Uit de Provincie Electrificatie der spoor wegen. zuiver is wegens oorlog en oorlogszucht, nog niet of zoo goed als niet tot het Ne- derlandsche «Zakenleven is doorgedron gen. De toegenomen bedrijvigheid van den Wereldhandel is in vele gevallen te dan ken aan geweldige crediet-expansie, uit voering van openbare werken op buiten gewone schaal, orders voor de oorlogs industrie en andere factoren, die mee- rendeels samenhangen met oorlog, oor logsgevaar en oorlogstoebereiding. ■Maar achter haar ligt ook een flink stuk normale ople ving. Men denke aan den ommekeer in de inzichten betreffende de voorwaarden voor blijvend algemeen herstel en dan kan men zich niet onttrekken aan den indruk, dat de wereld ten opzichte van het kernprobleem der wereld-crisis een ander gezicht vertoont dan een half jaar geleden. Er begint zich een communis opinio te vormen ten opzichte van de voornaamste voorwaarden voor een wer kelijke oplevingstabilisatie der wisselkoersen, herstel van een op goud gebaseerden munt- standaard en een geleidelijk afbreken van de handels-bar rières. Dat thans een steeds grooter kring van economen en staatslieden terugkeert naar de beginselen en begrippen van vertrou wen, rust, evenwicht, vrijheid en samen werking, zijn verheugende verschijnselen. Wendt men den blik op eigen land, dan dient erkend, dat hier eenig belang rijk symptoom van komend herstel nog steeds op zich laat wachten. Ons be drijfsleven wandelt nog volop in de zeer donkere schaduwen van het heden. Er zijn echter een paar licht punten. Zoo leert de Statistiek, dat de mate van achteruitgang op vele gebieden minder sterk werd en zelfs sommige gegevens, ten opzichte van het vorig jaar, geringe maar vertrouwbare verbeteringen gaven. De gegevens over den Scheepsbouw wijzen zelfs op een krachtig herstel, ter wijl ook de onmiskenbaar gunstiger ont wikkeling van de geld- en kapi taalmarkt gedeeltelijk onder invloed van het algemeen gevoelen, dat I n d i het dieptepunt der depressie heeft gepas seerd, een vleugje verruiming bracht. Vergeleken met een half jaar geleden mogen dan enkele omstandigheden rede nen geven tot een ietwat optimistischer kijk op den binnenlandschen toestand, van een herstelbeweging, als de wereld huishouding te gelooven geeft, kan voor Nederland nog niet gesproken worden. Mogelijk heeft minister Colijn gelijk, dat het herstel in ons land pas later zal komen, omdat ook het afglijden langs het crisisivlak in Nederland later begon nen is. Intussohen zijn allen het hier over eens, dat wij uit eigen beweging geen herstel in het leven kunnen roepen. Het nationale peil bij ons kan niet stij gen wanneer niet eerst het internatio nale peil omhoog is gegaan. Het moedgevende voor Nederland in de opwaartsche beweging der Wereldcon junctuur is, dat ons land voor een wederopbloei van de binnen landse he welvaart juist noo- dig heeft de richting, welke thans de Wereld- economie schijnt te willen inslaan: de richting der valuta-stabilisatie, terugkeer tot het goud, het afbreken der tolmuren en het herstel van den vroegeren econo- mischen samenhang. De richting, waarin het economisch denken zich thans beweegt, is ontegen zeggelijk gunstig voor de toekomst kansen van Nederland. De raaptijd voor kievitseieren. Naar aanleiding van ontvangen vragen omtrent den raaptijd van kievitseieren en eieren van andere weidevogels, zegt de „Telegr." a.m.: DO zaak zit zoo: In de wet is vastge legd tot en met welken dag kievitseieren geraapt mogen worden. Dat is nog steeds 2 8 April. Een nieuwe vogel- weit is wel ontworpen, doch