Opleving in de Zakenwereld. De Dochter van den Opperrechter Binnenland Opbrengst Rijksmiddelen. Samenwerking van Werven. Uit de Provincie Parlementaire radio-contrdle commissie. Kerknieuws FEUILLETON. Dalende indirecte belastingen. De directe belastingen hebben in de eer ste twee maanden van dit jaar ruim acht millioen meer opgebracht dan in Januari en Februari 1935. De inkomstenbelasting bracht f 4.570.027 meer op, de grondbe lasting f 2.818.520. Daarentegen zijn de indirecte belastin gen ten opzichte van verleden jaar ver minderd met f 5.211.426. De successierechten liepen twee mil lioen achteruit, op grooten afstand ge volgd door den accijns op suiker f 816.494 minder), rechten en boeten van registra tie (f 620.302), loodsgelden f 432.322 min der), zegelrechten en accijns op tabak. De omzetbelasting ging ruim drie ton achter uit vergeleken bij dezelfde twee maanden in 1935. Bijl de raming bleven de „overige middelen" f6.711.822 achter. De omzet belasting o.a. wederom ruim een millioen, ondanks het feit, dat de raming dit jaar 31 millioen lager is dan in 1935. Slechts de couponbelasting, die minder opbracht, overtrof de raming voor twee maanden met bijma een half millioen. De accijnzen op bier en wijn gingen weer achteruit, alleen de heffing op gedistilleerd bracht twee ton meer op'. In Februari 1935 had het verkeers- fonds aan motorrijtuigenbelasting ont vangen f 2.826.827. Per ultimo Februari van dit jaar was de opbrengst f 2.600.250. Wederom dus achteruitgang. MILITAIREN NAAR SCHIPHOL. Met betrekking tot de onderhandelin gen, welke gevoerd zijn tusschen de des betreffende instanties over vestiging van een deel der militaire luchtvaartafdeeling op één der bestaande luchtvaartterreinen, verneemt men thans van bevoegde zijde, dat er een oplossing zal worden gevonden in dezen zin, dat er een klein gedeelte van de militaire luchtvaartafdeeling van Soes- terberg zal worden overgebracht naar Schiphol, welke oplossing overigens uit den aard der zaak een tijdelijk karakter zal dragen, aangezien rekening moet wor den gehouden met de verdere uitbreiding, welke, naar kan worden aangenomen, het civiele luchtvaartverkeer in de toekomst nog zal ondergaan. hot to gelde maken van voorradige goedo- ren en inventaris, het vervreemden van de terreinen onder voorwaarden, welke een verder gebruik voor scheepswerven uitsluiten. De vennootschap is opgericht door de volgende naamlooze vennootschappen: Dok- en Werf-Maatschappij Wilton Fijenoord N.V.; De Rotterdamsche Droog dok Maatschappij; N.V. Koninklijke Maat schappij „DO Schelde"; Naamlooze ven nootschap G. van der Giessen en Zonen's Scheepswerven; Naamlooze vennootschap Nederlandsche Scheepsbouw Maatschap pij; Machinefabriek en Scheepswerf van P. Smit Jr N.V.; N.V. Werf Gusto, v.h. firma A. F. Smulders. Naar aan de „Telegr." bij informatie in de kringen van de oprichters is geble ken heeft de maatschappij Scheepsbouw- belangen alleen ten doel om het aantal hellingen in Nederland terug te brengen tot een redelijk aantal. Do werven die verkocht moeten worden of geliquideerd kunnen dan door middel van deze nieuwe maatschappij haar liquidatie vergemak kelijken. Do Engelsche Shipbuilding secu rities die binnen betrekkelijk korten tijd een kleine 200 werven in Engeland heb ben geliquideerd zijn een voorbeeld ge weest voor deze nieuwe maatschappij. Nader vernam het blad nog, dat ook de regeering in de oprichting van deze maatschappij is gekend en dat zij in prin cipe sympathiek staat tegenover het plan om den Nederlandschen scheepsbouw te helpen saneeren door middel van dezo nieuwe maatschappij. Tevredenheid op de Jaarbeurs te Utrecht. DO Nederlandsche Jaarbeurs welke zich ook gisteren in een zeer druk bezoek mocht verheugen, werd gisteren behalve door den minister van Waterstaat, be zocht door een tiental Nederlandsche di plomatieke en consulaire ambtenaren. De stemming ter