Rechtszaken Land- en Tuinbouw Het Vrouwenhoekje Voor de jeugd. LEVENSMIDDELEN Dukol is goed Van zout tot zoet. Rechtbank te Middelburg. De doodelljke aanrijding te Kortgene. (Slot.) De keuringsdes kundige voor auto's, dhr A. Vijgeboom te Vlissingen, heeft de auto onderzocht. Volgens desk. kon verdachte alleen op het linkervoorwiel remmen en dan nog niet eens voldoende. De hand en voetrem was totaal onvoldoende. Vol gens deze get. was de verlichting geheel onvoldoende, normaal is de sterkte der lampen, 30 a 40 kaars. Die van verdach te's auto waren slechts 10 kaars. De claxon van verdachte's auto was ook niet in orde. Verdachte ondervraagd, zegt de ver klaringen van den deskundige niet te mogen tegenspreken. De getuige Koets, timmerman te Kort gene, die thans nog zeer bezwaarlijk kan loopen, blijft bij zijn verklaringen des tijds afgelegd. De doktoren hebben vol gens get. alle hoop, dat hij geheel zal herstellen. De getuige-deskundige Dr Hulst uit Leiden, blijft geheel bij zijn uitgebracht rapport. De verdediger van verdachte vraagt aan dezen getuige, of de dood van Van der Linden rechtstreeks gevolg is van de aanrijding. Get. antwoordt hierop, dat hij niet de mogelijkheid ontkent dat, indien v. d. L. spoedig van onder de auto was gehaald, deze misschien in leven had kunnen blijven. Verdachte door den President onder vraagd zegt tijdens de rit, wielrijders te zijn tegengekomen met verblindende ver lichting. De voorruit was zeer slecht en verlichting ook. Verdachte beweert ech ter 3 fleschjes bier te hebben gedronken. De President merkt op, dat verdachte met een dergelijke wagen niet op den weg mag komen, en dat hij van oordeel is dat verdachte niet meer in een auto thuis behoort, waarop verdachte zegt, reeds 18 jaar auto te rijden. De getuige A. Vijgeboom zegt desge vraagd, dat de auto van verdachte niet behoorlijk is te repareeren. 'Op een vraag van den President zegt verdachte, dat hij niet verzekerd is. De Officier van Justitie aan het woord komende hekelt de manier van rijden van verdachte. Volgens den Officier heeft verdachte minstens 6 flesschen bier ge dronken. De voorgeschiedenis maakt de positie van verdachte nog erger. Met den garagehouder van den Berge sprak ver dachte reeds eenigen tijd te voren over de slechte hoedanigheden van de auto, speciaal de verlichting. Spr. acht hier aanwezig, schuld in den meest ernstigen vorm. De Officier eischt 3 maanden gevan genisstraf met ontzegging van de be voegdheid om motorrijtuigen te besturen voor den tijd van 1 jaar. Volgens den Officier maakte verdachte zich herhaaldelijk schuldig aan dron kenschap en overtredingen van de Mo tor- en Rijwielwet. Op gronden aan het algemeen belang ontleend vraagt de Of ficier thans ook vernietiging van de auto, want behoorlijk herstel is uitge sloten. De verdediger van verdachte betuigt allereerst namens verdachte de innige deelneming en spijt aan nagelaten be trekkingen van Van der Linde. Geluk kig dat Koets in levende lijve hier kon verschijnen; pleiter wenscht namens ver dachte K. een spoedig herstel toe. Vervolgens gaat verdediger uitvoerig het ongeval na; er stond een hevige bries, windrichting had verdachte mee, en pleiter acht het onverklaarbaar, dat, indien de auto een oud vehikel is, de menschen niets gehoord hebben. Ver dachte ontkent 6 flesschen bier te heb ben gedronken, het zijn er maar 3 of hoogstens 4 geweest. Niemand beweert dat verdachte onder den invloed van sterken drank is geweest, wel zeggen de getuigen, dat verdachte zenuwachtig was. Volgens verdediger was verdachte goed bij zijn positieven. Het drinken der kof fie wijst toch voldoende daarop, al wordt dit door den Officier van Justitie anders uitgelegd. Koets kermde. Hij zeide tegen ver dachte; „Help mij", maar verdachte zeide daarop „neen, want