Maatschappelijke organisatie onder eigen banier. Uit de Provincie. De N. S. B. en de aanslag op het gebouwd. WAAROM halen kinderen zoo graag Sneeuwwit-gloor? Om het fijne cadeautje, dat ze altijd bij een pakje Sneeuwwit-gloor krijgen. Gun Uw kinderen ook die verrassing. N.V. Zeepfabriek v/h. De Haas v. Brero, Apeldoorn veraorganisatiën in het boekdrukkera- bedrijf te Amsterdam een request aan den minister gezonden, waarin zij aan dringt op een duidelijke uitspraak betref fende het standpunt van den minister, ten aanzien van de spelling. Hierdoor zou de onzekerheid weggenomen kunnen worden, waardoor het boekdrukkersbe- drijf tea zeerste gebaat zal zijn. Adressante weneoht slechts op oecono- mische en sociale gronden een vaste re geling te bepleiten, om welke reden zij aan een wettelijke regeling van de spel ling de voorkeur zou geven. Notariaat. Bij Kon. besluit is benoemd tot nota ris binnen het arrondissement Breda, ter standplaats de gemeente Bergen op Zoom mr. A. H. A. Krootjes, candidaat- notaris te Nijmegen. Dit onderwerp blijft in onze provincie actueel. In arbeiderskringen is wel doorgedron gen bet besef, dat zij zich naar eigen beginsel hebben te organiseeren. Maar in middenstandskringen wordt voor eigen organisatie op Ghristelijken grondslag nog betrekkelijk weinig ge voeld. In de kringen van land- en tuinbouw Is men op dit gebied verder gevorderd, maar toch zijn er nog altijd tal van Chris telijke boeren en tuinders, die er niet aan denken zich bij den C. B. T. B. aan te sluiten. Wij geven daarom gaarne hier door wat onze N. P. G. Grt. over dit onder werp schreef Langzamerhand zijn de oogen van onze werknemers en werkgevers, van allen, die in het bedrijfs- en maatschappelijk leven de Christelijke beginselen belijden, open gegaan voor de noodzaak van een op Christelijken grondslag gefundeerd orga nisatieleven. Zonder organisatie ging het niet. Dat bleek meer en meer. Het oude individualisme was op geen enkel gebied te handhaven. Maar wilde men waarlijk de zelfstan digheid van den persoon doen samengaan met den eisch van gemeenschappelijk op treden en ordening in het leven der maatschappij, dan behoorde men ook in deze organisatie den eisch te laten gel den, die heel ons leven moet beheerschen. Neutraliteit bleek op alle gebied on mogelijk. De afzonderlijke patroon of arbeider kon niet neutraal zijn in zijn arbeids leven. Hij zou uitermate ongehoorzaam zijn als hij zeide: ik wil mij als christen openbaren, behalve in mijn werk. Maar hoe zou men dan zich als Chris ten kunnen openbaren in het gemeen schappelijke als tmen zeildemaar nu houdt de eisch van mijn beginsel op Men wilde de maatschappelijke samenle ving niet breken, maar alleen belijden en dus ook beleven, dat het de groote fout was van het liberalisme, dat het den dienst Gods, het buigen voor de Schrift, wilde sluiten buiten het maatschappelijk leven. Het liberalisme komt allengs op deze dwaling terug. Het zegt nu voor de school: ik wil den bijbel terug. Maar dan niet natuurlijk als het Woord Gods. En het verklaart nu voor het politieke en sociale leven ik wil naar de Chris telijke beginselen terug, maar dan zooals ik die in mijn humanisme zie. Hieruit blijkt, dat men wel met de neu traliteit van voorheen wil breken, maar niet tot de erkenning komt van de wezen lijke Christelijke grondslagen van ons leven. Reeds echter deze verandering bij de vrijzinnigen van allerlei gading bewijst de groote fout dat men het mogelijk dacht de Christelijke belijdenis buiten de maat schappelijke organisaties te kunnen hou den, en te zeggen: daar heeft die belijde nis niets te zeggen. Zal de terugkeer echter goed zijn dan moet zij volkomen zijn. Halfheid baat hier weinig. En daarom moet de belijder van den Christus der Schriften zeggen: ook mijn maatschappelijke organisatie zal de sou- vereiniteit Gods en van Zijn Woord er