Weensche Wandeltasjes 1i u WITKAM's Geschenkenhuis Binnenland Uit de Provincie. Zoeklichtjes. Brltuh protazt ia Roma. Do Britache regeering heeft den Brit- achon ambassadeur te Rome, sir Erio Drummond, opdracht gegeven bij de Ita- liaansohe rogooring oen protest in te die nen togen het bombardeeren van de Brit sche sanitaire afdeeling in Abessynië. De ambassadeur zal een onmiddellijk onderzoek verlangen en er op staan, dat instructies worden gezonden aan de Ita- liaansche militaire autoriteiten in Oost- Afrika om herhaling van dergelijke in cidenten in de toekomst te vermijden. In officieele kringen wordt er de aan dacht op gevestigd, dat reeds in Januari aan de Britsche ambassade te Rome was opgedragen de Italiaansche regeering in kennis te stellen van de route welke de ambulance zou volgen. Zij heeft zich daaraan gehouden. In Mel ley's verslag wordt medegedeeld, dat tusschen Waldia en Kworam her haaldelijk Italiaansche vliegtuigen over de ambulance hadden gevlogen en dat ook toen het kamp was betrokken, Ita liaansche vliegtuigen er laag over heen waren gevlogen. Het is dus volstrekt onjuist, dat de Italianen niet op de hoogte zouden zijn geweest van de standplaats der Britsche ambulance. DE BOMAANSLAG OP HET ZWEEDSCHE LAZARET. Zweden eischt bestraffing der aanvallers en restitutie. „Tidningarnas Telegrambyraa" meldt, dat de Zweedsche gezant te Rome aan de Italiaansche regeering een nota heeft overhandigd over den luchtaanval op de Zweedsche ambulance op 30 December. Een uiteenzetting van de feiten is aan de nota toegevoegd. Zij is gebaseerd op de rapporten en situatie-teekeningen van den leider der ambulance en op de getui genissen der Zweedsche leden van het ambulancepersoneel, die zijn gehoord als getuigen door den Zweedschen consul te Addis Abeba. De Zweedsche regeering neemt met vol doening kennis van het door de Italiaan sche regeering betuigde leedwezen en van de instructies welke aan de Italiaan sche aviateurs zijn gegeven, het Roode Kruis-embleem te respecteeren. Niettemin is de Zweedsche regeering verplicht, op grond van de feiten, die haar blijken vast te staan, te veronder stellen, dat de instructies aan de Italiaan sche aviateurs niet zijn opgevolgd door de vliegeniers, die verantwoordelijk zijn Voor het bombardement. De Zweedsche regeering handhaaft haar vroeger gedane etsch, dat de aan vallers vullen worden gestraft en meent tenslotte te kunnen veronderstellen, dat de Italiaansche regeering beretd is, een schadeloosstelling te verleenen. Kamer-ontbinding in België reeds begin April. Naar verluidt heeft de minister-presi dent Van Zeeland er bij de voorzitters van Kamer en Senaat op aangedrongen de behandeling van de verschillende be grootingen zooveel mogelijk te bespoedi gen, opdat het parlement reeds omstreeks 17 Maart zou kunnen beginnen met het debat over het gebruik dat de regeering van de haar verleende volmachten heeft gemaakt. De regeering hoopt, dat dit de bat einde Maart zijn beslag zal krijgen. Zij zou dan haar taak als beëindigd be schouwen en overgaan tot ontbinding van de Kamer, wat dus naar alle waarschijn lijkheid begin April zou geschieden. In dit geval zouden de op 14 Juni vastgestelde Kamerverkiezingen reeds omstreeks me dio Mei plaats kunnen hebben. Van Zeeland is voornemens zich on middellijk na de ontbinding van de Ka mer eenigen tijd uit het publieke leven terug te trekken en het beheer van de