De bespre Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws Rechtszaken Land- en Tuinbouw Succc Instrumer B Openbare Verknopingen en Verpachtingen DINSDA f eerste kroonjaar". In 1981 hadden we bergen van moeilijkheden, omdat we van vakorganisatie niets afwisten. Spr. legde echter ook de vragen voor: wat zijn we geworden en wat moeten we zijn? Na de pauze werd de feestrede uit gesproken door dhr S. van Harn van Spui. De avond werd verder gevuld door voordrachten, toespraken van afgevaar digden, ens. Voetbal. Kloetinge. Zaterdag speelde Unitas II een wedstrijd op haar nieuwe terrein aan den Kapelschestraatweg, tegen Olym- pia I uit Goes. Ruststand 13. Eind stand 39, beide in het voordeel van Olympia I. 's Gravenpolder. Roda van hier speelde Zaterdagmiddag een voetbalwedstrijd te gen S. D. O. uit Goes. Roda kreeg een zware nederlaag van 82. Overgang naar de Ghr. G e r e fKerk. Te Nunspeet hebben Ds J. Tijmes en zijn kerkeraad gebroken met de gemeenschap der Gereformeerde Ker ken, wijl zij zich niet langer verantwoor delijk durven stellen voor de besluiten der Synode van 1905, te Utrecht gehouden, omdat zij daarin vinden een onschriftuur lijke verbondsleer. Zij wenschen opgeno men te worden in de gemeenschap der Christelijk Gereformeerde Kerk. Een deel van de gemeente gaat niet mede met den thans ondernomen stap, doch de meerderheid in elk geval wel. Zesde predikantsplaats. H. M. de Koningin heeft den kerkeraad der Ned. Herv. Gem. te Apeldoorn en Het Loo medegedeeld, bereid te zijn tot bet geven van een vaste jaarlijksche bij drage voor de binnenkort te stichten zesde predikantsplaats. Christelijke Kweekschool te Middelburg. Zaterdagmiddag had in het gebouw der Kweekschool de algemeene vergade ring dezer schoolvereen. plaats. Wegens verhindering vap den voorzitter Mr P. Dieleman, werd deze door den vice-voorz. dhr A. D. Littooij geleid. Be secretaris brengt het 26e jaarver slag uit. Hij herinnert aan de 25-jarige herdenkingsfeesten in 1935, waarbij ook dhrn Mr P. D'ieleman en G. v. d. Putte jubileerden, de eenige thans nog zittende bestuursleden, die aan de oprich ting der Vereen meewerkten. Hij herin nert ook aan de zorgen, die de bezuini gingsplannen der regeering in 1935 te weeg brachten. Dhr J. W. van Swigchem werd tot waarnemend directeur der school be noemd. Bij het in 1935 gehouden eindexamen van 17 mann. en 14 vrouw, leerlingen, slaagden 11 mann. en 14 vrouw, candi- daten. Voor het examen nuttige handwerken slaagden alle 13 deelneemsters, 19 leerlingen werden toegelaten tot do eerste klasse, waarvan 6 mann. en 13 vrouwelijke. Bp nieuwe cursus ving aan met 77 leerlingen, waarvan 51 mannelijke. Be pogingen in 1935 aangewend om de besturen der Chr. scholen in Zeeland lid der Vereen, te doen worden, slaagden niet. Dé periodiek aftredende bestuursleden, de heeren J. Geuze, P. Melis en F. G. G. Rothuizen werden allen herkozen. Auto zigzagde over den weg. Drie personen gewond. Zaterdagavond heeft op den Groesbeek- schenweg te Nijmegen een ernstige auto- botsing plaats gehad. Een groote per sonenauto, een Dodge, bestuurd door mej. v. d. H. uit Nijmegen, naast wie nog een chauffeur was gezeten, reed kalm rechts van den weg in de richting Groesbeek. Van den tegenovergestelden kant naderde een huurauto, een Chevrolet, waarin vier personen zaten, zig-zag rijdend over den weg. Voorbijgangers wilden nog waar schuwen, maar het was reeds te laat. De Dodge werd door de Chevrolet gegrepen, enkele meters meegesleurd en toen dwars over den weg gezet, terwijl de Chevrolet i er als