DE ZEEUW tweede blad Db Dochtervan den Opperrechter De C. D. U. een bijwagen van de S. D. A. P, Uit de Provincie Zoeklichtjes. FEUILLETON VAN MAANDAG 16 MAART 1036, Nr 141. Onder het kopje „Goed gezien" schrijft onze „N. Pr. Gr. Crt.": In de „Sociaal-Democraat" voert de bekende onderwijsman, de heer G. van Veen het pleidooi voor klaarheid in zijn partij inzake de nationale verdediging. Hij weet wel, dat de religieus-socialisten dit duidelijk positie kiezen liever niet zien. En verklaart dan Wat ik wou zeggen is dit. Deze weife lende houding van het religieus-socialis- me heeft reeds de partij heel wat stem men gekost. Mensohen, die de G.D.U. goed kennen, hebben mij verzekerd, (wat ik uit mijn onmiddellijke omgeving wist) dat de groote stemmenaanwas van de G. D U. goeddeels te danken is geweest aan religieus socialisten, die voor het eerst de sociaal democratie uit pacifistische gevoeligheid in den steek laten. „Tijd en taak" is een uitstekende voorschool voor de G. D. U. De schrijver vervolgt Misschien vindt men mij1 lichtzinnig, maar ik vind het niets erg, dat naar dien kant soc.-dem. stemmen verloren gingen, zelfs niet als eenige duizenden volgen. In de eerste plaats komen velen van hen terug, als wij eindelijk zoover zijn (en dat wordt ook tijd), dat in de „Arbeiders pers" de belangrijke kwestie van de landsverdediging duidelijk wordt belicht. Wat blijkens mijn ervaring velen irriteert, dat is juist het onzekere geluid dat de beweging op dit punt nog nimmer doet hoeren. Zooals wij nu staan, zijn wij vleesch noch visch en niemand is be vredigd.. Dus kiezen Laat de G. D. U. de ethicisten gerust van ons overnemen. Zij zijn voor het socialisme niet verloren, omdat Van Hou ten c.s. wat hun economische politiek be treft, naast onze beweging staan en ze zullen ons heusch niet overvleugelen. Ten slotte zegt de schrijver nog dat, als de soc.-dem., door zich kloek uit te spreken voor de landsverdediging, wel eenige pakjes van hun zwaarbeladen wa gen zullen verliezen aan de G.D.U. Maar wat geeft dat? De G.D.U. zal ze op rapen en ze ons yvel nabren gen op den weg naar het socia lisme. Ziedaar de toestand volkomen naar waarheid geteekend. Maar nu weet elk belijder van den Christus ook, waar hij zich heen laat sleepen als hij de G. D. U. volgt. Door middel van looze beloften naar het leger der sociaal democraten. EEN DEPARTEMENT NAAR DE JAARBEURS. Tweehonderd ambtenaren met den Minister naar Utrecht. Een gezelschap van ongeveer 200 da mes en heeren, leden van den kring van ambtenaren van het ministerie van Han del, Nijverheid en Scheepvaart en aan verwante diensten, heeft Zaterdag per Dieseltrein eenexcursie van Den Haag uit naar de Jaarbeurs te Utrecht onder nomen. Te 1 uur werd het gezelschap, waarbij ook aanwezig was de minister van Han del, Nijverheid en Scheepvaart, Prof. Ir. Gelissen, in de le klasse wachtkamer van het Staatsspoorstation te 's-Gravenhage, door den voorzitter van den kring met een inleidend woord toegesproken. De hoofdingenieur Hupkes van de Ne- derlandsche Spoorwegen deelde in aan sluiting hierop nog mede, dat de teleur stelling, welke de spoorwegen met de Dieseltreinen hebben ondervonden, thans naar hij hoopt zijn overwonnen en dat 15 Mei a.s. 4/5 van het aantal daarvoor 74.) _0_ ,.En toch", ging hij voort, „heb ik u lief. Ja, ik