loo- pende zaken ad interim aan een collega op te dragen. De regeering zal o.a. voorstellen de Bel- ga voor goed te doen verdwijnen, daar deze munteenheid zoowel in het handels- als in het toeristenverkeer, aanleiding tot allerlei misverstand geeft, terwijl haar practisch nut nihil is. Eerlang zullen dus de valutanoteerm- gen ter beurze weer in frankennoteerin- gen geschieden. Britsche luchtvaartbegrooting veel hoogter De Engelsche luchtvaartbegrooting voor 1936 bedraagt in totaal 39 millioen pond sterling netto, d.w.z. 13.015.000 meer dan in 1935. De huidige begrooting voorziet in de voltooiing van 1500 vliegtuigen, ver der in een uitbreiding van effectieven met 17.000 man en ten slotte in de toe kenning van een crediet van 550.000 pond voor in verband met het Italiaansch- Abessynisoh conflict genomen maatrege len. Conimunisten-propaganda In Amerika. Een der grootste omroepmaatschappiji- en, de „Columbia Broadcasting Compa ny", heeft haar zendinstallatie ter be schikking van de communistische partij' gesteld voor de uitzending van propa- gandatoespraken. Donderdagavond heeft Browder, de secretaris-generaal der communistische partij, het woord gevoerd. Naar het Duitsche nieuwsbureau meldt, bestaat er in breeden kring verontwaar diging over het feit, dat deze toespraken per radio worden verspreid. Korte Berichten. De technische sub-commissie der Londensche vlootconferentie is tot over eenstemming gekomen over de kwestie der pantserschepen. DE EERSTE KAMER OVER HET DEFENSIEFONDS. Het Voorlooplg Verslag. Aan het Voorlooplg Verslag van de Eerste Kamer betreffende het ontwerp tot versterking van de Weermacht is 'het vol gende ontleend: Versoheidene leden weigerden mede te werken aan den in Europa waarneemba ren wedloop in bewapening, waarvan h.i. deze wetsontwerpen, wat Nederland be treft, getuigen. Zij gaven de voorkeur aan het handhaven van de, door den Volken bond voorgestane, politiek tot verzekering van de collectieve veiligheid. Mocht de toestand, waarin onze weermacht ver keert, voor dat doel onvoldoende zijn, dan dient daarin verbetering te worden ge bracht. Verder echter dan aanvulling van het bestaande, zonder opdrijving van de daar aan verbonden kosten mag naar hun mee ning niet worden gegaan. Sommige leden meenden, dat de poli tiek, thans door de regeering voorgestaan, moet leiden tot vernietiging van ons va derland, omdat juist door het bezit van een sterk leger, dat den eersten stoot op vangt, of een bedreiging vormt, bij een groot conflict in West-Europa, Neder land bet slagveld zal worden. Vele andere leden stelden daartegen over, dat, zoo men overtuigd is van Ne derlands plicht, een weermacht te onder houden tot handhaving van zijn neutra liteit en als lid van den Volkenbond, die weermacht ook zoo sterk mogelijk dient te zijn. Collectieve veiligheid is slechts denkbaar, indien iedere staat naar de mate van zijn krachten zich inspant, al lereerst zijn eigen weermacht op peil te brengen en te houden. Ook moet in aanmerking worden geno men de positie van Nederland na afloop van een mogelijken oorlog, indien O'is land, zonder tegenweer te bieden, vreem de legers op zijn gebied zou hebben toege laten. Eten tweetal leden verklaarde zich be reid, trots de bedenkingen, welke zij heb ben tegen het regeeringsbeleid hun stem aan deze wetsontwerpen te geven. Wat het aan te koopen materieel aangaat, waren zij van oordeel, dat de