ris -oop Minister Oud over de taak der Regeering. Land- en Tuinbouw Finantiëele Berichten Laatste Berichten. Telegrammen. Burgerlijke Stand IWS op circa f 80 millioen raamde, wilde een Kamerlid de opbrengst voor f 100 milli oen overnemen; thans is de opbrengst op slechts f 60 millioen te stellen. Uit de in voerrechten meenden wij f 100 millioen te zullen halen; de opbrengst is niet meer dan f 84 millioen. A. Wisse, zei in zijn openingswoord dat een beoordeeling der wet in het algemeen, t credietsteun ziet het bestuur in de borg- er de ver- kbdij siroop l. Door haar siektekiem- gunstigen emhalings- s geprezen jsmiddell i toevoegingen. 2- per flacon. uitbreiding •lingen een maken: de leerlingen, bijna 100 kink in rige cursus orden. Een ;ezien haar te verkrij- echte feest- aarom vol- ook met in de open- n, de dank- ireken. En Bestuur en 3t het beste wat er in van te ma- een groote sgenheid om rd druk ge- articulieren an besturen ülijke .geluk- n den oud- heer Haje- nk voor het sten-examen iloma B de yr het prak- de heer P. apothekers- idelburg. 1 ij kEen Amsterdam, inis aan een spoedig over- okken daar in Beieren voltrokken. saargeld van dagen is zij Er kwam al getrouwd itrekking in lijn was ge- te doen ge- van het geld tenis op het ïsterdam we- e vraag vast en Duitschen het huwelijk larvoor heeft vaaruit moest eds voor den n voltrokken, van is ge- eden, dat hij ilscht en den >vertuigd, dat ijk was vol leerde na de -king in de ouwd was. s t ij d s. In van Zaterdag voor van een worden aan- en invalvrije anwijzing van trecht. De 57-jarige eenige werk en zolder van oon te Woer- end zolderluik ctuur is hij in waar hij eeni- 1 i s t. Twee in waakzaam- id van Alphen .agen de lucht e groep smok en flinke buit brengen. Om staken zij zich e, dat hun te- jen en verbor- ke op Belgisch bende moest ep welbeladen ineens elk een „verkenners" hua loon te hebben uitbetaald, was de aansluiting spoedig verkregen. Eenmaal op Nederlandsch grondgebied, maakten de beide komiezen hun ware identiteit be kend en dat gaf een verschrikte vlucht. zonder smokkelwaar, Twee smokkelaars, c en V. konden echter nog juist worden gegrepen. Ruim 125 kg. margarine werd de nachtelijke buit der eerlijke „bedrie gers". Auto tegen een boom gereden. Vijf gewonden. Maandagavond reden op den straatweg tussehen Duivendrecht en het Abcoude- meer twee auto's achter elkaar, toen de bestuurder van den voorsten auto door de lichten van een tegenligger werd ver blind en de macht over het stuur verloor. Met een hevigen slag kwam de auto tegen een boom terecht, welke tot midden in de auto drong. Vijf personen liepen kwet suren op, welke overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk maakten. Rijksveldwachter gedood. Gistermiddag was de rijksveldwachter M. Martena te Roden bezig zijn revolver schoon te maken. Het wapen ging plot seling af, waardoor M. op slag werd ge dood. Hij laat een vrouw en drie kinderen achter. Aanrandingen. Reeds eenigen tijd houdt zich in de omgeving van Noot dorp—Delfgauw— Zoetermeer een indivi du op, dat vrouwen tracht aan te randen. Onlangs nog probeerde de onverlaat 'savond9 mej. S. aan te randen, die op weg naar Delfgauw was. Op haar hulp geroep nam de aanrander de vlucht. De roofoverval te West- zaan. Van de vijf aangehoudenen in verband met den roofoverval ten huize van Ds van Dokkum, welke Zondagmor gen heeft plaats gehad, zijn gisteren drie verdachten de gebroeders S. van West- zaan en de chauffeur van de auto, waar mede