Groot verlof dienstplichtigen. Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd .Nieuws Kunst en Wetenschap Rechtszaken Finantiëele Berichten Marktberichten Burgerlijke Stand Telegrammen. Jandfiastci heer Mus dat de sa- vuile strooi- honderddui- last is ge- nog een eer tot zoo iets tegenstelling ik gaarne rkje met in- ïeknapt. r in die z.g. ijn, die wel an, dat zij in n het gezag wijze wordt and hadden dien kring e maakt alle heeft daar iig te doen. at men door omt hoe ge volgen, die tieke harts- laardoor tot MERKER. burgemeester l tot de aan- irn Bierman es. Hij zette ituut uiteen, em ook dank n leider, dhr snkele dames brevetten als ikt door dhr wezigen zich rd de bijeen- gesloten, ergaderde de ir voorzitter- .r Ghr. Maas ntrale. Harthoorn en machine", volgde. nemen wordt (vaartuig de inplaats van tee zullen de en zich ook van de Ghr. door den se- uitgebracht. Jongelings- 7abeke en M. ring van 13 ,r de oprich- d.a.v., zoo- .napenvereen. ren. Wel had envereen. be ts een korten ingen aange- m niet onop- n. ïochte verga- werd gehou- het doel, het luchtbescher- wees hij ver- e hij de ver een taak te it werd aan- ?ter. sn A.R. Pro- heeft gesteld itselijke kies- is opgetreden secretaris de Pi EN 60 CT. I en woord, ner was een jersonen. De plaatste daar nand van de Zij stonden ;ewijze gado- jzondere aan- as verkeerd", mij niet uit in een andere l, dat de sol- n dat 't wel .versham zijn, op. 't Waren .igen schenen ok waren zij Bovendien lere zijde van zijn gezellin met elkander soldaten hier can men alles .ij. ,,'t Westen ten. Hoe kan vuur van den •dt vervolgd.) j,eer H- K. Allaart. Aanvankelijk sloten lich zeven leden by de club aan. Vrouwenpolder. De in de afd. Vrouwen polder gehouden collecte voor den Zeeuw- schen Beker heeft opgebracht f 62.05. (Belangeloos bericht.) 't Zand. Woensdagavond had in tegen woordigheid van enkele genoodigden de eindles plaats, le halfjaar, van den Land- bouwwintercursus in het verenigings lokaal. Nadat de heer Spinnaaij de cursisten jjet examen had afgenomen, werden allen bevorderd naar de tweede klas. De heer Mesu uit Goes sprak de cur sisten toe en spoorde hen aan om toch vooral in den zomer de lessen die gege ven waren nog eens goed na te zien. Hij dankte den heer Spinnaaij als leider van den cursus voor hetgeen hij1 de jongens geleerd had, verder B. en W. van Kou- dekerke voor het beschikbaar stellen van deze lokaliteit en de commissie van toe zicht voor haar belangstelling. Dhr A. de Lange sprak ook; woorden van dank tot den leider voor de aangename wijze van samenwerken. Dhr M. Kleinepier als kringsecretaris der Z. L. M., dankte den heer Mesu voor zijn aanwezigheid en de Landbouwver- eenigingen van Koudekerks en Middel burg voor hun medewerking. Ten slotte sprak 'de heer Spinnaaij woorden van dank tot den heer Kleinepier en de com missie van toezicht en in het bijzonder tot de directie der Coöp. Melkfabriek „Walcheren", die zoo welwillend geweest was om ook elke week een lokaliteit voor dezen cursus beschikbaar te stellen. Souburg. In een vanwege de Tuinbouw- Commissie der Z.L.M. gehouden vergade ring werd door een aantal tuinders uit Souburg, Ritthem en Vlissingen besloten tot oprichting van een tuinbouwvereeni- ging, genaamd „Samenwerking". Het doel van de vereeniging is de be vordering van den beroepstuinbouw in den ruimsten zin des woords. Staande de vergadering gaven 18 per sonen zich op als lid. Tot bestuursleden werden gekozen