Die GRIEP-aanval wordt gestuit! akker's Abdijsiroop Staten-Generaai. Bedrijfstoestand en arbeidsmarkt. Uit de Provincie Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws leder'pak HONIG's VERMICELLI' hóhigcs bTuSbblokjê"GRATIS bedrijfsleven geen voortgang zou hebben gemaakt. De balans en winst- en verliesrekening over het jaar 1035 werd met alg. stem men goedgekeurd. EERSTE KAMER. DE BEGROOTING VAN ONDERWIJS GOEDGEKEURD. Minister Slotemaker de Bruine heeft gisteren zijn rede voort gezet, met er op te wijzen, dat bezuiniging op de onderwijsuitgaven gebiedend nood zakelijk is. Is het openbare onderwijs nationaal ingericht? Be heer Lokman zei, dat de nationale gezindheid der onderwijzers vast moet staan, waarover spreker het ge heel met hem eens is. De onderwijzer, die aanspoort tot onge hoorzaamheid aan de wetten des lands buiten de school behoort evenmin bij het onderwijs thuis als hij, die dit alleen in de school doet. In dezen zin zouden de desbetreffende artikelen der L. O. en der M. O. wet moeten worden veranderd, als er een wetswijziging aan de orde is. De onderwijzers zouden voor onderwijs in Bijbelkennis op de openbare school geestelijk voorbereid moeten zijn, niet al leen intellectueel. De materie is delicaat, ja heilig. Toen spreker leeraar was aan de Kweekschool te Middelburg, bekogel den de jongelui hem eens met de vraag, wat de remonstrants en de contra-remon- strante twisten waren, omdat de geschie- denisleeraar hun dat niet had willen zeg gen, aangezien het iets te maken had met godsdienst (gelach). Waar oudera en onderwijzers het wenschen, acht spr. het zeer gelukkig, wanneer Bijbelkennis op de school wordt onderwezen, en hij zal dit steunen. De heer De Marchant et d'Ansembourg herinnere zich als oud-burgemeester, dat de kwestie van De Beul t'huisbehoort bij den Minister van Binnenlandsche Zaken. Ordnung muss sein (Vroolijkheid). De heer De Marchant betoogde, dat de godsdienstloosheid groeit en beriep zich op de statistiek van 1930, waaruit bleek, dat het aantal kerkloozen groeit. Maar uit dit laatste volgt volstrekt niet, dat de invloed van den godsdienst afneemt. „De Rijkseenheid" schreef onlangs, dat de macht van het geloof in deze dagen weer toeneemt. De onkerkelijkheid kan moeilijk aan de school worden geweten. 64 pet. der kin deren krijgen confessioneel onderwijs. Spr. komt op tegen wat de heer d'Ansem bourg zeide, n.l. dat wij vroeger een chris- telijken staat hadden, maar nu een demo liberalen staat hebben. Het was niet noo- dig in ons volk een N. S ,B. te bouwen om eindelijk te bereiken, dat de beginselen der revolutie van 1789 zouden worden be streden. Dat heeft een heele reeks voor treffelijke mannen gedaan, van Bilderdijk en Da Gosta tot Dr Bos. Als de N. S. B. zal beslissen, wat goed en wat slecht is, zal een toestand ontstaan niet beter dan de tyrannie der liberalen van 1850, welke nu geen enkele liberaal meer verdedigt. De heer d'Ansembourg verweet spr. on kunde op het gebied der verhouding tus schen kerk en staat, maar spr. heeft met betrekking hiertoe een staat van dienst achter den rug. De nationaal-socialistische beweging in de wereld is voortgekomen uit een een- heidshonger, nadat men verscheurd is •door het atomisme. Er moet een Führer komen, die allen samenvoegt tot een staat. Komen kerk en godsdienst daarmee in conflict, dan moeten kerk en godsdienst buigen. Spr. zal zijn uiterste best doen om gezag en vrijheid te bewaren en ertegen blijven opkomen, dat vrijheid zou worden ge transponeerd in geduld worden, gezag in dictatuur. D'e begrooting werd daarna goedge keurd. Tegen, de N. S. B.ers. Ingezonden Mededeeling. In 1935 bleef de toestand nog vrij ongunstig. Blijkens mededeeling van het Centraal Bureau voor de Stat. treedt uit de resul