKKELIJK WASSCHEN Neem daarom H. Z., dat zuinig is door den prijs en de uiterst veilige werking en ge makkelijk doordat U thans het zware wasch- werk niet meer zelf behoeft te verrichten. 171/2 CTS. P. GROOT PAK ZELFWERKEND WASCHMIDDEL

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 5