J. Joosse, L. Machiel- sen, J. de Pagter, P. J. de Pagter en L. Suurmond. Biervliet. Het zomerfeest, uitgaande van de samenwerkende Jong. Vereen, in West-Zeeuwsch-Vlaanderen hoopt men dit jaar alhier te houden en wel op 9 Juli a.s. Bruinisse. Voor de afdeeling Bruinisse van den Ned. Ghr. Landarbeidersbond sprak dhr R. Simons, voorzitter van ge noemden bond, over: „Waarom organisa tie en waarom Ghr. organisatie?" Spr. zette uitvoerig uiteen, dat men zich moet organiseeren om de economische be langen der arbeiders te behartigen, niet in de eerste plaats om het individueel be lang, maar om in de eerste plaats het ge meenschappelijk belang te dienen. Ook de Ghr. arbeider heeft te dezen opzichte een taak. Het Ghr. beginsel moet ook op het maatschappelijk terrein tot uiting komen. Daarom is ook zijn plaats in de Neder- landsdhe Chr. Landarbeidersbond, en niet zooals in Bruinisse helaas bij menigeen van Ghr. huize het geval is in den moder nen bond. Kurtgene. Een 'honderd jari- g e. Zaterdag a.s. viert de oudste in woonster van Noord-Beveland, Mej. Jan na Klein alhier, haar honderdsten ver jaardag. Van j ongaaf heeft Janna een werkzaam leven geleid. Ze was o.a. ja renlang dienstbode hij de boeren rond Kortgene. Ook heeft ze langen tijd de fa milie Van Lis gediend. Janna is nooit gehuwd geweest. Ze woonde tot haar 94ste jaar geheel alleen in een huisje aan den Torendijk alhier. Daar verzorgde ze haar duifje, haar ge raniums, en haar op het dorp bekende muskusplantjes. Reeds toen was ze 'bijna blind. Een familielid van haar, wijlen de heer D. Verhulst, heeft 'haar toen bij zich in huis genomen. Janna kon evenwel niet van haar huisje scheiden en is weer gauw daarheen teruggekeerd. Het was evenwel zóó erg met Janna ge steld, dat verzorging dringend noodig was Daarom verhuisde ze weer naar haar fa milielid, Mej. Wed. D. Verhulst, waar ze sindsdien gebleven is, en waar ze uitste kend verzorgd wordt. De bijna honderdjarige ia -nu niet alleen blind, doch bovendien is ze stokdoof. Hoe wel ze goed gezond is, ligt ze toch altijd te bed. Van het wereldsche is ze geheel los; de hoogere dingen hebben slechts waarde voor haar. Aan belangstelling zal het 'haar Zater dag zeker niet ontbreken. Auto in de sloot. Groede. Gistermiddag om plm. 2 uur kwam de heer Kesteloo uit Breskens met een gehuurde taxi in de richting Groede gereden. Hij kon de beruchte bocht in den Prov. weg niet halen, doch reed in de sloot en verder op een opstand van een overweg. In de auto zaten zijn vrouw en haar zuster met nog 3 kinderen. De echt- genoote van W. Bruynooge sloeg tegen de voorruit en werd ernstig aan 't hoofd ge wond. De overigen hadden ook allen min of meer kwetsuren opgeloopen. Mevr. B. is naar 't ziekenhuis te Oost burg vervoerd, nadat Dr Jongsma allen verbonden had. Dit is reeds de derde maal in een paar jaar, dat een dergelijk ongeluk op dezelfde plaats gebeurt. De auto was zwaar beschadigd. Nader vernemen wij; nog Mevr. Bruynooge werd bewusteloos uit hen wagen gehaald. Het ergst was er echter aan toe het urie-jarig zoontje van de familie Keste- mo, dat ook bewusteloos was en eveneens ernstig aan het hoofd gewond. Het knaapje zal een oog moeten missen en is naar het ziekenhuis te Vlissingen over gebracht, waar de operatie zal plaats vinden. Het kind had verder een ern stige hersenschudding bekomen. De heer Kesteloo, die snijwonden had opgeloopen, kon na te zijn verbonden huiswaarts keeren. MevTouw Kesteloo en de twee andere kinderen zijn