Kunst en Wetenschap Gemengd Nieuws Rechtszaken Land- en Tuinbouw Politieberichten. WEEK-ABONNEMENTEN Laatste Berichten. Finantiëele Berichten Burgerlijke Stand Marktberichten Telegrammen. organisaties hebben, nadat beide partij en zich in eigen kring over het compro mis hadden beraden, na langdurige be sprekingen tenslotte met deze verlaging genoegen genomen en toegezegd, het uit eindelijk resultaat der moeilijke onder handelingen in de betreffende bondsin- stanties te zullen verdedigen. Hunner zijds zullen de besturen der patroons organisaties hetzelfde doen. Nog geen 3 Cent per dag kost een abonnement op „De Zeeuw" Abonnementsprijs p. kwartaal f 2.50 Weekabonnementenf 0.20 Eén is géén Emeritaat. Het Prov, Kerkbe- l tuur van Overijssel der Ned, Herv. Kerk ririftsnde aan Ds R. de Boer, te Deventer, in opti- G. I 'J diens verzoek eervol emeritaat tegen i -j \/[gi a.s. - Het Prov. Kerkbestuur van Gronin- heeft op grond van 65-jarigen leef- Itiid met ingang van 1 Mei 1936, eervol emeritaat verleend aan Ds M. Tinga, te Baflo. Vrijzinnigen in de Ned. H e r v. Kerk. De Commissie van Con tact met de Ned' Herv- Kerk' gevormd I 'it leden van de Vereeniging van Vrijz. Herv te Middelburg, richtte zich tot den Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente [met het verzoek o>m aan Dfe A. Landstra, [voorganger der Vereeniging, de gelegen- [heid te willen verschaffen, om, na aan- emjng door den Kerkeraad, eenige zjjiier catechisanten te bevestigen tot lid maten der Ned. Herv. Kerk in één der kerkgebouwen der gemeente en wel op leen der Zondagen in de maanden Maart i 0f April. He Kerkeraad heeft op dit verzoek af wijzend beschikt en meegedeeld, dat hij geen termen aanwezig acht op het een- Imaal genomen besluit terug te komen. Wi8 Iets wil verkoopen adverteert. Dat is logisch. De Matthaus-passion van Bach. In de bekende Libellen-serie van Bosch Keuning te Baarn, verscheen „De Mat thaus-passion van Bach" met inleiding en muzikale toelichting door O. de Moor. Juist op tijd is dit boekje verschenen. In meerdere plaatsen wordt weer de Mal- thaus-passion uitgevoerd. Dit werk stelt [zware eischen niet alleen aan de uitvoe- renden, maar ook aan de hoorders, die de [vele mooie momenten die er in schuilen niet altijd ontdekken en in zich opnemen I Dit is voor de Moor aanleiding geweest l een boekje samen te stellen waarin hij! de verschillende cnderdeelen van deze mach- ttige Passion op den voet volgt en waar t noodig belicht, om zoodoende de rijke [schoonheid en symboliek die Bach bi; [Gods genade in deze schepping heeft mo- j gen leggen, er uit te puren en aan ande- Iren mee te deelen. t In de inleiding wordt eerst iets om trent Johann Sebastiaan Bach zelf mee- Igedeeld. Vervolgens wordt gehandeld lover het ontstaan en de bouw van de Passion, en daarna dit werk zelf behan- I deld. De bedoeling die bijl deze uitgave voor zat was niet Bach te populariseeren, maar wel om dit verheven muzikale mo nument dichter bijl den luisteraar te bren- gen in de hoop, dat „de belangstelling on der ons moge verdiepen voor Bachs ge wijde kunst, die toch één der allerhoogste openbaringen van een in waarheid Christelijke kunst genoemd mag worden." r Bach's bedoelen met de Matthaus-pas sion was, Ohristus te prediken door het gezongen woord. Mogen daartoe de te houden uitvoeringen en ook deze verhel derende toelichting meewerken. Kindje gestikt. Het 2-jarig dochtertje van den