kennen. Alleen de Christelijke organisatie begint goed. Zij kan natuurlijk in haar werk ook falen. Maar het komt er aller eerst op aan, dat het uitgangspunt goed is. Voorheen waren er nog onder ons, die zeiden: aoh, wij kunnen ons in de neu trale vereeniging als Christenen open baren. Dat is veel beter. Neutraliteit is noodig om allen in het bedrijf bijeen te brengen en te houden, maar wij kunnen daar persoonlijk invloed oefenen. Dat zeide men voor de neutrale school: de christen in de openbare school; dat zeide men voor de organisatie: de chris ten in de neutrale organisatie. Maar dat verkeerde argument valt nu geheel. Zelfs de man der neutraliteit zegt nu: het gaat niet. Wij moeten voor de open bare school den bijbel hebben en voor de politiek en de sociale organisatie weer de erkenning van de Christelijke religie. Maar dan in humanistischen zin. Men meent nu tot den Schriftgeloovige te kunnen zeggen: nu behoeft gij u toch niet meer afzijdig te houden. Maar zijn antwoord moet zijn: het gaat nu nog minder dan voorheen. Eerst was het: wij spreken ons over het Christelijk geloof niet uit. Dat be hoeft niet op maatschappelijk gebied; wij zwijgen. Dat mocht niet. Maar als gij spreken wilt en voor Christendom wilt uitgeven wat niet dan een Christelijk gekleurd humanisme is, kan ik in geen geval het meer hij u harden, Ik zou allen dag in uw midden moeten getuigen. Gij erkent uw ongelijk inzake de neu traliteit. Inzake het negatieve. Maar nu moet gij ook nog erkennen uw onge lijk in zake het positieve. Ik althans begeer een positief Christelijke organisatie. DE VOORGESTELDE REISBELASTING. Bezwaren van den A. N. W. B. De A. N. W. B. schrijft ons: Toen de reisbelasting indertijd werd aangekon digd en wel nadrukkelijk als een belasting op buitenlandsche pleizierreizen, is dit denkbeeld door velen goed opgenomen, vooral omdat gesproken werd van een lichte belasting, welke een fiscaal en geen prohibitief karakter zou dragen. Velen zullen dan ook met ons diep te leurgesteld zijn, nu het „ontwerp tot hef fing eener reisbelasting" is versobenen, waarin een belasting wordt aangekondigd die: lo. zich niet beperken zal tot de ple zierreizen, maar ook de zakenreizen, rei zen om gezondheidsredenen en het grens verkeer zal treffen; 2o. ongetwijfeld een prohibitief karak ter zal dragen, aangezien het gevraagde bedrag, in verband met de betrekkelijk lage reiskosten, welke men zich heden ten dage nog kan veroorloven, zeer zeker ve len zal weerhouden op reis te gaan. In het algemeen stelt het bestuur van den A. N. W. B. zich op het standpunt, dat een vrij en onbelemmerd internatio naal toeristenverkeer een belang van de hoogste orde is, een middel om de volken tot elkander te brengen, elkander beter te doen begrijpen, een middel om ook den reizigers een ruimer blik te verschaffen op toestanden en gewoonten, zoowel elders als thuis, om hen eensdeels aldus te brengen tot zelfkritiek en anderzijds tot meer waardeering van hetgeen ons eigen land biedt. Internationaal toerisme is geen amuse ment, doch een noodzakelijke verfris- sching van lichaam en geest. Uit ideëele en moreele overwegingen is ons bestuur dan ook overtuigd tegenstander van eiken maatregel, welke het reizen naar het bui tenland, vooral voor de groote massa van ons volk, zal belemmeren. Daarnaast bevat de ontworpen regeling tal van practische bezwaren. In hooge mate is te betreuren, dat o.a. de eenvoudige reizen van de z.g. trekkers, die per rijwiel, te voet of per kano door het land en door bet buitenland gaan en die dit genoegen bereiken met uiterst lage uitgaventhans vrijwel onmogelijk ge maakt zullen worden. Het denkbeeld om alle reizen met een uniform bedrag te belasten, onverschillig of de reis voor genoegen of om gezond heidsredenen gemaakt wordt en ongeacht de financieele draagkracht van den reizi ger en bet bedrag dat bij in het buiten land uitgeeft, is één van de teleurstellen de zijden van dit ontwerp, dat, zooals reeds gezegd, tot zoovele gegronde bezwa ren aanleiding geeft, dat, naar wij ver trouwen, niet tevergeefs een beroep op onze volksvertegenwoordiging gedaan zal worden, om dit ontwerp niet aan te nemen. Een lage insinuatie. Politiek schuilt overal, mijin vrinden. 