er ligt er nog een onder". Dat is toch volgens verdediger geen dronkemanspraat. Wel wordt ver dachte ten laste gelegd, dat de verlich ting niet voldoende was, doch legt men de wet daarnaast dan zal men zien, dat het niet verboden is, zoo te rijden. Volgens verdediger is de schuld van verdachte niet voldoende in de dagvaar ding gesteld. Betreffende de remmen, die volgens het rapport zeer slecht waren, zegt pl. dat dit niet juridisch is bewezen. Pleiter zegt, dat gehoord de verklaring van Dr Hulst, het niet uitgesloten was geweest, dat wanneer terstond was in gegrepen, de dood van Van der Linden niet zou zijn ingetreden. Resumeerende is pl. van oordeel dat verdachte geen schuld kan worden aangerekend. Vol gens pl. waren de remmen nog niet zoo slecht en is er groote onvoorzichtigheid aanwezig van de slachtoffers. Indien de Rechtbank meent, dat zij verdachte moet straffen, dan roept verdediger de uiter ste clementie in. Pleiter is van oordeel dat het alge meen belang niet eischt de vernietiging van de auto van verdachte. Verder ver zoekt verdediger, indien men straf op legt dit een voorwaardelijke straf zal zijn eventueel mèt boete. Het ie voor ver r daohte toch al een levenslange straf tr j moeten bedenken, dat bij het ongeval een mensch om het leven is gekomen. De Officier van Justitie repliceerende, zegt dat men mag eischen dat personen, die op een eenzamen weg loopen, niet omver worden gereden. De snelheid waarmede verdachte reed, was te groot Met verbazing hoorde de Officier dat aan verdachte volgens verdediger geen dood door schuld zou kunnen worden j toegerekend, wanneer er spoediger hulp was geweest. Dit beroep gaat volgens j de Officier niet op. Hij persisteert dan ook bij zijn conclusie. Na dupliek van den verdediger be- paalt de Rechtbank de uitspraak op 20 Maart a.s. Verder werden de volgende zaken behandeld S. C., 24 jaar, koopman te Vlissingen, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Mid delburg, waarbij hij wegens als bestuur der van een auto, bij een kruispunt den doorgang belemmeren, werd veroordeeld tot een geldboete van f 15 of 10 d. h Eisch bevestiging van het vonnis waar van hooger beroep. De verdediger van verdachte Mr P. Adriaanse bepleitte vrij spraak. W. W., 39 jaar, vrachtrijder, wo nende te Krabbendijke, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Middelburg, waar bij hij wegens als bestuurder van een mo torrijtuig niet naar links uitwijken bij het inhalen van een rijwiel, werd veroor deeld tot een geldboete van f 10 of 10 d. h., en betaling van schadevergoeding tot een bedrag van f47.50. Eisch: bevesti ging van, het vonnis, waarvan hooger beroep. W. H., 24 jaar, werkman te Oude- lande, 'had hooger beroep aangeteekend tegen een vonnis van den Kantonrechter te Middelburg, waarbij hij wegens fietsen zonder licht en vloeken in het openbaar, werd veroordeeld tot 2 maal f 5 boete of 2 maal 3 dagen hechtenis. In deze zaak vorderde de Officier van Justitie bevesti ging van het vonnis, waarvan hooger be roep met uitzondering van de straf en veroordeeling tot f 2 en f 1 of 2 maal 2 d. P. de H., 33 jaar, van beroep vracht rijder, wonende te Wolfaartsdijk, 'had hooger beroep aangeteekend tegen een vonnis van den Kantonrechter te Middel burg, waarbij hij wegens het voorhanden hebben van munitie, werd veroordeeld tot een geldboete van f 7,50 of 3 d. Eisch: be vestiging van het vonnis waarvan hooger beroep. Dronken autobestuurder. J. M. B., 37 jaar, broodbakker te's-Heer Arendskerke, Nieuwdorp, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Middelburg, waarbij hij wegens, als bestuurder van een auto daar mede over een weg rijden, terwijl hij ver keert onder zoodanigen invloed van het gebruik van alcoholhoudenden drank, dat hij niet in staat moet worden geacht het