EDELWEISS Staten-Generaal Nederland en België. Gemeenteraad van Middelburg. De prijs van V. ZEEPFABRIEK v/h. DE HAAS VAN BRERO, APELDOORN landbouwers In de gelegenheid te stel len hun producten te koop aan te bieden en ook verder in den ruimsten zin zaken te doen, een gebruik, dat op meer land bouwcentra in de provincie Noord-Hol land en daar buiten gevolgd wordt. Het is op den marktdag, dat de boeren, de handelaren of hun vertegenwoordigers ontmoeten, hun zaken regelen en elkaar kunnen spreken. Van de zijde van den handel bleek onmiddellijk voor deze nieuwe graanbeurs groote belangstelling te bestaan, zoodat op dezen openingsdag reeds een dertigtal handelaren een ge reserveerde ruimte heeft gehuurd, om wekelijks zitting te houden. De voorzitter van het Beurs-comité, de heer A. G. de Graaf uit Wieringermeer, heette de velen, die zich in het beurs- lokaal hadden verzameld, in een korte rede welkom. Na de begroeting door den voorzitter van het Beurscomité, heeft de heer Ir S. Smeding de Graanbeurs met een korte rede geopend. Vervolgens voerden nog eenige verte genwoordigers van landbouworganisaties het woord, die hun beste wenschen voor het slagen van de nieuwe beurs uitspra ken. Onmiddellijk daarop werd de eerste beurs gehouden, waarna te half één de genoodigden zich vereenigden aan een koffiemaaltijd. STAATKUNDIG-GEREFORMEERDE PARTIJ. Algemeens vergadering! te Utrecht. In het gebouw „Tivoli" te Utrecht is gisteren de algemeene vergadering van de Staatkundig Gereformeerde Partij ge houden, welke druk bezocht was. De voorzitter, Ds G. H. Kersten, lid van de Tweede Kamer, opende de vergade ring met een uitvoerige rede. Spr. constateerde, dat de partij, die als een stekje begon, tot een boom is uitge groeid. Wij wenschen, zeide spr., een een heid van allen, die den moed nog hebben om de rechten des Heeren als rechtsgeldig voor ons land te erkennen. De holle naam christen-politiek is geoordeeld. Bij vernieuwing werd het vonnis geveld over de samenstelling van het kabinet-Colijn, waarin behalve aan Rome ook aan libe raal en vrijzinnig-democraat een plaats werd ingeruimd. Ook in de actie van vele Hei-vormden, aan wier hoofd Prof. Dr H. Visscher zich plaatste en in hun uittre den uit de anti-revolutionaire partij, ligt een aanklacht die boekdeelen spreekt. Behalve het bloedroode revolutiegevaar beroert het fascisme de wereld. Daar moet de kerk bukken onder den Staat. Fascis me en nationaal-socialisme zoeken Chris tus van den troon te stooten. Het volk heeft geen fundament behou den om op te staan. Dat fundament is Gods Woord. De regeering durft wel het fascisme te bestrijden, maar niet het so cialisme. Waarom niet? Omdat zij het leugenstelsel van gelijk recht voor allen heeft aanvaard. Zij heeft zichzelf aan handen en voeten gebonden. De werkloos heid stijgt inplaats dat zij afneemt. Het volk verarmt. Ernstige bezwaren had spr. tegen het Plan van den Arbeid en tegen het industrialisatieplan van de regeering. Spr. bepleitte: a. het hergeven van vrij heid aan het bedrijfsleven; b. de onthef fing van sociale lasten; c. de vrijstelling van grond- en polderlasten als steunmaat regel. Voorts drong hij aan op ernstige bezuiniging, aangezien anders devaluatie niet zal kunnen uitblijven. Tenslotte spoorde Ds Kersten de regee ring en het volk aan terug te keeren van een heilloozen weg en Gods Woord tot richtsnoer te aanvaarden. Door D s Zandt werd een slotwoord gesproken. De steun aan de visscherij. De minister van landbouw en visscherjj heeft besloten, dat voorloopig de heffing van een procent van de bruto-opbrengsl der besommingen van alle visschersvaar- tuigen niet meer geheven zal worden, in afwachting van een definitieve beslissing omtrent de verdere plannen tot steun aan het visscherijbedrijf. Men heeft juist gemeld, hoe in het jaarverslag der reedersvereeniging gewe zen