't Is de vraag maar, wie ze wel en niet kan vinden. De N.| S. B. vindt ze niet alleen, maar legt ze zelfs op een manier, die be neden peil is, ergens in, waar ze met den besten wil van de wereld niet in is te bekennen. Men kent de geschiedenis. De ingelan den van de Breede Watering bewesten Ierseke besloten, evenals in andere pol ders was geschied, belasting van de ge bouwde eigendommen te heffen. De inge zetenen van Goes die daarbij' de N.S.B. allerminst noodig hadden besloten daartegen verzet aan te teekenen bij' Ged. Staten. Een commissie werd uit perso nen van verschillende gezindten benoemd, die schriftelijk en mandeling de bezwaren tegen deze nieuwe belasting ontwikkelde, met het gevolg, dat Gedep. Staten er hun goedkeuring niet aan gaven. De ingelan den van genoemden polder gingen van deze beslissing van Gedep. Staten in hoo- ger beroep bij de Kroon. Ziedaar de feiten. Wat insinueert nu de N.S.B. in een te Goes verspreid gecyclostileerd pamflet? Gedep. Staten verwierpen de belasting enkele dagen vóór de Statenverkiezing, omdat men vreesde stemmen te verliezen bij de verkiezing. „Hoewel dit ongeloof lijk scheen, is ons" zoo staat er woor delijk „thans uit zeer gezaghebbende bron als juist verklaard." De Breede Watering zoo wordt ver der voorspeld zal wel niet doof zijn, en zal dus in 1936 nogmaals probeeren deze belasting op te leggen. „In 1936 zija er geen verkiezingen, ziet u, en dus is het gevaar voor stemmenver lies der democratische partijen niet te duchten." Laat u niet langer slachtofferen, zoo besluit de fraaie circulaire, maar strijdt mee met de N.S.B. We noteeren dus allereerst, dat de N. S.B. tegen het heffen van den aanslag op het gebauwd is. Of geldt dat alleen maar voor Goes en zal men onder de landbou wers in de dorpen want niets is dezen Absaloms-politici te dol verkondigen, dat de N.S.B. er vóór is? Maar nu de feiten, die het geheele, las terlijke betoog omverwerpen. Het ie net precies andersom als de N.S.B. durft beweren. Op 29 Maart 1935 is de commissie uit de Goesche ingeze tenen door Gedep. Staten gehoord, op 17 April hadden we Statenverkiezing en cp 3 Mei, dus ruim 14 dagen later namen Gedep. Staten hun beslissing. De lezers zien dus, dat er van het heele betoog der N.S.B. niets waar is en dat het van A tot Z gelogen is, ondanks de „zeer gezaghebbende bron". En wat er nu verder zal gebeuren? Dat zal alles afhangen van wat de Kroon zal beslissen. Zooals wij reeds opmerkten, is de Polder in hooger beroep gegaan. In October is de zaak reeds voor den Raad van State behandeld en zeer waarschijn lijk kan de Koninklijke beslissing binnen eenige weken worden verwacht. Zoolang deze niet bekend is, is het absoluut onmogelijk zich aan eenige voor spelling te wagen. Vereenigt de Kroon zich met het standpunt van Gedep. Sta- ten, dan is het wel ondenkbaar, dat men opnieuw zal trachten de belasting inge voerd te krijgen, daar dan het resultaat hetzelfde als nu zal zijn. Maar welken zin heeft het nu, om op die beslissing vooruit te loopen? Politiek zit er in elk geval niet in, ten spijt van de N.S.B. Het is een zuiver zakelijke kwes tie. In vrijwel elke politieke partij zal men voor- en tegenstanders vinden. Ingezonden Mededeeling. a^SNEEUWWITELODR^ iiMeeht van Walcheren te waarschuwen tegen een drietal personen, die met brillen i langs de deuren venten voorgevende voor een bekende firma uit Middelburg of Vlissingen te komen. Zij zeggen dan, dat in gebruik zijnde brillen niet deugen, geven zelfs druppeltjes