motorrijtuig naar behooren te besturen, werd veroordeeld tot 14 dagen hechtenis en intrekking rijbewijs voor den tijd van 1 jaar. Eisch: bevestiging van het von nis, waarvan hooger beroep. De verde diger van verdachte bepleitte clementie. Dagelijksch Bestuur der Z. L. M. In de vergadering van het Dagel. Be stuur der Z. L. M. kwamen de volgende onderwerpen in bespreking: Denaturatietoeslag aardappelen. Een der aangesloten organisaties heeft bij het Landbouw-Gomité bezwaren ingebracht tegen de huidige regeling der denatura- tie-vergoeding voor consumptie-aardap pelen. Het werd onjuist geacht dat ver schil in denaturatietoeslag bestaat tus- schen klei- en zandaardappelen, niette genstaande de heffing voor beide soorten even hoog is. Het Dagel. Bestuur kon zich met deze opvatting niet vereenigen, doch was van oordeel, dat de denaturatievergoedingen ten doel moeten hebben een zoodanigen prijs van de aardappelen te bereiken die overeenkomt met de productiekosten. Een gedifferentieerde denaturatietoeslag is daarom noodzakelijk en voor de hoog waardige consumptie-aardappelen van de klei is de thans geldende denaturatie- vergoeding nog onvoldoende. Landbowvcrisisrvetgevmg. Het Dagel. Bestuur sprak zijn ontstemming uit over bel) beschikbaar stellen uit het Land bouwcrisisfonds van f 20.000 voor pre mies op het sloopen van opgelegde vis- schersvaartuigen. Niet de grootte van het bedrag, doch de omstandigheid dat uit dit fonds, dat is ingesteld voor den landbouw, betalingen worden gedaan waarvoor het lanbo'uworisisfonds nimmer is gesticht, gaf aanleiding tot ernstige critiek. Veeafzet. Uitvoerig werden de lage prij1- zen, ook voor mestvee, besproken. Be sloten werd het Landbouw-Comité te ver zoeken krachtige pogingen aan te wenden bij de Regeering om te komen tot een ver meerderde afzet van vleesch, o.a. door het verstrekken van vleesch in natura aan be- hoeftigen en werkloozen. Tuinboimaangelegenheden. De Tuin- bouwcommissie der Z.L.M. heeft een drie tal voorstellen met betrekking tot de teelt en steunregeling voor aardbeien en bes sen biji het Dagel. Bestuur ingediend. Na bespreking en toelichting werd besloten deze voorstellen met gunstig advies door te zenden aan het Landbouw-Comié en het College van Regeeringscommissaris- sen. Soctalo lasten. Hat Dagel. Bestuur beeft zich opnieuw uitgesproken voor invoertug van het voorstel inzake regeling der so ciale lasten, zoo ale oen der Raden van Arboid hoeft ingediend, Dit voorstel houdt, in dat beide partijen, zoowel de werkge vers als de werknemers, in de kosten der sociale verzekering bijdragen. Toewijzing kalveren, enz. In bespre king kwam het voorstel betreffende een erminderde toewijzing van kalveren en arkens boven de 25 kg en biggenmerken, voor die bedrijven, welke een zekere op- lervlakte gesteunde gewassen verbouwen. Het Dagel. Bestuur was van oordeel, dat de verminderde toewijzing moet ko men te vervallen nu de richtprijs van de tarwe is verlaagd en de gemiddelde toe slag per H.A. vlas eveneens is vermin derd. Richtprijsverlaging tarwe. Het Dagel. Bestuur betreurde dat de bespreking der afgevaardigden van diverse organisaties met den Minister om op het besluit der richtprijsverlaging terug te komen, geen resultaat heeft opgeleverd. Suikerbietenteelt. Met instemming werd vernomen dat de Minister waarschijnlijk op zijn besluit om de bietengarantie van vorig jaar met 5 pet te verminderen ten behoeve van de Veenkoloniën, zal terug komen. Bedrijfsraad. Ondanks de tegenkanting die in bepaalde landbouwkringen in Oos- telijk-Zeeuwsch-Vlaanderen blijkt te be staan tegen de instelling van een bedrij'fs- raad voor den landbouw in dit deel der provincie, heeft de kerncommissie beslo ten den Minister tot instelling van een dergelijken bedrijfsraad te adviseeren. Het Dagel. Bestuur besloot een gedocu menteerd bezwaarschrift tegen de instel ling van een bedrijfsraad voor geheel 0.