weet heel goed, wat ik zeg: ik heb u lief. Ik heb u bemind sedert dien avond, toen ik u in de oogen zag daar op de binnenplaats, tusscben Holborn en Fleetstraat. Ik 'beminde u, terwijl ik u haatte. Vele malen heb ik 't gevoeld, sedert dien nacht, toen gij de soldaten gebood het zwaard te trekken, daar bij den Tbeemsoever, dat ik voor u kon neer vallen om u mijn liefde te betuigen; en jj1 gevoe^e ik tegelijkertijd, dat ge een adder waart, die vertrapt moest worden." Hij hoorde haar bitter lachen. Hij vroeg zichzelf af, waarover zij nu wel dacht. ve.^won^ert mij, dat gij nog niet u« het rijtuig springt", merkte zij op. "1 zfn mi al ver van Taunton. Ik veronderstel, dat hier niet veel huizen staan. Gij behoeft niets anders te doen an mij te verlaten. Ik kan wel voor mqzelf zorgen." dat kunt giïniet- Het iand wemelt van misdadigers." 11 gij zoudt mij willen beschermen, aangewezen treinen Dieseltr actie zal hebben. In tien groepen werd onder leiding van de leden van den Raad van Beheer een rondgang over de Jaarbeurs gemaakt. Na afloop van de excursie vereenigde het gezelschap zich in een der zalen van hotel Noord-Brabant, waar de thee werd gebruikt. Hier sprak de beer Fentener van Vlissingen vriendelijke woorden tot de leden der vereeniging en gaf bij een uiteenzetting van de beteekenis van de jaarbeurs. Daarna was bet woord aan minister Gelissen, die vriendelijke woorden tot den raad van beheer sprak. „Gij weet, dat ik een vaste klant ben van uw jaarbeurs, van de 34 beurzen heb ik er dertig be zocht. Gaarne heb ik met de ambtenaren dit jaar een bezoek aan Utrecht gebracht. Spr. heeft, wanneer 'hij over de jaarbeurs wandelt alle vertrouwen, dat nijverheid, handel en scheepvaart er weer bovenop zullen komen. Er zijn punten in onze con junctuur, die op een opleving wijzen. Zoo is b.v. het goederenverkeer in onze havens sedert 1932 het diep ste punt in de crisis gestegen. Het verschil in de groothandelcijfers tusschen Nederland en 'het buitenland is procents- gewijs nog slechts gering. Er zijn ver blijdende teekene. Spr. hoopt, dat de jaarbeurs, via den handel, zal mogen bijdragen aan de op leving van onze nijverheid. Luchtbeschermingsoefening. Ook Zeeland zal binnenkort deelnemen aan oefeningen in verband met de lucht bescherming. De organisatie van een gewestelijke oefening in de tweede helft van de maand April in samenwerking met de militaire overheid en bet provinciaal bestuur is in volle voorbereiding. Het zal vermoedelijk bij deze gelegen heid in de bedoeling liggen des avonds na donker een luchtaanval op Zeeland te veronderstellen. Zoo gauw luchtgevaar aanwezig wordt geacht, komt de waar schuwingsdienst dan in werking en wor den alle diensten van de luchtbescherming gealarmeerd. Het voornaamste doel van dergelijke oefeningen is meestal te contro- leeren of de alarmeering voldoende snel geschieden kan. Verder wordt ook meestal een verduis teringsproef gehouden. Op een gegeven oogenblik (na sluiting der winkels) wordt de bevolking dan door middel van sirenengeloei tegen luchtge vaar gewaarschuwd. Dit is bet sein, dat de burgerij het voorbeeld van de gemeen te moet volgen en de lichten zooveel mo gelijk moet dooven. De straatverlichting wordt tot een minimum beperkt, de lich ten in de etalages moeten worden uitge daan, deuren en gordijnen