De Dochter van den Opperrechter IVOROL koffie in Nederland voor den tijd van Staten-Generaal. F EU IL LETO N Zoeklichtjes. f)eTfledurfcmdsch& Jandfiastci De minister trede actiever op inzake het opheffen van tollen. Uitbetaling restant uitkeering aan tarwetelers. Uit de Provincie werd er in het Kreekrak, een onderdeel drie maanden wordt gecontingenteerd, zulks op basis der gemiddelde invoeren van 1935, Van offioieele zijde deelt men mede, dat het hier een tijdelijken maatregel geldt, welke verband houdt met de plan- Den tot ateunverleening aan de Indische koffiecultuur, welke thans met mr G. H. G. Hart, directeur van Economische Za ken, tijdens zijn verblijf in Nederland worden besproken. Het ia niet uitgesloten, dat deze con- lingenteering aanvankelijk eenig ongerief voor den handel met zich zal brengen; dit zal echter van zeer korten duur zijn, terwijl verwacht kan worden, dat de con- tingenteering zelve binnen betrekkelijk korten tijd kan worden opgeheven. MINISTER COLIJN BEZOEKT DE JAARBEURS. Tevredenheid over het verloop. Het is gisteren een buitengewoon druk ke dag op de Kon. Ned. Jaarbeurs ge weest. Des middags bewoog zich onder de tal rijke bezoekers ook minister Colijn, ver gezeld van zijn vrouw. De minister was per trein uit Den Haag naar Utrecht gekomen en aan het Centraal Station ver welkomd door de heeren W. Graadt van Roggen, secretaris-generaal van de Jaar beurs, en W. Terpstra, ingenieur van de jaarbeurs. Deze heeren, benevens de heer P. A. Roelofsen, lid van den raad van beheer van de Jaarbeurs, hebben den minister-president met zijn gezelschap langs verscheidene stands rondgeleid. De minister verklaarde, dat het een mooie beurs was en verheugde zich zeer over deze manifestatie van het Nederlandsche zakenleven. De Amerikaansche gezant ter Jaarbeurs. Ook de Amerikaansche gezant, verge zeld door den heer v. Wickel, handelsatta ché van Amerika, heeft gistermiddag een bezoek aan de Jaarbeurs gebracht. Hij is ontvangen door den heer F. H. Fentener van Vlissingen, die hem verder, rondleid de. In de kamer van den raad van beheer heeft de Amerikaansche gezant Dr Colijn ontmoet. De Amerikaansche gezant, die zich ook vriendelijk over de beurs uitliet, heeft verscheidene stands bezichtigd, w.o. ook de Canadeesche inzending, welke zeer zijn belangstelling trok. Gemeld wordt, dat men over het alge meen zeer goed tevreden is over het be zoek en den loop der zaken. Burgemeesters. Te Udenhout is in den ouderdom var 62 jaar Dinsdagnacht overleden de h er M G. Goey, sedert 1922 burgemeester dier gemeente. Nationale feestdag. Het hoofdbestuur van het Verbond voor Nationaal Herstel heeft aan den voorzit ter van den Raad van Ministers een re quest ingediend, waarbij het zicii aan sluit aan het verzoek, schriftelijk door het dagelijksch bestuur van groep Nederland van het Algemeen Nederlandsch Voibond, om den 24en April, den geboortedag van Prins Willem van Oranje, tot nationalen feestdag te verklaren. EERSTE KAMER. WATERSTAAT EN VERKEERSFONDS. De Eerste Kamer heeft gisteren de be grooting van Waterstaat na korte bespre king aangenomen. Alléén de beide leden der N. S. B. stem den tegen. Bij de behandeling van de begrooting hadden zij geen enkel bezwaar geopperd. Maar Utrecht had waarschijnlijk bevel gegeven tóch tegen te stemmen, wat dan ook trouw gedaan werd. Daarna kwam aan de orde de begroo ting van het verkeersfonds. De heer Andriessen (R. K.) be pleit een vermeerdering van het gebruik van Nederlandsche baksteen, een oeroude Nederlandsche industrie, waarin honder den werkgevers en duizenden arbeiders hun brood verdienen. De heer T e r H a a r (C. H.) dringt aan op het inhalen van den achterstand op het gebied van wegenverbetering in het Westen en het centrum des lands. 