het ware boven op reed. Het mag een wonder heeten, dat de bestuurder van de Chevrolet, zekere E., uit Nijmegen, ongedeerd bleef, ofschoon de geheele stuurinrichting was vernield. De chauffeur v. d. B., die naast hem zat kreeg eenige glassnijwonden in het ge laat en diepe schrammen op de handen. Achter in den wagen zaten zekere A. en v. S. Deze bleken in- en uitwendig letsel te hebben opgeloopen. Beiden zijn per politiebrancard naar het ziekenhuis ver voerd. Zij verkeerden niet in levens gevaar. De inzittenden van de Dodge bleven allebei ongedeerd. i Autobus door trein gegre pen. Op den hoek van de Boergoensche- straat en de Wolphaertsbocht te Rotter dam is Zaterdag een ernstig ongeluk ge beurd. Een autobus, bestuurd door den 31- jarigen chauffeur de J., kwam aanrijden. De J. merkte een trein van de R.T.M., die het kruispunt passeerde pas op het allerlaatste oogenblik op en haalde links uit om een aanrijding te voorkomen. Dit zou misschien gelukt zijn als de machi nist van den trein de bus had gezien. Dit was niet het geval en de locomotief greep den rechter achterkant van de autobua, die geheel werd opengereten. In de bus zaten acht. menschen van wie er twee werden gewond. Het waren de 73-jarige K., die een hersenschudding en een ernstige hoofdwond opliep en de 21-garige G., die een duim brak. Beiden zijn naar het ziekenhuis gebracht, waar K. is opgenomen. De trein is na drie kwartier vertraging vertrokken. Verscherpte controle aan de zuidgrens. Aan het eind van de proefweek der verscherpte grensbewa king van de Nederlandsch-Belgische grens is gebleken, dat de goede resul taten, reeds deze eerste week bereikt, het wettigen, de proef geslaagd te noemen. Gebleken is deze week, dat er heel wat minder smokkelaars in actie waren, maar bovendien bedroeg het aantal vreemde elementen in de grensstreek beduidend minder dan voordien. De strenger toegepaste pascontrole bracht aan het licht, dat een groot aantal ongewenschte vreemdelingen nog altijd in onze grensstreek zich ophoudt en ons land blijkbaar beschouwt als een veilig toevluchtsoord. Aan de grenskantoren te Roosendaal, Wernhoutsbrug en andere bleken zeer velen niet ook maar één pa pier te 'hebben, dat hun recht gaf tot toegang in ons land. Het was thans mogelijk, dank zij het verscherpte toe zicht, hen onverbiddelijk terug te wijzen. Hoe tevreden men in kringen der grensautoriteiten ook was, toch was men van meening, dat het verscherpte toe zicht alleen dan nuttig effect zal afwer pen, als het zal worden uitgebreid tot alle toegangswegen en zich dus niet blijft bepalen tot de grensposten. Bovendien zal dan voortdurend moeten worden ge patrouilleerd in het tusschen deze wegen gelegen terrein. Natuurlijk zal dit slechts mogelijk zijn, als de grensbrigade der Kon. Marechaussee's en de Rijksveld- wacht worden versterkt. Gezien echter de deze week verkregen resultaten, zullen deze hoogere kosten worden beloond en zeker verantwoord zijn. Postbeambte uit den trein gevallen en overleden. Zaterdagmorgen om 9.45 uur vertrok vanaf het station Bergen op Zoom trein 652 in de richting Vlissingen. Toen de trein ongeveer 200 meter was voortgere den zag .het personeel van het station Ber - gen op Zoom iemand uit den trein vallen. Ook de conducteur van den trein zag dit gebeuren en bracht door aan de nood rem te trekken den trein tot stilstand. Bij onderzoek bleek, dat de postbe ambte van dezen trein, de ongeveer 35- jarige gehuwde van Meert, wonende ie Vlissingen, na bet portier van der. postwagen te hebben gesloten, naar de an dere zijde