voor de oogen en bevelen een anderen bril aan, die zij voor een flinken prijs trachten te verkoopen. Als dit gelukt is, blijkt den koopers, dat zij bedrogen zijn, maar dan is het te laat. Woensdagavond trad voor de afd. Middelburg van den Ned. Chr. Vrouwen bond op Ds A. Koning te St. Laurens, met het onderwerp: Godsdienst en ziels ziekten. Er was voor deze laatste lezing in de zen winter nog veel belangstelling. Spr. treedt niet op als deskundige. Hoe meer studie men op dit terrein maakt, hoe voorzichtiger en nederiger men te genover de vele zieleraadselen komt te staan. De wetenschap heeft de H. Schrift ter zijde gesteld, doch zonder het licht der openbaring vermeerderen de raadselen. Godsdienst en zielsziekten houden ten nauwste verband met elkaar.In den breede werkt spr. de gedachte uit, dat het beginsel van alle abnormaliteit ligt in de zonde, in het verwerpen van Gods Woord en het zichzelf scheppen van een schijnwereld. Het normale is datgene, wat in over eenstemming is met Gods wet. Freud noemde godsdienst dwang-neurose, doch zijn volgelingen kwamen hiervan terug. Spr. gaat na den invloed der opvoeding op het zieleleven en de kracht der op voeding, die in de vreeze Gods het eerste en het laatste zoekt. En ten slotte dat onze Heiland ons leerde bidden: Leid ons niet in verzoe king, maar verlos ons van den Booze. Woensdagavond gaf de gymnastiek vereniging „Achilles" een zeer goed ge slaagden demonstratieavond voor de kin deren en genoodigden van „Kinderzorg" in het ruime gymnastieklokaal der stich ting. De directeur van Kinderzorg, de heer P. D. Middelkoop, bracht Achilles, haar leider, den heer J. A. Bal, en allen, die dezen avond verder medewerkten, dank voor dezen avond. Vlissingen. Ontslag bij de Zegam. De Zeeuwsche Gas-Maatschappij (Zegam) die destijds het gasbedrijf van een En- gelsche Maatschappij heeft overgenomen, heeft eenigen tijd geleden een aantal ar beiders wegens reorganisatie van het be drijf ontslagen. Thans vernemen wij, dat aan een aantal arbeiders wederom ont- is gegeven. Burgemeesters. Bij Kon. besluit is aan J. H u i z i n g a op zijn verzoek, met ingang van 2 April 1936, eervol ontslag verleend als burge meester der gemeente Neuzen, met dankbetuiging voor de Iangedurige diens ten, door hem in die betrekking bewezen. Een mislukte proefstoomerij met de „Prins Hendrik". Men schrijft aan het „Dagbl. v. Zeel.": De „Prins Hendrik" (waarmee al dik wijls pech is ondervonden) had onlangs na de zooveelste opkalefatering een proef vaart gemaakt. Het hoogste provinciaal bestuurscollege was aanwezig en zou van de gelegenheid gebruik maken om de si tuatie in den Perkpolder op te nemen. Er waren nog enkele andere autoriteiten en ook vertegenwoordigers van „de Schelde" aan boord. De heenreis ging opperbest. De „Prins Hendrik" hield zich voortreffelijk. Dat gaf de zeelui moed en op den terugweg zouden ze eens uit de boot halen wat er in zat. De vaart versnelde totdat opeens het drijfwerk stilviel. Pechl 'n Zuiger- stang was warm geloopen. Gelukkig had men vaklui hjj de hand. Het duurde evenwel menig uurtje eer men hiermede gereed was! Ongeveer half zeven dien Za terdagavond kon men weer opstoomen naar Vlissingen, doch daar men vrij dicht bij Hoedekenskerke was, prefereerden en kele opvarenden daar aan wal gezet te worden, de anderen „hielden rivier", Het beste deel hadden deze laatsten niet gekozen want binnen niet al te langen tijd zat men op een bank. De bank liet zijln prooi pas op Zondag lok! De vreugde over deze bevrijding werd na eenigen tijd vergald doordat men op een andere bank wederom tot 'n rustpoos werd gedwongen. Geduld overwint echter alles. De vloed bracht de boot weer vlot en Zondags avonds werd dan toch de Vlissingsche ha ven bereikt en konden de opvarenden ein delijk voet aan wal zetten. Het optimisme in de laatste Staten vergadering is dus