76.) o— „Bezie het goed, opdat gij u niet vergist, 't Is waar, 't gevest is met juweelen bezet en 'tkan wel veel op het uwe gelijken; maar zijt gij er zeker van?" Hij trok het haastig uit de scheede en bezag het lemmet oplettend. „Ja, 't is het mijne". „Hoe weet ge dat zoo goed?" „Ik zou het uit honderd andere her kennen, maar 'tbest hier aan". „Waaraan?" Hij wees naar de woorden, die op het lemmet gekrast waren: „Middernacht. Temple Church." „Niemand zou u nu aanzien voor een van- de rebellen van Monmouths leger". Zij lachte. „Ziehier een cavalier uit het leger des Konings. Uw haar moet nog wat meer gekruld worden en gij ziet er nog wat verloopen uit; maar hebt gij niet voor den koning gestreden? Uw mantel is van de fijnste stof, rijk geborduurd en ook uw zwaard ziet er goed uit. Een uur onder barbiershanden en gij kondt u op ieder feest vertoonen". Alles scheen wel tooneelspel. Wat be- teekende dit alles toch? „Wij blijven in Harpinghey ontbijten", ging zij voort. „Ik heb honger. Gij niet? De herbergier zal wel verwonderd zijn als 'hij ons samen ziet, doch zijn verwonde ring zal verdwijnen, als hij onze namen hoort: Sir Charles en lady Beaumont, die van het krijgstooneel terug keeren. Lady Beaumont vergezelde haar echtgenoot naar Somersetshire en bleef in zijn nabij heid gedurende den opstand. Nu k6eren zij naar huis terug in Lincolns Square. Sir Charles moet haastig terugkeeren om gewichtige tijdingen aan den Koning over te brengen, wat tevens als verklaring kan dienen, dat hij niet netter en fijner ge kleed is. Begrijpt i gij het, Master Bene- dictus Trelawney?" De spottende toon, waarop zij sprak, maakte hem onwillekeurig vroolijk en op gewekt. De zon was nu opgegaan en haar heldere stralen hadden vele van zijn som bere gedachten verdreven. De verschrik kingen van den vorigen dag schenen hem een vage droom. Hij was nog jong en de zorg drukt nog niet zwaar op jonge schouders. Het geheimzinnige, dat hem aan alle kanten omringde, beangstigde hem niet meer. „Ik begrijp het volkomen, lady Mary Beaumont", sprak hij. „Gij kunt mededeelen wat er in Taunton is voorgevallen", ging zij voort. „Gij kunt hen vertellen hoe getrouw 's konings op perrechter de bevelen van zijn koninklij ken meester volbrengt. Gij kunt dat beter dan wie ook". „En dan, lady Maria? Wat moet er ge beuren, als wij het ontbijt in Harpinghey gebruikt hebben?" „Wel, hebben wij niet de beloften van een Koning, die steeds zijn woord houdt?" Hij zou nog meer hebben willen vra gen, maar op datzelfde oogenblik hield het rijtuig stil voor een dier oude her bergen, zooals er destijds zoovele gevon den werden. „Stijg uit, Sir Charles" sprak zij glim lachend, „en geef mij dan uw arm, ter wijl wij samen de herberg binnengaan." Als een slaapwandelaar deed hij wat hem werd bevolen. Bij de deur van het logement wachtte de logementhouder ben reeds op, hoewel 't nog vroeg was. „Zoo spoedig mogelijk ontbijten", zei Benedictus. „Een ontbijt en dat excellent, Sir! Hebt gij een lange reis achter den rug?" „Ja, ik kom uit het leger des Konings". „Dan heb ik zeker de eer tot één van 's Konings officieren te spreken." „Sir Charles en lady Beaumont", ant- Mlddelburg. De Mimuco. De Com missie,die zich beijvert om op 7, 8 en 9 Mei in het Schuttershof een feest te geven, waarvan de netto-opbrengst ten goede zal komen aan de kas van het Middelb. Muziekkorps, kwam Woensdag avond bijeen. Voor de drie dagen werden behalve de bijkomende ajttracties, vastgesteld den eersten avond muziek van The Funny Band, den tweeden avond van het Mid- delburgsch Muziekkorps, terwijl aan den derden avond zullen medewerken de P. T. T. dames en heeren; de gymnastiek verenigingen Achilles en Wilhelmina en The Funny Band. Op 9 Mei wordt des middags een kin dervoorstelling gegeven. Nadere bijzon derheden volgen t.z.t. per advertentie. Woensdagavond hield de Geref. Knapenvereeniging „Samuël" haar 24e jaarvergadering met ouders en genoodig- den. De 3 afdeelingen hebben samen 68 leden. Felicitaties werden door