taten van het onderzoek naar den alge- meenen bedrijfstoestand en den stand der arbeidsmarkt in 1935 duidelijk naar voren, dat, al vielen er, vooral in de 2e helft van het jaar, enkele symptomen van ge deeltelijke en meerendeels zwakke ver betering waar te nemen de omstandig heden over het algemeen toch weinig of niet bevorderlijk waren om het nu reeds geruimen tijd geteisterde bedrijfsleven tot opbloei te doen komen. Vergelijkt men de bedrijvigheid in dit en het vorige jaar dan is er voor een aantal fabrieken weliswaar geen achter uitgang, maar evenmin vooruitgang te constateeren. In toenemende mate hoort men ern stige klachten over het uitblijven van een snellere en meer afdoende verlaging van het kostenniveau (waarbij dan meermalen o.a. de nadruk werd ge legd op het nog steeds te hoog blijven van allerlei op de bedrijven drukkende vaste lasten). Hiermede wil evenwel niet gezegd zijn, dat de aanpassing van het De rationalisatie en de me chanisatie is uiteraard mede oor zaak van het zorgwekkende overschot van werkkrachten. Naar aanleiding van de cijfers, aan gevende het aantal werkloosheldsdagen in procenten, valt op te merken, dat deze een nog somberder beeld geven dan in het vorige jaar. Voor alle industriegroe- pen bijeengenomen lagen n.l. de cijfers voor elke maand boven die van 1934 en het jaargemiddelde is dan ook gestegen van 30.1 tot 34.3. Op te merken valt, dat de scheeps bouw in 1935 verschillende niet onbe langrijke (w.o. eenige buitenlandsche) or ders wist te verwerven, welke een drei genden nagenoeg algemeenen stilstand hielpen voorkomen, maar de voldoening hierover wordt sterk getemperd door de veel te wenschen overlatende prijzen, terwijl ook in het oog is te houden, dat de aanneming van een deel dezer orders slechts mogelijk is geweest door steun van overheidswege. Gaf bij de machinefabricage de stand der bedrijvigheid niet steeds en voor alle ondernemingen evenzeer reden tot klagen, toch bleef over het ge heel slapte aldoor meer regel dan uit zondering. Ofschoon wat de constructie werkplaatsen betreft orders voor den bruggenbouw in verschillende onder nemingen aan vrij wat handen werk heb ben gegeven, toch vertoonde deze bedrijfs tak, als geheel genomen, in 1935 steeds duidelijke teekenen van een tekort aan orders. Zorgelijk was de toestand over het ge heel in de katoenindustrie al waren er ten slotte teekenen van verbetering, deels ook bij 1934 vergeleken. In de laatste maanden ontstond in verschillende spin nerijen en weverijen min of meer op leving van de vraag ten gevolge waar van een grooter deel der capaciteit kon worden benut. Hoewel de werkgelegenheid in de c o n- fectiefabrieken gedurende een deel van het jaar in doorsnee beter was dan in 1934, werkte toch steeds een aan tal fabrieken, zoowel van heeren- als dameskleeding, korten of langeren tijd met min of meer ingekrompen bedrijf. Voor de typografische vakken bracht 1935 zich toespitsende moeilijk heden. Onder invloed van den werkhon- ger heeft de onderlinge concurrentie steeds scherpere vormen aangenomen. De vermindering van de activiteit in het bouwbedrijf vergeleken bij 1934, welke temeer een ongunstige factor is wegens den terugslag, welken verschei dene wet deze branche nauw samenhan gende fabrieken er van ondervinden, treedt o.a. naar voren zoowel uit het aantal woningen waarvan de bouw in dit jaar begon, als het aantal woningen op het eind van elke maand in uitvoering, dat geregeld kleiner was dan verleden jaar. AANVARING OP DE WESTER- SCHELDE. In den afgeloopen nacht heeft op de Wester-Schelde ter hoogte van Hoede- kenskerke een aanvaring plaats ge had tusschen de Duitsche passagiersboot Penland, welke op weg was naar Ant werpen en het stoomschip City of Lon den, een vrachtboot van een