nog niet bewaarheid. Middelburg. Een waarschuwing. De Commissaris van Politie verzoekt ons speciaal de bewoners van het platteland Goes. Jaarvergadering Chr. Besturenbond. Waar zoovele ver- eenigingen moeten klagen over een slecht bezoek van de vergaderingen, mag wel (ajlsl een bijzonderheid vermeld, dat er voor d>e jaarvergadering van den Chr. Besturenbond Goes e.o. gisteravond zoo veel belangstelling uit Goes en de om liggende dorpen bestond, dat de groote zaal van de Prins vein Oranje niet alle bezoekers kon bevatten en ook de aan grenzende zaal in gebruik moest worden genomen. De voorzitter, de heer A. de Lange, verwelkomde de zeer vele aanwezigen (genoodigden en leden met vrouwen en huisgenooten) en was dankbaar voor zoo veel meeleven. Spr. wees in zijn ope ningswoord op de tekortkomingen, die in het persoonlijk en in het organisatie leven te belijden zijn, op de verwarring en verdwazing, die alom vallen waar te nemen, op de moeilijkheden voor zeer vele werknemers, op de zorgen, die in vele gezinnen heerschen, op den geeste lijken nood, die ons vooral met zorg ver vult en op de aanvallen, die van zekere zijde op de Chr. sociale actie worden on dernomen. Toch zijn we dankbaar voor het bezit van onze eigen, vrije Chr. orga nisaties, voor wat de regeering deed en doet, voor wat onze besturen konden be reiken, ook voor de wel iets betere mede werking van gemeentebesturen en van sommige werkgevers. Maar we zijn wat dit laatste betreft, nog lang niet, waar we wezen moeten. Het is een felle aan klacht, tegen de Zeeuwsche werkgevers, dat hier en daar gedwongen arbi trage tot stand kwam. Ook leven nog maar al te veel Zeeuw sche 'Christenen, waaronder ook, die een vooraanstaande plaats in kerkelijk en politiek leven innemen, op maatschappe lijk gebied naar liberale beginselen. Ten slotte wekte spr. op tot trouwen, toege- wijden arbeid in Gods kracht. De secretaris, de beer C. K. Maar te n s e, bracht vervolgens jaarverslag uit. Daarin werden gememoreerd de vele vergaderingen (die met de besturen der aangesloten organisaties, de jaar- en propagandavergaderingen, de filmavond, de twee districtsvergaderingen van Chr. Besturenbonden in Zeeland enz.), die ge houden zijn, de actie tegen de belasting op de gebouwde eigendommen en voor meer kinderaftrek bij de schoolgeldhef fing, de steun aan den Chr. Blinden- bond, de resultaten der November-propa ganda, de te Goes en Heinkenszand ge houden cursusavonden, de adressen aan diverse gemeentebesturen over tal van kwesties, de steun in natura door de Goesche organisaties aan hare werk- looze leden, de uitstekend geslaagde actie voor „Jong Holland snakt naar werk" en de vertegenwoordiging in tal van com missies, organisaties en besturen. Spr. dankte allen, die in eenigerlei vorm ar beid voor den G. B. B. hebben verricht en deelde ten slotte mede, dat het leden tal op 31 Dec. 1154 bedroeg (vorig jaar 1135), waarvan 446 werkloos (v. j. 317). 1 Nadat de heer B, P. D a v i d s e had opgewekt tot steun aan de huisvlijt-ten- toonstelling, die met Paschen wordt ge houden, voerde de heer W. de Jong, penningmeester van het C. N. V. te Utrecht het woord. Spr. wees op de groote waarde der Chr. vak- en sociale organisaties en op onze taak dit groote goed in de branding van dezen tijd te bewaren. De groei van onze beweging be- teekent echter ook meer verantwoorde lijkheid. Onze gang kan evenwel vast zijn, omdat ons beginsel vast is. Dat ligt verankerd in Gods Woord. Spr. wekte in een vurig betoog tot eenheid en samen werking op, alsmede tot het aanpakken van wat eiken dag vlak bij de hand ligt, in plaats van ons te vergapen aan theo retische plannen. Vervolgens sprak de burgemeester van Goes, de heer Mr. Van Dusseldorp, de vergadering met een hartelijk, bemoe digend en persoonlijk woord toe, de ver zekering gevende van zijn volle mede werking en