van den wagen was gegaan. Of daar de deur al of niet heeft openge staan, of dat v. M. deze geopend heef', kan niet worden gezegd, omdat buiten van M. niemand in den wagen aanwezig was. Vermoedelijk is het portier tegen een langs de rails staande seinpoel ge botst en daardoor dichtgeslagen. Onge lukkigerwijze echter moet v. M. daarbij met het hoofd tusschen de deur en stijl zijn gekomen, waardoor dat lichaams deel gedeeltelijk werd verbrijzeld. Van M die onmiddellijk in bewusteloozen toe stand moet zijn geweest, is daarop uit den trein gevallen en kwam met het hoofd op een wisselblok terecht. In stervenden toestand is het slacht offer per brancard naar de goederen loods gebracht. Een dokter die onmidel lijk ter plaatse was, kon niets anders dan den dood constateeren. i Verduisteringen te Amtt- Hardenberg. Ook de burge meester voor de rechtbank. Op 7 April zal voor de rechtbank te Al melo terecht staan de ex-ontvanger der gemeente Ambt-Hardenberg H. B., die thans gedetineerd is in het Huis van Be waring, in verband met verduistering van aanzienlijke geldsbedragen, terwijl als getuige in die zaak gehoord zal worden de burgemeester van Ambt-Har denberg, H. H. W. Dé „Zwolsche Gt." meldt thans, dat op die zitting ook deze laatste als verdachte zal terechtstaan. Dé burgemeester wordt beschuldigd van verduistering van over heidsgelden en heling van door den ex- ontvanger verduisterde gelden. Laffe aanslag. Donderdag avond kwamen twee personen, v. W. en K., beiden wonende te Tongelre-Eindho- ven, zekeren V. aldaar vragen om mee te gaan kijken naar een partij gesmokkel de Belgische boter, welke ergens langs de spoorlijn Eindhoven-Weert te zien zou zijn. Ter plaatse aangekomen, haalden v. W. en K. een ijzeren buis voor den dag, waarmee zij V. plotseling op 't hoofd sloegen, zoodat hij bewusteloos ineen zonk en bleef liggen. Daarop namen de daders de vlucht. Het hulpgeroep van den aan gevallene had buren gewekt. Deze snelden toe en vonden 'het slachtoffer liggen. Ge- neerheer en politie waren spoedig ter j plaatse. De man bleek niet levensgevaar lijk gewond. De daders zijn gearresteerd. 2000 K.G. koffie gesmok keld. In den smokkelhandel langs de Duitsche grens valt in de laatste weken wederom een kleine opleving te bespeu ren. De naar Duitschland gesmokkelde artikelen bestaan hoofdzakelijk uit koffie, tabak en sigaretten, terwijl uit Duitsch land daarentegen in hoofdzaak geld, al coholhoudende dranken en vooral Maggi frauduleus worden ingevoerd. Enkele smokkelaars uit Venlo waren er in geslaagd met een gehuurde vrachtauto beladen met 2000 K.G. ongebrande koffie onder de grensgemeente Areen en Volden de Buiteehe grens te overschrijden, AJle voorzorgsmaatregelen waren reeds te voren genomen, zoodat bet passeeren der Duitsche grens met de zwaar beladen auto een vlot verloop had. De koffie was bestemd voor een koffiebranderij, gelegen in de nabijheid van München-Gladbach. Dé smokkelaars waren met den wagen ongeveer 26 K.M. de Duitsche grens over gekomen, toen zij in de nabijheid van het stadje Viersen auto-pech kregen. Bij on derzoek bleek, dat het defect aan den wagen niet dadelijk te herstellen was, zoo dat de chauffeur van den smokkelauto er op uit toog om een vrachtauto op te zoe ken, die de lading zou overnemen. Het gelukte den smokkelaar weldra een Duit- scher te vinden, die zich bereid verklaar de tegen vergoeding de vracht naar de plaats van bestemming te brengen. Op de vraag van den Buitsoher wat zich eigen lijk in de zakken bevond, antwoordden de smokkelaars, dat daarin zaadboonen