ongedeerd gebleven. Goes. Loop der bevolking. Ingekomen: G. G. van Berk, klerk, van Velsen, v. d. Boutstraat 8; J. Buijsrogge, religieuse, van Elten en Leur, Stalstraat 3; H. A. Rijk en gezin, landbouwer, van Ovezand, Voorstad 78; W. J. Willems, verz. agent, van Breda, Leliestraat 3; A. H. Nijssen, dienstbode, van Yerseke, Vos- maerstraat 3; J. Zweemer en gezin, van KapeUe, Emmastraat 12; T. D'avidse, dienstbode, van Middelburg, Wilhelmina- straat 5; G. P. de Jong, dienstbode, van Arendskerke, v. d. Goeskade 71; A. v. d. Schraaf, dienstbode, van Wolphaartsdijk, Groote Markt 32; W. Mallekote, dienst bode, van Kapelle, Oostwal 83; G. Iman- se geb. Klap, zonder beroep, van Wol phaartsdijk, Schipperswegeling 19. Vertrokken: D. Roose, hulp huish., naar Den Haag, Weimarstraat 53; F. Meul- broek, dienstbode, naar Arendskerke, E 78; M. M. de Pan, melkknecht, naar Was senaar, Kerkenhout 44; W. Aarnoutse en gezin, landbouwer, naar Kloetinge A 55; Th. R. M. Bos, kleermaker, naar Zaan dam, Zuiddijk 20; J. Joosse, zonder be roep, naar Arendskerke, F 102; G. Kaaij- steker, arbeider, naar B. op Zoom, Coe- hoornparkstraat 9; G. van Paassen en ge zin, chauffeur, naar B. op Zoom, Goe- hoornparkstraat 9; A. P. de Jonge, dienstbode, naar Heinkenszand, A 208; A. M. Kool, leerl. verpleegster, naar 's Hertogenbosch, Zuid-Willemsvaart 13, G. W. Luijks, dienstbode, naar Ben Haag, Riouwstraat 141; G. A. D'ominicus, kan toorbediende, naar Den Haag, Alexander- siraat 20; H. van Luijk, leerl. verpleeg ster, naar Utrecht, Bosboomstraat 1; J. Kakebeeke, tuinbouwdeskundige, naar Bergen op Zoom, Groote Markt 14; J. G. Sjoer, huishoudster, naar Veenendaal, Achterkerkstraat 2. De Minister van Defensie 'heeft bepaald, dat de maatregel van het langer in werke- lijken dienst houden in verband met de huidige omstandigheden niet zal worden toegepast op de dienstplichtigen van het Regiment Genietroepen, voor wie de eer ste oefening op 31 Maart 1936 eindigt. Deze dienstplichtigen zullen derhalve op dien datum in het genot van groot ver lof worden gesteld, voorzoover zij niet om andere bijzondere redenen in werkelijken dienst moeten blijven. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Franeker, A. F. W. Lek- kerkerker cand. te Dte Meern. Geref. Gemeenten. Bedankt -voor Borssele, H. Ligtenberg te Lisse. Beroepbaar. Het Prov. Kerk bestuur van Groningen heeft tot de Evan- geHebediening in de Ned. Herv. Kerk toegelaten de 'heer G. J. ten Broek, cand. te Scherpenzeel. Jubileum Goesche Ambachtsschool. Zooals wij reeds meldden, werd giste ren 'het 60-jarig bestaan der Ambachts school te Goes gevierd. D'e openbare les werd door vele ouders, famiUeleden, kennissen en vrienden der leerlingen bijgewoond. Des middags werd van 23 uur in de bestuurskamer van de school een receptie gehouden. Vooraf waren reeds tal van schriftelijke gelukwenschen ingekomen, o.a. van den Minister van Onderwijs, van den 'directeur-generaal en den inspecteur van het nijverheidsonderwijs en van oud- burgemeester Hajenius. In de kamer prijkten verschillende bloemstukken, o.a. van personeel en leerlingen der vakschool voor meisjes, idem van de ambachts school enz. Onder degenen, die persoonlijk hun ge lukwenschen kwamen aanbieden, merkten wij o.a. op burgemeester van Dusseldorp, weth. Van Melle en den gemeente-secreta ris namens het Gemeentebestuur, de hee- ren Stoopman, Inspecteur L. O., Doets, directeur der Middelburgsche Ambachts school; Cock, idem te