nog niet aan genomen en in werking gesteld. En vermoedelijk zal dit in dit seizoen ook nog wel niet het geval worden. Dit jaar zal het dus naar alle waar schijnlijkheid nog geoorloofd zijn tot en met 28 April kievitseieren te rapen. Mocht de wet, waarbij een kortere raaptijd wordt voorgeschreven nog voor dien tijd van kracht worden, dan zal de minister onge twijfeld ook den raaptijd der bonte eieren terugbrengen tot denzelfden datum. Het verkeer op de Zeeuwsche veren. Het Bureau der Kamer van Koophan del en Fabrieken voor de Zeeuwsche Eilanden te Middelburg, heeft thans aan de Tweede Kamer een adres gezonden naar aanleiding van het besluit van de vergadering d.d. 28 Februari, betreffen de het invoeren van goedkoope tarieven op de veren op de Westerschelde. Aan dit adres ontleenen wij het vol gende In het onder dagteekening van 1 Oct. j.l. gericht adres werden naar aanlei ding van het Ontwerp van Wet tot financiering van den versnelden brug genbouw door verhooging der tijdelijke heffing van het bijzonder invoerrecht op benzine eenige opmerkingen gemaakt o.m. over de quaestie van vrij vervoer over de veren op de Wester-Schelde. Uit de Memorie van Antwoord omtrent dit wetsontwerp blijkt nu dat de Minis ter wel genegen is in die richting iets te doen. De Minister schrijft toch hieromtrent „De regeering is voorts bereid in ver band met de verhooging van de benzine belasting eene verlaging van de veer gelden voor auto's over de Wester- Schelde te bevorderen, voor zoover deze auto's gehouden worden door inwoners van Zeeuwsch-VIaanderen." Waar hierdoor allerminst aan het ver langen der Kamer van Koophandel tot vrij verkeer over de veren wordt tege moet gekomen, acht zij zeker alleszins termen aanwezig nogmaals met kracht bij de Tweede Kamer op dezen wensch de aandacht te vestigen. Mochten tegen vrij verkeer over de veren onoverkomelijke 'bezwaren blijven bestaan, dan zou, naar het oordeel der Kamer, de verlaging der veergelden toch zeker niet alleen voor autohouders woon achtig in Zeeuwsch-VIaanderen moeten gelden, doch zou deze faciliteit zeker minstens aan alle in Zeeland woonach tige autohouders moeten worden ver leend. De verhooging der benzinebelasting is toch bedoeld als vergoeding voor het ge bruik der bruggen over de groote rivie ren en nu behoeft het toch zeker geen betoog, dat de inwoners van Zeeland heel wat minder van deze bruggen ge bruik maken dan de inwoners van het grootste deel van overig Nederland. De Zeeuwsche autohouders in het algemeen maken echter zeker veel meer gebruik van de veren over de Wester-Schelde. Ook voor het veer bij Zijpe zoude deze faciliteit naar het oordeel der Kamer moeten worden verleend, in de eerste plaats voor de inwoners van Schouwen en Duiveland, doch eveneens voor andere autohouders in Zeeland. Dit veer is toch, evenals de veren over de Wester-Schelde, als een schakel te beschouwen tusschen de op het Rijks wegenplan voorkomende verbindingen. De Kamer verzoekt dan ook 'bij. de openbare behandeling van het meerge noemde wetsontwerp aan deze wenschen alsnog de noodige aandacht te schenken en door het indienen van een amende ment te trachten het ontwerp in dien geest te wijzigen. —«Aangehouden. Door de poli tie te Kapelle is aangehouden en ter be schikking van de Justitie te Middelburg gesteld zekere J. v. d. S. te Kapelle, die Zaterdagavond en -nacht j.l. zijn ouders, bij wie hij inwoonde, heeft mishandeld en bedreigd. Met ingang van 16 Maart is de rijks klerk P. J. M. v. Loon verplaatst van de Inspectie der Directe Belastingen te