wa ren verpakt. Onmiddellijk na het overla den, dat geheel ongestoord kon plaats vinden, werd de wagen naar de plaats van bestemming te München-Gladbach gere den. Toen de Duitsche chauffeur de vracht auto, waarmede hij den avond tevoren de vracht had vervoerd, den volgenden mor gen wederom wilde gebruiken, bemerkte hij, dat in den laadbak een kleine hoeveel heid ongebrande koffieboonen lag. Hij vermoedde toen, dat deze afkomstig waren van de vracht, welke hij voor de hem on bekende Hollanders vervoerd had, zoodat hij onbewust zijn medewerking had ver leend aan deze belangrijke smokkelaffaire Hij stelde de Duitsche douane-beambten van een en ander in kennis. Deze hebben zich toen onmiddellijk naar de plaats be geven, alwaar de koffie was afgeleverd en de algeheele partij in beslag genomen. Spelen met lucifers. Gister middag is brand uitgebroken in de boer derij van den heer Vos te Beilen. Het schuurgedeelte van het pand brandde tot den grond toe af. Door den brandmuur werd het vuur gestuit en kon het woon- nuis nog gedeeltelijk worden behouden. Het vee werd gered. Alles was verzekerd. Dé brand is door een 4-jarig zoontje van den eigenaar gesticht. Het kereltje had in een onbewaakt oogenblik lucifers we ten te bemachtigen waarmee het spelen derwijs het hooi in de schuur in brand had gestoken. Auto te water geraakt. Be stuurder gedood. In den afgeloo- pen nacht om half één reed te Dubbel dam een personenauto, bestuurd door den heer R. H. M. A. uit Eindhoven, in de richting Moerdijk. In een bocht van den weg geraakte de wagen aan het slinge ren en kwam daardoor in aanraking met een boom. De wagen kantelde, waarbij het portier werd afgerukt. De heer A. werd in de sloot geslingerd, waarna de wagen op hem terecht kwam. Hij was op slag dood. Faillissementen. Het faillis sement van H. J. van Beekum, vroeger scheepsbouwer te HanSweert, curator mr J. J. Heijse, advocaat en procureur te Middelburg, is geëindigd door de verbin dend geworden tweede of slotuituitdee- lingslijst zonder eenige uitkeering. Op de eerste uitdeelingslijst werd indertijd 3.3856 pet. uitgekeerd aan de concurrente schüldeischers. Hooger beroepen. Door A. E., commissionnair, Wolphaartsdijk, is hoo ger beroep aangeteekend tegen het von nis van den Kantonrechter te Middelburg, waarbij hij terzake van overtreding van de bepalingen voor de evenredige vracht- verdeeling, is veroordeeld tot f 25 of 5 dagen hechtenis. KRINGVERGADERING Z. L. W. ZUID-BEVELAND. M. De kring W. Z.-Beveland der Z. L. M. vergaderde Zaterdag te Goes onder lei ding van dhr L. Kranenburg. Als gasten waren aanwezig dhrn P. Scheele, voorzitter van den kring O. Z.-Beveland; Ir. Droogendijk, landbouwconsulent, en Phaff, van den Plantenziektenkundigen dienst. De voorzitter zeide, de toekomst niet gerust tegemoet te zien. O.a. is er verlak- ging van den richtprijs der tarwe en de vermindering van de bietengarantie. Spr. ziet de landbouw naar een lager peil gaan en waarschuwt in verband met de hooge prijzen, die voor de bedrijven worden go- geven, daarom voorzichtig te zijn. De penningmeester, dhr J. M. Klom- p e, bracht vervolgens rekening en ver antwoording uit. De rekening opende met een saldo van f 189,3214 en de ontvang sten bedroegen f 254,64, alzoo in totaal f 433,96V2. De uitgaven bedroegen f 344,28 De kapitaalrekening toonde een bezit van f 9852,65 en vermeerderde met f 194,40. Er werd f 100 uitgetrokken voor een te houden demonstratie met wiedmachi- nes. Het aftredende bestuurslid, dhr C. Zan- dee Az. te Kloetinge werd herkozen. De