werd op de ernstige bezwaren tegen deze heffing, terwijl aan de opgebrachte gelden nog geen bestemming is gegeven. EERSTE KAMER. DE BEGROOTING VAN SOCIALE ZAKEN. In de Eerste Kamer kwam gisteren aan de orde de begrooting van Sociale Zaken. De heer Dana (S.D.) constateert, dat het werkloosheidspercentage steeds hoo- ger is geworden, waarbij nog is gekomen een verlaging van de loonen met een stij ging van de levensmiddelenprijzen. De steunregeling in verschillende plaat sen van ons land vertoont een ernstig ge brek aan menschlievendheid. De loonpolitiek bij de werkverschaffing acht hij niet juist. Met verbazing heeft spr. kennis geno men van hetgeen de minister zegt over de verbindendverklaring van de collectieve arbeidsovereenkomsten. Vooral in een tijd als deze aoht hij het in hooge mate wen- sohelijk, dat deze quaestie wettelijk wordt geregeld, De heer Andriessen (R.K.) be treurt eveneens de afwijzing door den minister van de verbindendverklaring der collectieve arbeidsovereenkomsten. Hij dringt aan op wettelijke regeling van dit vraagstuk, hetgeèn nog niet behoeft te be- teekenen, dat elke verbindendverklaring tot stand zou moeten komen. Spr. dringt voorts aan op het verlee- nen van materieele hulp aan kinderrijke gezinnen, hetgeen, ook op moreele gron den gewenscht is. Spr, bepleit vervolgens betere maatre gelen voor de volkshuisvesting en con stateert, dat de krotopruiming vrijwel stilstaat. Niet alleen heeft deze opruiming een moreele beteekenis, vooral voor de jeugd, ook de werkverruiming in het bouwbedrijf zal er mede worden gediend. Do heer Ter Haar (C.H.) bespreekt bet verstrekken van versch brood aan het ontbijt. Hij constateert, dat de motie ven, welke destijds hebben gegolden voor het verbod van nachtarbeid in het bak kersbedrijf door de voortschrijdende tech niek reeds lang zijn achterhaald, zoodat zonder aan het verbod van nachtarbeid te tornen, kleinbrood reeds vroeg in den ochtend gereed kan zijn. Daarom acht hij handhaving van het verbod om dit brood vóór 10 uur af te leveren niet gewenscht en hij dringt aan op intrekking daarvan. De heer Werker (V.D.) komt op te gen het streven om den bedrijfsvereeni- gingen bij de uitvoering van de Ongeval lenwet invloed toe te kennen. Het zou niet beteekenen ordening maar disorde. Er zijn, naar spr.'s oordeel, reeds te veel organen betrokken bij de uitvoering van de verzekeringswetten. De heer Van der Hoeven (C.H.) betoogt, dat met de wateronttrekking aan de duinen niet langer meer door zal mo gen worden gegaan. De heer De La Bella (S.D.) geeft wat het versche cadetje betreft, den mi nister dringend in overweging aan de geuite verlangens niet tegemoet te komen. Elr zijn wel belangrijker kwesties welke thans meer aandacht vragen. De heer Van Rappard (Lib.) be pleit, indien daarvan geen nadeeligen invloed is te wachten, vermenging van aardappelmeel en tarwemeel, bij de brood bereiding. Voorts vraagt spr. om kleine boeren, die in moeilijkheden zijn geraakt, op an dere wijze tegemoet te komen dan door hun plaatsing in de werkverschaffing. De heer De Marchant et d'An- sembourg (N.S.B.) verklaart zich niet te kunnen vereenigen met de wijze, waar op de regeering de werkloosheid tracht te bestrijden. De liberaal-egoïstische en de marxistische geest dient vervangen te worden door een geest van eensgezind heid en kameraadschap, waarbij het al gemeen belang gaat boven het groeps belang en het groepsbelang boven het individueel belang. De N.S.B.