Oost'burg, e.a. Burgemeester Van Dusseldorp gaf de verzekering van de warme sympathie van het Gemeentebestuur met het Ambachts school-onderwijs. Spr. wees ook op de moeilijkheden die er thans zijn voor de school. Maar juist nu blijkt, wie de beste kapiteins zijn. Dit bestuur verdient een woord van hulde voor zijn arbeid. Spr. bood zijn beste wenschen aan voor de toekomst der school. De voorzitter van het Bestuur, de heer Mr H. G. J. Zaaijer, prees de voortreffe lijke medewerking van het Goesche Ge meentebestuur. Spr. hoopt, dat die er al tijd zal blijven. Naar aanleiding van de woorden van den burgemeester verklaar de Spr. de omzetting van een driejarigen in een 2-j. cursus verderfelijk. Doch on danks dit zal het bestuur van de school trachten te maken, wat er nog van te maken is. Hierna werden ververschingen aange boden. i Geslaagd voor machinisten-examen, theoretisch gedeelte van diploma B: de heer G. Boot te Vlissingen. Geslaagd voor certificaat radio-tele grafist 2e kl. de heeren A. P. van Schoon hoven van Beurden, Zoutelande; F. G. van Spanning, Vlissingen. 1150 Gulden verdwenen. Een penningmeester van een woning- bouwvereeniging te Haarlem heeft bij de politie aangifte gedaan van vermissing van een zakje met bankMljetten in totaal inhoudende 1150 gulden, dat in een acte- tasch met twee zakjes zilvergeld was ge borgen. De penningmeester had het geld Maandagavond in de tasch geborgen en de tasch in een brandkast geplaatst. Den volgenden dag heeft hij;, zooals gewoonlijk de tasch mee naar de fabriek genomen, en daar in een kastje geborgen. Om half 12 is hij naar een bank-instelling gegaan om het geld te deponeeren. Daar kwam hij; tot de minder prettige ontdekking, dat het zakje met bankbiljetten was ver dwenen. De politie stelt een onderzoek in. Een super varken. Doordat het fokken van varkens door de crisis voorschriften zeer is beperkt, zoodat som mige landbouwers niet meer dan één var ken mogen houden, gaan deze om in de behoefte aan eigen vleeschvoorziening te voldoen er toe over de varkens zoo zwaar mogelijk te mesten. Daaraan is het toe te schrijven dat de landbouwer J. Garben te Stokkum gem. Bergh een varken heeft ge mest dat duizend pond woog. Hij beeft nu voorraad genoeg. Het huis van bewaring vol. Het Huis van Bewaring te Zwolle is thans zóó bezet dat er vrijwel geen gelegenheid meer is nieuwe arrestanten op te nemen. Een en ander is het gevolg van het feit, dat tal van personen door de tijdsomstandigheden geen boete meer kunnen 'betalen. Schilder valt uit hoogen mast. Gisterenmiddag had de 23-jarige ongehuwde schilder D. uit Maastricht bij het verrichten van werkzaamheden in een plm. 18 M. hoogen mast van de hoog spanningslijn Roermond-Staatsmijn Mau- rits onder de gemeente Herten, het on geluk uit dien paal te vallen. De man was op slag dood. Schipper verdronken. Gister morgen is op de rivier het Spui tusschen de Oude Maas en het Haringvliet gelegen, een ongeluk gebeurd, waarbij een schip per het leven heeft verloren. De botter van den schipper G. van den Engel uit Nieuw-Beierland raakte in hei Spui nabij Zuidland vast op een zand plaat. De schipper besloot te wachten op den vloed om weer los te komen en wilde het anker in afwachting van den vloed uitwerpen. Hij ging daartoe met zijn knecht in een roeiboot om het ankertouw te vieren. Toen het anker reeds zonk bleef het ankertouw vastzitten aan een haak van de roeiboot. De roeiboot kapseisde hierdoor. Beide mannen geraakten te