Utrechtsche beurze, zegt de „M aas b.", is in de afgeloopen week vanuit een zakenoogpunt zeer hoop vol geweest. Men was over het algemeen over de zaken tevreden en meende ook ter beurze een opleving in de zakenwereld te hebben kunnen constateeren. De eerste Niet alleen, dat de heer de Bruijn zijn ambt als hoofd der gemeente ging neer leggen, noodzakelijk geachte verandering van omgeving deed hem Ter Boede verla ten om elders, in Velp, beterschap te zoe ken. Hem is nog een ambteloos leven van bijna 35 jaar beschoren geweest. De waterstand in Zeeuwsch-Vlaanderen weer normaal. Na een lange periode van abnormaal hoogen waterstand is thans weer vrijwel het normale voorjaarspeil bereikt in de Zeeuwsch-Vlaamsche kreeken en polder leidingen. De uitgestrekte weilanden, die blank hebben gestaan, verspreiden een onaangenamen geur, doch het laat zich aanzien, dat, indien het weer in het ko mende voorjaar wat meewerkt, de gras- groei en later de hooioogst er niet zoo veel door geleden zullen hebben. Ook de schade aan het gespreide vlas blijkt nogal mee te vallen, voor zoover thans valt na te gaan. Groote oppervlakten weiland worden nu opnieuw met vlas belegd, voordat het vee naar buiten wordt ge bracht. Het terrein aan den Kinderdijk nabij Axel, waarop de watertoren wordt ge bouwd en waar men bij de werkzaam heden last van het hooge water begon te krijgen, is ook droog gekomen, zoodat de „afbouw" thans normalen voortgang kan vinden. Middelburg. Roode Kruis. Giste renmiddag hield de afd. Middelburg van „Het Nederlandsch Roode Kruis" haar jaarvergadering, onder voorzitterschap van jhr. F. Beelaerts van Blokland. De secretaris mr J. M. Pilaar, bracht het jaarverslag uit, waarin er aan herin nerd wordt, dat mr J. de Visser, die we gens vertrek naar elders als bestuurslid bedankte, vervangen is door mr G. W. A. de Veer. De theoretische en practische cursus sen zoowel voor de transportcolonne als voor de damesafdeeling, kenmerkten zich ook dit jaar door een regelmatige en goe de opkomst. Door bedanken en vertrek naar elders verloor de transportcolonne in 1935 3 leden, welk verlies aan leden ruimschoots werd vergoed dank zij! het feit, dat 6 personen met goed gevolg het examen ter verkrijging van het bewijs van geoefend heid als helper aflegden en zoodoende m de colonne konden worden opgenomen. Vertrouwd mag worden, dat de 8 perso nen, die thans den cursus volgen eerlang eveneens dit diploma zullen verwerven. Tijdens de practische oefeningen bui ten bleek bij1 herhaling, dat men zich niet alleen theoretische kennis had weten eigen te maken,, maar dat verschillende colormeleden over vrij! groote vaardigheid en tegelijk ook over handigheid beschik ten. Een niet minder bloeiend bestaan lijdt de damesafdeeling. Deze houdt theore tische cursussen en oefeningen buiten en zorgt ook voor practische bekwaming on derling. Van de 40 leden, waaruit deze afdeeling bestaat, zijn 10 dames in het bezit van het diploma verbandleer, ter wijl een harer nadien nog de gelegenheid kreeg, zich te bekwamen voor het diploma A, welk diploma haar kon worden uitge reikt. Ofschoon het aantal contribuanten, in het afgeloopen jaar met 42 is toegenomen, bleken de middelen nog steeds niet toerei kend tot het doen van verschillende nood zakelijke uitgaven. Zoo zullen er waar schijnlijk nog vele jaren heengaan, alvo rens de zoo hoog noodige aankleeding van de transportcolonne volledig haar be slag zal hebben. De pennningmeester, de heer J. L. A. Baron van Ittersum, heeft hierna de re kening over 1935 uitgebracht, waaruit bleek, dat het nadeelig saldo van f 7,26 is overgegaan in een goed slot van f 39.43. Nog kon de penningmeester mededeel en, dat er thans 174 leden zijn. Bij de rondvraag deelde dr E. Scheps mede, dat door medewerking /an burge meester, mr R. M. van Dusseldorp, en van den heer P. M. Dikkenberg, arts, pogingen worden aangewend ook te Goes een transportcolonne te vormen, terwijl de heer J. Ch. Ludikuse zeide, dat de vereeniging van Walchersche scheids rechters les wilde hebben in eerste hulp bij ongelukken op een voetbalveld. Zooola uit een advertentie in dit nr blijkt, hoopt op 27 Maart a.s. Mej. Frida Katz voor de Chr.