Het Nederlandsche koloniale Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw Rechtszaken I Een commissie van actie werd benoemd bestaande uit dhrn M. Osté, J. de Pagter en L, Suurraond. Goes. Dinsdagavond hield de Herv, Meisjesvereeniging Maranatha alhier haar 03ste jaarvergadering. Uit het ver slag bleek dat er in dit jaar werden af gewerkt 147 stuks kleeren waarvan 65 stuks in Goes werden uitgedeeld. Het overige werd voor Armenië, Kinderzorg en andere liefdadigheidsinstellingen be stemd. 1 D'e afdeeling Zuid-Beveland van de Ned. Cthr. Reisvereen. houdt morgen haar jaarlijksche propagandavergadering. Zoo als altijd is er weer een welverzorgd pro gramma. Verwacht wordt dat ook dit jaar de zaal uitverkocht zal zijn. Mooie films en declamatie van den heer G. van Gelderen vullen den avond. Zie ook de advertentie in dit blad. Daar de Goesche Ambachtsschool in 1876 werd opgericht, bestaat ze thans 60 jaar. We vernemen, dat het bestuur dit maal de openbare les, die op Woensdag 18 Maart gegeven wordt, tevens zal be nutten voor een eenvoudige receptie. Er zal daarbij gelegenheid bestaan om de school en het werk der leerlingen te be zichtigen. Aan den heer J. M. van Bommel van Vloten is eervol ontslag verleend als lid der Beurscommissie alhier. Mede in verband met het overlijden van het lid dhr J. Brouwer zijn door B. en W. tot leden dier commissie benoemd de heeren J. Q. G. Lenshoek te Kloetinge en P. Scheele de Putter te Kapelle-Biezelinge. Luchtbescherming. Op Dins dagavond 24 Maart a.s. zal alhier een propagandalezing plaats vinden door den kapitein J. H. van Riessen over Lucht bescherming. Nadere bijzonderheden vol gen per advertentie. 's Gravenpolder. Dinsdagavond verga derde het comité voor moreele verzorging der werkloozen ten huize van Ds van Hoogstraten. Besloten werd om het lo kaal der werkloozen op 25 Maart officieel te sluiten en op Zaterdag 28 Maart d.a.v. een tentoonstelling te houden van wat de werkloozen dezen winter gemaakt hebben. 's Heer Hendrikskinderen. De landbou wer B. van 't Westeinde uit Borssele in zijn auto uit Goes huiswaarts keerend, werd even achter 's Heer Hendiikskinde- ren aangereden door een auto van den heer D'e L. van Noord-Beveland. Van 't W. wilde den voor hem rijdenden auto pas- seeren, doch de laatste reed plotseling een zijweg in, waardoor de botsing onvermij delijk werd. D'eze was zoo hevig, dat de auto van Van 'tW. in de sloot terecht kwam. Zoowel Van 't W., die zelf stuur de als een naast hem zittenden buurman werden bloedend verwond door glas scherven en moesten naar 't ziekenhuis in Goes om verbonden te worden. lerseke. De verzending van geknipte mosselen naar Parijs is niet zoo druk meer als voorheen. Andere jaren was het {speciaal te lerseke) veel drukker. Over het algemeen gaan dezen winter van lerseke zeker 2025 pet. minder mosselen weg dan anders. Voor sommige firma's is er wel een verschil van 33 pet. Woensdag vergaderde de Herv. Schoolvereeniging. De eere-voorzitter Ds Engelsma, sprak een kort openingswoord. Het hoofd der school, de heer W. Hon- ders, sprak over de wisselingen in het kinderleven, bovenal bij 't verlaten der school. De heer H. te Hennepe, onder wijzer aan de school, behandelde „Uit een vergeten schoolboekje". Heinkenszand. Donderdagavond werd in de Chr. school een ouderavond gehou den onder leiding van het hoofd der school den heer Westveer. Er