heer A. te Tilburg kreeg Zondagmiddag, toen het bezig was met soep te eten, een stukje vleesch in het luchtpijpje. Voordat geneeskundige hulp was komen opdagen was de kleine al gestikt. Deviezensmokkelarij. In den D-trein KeulenEmmerich hebben Duitsche douanebeambten op aanwijzing van een werkvrouw een deviezensmokke larij ontdekt. De vrouw vond achter een waschbakje op de W.C. een pakje, dat bij onderzoek 970 Mark en een bedrag aan Hollandsch geld bleek te bevatten. Zij stelde den in den trein dienstdoen- den douanebeambte van haar vondst in kennis. Deze ontdeed hierop het pakje van zijn inhoud en legde er een soort gelijk pakje voor in de plaats, terwijl hij zich zoodanig in den trein opstelde, dat hij de W.C. in de gaten kon houden. Nabij Emmerich maakte een reiziger van de W.C. gebruik. Toen deze daar vrij lang vertoefde verkeerde de douane-be- ambte in de meening met den smokke laar te doen te hebben. Zoodra hij de W.C. verliet, stelde de beambte een onder zoek in, waarbij bleek, dat iemand aan het pakje was geweest, doch dit wederom op dezelfde plaats had neergelegd. De reiziger, een zekere W. werd hierop aan gehouden en aan een streng verhoor onderworpen. De man verklaarde op weg te zijn naar Deventer om daar te onder- handelen over de overname van een zaak, j doch ontkende pertinent iets met de smokkelarij uitstaande te hebben en zelfs net pakje niet eens te hebben opgemerkt. (lWel beweerde hij, dat kort te voren een andere reiziger gebruik van het closet ad gemaakt. Deze reiziger, die zonder dat de douane-beambte zulks heeft be- arkt, inderdaad een bezoek aan de W.C. trpiünt X 'lkebben gebracht, bleek in den trph im meer aanwezig te zijn. Wegens o rek aan bewijs is de aangehoudene n °P vrije voeten gesteld. (Tel.) Band ar'beider gedood, een j .er zwaar gewond. Gistermid- °P =het terrein van de Bataafsche I i.eu™- Mij. te Pernis een ernstig on- vallen X?eurd' waarkÜ een doode is 'ge- rein arbeiders van de N.V. Swarttouws Constructiewerken, te Schiedam bezig een twintig meter lange ijzeren spant, wegend 1000 kilo, met hulp van bokken op te hijschen. Door nog niet opgehelderde oor zaak is de spant omlaag gestort. De voor man Aalsma, wonend te Schiedam en de arbeider v. Tol, wonend te Rotterdam, werden door het stuk ijzer getroffen. Aalsma was op slag gedood, van Tol brak een knieschijf en kreeg een hoofd wonde. Hij is in het ziekenhuis opgeno men. De fraude te Alphen aan den Rijn. De te Alphen a. d. Rijn we gens gepleegde fraude gearresteerde post ambtenaar C. F. v. d. V., heeft een vol ledige 'bekentenis afgelegd. Gebleken is, dat de verduisteringen gepleegd zijn over een tijdvak van ongeveer anderhalf jaar. De verduisterde som bedraagt, zooals ge meld, ongeveer f 1500. Het tekort zal worden aangezuiverd. De ambtenaar is in zijn functie geschorst en na verhoor op vrije voeten gesteld. Jongeman beroofd. Za terdagavond vervoegde zich aan het po litiebureau te Nijmegen een jongeman, die zeer ontdaan was en verklaarde, dat hijt in het bosch op den Sophiaweg even tevoren was overvallen en van zijn geld, een bedrag van f 18, was beroofd. De jon geman bad een flinke buil op het achter hoofd en was half versuft. Toen de recherche ter plaatse ver scheen, vertelde hij, dat hij op den So phiaweg even van zijn rijwiel was gestapt. Direct daarop- kreeg hij' een hevigen slag op het hoofd, waarop hij meende te be merken, dat iemand zijn zakken door