beste be scherming van de bevolking tegen lucht aanvallen is gelegen in het hebben van zooveel mogelijk vliegtuigen en in het op stellen van zooveel mogelijk afweerge schut. Enkele leden hadden bezwaar tegen het voorgestelde systeem van fondsvorming. Ten slotte drongen verscheidene leden er op aan om, zoo dit nog niet is ge schied, te onderzoeken of het mogelijk is ter verkrijging van de gelden voor het defensiefonds een leening uit te schrijven tegen lager rente dan de gebruikelijke. DE ZOMERTIJD 1936. Van 15 Mei4 October. Bij Kon. Besluit van 2 Maart is be paald, dat in 1936 de vervroeging met een uur van den wettelijken tijd zal aan vangen den 15den Mei en zal eindigen den 4den October. VERSCHERPTE GRENSBEWAKING. Maatregelen tegen grensfraude en het binnenkomen van ongewenschte vreemdelingen. Sinds gistermiddag is op verscheidene plaatsen aan de Nederlandsch-fielgische grens een verscherpte grensbewaking in gevoerd. Het schijnt de bedoeling te zijn deze scherpere grensbewaking bij wijze van proef met tusschenpoozen gedurende een week of langer onafgebroken te doen plaats hebben. Het doel van de nieuwe maatregelen is niet alleen bet waken tegen grens- frauden, maar vooral ook, door een in tensieve passencontrole de invasie van ongewenschte vreemdelingen in ons land tegen te gaan. Voorloopig wordt voor de doorloopende bewaking gebruik gemaakt van gedeta cheerd personeel. Mocht de intensievere bewaking echter permanent worden, dan zal tot uitbreiding van het aantal mare chaussee en rijksveldwachters dienen Je worden overgegaan. Voorshands is men in de kringen der grensautoriteiten echter reeds tevreden met het feit, dat de regeering de nood zakelijkheid van een scherpere bewaking heeft ingezien en thans naar een weg zoekt om deze op de meest efficiente wijze te doen geschieden. Waarschuwing. De burgemeester van Z i e r i k z e e waarschuwt geen relaties aan te gaan met het Eerste Zierikzeesche Obligatie kantoor aldaar, Korte St. Janstr. G 113, alvorens zich met hem, burgemeester, om inlichtingen in verbinding te hebben ge steld. i Op verzoek vestigen wij de aandacht onzer lezeressen op de advertentie in dit blad van „Maison de Bonnetrie" te 's-Gra- venhage, welk modehuis wederom een interessante Expositie in Middelburg komt houden. Vlisslngen. Gisteravond had voor de A.-R. Kiesvereeniging op de heer J. J. C. van D ij k, lid der Tweede Kamer, met het onderwerp: „Politieke rondblik". De heer Van Dijk wees op de moeilijk heden, die de regeering in dezen tijd ondervindt. Maar ondanks zorgen en moeiten is ons volk nog seer veel gelaten) hetgeen tot dankbaarheid stemt. Spr, wees er op, dat het huidige kabi net zich op het vierhoekBstandpunt heeft geplaatst, n.l. ten opzichte van gezags- handhaving; de saneering der financiën; het tegengaan der werkloosheid en de opheffing van het volksleven in het bij zonder het bedrijfsleven. Deze punten ontwikkelde Spr. vervol gens in den breede. Spr. onderstreepte nog eens voorzichtig te zijn met critiek. Wij kunnen zeker de vergelijking met andere landen door staan. Waar doet een regeering meer voor het bedrijfsleven en de werkloozen dan hier? Hoe zal, zoo vervolgt Spr., Nederland staan in een eerstvolgenden Europeeschen oorlog? Ook de regeering heeft dit punt onder de oogen gezien en met spoed werkt zij aan de versterking van onze weermacht. Wij moeten ons realiseeren, dat Nederland en Ned.