WINTERVOETEN ingezonden Stukken. Crisis-Publicatiën Laatste Berichten. Telegrammen. Burgerlijke Stand. Steun fruit en warmoezerijgewassen. Marktberichten Finantiëele Berichten Advertentiën. zondige critiek in dezen tijd. Want boven de overheid staat God, Die de aarde be zoekt met Zijn oordeelen. Daarom kan er thans nog verheuging zijn, omdat de Heere regeert. Het is de blijdschap voor degenen, die door den Geest geleid worden; het is de kracht voor de toekomst. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. De kolenprijzen in Zeeland. Mag ik U, geëerde Redactie, thans nog eens, maar nu voor het allerlaatst, ver zoeken om een bescheiden plaatsje xn Uw veel gelezen blad, om den Secretaris der Federatie op de door hem geconstateerde punten van repliek te dienen. Genoemde punten worden in eén adem opgesomd na een vergelijking als een „onbevooroordeeld" lezer; het begrip „on bevooroordeeld" past hier niet en zeker niet, wanneer hieraan zijn conclusies worden verbonden. Punt 1 heeft zelfs geen schijn van waarheid en tot punt 2 komt men, omdat men mijn mededeelin- gen niet 'goed heeft willen of kunnen lezen. Van het in mijn voorgaande mededee- lingen gezegde neem ik geen enkel woord terug; ik volg het bekende gezegde van Boilleau „J'appelle nu chat un chat" enz., in goed Nederlandsch „een kat is een kat" enz. Ik laat het aan de lezers zelf over, de bruikbaarheid van de „documenten" te beoordeelen; voor den kolenhandelaar hebben zij' geen waarde. H:et beweerde, dat de Zeeuwsche kolen handel een onverbrekelijk deel van de Kolencomventie in Nederland uitmaakt, is te absurd om er een polemiek over te beginnen. De kolenhandelaar moet zich aan de voorschriften der Conventie hou den, maar dit is toch nog geen bewijs om „onverbrekelijk" bestel te uonstateeren. De verhouding tusschen de Kolencon- ventie en den Secretaris der Federatie botert niet; dit is niet de schuld van de kolenhandelaren. Dat men echter de ko- lenhandlaren bovndien nog als een reclameobject gaat gebruiken voor de coöperatieve idee of zelfs op hen zijn ontstemmingen wenscht te luchten, is minder aangenaam, en daartegen wil elke kolen'ha-ndelaar zich weren. Een „politieke rel" (waar blijft het be schaafde Nederlandsch) heeft „Insider" niet willen ontketenen; de Secretaris kan gerust zijn, zoo gewichtig of lastig is hij waarschijnlijk nog niet, dat men om zijn persoon zou moeten strijden. Maar dat hij dan vooral niet aan politiek moge doen, omdat toch de Federatie „kleurloos" is. Reeds voor tweeduizend jaar bestond 't gezegde „ex ungue leonem" aan de klauw kent men den leeuw de lezer beoordeele. Met hartelijken dank aan U, geëerde Redactie, voor de verleende plaatsruimte. INSIDER. Middelburg, Februari 1936. Geachte Redactie, Gaarne zou ik als voorzitter van de Zeeuwsche Fed. v. Goöp. en Kolenbonden nog eenmaal een kort wederwoord willen richten aan „Insider" (zie ingezonden stuk in uw nr van 18 Febr.). Tot mijn genoegen mocht ik constatee- ren, dat de kwestie van de politieke kleurloosheid van de Zeeuwsche Federa tie duidelijker is geworden (dus geheel duidelijk nog niet). Toch spijt het „Insider", dat hij nog geen geruststellende verklaring ontvan gen heeft over dezen zin van zijn schrij'- ven; In de mededeeling mis ik, tot mijln 's-Gravenhage, 24 Februari 1936 In aansluiting op een vorig bericht in zake de teeltregeling van fabrieksaardap pelen oogst 1936 deelt de Ned. Aaardap- pelmeelcentrale mede, dat voor hen die zoowel fabrieksaardappelen als de hier na te noemen vroege aardappelen ver bouwen, voor zoover zij voldoen aan de onder III gestelde voorwaarden, de vol gende regeling is vastgesteld: I. Onder vroege aardappelen worden in deze regeling verstaan; a. Eerstelingen, Ideaal; b. Bintje, Frühmöller, Alberta. II. De voor den verbouw van fabrieks aardappelen in 1936 toegewezen opper vlakte mag worden overschreden met een halve b.a. van de hierboven genoemde vroege aardappelen, zoo dikwijls als men 1 h.a. van de-ze soorten verbouwt. III. Om voor de bovenvermelde rege ling in aanmerking te komen moet de verbouwer: a. voor den verbouw van deze soorten