- Zeeuwsch-Vlaanderen rechtstreeks aan den Minister te richten. Gezien de bestaande verhouding tus- schen werkgevers en werknemers in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen moet een bedrijfs raad voor den landbouw in dit gebied reeds vooraf tot onvruchtbaarheid zijln gedoemd. Bestrijding Coloradokever. Besloten werd medewerking te verleenen aan de eventueele bestrijding van den Colorado kever. Algemeene Vergadering. Besloten werd de Algemeene Zomervergadering te hou den op 17 Juni a.s. te Middelburg. JAPANSCHE GEBODEN. Hierbij geven wij 'enkele der geboden waartegen de Japansche vrouw waken moet niet te zondigen. Wellicht kunnen zij ook van nut zijn voor de Nederland- sche vrouw IJdelheid en afgunst moeten uit haar hart verbannen zijn. De tekortkomingen vhn anderen moet zij verontschuldigen en haar eigen fou ten, zelfs in kleinigheden verbeteren. Zij moet zich niet met kleinigheden bemoeien, welke zij hoort of ziet, en alle kwaadsprekerij en laster nalaten. De vrouw moet nooit menschen be nijden, die rijk geworden zijn. Een groot kwaad is verachting en be- leediging van hen, die buiten hun schuld arm zijn geworden. Zij moet zich onthouden van leelijke grillen en ijverzuchtige gedragingen, waardoor zij' anderen het leven zuur maakt. Het is leelijk allerlei kletspraatjes over vrienden en vriendinnen te verspreiden en pret te hebben om de zorgen van anderen. Zij doet verkeerd, als zij zichzelf in mooie kostbare kleederen hult en haar dienstboden schunnig gekleed laat rond- loopen. Noodlottig is lichtzinnigheid bij het uitgeven van geld en ontevredenheid met haar positie in de maatschappij. Enkele recepten. Erwtensoep van verse he Worst. 4 ons spliterwten, 4 liter water, 1 pond versche worst, 4 dikke preien (aan reepjes), 1 knolselderij (aan blok jes), 1 bos selderijgroen (aan stukjes), (steentjes), 2 uien (gesnipperd), 6 ge kookte aardappelen (tot kruim). Wasch de spliterwten en zet ze een nacht met het water in de week. Breng ze den volgenden dag met het weekwater aan de kook en voeg er de aardappelkruim en de gesneden groenten, zooals prei, selderij, knolselderij en ui aan toe. Laat de soep plm. uur koken en voeg er vervolgens de versche worst aan toe. Laat de soep vervolgens 2Va a 3 u. zachtjes koken. Maak daarna de soep af op smaak met wat zout en peper. Ingezonden Mededeeling. Broodpap: 1 L. melk, 1 ons oud brood, 4 afgestreken eetlepels suiker, iets zout, een theelepel kaneel. Breng de melk aan de kook met wat zout, doe hierin het aan stukjes gesne den brood, de suiker en de kaneel en laat alles samen roerende, zoolang koken tot de pap gebonden is. Slaatje van overgehouden visch. Overgehouden gebakken of ge kookte visch, wat sla, 1 i 2 tomaten, 1. eetlepel fijngehakto peterselie, olie, azijn en wet peper, misschien wat, mayonnaise. Ontdoe de visch van de groet en snijd er nette stukjes vam Leg de~e een tijdje in een marinade van wat olie en azijn en strooi er wat peper over, Maak intusschen de sla schoon, pluk de blaren in kleine stukjes en leg ze als een rand om de visch, die uit de mari nade is genomen en op een schaaltje ge stapeld. Garneer den schotel verder met schijfjes tomaat en hier en daar een nopje mayonnaise. Koken van waschgoed. De voordeelen van het koken van wasch goed zijn: lo. Men spaart tijd en werkkracht. 2o. Het goed slijt minder dan wanneer het wordt schoon geboend. 3o. Het waschgoed wordt door koken ontsmet (dit kan soms noodig zijn). 