zoo goed mo gelijk gesloten worden, zoodat geen licht naar buiten uitstraalt. Speciaal moet men hierbij denken aan dakramen en aan ra men aan de achterzijde der buizen. Ook de lichten der zich op straat bevindende voertuigen moeten gedempt worden. Aan de ingangen der gpmeente pleegt de poli tie aan de binnenkomende automobilisten dan tot dat doel papieren hulzen te ver strekken die over de koplampen wor den bevestigd. "Wil zulk een oefening volmaakt zijn, dan moet feitelijk iedereen binnenshuis blijven. Geref. Jeugdleidersorganisatie Zeeland. Zaterdagmiddag vergaderde bovenge noemde organisatie te Middelburg onder leiding van dhr P. Gornelisse. Uit het financieel verslag van den penningm. dhr R. Zuidema bleek dat 1935 een voordeelig saldo van f 34.84 ople verde. Dhr Chr. de Bruin refereerde over; „Onze ouders en ons' werk". Hij bepleitte zeer sterk de organisatie van oudersver- eenigingen van wie de leiding bij het op richten en instandhouden van knapen- en meisjesvergaderingen dient uit te gaan. Be uit die Vereen, gevormde ouder besturen zijn verantwoordelijk voor den goeden gang van zaken en vormen met de leiders en leidsters het dag'elijksoh be stuur. Hierop volgde een geanimeerde ge dachten wisseling. veronderstel ik, Master salon-ridder?" „Ja, ik zou u beschermen." „En waarom?" „Dat weet ik zelf niet.'' Daarop zwegen beiden, terwijl het rij tuig voortrolde. De gordijntjes van het rijtuig waren neergelaten, 'zoodat zelfs het maanlicht niet tot hen doordrong. „Waar gaan wij heen?" vroeg hij even later. „Waar zoudt gij 't liefst heengaan?" „Naar Londen," antwoordde hij na eenige aarzeling. „En als gij daar zijt, wat wilt gij dan doen?" „Dat weet ik nog niet". Alles was nog zoo verward. Het scheen hem nog steeds, of hij droomde. Hij reed weg van Taunton, weg uit de wreede klauwep van Jeffreys; maar Jeffreys' dochter was bij -hem, een vrouw, even wreed als haar vader en veel listiger. Hij kon geen verklaring vinden; nergens brak een lichtstraat door. Weer zwegen zij. Terwijl het rijtuig voortrolde docht hij' er meer dan eens over, haar te verlaten en in den nacht te ontsnappen, om zoo te trachten zich te redden. Maar de gedachte werd niet in een daad omgezet. Zelfs terwijl hij de vrouw verachtte, die daar tegenover hem zat, zag hij er tegen op, haar te verlaten. „Waarom spoorde ik u aan, om u niet In twee bestuursvacatures werden geko zen mej. M. den Hollander te Middel burg en dhr A. C. Catsman te Aarden burg, Db voorz. deelde mede, dat 7 Kna pen- en 9 Meisjesvergaderingen als Bondslid werden ingeschreven. Goes. Op 1 Mei a.s. zal de directeur der Ambachtsschool, de beer Buthfer, 25 jaar aan bet Nijverheidsonderwijs verbonden zijn. Kapelle. In de vergadering der G. H. Kiesvereeniging werd afkeuring uitge sproken over het besluit van kerkvoogden en notabelen der Ned. Herv. Kerk tot het afstaan van een gedeelte kerkhof rond de mooie kerk teneinde daarop een muziek tent te plaatsen. 