weekdienst van Brussel op Londen, dat zeewaarts voer. De City of Londen kreeg een groot gat aan de achterzijde van het schip en om zinken te voorkomen heeft men het op den wal gezet. De Penland is, nadat men zich ervan had overtuigd, dat geen gevaar voor de bemanning van de City of Londen be stond, naar Antwerpen doorgevaren. De City of Londen is in de vroege morgenuren met behulp van 2 sleepboo- ten van Gerling uit Antwerpen, eveneens naar Antwerpen opgevaren. Mist is waarschijnlijk de oorzaak van de aanvaring. Middelburg. Eervol ontslag. Krachtens het reglement op de voor- loopige pensionneering van onderwijzers, die den leeftijd van 60 jaren hebben be reikt, opgenomen in de wet van 22 Febr. j.l., tot verlaging van de openbare uit gaven voor het onderwijs stellen B. en W. den raad voor om aan mej. M. J. A. C. de Cleijn Brem, onderwijzeres aan school G, eervol ontslag te verleenen met ingang van 1 Juli a.s. Bij de vervulling der vacature zal er naar worden gestreefd om nog een ver dere bezuiniging te verkrijgen op de kos ten van het vakonderwijs. Een tentoonstelling. Zooals bekend is te achten, geeft een on zer oud-stadgenooten, dhr Leijnse, zich reeds gedurende 16 jaar aan het Zen dingswerk te Peking. Sedert enkele jareti wordt hij in zijn arbeid bijgestaan door zijn zuster, Mej. M. F. Leijnse. Deze ver toeft thans in onze gemeente en maakt van deze gelegenheid gebruik de kas van den Zendingspost te Peking te versterken. Zij exposeert morgen (Donderdag) een mooie collectie handwerken in „De Witte Zwaan" op de Rouaansche kade. Wij wekken gaarne tot een druk bezoek op. Maandag werd alhier de jaarlijksche algemeene vergadering van Aandeelhou ders van de Naaml. Vennootschap Slij- tersmelkinrichting en Stoomzuivelfabriek „Samenwerking" gehouden. De periodiek aftredende commissaris sen de heeren M. Sanderse en G. Da niels e werden herkozen. Tevens werd als zevende oommissaria gekozen de heer D. Janse, Borsselen. De N. S. B. De heer J. K. Mesu schrijft aan de Middelb. Grt.: Er is te Boxssele nooit een afdeeling of groep van de N.S.B. opgericht. Dit heeft de groepsleider van Wolfaartsdijk op de openbare vergadering te Borssele dan ook niet gezegd. Op een vraag van een der aanwezigen heeft hij geantwoord, dat de 9 personen te Borssele, die zich het vorige jaar voor het voorloopig lid maatschap der N.S.B. hadden aange meld, zich hadden teruggetrokken, nadat een N.S.B.-lid buiten medeweten van de •groep te Wolfaartsdijk met deze voor- loopige leden een bijeenkomst had belegd, en daarop dingen bad verteld, waar mede deze personen zich niet konden vereenigen. Wegens dit feit is dit N.S.B.-lid dan ook geroyeerd. Biezelinge. Het streekverband der A.R.J.A.-clubs in Zuid-Beveland kwam onder voorzitterschap van Ds A. M. Franssen in de Chr. Geref. Kerk alhier bijeen. Van alle deelen van het eiland waren de clubs vertegenwoordigd. De voorzitter sprak een opwekkend woord, aanvurend tot den strijd voor en een leven uit en naar het beginsel. De w.n. secretaris, de heer W. Bo- gaards, deelde mee, dat het bestuur van de Centrale A.R. Kiesvereenigingen nog geen besluit nam tot het verleenen van subsidie aan de A.R.J.A.-clubs. De Chr. Geref. Kerk werd voor de te houden vergaderingen gratis afgestaan. Zelfs geen vergoeding moet worden be taald voor vuur en licht, waarvoor de Arja zeer dankbaar is. Het financieel verslag volgde door den heer K. Verheule uit Ierseke. Het kas saldo bedraagt f 12. De heer C. Haverhoek uit Krabhendijke sprak over „Waarom A.R." Spr. bepaal de zijn gehoor bij de stichting en ge schiedenis der A.R.