de daders zouden zijn gekomen uit de voorloopige hechtenis ontslagen, omdat geen voldoende aanwijzingen be stonden om hen langer vast te houden. De beide andere verdachten, die in den woning van den predikant zijn geweest, worden heden naar Haarlem overgebracht om ter beschikking van de justitie te worden gesteld. Het ongeluk op de lijn Wee- nen Rome. Een reddingscolonne heeft gisteren den top van de Sau Alpe bereikt, waar het verkeersvliegtuig van den dienst Weenen—Rome een noodlan ding heeft moeten maken. Alle passagiers zijn gered en worden naar het dal ver voerd. Een Italiaan is niet ernstig ge wond. De reddingcolonne bestond uit 12 skiloopers en vijf gidsen. Het sneeuwde nog erg en het zicht was ellendig, maar ten slotte werd het vliegtuig toch ge vonden. -—(Moeder en kind in groot gevaar. Op de tweede etage van per ceel 193 Tweede Oosterparkstraat te Am sterdam heeft gistermorgen een fel uit slaande brand gewoed. Op deze etage was slechts de vrouw thuis met haar zeer jong kind, dat zij op medisch voorschrift een stoombad gaf. Zij gebruikte daarvoor een tobbe met heet water, dat zij op tem peratuur hield met behulp van een spiri- tusstel. Op de een of andere wijze is daar bij het laken in brand geraakt. Het vuur greep met groote snelheid om zich heen en sloeg onmiddellijk door naar het be lendende trappenhuis. De ontstelde vrouw liep met haar kind naar het balcon van de huiskamer en riep vandaar om hulp. Zij rende terug, doch vond het toen reeds onmogelijk langs de trap het huis te verlaten. De openstaande balcondeuren bevorderden den trek, zoo dat het vuur ook doorsloeg naar de huis kamer en de vrouw in wanhoop naar boven vluchtte, waar zij op de derde ver dieping 'het bejaarde echtpaar van Splun- ten in groote ontsteltenis vond. Buurtbe- wonera slaagden er in door van het per ceel 191 het tusschensehot der waranda door te hakken, zoowel het ontstelde echt paar als de moeder en het kind in veilig heid te brengen. Ongewenschte gast in een pastorie. Maandagnacht werd de R.K. pastorie te Lent in opschudding gebracht door een langdurig bellen. Toen de pas toor, vergezeld van den kapelaan, zich naar beneden begaf, bemerkte hit een hem onbekenden man, die onder geraas en ge tier om huisvesting vroeg. D'e pastoor waarschuwde telefonisch de politie, ter wijl de kapelaan den man aan den praat hield. De gemeenteveldwachter was spoe dig ter plaatse en arresteerde den man. Hij bleek in het bezit te zijn van een rij wiel, waarvan 'hij de herkomst niet kon verklaren. De man is voorloopig in hech tenis gesteld. Maandagavond heeft de Minister van Financiën, de heer Oud, voor „De Indu- s'rieele Club" te Amsterdam een toe spraak gehouden over de taak der Re geering. Wij moeten, aldus Spr., naar lagere asten: ik erken, dat wij de laatste jaren egenover een verzwaring in plaats van en verlichting van belastingdruk staan. pleit echter clementie. We stonden oor het noodlottig accoord van dalen- 9 inkomsten en stijgende u 11 g a v e n. hr 9? ,een voorbeeld te geren: in 1930 Z n d® Inkomstenbelasting f 92 milli- ëan ^Thans zou ik haar op niet meer Om*«w.willen schatten, Toen de elastin<f werd ingevoerd en ik deze Aan den kant van de uitgaven hebben we de lasten der werkloosheid; deze kost het Rijk alleen reeds f 53 millioen per jaar, ongerekend nog de f 12 millioen voor bijdragen in de werkloosheidsverzekering. Dan is er het spoorwegtekort, dat nog steeds stijgend is en de f 40 millioen na dert. De stijging van het