4o. De stijfsel wordt op deze manier gemakkelijk uit het weefsel verwijderd. Men mag voor dit doel alleen een pan gebruiken, waarvan de bodem bedekt is door een treef of plank, daar het goed anders licht zou kunnen „aanbranden". Een waschketel, kant en klaar te koopen, verdient aanbeveling. Tien tot twaalf mi nuten flink doorkoken is voldoende Blijft het goed langer koken, dan heeft men groote kans, dat het goed geel of bruin wordt. Enkele wenken. Glibberige sponzen zet men in soda water. Daarna naspoelen in water en azijn. Als vergulde lijsten erg vuil zijn moet men ze afwrijven met een ui, die men in spiritus heeft gedoopt. Naspoelen met schoon water en afdrogen met een schoo- nen doek. Als de rieten mat van een stoel vuil is geworden moet men het volgende doen: Men begint er mede het hout van den stoel met een lapje met boenwas in te wrijven, zoodat de waterdruppels er afglijden. Ver volgens borstelt men het riet met een bor stel af, die in pekelwater is gedoopt. Na tuurlijk toch oppassen, dat men niet aan het houtwerk komt. Naspoelen met koud water en met een zeem de zitting dro gen. Beste Nichtjes en Neeftjesl Er waren misschien wel eenige kinde ren, die teleurgesteld waren dat zij' geen pi ijsje kregen, daar zij toch al lang mee doen. Het speet mij ook, maar.zij stuur den geregeld alleen de laatste twee prijs raadsels en jullie begrijpt wel, dat zij, die alle raadsels stuurden, dan natuurlijk voorgaan. Dus wie een prijsje wil verdienen moet ook alle raadsels oplossen en inzenden. Jullie hebt wel gezien dat we vandaag weer aan de nieuwe prijsraadsels zijn be gonnen? Nu niet meer vergeten ook de eerste raadsels op te lossen en de oplos singen in te zenden. Hier volgen de prijsraadsels. 1. Voor de grooteren. Het geheel bestaat uit 59 letters. Een 23. 12. 5. 6. 15 bestaat uit meer dere personen. Een 4. 13. 53. 7. 36. 39. 10 is een vogel. 41. 8. 43. 54. 46. 3. 10. 42. 35. 51 is winterkost. Een 48. 57. 50. 21. 52. 1. 12 is een oud geldstuk. Een 19. 6. 51. 22. 16 is een part. 55. 9. 44. 38. 29 is een aanroep. Vele vereenigingen hebben een 34. 28. 56. 26. 38. 14. 21. Een 26. 38. 37. 53. 33 staat op een brief. Een 59. 2. 2. 58. 47 is een meisje. Een 11. 20. 18. 30. 45 wordt aan een huis gebouwd. 24. 32. 31. 49. 27. 32. 40. 17. 40 zijn on misbaar voor de voeding. 2. Voor de kleineren. Het geheel bestaat uit 33 letters. Een 15. 2. 12. 5. 14 is een gestreept dier Een 3. 11. 27. 4. 13 is een steen die vooral voor trottoirs gebruikt wordt. 8. 31. 26. 16. 25 is wel eens moeilijk. 29. 19. 32. 21. 11. 25 zijn om een deel van de fiets, Een 1. 30. 7, 17. 9. 20. 28. 3. 22. 13 is een plant waar je je leelijk aan kunt be- zeeren. Een 6. 31. 14. 10 is om een tuin. 23. 24. 33. 18. 2. 8 is natte aarde. DE TWEELING VAN HET BOSCHHUIS XLVI. „Jullie durven ook niets, had ik m'n badpak maar dan ging ik lekker zwem men, kunnen jullie dat ook al niet?" „Nee".- Het kwam er een beetje be nauwd uit; Hen vond het vervelend dat Boudewijn hen zoo kinderachtig vond, zouden ze er toch maar opgaan, het kon heelemaal geen kwaad, de pier was zoo breed, met z'n tweeën kon je er gemak kelijk naast elkaar loopen. Han zat ook al bedrukt te kijken, een eind verder mikte Dik steentjes in het water. ,,'k Snap niet, waarom jullie dat niet mogen", begon Boudewijn weer, laten we hier vooraan dan even op de steenen loo pen, dat hindert toch niet? Ik doe het wèl hoor", en meteen zat 'hij al op den grond om zijn kousen en schoenen uit te trekken. Ja, dat konden ze ook wel doen; Hen maakte zijn schoenen al los, en Dik, die zag wat bij ging door, was er in non oogenhlllr bij. Steeds wegglijdend en molenwiekend met hun armen om hei evenwicht te be waren. liepen ze even later op do 'bewier- de steenen. maar bet vio( niets mee. hier langs de kust liepen zo tamelijk schuin naar beneden en op de steenen, die onder water lagen konden ze haast heelemaal niet vooruit komen. Toch hadden ze de grootste pret en lachten om eikaars mal le manieren om zich staande te houden. Daar gleed