afgev. van Kerkeraad en Jeugdcentrale uitgebracht. Twee voordrachtenwedstrijden en een im provisatiewedstrijd hadden plaats. Het slotwoord sprak dhr K. Schout namens de ouders enz., die leiders en knapen toesprak en tot trouwen arbeid opwekte en daartoe de medewerking der ouders verzocht. Het was een welgeslaagde avond. Goes. Dezen winter hield de Chr. Bestu renbond Goes e. o. zoowel te Goes als te Heinkenszand vier cursusavonden, waar vier belangrijke, actueele onderwerpen werden behandeld. Het blijkt wel, dat het werk van deze studieclubs van groot be lang is. Maandag werd de laatste verga dering van dit seizoen te Goes en gisteren te Heinkenszand gehouden. Over het al gemeen kan worden gezegd, dat de be langstelling vooral van de jongere leden grooter had kunnen zijn. 's-Heer Arendskerke. In de sloot. Gistermiddag reed Dr v. d. Made met zijn auto op den straatweg naar Middelburg. In de nabijheid van de graszode reed voor hem uit een vrachtauto, die een zij weg insloeg, maar waarvan de chauffeur te laat de richting aangaf. Dr v. d. Made wist een botsing te voorkomen, maar had het ongeluk links van den weg in de sloot terecht te komen. Persoonlijke ongeluk ken deden zich echter niet voor. De auto is door een kraanwagen uit Goes op het droge gebracht. De politie heeft de zaak in onderzoek. Hansweert. De heer J. D. Damsma, kommies bij de Directe Belastingen enz., alhier, wordt met ingang van 16 April a.s. overgeplaatst naar Ossendrecht. Wolphaartsdijk. N. S. B. - p a m f 1 e t - ten in beslag genomen. Toen Dinsdagavond eenige N.S.B.-ers alhier aan het colporteeren waren, zijn de pam fletten door de gemeente- en rijkspolitie in beslag genomen. Ten huize van den kringleider werden de nog in voorraad zijnde exemplaren door de politie mee genomen. Kapelle. Woensdagavond hield onder leiding van den heer P. Fraanje de ver- eeniging wijkverpleging haar algemeene vergadering. Dr Pfeiffer en de wijkzuster waren ook aanwezig. Volgens het financieel verslag van de penningmeesteres, Mevr. A. G. van der Have Lucieer, bleek, dat de bijdragen door de Coöperaties en leden f 1126 bedroegen, dat aan bijzondere giften werden ontvan gen door de wijkzuster f 51; aan verkoch te Emmabloempjes f 114,85. Uitgegeven werd aan melk f 31,36. Het nadeelig saldo van de tuberculose bedraagt f 250. Zuster Kuyper deelde mee in haar ver slag, dat zij aan 98 patiënten 2874 bezoe ken bracht, aan tuberculoselijders 167 en aan zuigelingen 105. Afleggingen waren er 18. Door 9 personen werd gebruik ge maakt van de hoogtezon. De voorzitter brengt de zuster dank voor 'het verrichte werk, dat zoo_ liefdevol door haar geschiedt, waarbij Dr Pfeiffer zich aansluit. De secrearis Dr J. D. Schmidt consta teert met genoegen den goeden gang van zaken. Het ledental is geklommen tot 190. De aftredende bestuursleden Dr J. D. Schmidt en A. Slabbekoorn werden her kozen. Hoedekenskerke. Maandagavond werd alhier in de openbare school een bijeen komst van de afd. van den Bijz. Vrijw. De leider van de N.S.B. de heer Mus- se rt heeft laten bekend maken dat de sa- menstelling van het bekende vuile strooi biljet en de verspreiding in honderddui zenden exemplaren, op zijn last is ge schied. Dit wijst er op, dat hij er nog een eer in schijnt te stellen, dat hij tot zoo iets schandelijks in staat is. Dit, naar ik vermoed in tegenstelling met vele volgelingen van wie ik gaarne aanneem dat zij dit vuile werkje met in- nerlijken tegenzin hebben opgeknapt. Ik twijfel niet of er zullen er in die z.g. nationale beweging velen zijn, die wel zooveel politiek fatsoen bezitten, dat zij in dit schandelijke bedrijf waarin het gezag van de Overheid op ergerlijke wijze wordt aangerand, liever niet de hand hadden gehad. Maar wat wil men? De in dien kring heerschende cadaver-discipline maakt alle tegenspraak onmogelijk. Men heeft daar niet te denken, doch eenvoudig te doen. Intusschen