-partij, schetste den arbeid van mannen als Groen en Kuy- per en omschreef de verhouding van Kerk en Staat en Maatschappij. Een vruchtbare bespreking volgde. Kruiningen. Dinsdagavond vierde het Meisjesclubje haar jaarfeest onder lei ding van mej. Stok, die een bijbelbespre king hield, waarna een varieerend pro gramma door de leden flink werd afge werkt. In de pauze werd een verloting gehouden, waarvan de opbrengst voor de zending bestemd was. Vrouwepolder. Maandagavond verga derde alhier de A.R. Kiesvereen. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren P. Duvekot en N. Mesu. Vervolgens werd een referaat gehouden door Ds Tunder- man over de politieke situatie, waarin bij de nadruk legde op de tegenstelling, die er bestaat tusschen beginsel en be- langenpolitiek. Koudekerks. Loop der bevolking. Ge vestigd: F. P. G. Bollen, D 29 f, van Vlissingen; W. Huijsse, B 70, van Mid delburg; wed. D. L. La Lau-de Groot, E 141, van Middelburg; wed. J. de Groot- Moens, E 141, van Middelburg; mej. J. C. de Haas, D 52, van Oss; A. H. de Jong, E 1991, van Rotterdam; A. van Beers, E 3391 van Middelburg. VertrokkenE. Brand, E 133, naar Nieuw- en St. Joosland; Mej. B. Koppe- jan, B 18, naar Semarang; N. M. Hoen- camp, E 176a, naar Oost- en West-Sou burg; mej. E. Janse, B 198, naar Medem- blik; J. de Visser, D 198, naar Grijps- kerke; K. Schoe, E 97, naar Oost- en West-Souburg. (V. Ct.) Meliskerke. Maandagavond vergaderde de Burgerwacht onder voorzitterschap van den heer P. de Korte. Het doel dezer vergadering was om zoo mogelijk een afdeeling voor den Luchtbeschermings dienst op te richten. Dhr M. A. de Pree, die door den burgemeester was aange steld als Hoofd van dezen dienst, zette breedvoerig uiteen welke gevaren de luchtaanvallen kunnen veroorzaken en hoe er naar moet worden gestreefd om die tegen te gaan. Er gaven zich 30 leden van de Burgerwacht op als lid van den luchtbeschermingsdienst. Oostkapelle. Dinsdagavond werd alhier een vergadering gehouden in café Goe man met de mannelijke ingezetenen der gemeente, teneinde te bespreken de ont vangst van den nieuwbenoemden Burge meester, dhr K. Fabius. Tot leden van het comité tot regeling vgjn de ontvangst werden gekozen de heeren: L. J. J. Geldof, P. Cornelisse, A. de Visser Wz., C. Wondergem, C. v. d. Harst, J. B. Goeman, D. F. P. Hoegen van Hoogelande, J, de Voogt Pz., H. M. van Cruiningen. De installatie van den nieuwen burge meester zal plaats hebben op Woensdag 8 April a.s. Schoondijke. Maandag vergaderde de A. R. J. A. Ingeleid werd door dhr A. van Baal het onderwerp „verzekerings wetgeving". In de vergadering van Maan dag 20 April hoopt dhr A. van de Ree „Het plan van den arbeid" in te leiden. (Belangeloos bericht.). Goes. Vernielzucht. Door onbeken den zijn een aantal boompjes vernield aan den 's-Heer Hendrikskinderendijk. De politie stelt een onderzoek in. Ned. Herv. Kerk, Bedankt voor Kampen (Ver. v. Vrijz. Herv.), J. Eikema te Schagen. Synodalia der Ned. Herv. Kerk. Men schrijft aan de „Rotterdam mer": Op de classicaie vergaderingen der Ned. Herv. Kerk zal dit jaar vanwege de Synode weinig te behandelen zijn. Er zijn slechts drie reglementswijzi gingen voorgesteld 1. Schrapping van art. 57 en wijziging van art. 66 van 't Reglement op de vaca tures; 2. Wijzigingen in tabel A voor de schriftelijke kerkvisitatie; 3. Wijziging van art. 17 van 't regle ment op de kas tot aanvulling van het rijksemeri taatspensioen. Generale Synode Geref. Kerken. De Generale Synode der Geref. Kerken, welke om de drie jaar vergadert en dit jaar te Amsterdam hoopt samen te komen, is door de roepende kerk van Amsterdam bijeengeroepen op Dinsdag 2 5 A\ug, a. fe. Stukken voor de Sy node zijn te richten aan Kerkelijk Bureau, Keizersgracht 566 te Amsterdam. Aan den vooravond wordt de gebrui kelijke bidstond gehouden, waarin zal voorgaan de praeses der vorige Synode, Dr K. Dijk van 's-Gravenhage. Krabbendijke. Bij de gisteravond ge houden