's-H. Arendskerke. Door den burge meester dezer gemeente zijn aangewezen tot hoofd van den luchtbeschermings dienst te 's-Heer Arendskerke '(dorp) dhr G. Pbilipse, 's-H. Hendrikskinderen dhr K. L. W. van der Maden, Nieuw dorp dhr J. Hommes, en Lewedorp dhr A. Pie- ters. Borsselen. Vrijdagavond werd de eind- les gehouden van den tweejarigen tuin- bouwcursus door dhr Vos uit Nieuwdorp en dhr v. Willigen, tuinbouwvakonderwij- zer te Goes. Mede aanwezig was Ir Bos nia. Een diploma werd uitgereikt aan: G. Wal'hout Fz., M. Krijger Mz., J. Paarde- kooper, G. Krijger Mz., P. Dekker, G. v. Gessele, J. Walhout Jansz., P. Meulpol- der, G. Almekinders, J. Steketee, W. Priester en D. Geschiere. Aan één leer ling kon het diploma niet worden uitge reikt. Nog voerden het woord weth. Rottier Jr, namens de commissie van toezicht en dhr P. Dekker. D'hr M. Krijger Mz. dankte namens de leerlingen de onderwijzers voor 'het gegeven onderwijs en overhan digde hun uit erkentelijkheid een stoffelijk aandenken. Kruiningen. Het station Krui- ningen'blijft. Op een desbetref fende, door bet gemeentebestuur van hier aan de Directie der Ned. Spoorwegen ge dane vraag over de mogelijkheid van bet opheffen van het Station Kruiningen, is thans van genoemde directie officieel be richt ontvangen, dat het station Kruinin- gen-Ierseke noch voor goederen-, noch voor personenvervoer opgeheven zal wor den. Db burgemeester heeft tot hoofd van den luchtbeschermingsdienst te Hans- weert benoemd dhr F. V. d. Groof, expe diteur aldaar. lerseke. De bekende motorkorboot „Luctor et Emergo", eigenaar een bekende oesterfirma alhier, is door verkoop in handen gekomen van een mosselfirma te Bruinisse. Een gevolg van de debacle in de oestercultuur. Biggskerke. Vrijdagmiddag werd de jaarvergadering gehouden van de ver eeniging tot exploitatie eener weegbrug: „Ons Belang", onder voorzitterschap van den heer L. Simonse Lz. Sr. Uit het jaar verslag van den secretaris, dhr J. Lam port Pz., bleek, dat weinig gebruik van de weegbrug was gemaakt, hoewel het aantal gewogen bieten enkele duizenden kg. hooger was dan het vorige jaar. De oorzaak hiervan is gelegen in het toe nemende vervoer van bieten per vracht auto's. De jaarrekening, uitgebracht door den penningmeester, dhr W. de Regt, wees een tekort aan van f4. Het weeg loon werd onveranderd vastgesteld. Vrijdagavond vergaderde de afdee- ling van den Bijz. Vrijw. Landstorm. Na een openingswoord van den voorzitter der plaatselijke commissie, burgemees ter Simonse, werd door Overste Bierman een uiteenzetting gegeven van de taak van den B. V. L., waarna de heer Laer- noes opwekkende woorden sprak om den B. V. L. te steunen in zijn mooie werk, dat slechts één doel heeft n.l. steun aan het wettig gezag. Overste Bierman reik te hierna de brevetten voor scherpschut ter uit aan A. Harpe, J. Konraad, H. Kaljouw, H. Verschuure en P. de Lange. De heer A. Janse sprak een slotwoord. Serooskerke (W.). Zaterdagmiddag werd jaarvergadering der Boerenleen bank gehouden onder leiding van den in te laten met de plannen van Henry Dugdale?" vroeg zij. „Waarom heb ik u uw zwaard terug bezorgd? Waarom had ik een onderhoud met u bij Temple Church „Ik weet het niet," antwoordde hij, „evenmin als ik nu uw plannen weet. Gij kunt wel een gruwelijk plan bedacht hebben, nog afschuwelijker dan ooit in het gemoed van uw vader is opgekomen." „Als gij dat gelooft, vraag ik u nog eens, waarom gij nu niet tracht te ont snappen?" „Omdat gij op dit oogenblik wel een pistool in uw hand kunt hebben. Ook weet ik niet, welke handlangers gij hier in de nabijheid hebt En bovendien wensch ik u niet te verlaten. Ja, ik haat u. maar toch bemin ik u, en als 