water. De schipper, die niet zwemmen kon, verdween onmiddellijk in de diepte. De knecht wist een balk te grijpen en kon na een kwartier door een passeeren- den schipper worden gered. Het lijk van den schipper heeft men nog niet kunnen vinden. Schipper van den Engel was 54 jaar oud. Hollend paard rent winkel binnen. Een voor een wagen gespan nen paard sloeg Woensdagmorgen te Tilburg plotseling- op hol. De voerman, die op den wagen zat, trok de leidsels aan, doch toen deze braken was dit zoo mogelijk voor het hollende dier aanlei ding nog wat harder voort te rennen. Tenslotte vloog het dier bij het indraai en der Korvelschedwarsstraat door de spiegelruit van een winkel aldaar. Het dier sprong zelfs over de steenen pui, dóór de spiegelruit over de etalage heen en kwam eerst voor de toonbank tot staan. De in den winkel aangerichte schade was uiteraard aanzienlijk. Wonder boven wonder bekwam de voerman geen letsel. Verdronken. De politie heeft gisteravond uit de haven van bet Eind- hovensch kanaal het lijk opgehaald van den 68-jarigen T., die geboortig is uit Amersfoort, en sinds 14 dagen uit een oude mannengesticht aan de Klooster- dreef werd vermist. Christelijke Gemengde Zangvereeniging „Looft den Heer", 't Zand. 't Was in de concertzaal te Middel burg, dat we gisterenavond een uitvoe ring van bovengenoemde vereeniging kon den beluisteren. Het groote aantal aan wezigen bewees, dat dhr Bommeljé met zijn 'koor een plaats heeft veroverd. De voorzitter der vereeniging, de heer Groenenberg, opende met gebed en sprak een woord van dank aan mevr. Quarles van Ufford en den heer Commissaris der Koningin voor bun tegenwoordigheid. Het koor zong daarop twee coupletten van het Wilhelmus, die staande werden aangehoord. Hierna werd overgegaan tot hét uit voeren van het programma. Al dadelijk trof men den juisten toon, als waardig opklonk de melodie van Ps. 99, harmo nie van Leo Mens. Het: Geeft dan eeuwig eer, onzen God en Heer, blijft de naam van het koor trouw. Over het algemeen werd gezongen met groote zuiverheid en we moeten den directeur de lof geven, dat veel werk is gemaakt van uitspraak en toongeving. Trouwens we verwachtten ook niet an ders. Dit koor heeft een naam op te houden en dat is geen gemakkelijke taak. Vooral niet als het aantal leden dalen gaa't. Een enkele opmerking over sommige liederen. Een uitvoering geeft altijd 'blijk van het kunnen der vereeniging. Geen wonder, dat het programma groote ver scheidenheid biedt. De twee koralen door Leo Mens hadden echter in de wijze van opzet veel overeenkomst, dat geeft spoe dig aanleiding tot een zekere eentonig heid, voor vlak zingen moest toch wor den opgepast. „Hoe lieflijk zijn op de Bergen", stelde hooge eischen. Jammer, dat dit nummer niet wa't meer naar ach ter was geplaatst, het koor had dan wat gemakkelijker gezongen. Verheugt U, Gij volken, vraagt b.v. heel wat minder. Het koor beschikt anders over uitmun tende krachten, getuige de solo's, maar vooral moet dan genoemd, het zoo be kende „Dochter Sions" van Handel, door 3-stemmig vrouwenkoor. En dat men wat aandurft: Lof Gods en Lente van Julius Rön'tgen (vooral 't laatste) zijn moeilijk en zwaar. De lastige intervallen en plotselinge modulaties eischen een zeer groote vast heid in 't treffen. Misschien dat daar door de voordracht (het: lek wil mijn stem doen hooren soo verre als ick kan, moest zeker f.f.) en de zuiverheid in het eerste gedeelte van Lente, te lijden had den. Het koor had