spoorwegtekort, de uitgaven voor de werkloosheid, f 8 mil lioen in 1935 voor steun aan de scheep vaart, f 12 millioen voor Indië, dit waren alle factoren, welke den Minister van Fi nanciën voor groote moeilijkheden stel den. Van 193 2 op 1936 is onze begrooting echter verbe terd met f124 millioen, wat wel duidt op een be langrijke bezuiniging. Nu de klacht over het dualis me in de landbouwpolitiek, die de prijzen van tal van producten voor dagelijksch gebruik hoog houdt en de in dustrie belemmert. Dit is volkomen juist, maar bij niet- steunen van den landbouw zou het land bouwbedrijf met den ondergang zijn be dreigd. Ten opzichte van de industrie voert de regeering eenzelfde politiek door middel van de contingenteering. Dan is er de moeilijke quaes- tie der vaste lasten: een uiterst gevaarlijke materie, omdat dit ingrijpen is in privaatrechtelijke verhoudingen. Neemt men de maatregelen niet juist, dan doet men misschien meer schade dan goed, en grijpt men op de credietmarkt in, dan maakt men het crediet juist duur. Wanneer men ziet, dat de rechts zekerheid bij de regeering niet veilig is, trekt men zich terug van de crediet markt. Men heeft vaak beweerd, dat de regee ring het kapitaal heeft gespaard en de loonen wel aangetast. Niets is minder juist. Men zie slechts naar de rentever laging en wat met aandeelen- en obliga tiekapitaal geschiedt. Wat de bestrijding der werkloosheid betreft moet men werk zien te verschaf fen, dat iets b 1 ij v e n d s tot stand brengt. Tegenover deze werkverschaffing staat 'echter het streven tot rationalisa tie; ook hier weer het dualisme van dezen tijd: door de rationalisatie, die de bedrijven op rendabele basis brengt, ont staat meer werkloosheid. Dit is ook vroe ger geschied; 100 jaar geleden, toen de machine werd ingevoerd, heeft men het zelfde ervaren: toen zagen de arbeiders de machine als hun vijand. Wij weten nu, dat hierin de sleutel tot grooter wel vaart ligt en dat wij aan die mechanisa tie zeer veel te danken hebben en zoo kan in de toekomst ook blijken, dat deze rationalisatie ons tot een beteren toe stand brengt. Maar op het oogenblik zitten we in den moeilijken overgangstijd. Wat moet men nu doen? Verbod van rationalisatie beteekent stopzetting van de verbetering in de industrie. Toch kan er aanleiding zijn (b.v. in de sigaren-indu strie) uit sociale en andere reden om de rationalisatie te remmen. Thans nog een woord over de „orde ning". Men moet stellig hiermede zeer voorzichtig zijn: Ordening werkt verstar rend en houdt verbeteringen tegen. Ik zie uit het bedrijfsleven een toe- nemenden drang naar organisatie, maar ik ben steeds bevreesd voor een ordening door den staat opgelegd; hoofdzaak is hier de ordening, die uit de maatschappij zelf opkomt. De Overheid kan behulp zaam zijn, stimuleeren in de goede rich ting, maar leiding geven kan zij niet. Hoe de toekomst er uit zal zien, weten we niet. Maar wij kunnen ons werk niet doen, wanneer wij niet vertrouwen op betere tijden. Anders missen wij de op gewektheid noodig voor onzen arbeid. En dit vertrouwen kunnen wij putten uit het verleden. De huidige periode is niet het eerste benarde tijdvak onzer geschie denis. Ik herinner aan de Napoleontische periode van 1810 tot 1812. Toch is een tijd van grooten bloei gevolgd op deze periode. DE NOOD IN DEN TUINBOUW. Een adres van den Ned. Tuindersbond. D'e Ned. Tuindersbond heeft aan den minister van landbouw en visscherij een adres gericht, waarin wordt gewezen, op de voortdurende verliezen van den tuin bouw, waarvan de gevolgen zich meer en meer gaan openbaren, zoowel in den vorm van dreigende stille executies als in broodgebrek, het plaatsen van tuinders in werkverschaffing of baggerregeling enz. Aangedrongen wordt o.m. op maatrege len die kunnen bevorderen dat de tuin ders in het eigen bedrijf een loon krijgen, dat overeenkomt met de plaatselijk gel dende contractloonen van de arbeiders in de tuinbouwbedrijven; gevraagd wordt voorts herziening van de verdeeling van de gelden van de Ned.