was groote belangstelling der ouders. Door het hoofd en het onderwijzend personeel werden voordrachten gehouden over „Opvoeding en Onderwijs", „Een Zendingsverhaal" en „Het Psalmversje''. In de pauze werd het werk der leerlingen bezichtigd. Biezelintje. Alhier werd de eindles ge houden van den tweejarigen tuinbouw- wintercursus gegeven door het hoofd van den cursus den heer J. G. P. Jansen Ver- planke van Kruiningen en den tuinbouw- vakonderwijzer den heer W. Glas van Kapelle. D'oor 14 leerlingen werd een diploma behaald. Eén moest worden afgewezen. Aan de navolgende leerlingen kon een diploma uitgereikt worden: A. Bierens van Schore, H. Spruit van Goes, D. Schip per, J. Rouw, J. van Koeveringe, M. Bruinooge, M. Eversdijk, M. Walrave, al len van Kapelle, H. v. d. Velde, A. Rot tier Jacz., P. Verhulst Lz., M. Verhulst Lz., A, Rottier Jansz en J. Slabbekoorn, allen te Biezelinge. Ir Bosma hoopte, dat het aangeleerde zou benut worden en men niet zou den- kan: nu zijn we er wel. Namens de Commissie van Toezicht voerde de heer L. Verhulst het woord Namens de ouders der leerlingen de heer A, Bierens van Schore. Door een der leerlingen werden de on derwijzers dank gebracht. Als aandenken aan dezen cursus werd ieder een boek werk aangeboden.' Kapelle. Woensdagavond gaf de Zang vereen. „Zanglust", directeur dhr W. L. Harthoorn van Goes in de Ned. Herv. Kerk een uitvoering, die in alle opzichten welgeslaagd mag heeten. De opkomst was bijzonder groot. Alles was bezet. Dr J. D. Schmidt sprak een openings woord. Allereerst zong het Kinderkoor 5 liederen en na de pauze nog 5 liederen, allerliefst en mooi. Het was een goede gedachte van direc teur en bestuur om Mieneke Voskuil, Jo Dek en Mien Veerhoek leder een solo te laten zingen, Voor een oiroa 400 toehoorders zong Mieneke Voskuil ontroerend lief met hel dere, klankvolle stem „Het Roosje", Jo Dek alleraardigst het Herdersliedje en Mien Veerhoek mooi en flink „Lief en Leed". Goed ingestudeerd was het duo kinder koor en goed gezongen „Des Heeren huis" door Pa. Heij'stek en Marie Nout. Door het koor werden 11 liederen ge zongen. Nr 1 Wilt heden nu treden, uit Valerius Gedenkklanken blijft mooi en werd perfect gezongen; Lof en aanbid ding, zwaar, kwam goed uit. Vooral wil len we nog noemen Heilig is de Heere Zebaoth. Wat kwamen de bassen hier bi zonder uit. Ook de solozanger in Avond klokken beschikt over een melodieuse stem. Het laatste nummer „Wilhelmus" werd staande aangehoord. We mogen zeggen dat de keuze der lie deren over het algemeen een gelukkige was. De vooruitgang van deze nog jonge ver- eeniging was duidelijk merkbaar. Alle lof aan den rustigen dirigent. Met genoegen mag het koor op deze zoo welgeslaagde uitvoering terug zien. Dr J. D. Schmidt sprak het slotwoord. Grijjpskerke. Woensdagavond gaf de Chr. zangvereeniging „Halleluja" een uit voering in de Geref. Kerk. Nadat door Ds Plomp een openings woord was gesproken, werd onder lei ding van den directeur, dhr J. Wijkhuis te Biggekerke, het 18 nummers tellende programma op Vlotte wiijze afgewerkt, waarvan de nos. j,Avondlied" door I. Walder en no. 13 „Scheidensuur" door J F. Thierie, als dubbelkwartet werden uitgevoerd. No. 7 „Wiegelied" van W. v. Hoorn, solo-nummer, werd gezongen door Mej. Rotte en no. 16, Duet „Als ik maar weet", door de dames Rotte. Ds Jellema eindigde na het spreken van het slotwoord