coloradokever. Dhr Phaff wees vervolgens op het groote gevaar van den ons land naderen de coloradokever. Spr. drong er sterk op aan, bij het vinden van zulk een kever daar dadelijk kennis van te geven. Men is geheel gereed om den kever dan dadelijk j krachtig te bestrijden. Spr. waarschuwde vooral om niet zelf met de bestrijding te beginnen, dn.ar er n'ets van terecht komt, Indien door dese bestrijding van den coloradokever schade voor don betrokken landbouwer ontstaat, kan deze, volgens ministerieel besluit vergoed worden. Dhr De Groene vroeg bij de rond vraag, of het niet wenschelijk is, dat op de Beurs te Goes een aardappelnotetring bekend gemaakt wordt. Men moet nu naar Rotterdam kijken, Spr. zou dit nog willen uitbreiden tot het pootgoed. Dhr Scheele -de Putter vindt 't 'n gedachte om te overwegen. Er heerscht nu soms een sterke verwarring. Spr. wil de zaak eens bekijken. De kwestie van het pootgoed is lastiger. Ook van andere zijde wordt de wen- schelijkheid van een aardappelnoteering betoogd. Dé voorzitter zegt toe, dat de krin gen in Zuid-Beveland een commissie zul len benoemen, die deze kwestie nader be- studeeren zal. Mogelijkheden ter verbetering van de rentabiliteit der sui kerbietenteelt. Hierna hield de heer Ir K. L. de Haan, landb.k.leider van het insti tuut voor suikerbietenteelt te Bergen op Zoom een lezing over bovenstaand onder werp. Spr. wil vooral bespreken de mogelijk heid om zonder al te veel meer-kosten de opbrengst te verboogen, terwijl er af en toe ook op zal worden gewezen, dat ook de kostprijs direct kan worden verlaagd. De zorg aan de bieten dient zoo hoog mo gelijk opgevoerd, maar met voorzichtig heid, daar overdrijving weer aanleiding geeft tot onnoodige verliezen. Spr. noemt als middelen: le. De juiste gronden met bieten be bouwen. Zeer zware en zeer lichte klei gronden, zand- en veengronden zijn min der geschikt. Zeer gunstige voorvruchten zijn karwij, vlas en andere vroeg het veld ruimende gewassen. Men onthoude zich in het voorjaar zoo mogelijk van diepe bewerkingen. Dit moet men in het najaar doen. Het bietenzaad verlangt n.l. een uitstekend zaaibed. Zeer belangrijk is ook de bemesting. Hiervoor is echter, gezien de grondtoe stand, geen algemeene regel te geven. Een groote bietenoogst van 50.000 Kg. haalt ongeveer 230 Kg. kali, ruim 60 Kg. fos- forzuur en ruim 150 Kg. stikstof uit den bodem. De gebruikelijke gift van 600 Kg. super komt Spr. beslist te veel voor. Men zal hier zeker 1 of 2 baal kunnen besparen. Vier baal is voldoende. Ook bij de kali moet men zich tegen sleur verzetten. Bij gronden, die werkelijk stikstofge brek hebben, zal 100 K.G. zuivere stik stof, dus 6 baal kalk- of chilisalpeter of 5 baal ammoniaksalpeter noodig' zijn. Maar in andere gevallen kan men ook met min der volstaan. Spr. toont aan met proef- veldgegevens, dat men bij1 de veel bemes ting wel meer blad, maar geen of weinig meer bieten krijgt, terwijl het gehalte la ger is. Het is gevaarlijk een bietengewas naar het loof te beoordeelen, zooals meestal ge beurt. Tegen het geven van 100 K.G. zuivere stikstof als een soort sleur waarschuwt Spr. dus ten zeerste. Er zijn sommigen, die 6 baal ammonsalpeter geven, wat 120 K.G. zuivere stikstof is, wat in de meeste gevallen zeker te veel is. Als de bieten een mat bleek-groene kleur hebben, is een overbemesting, als men de goede hoe veelheid bemesting gegeven heeft, meest al onnoodig en oneconomisch, daar deze kleur dan beslist aan een andere oorzaak te danken is. Spr. geeft de voorkeur voor wat stik- stofmest betreft aan