-Duitsche clearing- rekenin'g, alsmede bevordering van den internationalen handel. Zeeuwsche Landbouw-Maatschappij. •Kring Tholen en St Philipsland. Maandag j.l. hield bovengenoemde kring van de Z. L. M. haar jaarvergade ring te St Philipsland. De voorzitter, dhr de boeren niet meer de vrije burgers van voorheen zijn. Toch moet men de Regee ring dankbaar zijn voor den steun aan de bedrijven verleend, omdat, wanneer de overheid zich terugtrok, dit onherroepelijk den ondergang voor het landbouwbedrijf zou beteekenen. Uit het jaarverslag bleek, dat de kring 656 leden telt en dat de verschillende cur sussen in den kring druk bezocht worden. Uit de rekening bleek, dat de inkom sten hadden bedragen f 754,48 en de uit gaven f447,17. Het aftredende bestuurs lid, dhr W. L. Klompe, werd herkozen. Hierna hield Ir Droogendijk, rijksland- bouwoonsulent voor Zeeland, een lezing over het onderwerp: „Tarwerassen". Spr. schetste in het bijzonder die rassen, die voor Zeeland van beteekenis zijn. Het gaat in Zeeland op het oogenblik tussehen de Juliana en drie op den voorgrond tre dende Fransche rassen, n.l. Hybride de Joncquois (Desprez 80), Benoist 40 en Vilmorin 27. Evenals in Noord-Frankrijk strijden ook in ons land de drie genoemde variëteiten om den voorrang. Het zou voor den landbouw van groote beteekenis zijn, als blijken mocht, dat genoemde ras sen, die een groote productiviteit aan een gunstige verhouding tussehen korrel en stroo paren, hun reputatie onder minder gunstige omstandigheden, als strenge winters en natte zomers, zouden kunnen handhaven. Waar de Fransche rassen vroeger rijp zijn dan de Juliana, werken zij een rationeele verdeeling der werk zaamheden zeer in de hand. Ir Droogen dijk waarschuwde echter om voorzichtig te zijn met 't trekken van conclusies, aan gezien men nog niet met alle factoren vol doende op de hoogte is. Men zal verstan dig doen, door niet alles op één kaart te zetten en een gedeelte, b.v. twee derde van de met tarwe te bezaaien oppervlakte te zaaien met Juliana of een ander gere nommeerd inlandsch ras en de rest met één der genoemde Fransche variëteiten. DE REISBELASTING EN ZEEUWSCH- VLAANDEREN. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Zeeuwsch-Vlaanderen heeft zich in zake het wetsontwerp Reisbelas- ting tot de Tweede Kamer gewend met een adres, waarin zij als haar oordeel te kennen geeft, dat deze hierop neerkomt, dat zij voor de inwoners van haar ge bied, wonende op een smalle strook Ne derlandsch grondgebied, door de breede •Schelde gescheiden van het overige deel van Nederland, niet is een belasting op plezierreizen, doch een bewegingsbelas ting, die, door de wijze waarop zij zal worden toegepast, uitzonderlijk zwaar drukt op de bewoners van dat grensge bied. Van de veerdiensten, die Zeeuwsch- Vlaanderen met Nederland verbinden kan slechts met vertraging gebruik wor den gemaakt, des nachts in het geheel niet en op Zondag alleen met groote be perking. Er kan daarom