dezen goed geslaagden avond. i en been, als onze regeering hen niet in I publieke emhten duldt. Het zou bet Nederlandsche volk, d«t zoo graag pruttelen meg, wel vreend aandoen, als het nle* elleen niet meer mocht zeggen wat het wilde, maar zelfs geen kik meer mocht geven over de tien maal slechtere toestanden, die het natio- naal-socialisme het zou bezorgen. In verband met een eigenaardige op merking van Lloyd George over landen als België, Portugal en Nederland, die eigenlijk te klein zijn om groote koloniale gebieden te beheeren, schrijft de „Neder lander": „Het doet ons goed weer eens met een recent voorbeeld te kunnen komen van waardeering voor Nederlands koloniale beleid. In een artikel in „The Saturday Evening Post", een Amerikaansch week blad met een zeer groote oplaag, schrijft, naar we in de Tel. lezen, zekere Ameri- kaansche journalist Marcasson, die blijk baar hier te lande degelijke studie heeft gemaakt, een artikel, dat vol bewondering is en dat culmineert in zijn enthousiaste bekentenis: ge kunt den Hollander niet overtreffen. Deze hulde aan het koloniën- besturend Nederland aanvaarden we met de bescheidenheid, welke ons past. D'e heer Marcasson geeft ook het ver schil aan tusschen onze „veroveringen", die in hoofdzaak te danken zijn geweest aan het verkrijgen van handelsmonopolies en de „koloniale" oorlogen van anderen. En hij: vergeet niet het belangrijke punt te noemen, dat in Java vóór het optre den van Nederland regeerende vorsten el kaar voortdurend beoorloogden. En dan volgt letterlijk: „Ze waren blij uit zelf belang om onder de parapluie van de intelligente overheersching te mogen kun nen schuilen". We maken vooral hierom zoo gaarne gewag van deze bij uitstek gunstige opinie van een Amerikaan, wijl toch in eigen land, zij het den laatsten tijd veel minder zoo vaak op onverantwoordelijke wijze ge sproken wordt over onze politiek ten aan zien van Nederlandsch-Indië. Uit onkun de veelal, wij stemmen het toe, maar daar om nog niet verschoonbaar. Hooge en zware verplichtingen rusten er op een volk, dat reeds eeuwen koloniale mogend heid is, maar juist daarom behoort ook elk landgenoot, wien lot en leven van zijn volk ter harte gaat, dan ook goed te be seffen, dat hij maar niet zonder kennis van zaken mag meepraten over dingen van zoo ingrijpenden aard. In dit opzicht heeft de zoo nuttige In dische tentoonstelling, indertijd te 's-Gra- venhage gehouden, zeer goed werk ver richt; de bezoeker heeft er kunnen leeren dat Nederland maar niet alleen getracht heeft voordeelen uit zijn koloniën te ha len, maar daar ook wat heeft heenge bracht. Wat Nederland verricht heeft in Indië op het gebied van hygiëne en volks gezondheid, kan te allen tijde gelden als een voorbeeld voor elk koloniseerend land. VOOR PRUTTELAARS. Aan onze N. Prov. Gr. Crt. ontlee- nen wij: In Duitschland hebben de nationaal- socialisten den strijid gewonnen door een matelooze critiek. Nauwelijks waren zij baas, of alle critiek moest zwijgen. Be kend is, dat de ministers Goebbels en Göring al den dag verklaren, dat het niet zooveel beteekent, als het Duitsche volk geen boter kan krijgen. Vliegmachines zijn beter. Nu wordt verhaald, dat een man, die in een bioscoop een eskader vliegmachines op het doek zag verschij nen, uitriep: daar gaat onze boter. De man werd opgepakt en in de gevangenis gezet. En de lieden, die ook ten onzent