ammonsalpeter. De salpetermeststoffen acht Spr. volkomen gelijkwaardig. De stikstofmest geve men in één keer bij het zaaien. Het geven in drie keer acht Spr. overbodig. Stalmest kan bij een goede minerale bemesting wel gemist worden. De bemes tende werking hiervan is tamelijk onze ker, de waarde sterk afhankelijk van de wijze van bewaring. In ieder geval dient men bij stalbemesting de overige bemes ting niet te sterk te verminderen. Stal- en groen-bemesting werken wel gunstig op de structuur van den bodem. Spr. beantwoordt nu de vraag, hoeveel bieten we per H. A. moeten hebben, om een maximum-opbrengst te krijgen. Op de proefvelden is gebleken, dat de nauwste stand steeds de hoogste opbrengst gaf, zoowel op de zeer als op de minder vruchtbare velden. Op grond van tal van proefnemingen zegt Spr., dat voorloopig 70.000 bieten per H. A. als ideaal is te beschouwen. Men moet ook weer niet overdrijven, want ge bleken is, dat, hoe hooger men het aantal opvoert, hoe geringer ten slotte de op brengstwinst is. Waar door verschillende oorzaken 10 pet. der planten verloren gaat, moet men beginnen te zorgen, dat er 77.000 bosjes op het veld komen. Het is gewenscht om met 6 pijpen op de 2 M. te zaaien. Bij een rijenafstand van 33.3 c.M., dus 6 pijpen op een 2 M. machine, moet de afstand in de rij 39 c.M. zijn. Bij een rijen afstand van 40 c.M., dus 5 pijpen op de 2 M., moet deze 32.5 c.M. zijn. In het eer ste geval moeten er 128 bosjes op de 50 M. staan, in het tweede geval 154. Om den juisten afstand in de rij te krijgen, zou Spr. een schoffel aanbevelen, welke en kele c.M. korter is. Bij zeer goede op komst van het zaad is het mogelijk de bie ten met een wiedmachine op bosjes te hakken. Welk ras moet men kiezen? Spr. noemt de thans meest aanbevolene op en zegt, dat men zich geheel verlaten kan op de door de suikerfabrieken aangeboden mer ken, Steeds worden op de proefvelden ook nieuw* rassen opgenomen, zoodat wij volledig op de hoogte blijven Het is ten zoerste «f te "aden ander sand ta koopen en uit te zaaien dan door de fabriek aan geboden wordt Als uitzondering, dat men werkelijk eens een goed ras heeft gevon den, noemt Spr. Hilles hög. Als zaaitijd adviseert Spr.: begin April of zelfs eind Maart. Uit sleur zaaien velen nog midden April. De grond moet echter geschikt zijn. Laat zaaien is fnuikend voor een goede op brengst. Zaaien eind Aprilbegin Mei kan wel 10 pet. verlies beteekenen. Wat de zorg voor het gewas betreft, zegt Spr., dat schoonhouden alleen niet voldoende is. Een gesloten korst mag niet ontstaan. Dit bevordert wortelbrand. De grond moet los zijn. Bij het opeenzetten moet men de grootste plantjes laten staan Voor de ziekten in de bieten verwijst Spr. naar de aflevering der mededeelin- gen van het instituut voor suikerbieten teelt van 5 Juni 1935. Enkele vijanden en ziekten, die mogelijk minder bekend zijn, behandelt Spr. nog afzonderlijk. Ten slotte dringt Spr. aan op meer con tact tusschen bietenverbouwers en he1 instituut voor suikerbietenteelt te Bergen op Zoom. Christelijke Boeren- en Tuindersbond. Vrijdagmiddag vergaderde het Bestuur der Zeeuwsche afdeeling van den B. T. B. te Goes. Voorzitter dhr C. de Putter te Axel. Gerapporteerd werd over een vergade ring van den Ned. Alg. Keuringsdienst en over een bijeenkomst ter bespreking van het landbouwhuishoudonderwijs in Zee land. Een cursus is aangevraagd, doch nog niet verkregen. De voorzitter deelde mede, dat de C. B. T. B, te zamen met de andere Zeeuwsche landbouworganisaties vertegenwoordigd was op een audiëntie