stemming in de Ned. Herv. Kerk voor diaken in de vacature wijlen M. de Jonge is gekozen dhr P. Engelse. Goes. De jubileerende Goesche Ambacht|ssichool. Vandaag viert de Goesche Ambachtsschool haar 60-jarig bestaan. Ongetwijfeld zal er bij velen, die aan deze school zijn opgeleid, een dank bare stemming worden aangetroffen, waar zij onwillekeurig op een dag als vandaag denken aan het vele, dat zij voor hun maatschappelijk bestaan aan deze school hebben te danken. Voor Goes en geheel Zuid-Beveland heeft deze school dan ook een groote beteekenis. In 1875 is de vereeniging „De Am bachtsschool" opgericht. Eerste voorzit ter, secretaris en penningmeester waren resp. de heeren Dr van Campen, J. Ocht- man en D. de Koning, verdere bestuurs leden de heeren A. de Beste, W. v. d. Weert, P. Buitendijk en W. de Beste. De school (de eerste in Zeeland), werd in 1876 begonnen met vier leerlingen in het timmeren en één leeraar (den heer Hoogesteger) in een gehuurd achter- Ingezonden Mededeeling. kamertje achter een leegstaand pakhuis aan den Molendijk. Na een half jaar kon, dank zij den steun van het Nut, een beter lokaal in de Stoofstraat worden gehuurd. In 1879 werd reeds de eerste steen gelegd voor een eigen gebouw. Het aantal leerlingen groeide geleide lijk en bedroeg in 1882 reeds 20. In 1885 werd ook in smeden les gegeven. In 1886 werd de heer Ochtman voorzitter. In de eerste jaren werden flinke school dagen gemaakt: van 6 u v.m. tot 7 uur namiddag! In 1892 werd rijkssubsidie aange vraagd. Deze werd toegestaan, maar als eisch werd gesteld, dat er een directeur zou worden benoemd. De heer Van der Wart werd als zoodanig aangesteld. Steeds hadden in de nu volgende jaren uitbreidingen plaats. Nieuwe vakken wer den ingevoerd, die we niet alle afzonder lijk kunnen vermelden. Na de grootsche' viering van het zil veren jubileum in 1901 groeide het aan tal leerlingen wederom sterk. Telkens stond men hier of daar voor een tekort aan ruimte. De oorlogsjaren bezorgden de school groote financiëele moeilijk heden. Het reservefonds raakte zelfs uit geput. Een schitterend plan voor nieuwbouw omvattend zoowel Ambachtsschool als Vakschool voor Meisjes, lag kant en klaar, maar kwam niet tot uitvoering, gezien de enorme stijging van de mate- riaalprijzen. Het Bestuur durfde de ver antwoordelijkheid niet aan, met het ge volg, dat het gouden jubileum in 1926 nog in een te klein schoolgebouw moest worden gevierd. De voorzichtigheid van het schoolbestuur werd door het Rijk blijkbaar later weinig gewaardeerd. Hoewel de salarissen op last van de regeering sterk moesten worden opge voerd moest eerst met liquidatie ge dreigd worden eer het Rijk zijn bijdrage tot 70 opvoerde. De moeilijkheden waren echter pas opgelost, toen het Rijk de omliggende gemeenten verplicht- t e tot een bijdrage. Vrijwillig gaven ze een schijntje of heelemaal niets. Een groote gebeurtenis was de inge bruikneming van het verbouwde en sterk vergroote schoolgebouw in 1931. Het ide aal was eindelijk bereikt. Zooals reeds gemeld, was de heer Van der Wart de eerste directeur. Deze werd in 1920 opgevolgd door den heer Engels en deze in 1930 door den heer Buthfer. Duizenden hebben reeds vroeger de ver rassende werking van Akker's Abdijsiroop bij griep-aanvallen ondervonden. Door haar hoesl-siillende werking, haar ziektekiem- doodende eigenschappen, haar gunstigen invloed op de borst, keel en ademhalings organen is de bekende, vanouds geprezen het beproefde hoest-geneesmiddell Verhóógde werking, door eenige nieuwe toevoegingen. Verlaagde prijzen: f 0.75, t 1.25, f 2- per flacon. De heer Buthfer mag door uitbreiding van het aantal vakken en leerlingen een periode van grooten bloei meemaken: de cursus 193536 begon met 207 leerlingen, terwijl de