deze composities nog niet geheel in de macht. Op het program ma kwam ook voor: Op Walch'rens Duinen, van H. den Engelsman, even eens door Leo Mens getoonzet. Een ge deelte er van door mannenkoor en een volgend couplet voor vrouwenkoor wer den zeer goed voorgedragen. Ook de dich ter moest een applaus in ontvangst ne men. Van de overige nummers dient nog genoemd: Het wonderklokje, J. v. Wa- geningen en het oude kerstlied: Uit hooge hemel, bewerkt door A. Kousemaker. Dhr Groenenberg bood den directeur, dhr Bommeljé, bloemen aan en dankte dhr C. Clemen't voor zijn uitstekend or gelspel. Dhr De Schipper sprak een slot woord. Op deze uitvoering kan „Looft den Heer" met genoegen terugzien. Deze vereeniging verdient een groeiend aantal leden, waaruit blijkt de waardeering van 't Zand voor bet werk van koor en diri gent. Notaris tot een jaar veroordeeld. De rechtbank te Leeu warden beeft den 66-jarigen oud-notaris A. F., vroeger te Langweer, wegens ver duistering van ruim f 6000, veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf. De eisch luidde 10 maanden. Zijn duim laten afhak ken. Voor de Leeuwarder rechtbank stond gisteren terecht de 45-jarige M. B. uit Bolsward en de 29-jarige J. B. uit Amersfoort. Aan den eersten verdachte was ten las te gelegd, zich door zijn medeverdachte den linkerduim te hebben laten afhakken, om daardoor in bet bezit te komen van de verzekeringspremie, groot f 18.000. Tegen M. B. eischte 'het 0. M. anderhalf jaar gevangenisstraf en tegen J. B. twee jaar met bevel tot onmiddellijke gevangen neming, waarop de rechtbank niet inging. Uitspraak over 14 dagen. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers heden 235V2 235 115 115 184% 183V2 106% IO6V2 125/6 125V2 238 238% 196 195V2 47% 4611 98% 98V2 965/s 967/b 39Vb 387/B-9 21 21 53/b 5% 336/s 33 46/s 4% 3% 3Vs 29 Va 29 Vb llVs 11 Vb 22V2 22% 775/8 22 21V2 11 Vb 107/B 11% HV2 36% 36% 13 13 4V2 4% Nieuws was er weinig. Philips boden wat meer weerstand en Unilever waren goed gevraagd op geruchten van een zeer gunstig jaarverslag. Dte voortdurende af doeningen door de Nevas hebben hier nog weinig invloed op de koers der Suikër- aandeelen. Intusschen is er wat vraag voor N.S. Handelsbanken en Koloniale Banken. Amerikanen goed gevraagd voor Koper. D'e beleggingsmarkt is onveran derd en bet geld 1% pet. Wisselkoersen. Amsterdam, 19 Maart, 2.30 u. Londen 7.267.27. Berlijn 59.1659.22. Parijs 9.68—9.72V2. Brussel 24.7624.86. New-York 1.45%—1.46%. H. V. A. Ned. Ind. Hdbk. Philips Unilever Amsterd. Rubber Koninkl, Petroleum Deli Mij. Ned. Scheepv. Unie 4 pet. Nederland 4 pet. Nederl. Indië U. S. Steel Anaconda U. S. Leather Bethlehem Steel Adj. Chic. Milwaukee Cities Service Intern. Nickel Shell Union Kennecott Copper Radio Corp. Car Fonudry Tidewater Midcont. Petrol Gen. Motors American E'nka United Corporation Van Heel en Co. N.V. te Goesv Aan het jaarverslag over het derde boekjaar ontleenen wij De resultaten, in het afgeloopen boek jaar behaald, waren zeer bevredigend, al bleven zij beduidend achter bij die van het boekjaar 1934. Door de terughoudende stemming bij het publiek, ontslaan door de vrees voor devaluatie en de afkeer van belegging in pandbrieven en obligatiën, was de omzet op Effectenrekening vooral in de maan den Juni, Juli en Augustus beduidend afgenomen, hetgeen niet naliet zich in de resultaten te doen gevoelen. Ook het emissie- en conversiebedrijf was geheel tot staan gekomen, met een voor onze omzetten