naar Noorde lijke richting geen sprake zijn van een kort wandel-, fiets- of autotochtje, wat de bewoners van het overig Nederland wél kunnen genieten, tenzij de Zeeuwsch- Vlamingen de Belgische grens over schrijden, hetgeen toch werkelijk niet als een luxe reis kan worden aangemerkt. De bewoners van het centrum des lands zullen ongestoord korte tochtjes kunnen maken om te genieten van het strand of landelijk natuurschoon, alleen de Zeeuwsch-Vlaming zal, indien hij het zelfde wil doen, daarvoor belasting heb ben te betalen, omdat de streek hem dat niet biedt. Hij is verstoken van alle luxe en het cultureel genot dat het centrum des lands aan zijn daar wonende land- genooten schenkt. Zoekt hij een derge lijke ontspanning in een der nabijgelegen Belgische steden, hetwelk hem maar eenige uren kost, dan zou dat in de toe komst alleen mogelijk zijn, na het be talen van belasting, waarvan de land- genooten boven de Schelde vrij blijven. De gedachte door belasting te worden getroffen, waarvan anderen onder ge lijke omstandigheden vrij blijven, ver wekt een gevoel van ongelijkmatige be handeling, van wrevel en is uit nationaal- politiek oogpunt bedenkelijk. Wanneer de Zeeuwsch-Vlaming in den vroegen morgen, den laten avond of des nachts naar het overig deel van Neder land moet reizen, of wanneer door mist de veerdiensten niet functioneeren, kan hij de heen- of terugreis niet anders maken dan via België. Hij zou dan, reizende van Nederland naar Nederland, voor de grensoverschrijding belasting hebben te betalen, en is ook veelal niet in de ge legenheid vooraf aan eenige autoriteit kennis te geven. Gewezen wordt op de aan de grens lig gende gemeente Overslag. De R.K. paro chie staat op Belgisch grondgebied. De bewoners van Nederlandsch Overslag moeten dus de grens overschrijden om ter kerke te gaan. Uit de geografische ligging ten op zichte van België, historie en familie relaties, zijn met inwoners van België banden ontstaan, die het overschrijden dier grens voor vele bewoners als het ware tot een dagelijksche levensbehoefte hebben gemaakt. Zelfs de voor het grensverkeer voor gestelde regeling der betaling is nog niet zóó matig als de Minister in de Memorie van Toelichting doet voorkomen. De Kamer wijst op een paar gevallen, waar van in het eene hoofd f40 en het ander f 100 per jaar voor het abonnement voor het gezin zou hebben te betalen, indien het zijn bewegingsvrijheid wil behouden. De Kamer heeft zich onthouden van doch zich bepaald tot de bezwaren die zij daartegen heeft, gezien uit het oog punt der bewoners van Zeeuwsch-Vlaan deren. Wanneer de Tweede Kamer van oordeel zou zijn, dat een reisbelasting voor versterking der Staatsfinanciën niet kan worden gemist, verzoekt de Kamer van Koophandel dringend, het wetsont werp te willen amendeeren, door aan artikel 3, omschrijvende de categoriën aan welke vrijstelling wordt verleend, nog toe te voegen „e. De ingezetenen van Zeeuwsch- Vlaanderen, voor het overschrijden der Belgische grens". BEURSBERICHTEN. Slotkoersen vein de Amsterdamsohe Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers heden 235 235Vt 115 115 190 184% 106 106% 125 126 236 238 192 196 47 47% 98V2 98% 96V2 96% 389/IB 39V8 20"/l8 21 5'V 8 53/e 32% 335/e 43/s 45/8 3Vs 3% 29V2 29% llVs llVs 21% 22V2 77/i» 7% 21% 22 11 llVs IIV2 11% 36 36% I2V2 13 49/l8 4V2 H. V. A. Ned. Ind. Hdbk. Philips Unilever Amsterd. Rubber Koninkl, Petroleum D'eli Mij. Ned. Scheep v. Unie 4 pet. Nederland 4 pet. Nederl. Indië