in 1936 gebruik maken van A pootgoed; b. in 1935 reeds pootgoed aan den Ne- derland-scben Alg xmeenen Keuringsdienst ter goedkeuring hebben aangeboden; c. zich yoor den verbouw van de onder Ia bedoelde soorten beperken tot 65 van den verbouw in 1933 (Tuinbouw teeltregeling) d. het gewas ter keuring bij den Alge- meenen Nederlandschen Keuringsdienst aangeven; e. voo-r 1 Mei 1936 een aanvrage rich ten tot de Nederlandsche aardappelmeel centrale te Yeendam; f. er rekening mede houden dat op het bedrijf in totaal rooit meer van de on der I bedoelde aardappelen mogen wor den verbouwd dao in 1935 het geval is geweest. spijt een erkenning van het door mij ge stelde, n.l. dat een coöperatief optreden der werknemers slechts dient om hun be staan dragelijker te maken, maar dat men gaarne -daaivan afstand doet, wan neer men ziet dat de handelaar geen te hooge winsten maakt. Mag ik hier, in 'tkort, nog wat over zeggen. In dezen tijd vooral nu de orde ningsgedachte als het ware in de lucht zit, is dit zeker actueel. Om bij den Kolenhandel te blijven: in -den groot- en kleinhandel in brandstof fen zijn in de laatste jaren vooral toe standen ontstaan, -die schreeuwen om ordening. Wij ontkennen dat niet, maar wel, dat wij' als coöp. bonden mede schul dig slaan aan deze wantoestanden. Vooral op aandrang van den kleinhan del, hebben de mijneigenaren, de impor teurs van brandstoffen, plus groot- en kleinhandelaren, de handen ineen gesla gen en het bedrijf geordend. In 10 pro vincies van Nederland is dat op die ma niet, helaas, gelukt. In Zeeland echter niet, dank zij den georganiseerden in vloed van de verbruikers. Want wat is de groote onrechtvaardigheid bijl deze sa neering gezondmaking geweest? En daar mag bij alle ordenings-pogingen wel mee gerekend worden, want -dit is een fout, die zeer dikwijls gemaakt wordt, n.l. deze: dat het ondernemersbelang aange zien wordt voor het algemeen belang en dat dus niet alle belanghebbenden mee spreken bij die ordeningspogingen. En uw vraag of de coöperatieve idee zoo beperkt moet worden opgevat als U doet? m.i. heelemaal nietl Want wie garandeert ons, -dat de ver- bruikersbelangen in de toekomst niet in het gedrang komen. En dan is samen werking van belanghebbenden het beste middel, dat zien wij nu met de sane-e- ringskwestie van de brandstoffen. Of het dan o-oit zoover zal komen, dat de wereld een groote coöperatie wordt, waar U voor vreest? Ik zou U raden, droom daar maar niet over hoor! Hoe veel economen gelooven daar ernstig aan? Daarom, moet er ordening komen, wa,ar ook, -dan is eerste voorwaarde, dat he-t al gemeen belang in het oog gehouden wordt; dus dat alle belanghebbenden, cn- dr.rnemers en verbruikers, samen in over leg beslissen, en daarom meen ik, dat wij krachtig georganiseerd zullen moeten blijven, ook in de toekomst. Hopende, dat „Insider" nu dankbaar en voldaan zal zijn, eindig ik, met vrien delijken dank, Uw dw. nd. J. JO'BSE. Aagtekerke, 22 Febr. 1936. Het komt ons voor, dat 'hiermee deze kwestie voldoende is toegelicht, waarom de discussie, wat ons blad betreft, wordt gesloten. Redactie. Subsidie Kindervoeding te Middelburg. De Commissie van Financiën deelt mede, dat zij bij de vereeniging nadere inlichtingen heeft gevraagd. Naast de buiten toedoen der vereeniging sterk gedaalde inkomsten, stijgen de uit gaven onvermijdelijk. Terwijl anders in dezen tijd van het jaar ongeveer 100 kinderen per maaltijd aanwezig zijn, zijn het er nu 160, soms 167. Op de toelating bestaat controle. Slechts uit de gezinnen, omtrent wier inkomsten de armenraad inlichtingen heeft verschaft, worden na toetsing dier inkomsten aan bepaalde normen, kinderen tot de maaltijden toe gelaten. De vereeniging beschikt sle'chts over een klein kapitaal, haar gelegateerd om de rente te gebruiken. Zelfs in het onge- wenschte en wellicht niet mogelijke ge val, dat dit kapitaaltje wegens weigering van de extra subsidie zou worden op- teerd, zou de vereeniging in minder dan een jaar uitgeput zijn. Gezien het pri maire belang van een goede voeding der schoolkinderen, acht de 'Commissie van Financiën het niet