-fractie zal haar stem niet aan deze begrooting geven. De heer De B r u y n (R.K.) wijst er op, dat de heer de Marchant ook heeft gezegd, dat de werkloosheid moet ver dwijnen, maar hij heeft geen enkelen maatregel aangegeven. Komende tot de steunverleening in de werkverschaffing, zegt spr., dat in vele gemeenten de loonen in het vrije bedrijf zich richten naar de loonen in de werk verschaffing, waardoor beide groepen loo nen te laag worden. Spr. vraagt voor de werkverschaffing behoorlijke minimum- loonen. Thans zijn die loonen te eenen- male onvoldoende. De heer Van Vessem (N.S.B.) her innert aan zijn vraag omtrent de reclame voor de Blueband-margarine. Hij wenscht te verklaren, dat hij bij het stellen van zijn vragen niet de bedoeling heeft gehad om iemand van omkooperij te betichten. De vergadering wordt daarna verdaagd. Gisteren vergaderde de Gemeenteraad. Voorzitter: Weth. Onderdijk. (Afwezig de burgemeester wegens het overlijden van zijn moeder). Ged. Staten hebben bezwaar gemaakt tegen het besluit inzake de rooilijn van den Bleek. B. en W. voelen er niets voor, 'hiermee rekening te houden. D'hr Portheine wilde beslist aan het verzoek van Ged. Staten voldoen. De voorzitter deelt mede, dat be langhebbenden hun bezwaren hebben in getrokken. Men kan dus voortgaan. Het voorstel-Portheine om te voldoen aan het verzoek van Ged. Staten verkreeg alleen de stemmen van dhrn Jeronimus en Portheine. Schoolgeldverordeningen. Hierna volgde vaststelling van de school geld-verordeningen. Voor het L. O. wordt voorgesteld een schaal, loopende van f3 tot f 76; voor het U. L. O. van f 8,40 tot f 90,72. Een der leden van de commissie van financien stelt voor te bepalen, dat, als de belastbare som over het belastingjaar, eindigende in het loopende schooljaar, minder bedraagt dan drie vierde van de belastbare som in het vorige belastingjaar op verzoek van den schoolgeldplichtige zijn aanslag in het schoolgeld daarmede in overeenstemming wordt gebracht. Dit zelfde lid wilde bij twee minderjarige kin deren in één gezin het scnoolgeld vermin deren met f 1,50 en vervolgens f 1 voor elk minderjarig kind. Voor het U. L. 0. resp. f 3 en f 2. B. en W. betoogden uitvoerig, dat het eerste idee practisch onuitvoerbaar is en dat, wat het tweede betreft, dient herhaald dat een resolutie, die verder gaat dan de door hen voorgesteld, geen goedkeuring zal verkrijgen, te meer daar bij de „be lastbare som" reeds gerekend wordt met de grootte van het gezin. B. en W. waren bij nadere overweging alsnog bereid de schoolgeldverhoogingen bij inkomens boven f 3000 te doen werken niet per inkomenstijging van f 200, maar van f 100 en dan met f 1 inplaats van met f 2, ook al wordt de heffing voor een aan tal betrokkenen drukkender, n.l. f 1 meer voor inkomens van f 3100f 3200, f 3300 f 3400 enz. Mevr. W e ij 1 had nog gevraagd of uitstel niet mogelijk is, in verband met de nieuwe wet. De heer B o a s s o n zeide, dat gecon fereerd is met Gedep. Staten en ook bij de Commissie voor het nazien der begroo tingen van gesteunde gemeenten, maar er bleken tegen uitstel ernstige bezwaren te bestaan. De heer M o n d e e 1 handhaafde vooral zijin wensch inzake het rekening houden met het veranderen van inkomen tijdens het schooljaar. Groote bezwaren zijn er niet. De betrokkene zal één jaar eerder vermindering van schoolgeld krijgen. De heer Jeronimus voelde eerst wel wat voor het idee. Maar later vond hij bezwaren en wel, dat de gemeente zelf standig een onderzoek naar het inkomen moet gaan doen. Spr. meende, dat men kan bepalen, dat terug wordt gegeven als de betrokkene kan bewijzen in een af- geloopen jaar minder te hebben verdiend. De v o o r z. zeide, dat deze verordening slechts voor één jaar zal gelden en men het best het voorstel zoo kan aannemen en de wenschen van den heer Mondeel beter later behandeld kunnen worden. De heer Mondeel betreurde dit wel maar legde zich er bij neer, Het voorstel werd z.h.st. aangenomen. Als de automatische brandbeveiliging niet veel meer kost is Spr. daarvoor De heer de Bruin is niet zoo enthou siast voor de brandbeveiliging; het kost f 5000 en volgens de heeren Jeronimus en Harthoorn is dit niet genoeg. Het moet nog blijken of dit stelsel goed zal