Goes naar de Inspectie der Directe Belastingen te 's Hertogenbosch. Middelburg!. Een flinke red ding. Gistermiddag waren de zoontjes van dhr Oldeman, eigenaar van het bad huis aan de Nieuwe Haven aan het spe len op het terrein achter de inrichting. Plotseling kwam 'het 9-jarig zoontje te dicht bij' het water en viel in de kade. Het broertje gilde om hulp en toen de moeder 'kwam aanloopen was er reeds redding van andere zijde komen opdagen. Een bezoekster van de familie Pieters op de Turfkade had het ongeluk zien gebeu ren en waarschuwde dhr J. A. Pigters Jr, lid van de Reddingsbrigade. Deze rende de trap af en de straat op en deed onder weg jas en vest uit. Hij wilde ook nog zijn pantalon af doen, maar kreeg daar voor geen gelegenheid meer, omdat het kind reeds de tweede maal onder water raakte. Dhr Pieters begreep niet langer te mogen wachten en sprong in de kade. Hij mocht het geluk smaken het kind te grijpen en er mee naar den kant te zwem men, waar andere personen eerst den jon gen en toen hemzelf op den wal trokken. De jongen was er, dank zij het vlugge en onverschrokken optreden van den red der goed afgekomen. De Vleeschhal weer vleeschhal. Tijdens een restauratie van den winkel van de firma Sam van Os, heeft deze tijdelijk de beschikking over een deel van de voormalige vleesch hal. Wij namen in verband hiermee ken nis van de volgende dichterlijke ontboe zeming bij een bloemenhulde „Hoera! Na jaren van miskenning, Voldoe ik weer aan mijn bestemming." Het Gasthuis. Tot geneesheer- directeur van het Gasthuis is benoemd de heer L. J. H. Brongers, thans inter nist in het «Gasthuis. Vlissingen. Zaterdagmiddag kwam de Centrale A. R. Kiesvereen. in ledenverga dering bijeen tot het houden van een Praatmiddag met dhr J. J. C. van Dijk. Tal van vragen werden in den tore ede beantwoord. Een aantal onderwerpen als devaluatie, Defensie, Plan van den Arbeid enz. pas seerden aldus de revue. Deze leerzame vergadering was goed bezocht. Zaterdag werd alhier een vergade ring gehouden van den Zeeuw3chen Zwemkring. Burgemeester C. A. van Woelderen legde wegens drukke werk zaamheden het voorzitterschap neer en werd tot eere-voorzitter benoemd. Het be stuur bestaat thans uit de heeren H. Remery, Sas van Gent, voorzitter; J. de Jong, Vlissingen, secretaris; G. A. Minder hout, Middelburg, vice-voorzitter; H. Kouwe, Breskens en J. Molema, Ter- neuzen. i Werkloozen. Hst aantal werk loozen bedraagt 833 tegen verleden week 826. Bij de werkverschaffing zijn er 72 geplaatst. Goes. Zaterdagmiddag vergaderde de ring Zeeland van Chr. Zangvereen. Voor zitter dhr Woltering uit Vlissingen. Uit het 23ste jaarverslag van den secretaris P. Fraanje bleek, dat 89 vereenig'ogen zijn aangesloten; dat de vereen, te Oost burg is opgeheven; dat die te Stavenisse wil aansluiten. Besloten werd het concours op Hemel vaartsdag te houden te Biezelinge. Gisteravond hield de A. R. Kiesver- eeniging een vergadering, waarin als spreker optrad de heer Mr T. A. van D ij k e n, lid van de Tweede Kamer, met een rede over den Jolitieken toestand en de taak der A. R. partij. Nadat de voorzitter, de heer Zuidema, de vergadering had geopend en een kort welkomstwoord had gesproken, werd het woord gegeven aan den spreker, die begon met een terugblik in de geschiedenis te werpen. De economisch©, financieels en geeste lijke toestanden in de wereld hebben den invloed ondergaan van den wereldoorlog. Tijdens den oorlog, toen in Europa milli- oenen aan het productieproces waren ont trokken, nam buiten Europa de productie in enorme mate