U. S. Steel Anaconda U. S. Leather Bethlehem Steel Adj. Chic. Milwaukee Cities Service Intern. Nickel Shell Union Kennecott Copper Radio Corp. Gar Foundry Tidewater Midcont. Petrol Gen. Motors American E'nka United Corporation De markt was vanmorgen wat hoog in gezet en vanmiddag traden dan ook winst nemingen op. Toch was de geheele beurs a la hausse georiënteerd met uitzondering van Philips, in welk fonds een betrekke lijk gering aanbod veel invloed op den koers had. Overigens bestond er vraag voor H. V. A., Unilever en Kon. Olies alsmede Ta bakken. Amerikanen waren laatbeurs wat aan geboden maar de stemming blijft toch gunstig. Staatsleeningen waren gevraagd maar met geringen handel. Wisselkoersen. Amsterdam, 18 Maart, 2.30 u. Londen 7.25V2J.27. Berlijn 59.1159.17. Parijs 9.689.71. Brussel 24.78—24.85. New-York 1.457/s—4.46%. Sterke gcudaanwas bij de Ned. Bank. Met f 16 millioen vermeerderd. Een aanzienlijke toeneming van den goudvoorraad, welke met f 16.4 millioen steeg, wordt getoond door den jongsten weekstaat van de Nederlandsche Bank per 16 dezer. Door deze vermeerdering, welke voornamelijk uit Frankrijk afkom stig is, stijgt de totale goud- en zilvervoor- raad tot f 716.3 millioen en de dekking door edelmetaal van de direct opeisch- bare verplichtingen tot 80.2 pet. tegen de vorige week 79.7 pet. Terneuzen. Dinsdagavond hield de Ver- eeniging voor Chr. Onderwijs alhier 'haar jaarvergadering onder leiding van dhr M. v. d. Gouwe. De door den secretaris en den penningmeester uitgebrachte ver slagen getuigden van den bloei der ver- eeniging. De bestuursleden M. v. d. Gou we, D. H. Littooy, J. L. Muller en D. E. Wolfert, werden herkozen. Herberekening pensioenen. D'E'N HAAG. De commissie voor geor ganiseerd overleg van het voorbereidend hooger en middelbaar onderwijs heeft be raadslaagd over het ontwerp van wet tot herberekening van pensioenen voor bur gerlijke en militaire ambtenaren. De ver tegenwoordigde organisaties waren van oordeel, dat de pensioenen zoo lang mo gelijk onaantastbaar dienen te blijven en dat het tijdstip van een regularisatie der pensioenen nog niet is aangebroken. Mocht niettemin het ontwerp tot wet worden verheven, dan dienen de lagere invaliditeitspensioenen gesolveerd te wor den. Van het Hof. DEN HAAG. H. M. de Koningin heeft heden in gezelschap van Prinses Juliana en van de groothertogin van Oldenburg een bezoek gebracht aan het Kapitool-the- ater, waar een besloten voorstelling werd gegeven van de K XVIH-film. Opheffing Nat. Crisis-comité DEN HAAG. Het Bestuur van de Ned. vereen, voor armenzorg en weldadigheid heeft aan den Minister van Binnenland- sohe Zaken advies uitgebracht over de maatregelen in verband met de a.s. op heffing van het Nat. Crisis-comité te ne men. Wat betreft den steun in natura wordt geadviseerd deze voortaan weer ge heel aan de normale organen van kerke lijke, particuliere en burgerlijke armen zorg over te laten. Ten aanzien van den stellingfondsen voor den middenstand de aangewezen instellingen om dit deel van het werk over te nemen. Aanbevolen wordt de fondsen niet plaatselijk op te richten, maar op den grondslag van de districten der Kamers van Koophandel. Wat betreft de eenmalige ondersteu ning in geld kan een speciale voorziening vooralsnog niet worden gemist en zullen in alle plaatsen, waar de behoefte daar aan wordt gevoeld, worden opgericht „Comm. van samenwerking voor Bijz. nooden", die een band leggen tussehen de ondersteunende lichamen ter