zulk een regime hegeeren, klagen reeds steen Tragische sterfgeval- 1 e n. Bij de familie II. te Merkelbeek (L.) deed zich een droevig voorval voor. De echtgenoote van H., die invalide mijn werker is, lag cup sterven. Een tante, die aan het sterfbed stond, zakte plotseling ineen, door een beroerte getroffen, en stierf op hetzelfde oogenblik. Inmiddels overleed ook de stervende Bende winkeldieven ge pakt. Toen gistermorgen een winkelier ster in het Belgische grensplaatsje Es- schen bij' het hooren van eenig geluid in haar winkeltje naar voren kwam, ont dekte zij daar een ongunstig uitziend type, die bezig was bijeen te pakken wat maar van zijn gading was en haar nu hij1 zich ontdekt zag toevoegde haar te zullen neerslaan als zij' gerucht durfde maken. De vrouw liep den winkel uit, doch sloot dien meteen af, zoodat de man ge vangen zat, waarna zij: de politie alar meerde. Bü zijn komst kon de commissaris van Politie den man arres.teeren, doch toen hij' hem naar het bureau zou overbrengen, sprongen drie andere mannen op hen toe, die den arrestant wisten te ontzetten, waarna zij o-p de vlucht sloegen. Intusschen waren de veldwachter v. O. en twee gendarmen ter assistentie gearriveerd, die de vluchtelingen achter volgden. Een der vluchtenden, die in de Vliet was gesprongen, werd door genoem den veldwachter, die eveneens een sprong in het koude water waagde, al zwemmen de gearresteerd, terwijl de overigen door de drie andere politiemannen gevat wer den. Zwaar geboeid werd het heele stel, on der grooten toeloop der dorpsbewoners, naar de gendarmerie-ikazerne overge bracht, waar bleek, dat men te doen had met zekere P. B, en v. N. uit Roosendaal, en zekere de R. en T. uit Fijnaart. Zij1 zijn gevankelijk naar het Huis van Bewaring te Antwerpen overgebracht. Inbreker in pastorie. Gisternacht is ingebroken in de pastorie van de R.K. kerk te Wolvega. Toen ka pelaan Russcher 's nachts te omstreeks twaalf uur thuiskwam en zich naar de eerste verdieping had begeven om zich ter ruste te begeven, hoorde hij gerucht op een afgescheiden gedeelte van deze etage, die als zolder in gebruik is. De kapelaan vermoedde, dat hij1 met inbrekers te doen had en deed de deur op de knip. De inbreker trachtte door het raam te ontsnappen, doch toen hem dit niet lukte, sloeg hij' een paneel van de deur in. Hij kwam toen op het portaal terecht. De kapelaan, die inmiddels naar beneden was geloopen, hoorde den inbreker weer op de gang en draaide het licht uit. In het donker tuimelde de inbreker de trap af en trachtte den uitgang te vinden. Hierbij; kwam hij: terecht in de slaapka mer van den bejaarden deken Vaas, dien hij kalm naar den uitgang vroeg. Deken Vaas, die in den slaap verrast was, gaf hem eenige inlichtingen. De kapelaan begon nu in den nacht de klok te luiden, waarop een opperwacht meester van de marechaussee kwam op dagen. Een onderzoek werd ingesteld, waarbij' bleek, dat de inbreker geen gele genheid heeft gehad, iets van zijn gading mede te nemen. Een onderzoek met een politiehond leverde geen resultaat o>p. Kolendampvergiftiging t e H a r d e g a r ij' p. In het dorp Harde- garijp (Fr.) heerschte Dinsdagavond groote consternatie doordat men tot de ontdekking was gekomen, dat het huis van den heer D. D. de Vries, oud-halte chef bijl de Ned. Spoorwegen, den gehee- len dag gesloten was gebleven. Bij: een onderzoek bleek, dat de