't kon, bleef ik altijd bij u." „En toch zoudt gij mijn vader ten val willen brengen?" „Ja." „Weet ge wel, dat ge een dwaas zijt, Master Trelawney?" „Waarom?" „Omdat ge mij vertelt, wat ge van plan zijt te doen. Uw plannen geven niets, omdat gij ze uw vijand mededeelt." „Gij stemt dus toe, dat gij mijn vijan din zijt?" „Dat zegt gij immers. Maar vertel mij nu eens: waarom zoek ik u uit de han- vice-voorzitter, den heer L. Maas. Bij zijn openingswoord herdacht de voor zitter het overlijden van den voorzitter, wijlen den heer L. Melse Jz. De over ledene is vanaf de oprichting der Bank bestuurslid geweest en heeft tot op het laatBt van zijn leven, niettegenstaande zijn hoogen leeftijd, steeds voor het be lang der Bank, doch ook dat der leden, met volle toewijding geijverd. Zijn nage dachtenis blijve in eere. Uit het financieel verslag bleek, dat de Bank een zeer gunstig jaar beeft ge had, zocdat een winst kon worden ge boekt van f1208 en de reserve thans bedraagt f 11826. Als bestuurslid werd herkozen de heer A. P. v. Nieuwenhuijze en gekozen in de vacature wijlen dhr Melse dhr P. Melis Wz. Als lid van den Raad van Toezicht werd herkozen dhr A. Aarnoutse. De voorzitter deelt mede, dat het be stuur de rente heeft vastgesteld voor spaargelden op 3 pet. en voor crediet- nemers op 4 pet. In antwoord op een vraag uit de ver gadering over de wenschelijkheid een beter kantoorlokaal ter beschikking te stellen, zegt de voorzitter, dat het be stuur dit reeds in overweging heeft ge nomen. Vrijdagavond vergaderde de afd. van den Chr. Jongeren Boeren en Tuin- dersbond voor de laatste maal in deze wintercampagne. Na het rapport te heb ben voorgelezen van de proefvelden, aan gelegd door de plaatselijke afdeelingen en een vragenlijst van den Bond te hebben besproken, behandelde dhr Adr. Meyers Sz. het onderwerp: „Paardenfokkerij", waarop een geanimeerde bespreking volgde. Arnemuiden. Met ingang van 23 Maart a.s. is benoemd tot klerk ter gemeente secretarie te Middelburg, dhr A. Bliek, thans werkzaam als controleur voor de steunregeling alhier. Domburg. De burgemeester van Dom burg beeft den beer P. J. Elout aange wezen 'tot hoofd van den luchtbescher mingsdienst. Oostkapelle. Zondagavond bad bet 6- jarig zoontje van den landbouwer S. L. alhier het ongeluk bij het spelen van een stroomijt te vallen, waarbij het een dij been brak. Dr v. d. Harst verleende de eerste hulp, waarna de kleine naar het Gasthuis te Middelburg werd vervoerd. 't Zand. Vrijdagavond vergaderde de A.-R. Kiesvereeniging. Voorzitter dhr J. Lorier. Besloten werd de lectuurversprei- ding op 'tZand te steunen en nader te regelen. Dhr Maas sprak over: „Het pro bleem van. den oorlog". Een leerzame bespreking volgde. O.- en W.-Souburg. Zaterdagmiddag had de arbeider J. J. W. alhier, bij het voetballen het ongeluk zijn rechterbeen te breken. Dr Bloos heeft hem per auto huiswaarts gebracht. Bij dienzelfden man reed 's morgens de landbouwer J. K. al hier met zijn paard en wagen, beladen met kunstmest, door de ruiten, welke totaal vernield werden. Het ongeval be paalde zich hier echter alleen tot mate- riëele schade. Zouteiande. Vrijdagavond vergaderde de A. R. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje" alhier.Voorzitter dhr H. Maas. In de vorige vergadering was er een kwestie van orde ontstaan. Een gedeelte der leden meende, dat de landbouwpolitiek onzer Regeering ook op de vergaderingen van de Kiesvereeniging behoorde te worden besproken. Een ander gedeelte der leden was van meening, dat de landbouwpoli tiek besproken dient te worden alleen op de vergaderingen van de Maatschappe lijke organisaties. Omtrent dit vraagstuk had het Bestuur nu advies gevraagd aan de Dr Kuyper- stichting te D'en Haag. Het advies van de D'r Kuyperstichting hield in, dat de land bouwpolitiek zoowel op de politieke ver gaderingen als op de vergaderingen van de landbouworganisaties 'behoort te wor den behandeld. Ze behoort echter, aldus genoemd advies, wel in de e e r s t e plaats op de vergaderingen van de Landbouw organisaties te worden besproken. Ver scheidene leden kwamen nogmaals krach tig op voor de behartiging van de hoeren den van Jeffreys te verlossen?" „Dat heb ik mijzelf ook wel honderd maal afgevraagd. Maar wat is bedrieg lijker dan het hart eener vrouw? Ja, ik weet, dat ik mij op dit oogenblik van Taunton verwijder. Mijn handen zijn vrij; niets hindert mij: maar toch...." Hij zweeg plotseling. Hij' scheen be vreesd te zijn, zijn gedachten te open baren. „Halt! 'Sta stil!" Trelawney schrok, toen hij dat strenge bevel hoorde. Het rijtuig hield stil. „Wie zijt gij en waar gaat gij heen?" De man op den bok mompelde iets, maar Trelawney kon er niets van ver staan. Snel schoof het meisje de gordijntjes terzijde. Zij stak haar hoofd naar buiten. „Zijt gij dat, kapitein Winthrop?" vroeg zij vroolijk. „Wie zijt gij?" „Herkent ge mijn stem dan niet? Ik had gedacht, dat gij uw vrienden beter zoudt herkennen." „Maar maar dat begrijp ik niet, in dit uur en op deze plaats!" „Ja, 't is een tamelijk ongewoon uur voor een jonge dame om te reizen, niet waar? Maar staatszaken, kapitein Win throp. Hoe ver zijn wij nog van Har- pinghey. Daar moeten wij, van paarden verwisselen". Er was eens een straatjongen die den hem passeerenden burgemeester den in houd van een rioolput over bet hoofd gooide. Om duidelijk te maken hoe slecht zijn collega-van-de-straat bad gehandeld, deed een andere jongen die eveneens den bur gemeester als drager van het gezag graag met een vuile jas zag loopen, hetzelfde. Maar, hij bedoelde er niets kwaads mee. Hij wilde alleen aanschouwelijk onder wijs geven en voortsmeewerken het gezag boog te houden. Bestaat niet, zal men zeggen. Toch wel! De N.S.B. heeft een schandelijke gru- welplaat over D'r Colijn die in 1933 in de „Notenkraker" verscheen en op betrekke lijk kleine schaal verspreid werd, over gedrukt, en nu over bet geheele land rondgestrooid. Ook de leiders van de N.S.B. in Zeeland maakten zich ver dienstelijk door aan deze vuilverspreiding krachtig mee te werken. Maar men heeft hiermee geen slechte bedoeling! Heelemaal niet! D'e bedoeling is slechts de kwade practijken van ande ren in het licht te stellen en voorts het gezag van de Overheid hoog te houden! Eén vies zaakje. Dat al weer geen hoogen dunk geeft van de beweging die reeds meer blijk heeft gegeven van mee ning te zijn dat bet doel de middelen hei ligt! OPMFRKER. belangen ook door middel van de politieke organisaties. In 't verleden werd dat ook gedaan voor de arbeidersbelangen. Dhr L. Geschiere leverde een inleiding handelende over „De verhouding van Overheid en