plaatse. Het wordt noodzakelijk geacht een „Nat. Fonds voor Bijz. Nooden" op te richten, waaruit de Comm. van Samenwerking zoonoodig eenige aanvullende steun zul len kunnen verkrijgen. Motor over den kop geslagen. DEN HAAG. In den afgeloopen nacht is in het villapark Marlo een motor m»l zijspan van de Haagsche politie over den kop geslagen. Dé beide agenten achter volgden een auto waarvan het achterlicht niet brandde. Een agent werd bewuste loos naar bet Gem, Ziekenhuis vervoerd waar hij eenige uren later is overleden. Zijn collega bekwam een onbeduidende verwonding. De moordaanslag op een N.S.B.'er. AMSTERDAM. Op 30 September van het vorige jaar pleegde de 46-jarige G. F. B. op het plein voor het Centraal Sta tion alhier een moordaanslag op den N.S.B.-colporteur D. S. G. Dassen. Dassen was vlak voor den hoofdingang van het station bezig met het verkoopen van „Volk en Vaderland", toen plotseling een man op hem afkwam, die zonder een woord te spreken door zijn jaszak heen drie revolverschoten op hem loste. D'e da der poogde te vluchten, maar de politie wist hem te arresteeren voor hij het plein verlaten had. De colporteur was door drie kogels ge- tioffen; edele deelen bleken niet te zijn geraakt: Na de operatie kon hij na be trekkelijk korten tijd bet Ziekenhuis ver laten. Uit het psychologisch onderzoek is ge bleken, dat verdachte verminderd toere keningsvatbaar is. Vandaag stond ihij voor de vierde ka mer van de Rechtbank terecht, verdacht van poging tot moord, subsidiair poging tot doodslag, subs, zware mishandeling. De Off. van Justitie eischte tegen B. we gens poging tot moord een gevangenis straf van 5 jaar, met ter beschikkingstel ling van de regeering. B. verklaarde spijt te hebben een „kleine man" geraakt te hebben. Hij 'had liever een „hoofdpersoon" g'ehad. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 19 Maart: Zwakke tot matige, Oostel. tot Zuidel. wind, licht tot half bewolkt, droog weer, temperatuur om het vriespunt 's nachts, overdag warmer. Stand van hedenmiddag 3 u. Stand van gistermiddag 3 u.: 771. Licht op voor fietsen: Donderdag 6 u. 29 min. GOES. Geboren: Virginia Johanna Ber- nardina, d. v. Marinus Burgs en Paulina Jacoba Nonnekes. Gehuwd: Otto Walter Winter, 26 j. jm. en Cornelia den Herder, 32 j. jd. MIDDELBURG. Ondertrouwd: A. I. Neu- fegliese, 23 j. en C. E. Riemens, 26 j.; C. Timmermans, 59 j. en K. Biber, 66 j.; J. J. Lampert, 29 j. en C. de Rijke, 22 j. Getrouwd: J. Wondergem, 27 j. en M. B. v. d. Weel, 23 j. Bevallen: C. H. Haas, geb. Borghstijn, d.; L. M. Liplijn geb. Hoornick, d.; J. A. M. Schmeding geb. van der Made, z.; L. M. den Engelsman geb. Tholenaar, z.; N. J. Rijkaard geb. Molhoek, d.; L. A. J. Wattel geb. Louwerse, z. Overleden: J. C. van Heijl, 81 j., wedn. A. C. Marijs; C. Molhoek, 86 j. wedn. J. Vinke. (M. C.) Over de maanden Januari en Februari. ZAAMSLAG. Huwelijks-aangiften20 Febr., Jacobus Johannes Dieleman, 29 j. jm. en Jacoba Scheele, 27 j. jd.; Pieter Cornelia Bakker, 22 j. jm. en Jacoba de Jonge, 17 j. jd. Gehuwd: 16 Jan., Jacobus de Feijter, 32 j. jm. en Janneke de Jonge, 29 j. wed.; 20 Febr., Gornelis Martinus van Luik (van Terneuzen), 27 j. jm. en Aaltje Missu, 25 j. jd.; Marinus Jozias de Jonge (van Ter neuzen), 19 j. jm. en Janna Hofman, 19 j. jd. Geboren: 8, Cornelis Jan, z. v. Frangois Hamelink en Janna Dieleman; 11 Jan., Wilhelmina Suzanna, d. v. Ghristiaan Pieter van den Ameele en Wilhelmina

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3