zocht. Toen hijl van de verdooving was hersteld, bemerkte hij', dat een bedrag van f 18, dat hij voor een verzekeringsinspec teur had geïnd, was verdwenen. Van zaju aanvaller had hij niets bemerkt. Het eerste kievitsei. Gisteren is door P. Kraakman te Zuid- Seharwoude het eerste kievitsei gevon den. -Noodlanding op 2000 M. hoogte. Een verkeerstoestel Weenen Rome is gisteren gedwongen geweest, tijl- dens een hevigen sneeuwstorm een nood landing te maken in het gebied van de 2000 meter hooge Sau-Alpe. Het vliegtuig werd zwaar beschadigd. Een passagier van Italiaansche nationa liteit werd gewond. Aangezien de draadlooze installatie van het toestel intact was gebleven, kon het vliegvel-d in Klagenfurth op de hoogte worden gebracht. Beproefde berggidsen en ski-loopers waren dan ook spoedig on derweg naar de plaats van het ongeluk. Buitengewoon zware sneeuwval en mist maken het reddingswerk echter zeer moeilijk. B 0' e r d e r ij'-b rand. Vannacht is brand ontstaan in de boerderij! van E. Jansen aan de grens der gemeente Nij megen. De boerderij1 brandde geheel uit. Bijl het redden van het vee liep de heer Jansen brandwonden aan het gelaat op. gewond. 011 een ander arbeider zwaar is Omstreeks 'half vier waren, op het ter Vroege aardbeien. Aan de Coöp. Fruit- enGroenten- veiling Poeldijk werden gisteren de eerste aardbeien aangevoerd door den kweeker A. van Wingerden. Deze primeurs wer den gekocht door den heer J. H. Kok te Haarlem. Middelburg. Gevonden voorwerpen. Da- mesport. met inhoud, Wed. Goedhart, Vlasmarkt K 12; Meisjeswant, Verschel ling, Meidoornlaan S 156; Bril, J. de Nooijer, Heerenstraat H 129; handbe schermer, Geuze, Bogardstraat D 35; Hondenpenning, F. de Wijze, 't Zand D 212; Padvindersport. met inh., J. Liplijn, Abdij A 50; Bos sleutels, A. Pleijte, N. en St. Joosland; Hondenzweep, J. v. d. Berge, Spuistraat F 120; Handbescher mer, Hamelink, Bur. 'van Politie; Huls zaklantaarn, Verhage, N. Oosterschestr. N 89; Kinder handschoen, Stam, L. Gist- straat F 162; Schroefsleutel, M. Mannie, Oude Vliss.weg V 27; Jongensjas, van Duijn. Nederstraat O 186; Doos pillen, J. de -Graaf, Zach. Jansenstraat W 187; Directoir (rose), E. Schoonacker, Molen water E 48; p. Handschoenen, G. N. Mes, Koepoortstraat N 27; p. Glacé Hand schoenen, G. Volkers, Noordweg B 165; Notablok, Hamelink, Bur. van Politie; Mes in schede, Verhage, Noordstraat G 26; Broodmes, P. de Nooijer, Jasmijnstr. W 143; Radiateursdop (auto), Vogel, Kuiperspoort G 85; Port. met inhoud, Bliek, Jacob Gatsstraat S 103; p. heeren handschoenen, P. Barbier, Logement Co- zijn; Boerenknoop, J. Bimmel, Seisweg R 131; Kindertaschje, Holthuizen, bij Hospitaal; Ring -(doublé), Kappon, Span jaardstraat F 80; Snelbinder, A. Heijstek, Bur. van Politie; p. pantoffels, A. Vinke, Heerenstraat H 152; Kinderhandschoen, v. Waasberge, Beenh.singel K 72a; Sleu teltje, de Fouw, Lazerijstraat 0 134; Da- meshandschoen, Leijnse, Oude Vliss.weg E 24; Damesport. met inh., Isendoorn, Zuidsingel E 34; Geldstukje, J. Tolle naar, Leliestraat S 149 F; Regenjas, J. Wisse, N. Oosterschestraat N 87; Zak anthracietkolen, Mulder, Stadschuur; Re kenboekje, Ghristiaanse, Brigdamme B 150; Huissleutel, Leijnse, Gravenstraat I 256; Portmonnaie, Allewijnse, KL Werf- straat T 34; Broche, Moerdijk, Leliestr. S 150; -dop van Vulpen, Peeinan, Verwe- rijstraat N 134, Politierechter te Middelburg. Zitting van Dinsdag 17 Maart 1936. De volgende