Maatschappij". Hij was van meening, dat de landbouwpolitiek niet op de vergaderingen van de Kiesvereeniging thuis boort. Op deze inleiding volgde veel bespreking. Op de vorige vergadering was ook sterk bij het bestuur aangedrongen, om, ingeval er weer een openbare verga dering door de N. S. B. bier ter plaatse zou worden gehouden, te zorgen voor een bekwamen A. R. debater. Aan het bestuur werd nu gevraagd of het 'hier reeds eenig werk van bad' ge maakt. Het bestuur deelde mede, hiervan geen werk te hebben gemaakt, omdat het er geen resultaat van verwacht. Stavenisse. In de Vrijdagavond j.l. ge houden jaarvergadering van den kolen- bond „Algemeen Belang", werden de in komsten vastgesteld op f 7688,38 en de uitgaven op f 7385,11; alzoo een batig saldo van f 303,27. De leden hadden in totaal 555.954 kg di verse 'brandstoffen betrokken, voor een waarde van f 7413,20. De gemiddelde prijzen waren: steenkolen f 1,03 Mi; eier kolen fl,09M; anthraciet f 2,45 M, alles per 85 kg. Medegedeeld werd, dat, wanneer de bond als handelaar erkend wil worden, de statuten Koninklijk goedgekeurd moe ten zijn. D'e vergadering vereenigde zich met het concept, dat nu ter goedkeuring zal ingezonden worden. Mocht blijken, dat de vereeniging om gezet moet worden in een coöperatie, dan wordt het bestuur daartoe gemachtigd. Colijnsplaat. Vrijdagavond vierden al hier de Herv. Knapenvereenigingen hun gemeenschappelijk jaarfeest onder lei ding van Ds M. Bons, die sprak over de Kananeesche vrouw, waarbij spr. uit liet komen de zorg van deze moeder voor haar kind. Jaarverslagen van secretaris sen en penningmeesters getuigden van opgewekt vereenigingsleven. M. v. d. Weele Cz. hield een Bijbel inleiding over „De rijke jongeling". Voordrachten en samenspraken wisselden elkander af. Afgevaardigden brachten hun gelukwenschen over. Zaamslag. D'e afd. Zaamslag van den Ned. Chr. Landarb. Bond vierde Donder dag haar eerste lustrum, onder leiding van den tweeden voorzitter, dhr P. de Blaaij. Na het openingswoord van den voorzitter gaf de secretaris een overzicht over de vijf voorbij gegane jaren. De oprichting in Maart '31 had plaats met 11 man. Thans zijn er 200 leden. Dhr A. Vingerling sprak over: „Ons „Nog ruim drie uren. Maar hoe komt het. dat. „D'an kan ik daar mijn ontbijt gebrui ken. Zoudt gij zoo vriendelijk willen zijn, iemand met orders vooruit te zenden, kapitein? Ik heb een belangrijke op dracht en nu geen tijd, om verklaringen te geven. Gij' neemt mij niet kwalijk?" „Natuurlijk niet", antwoordde de ka pitein. „Laat het rijtuig voortgaan. Ser geant Crimpley en korporaal Bingley, gaat vooruit en zorgt, dat alles in orde gebracht wordt." „O, ik dank u, kapitein. Nu kan ik rustig gaan slapen. Goeden'"morgen". „Goeden morgen, lady Maria. Ik hoop niet, dat ik u beleedigd heb, door u op te houden". „Wel neen. De tijden zijn nog verward en de Koning heeft behoefte aan ver trouwde officieren." De zweep werd over de paarden ge legd en het rijtuig rolde weer voort. „Waarom hebt ge mij niet aan hem overgeleverd?" vroeg Benedictus ver wonderd. „Waarom, denkt gij?" Nooit was een jonge man in vreemder positie geweest en toch was die vreemd heid vol bekoring. Alles was even ge heimzinnig en toch had hij 't niet gaarne anders gewild. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 5