toe. Na den oorlog werd in Europa de productie met nieuwe kracht aangevat, maar daarbuiten ging de uitzetting eveneens door, met het gevolg, dat er oververzadiging kwam en dat meer werd voortgebracht dan geconsumeerd kon worden. Hieruit vloeide voort een enorme prijsdaling van goederen, waarop weer moeilijkheden op financieel gebied volgden. Daarnaast was er ook verwarring op geestelijk terrein. De revolutiegeest waar de door Europa en in verschillende lan den kwamen socialisten of communisten aan de macht. Later volgde in verschil lende landen de reactie en kwam de dic tatuur, die eveneens een revolutionair ka rakter draagt. Na den oorlog had ons land aanvanke lijk jaren van voorspoed, tot ook hier de achteruitgang begon. Na 1929 kwam er een sterke teruggang van ons nationaal vermogen en inkomen door de verminde ring van den export, minder opbrengst van de scheepvaart, verminderde winsten uit Indië enz. Tengevolge hiervan liepen oo'k de inkomsten van Rijk, provinciën en gemeenten onrustbarend terug; de tekor ten namen steeds toe, terwijl er weinig medewerking bleek te zijn voor krachtige bezuiniging. Vervolgens gaf Spr. een overzicht van den politieken toestand sinds 1933, toen het Kabinet-Golijn aan het bewind kwam, de zware taak die bet had te vervullen en de velerlei moeilijkbeden die zich daarbij voordeden. Na het conflict van bet vorig jaar is de politieke hemel «enigszins opgeklaard, maar er blijven toch gevaarlijke kanten voor het Kabinet. Het staat immers vast, dat de R. K. met de Soc. Dem. willen samenwerken als tenminste één van de groepen A. R., G. H., V. B. of V. D. meedoet. Aan de stand vastigheid van deze groepen om het zit tend Kabinet te blijven steunen, is dus veel gelegen. Dan zijn er de vaste lasten. De A. R. en G. H. hebben te verstaan gegeven, dat zij tegen het vastelasten-ontwerp ernstige bezwaren hebben. Een andere klip is de vermindering van de publieke uitgaven. De gedwongen concentratie van bijzondere scholen is voor de A. R. een teer punt. De vraag rees of hier niet de vrijheid van het bijzonder onderwijs werd aangerand, en of hier niet de grens was bereikt, waar de A. R. de regeering niet kon volgen. We zijn er echter met de bezuinigingen nog niet. Schiet de regeering hierin te kort, dan zal 'haar beleid als niet-geslaagd worden beschouwd, en daarom moet zij op dit punt krachtiger dan tot op heden op treden. De politieke toestand is moeilijk, ten eerste omdat de grootste fractie gereser veerd tegenover het Kabinet staat, ten tweede, omdat het Kabinet in de aanpas sing van de publieke uitgaven niet vol doende is geslaagd. Dan is er nog als derde factor de onvastheid in allerlei lan gen van ons volk. De N. S. B. roept alles wat ontevreden is onder haar vaandel, 't Groote gevaar is, dat velen, die niet de beginselen der N. S. B. zijn toegedaan, zich laten meesleuren dooT de gedachte, dat er maar eens gezuiverd moet worden. Naast de N. S. B. staat de G. D. U., die zich gehuld heeft in een Ghristelijken mantel. Rood-Roomsche samenwerking zou een ramp voor ons land zijn. Zoo er al niet terstond tot devaluatie werd besloten, zou binnen korten tijd een leenen op groote schaal (denk aan het Plan van den Arbeid met f 600 millioen) leiden tot devaluatie, wat vooral zou drukken op de arbeiders en de kleine spaarders. Niet minder bedenkelijk is een Nat.