personen waren gedag vaard K. M., 25 jaar, koopman en A. M., 22 jaar, koopman, beiden te Schore, wegens bet niet voldoen aan de vordering van den wachtmeester der Marechaussee Blokland te Ierseke, om met hun rijwie len halt te houden. Eisch ieder f25 b. of 10 d. h., uitspraak ieder f20 b. of 10 d. h. D. B., 24 jaar, werkman te Ouwerkerk, wegens het doodslaan van een fret, toe- behoorende aan J. Knuist. Eisch en uit spraak f 10 b. of 5 d. h. J. T., 41 jaar, wegens diefstal van eenige boomstammen, toebehoorende aan W. F. P. van Zalm te Haamstede. Eisch en uitspraak f 15 b. of 10 d. h. J. F., 23 jaar, vrachtrijder en Js. F., 19 jaar, vrachtrijder, beiden te Westka- pelle, wegens strooperij van zand, toe behoorende aan den Polder Walcheren. Eisch en uitspraak ieder f 15 b. of 10 d. h. L. E., 54 jaar, zonder beroep, te Sou burg, wegens mishandeling van Pieter Steketee. Eisch en uitspraak f 10 b. of 5 d. h. H. B. J. van G., 33 jaar, koopman, te Middelburg, wegens diefstal van een geldsbedrag vail f 1.69V2, toebehoorende aan de gemeente Middelburg. Eisch 14 d. gev. straf, uitspraak 14 d. gev. vooxw. proeftijd 3 jaar, plus f 10 b. of 5 d. h. J. C., 22 jaar, landbouwer te Arnemui- den, wegens mishandeling van Jacobus Cornelisse. Eisch en uitspraak f 15 b. of 10 d. h. Hooger beroepen: Door den Officier van Justitie te Middelburg is hooger beroep aangeteekend tegen een vonnis der Rechtbank van 9 Maart 1.1., waarbij G. W. v. d. 33., 34 jaar, electri- cien en G. A. W., caféhoudster, beiden wonende te Vlissingen, zijn veroordeeld tot 2 m. gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar, terzake van een gewoonte maken van het opzettelijk bevorderen van ontucht. -1 Elve-neens door -den Officier van Justi tie tegen het vonnis der Rechtbank van 9 Maart 1.1., waarbij A. A. V., 40 jaar, werkman, wonende te Vlissingen wegens mishandeling is veroordeeld tot veertien dagen gevangenisstraf. In alle plaatsen waar agen ten van „De Zeenw" geves tigd zijn worden ook week abonnementen aangenomen. Aangehouden. Door de politie te Zierikzee is aan gehouden zekere W., schoenmaker aldaar, die er van verdacht wordt, zich geduren de geruimen tijd schuldig te hebben ge maakt aan het plegen van niet nader te noemen handelingen met minderjari gen. De man is ter beschikking van de justitie te Middelburg gesteld. In vrijheid gesteld. Zekere W. te Middelburg, die door de politie werd aangehouden als ver dacht van diefstal van rijwielen en ter beschikking van de justitie werd gesteld, is na verhoor wederom in vrijheid ge steld. Middelburg. Maandagavond herdacht de Geref. Jongel. Vereen. „Sola-Fide" haar 5-jarig bestaan. De voorz., dhr C. Antheunisse, sprak een openingswoord, waarin hij zijn groote dankbaarheid uitte, dat ook deze derde Geref. Jongel. Vereen, in Middelburg in bloeienden toestand verkeert. Felicitaties werden gesproken door de afgevaardigden van den kerkeraad, de Jeugdcentrale, de Mannen vereeniging en het Ringverband. In een groot aantal opeenvolgende ta- blaux werd het groote werk der reforma toren Luther en Calvijn voorgesteld, en de beteekenis en het verband van Dr Kuy- pers arbeid voor den arbeid der Geref. Jongel. Vereen, uitgebeeld. Dhr Chr. de Bruin dankte namens de vergadering de jubileerende vereeniging voor het gebodene, Ds D. Bremmer ein digde met dankgebed. Bij beschikking van den Minister van Financiën is de ontvanger der di recte belastingen