Avondschool door bijna 100 leerlingen wordt bezocht. Helaas is er nu een groote kink in den kabel gekomen. De drie-jarige cursus moet helaas een tweejarige worden. Een poging om voor deze school, gezien haar karakter, daarvan ontheffing te verkrij gen, had geen resultaat. De rechte feest stemming is er dus niet. Daarom vol staat het Bestuur vanmiddag ook met een receptie ter gelegenheid van de open bare les. Toch zal, naar wij vertrouwen, de dank baarheid bij velen niet ontbreken. En we zijn er zeker van, dat Bestuur en personeel ook voor de toekomst het beste van de school zullen maken, wat er in de gegeven omstandigheden van te ma ken is. V Voor de openbare les was een groote belangstelling. Ook van de gelegenheid om Iet bestuur te feliciteeren werd druk ge bruik gemaakt zoowel door particulieren als door vertegenwoordigers van besturen en corporaties. Van de ingekomen schriftelijke .geluk- wenschen noemen wij die van den oud- burgemeester van Goes, den heer Haje- nius, die bovendien f25 schonk voor bet bekende Ochtmanfonds. Geslaagd voor Machinisten-examen theoretisch gedeelte van diploma B de heer M. Kievit te Tholen; voor het prak tisch gedeelte van diploma B de beer P. L. Steendam te Vlissingen. Geslaagd voor examen apothekens- assitent mej. A. de Rooy, Middelburg. Een schijn-huwelijk. Een Duitsch meisje, wonende te Amsterdam, kreeg eenigen tijd geleden kennis aan een jongen man. Zij kwamen al spoedig over een te zullen trouwen en trokken daar voor naar Duitschland waar in Beieren het huwelijk kerkelijk werd voltrokken. Beiden leefden van het spaargeld van het Duitsche meisje. Dezer dagen is zij te Amsterdam teruggekeerd. Er kwam aan het licht, dat de man al getrouwd was en dat de huwelijksvoltrekking in Duitschland er een van schijn was ge weest. Het was den man alleen te doen ge weest goeden sier te maken van het geld i van het Duitsche meisje, j De man is thans in hechtenis op het bureau Leidscheplein te Amsterdam we gens oplichting. Aan deze zaak zit nog de vraag vast hoe heeft deze jonge man den Duitschen geestelijke kunnen bewegen het huwelijk kerkelijk in te zegenen. Daarvoor heeft hij papieren noodig gehad, waaruit moest blijken, dat het huwelijk reeds voor den burgerlijken stand moest zijn voltrokken, ofschoon daar nooit sprake van is ge weest. Men heeft het vermoeden, dat hij een trouwboekje heeft vervalscht en den Duitschen geestelijke heeft overtuigd, dat het huwelijk reeds burgerlijk was vol trokken. Het Duitsche meisje verkeerde na de kerkelijke huwelijksvoltrekking in de meening, dat zij wettig getrouwd was. Een teeken des tijds. In du „Arnhemsche Courant" van Zaterdag j.l. komt een advertentie voor van een bouwbedrijf, waarin huizen worden aan geboden met gas-, scherf- en invalvrije kelders, geconstrueerd op aanwijzing van de militaire gasschool te Utrecht. Dood gevallen. De 57-jarige melkhandelaar R. D., die eenige werk zaamheden verrichtte op den zolder van het kaaspakhuis van zijn zoon te Woer den, is daar door een geopend zolderluik gevallen. Met een wervelfractuur is hij in het ziekenhuis opgenomen, waar hij eeni ge uren later is overleden. Commiezenlist. Twee ambtenaren, wier gebied van waakzaam heid ligt op het grondgebied van Alphen en Riel, hadden er dezer dagen de lucht van gekregen, dat een groote groep smok kelaars voornemens was een flinke buit uit België over de grens te brengen. Om hun slag te kunnen slaan, staken zij zich eveneens in het gore plunje, dat hun te genstanders plegen te dragen en verbor gen zich zoo in een schuurke op Belgisch grondgebied, waarlangs de bende moest heentrekken. Toen de groep weibeladen arriveerde, wierpen ze eveneens elk een zak op den nek en na de „verkenners"

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2