is het mogelijk dat men door deze dingen tot het inzicht komt hoe ge vaarlijk het is een leider te volgen, die zich alleen door zijn politieke harts tochten laat leiden en die daardoor tot e<-n verleider wordt. OPMERKER. Landstorm gehouden. De burgemeester sprak een woord van welkom tot de aan wezigen, in 't bijzonder tot dhrn Bierman en Laernoes. Daarna sprak dhr Laernoes. Hij zette doel en streven van het Instituut uiteen. In het bijzonder werd door hem ook dank gebracht aan den plaatselijken leider, dhr M. van de Ree. In de pauze werden door enkele dames ververschingen uitgereikt. Nadat nog een vijftal brevetten als scherpschutter waren uitgereikt door dhr Bierman en een vijftal aanwezigen zich als lid hadden opgegeven, werd de bijeen komst door den burgemeester gesloten. Oosidijk. Maandagavond vergaderde de A. R. Kiesvereeniging onder voorzitter schap van dhr M. Maas. Dhr Chr. Maas bracht verslag uit van de Centrale. Daarna behandelde dhr J. Harthoorn Cz. het onderwerp: „Mensch en machine", waarop een goede bespreking volgde. Wemcldinge. Naar we vernemen wordt binnenkort het Rijkspolitievaartuig de R. P. X hier gestationneerd inplaats van te Veere. In verband daarmee zullen de gezinnen van de ambtenaren zich ook hier vestigen. Op de jaarvergadering van de Chr. Knapenvereen. „Samuel" is door den se cretaris het 49ste jaarverslag uitgebracht. Naar uit de notulen der Chr. Jongelings- vereen. blijkt, zijn dhrn F. Wabeke en M. Hoogesteger op de vergadering van 13 Nov. 1886 afgevaardigd naar de oprich tingsvergadering van 18 Nov. d.a.v., zoo dat op 18 Nov. a.s. de Knapenvereen. haar 50-jarig bestaan zal vieren. Wel had er reeds voordien een knapenvereen. be staan, doch deze heeft slechts een korten levensduur gehad. Er worden thans reeds pogingen aange wend om dit gouden jubileum niet onop gemerkt voorbij te laten gaan. Ritthem. In een goed bezochte verga dering, die Woensdagavond werd gehou den, zette de burgemeester het doel, het nut en de inrichting van de luchtbescher mingsdienst uiteen. Daarna wees hij ver schillende personen aan, die bij de ver schillende takken van dienst een taak te vervullen zullen hebben. Tot hoofd van den dienst werd aan gewezen de heer N. de Pagter. I Alhier is opgericht een A.R. Pro- pagandaclub, welke zich heeft gesteld onder toezicht van de plaatselijke kies vereeniging. Als voorzitter is opgetreden de heer F. de Groot; als secretaris de I DOOS 20 CT.-TUBE 40 EN 60 CT. I Verkeersonderwijs op de scholen acht spr, noodig: jong geleerd, oud gedaan. Het witte achterspatbord houdt geen kleur. Een rood achterlicht zal ook voor fietsen noodig zijn. De heer Gelderman (Lib.) meent, dat de malaise in de steenindustrie ook moet worden geweten aan het feit, dat minder wordt gebouwd en dat andere ma terialen worden gebruikt. Gebruikte men meer baksteenen, dan werden weer arbei ders in de cementindustrie werkloos. De heer Janssen (R. K.) bespreekt de spoorwegtekorten in ons land, bestrij dende een in het voorloopig verslag voor komende bewering, dat de Duitsche spoor wegen winst zouden maken. Hij berekent 86 millioen mark tekort in 1934, 233 mil- lioen tekort in 1932 en 309 millioen mark tekort in 1933. Bij de Duitsche spoorwe gen zet men verlies in winst om, op pa pier, wat heel gemakkelijk is, maar geen zuiver beeld geeft van de bedrijfsuitkom- sten. De heer Van Rappard (Lib.) be pleit verbetering van de tertiaire wegen. Met twee millioen kan men heel wat doen. Db heer De Marchant d'An- sembourg (N. S. B.) bepleit aanleg van speciale autowegen. In ons kleine land worde de plaats van vliegvelden niet door gemeenten, maar door het centrale gezag bepaald. De vergadering werd daarna verdaagd. Er is nog een klein bedrag in reserve gehouden. Op de vragen van den heer V ervoorn betreffende de uitbetaling van het restant van de aan de tarwetelers in een aantal provincies alsnog toekomende