krachtigen steun. De avond werd verder gevuld met zang door een zangkoor onder leiding van mej. Rooze, voordrachten en een samenspraak, uitgevoerd door een gezel schap jongelui uit Kloetinge. In zijn slotwoord wekte de voorzitter de aanwezigen krachtig op allen mede te werken aan de groote actie voor „Jong Holland snakt naar werk" (30 Maart 4 April). Verschillende collectanten gaven zich reeds daarvoor ter vergadering op. De heer de Jong sloot dezen in alle opzichten uitstekend geslaagden avond met dankgebed. Kruiningen. Woensdagavond vergader de de Kolenvereeniging „Uit Voorzorg". Voorzitter dhr C. Wondergem. Dhr L. P. van Oorschot uit Vlissingen hield een lezing over de positie der kolenvereeni- gingen. Uit het jaarverslag van den secr.-penningm., dhr G. Duindam, bleek, dat de vereeniging 166 leden telt, dat 333 ton kolen zijn omgezet en de rekening sloot met een batig saldo van f330.13, en een uitgaaf van f 5142.48. De aftredende bestuursleden C. Wondergem, J. de Jonge en J. Buyze werden herkozen. Besloten werd het reglement te wijzigen. Koudekerke. (Vervolg Raadsverslag.) B. en W. zeggen, dat met ingang van 1 Mei a.s. aan mej. W. J. van Kesselen eervol ontslag moet worden verleend als onderwijzeres aan de O.L. school in ver band met het aantal leerlingen en de tot stand gekomen wetswijziging. Nu staat het vrijwel vast, dat over dit jaar het gemiddeld aantal leerlingen der open bare school het getal van 41 zal over schrijden. 'Ook in 1937 is een flinke toe neming te verwachten. Mej. van Kesselen heeft zich bereid verklaard, zoolang zij geen betrekking heeft, gedurende de volle dagen in school te blijven staan, mits haar de zekerheid wordt gegeven, dat zij dan met ingang van 1 Januari 1937 weer wordt benoemd. B. en W. willen aan het departement van Onderwijs vragen, krachtens het tweede lid van art. 56 der L.O. 1920, om voor het tijdvak 1 Mei tot en met 31 Dec. 1936 voor de onderwijzeres, on danks het te gering leerlingengetal Rijks vergoeding te verleenen. Volgt daarop vóór 1 Mei a.s. een gun stige beslissing, dan blijft de openbare school dus ook dit jaar een tweemans- school. Mocht onverhoopt ons een afwijzende beschikking bereiken, dan blijft de be staande toestand gehandhaafd, zoolang mej. van Kesselen als wachtgeldster niet is herplaatst. Aan mej. van Kesselen zal echter we gens opheffing barer betrekking eervol ontslag worden verleend met 1 Mei '36. Dhrn Sanderse en de Kroo juichen dit voorstel toe, dat met alg. st. wordt aangenomen. Tot lid der commissie van toezicht op het L.O. wordt herbenoemd dhr H. A. Mosselman. Achtereenvolgens gaan onder den ha mer door de voorstellen: tot wijziging van de verordening op de commissie van toe zicht op het lager onderwijs; om met in gang van 1936 aan de Provinciale Zeeuw sche Vereen, voor Vreemdelingenverkeer te Middelburg een jaarlijksche subsidie van f 2.50 toe te kennen; tot vaststelling van het voorschot op de gemeentelijke vergoeding bedoeld in artikel 101 der L.O. Wet 1920 ten beboeve van de bijzondere lagere scholen voor 1936; tot vaststelling van het kohier hondenbelasting dienst 1936; tot wijziging der gemeentebegroo- tingen 1935 en '36. Aan de agenda wordt toegevoegd een bezwaarschrift van J. Roelse, om alsnog op zijn erf een overdekte hooiberg te mo gen plaatsen, daar deze aanvrage door B. en W. is afgewezen. B. en W. adviseeren op grond van de bouwverordening om afwijzend te be schikken. Dhr de Kroo meent, dat de gevaren door deze overkapping niet vergroot wor den en dat meerdere uitbreiding van bergruimte binnen afzienbaren tijd niet verwacht moet worden. Spr. meent, dat op eenigen afstand van het wagenhuis wel de gelegenheid kan gegeven worden dien bouw te doen uitvoeren, doch Spr. wil niet dat het moet dienen om er een uitbreiding aan te geven voor een hooi-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2