- Soc. regiem. Met de vrijheid van onder wijs, van drukpers, van vergadering en van kerk en school zou het gedaan zijn. Op ons, Anti-Rev., rust een zware plicht Wij hebben door Gods genade grondbe ginselen, die veiligheid, rust, standvastig heid, kracht in het leven brengen. Daar om moeten wij ook het zoutend zout in 'het volksleven vormen. Ook in de 16de eeuw hadden de Calvinisten, hoewel niet in de meerderheid, tóch de leiding in het volksleven. Het is onze plicht om pal te staan en anderen voor onze beginselen te winnen. Wij moeten er op uit om afvallige leden terug te roepen en nieuwe leden te win nen. Allen, die bij ons behooren, moeten tot de partij gevoerd worden. Wij moeten ons verdiepen in de beginselen en in de practische maatregelen, om die te kennen en ons te kunnen verdedigen. De voor naamste drijfveer hiertoe moet zijn de wil des Heeren, die vordert, dat wij onzen invloed zullen aanwenden, dat overeen komstig Zijn geboden geregeerd wordt. Van de gelegenheid om vragen te stel len werd een druk gebruik gemaakt. Met recht kon de voorzitter in zijn slot woord constateeren dat het een zeer leer zame avond was geweest. Zaterdag j.l. had de 11e jaarverga dering plaats van den Zeeuwschen Bond van Afdeelingeq der Geref. Vereen, voor Drankbestrijding. De voorzitter dhr Fey van Middelburg sprak een openings woord. De Secretaris dhr Ringelberg van Zierikzee las zijn jaarverslag. De Pen ningmeester idem. Verschillende openbare vergaderingen werden dezen winter gehouden. Ook zul len nog vergaderingen worden gehouden op Schouwen. Enkele zwakke afdeelingen werden besproken. De voorzitter, die aftredend was, werd herkozen. Deze refereerde daarna over: "Drank en Drankbestrijding. Kloetinge. Zaterdag 7 Maart werd de Alg. vergadering der Goop. Boerenleen bank gehouden. Uit de rekening en balans bleek, dat er een winst is van f 733,82 over 1935, wat bij het reservefonds zal gevoegd worden. Met bijkans alg. st. wer den herbenoemd dhrn Q. Trimpe als be stuurslid, A. Almekinders als lid van den Raad van toezicht en J. Oele en A. C. No- teboom als plaatsvervangende bestuurs leden. Medegedeeld werd, dat de rente is gebleven zooals vorig jaar, n.l. 2'A pet. voor spaargelden en deposito's en 4 A pet voor voorschotten en credieten. Loop der bevolking over de maand Februari. Ingekomen: Ga. Ma. Kloet, van Rotter dam, Henegouwenlaan 72 naar Kloeting- sche weg B 140; H. B. Pilaar en gezin, van Halsteren D 95/4 naar Kloetingsche weg B 143; A. Kesselaar, van 's-Graven- polder naar Groe C 41; A. Jacobse, Joh.a Pa. de Quellerij en C. A. Priester, van O.- en W.-Souburg, Kanaalstr. 86 naar Heernisseweg B 37; K. E. Rooze van Goes, Stationsweg 2 naar Kloetingsche weg B 143; J. van Zweden en vrouw, van Goes, Scheldestr. 45 naar Heernisseweg B 31; D. de Klerk van Nijmegen, Smetiusstr. 28 naar Marktveld A 71; P. J. de Jonge van 's-Heer Arendskerke A 18 naar Heer nisseweg B 30; A. de Jonge geb. Wal- rave, van Rilland-Bath C 36 naar Heer nisseweg B 30. Vertrokken: Ga. Walrave, van Vogel- zangsche weg B 74 naar Koudekerke, Koudekerksche weg; I. Verheule, van Kloetingsche weg B 143 naar Wolphaarts- dijk, Molendijk A 54; Jac. Westveer en gezin, van Buys Ballotstr. B 145 naar Ned. Oost-Indië; K. Lagendijk en gezin, van Buys Ballotstr. B 148 naar Vlissin gen, Evertsenstr. 5; K. Kesselaar, van Achterweg A 181 naar Ginneken, Bosch laan 16; B. Kole, van Peperstraat A 133 naar Goes, St.-Jacobstr. 