heer De Vries Sr. ten gevolge van kolendampvergiftiging was overleden, terwijl zijn 47-jarige zoon in zorgwekkenden toestand verkeerde. De politie vond bij' opening van de buitendeur het geheele huis vol kolen damp. Een door de politie ingesteld onderzoek wees uit, dat de kraan van den haard ge sloten was en de schoorsteen vol rook stond. (Tel.) Hij' kwam het bad na zien. Aan een woning in de Schubert- straat te Amsterdam vervoegde zich giste ren een man, die zeide opdracht te hebben ontvangen het bad na te zien. De man werd binnengelaten en toog aan het werk. Van welken aard deze werkzaamheid was en dat zij' zich niet beperkte tot het bad, begreep de vrouw des huizes eerst, toen hij! weer vertrokken was en zij! tot de ont dekking kwam, dat er twee ringen met brillanten uit haar slaapkamer waren verdwenen. De politie zoekt nu naar den man en naar de billanten ringen. Z ijl n meisje bestolen. Te Haarlem is door de politie een 28-jarige chauffeur aangehouden, die bekend heeft, gedurende de laatste 14 dagen 1000 gul den te hebben verduisterd ten nadeele van zijn verloofde. Zij' had het geld na jaren hard werken bij1 elkaar gebracht en in een koffer geborgen. Onder allerlei voorwend sels was het hem gelukt het geld in han den te krijgen. Hij maakte goeden sier met het geld en trok zoodoende de aan dacht van de politie, die hem het misdrijf deed bekennen. De man had nog tien gol den on p.cht cent In zijn bezit en bWk ook nog f ion pn rijn epanrbenkbnekje te hebben gestort. De rest van hel geld had hij er door gemaakt, Door kolendamp bedwelmd, Gistermiddag heeft de politie te Apel doorn zich op verzoek van buurtbewoners toegang verschaft tot de woning van den ongeveer 62-jarigen W., kleermaker, en zijn nichtjo, aan de Trompstraat 1 aldaar, waaraan tegen de gewoonte in niemand dien dag gehoor had kunnen krijgen. D'e politie trof de bewoners op hun slaapka mers bewusteloos in hun bedden aan. Ver moedelijk waren zij door kolendamp be dwelmd, Beide patiënten zijn naar het ziekenhuis vervoerd. Het meisje keerde na eenige uren eenigszins uit haar verdoo- ving terug. Het herstel van den heer W. vorderde langzamer. Vrees voor zijn leven behoefde evenwel niet te bestaan. Door den trein doodgere den. D'oor tot nog toe onbekende oor zaak is een inwoner van Appingedam, de 53-jarige G. ter hoogte van het station Oosterwijtwerd door een trein overreden en gedood 17-jarig meisje brengt eea nacht in he t moeras door. Maan dagavond werd het 17-jarige meisje G. J. te Dongen vermist. Aangezien zij liet laatst bij het Wilhelminakanaal was ge zien, vermoedde men, dat zij te water was geraakt en zoowel Maandagavonri aJs Dinsdagmorgen werd geruimen tijd ge dregd. Dinsdagmiddag trof een der personen, die het dreggen bijwoonden, het meisje op korten afstand van de plaats, waar men vermoedde, dat zij te water was ge raakt, aan. Zij was nog bij volle bewust zijn. Het bleek, dat zij door de bermslooi was gewaad en in het daarachterliggen de moeras was terecht gekomen. Hoewel het meisje kopje onder is ge weest en den geheelen nacht in de open lucht heeft doorgebracht, was zij onge deerd. Lage prijzen voor consumptie aardappelen. Men meldt ons uit het eiland Tholen: Buitengewoon slecht gaat het op het oogenblik met den handel in consumptie aardappelen op Tholen. Van week op week blijft de prijs dalen. Thans wordt besteed voor prima Zeeuw- sche