uitkeering wegens geleverde tarwe oogst 1934 en be treffende de in die provincies gevolgde wijze van keuring van te leveren tarwe leidt het antwoord van minister Deckers als volgt: Het is den minister bekend, dat aan de tarwetelers in de provincies Gelderland, Utrecht en Overijsel een restant van de uitkeering voor van den oogst 1934 gele verde tarwe nog niet is uitbetaald. Ook in de andere provincies is het res tant nog niet geheel uitgekeerd. Aange zien de rekening over het betreffende oogstjaar nog niet kan worden afgesloten, is bij alle Gewestelijke T'arwe-Organisa- ties een klein bedrag in reserve gehou den. Wegens de liquidatie van de Vereeni- g'r'gen Gewestelijke Tarwe-Organisaties, als gevolg van de omzetting in Stichtin gen (Crisisorganisaties), is het niet mo gelijk overboekingen te doen geschieden en dient gewacht te worden tot de Ver- ponigingen Gewestelijke Tarwe-0:rgani- ssties geheel zijn geliquideerd. Dit zal hel geval zijn wanneer de vereffening va.i alle vorderingen en schulden heeft plaats gehad en de afrekeningen door den Cri sis- Accountantsdienst zijn gecontroleerd en goedgekeurd. Deze uitkeering is grootendeels ge schied. Het is onjuist, dat de in de hierbedoel- de provincies geleverde tarwe moet vol doen aan monsters van de in Zeeland ge leverde tarwe. D'e monsters worden ge trokken uit het betreffende gewest ge groeide tarwe en voor de bloemwaardo vergeleken met de monsters uit de an dere gewesten. De standaardmonsters zijn gelijkwaardig. In het systeem van classi- ficeeren is nimmer eenige wijziging ge bracht. Van een onjuiste methode van keuring kan niet worden gesproken; de minis ter is dan ook van meening, dat de go- vraagde wijziging achterwege kan blijvn. Twintig jaar verbindingsweg Zuid-BevelandBrabant. Men schrijft aan de N. R. Grt.: Morgen (Vrijdag) zal het twintig jaar geleden zijn, dat de verbindingsweg tus- schen Zuid-Beveland en Noord-Brabant voor het verkeer werd opengesteld. Toen in 1868 de spoorweg Roosendaal Vlissingen in gebruik werd genomen, van den vaarweg AntwerpenRotterdam, een dam gelegd. Omdat er in dien tijd nog geen door gaand verkeer was, is niet tegelijk naast den spoordam een verkeersweg gelegd. Van Zuid-Beveland uit kon men toen alleen per spoor in Brabant komen en omgekeerd. Later was het mogelijk, bij laag water, van een paadje, over de schorren afgebakend, gebruik te maken om te voet of per fiets door het Kreek rak te komen. Van Zuid-Bevelandsche zijde was er tegen een verkeersweg bezwaar, omdat men een invasie van Brabantsche woon wagens vreesde. Zoo lang bet doorgaande verkeer van geen beteekenis was, kon men den aanleg tegenhouden. Het zal omstreeks 1908 of 1909 zijn geweest, dat een automobielclub uit Hol land een excursie naar Zeeland organi seerde. Om van den Brabantschen wal naar den 'Zuid-Bevelandschen te komen, moest men met laag water over de schor ren rijden en vermoedelijk zal ook nog wel gebruik van planken noodig zijn ge weest. Het zou nog tot 1916 duren, eer een verbindingsweg naast den spoordam werd gemaakt. De troepenverplaatsingen in de eerste oorlogsjaren hebben waarschijnlijk den aanleg wel bespoedigd. Deze verbindingsweg is intusschen voor het tegenwoordige verkeer weer te smal geworden. Het is de eenige weg om uit Noord-Brabant in Zuid-Beveland, Wal cheren en Zeeuwsch-Vlaanderen te ko men. Er is dan ook steeds een druk ver keer. Enkele maanden geleden is de toe gangsweg naar den dam van Brabant uit verbeterd door de ingebruikneming van een nieuw wegvak met viaduct onder het spoor, waardoor de gevaarlijke, smalle oprit bij het station Woensdrecht is ver vallen. Binnen niet te langen tijd zal ook de eigenlijke dam worden verbreed, zoodat er dan, met de andere gedeelten, waar men nu aan bezig is, een eerste klas ver keersweg zal zijn van Bergen-op-Zoom naar Vlissingen. De loonen in het loodgietersbedrijf. Terwijl de