enz. J. J. v. d. Vlugt, verplaatst van bet kantoor der invoer rechten en accijnzen te Kerkrade (sta tion) naar het kantoer der directe belas'- ting'en, invoerrechten en accijnzen te H, answeert ARBEIDSOVEREENKOMST IN HET BOUWVAK. Overeenstemming bereikt. De vertegenwoordigers der bouwvak patroonsbonden en die der vakbonden van de bouwarbeiders zijn gisteren, na een zeer langdurige conferentie, inzake de vernieuwing van de collectieve arbeids overeenkomst, tot overeenstemming ge komen. De patroonsbonden hebben hun oor spronkelijke voorstellen tot loonsverla ging ongeveer tot de helft teruggebracht. De vertegenwoordigers der arbeiders De loonsverlaging, die door de werk gevers aanvankelijk was verlangd, be droeg 4 en 5 cent per uur. In hoofdzaak is deze verlaging teruggebracht tot 2 en 3 cent per uur. (De verlaging in de klassen tot de vijf de bedraagt 2 cent voor geschoolden en geoefenden, in de vijfde klasse één cent per uur. De ongeschoolden gaan in de 2e klasse 2 cent, in de andere één cent naar beneden, 'Over de klasse-indeeling is voor alle plaatsen nog geen overeenstemming ver kregen. Over enkele moet nog nader over leg plaats hebben. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. te Goes. heden 235 115 190 106 125 236 192 47% 98V2 96% 38 2011/io öVÖ 32 4s/e 3Vs 29% llVs 21% 77/ib 21 11 11% ex div. 133/s 4V2 H. V. A. Ned. Ind. Hdbk. Philips Unilever Amsterd. Rubber Koninkl. Petroleum D'eli Mij. Ned. Scheepv. Unie 4 pet. Nederland 4 pet. Nederl. Indië U. S, Steel Anaconda U. S. Leather Bethlehem Steel Adj. Chic. Milwaukee Cities Service Intern. Nickel Shell Union Kennecott Copper Radio Corp. Car Foundry Tidewater JJidcont. Petrol Gen. Motors American Enka United Corporation D'e markt was vandaag optimistisch ge oriënteerd. Parijs trad op als kooper c.a. van aandeelen Kon. Olie en vermoedelijk staan hierbij valuta-overwegingen op den voorgrond. Het publiek was kooper van Amerikanen en Londen interesseerde zich weer voor Shell Union. Het politieke nieuws gaf dadelijk geen aanleiding voor dit optimisme, maar ten rechte of ten onrechte is men niettemin van meening dat een ontspanning is in getreden. Wisselkoersen. Amsterdam, 17 Maart, 2.30 u. Londen 7.25%—7.27. Berlijn 59.07—59.13. Parijs 9.680.73. Brussel 24.7624.86. New-York 1.45V2—1.46%. vorige koers 233V2 114%' 192 103% 123V2 233% 190 47 98 96% 38 20Vs öVie 326/s 46/l8 31/l0 28V2 11 22 7V2 21 10% IIV2 36% 36 13% 41/8 Oud nieuws? Ja, maar dan toch niet voor die tallooze automobilisten, die 's avonds „rustig" met maar dón koplamp aan rijden I En toch Is het kleinste ongeval altijd nog duur- der dan een nieuw gloeilampjel Aanvoer van granen gering. Boter per kilo f 1,50, middenprijs, per halve kilo f 0,75, winkelprijs f 0,85. Fabrieksboter verkocht k f0,87y2. Afwijkende boter f 0,60, 2e soort boter f 0,70. Eieren per 100 stuks f2, middenprijs per 25 stuks f 0,50, winkelprijs 3 cent. Eendeneieren f 2, Poeleieren f 1,75, Gans eieren: groote 8 ct., kleine 6 ct. per stuk. Handelaarsprijzen: Boter 65 ct. Handel slecht. Eieren f 2, Kleine f 1,50. Ganseieren 5 ct. GOES, V.P.Z., 17 Maart 1936. Aanvoer 10405 eieren. Prijs f2,20 per 100 stuks. Kleine f 1,80. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 18 Maart: Zwakke tot matige Z.W. tot Z. wind, nevelig tot zwaar bewolkt, weinig of geen regen, iets zachter. Stand van hedenmiddag 3 u. Van 1216 Maart. VLISSINGEN. Ondertrouwd: J. G. La- gaay 31 j. en P. C. Bok, 27 j. Bevallen: J. Vos geb. de Bruij'ne, d.; A. T. J. Hoogardie geb. v. d. Velde z.; G. M. van Aken geb. Blinkhof d.; P. C. Oosterling geb. Jonckman (levenl.). Overleden: P. M. Hol 4 j.; J. W. Sorel 53 j. man van G. C. de Ridder; A. Flo- russe 34 j. vr. van J. F. Kasteelen; E. de Nooijer 88 j. wed. van L. Timmerman. (V. G.) Over de maand Februari. ST. ANNALANB. Geboren: Johannes, z v. J. C. Heijboer en A. J. S. Elenbaas; Lucretia Anna, d v. G. J. Breas en D. G. Slager; Cornelia Jan, z. v. T. van der Male en J. G. Schot; Abraham, z. v. W. van den Boogaart en A. B. Ligtendag; Jacob Leendert, z. v. N. Rijnberg en J. Rijnberg; Christiaan Adriaan, z. v. J. A. Jeroense en V. E. Rijnberg. Overleden: Cornells van der Meer, 61 j., echtg. van D. Ridderhof; Adriana WiÜemina van den Berge, 53 j., echtg. van W. de Groen. (Th. G.) POORTVLIET. Geboren: Willem Karei, z. v. Jacobus Franke en Jannetje Johan na van de Graaf. Overleden: David van de Graaf, 46 j., echtgenoot van Neeltje Jacoba Overbeeke. Gehuwd: Johannis Bolier, 24 j. en Jo- zina Overbeeke, 21 j. (Th. C.) Goes, 17 Maart 1936. Graanmarkt. Goudgerst f 5,25 f 5,50, Haver f 6,40, Kookerwten f 8,60 f 9,30, Kroonerwten f 8f 9, Bruine Boo- nen f 8,75—f 10,25, Schokkers f8—f9, Maanzaad f 15,25. Stand van gistermiddag 3 u.: 771. Licht op voor fietsen: Woensdag 6 u. 27 min. EERSTE KAMER. De onderwijs-begrooting. Minister Slotemaker de Bruine aan het woord. DEN HAAG. In de heden gehouden vergadering wordt voortgezet de behan deling der begrooting van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen voor 1936. Minister Slotemaker de Bruine deelt mede, overleg te plegen inzake bezuiniging op het hooger Onder wijs, door samenvoeging van leerstoelen en anderszins. Wat het economisch onderwijs op middelbare scholen betreft, wijst spr. op het gevaar van overlading. Spr. helpt het landhouwhuishoudon- derwijs bevorderen. Spr.. draagt het werk van levende kun stenaars een goed hart toe, maar kan niet zoo ver gaan als de heer Kropman wenscht. Ten aanzien van de subsidieering der avondcursussen van de Philips-Vereeni- ging te Eindhoven, zegt spr., dat er vol komen overeenkomstig de wet is gehan deld. Inzake omzetten van 3-jarige am bachtsscholen in 2-jarige, volgt spr. de lijn door zijn ambtsvoorganger aange geven. Wat de bezuiniging op het L. O. be treft, er moet zooveel mogelijk gestreefd worden naar behoud van wat wij' nog hebben. De nationaliteit der onderwijzers moet vast staan. Een onderwijzer, die buiten de school aanspoort tot ongehoorzaam heid aan de wetten des lands, deugt niet vooT zijn taak. Spr. is het met den heer de Savornin Lohman eens, over de historische waar de van het Wilhelmus. De vraag van onderwijs in Bijbelken nis aan de openbare school heeft een deli cate zijde. Waar ouders en onderwijzers het verlangen zal spr. het bevorderen. De Duindorp-relletjes. DEN HAAG. De Haagsche Rechtbank deed uitspraak in de zaak tegen de 5 verdachten, die op 3 Maart j.l. hebben terecht gestaan in verband met de Juli en November plaats gehad hebbende rel letjes bij de colportage door propagan disten van de N. S. B. Het Openbaar Ministerie heeft in de zaak van beide N.S.B.-ers B. en v. d. M. vrijspraak gevraagd en tegen mej. P. wegens beleediging van B. 14 dagen. Te gen L. v. D. wegens mishandeling van v, d. M. 1 maand en tegen D. F. wegens

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3