bonte f 1.80 per H.L. van 70 Kg., terwijl de prijs voor de Zeeuwsche blauwe loopt van f 1.75 tot f 1.80. Met dat al levert de aardappelteelt een gevoelig verlies op: le. omdat de opbreng sten aan den vrij lagen kant zijn geweest en 2e. omdat de telers een heffing van f 30 per H.A. hebben moeten storten in de bekende pot. Ondanks deze heffing is er echter geen enkele stimuleerende in vloed op de prijzen uitgeoefend, afgezien dan van het toekennen van denaturatie- toeslagen, die echter voor de volwaardige Zeeuwsche kleiaardappels veel te laag worden geacht. Ho o g e r beroep. D'oor A. A. V., 50 jaar, werkman, te Vlissingen, is hoo- ger beroep aangeteekend tegen het vonnis der Rechtbank van 9 Maart 1.1., waarbij hij wegens mishandeling is veroordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf. Het roode dundoek. Het Haagsche Gerechtshof wees arrest in de zaak van den timmerman A. de W. uit Middelburg, die door den kantonrechter alhier, werd ontslagen van rechtsvervol ging. Hij heeft terecht gestaan wegens overtreding van art. 453a Wetboek van Strafrecht, daar hij op 1 Mei 1935 in een optocht van de afdeeling Middelburg der S.D.A.P. een rood dundoek had mee gedragen met witte letters, waar op stond „S.D.A.P. uw partij". De Middelburgsche rechtbank beves tigde dit 'vonnis, doch de officier van justitie teekende cassatie aan, waarna de Hooge Raad de zaak naar genoemd Hof verwees. De advocaat-generaal heeft met vernietiging van het vonnis een geld boete van f 0.50 boete subsidiair 1 d. h. goëischt. Het Hof vernietigde thans het vonnis der rechtbank en veroordeelde verdachte tot f 0.50 boete subsidiair 1 d. h. Huisvrouw met eigen ge maakte margarine. Gistermorgen stond voor den Haarlemschen kanton rechter een 39-jarige dame uit Heem stede terecht, die in de maand Januari er op betrapt was, dat zij in haar woning margarine had vervaardigd voor eigen gebruik. Zij had dit gedaan volgens een recept, dat o.m. verspreid wordt door een min of meer officieel orgaan, terwijl ook door de radio propaganda voor de eigen boterfabricage was gemaakt, zonder dat de radiocontrole-commissie daartegen be zwaar had gemaakt. De ambtenaar van het O.M. dankte de dame voor haar bereidwilligheid zich als proefkonijn te laten gebruiken om een gerechtelijke beslissing in deze zaak uit te lokken. Hij meende te moeten con- stateeren, dat het zeer veel voorkomt, dat particulieren zelf margarine vervaardi gen voor eigen consumptie. De landbouw crisiscentrale wil door deze zaak de be slissing van den kantonrechter uitlokken of zulks al of niet in strijd is met de wet. Hij meende, dat het niet de bedoe ling van den wetgever kon geweest zijn de eigen productie voor huishoudelijk ge bruik te verbieden. Maar deze uitzonde ring is in het criMszuivelhesluit niet ge maakt. Hot eindproduct, hetwelk dezo dnmo uil hac manipulaties verkregen heeft, is zwaarder belast d.nn do geza menlijk? grondstoffen, die zij gebruikt heeft. De ambtenaar eischts een geld boete van f 0 of 6 dagen hechtenis. De raadsman, mr N. H. Dijkstra uit Amsterdam, betoogde, dat inderdaad geen uitzondering gemaakt is voor productie in de huishouding. In hot crisiszuivelbe- sluit van 1034 I, dat onmiddellijk voor afging aan hot tegenwoordig van kracht zijnde, wordt wel toegestaan de bewer king van vetten enz. voor huishoudelijk gebruik. In het niouwo besluit hoeft de wetgever