Boudewijn al weg en kwam op een puntige kei terecht; met een pijn lijk gezicht wreef hij de bezeerde plek. „We kunnen veel beter op de pier gaan, daar liggen ze veel gelijker; ik dank je wel om me nog eens te bezeeren". Aarzelend volgde Hen Boudewijn, en Han, die met veel moeite ook weer van de steenen afgekrabbeld was en zag hoe ge makkelijk ze daar liepen, was er nu ook zóó op. ,,'t Mag nietl" riep Dik, die op een groote kei was gaan zitten, met zijn voe ten in het water, maar toen de anderen toch steeds verder gingen, liepen ze even later met z'n vieren. Ze moesten Boudewijn toch wel gelijk geven, 't was heelemaal niet gevaarlijk. Hè, dat ze dat nooit eerder gedaan had den; 't was zoo 'heerlijk, net of je midden in de zee liep, op zij en voor je uit over al was het water; alleen als je omkeek zag je land, maar dat moest je ook niet doen, vonden ze. Toch was Han nog niet heelemaal ge rust; het mócht niet, en 'twas of Hen haar gedachten raadde, toen hij zei: „Pa en Moe hebben natuurlijk niet geweten, dat er geen gevaar bij was, zij -zouden het nu ook best goedvinden". „Wel ja" hielp Boudewijn, ,,'t kan hee lemaal geen kwaad, als je maar geen gekke dingen doet, maar ja dan is er overal wat, als je op straat ineens den weg over steekt kom je onder een auto." Ja dat was prachtig verzonnen vap Boudewijn, maar toch was er heel diep in hun hart een stemmetje dat zei, dat het niet mocht, maar daar luisterden ze niet meer naar. Achter elkaar gingen ze recht de zee in, als je maar precies iederen keer op een steen stapte, was het net of je ge woon op den weg liep, en de kinderen die gewend waren haast altijd tusschen de boomen te loopen, voelden zich blij in deze wijde ruimte. „Het is net of de pier steeds smaller wordt"; een klein beetje angstig was Han nog wel. „Natuurlijk", stelde Hen haar gerust, „dat is altijd zoo als je verder in zee komt en het water wordt toch steeds die per; kijk maar naar het land, daar ligt ie hooger". Ja, Hen had gelijk, maar ze zagen niet dat bij het land het water ook al hooger was dan toen zij er zoo even nog waren. Waar de pier een hoek maakte bleef Dik, die allang weer voorop liep, staan; „deze ook nog een eindje, dan gaan we daar even zitten?" He ja, het liep toch niet zóó gemak kelijk; je moest zulke rare stappen ne men; Han werd al een beetje moe en wil de best wat rusten. Een eind verder had Dik al een paar groote steenen .gevonden waar ze gemak kelijk op konden zitten. Het was wel wat beginnen te waaien en Han had het ook een beetje koud, maar dat hinderde nietl Dik sjouwde maar heen en weer en had tusschen de steenen al een paar klei ne vischjes gevonden. „Kijk eens, hier tusschen zit er ook een, heel diep". Met zijn potlood probeerde Boudewijn het naar boven te halen, Hen trachtte het bij zijn staartje te grijpen en Dik gaf aanwijzingen hoe het wel en hoe het niet moest. Han zat alleen op een groote steen te midden van het deinende water, net of je op een boot was, vond ze en ze verbeelde zich, dat ze zelf op en neer ging inplaats van het water. 't Zou wel fijn zijn eens een tochtje te maken; ze was wel eens met een groote boot meege-weest, maar zoo vlak bij de golven was toch nog veel echter. Stil bleef ze zitten turen naar de steeds aanrollende golven, die in witte schuim- randjes langs de pier uitliepen. Daar kwam er weer éénHeil!" gilde Han. Allen waren opgesprongen, hun broeken kletsnat, een groote golf was dwars over de pier gestroomd en even gauw weer verdwenen, dat wierslierten meetrekkend in de diepte, het gat waar ze het vischje nog steeds niet uit hadden kunnen visschen was grauw schuimend volgekolkt. (Wordt vervolgd.) Stand van hedenmorgen 10 u.: Licht op voor fietsen Zondag 6 u. 13 min. Maandag 6 u. 15 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 6