-Hist. vrouwen in de Bogaardzaal een rede uit te spreken. Vlissingen. Brandstichting? Naar het D. v. Z. meldt, wordt thans door de politie een ernstig onderzoek ingesteld naar de oorzaak van een brand, welke circa 5 jaar terug woedde in een vendu huis aan de Molenstraat. Door een ruzie moeten beschuldigingen zijn geuit, die zouden wijzen op brand stichting. Goes. Een winkelier uit de Lange Kerkstraat heeft bij de politie aangifte gedaan van het feit, dat ongewenschte afnemers uit de automaat aan zijn win kel 15 doosjes sigaretten gestolen heb ben. De diefstal heeft waarschijnlijk des nachts plaats gehad. Nieuwdorp. Gisteravond kwam de Chr. Jonge Boeren- en Tuindersbond afd. Nieuwdorp in jaarvergadering bijeen on der leiding van haar voorzitter A. San- dee Johz. Uit het jaarverslag van dea secretaris M. B. Slabbekoorn bleek, dat deze afdeeling al veel gepresteerd heeft. De technische adviseur der afdeeling dhr G. Vos, land- en tuinbouwonderwijzer al hier, hield een lezing over „Moderne fruitteelt". Speciaal sprak hij over de on- derstammenkwestie. Herkozen werd tot bestuurslid D. Louwerse en gekozen in- plaats van M. B. Slabbekoorn, dhr W. A. Bierens. De afgevaardigden vein C.B.T.B'. en N.G.L.B. brachten hun gelukwenschen over. Heinkenszand. Vrijdagavond werd in de openb. school een ouderavond gehou den, welke druk was bezocht. Allereerst werd het werk der leerlingen bezichtigd. De voorz., M. Zuidweg, heette allen har telijk welkom, inzonderheid den burge meester. Dhr van Liere vroeg, indien tot afbraak der bestaande school wordt overgegaan, al het mogelijke in het werk te stellen om de bestaande school te handhaven, wat door alle aanwezige ouders (op 2 na) werd ondersteund. De burgemeester merkte op. dat er nog geen plannen zijin voor afbraak. Hierna volgde een filmvertooning van Focus uit Goes, waarbij de kinderen wer den getracteerd. 's-Heerenhoek. In de Gemeenteraads vergadering werd o.a. voor kennisgeving aangenomen het goedkeuringsbesluit van Gedep. Staten tot het aangaan van een geldleening ter voorziening in kasgeld, groot f3700 a 3 pet. met de gemeente Burgh. B. en W. leggen de verordening op de productie bouwterrein voor. De raad stemt deze af. De verordening betref fende machtsversterking van den burge meester ten aanzien van de sluiting van een of meerdere café's op buitengewone dagen en in buitengewone omstandig heden als jaarmarkten, verkiezingen, mobilisatie enz., wordt met alg. stemmen aangenomen. De begrooting 1936 wordt gewijzigd op voorstel van de Regeering op 'het punt werkloozenzorg. De raming mag in geen geval hooger zijn dan over 1935. Zeer waarschijnlijk zal overschrijding dit jaar noodzakelijk zijn. Op dit moment is meer uitgegeven dan verleden jaar over het zelfde tijdvak. In 1935 deed zich verder nog een gunstige omstandigheid voor doordat een aannemer meerdere werk- loozen maanden werk verschafte in de onmiddellijke omgeving. Voor 1936 is dit niet direct te verwachten. Een nieuwe post wordt op deze be grooting gebracht tengevolge van de af rekening met de eigenaren die grond hébben afgestaan voor den aanleg van den weg Heinkenszand's-Heerenhoek. Mede zal worden vergoed 3 jaar rente 5 pet., grondlasten en dijkgeschot. Arnemuiden. Zondagavond trad alhier op in de Geref. Kerk Ds J. W. Tunder- man van Vrouwepolder voor het locaal- comité der V.U. ter voorbereiding van meerdere actie voor de Vrije Universiteit. Spreker begon met te wijzen op de Uni versiteit van Genève, gesticht door Cal- vijn en haar beteekenis voor Europa en ook voor ons land. Hij trok een parallel tusschen deze Universiteit en de