-Indië op de meest kwetsbare plaatsen zijn gelegen, aldus Spreker. Tenslotte wees Spr. op de groote be- teekenis van Indië. Als Nederland Indië wij behouden, zal het zich groote offers moeten getroosten. Door eenige aanwezigen werden nog verschillende vragen gesteld, die door den heer Van Dijk werden beantwoord. Goes. Vrijdag herdacht dhr J. Deurloo, alhier, den dag waarop hij 25 jaren werkzaam was als vertegenwoordiger agent van de Levensverzekeringsmaat schappij „Utrecht". Namens de Mij. werd hem door den Hoofdinspecteur de zilveren medaille van verdienste benevens de gebruikelijke enveloppe met inhoud overhandigd, ter wijl hem door zijn agenten-collega's een bloemenhulde werd gebracht. Gevlochten leer - Zeer elegant Lange Kerkstraat Telefoon 515 GOES (Adv.) Kloetinge. Gisteren hield de Ned. Herv. Meisjesvereeniging' „Tabitha" (presidente Mevr. Raams) haar jaarlijksche kleede- renuitdeeling. Honderd, meerendeels groote stukken, door de meisjes vervaar digd, werden geschonken aan de daar voor in aanmerking komende gezinnen, ook kon nog een aantal kleine kleeding- stukken gezonden worden aan Kinderzorg te Middelburg. i Vrijdagmiddag vond alhier onder veel belangstelling op de alge- meene begraafplaats de begrafenis plaats van wijlen Ds J. E. B. Meloen, em.-pred. van de Ned. Herv. Gem. te Hoofdplaat. Het woord werd gevoerd door Ds Huls bergen, als consulent van Baarland, na mens den Kerkeraad der Ned. Herv. Kerk van Baarland. Deze bracht in dank bare herinnering wat door den over ledene voor de Ned. Herv. Gem. van Baarland is gedaan. Ds Joh. A. Raams sprak woorden van deelneming tot de familie. De overledene was een stille in den lande, die niet voor zich liet trompetten. Hij hoopt, dat zijn begrafenis nog een stille prediking mag zijn. Het leven was hem Christus, het sterven gewin. Een neef van den overledene dankte voor de laatste eer den overledene be wezen. In de vergadering der Arjaclub „Groen van Prinsterer" hield gisteravond •dhr P. Meeuwse een inleiding over „Het karakter der Antirevolutionaire partij". Een politiek maandoverzicht werd ge geven door den secretaris J. Nieuwdorp. Op beide volgde een drukke bespreking. In April zal weder worden vergaderd. Door Me. Westerweele zal dan worden behandeld „Antirevolutionair ook in uw huisgezin." Borssele. Woensdagavond (Biddag) vierden de Geref. Meisjesvereen. „Tabi tha" en de Geref. Jongel.vereen. „God zij met ons", gecombineerd, hun jaarverga dering. De voorzitter, Ds Fransen, sprak 'n rede uit over 2 Joh. 1-17. De jaarver slagen getuigden van vooruitgang en een opgewekt vereenigingsleven. Een rijk programma, w.o. 4 inleidin gen, werd, afgewisseld met zang en voordracht, ten gehoore gegeven. De in het afgeloopen jaar door de M. V. ver vaardigde kleedingstukken (48 stuks in totaal) werden aan de Diaconie overge dragen met bestemming voor Friesland en de Z.O. hoek van Drente. De opkomst van begunstigers enz. was goed. De M.V. en de J.V. tellen momen teel ieder 10 leden. Ovezande. Donderdagavond vergader de de Bijz. Vrijw. Landstorm, afd. Ove- zand. Voorzitter de pl. leider J. Geelker ken. Overste Bierman sprak over „De taak die ons wacht". Hij schetste hoe alles is geregeld, opdat, wanneer het be vel „mobiliseeren" weerklinkt, alles di rect paraat is. De heer Laernoes sprak over: „Na 17 jaar nog B. V. L." Overste Bierman reikte vervolgens de brevetten uit, waarbij hij constateerde, dat de