werken. De heer Paul meende dat dit werk niet kan worden aanbesteed. De heer Helder is tegen de brand beveiliging. De heer den Hollander vroeg of de buizen buiten den toren komen. Zijn de motoren sterk genoeg om het water 80 meter hoog op te voeren? B. en W. zijn te onzeker in hun voorstel. De heer Portheine betreurde het, dat de heeren de Bruin en Helder niet voldoende voelen, dat er aan den Langen Jan niet genoeg zorg kan worden besteed tegen brandgevaar. De v o o r z. zeide, dat B. en W. het eens zijn met den heer Heemskerk. Zij nemen dan ook het voorstel bij het hunne op. De steenen onderbouw is niet verze kerd en dit zal bij de nieuwe verzekering nader onder de oogen worden gezien. Met den heer Jeronimus is Spr. het eens dat men nader nog tot een automatische pompinstallatie kan besluiten. Er zullen zeker werkjes kunnen bijko men; of alles eigen beheer kan zijn of niet kan Spr. nog niet beoordeelen en Ingezonden Mededeeling. Een pension in Bergen-Binnen Is beroemd om zijn heldere linnen. Maar me lieve tijd, Zegt de linnenmeid, Wat moest ik zonder Edelweiss [beginnen? ER ZIJN GEEN BESPREKINGEN OVER AANGELEGENHEDEN VAN MILITAIREN AARD GEVOERD. In de pers zijn berichten verschenen nopens de door den Belgischen minister president gegeven uiteenzetting van de Katholieke parlementaire fractie over de Belgische landsverdediging. Voor zoover daaruit zou kunnen worden opgemaakt, dat met Nederland besprekingen gevoerd zijn over aangelegenheden van militairen aard wordt van bevoegde zijde medege deeld, dat, in overeenstemming met de vaste politiek van de Nederlandsche re geering, ten aanzien van deze vraag stukken, besprekingen van dezen aard niet zijn of worden gehouden, dan wel voor overweging in aanmerking komen. Het tap verbod. Van de vorige vergadering dateerde ook het voorstel om af te wijzen het verzoek met betrekking tot gedeeltelijke opheffing van het tapverbod. Dit voorstel gaf den heer Lamber- m o n t aanleiding op te merken, dat het gebruik van sterken drank zeer vermin dert. Men benadeelt door een tapverbod de betrokkenen, maar bevordert niet het vreemdelingenverkeer, wel den clan- destienen verkoop van sterken drank. Spr. wil voor dit jaar 't verzoek inwilli- gen. Dan is het aan de vergunninghou ders om te toonen dat dit geen meerder drankgebruik zal beteekenen. De heer Jeronimus is sterk voor het voorstel-Lambermont. Hij' is tegen al zulke bepalingen en wijst op de nood lijdendheid van het cafébedrijf. De heer Paul is voor een tapverbod. Spr. wijst op het dalen van het aantal processen-verbaal inzake openbare dron kenschap. De heer Onderdijk was oorspron kelijk ook geen bewonderaar van het tap verbod, maar nu het jaren goed werkt, wilde spr. het niet opheffen. Op Konin ginnedag is het alleen van kracht als er feesten zijn. Het voorstel-Lambermont werd ver worpen met 14 tegen 3 stemmen, die der heeren Lambermont, Portheine en Jero nimus; dat van B. en W. werd aangeno men. Restauratie van den Abdijtoren. Het laatste van de erfenis van 5 Fe bruari was het voorstel tot restauratie van den Abdijtoren en wel tot het verlee- nen van een crediet van f 40.600 en eventueel een van f 5000 voor het aan brengen van een brandbeveiliging. De v o o r z. zeide, dat de toren is ver zekerd voor f 900.000 of f 180 premie per jaar. Er is geen verlaging van de premie kunnen verkregen worden. Spr. erkent), dat de premie van 20 cent per f 1000 reeds bij concurrentie is bereikt. Het zal nog wel 1lVs jaar duren voor de installatie gereed is en dan is ook het verzekeringscontract bijna ten einde. Inzake een automatische pompinstalla tie, toonde spr. aan, dat deze zeker zeer kostbaar zou worden. Het bedrag van f 200 voor het werk, dat zal moeten worden gedaan als er geen torenwachter meer is, blijft een ra ming; het kan ook wel f 250 worden. Een der omwonenden kan bezoekers in den