Vrije Universiteit van Amsterdam, wat betreft het ontstaan, Notariaat. Op 85-jarigen leeftijd is te Moordrecht overleden de heer N. Treurniet, notaris aldaar. De overledene was ridder in de Orde van Oranje Nassau. Burgemeesters. Bij Kon. besluit van 13 Maart j.l. is aan den heer H. H. Weitkamp op zijn ver zoek, met ingang van 1 April 1936, eervol ontslag verleend als burgemeester vaa Arabt-Hardenberg. Inspectie B. V. L. Naar „Dé Rotterdammer" verneemt, is het gerucht, dat generaal-majoor H. de longh, inspecteur van den Landstorm, per 1 Mei ontslag zou vragen uit zijn functie, niet als juist te beschouwen. Opkoopen van overtollige en verouderde inrichtingen. De scheepsbouwers slaan de handen in een om beter aan de crisis het hoofd te kunnen bieden. De Staatscourant van gisi- teren heeft tot bijvoegsel de statuten van de N.V. Scheepsbouwbelangen, welke ten doel heeft het behartigen van de be langen van in Nederland gevestigde on dernemingen op het gebied van den scheepsbouw, meer bepaaldelijk het steu nen van de scheepisbou windus trie door het verwerven van overtollige en/of verouder de scheepswerven, het sloopen en ver vreemden van opstallen en werktuigen, Ingezonden Mededeeling. 75.) o— Hij leunde weer in 't rijtuig terug en trachtte zich zijn toestand duidelijk voor te stellen. Gedurende eenigen tijd werd er geen woord gesproken. De maan was ondergegaan, maar door bet raampje, waar het gordijn niet weer voorgeschoven was, zag Benedictus de eerste voorteekens van den komenden dag. De eerste lichtstrepen werden aan den oostelijken hemel zichtbaar en boven het gebolder van het rijtuig uit meende hij den leeuwerik te hooren. 't Was nog donker in 't rijtuig en in den anderen hoek kon hij niets zien dan een zwarte massa. Hij verlangde er naar haar hand in de zijne te nemen en verachtte er zichzelf om. Die vrouw had het bloed van een demon in haar aderen. Daar hoorde hij een snik; nog een, nog een; en toen hij dat hoorde, ver anderde zijn toorn in medelijden. „Lady Maria". Hij sprak vriendelijk en teeder, maar er kwam geen antwoord. „Schrei niet, lady Maria. Als ik u be- leedigd heb, vergeef 't mij. Ik Hij kon den zin niet voltooien. Impul- dag der tweede week heeft eveneens gun stig ingezet. Ontwikkeling van vrouwen en meisjes op het platteland. De Bond van Chr. vrouwen en meisjes in West-Zeeuwsch-Vlaanderen vergader de Donderdag j.l. te Oostburg onder lei ding van Mevr. A. W. Tiemens-Wientjes te Aardenburg. Na vertooning van de Persil-Ata-Imi- film voor de leden der vereeniging, gaf de secretaresse, mej. van Bortel, een overzicht van de werkzaamheden der ver eeniging. Mej. E. Leenhouts van Biervliet deed mededeelingen over de ontwikkelingsweek gehouden te Oud-Leusden. -O.m. werd be sproken de mogelijkheid voor uitwisse ling van meisjes van het platteland. De vergadering werd bijgewoond door 66 vrouwen en meisjes. Het ledental is gedurende de 3 maanden na de oprich ting gestegen van 41 tot 86. W. H. de Bruijn van Melis- en Mariekerke. Op bijna 83-jarigen leeftijd is overleden de heer W. H. de Bruijn van Melis- en Mariekerke, oud-burgemeester van Kou dekerke. Met ingang van 1 Juni 1892 werd de overledene benoemd tot burge meester. Hij was toen bewoner van de fraaie buitenplaats „Ter Boede". De heei de Bruijn was toen 38 jaar oud en in de kracht van zijn leven. Niemand had ge dacht dat hij reeds in 1901 verplicht zou worden zijn ambt neer te leggen. In de raadsvergadering van 29 Maart 1901 deelde hij mede, dat hij om gezondheids redenen genoodzaakt werd zijn ontslag aan te vragen. sief van natuur, kon hij niet zeggen, dat hij het niet zoo bedoeld had. 