afd. Ovezand er één is me veel goede schutters. De behaalde brevetten zijn voor Koningsschutters: 1. J. L. Boonman, 199 p.; 2. A. van Steenbergen, 198 p.; 3. P. Vermeulen, 197 p.; 4. J. de Jonge Pz., 196 p.; 5, J. Geelkerken; 6. K. L. van Steenbergen; 7. M. Rentmeester, ieder 195 p. Soherpaohutters: 8. P. Sohuerman, 191 p.; 9. G. Rentmeester) 10. P. de Mei, beiden 101 p.; 11. H. Folfliet 192 p.; 12. M. J. Koens, 18. G. Romijn, 14. J. de Jonge Pz., 15. F. de Meij, ieder 190 p.; 10. J. Rijk Wz„ 187 p.; 17. P. Schreurs, 18. L. Westdijk, beiden 180 p.; 10. J. Hoogstrate, 20. G. Rijk Jz., beiden 183 p.; en 21. P. F. Spelier, 180 p. Krabbendijke. Gisteravond vergaderde de Tuinbouwvereeniging. Rekening door den penningmeester: ontvangen over 1935 1713,89; uitgaven f589,92, een batig saldo van f 123,97. De bestuursleden P. Engelse en J. J. van Gorsel werden herkozen. Daarna gaf de heer Amsing een lezing over de bemesting met A.S.F. korrels. Zoutelande. Gistermorgen te omstreeks acht uur ontstond er brand in de school, waarschijnlijk doordat de kachel te hard brandde waardoor de rookleiding gloeiend werd en de in de onmiddellijke nabijheid zijnde brandbare stoffen in brand geraak ten. Timmerlieden, die in de buurt aan het werk waren, bemerkten spoedig den brand, waarna deze met vereende krach ten is gobluscht. De brandspuit was spoe dig gereed om uit te rukken, maar be hoefde niet meer te worden gebruikt. De brandschade is gering. De school was gis teren gesloten. In de alg. verg. der Landbouwvereen. bleek uit de verslagen, dat de vereeniging 82 leden telt. Aan veevoeder is geleverd: 57003 kg. voor f 3459,90; aan kunstmest 113720 kg. voor f 4659,90; aan zaaizaden 1355 kg. voor f 157. De rekening over 1935 bevatte een ba tig saldo van f 2.56. De totale inkomsten bedroegen f 8834,28. Dhr Jb Koppejan werd als bestuurslid herkozen. Dhr B. Franse, voorzitter van de Goop. Eiland Walcheren lichtte de werkwijze van ge noemde Coop, toe en wekte de aanwezigen op hun benoodigdheden zooveel mogelijk van haar te betrekken. De vergadering werd bijgewoond door 29 leden. Grijpskerke. Benoemd tot hoofd van den Luchtbeschermingsdienst dhr Js Vlie ger, commandant der burgerwacht. Serooskerke (W.). Donderdagavond gaf de Ghr. zangvereen. „God is mijn lied", directeur dhr P. H. Broerse Sr in het kerkgebouw der Ned. Herv. Gem. haar 24ste uitvoering. Velen uit de gemeente en van elders waren opgekomen om de zoo bekende ver eeniging te beluisteren. Het is een mooie avond geworden. Hadden b.v. de Paarlen Poort van Jo v. d. Stap en Holland van J. W. Onck nog wel wat meer gloed en enthousiasme kun nen verdragen, al werd ook Vertrouwen van J. N. BosCh en Geloofsvertrouwen van M. Beversluis iets te gewoon en te rustig gezongen ten opzichte van de gg- weldige, machtige inhoud van deze lie deren, heel goed werden vertolkt; Toe wijding van J. Nauta en Stil Volgen, van Jo v. d. Stap. Mooi was ook 't Gelukskind van Mr H. W. van der Meij en evenzeer Verkwik me, o Heer, van Alb. Psecker en Jong Holland, van Mr H. W. van der Meij. Prachtig klonk het Gebed des Hee- ren, van G. G. Meühle en Blijf bij mij, Heer, in welke beide de tenoren uitste kend zongen. Wij denken ook met dank baarheid terug aan De Nacht en Houd vast, Uw kind, van H. G. Herzog; bet laat ste vooral werd fijn en innig gezongen. Dis Hietkamp, die de samenkomst open de en sloot, kon met recht verklaren, dat deze