bij den Minister van Landbouw en Visscherij ter bespreking van de richtprijsverlaging der tarwe en vermindering der bietengarantie. Zooals bekend heeft dit voor de tarwe geen succes gehad. Betreffende de bie tengarantie is het vermoedelijk anders; definitief is hier echter nog niets van be kend. Gesproken werd over bestrijding van den coloradokever. Meer voorlichting is hier noodig. Ter zijnertijd zal hieraan medewerking worden verleend. Tot, vertegenwoordiger in de Perma nente Commissie voor Arbeidszaken in het hoofdbestuur werd de voorzitter aan gewezen. Aandacht werd geschonken aan de kal- verbeperking, die vooral op Walcheren te ver doorgevoerd is. Hierop zal nog nader worden terug gekomen. Vaststelling van de begrooting 1936 vond plaats; de contributie behoefde dit jaar nog niet verhoogd te worden. Vermoedelijk zal dit jaar de vergade ring der Zeeuwsche afdeeling gehouden worden omstreeks half Mei te Middelburg Hierna sluiting. Maart. 18 N. en St. Joosland (voor „De Roode Leeuw") Wagens en Gereedschappen, v. d. Harst. 18 Wemeldinge (bij Korstanje), Huis B 264, Bouwland, inboedel aan pand B 264, Kram. 18 Wemeldinge (bijl Korstanje), 6 Gem. 167 R. Weiland, Kram. 18 N. en St. Joosland (hij Klap), Wonn en Winkelhuis, Molendijk A 25, v. d. Harst. 24 Veere (café Goeman), Weiland, Bat ten. 26 Middelburg (Mercurius), Winkel-, Woon- en Pakhuizen, Batten. 26 Ierseke (Nolet), Huizen en Hoogaars (YE 29), v. Dijke. 27 Hoedekenskerke (Steigerhuis), Woon huis, v. Dissel. 28 Westkapelle („De Valk''), Hofstede, Bouw- en Weiland, v. d. Harst. April. 2 Middelburg, Winkelhuis, Langeviele K 206, Terpstra. 22 Zoutelande, Inspan Koppejan, Bat ten. 29 Oostkapelle, Inspan „Weltevreden", Blaupot ten Cate. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 16 Maart; Matige tot zwakke, N. tot W. wind, zwaar bewolkt of betrokken, weinig of geen neerslag, weinig verandering in tem peratuur. 1 Stand van hedenmiddag 3 u. Uitg.: N.V. Ui Emergo" ter ex Bureaux 1 Postchèqi Bijkantoor N J. J. FANOY Directeur-H Wij hebben uitspraken var den indruk m£ zijn geschreven Dit geldt o< „Nederlandsch ber 1870 met bode" van Dr „De vraag in de bres staa God en Zijne ben wij te hop- is recht voc kunnen nu onz broeders geen daarop telkens land niets bate wanneer het d ijzer stelt bov' rechtigheid, di Niemand wa niet aangaat, recht voor d het b e 1 a n g verliezen de vc sonen, meer en geen recht is zucht, komt ontbinding vai zin!" Dit werd ge den Fransch-I komst heeft schouwingen d In de dagen meer gelet op, het succes Vooral jongt makkelijk toe, te letten op iemand gedrevt of hij succes zonder te lette recht, zijn doel Maar het su en het voorna; Het is de g volk verhoogt I Velen, die dan op 't recht ken aan den het beginsel, n nationaal-socia dekken. Zij maken schen de Con het nationaal-s zien aan de het revolutions vereiniteit en zijde een opkc de 'Overheid. Maar wat s< rer reeds ruim „Met het oo èn op de Ne de volksaard best naire begiï verbergt ondei t e i t s v 1 a g. Het spelen n vaarlijk spel. onder verleide kracht heeft." En verder ni een uitspraak leen het Chrb overwinnen Het nation, redmiddel Sedert dien ment der r Gulden woor genomen moge Stand van Zaterdagmorgen 10 u.: 769. Licht op voor fietsen Dinsdag 6 u. 25 min. Zooals giste in het Duitscl gesteld le. die van Duitschland den raad. 2e. de vraa gendheden bet lijk of binnenk in zijn rede bespreken? Na ampele volkenbondsra; opgedragen a; van buitenlani mededeeling te »DuitschIant kingen deelnei

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 6