'Zij snikte zenuwachtig door. „Wat scheelt er aan?" vroeg hij. „Zeg het mij, misschien „O, ik bij zoo moe, zoo doodmoe." „Tracht dan te slapen. Ik zal wakker blijven voor 't geval, dat er iets gebeurt. Het spijt me, dat ge zoo moe zijt. Ik was een bruut, daaraan niet te denken. Ik heb zoozeer aan mijzelf gedacht, dat ik u heb vergeten. Wilt ge 't mij vergeven? Ga nu slapen. Ik weet niet, wat ge met mij voor hebt, maar ik geef u mijn woord van eer, dat ik niet zal trachten te ont snappen." „O, gij weet het niet, gij weet het niet." Haar stem klonk treurig en klagend. Hij gevoelde, dat zij weende, dat haar hart bloedde van pijn. Weer strekte hij zijn hand uit en terwijl hij dat deed, voelde hij het gevest van een zwaard. Maar dat zelfs veranderde niets aa.n zijn gevoelens. Bij het toenemende licht zag hij haar blanke hand. Hij nam ze in de zijne en zijn hart klopte, Deze vrouw was niet zooals zij' zich voordeed. Zij was vriendelijk en zacht. „Wees niet bang", ging hij voort. „Spoedig zal 't dag zijn en dan is alles weer goed." Zij' liet haar hand in de zijne rusten, terwijl de snikken haar gebeele liohaam schokten. Hij had haar gaarne in zijn armen willen nemen om haar te troosten, maar bij durfde niet. 't Eenige wat hij doen kon was haar vriendelijk toe te spreken. „Zeg mij maar, wat u deert, misschien zou ik u kunnen helpen," sprak hij. „Wat ik doen kan voor u, zal ik doen, ofschoon 't niet veel is, daar ik nog steeds een gevangene ben." Zij rukte haar hand toornig uit de zijne. „Hoe durft ge?" riep ze uit. Hoe durft ge te....?" Zij ging stijf rechtop zitten en met zeer groote inspanning gelukte het haar zich kalm te houden. „Wat is 't toch gemakkelijk u beet te nemen, Master salon-ridder", lachte zij. „Gij laat u met iederen wind meevoeren. Men kan u van alles wijsmaken, en alleen reeds omdat ik met wat tooneelspel de eentoonigheid van de reis wilde verdrij ven, stelt ge u aan als een verliefde". Haar woorden maakten hem sprakeloos ofschoon hij ze niet geloofde. „Weet ge nu, hoe en wat ik ben?" zoo spotte zij. „Ben ik een dienstmeisje of een voorname dame? Vertel het mij, want ik zou gaarne weten, of gij nog eenig ge zond verstand achter uw dikken schedel hebt. Neen, wees niet gemelijk. En toch houd ik meer van u als gij «wart kijkt dan wanneer gij tracht gen vrouwenhart te veroveren. Laat ons tot de werkelijk heid terugkeeren, Master Cornishman. Ik ben de dochter van rechter Jeffreys en gij zijt een rebel. Ik heb u aan het gerecht overgeleverd en breng u tot den koning. Op welke wijze denkt gij dat ge sterven zult? Gij zult niet onthoofd worden zoo als Monmouth. Gij hebt geen koninklijk bloed in de aderen. Ook zult ge niet op gehangen worden, zooals de ongelukkige, dien we eengie uren geleden aan de galg zagen. Raad eens master Cornishman. Nog sprak 'hij niet. Haar woorden ver wondden hem als vergiftige messen. „Gij hebt gezegd, dat ge niet zoudt trachten te ontsnappen", ging zij spottend voort. „Ga maar slapen, ik zal niet weg- loopen", hebt ge gezegd. „Wel, waarheen zoudt ge gaan? Weet ge, dat één kreet van mij tien man bij het portier zouden brengen? Gij weet misschien niet, dat ik 'zooeven, toen ik komedie speelde een pi stool in dezelfde 'hand had, die ik voor mijn oogen hield? G ij onisnappenl" „Ik had wel tien maal kunnen ontsnap pen, als ik dat gewild had", zei hij toor nig. „Vertel mij dan, waarom gij het niet gedaan hebt". Hij zweeg, omdat hij haar niet wilde zeggen, dat alleen de gedachte reeds bij haar te zijn, voor hem het grootste geluk was. De „Nederlander" steekt een weinig den draak met de door de heeren Aalber- se en Vliegen aan Minister Golijn gestel de vragen. Het blad brengt onzen Minister-presi dent hulde voor zijn tact en voorzichtig heid om dan te vervolgen: „Maar daar komen zij al aan, de critici. Statig schrijdt Prof. Aalberse voorop en plechtig klinkt zijn vraag: „Is de regeering bereid mede te deelen welke redenen haar gemoveerd hebben om op Woensdagavond 11 Maart, dus op een dag, dat de beide Kamers der Staten-Ge- neraal vergaderden, met voorbgijaan van de volksvertegenwoordiging, per radio aan het Nederlandsche volk mede te dee