avond ons veel moois en schoons had gegeven, en dat het een reden tot dankbaarheid, is, wanneer een vereeni ging, die uit den aard der zaak telkens van leden wisselt, het zóóver kan bren gen. Moge de vereeniging zich op dit peil blijven handhaven. Veere. In de Jaarverg. afd. Veere der Z.L.M. waren mede aanwezig de heeren Mr J. van der Minne C. Franse, M. Kleinepier en J. Philipse, resp. voorz., vice-voorz. en secr. van den kring Wal cheren der Z.L.M. en Directeur van de Coöp. Eiland Walcheren. Verschillende subsidies werden toegekend. Uit het ver slag van den secr.-penningm. bleek, dat bij de Coöp. Eiland Walcheren voor een bedrag van f5900,78 was betrokken. Voor de bestrijding schadelijk gevogelte was uitbetaald f22,68. Het kassaldo bedroeg op 31 Dec. 1935 f68,76. Het ledental bleef vrijwel stationair. Hierna verkreeg Mr v. d. Minne het woord. Spr. schetste de uitvoering der landbouwcrisismaatregelen en betreurde het onvoldoende overleg van den Minis ter met die organisaties. Ook waarschuwt hij tegen scheiding in de organisaties en brengt hulde aan de voortreffelijke lei ding van Mr P. Dieleman. Verder werden de bestaande regeerings- maatregelen ten opzichte van landbouw en veeteelt op breedvoerige wijze be sproken. De heeren C. Franse en M. Kleinepier gaven hierbij een toelichting en beantwoordden de gestelde vragen. Tenslotte gaf dhr Philipse verschillen de aanbevelingen ten opzichte van de afname der kunstmeststoffen en zaai zaden. Ook wees hij op het nieuwe pro duct mineraalmengsel. Souburg. Vrijdagavond trad voor den Ghr. Besturenbond alhier op Ds G. B. Ba- vinck met het onderwerp: „De achter grond van de geestelijk-zedelijke verwar ring van dezen tijd". Wij leven thans in een crisis van groote beteekenis. Wat voorheen vast scheen wankelt (parlementarisme, monarchie, enz.). Heilige goederen als huwelijk en gezag worden van hun fundamenten los gerukt. Op alle terreinen 'heerscht er verwar ring. Als achtergrond van deze verwar ring noemt spr. de door het liberalisme ten troon verhoven rede, het rationalisme. Vorige week was het 50 Jaar geleden, dat het A.-R. orgaan de „Maas- en Scheldebode" werd opgericht. Dit bracht me aan het denken. Een halve eeuw geleden was het ook zoo'n mooie tijd niet. Het was toen ook geen tijd van welvaart. Integendeel. En toch, wat is er in die dagen niet gebeurd! Christelijke scholen werden gesticht, zonder subsidie. De Vrije Universiteit werd gesticht, zon der subsidie, maar onder smaad en hoon en tegenwerking van alle kanten. Aan de Christelijke pers werd aan dacht geschonken, ondanks de financiëele moeilijkheden, waarmee men ook toen had te worstelen. De „Maas- en Scheldebode" bestond de vorige week 50 jaar; ons Gro- ningsche orgaan de N. P r o v. G r o n. C r t.heeft blijkbaar in alle stilte zijn 50sten verjaardag gevierd en straks volgt „De Zeeuw". Het was een zware tijd een 50 jaar geleden. Maar een mooie tijd. Er was geloof; er was liefde; er was gehoorzaam heid; er was de begeerte om ondanks allen tegenstand, de beleden beginselen uit te dragen. Wij beleven nu in stoffelijk opzicht een tijd vol moeiten en zorgen. Geve God, dat na een halve eeuw gezegd kan wor den, dat het toch ook was een rijke tijd, waarin de kracht van het geloof open baar werd. OPMERKER. Daarop is nu gevolgd de tijd van het irra tionalisme. Men vraagt thans niet meer naar kennis, maar naar de Mythe, bele ving en de daad. De rem van het verstand is weggenomen. Spreker wijst er ten slotte op, hoe de mensch steeds vreemder tegenover God en Zijn openbaring is komen te staan. Gods Woord is 't eenige anker dat houdt. N.