gelijk gevolg. Daarentegen bewogen zich de omzetten van Gouponrekening, Incasso en speciaal Vreemd Geld in opgaande lijn. In het bijzonder kwam dit tot uiting in de winst op Vreemd Geld. Ook de credietverleening, tegen onder pand van effecten overeenkomstig de sta tuten, breidde zich dit jaar niet onaan zienlijk uit. Het saldo 'der Winst- en Verliesreke ning aan het einde van het boekjaar be liep f3223.58, hetwelk wij' u voorstellen als volgt te verdeelen Saldo winst f 3223.58; Primair divi dend 4 pet. f 800, statutaire uitkeeringen f 515.48, reservefonds f 500, samen f 1815.48; Nettowinst ter beschikking van aandeelhouders f 1408.10; Extra di vidend 1 pet. f 200; Waarna onverdeeld blijft ter betaling van dividendbelasting, etc. f 1208.10. MIDDELBURG, 19 Maart 1936. Aan voer op de graanmarkt gering. Schokkers f 9,50^0,50, kroonerwten f 8,50-9,25; groene erwten f 8,50-9,25, lange bruine boonen f 9-10, ronde bruine boonen f 17-19, witte boonen f 13-15. Aangevoerd door boerinnen: Boter f 0,73V2, kipeieren f 2,20, eenden eieren f 2,50, ganseieren f 8. Aangevoerd door handelaren: Boter f 0,71, kipeieren f 2,20, eenden eieren f 2,50, ganseieren f 8. Part. prijs van den marktzetter der Z. L. M.: Boter f 0,81, kipeieren f 3,20, eenden eieren f 3,50. Part. prijs van den handel: Boter f 0,82, kipeieren f 2,95, poelje eieren f 2,50, eendeneieren f 3, ganseieren f 9. 1 Veilingsvereen. „Walcheren'. Aan voer 36.000 eieren. Prijzen witte kipeieren: 50-52 kg. f 1,50, 52-54 kg. f 1,61; 54-56 kg. f 1,80; 56-58 kg. f2,06; 58-60 KG. f 2,12-2,17; 60-62 kg. f 2,20-2,26. Bruine: 54-56 kg. f 2; 60-62 kg. f 2,24- 2,33; 64-66 kg. f 2,27. Eendeneieren f 2,13-2,29. Ganseieren f 7,40. KAPELLE, 18 Maart 1926. Kleine vei ling. Appels: Keien 8, Eysdener Klump- kes 15, Meipippin 511, Ermgaard 6 16, Hollandsch Zoet 914, Campagne Zoet 813, Zoete Pippin 12, Zoete Kib beling 13, Huismanszoet 912, alles per Kg. Peren: Francisca Borgia 18 per Kg. Diversen Spinazie 2022, Snijsla 27 30, Breekpeen 23, Kroten 1, Sjalotten 25, Ajuin 1, alles per Kg.; Pootaard- appels 2.20 pe;r 100 Kg.; Prei 3.704.60 per 100 bos; Schorseneeren 67, Narcis sen 6, beiden per bos; Framb.planten 81 38, Kipeieren 2.20—2.40, beiden per 100 stuks. TH0LE.N. Veilingsvereeniging „D'e Fendracht". Veiling van 18 Maart 1936. Roodekool 9.5010, Roodekool uitschot b, Gele kool 10, alles per 100 Kg. GOES. Huw.-aang.: Jouke Kuiper, 28 j. jm. te Bloemendaal en Rosa Melanie Verbeule, 34 j. jd. MIDDELBURG. Bevallen: M. W. van DoornMeulenberg d.; A. M. Rijnten Mervel, d.; J. de NoodLangebeeke a. Overleden: H. L. van Miert 78 j. ongeh.; G. Mes 47 j. geb. met A. L. M. Renier; K. Meertens 62 j. geh. met A. J. H. Wens; J. J. M. Pluijmers 80 j. wed. W. J. van Riel. Getrouwd: P. F. J. Vanhorick 27 j. jm. en J. G. van Deinse 24 j. jd. (M. G.) Van 1—15 Maart 1936. KOUDEKERKE. Getrouwd: B. Ton, 23 j. en E. Janse, 25 j.; I. Koopman, 30 j. en C. M. Dieleman, 22 j.; K. Schoe, 29 j. en M. J. Caljouw, 24 j. Bevallen: J. de Witte, geb. de Witte, d.; B. J. M. van Drent, geb. Stekelen burg, d.; A. de Visser, geb. Dekker, z.; K. M. van de Voorde, geb. Flipse, d.; E. de Buck, geb. Pieterse, d. Overleden: J. E. B. Meloen, 71 j. (V. C.) Van 814 Maart. VROUWEPOLDER. Ondertrouwd: J. Louwerse, jm. 25 j. en C. Kodde, jd. 24 j. (M. C.) EERSTE KAMER. Begrooting Verkeersfcrids. DEN HAAG. In de heden gehouden vergadering werd voortgezet de behan-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3