to ren rondleiden. De heer Heemskerk zeide, dat hij een groot voorstander is van het aan brengen van de brandbeveiliging. Het gaat hier om de belangrijke kwestie van behoud van den toren. Spr. wij'st op den ouderdom van den toren en op de fraaie architectuur. De f 5000 kan zoo noodig in 60 jaar worden afgelost. Maar ook bij 40 jaar zal spr. zich gaarne neerleggen. De heer Jeronimus is en blijft voorstander van een automatische brand beveiliging, die afdoende is, beter dan dat de brandweer moet komen. Maar later is z.i. een automatische werking nog aan te brengen. De heer HJarthoorn vraagt: zijh de kosten wel goed geraamd? Er zijn onderdeelen, die gemeentewer ken niet zelf kan uitvoeren; worden die aanbesteed of is er een firma voor aangezocht? daarin heeft Monumentenzorg ook nog iets te zeggen, nu rijk en provincie 55 pet. der kosten betalen. Zoo noodig kan de brandbeveiliging worden aangehouden. De heer Jeronimus gaf in overwe ging een aanbesteding met percentage winst. De heer de Bruin achtte de Lange Jan een ander monument dan het Stad huis en zou voor het laatste heel wat meer voor brandbeveiliging over hebben. De heer K g e 1 e r meende met de heer den Hollander dat het materiaal reeds een goede brandbeveiliging moet zijn. De v o o r z. kan niet zeggen of men de spits kan maken van onbrandbaar mate riaal. Men moet ook denken aan de rond den toren liggende monumentale gebou wen, aan het ver weg vliegen van de von ken bij een grooten brand. De heer Heemskerk zeide dat af doende beveiliging heel moeilijk is te ver zekeren. Met het beste is er nog geen afdoende zekerheid. Thans stelde de voorzitter voor te stemmen over het voorstel tot restau ratie, en aan te houden de kwestie der brandbeveiliging, waarbij dan de kwestie van de motorische oppomping kan wor den overwogen. Het restauratievoorstel werd aangeno men z.h.st. Een idee van den heer Paul om een maquette van den Langen Jan te maken zullen B. en "W. overwegen. Wijziging electriciteitstarieven. B'. en W. stellen voor wijzigingen aan te brengen in de electriciteitstarieven, voornamelijk door invoering van een nieuw vastrechttarief, gegrond op de op pervlakte van de woningen. Ook is de ver laging der meterhuur in het voorstel ver werkt. De heer B o a s s o n zei, dat niet 1000, doch ruim 1150 en nog 250 aangeslotenen voordeel zullen hebben. De heer Paul heeft verschillende ern stige bezwaren, o.a. tegen de wijze van levèrantie aan winkels, oïndat de regeling zeer veel controle zal eischen. Tegen 't voorgestelde vastrechttarief voor wonin gen heeft Spr. veel bezwaar, want 1150 van de 4500 is toch niet vol doende, te meer daar een belang rijk deel in andere gemeenten (Koude- kerke en St. Laurens) woont. Het is een voorstel dat vrij veel kost, maar waar betrekkelijk weinigen van zullen kunnen profiteeren. Tal van voorbeelden voerde Spr. aan, om aan te toonen dat z.i. het voordeel van velen niets of weinig beteekent. Aan de hand van een boekwerk over ta- roeven, waarin 14 gemeenten met opper vlakte-vastrechttarieven voorkomen meent Spr. te kunnen volhouden, dat Middel burg, behalve voor de groote gebouwen, ver boven het gemiddelde blijft. Spr. meende, dat de PZEM te veel te zeggen heeft over de vaststelling van de vastrechttarieven. Men krijgt op f 108.000 f 5200 restitutie en dat bij een lagen ko- lenprijs en belangrijke daling van de loo nen. Spr. geeft als idee aan, dat men een belangrijke reductie moet krijgen voor de eerste 100 M2, en dan den stroomprijs te bepalen op 6 cent inplaats van 5 cent. Daar bereikt men veel meer personen mee en het stroomverbruik zal belangrijk toenemen. Spr. stelde aanhouding tot de volgende vergadering voor. De heer K g e 1 e r merkte op, dat een oppervlaktetarief minder juist is, gezien de vele groote, oude huizen in de stad. Het aantal bezwaren aan deze huizen verbonden neemt