30; Ja. P. van de Velde, van Molenweg D 14 naar Goes, Westwal 36; C. Sinke en gezin, van Noordhoek D 42 naar Wolphaartsdijk, D 26. Kruiningen. Op de centrale Hengsten- keuring te Breda bahaaido Hans v. Krui ningen, afkomstig uit den stal van dhr A. v. Hootegem alhier den eersten prijs in de klasse der 4-jarigen en tevens bet kampioenschap van Noord-Brabant. - Zaterdagmiddag vergaderde de kring Oostelij'k-Zuid Beveland der Z. L. M. on der voorzitterschap van dhr P. Scheele- de Putter. Van dhr Dees te Biezelinge was bericht ontvangen, dat hij bedankte als bestuurs lid van den kring. Uit de rekening van den penningmees ter bleek, dat deze sloot met een bedrag aan inkomsten en uitgaven van f 1067, met als goed slot f 771. Dhr v. Hootegem vroeg, cf het mogelijk is dezen zomer in de eerste helft van Juli al met de levering van vroege Eigenhei mers te beginnen. Dé voorzitter zeide, dat eT van verschil lende zijden aandrang op den regeerings- commissaris wordt uitgeoefend. Daarna 'hield dhr Ir Ovinge een voor dracht over den Landbouwvoorlichtings- dienst. 's-Gravenpoider. Gemeenteraad. Maandagavond kwam de gemeenteraad voltallig bijeen. De voorzitter spreekt den wensch uit, in deze eerste vergadering in 'het jaar, dat allen bun krachten zul len geven voor het welzijn der gemeente. Onze financiën zijn bij vele gemeenten vergeleken niet slecht, al blijft groote zui nigheid eisch. Hij gedenkt dankbaar wat de commissie voor moreele zorg der werkloozen deed. Medegedeeld wordt o.a. dat de begrooting 1936 is goedgekeurd. Een verzoek om voorschot over 1936 van de vereeniging voor 'Geref. onderwijs wordt ingewilligd tot een bedrag van 620 gulden. Het verzoek van mej. G. J. A. Remigius om eervol ontslag als onder wijzeres wegens bet bereiken van den 60-jarigen leeftijd, wordt met algem. st. ingewilligd. B. en W. worden opgedra gen vergunning trachten te verkrijgen om van de Kodam een teerweg te maken. B. en W. meenen dat het niet gaan zal in een bebouwde kom in plaats van een steenweg een teerweg aan te leggen. Bij de rondvraag wordt veel gediscussieerd over de werkloosheid. Van Stk. Geref. zijde beschuldigt men de vakorganisatie, dat deze de werkloosheid op haar gewe ten heeft. Niemand der andere leden ge voelt lust om hier op in te gaan. Biezelinge. De gegeven cursus eerste «hulp bij ongelukken door Dr W. F. Pfeif fer is Maandagavond beëindigd. Twintig personen hadden aan dezen cursus deel genomen. Een van hen bood D«r Pfeiffer namens de cursisten een fraai boekwerk aan. Geölectrificeerd worden de baanvakken AmsterdamArnhem, Den Haag Utrecht, RotterdamGouda en UtrechtEindhoven. De Nederlandsche Spoorwegen heb ben, behoudens goedkeuring van den Minister van Waterstaat, besloten over te gaan tot electrificatie der baanvak ken: AmsterdamArnhem, Den Haag Utrecht, RotterdamGouda en Utrecht Eindhoven. De bedoeling is den electrischen dienst op deze lijnen in te doen gaan met de nieuwe dienstregeling van 1938. Daar aanschaffing van een belangrijke hoeveelheid rollend materieel voor de N. S. dringend noodig is geworden, doordat de laatste jaren in afwachting van de ontwikkeling der verkeersmiddelen, be langrijk minder locomotieven en rijtuigen zijn aangeschaft dan voor het op-peil- houden van het materieelpark noodig was, dienden de N.S. een beslissing te nemen, in welke richting de tractie zal moeten worden uitgebreid. Dat de keuze daarbij gevallen is op de én voor het reizend publiek én voor den spoorweg dienst aantrekkelijke electrische tractie is het gevolg eenerzijds van de gunstige re sultaten wat het stroomverbruik betreft van het nieuwe electrische materieel, in stroomlijnvorm uitgevoerd, in gebruik op de lijn RotterdamHoek van Holland, voor welk materieel het verbruik van electrischen stroom per zitplaats ruim 25 pet. minder bedraagt dan voor het be staand© electrische materieel, anderzijds van de