- en St. Joosland. Jubileum. Gis teren is de heer P. Baurdoux gehul digd in verband met zijn 35-jarig jubi leum als secretaris en ontvanger dezer gemeente. De burgemeester en diverse raadsleden spraken hem hartelijk toe, alsmede dhr Brakman, ambtenaar ter secretarie. Namens den Raad werd een zilveren inktpot, door den burgemeester een zilveren penhouder en namens de ambtenaren een leeslamp aangeboden. Na afloop der Raadsvergadering bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen. Kortgene. Vrijdagavond kwam de N.V. „Kortgeensobe Weegbrug" in een buiten gewone vergadering bijeen. Dhr A. P. Blok alhier werd tot weger benoemd. Dhr Krijn Roodzand tot hulp weger. St. Maartensdijk. In de algemeene ver gadering der vereeniging van Oud-leer lingen der L. W. G. op het eiland Tholen werd besloten in te gaan op een aanbie ding van den directeur voor het Insti tuut voor Plantenveredeling te Wagenin- gen, om een proefveld met een zeven-tal selecties van uien aan te leggen. Bij meerderheid van stemmen werd besloten, dat de vergaderingen bij toer beurt gehouden zullen worden te St. Maartensdijk, Scherpenisse en Tholen. Uit de mededeelingen van den secretaris bleek, dat de vereeniging in den a.s. zo mer een groote activiteit zal ontplooien op het gebied van het proefveldwezen. Dhr J. Hage gaf een verslag van de op zijn bedrijf gehouden demonsratie met het machinaal reinigen van drainreek- sen. Deze demonstratie was schitterend geslaagd. Wissenkerke. In de Raadsvergadering van Vrijdag sprak de burgemeester een korte nieuwjaarsrede uit, welke beant woord werd door dhr de Ridder. B. en W. brachten verslag uit van de proef om werklooze arbeiders bij de landbou wers te plaatsen met toeslag van het rijk. Daar de uitslag niet bevredigend is geweest stellen B. en W. voor de proef niet te herhalen. De heer Meulenberg in formeert naar de mogelijkheid om den verbouw van uien er onder te doen val len. De voorzitter zegt dit niet mogelijk te achten. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen met de stemmen van de heeren Meulenberg en de Smit tegen. Met de regeling inzake de Ulo-school te Kortgene werd besloten een afwach tende houding aan te nemen. Besloten werd maatregelen te treffen tegen lintbebouwing. Het verzoek om verharding van het Noordwestelijk voetpad langs den weg van van de Velde te Kamperland werd ingewilligd, voor zoover dit kon gedaan worden met oud materiaal uit den Veer- weg. Het verzoek van de bewoners van de Kamperlandsche dük om ook aldaar we kelijks het huisvuil op te laten halen werd ingewilligd. Vastgesteld werd een verordening re gelende het in exploitatie brengen van bouwterrein door particulieren. Het wettelijk voorschot op de ex ploitatiekosten van bijzondere scholen werd voor Wissenkerke bepaald op f869 voor Kamperland f 1300, voor Geersdijk f345. De verordening tot beperking der radio-storingen lokte veel discussie uit. De voorzitter licht toe, welke apparaten storingen veroorzaken. Met algemeene stemmen werd besloten het gebruik dier apparaten te beperken tot 9 uur voor- middags en 88.30 namiddags. Als lid van het burg. armbestuur werd herbenoemd de heer J. Geuze.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2