len, dat zij besloten had"enz. En de heer Vliegen, al evenzeer geraakt in zijn volksvertegenwoordigers-pon te neur, begeleidt den r.k. leider op harmo nieuze wijze: „acht de regeering het een juiste inachtneming van de betrekkingen tusschen regeering en volksvertegenwoor diging, dat zijenkel door middel van de radio haar besluit ter publieko kennis bracht?" Roomsch-roode samenwerking in opti ma formal Wij gelooven niet te kort te doen aan onze erkenning van het parlement als ver tegenwoordiging van het Nedeilandsche volk, indien wij op de hiervoor vermelde gronden constateeren dat de geciteerde vragen beter achterwege hadden kunnen blijven. Minister Colijn heeft ze trouwens af doende beantwoord. Wellicht had hij kunnen volstaan met de repliek: De eenige reden, die de regee ring heeft „gemoveerd" is deze, dat zij het gezond verstand, dat haar gegeven is, ten volle heeft weten te gebruiken." moeilijkheden, tegenkanting van verschil lende zijden, doch ook hierin dat beide een geloofs- en gebedszaak waren. Daar na liet hij de beteekenis zien van de Vrije Universiteit voor de éénheid, heiligheid, algemeenheid en Christelijkheid der kerk, om te eindigen met een opwekking tot gebed en offer voor haar. Hoek. Zaterdag hield de Chr. Bestu renbond alhier zijn jaarvergadering. Voorzitter dhr P. Allaart. Uit het jaar verslag van den secretaris bleek dat het ledental 198 bedraagt. N.C.L.B. 120, N. C.B. 16, Chr. Fabr. en Transp. Bond 19 en de Chr. Werkl. Ver. 43. De twee verzoeken, die bijl den gemeen teraad waren ingediend, n.l. tot het in stellen van een commissie voor steunver- leening en werkverschaffing, en tot het verkrijgen van een kastoeslag voor groote gezinnen, zijn beide ingewilligd. Het jaarverslag van den penningm. meldde een batig saldo van f 3,52. Door den vertegenwoordiger in het Cri sis-Comité B en in verschillende andere commissies werd over het werk dat daar is verricht een en ander meegedeeld. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Hoogeveen, W. Rijnsbur ger te Oud-Beijerland. Te Stavenisse, G. Lans Jr., cand. te Huizen. Geref. Kerken Beroepen te Boxum, J. Thomas, cand. te Leiden. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Bunschoten, D. Henstra te Dékkum en S. v. d. Molen te Rotter dam (G.). Hemt. Elvang. Luth. Kerk. Beroepen te Harlingen, C. G. Visser, prop. te Rotterdam. 1 Bevestiging en intrede. Zondagmorgen had te Zuidzande de bevestiging plaats van den beroepen pre dikant, den heer A. Th. Stegeng'a, candi- daat te Amsterdam, door zijn vader dr P. Stegenga,- predikant te Amsterdam. Des middags deed D's Stegenga zijn in trede met een predikatie over Openb. 21:6a. Beide diensten waren zeer druk be zocht. 'tWas ondertusschen dag geworden en nu kon hij zien, dat de weg door een somber, doodsoh landschap voerde. Er waren geen ruiters bij het rijtuig. Wat er voor of achter was wist hij niet. Hij schoof ook het andere gordijntje terzijde en nu stroomde het volle daglicht naar binnen en viel op haar gelaat. Weer, in spijt van zijn toorn, werd hij ontroerd. Dit was voor het eerst dat hij haar bij daglicht zag. Zwijgend staarde hij haar aan. Het ge laat voor hem was bevallig en innemend. Het 'haar was blond en golvend, de oog opslag oprecht, de mond zoo onschuldig als die van een jong kind. „Gij moet een goede vrouw zijn", merk te hij onwillekeurig op. „Ha", riep zij uit, „laat ons nog wat langer komedie spelen. Master salon-rid der, gij zijt blootshoofds. Gij moet een ca- valiershoed dragen met een netjes gekrul de pluim. Zie, hier is er een. Gij hebt een rijk geborduurden mantel noodig gemaakt door een kleermaker, die zijn werk ver staat, hier heb ik er een. Maar nog meer; gij moet een gordel hebben met 'n zwaard en ook daarvan zal ik u voorzien". „Mijn eigen zwaardl" riep hij verheugd, terwijl hij het uit haar hand overnam. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2