belangrijk lagere prijzen, waar voor de in aanmerking komende leveran ciers van electrischen stroom zich be reid verklaard hebben den stroom te leveren. Bij de uitbreiding van de electrische tractie komen daarvoor in de eerste plaats in aanmerking de bovengenoemde baanvakken, waarop in 1934 het diesel- electrisch materieel in dienst gesteld werd. Dit materieel zal dan in 1938 vrij komen en bestemd worden voor een zeer wenschelijke uitbreiding en versnelling van de doorgaande verbindingen tus schen het Westen en het Noorden, het Zuiden en het Oosten des lands, waar voor, zooals ook de ervaring in Duitsch- land leert, juist dergelijk materieel bij uitstek geschikt is. Voor de levering van het benoodigde electrische materieel is alreeds een voor- loopige overeenkomst met de Nederland sche industrie gesloten. Daar ook de overige benoodigde be stellingen voor deze electrificatie voor zoover mogelijk in Nederland zullen wor den geplaatst wordt voor de komende 2 jaren door dtze electrificatie een zeer belangrijke werkverruiming in ons land verkregen. Lewedorp. Tragisch sterfgeval. Zondagmorgen werd in de R.K. kerk tij dens den dienst de bejaarde wed. G. door een beroerte getroffen. De vrouw is naar de pastorie gebracht, waar later de ont boden geneesheer niets anders dan de dood constateeren kon. N.- en St. Joosland. In de jaarvergade ring van het „Groene Kruis" Maandag avond j.l. (voorzitter dr A. de Weerd) bleek, dat de ontvangsten waren f 676,93, uitgaven f 265,74. Batig slot f 411,19. Besloten wordt in het vervolg een tege moetkoming in het vervoer naar het zie kenhuis te verstrekken, indien dit vervoer niet door opname gevolgd wordt tot een maximum van f2,60 per jaar, voor die genen, die niet in het z.g. doktersfonds zijn. Souburg, Maandagavond vergaderde de A.R. Kiesvereeniging. Een bestuursvoor stel om het bestuur op 7 personen te la ten werd aangenomen. In het najaar van 1936 zal in de vacatures- voorzien worden. Door dhr M. A. v. d. Putte werd een inlei ding gegeven over het Plan van den Ar beid der S.D'.A.P. In het najaar van 1936 zal zoo mogelijk het uitbreidingsplan der gemeente behandeld worden. Serooskerke (W.). Maandag j.l. ver gaderde alhier de A.R. Kiesvereeniging en Propagandaclub. De heer J. de Visser Pz. gaf een politieke rondblik over 1935. Spr. gaf een overzicht van de voornaam ste staatkundige gebeurtenissen en toon de aan -de geestelijke en economische ver warring, die het regeeren bemoeilijkt, de zware taak der regeering en de klim mende zorgen, die ons volk oproepen tot steeds krachtiger actie. Grijpskerke. Jaarvergadering Groene Kruis. Voorzitter Ds Jellema. Jaarver slag penningm., ontvangen werd f271.45, uitgegeven f 286.73, tekort f 15.28, waar door de reserve daalde tot f333.74. De begrooting voor 1936 werd vastgesteld op f242. Als bestuursleden werden herkozen burgemeester J. J. de Keijzer en dhr D. J. Everaars. Herbenoemd als magazijn meester dhr J. Meyer. Door 25 gezinnen werd in 50 gevallen op het magazijn een beroep gedaan. Arnemuiden. Gemeenteraad. Maandag vergaderde de raad. Afwezig dhr W. van Belzen. In zijn nieuwjaars rede deed de voorzitter uitkomen, dat hoewel de toekomst nog somher is, hij toch eenige verlichting ziet, o.a. door meer arbeidsgelegenheid bij de Kon. Mij. „de Schelde". Voor de visscherij is er eenige verwachting van regeeringssteun. Spr. hoopt op een goede verstandhou ding in den gemeenteraad en spoedig herstel van den secretaris. Deze rede werd door weth. Franse beantwoord.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2