dit achterwege gelaten. In het besluit is nergens een hepaiing to vinden, waaruit positief blijkt, dat het wel straf baar is. Spr. gaf vervolgens een lange opsomming van analoge gevallen uit do crisiswetgeving, die volgens de letter ge ïnterpreteerd tot de ondenkbaarste situa tes aanleiding zou moeten geven. Zoo zou het. een huismoeder verboden zijn, volgens een oud-Hollandsch gebruik, in den kelder een schaaltje molk te laten verzuren; zij zou de korsten niet meer van de kaas mogen snijden, omdat het verboden is kaas te bereiden tot zachte of smeerkaas; zij zou geen gortepap, yoghurt of griespap in haar kelder mo gen bewaren. Spr. concludeerde dat de besluiten niet toepasselijk zijn voor wat er in een normale huishouding en in een normale keuken gebeurt. Het is wel eens noodig om die bepa lingen bij de rechterlijke macht te toet sen om te controleeren of de regeering soms niet haar bevoegdheid te buiten gaat. De regeering zou anders almachtig worden. Zij zou b.v. moeders verhinde ren haar kinderen normaal te voeden, omdat de regeering het recht heeft het voortbrengen van melk te verbieden. Wij leven tenslotte nog in het vrije Neder land en de menschen breken zich toch al te veel het hoofd over wat wel en wal niet mag. Nu kwam de verdediger aan de klap op de vuurpijl. De commissie van voorlichting, zetelend op het departement van sociale zaken geeft een orgaan uit tot voorlichting van de huisvrouwen ge titeld: „De huishouding van nu". Hierin heeft in extenso een recept afgedrukt ge staan met een aanbeveling voor het zelf- beroiden van margarine. Het departe ment van economische zaken is hier pas tegenop gekomen toen de bekeuring in Heemstede al gemaakt was. Pleiter con cludeerde, dat de landhouwcrisishesluiten niet bindend verklaard moeten worden voor gevallen als hot onderhavige, De ambtenaar van hot 'O.M. repliceer de. Indien in deze zaak een vrijsprekend vonnis volgt, is een precedent geschapen, om den smokkelhandel geheel de vrije hand te laten. Mr Dijkstra merkte hiertegenover op, dat de wetgever dan maar oen goede wet moet maken. Dat gaat volgens zijn mee ning gemakkelijk genoeg. Het gaat niet aan om met de knoeiers het geheele Nederlandsche volk te treffen. Op 25 Maart a.s. zal de kantonrechter schriftelijk vonnis wijzen. AANKONDIGING VAN VERGADERINGEN ENZ. TE GOES. Maart. 13 Verg. Chr. Vrouwenbond. 13 Verg. afd. Ned. Ghr. Reisvereen. 14 Ledenverg. kring W. Z.-Bev. der Z.L.M. 16 Laatste cursusavond Ghr. Best. Bond Goes e.o. 16 Jaarverg. Leeskring „Nieuwe Banen 19 Uitvoering Chr. Gemengd Koor. 20 Prop.-verg. Bijz. Vrijw. Landstorm. 24 Verg. over Luchtbescherming. 23, 24 en 25 Tentoonstelling' „Ons Voed sel". 25 A.R. Studieclub. 30 Boekenweek. Lezing dr Ritter. 31 Herdenkingsavond 30-j. bestaan Gymn. Vereen. O.K.K. April. 1 Verg. A.R. Gemeentebestuurders. 11 en 13 April Huisvlijttentoonstelling Chr. Besturenbond. 15 Lezing ds v. d. Vegt voor Patrimo nium. (Secretarissen van vereenigingen gelie ven ons steeds ten spoedigste opgave van vergaderingen te doen.) TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 13 Maart Matige N.O. wind, afnemende bewol king, weinig of geen neerslag, tempera tuur om het vriespunt 's nachts, over dag zachter. Stuud van hedenmiddag 3 u Stand van gistermiddag 3 u.: 761. Licht op voor fibtsen Donderdag 0 u. 20 min,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 6