er weer door toe. Het is niet mogelijk alle onbillijkheden te voorkomen in de verordening, maar veel moet overgelaten worden aan het overleg tusschen directie en verbruikers. De heer v. d. F e 11 z meent, dat het nieuwe tarief gelijk voor winkels en wo ningen moet worden ingevoerd. De heer Harthoorn had ook be zwaar tegen het gering aantal voordeel genietenden en wil overwegen het plan- Paul, dat meerderen, bereiken zal en meerder gebruik zal bevorderen. Spr. is ook voor aanhouding. De heer B o a s s o n zeide, dat de re geling voor winkels later moet ingaan, omdat er bij zijn die juist meer moeten gaan betalen. Spr. is zelf wel het meest onvoldaan over het voorstel. Maar men moet keuze doen en een ruimtetarief heeft net zoo goed bezwaar als een oppervlaktetarief. Het bestaande tarief betreurt ieder raads lid. In Den Haag heeft men met het ruim tetarief veel moeilijkheden. Men heeft bij de bedrijven niet alleen met de sociale zijde, maar ook met de financieele zijde van het vraagstuk te rekenen. Van de 4500 aangeslotenen zijn er plm. 2000, die minder dan 100 KWU gebruiken; dat is zeer ongunstig. Deze zullen ook bij een zeer voordeelig vast rechttarief niet meer verbruiken. De PZEM was overtuigd dat er onder handeld moest worden. Men heeft nu een prijs van 2 cent, inplaats van 3,2 cent. Spr. had zeker gaarne meer bereikt, maar als men een contract gaat wijzigen, heb ben beide partijen iets te zeggen. De controle op de winkels is zeer zeker mogelijk met controlemeter en piekme- ters. Dat Koudekerke en St. Laurens mede profiteeren ris te begrijpen. Zij wonen in het verzorgingsgebied van Middelburg, j Spr. heeft ernstige bezwaren tegen aanhouding en acht het in zulk een geval in de volgende vergadering komen met een voorstel volgens nieuwe berekeningen onmogelijk. Men moet dan weer gaan onderhande len met de PZEM. Men kan dit tarief een jaar laten wer ken en er dan zoo noodig nog kleine wijzi gingen in aanbrengen. Bezwaren vallen in de practijk nogal eens mee. De voorzitter meende, dat alles voldoende is toegelicht, het uiterste is met de PZEM bereikt. Een ander tarief is wellicht ook te verdedigen. Daarmede is een grooter aantal aangeslotenen te berei ken. Zonder medewerking van de PZEM zal het niet best gaan. Met uitstel zal ze ker het tarief later ingaan. De heer Paul meende dat er nog wel met de PZEM te spreken zou zijn. De heer Boasson ontkende dit be slist. Hiji is van een heel andere meening. Bij uitstel kan Spr. zich niet meer aan een datum binden. Het voorstel tot aanhouden werd ver worpen met 11 tegen 5 stemmen, die der heeren Bank, Mondeel, Harthoorn, Paul en Wondergem. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen met 13 tegen 3 stemmen, die der heeren Bank, Paul en Wondergem. (De heer Kögeler had de vergadering verlaten.) Aankoop grond. B. en W. stellen voor 450 vierk. M. gemeentegrond aan de Hendrikstraat te onttrekken aan den openbaren dienst; voor f 1500 van L. de Ritter Zahong te Milaan te koopen 2500 vierk. M. weiland en sprink, en f 800 crediet te verleenen voor het omleggen van .een gedeelte sprink, het bijwerken van bestrating enz. zooveel mogelijk in werkverschaffing uit te voeren. De heer den Hollander acht f 1500 te duur voor dit stukje grond en sprink. Het ophoogen zal met f800 niet te be talen zijn. Men zal het geheel schenden; men maakt een vrij uitzicht weg, geeft een kijk op een blinden muur er voor in de plaats en maakt een verbreeding met den Veerschenweg onmogelijk. De voorzitter zeide, dat men hier is gekomen tot een voor de gemeente voordeelige oplossing, ook ter zake van het politietoezicht. Met het aspect van de andere woningen zal rekening worden gehouden. Tegenover f 2300 uitgaaf staat f 6300 ontvangst, wordt het eerste f 2400 of f2500, dan is dit nog geen bezwaar.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2