rijksbemiddelaar voor het loodgietersbedrijf vrijwel overal een ver laging van loon heeft voorgesteld wil hij, naar wij vernemen, de loonen te Middelburg en Vlissingen ge handhaafd zien. Komt er weer arbitrage in den landbouw van Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen? De minister van landbouw en visscherij heeft medegedeeld aan de landbouwers in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen, die georgani seerd zijn bij de landbouw-crisisorgani- satie voor Zeeland, dat zij verplicht zijn over de arbeidsvoorwaarden hunner land arbeiders voor het seizoen 1936 met de landarbeidersbonden overleg te plegen. Leidt dit overleg vóór 1 April 1936 niet tot een gunstig resultaat, dan zal door den minister in Oost-Zeeuwsch-Vlaande ren arbitrage worden opgelegd. Aan de landarbeidersbonden is reeds eenigen tijd geleden verzocht mede te dee- len of 't overleg in Oost-Zeeuwsch-Vlaan deren tot een gunstig resultaat heeft ge leid. 'Dokters jubileum. Zondag a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer J. J. Persant Snoep zich te Leider dorp vestigde als arts. Een grootsche hul diging wordt voorbereid. Dr J. J. Persant Snoep werd geboren 20 Aug. 1877 te 's-Gravenpolder en woon de van 18771900 te Kapelle bij Goes, waar zijn vader van 18781913 arts was, evenals vroeger zijn oom. Na de lagere school te Kapelle en de H. B. S. te Goes te hebben doorloopen, studeerde hij medicijnen aan de Universi teit te Utrecht van 18941900. In 1901 vestigde hij zich als arts te Workum in Friesland. Hier had dhr Persant Snoep zulk een uitgebreide practijk, dat de tijd voor verdere wetenschappelijke studie ont brak. Geruimen tijd wijdde hij zich daarna te Bussum aan laboratoriumstudie en be kwaamde zich speciaal in de stofwisse lingsziekten. In Maart 1911 vestigde hij zich te Lei derdorp. wooradde hij, terwijl zijn gezellin zijn arm drukte.' „O, veel eer; ik verzoek u, Sir Charles en uw beminnelijke echtgenoote mij te volgen." Hij begreep de uitdrukking op 's mans gelaat niet, doch volgde hem zonder vrees. „O, ik ben zoo moe en zoo hongerig, Sir Charles", zei Maria Jeffreys lachend tot hem. „Ik hoop, Master hotelhouder, dat gij een stevig ontbijt voor ons gereed gemaakt hebt." „Er zijn groote toebereidselen gemaakt voor uw ontvangst, mylady", sprak de herbergier. Hij opende de deur en de twee traden naast elkaar een grooten kamer binnen; maar nauwelijks hadden zij dit gedaan, of Benedictus Trelawney lei de hand aan 't gevest van zijn zwaard, dat hij nog slechts eenige minuten geleden aange gespt had. De kamer was vol gewapende soldaten. HOOFDSTUK 25. Verraden. Trelawney zag vol verwachting naar de vrouw, wier hand op zijn arm rustte, alsof hij van haar een verklaring ver wachtte, maar zij sprak geen woord. In een hoek van de kamer was een tafel gedekt voor twee personen. De waard ging hen voor en plaatste daar twee stoelen voor hen. Niemand van de soldaten sprak een woord. Zij stonden daar zwijgend, hen steelsgewijze gade slaand, maar verder geen bijzondere aan dacht aan hen wijdend. „Mijn eerste gedachte was verkeerd", dacht Trelawney. „Zij heeft mij niet uit de ééne val verlost om mij in een andere te leiden, 't Is zuiver toeval, dat de sol daten hier zijn. Misschien dat 't wel eenige manschappen van Faversham zijn, onderweg naar Londen." Hij nam hen nauwkeurig op. 't Waren geen gewone soldaten. Eenigen schenen zelfs van hoogen rang. Ook waren zij niet ruw of ongemanierd. Bovendien gingen zij allen naar de andere zijde van de kamer, als om hem en zijn gezellin gelegenheid te geven rustig met elkander te kunnen praten. „Had gij verwacht deze soldaten hier te vinden?" vroeg hij. „In deze bewogen tijden kan men alles verwachten", antwoordde zij. ,,'t Westen van 'tland zit vol soldaten. Hoe kan 'took anders, als overal 'tvuur van den opstand brandt?" (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2