uitgesloten, dat de ge meente dan zelf voor de taak van deze schoolvoeding zou komen te staan. Het is zeer -de vraag of de gemeente daar voor even voordeelig zou kunnen zorgen als de vereeniging, gezien de vele be- langlooze hulpkrachten, waarover deze beschikt. Deze overwegingen hebben de commis sie geleid tot haar standpunt dit voor stel aan te nemen. Een der leden van de commissie is van oordeel, dat de ge- meentefinanciën deze uitgave niet toe laten en adviseert daarom tot afwijzing van het voorstel. Wijziging electriciieitstarieven te Middelburg. De Commissie van Financiën deelt mede, dat zij zich met het voorstel ver- eenigt. Zij betreurt, dat niet de meerder heid der verbruikers van de tariefswijzi ging zal kunnen genieten. Zij heeft ech ter de overtuiging, dat binnen de gren zen, die de overeenkomst met de P. Z. E. M. stelt, door dit voorstel het moge Hike wordt gedaan om de verbruikers tegemoet te komen zonder -de uitkomsten van het bedrijf en dientengevolge de ge- meente-financiën te schaden. Bovendien constateert -zij, dat voor de 'kleine gebrui ker-s de verlaging van de meterhuur meer beteek-ent, dan een kleine tariefsver laging zonder wijziging van de meter- huur zou hebben gedaan. Een zoodanige kleine tariefsverlaging zou bovendien voor het bedrijf geen om- zetvermeerdering geven, maar wel direct vele duizenden guldens nadeel. Een lid merkt nog op, dat slechts on geveer 1000 aangeslotenen voor het nieuwe vastrechttarief in aanmerking zullen komen, die dan samen een re ductie genieten van ongeveer f 13.500, meer -dan de helft van de totale prijs verlaging. 'Dit lid zag gaarne onderzocht of een oplossing kan worden gevonden, welke een aanzienlijk grooter -deel der aangeslotenen in de tariefverlaging be trekt. Middelburg. Dammen. Gisterenavond speelde Middelburg I haar laatste com petitie-wedstrijd tegen Vlissingen II, waarvan de uitslag was als volgtJ. StroobandG. van Hoorn 11; B. F. MontenariJ. F. Krijger 02; J. Koe lansA. van Blokpoel 20; J. v. Wijck F. Fleurbaay 11; A. VernazenG. Luwema 02; R. de RuijterJ. Blaas- st- 1<1; H. van Eenennaam'W. Luwe ma 02; J. BliekH. v. d. Broeke 20; W. ReijnierseR. Geelhoed 11; L. C. BrouwersE. L. Verschoor 02, totaal dus 812. Muntgasmeter gelicht. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt tegen mej. H. alhier wegens het open breken van een muntgasmeter. De bakfiets terecht. De te Middelburg verdwenen bakfiets is te Goes door de politie opgespoord en ter be schikking van -den commissaris van po litie te Middelburg gesteld. Een nader onderzoek wordt ingesteld. Aanrijding. Gistermorgen kwam een auto uit de Langedelft in de rich ting van de Noordstraat, terwijl een wiel rijder, komende uit de richting Vlasmarkt ook de Noordstraat in wilde rijden. Daarbij gaf de wielrijder eerst goed aan rechts den voorrang, doch hij schrok op een of andere wijze en reed harder door, waarbij toch een botsing ontstond en de wielrijder kwam te vallen. Het rijwiel was van voren flink gehavend. Nu wij toch over het verkeer schrijven, zij hieraan toegevoegd, dat er nog steeds processen-verbaal worden opgemaakt tegen overtreding van de verkeersrege len, o.a. weer wegens het links rijden in een bocht. Vlissinnen. Werkloozen. Het aan tal werkloozen bedraagt deze week 836, tegen vorige week 875. Bij de werkver schaffing zijn 52 personen te werk gesteld. TWEEDE KAMER. Verschillende kleine wetsontwerpen aangenomen. DEN HAAG. In de heden gehouden vergadering van de Tweede Kamer wer den de wetsontwerpen tot onteigening van gronden te Apeldoorn voor rioleering en tot ruiling van gronden onder Meppel zonder debat en z.h.st. aangenomen. Bb het verslag der Algemeene Reken kamer over 1934 veïklaarde de heer Amelink (A.-R.) een strenger oordeel te hebben gewild over het gebrek aan zui nigheid bij crisisbureaux. De heer Vervoorn (Plattel.) maakt gelijksoortige opmerkingen. Het verslag wordt goedgekeurd. Eenige kleine wetsontwerpen worden zonder debat en z-.b.st. aangenomen. Voortgezet wordt -de behandeling van de Indische begrooting 1936. DE TEELTHEFFING VOOR AARDAPPELEN. DEN HAAG. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, zal met ingang van 1 Maart de mogelijkheid om restitutie, resp. ontheffing van de betaling van de teeltbeffing voor den aardappeloogst 1935 te verkrijgen, vervallen. Verzoeken om teruggave resp. ontheffing welke na dien datum inkomen, zullen derhalve niet meer in behandeling kunnen worden ge nomen. De Algemeene Rekenkamer. DEN HAAG. Nu het wetsontwerp be treffende de reorganisatie van de Alg. Rekenkamer verworpen is, zullen de noo- dige stappen worden gedaan tot vervul ling van de vacature, die sedert 1 Jan. 1935 bij! -dit college bestaat. Wij; vernemen, dat -de Kamer nog eenigen tijd zal wach ten, alvorens een aanbeveling van zes personen aan de Tweede Kamer op te maken, om sollicitanten, die zich nog niet hadden aangemeld, omdat zij niet wisten, welk karakter het lidmaatschap der Re kenkamer voortaan dragen zou, gelegen heid te geven alsnog hun stukken in te zenden. De persen van „Volk en Vaderland" vrijgegeven. AMSTERDAM. De persen van „Volk en Vaderland", die eenigen tijd geleden door de justitie in beslag werden genomen, zijn door de rechtbank vrijgegeven. Doodelijk verkeersongeval. RHEDE-N. Hedenmiddag is de 50-ja- rige ongehuwde timmerman Menthen uit Rheden op den Rijksstraatweg aldaar bij het oversteken van den weg door een per sonenauto gegrepen en op slag gedood. De oorlog in Oost-Afrika. DESSIE. Een der colonne's van Ras Immeroe, welke verleden week opereer den aan de Italiaansche verbindingsli- nie's nabij' Adoea, zou opnieuw een over winning hebben bevochten waarbij 256 Italianen zouden zijn gesneuveld. De Abessynen, zoo zegt men, hebben 's nachts het Italiaansche kamp te Damoguelila verrast en den vijand na een verwoed ge vecht van man tegen man, op de vlucht gejaagd. Aan de zijde der Albe-ssijnen werden slechts twee manschappen gedood en 4- gewond. De Italianen zouden groote hoeveelhe den munitie, wapens en uitrustingstuk ken hebben achtergelaten. Moeilijkheden op de vlootconferentie. LONDEN. Volgens de bladen is het on derhoud van gisteren tusschen den Ita- liaanschen vlootcommandant admiraal Biscia en den Engelschen Minister van Marine, weinig bevredigend verloopen. Deze week zal een nieuwe bespreking worden gehouden. Italië zou den onderteekenaars van het voorgenomen vlootaccoord moeilijkheden in -den weg leggen. GOES. Overleden: Antonette Elisabeth Traast, 62 j., echtg. van Willem Hendrik Magielse; Leijntje Pieternella Bosschaart, 50 j., echtg. van Jan Rottier te Middel burg. MIDDELBURG. Bevallen: P. J, Hon- dius-Vertregt, z. Overleden: J. Alewijnse, 66 j., geh. met P. J. Tazelaar; M. P. de Boer, 90 j., wed. J. Dl F. Sulkers Ondertrouwd: F. F. Konraad, 44 j. en F. J. Schuijt, 36 j. (M. G.) Van 1720 Februari. VLISSINGEN. Getrouwd: J. J. Florus- se, 30 j. en W. F. Helm, 29 j.; A. van Giie-huijsen, 29 j. en C. J. Lampers, 24 j. Bevallen: M. J. van de Vijver geb. Meeusen, z.; M. ter Wal geb. D'am, z., Van de Velde geb. Belfroid, d.; A. L. Ruizendaal geb. de Kam, d.; J. Boellen geb, van Eenennaam, z.; J. Bakx geb. Schipper, z. Overleden: F. Kipperman, 83 j., wedn. van C. Snoep; K. F. Kokelaar, 67 j., man van H. Tërmond; M. Gilde, 64 j., vrouw van J. F. Briars. (V. G.) De Minister van Landbouw en Vissche- rij heeft uit het Landbouw-Crisisfonds aan hen, die als teler van gewassen van den tuinbouw zijn aangesloten bij de Stichting Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale, gevestigd te 's-Gravenhage, en op den dag der uitkeering geacht kunnen worden hun bedrijf alsnog uit te oefenen, steun verleend overeenkom stig de bepalingen van deze beschikking, tot een totaal bedrag van ten hoogste f 3.900.000. De Minister heeft bepaald, dat steun wordt verleend over de hoeveelheden van de hierna vermelde rechtmatig geteelde producten, welke in het achter elk pro duct vermelde tijdvak van het jaar 1935 door de hierboven bedoelde telers van die producten over een door de genoemde Stichting erkende veiling of veilinghou der zijn verhandeld, tot de daarbij ver melde bedragen per eenheid: Zwarte bessen 1 Jan.31 Dec. f 1,30, Blauwe druiven 1 Juli18 Aug. f 2,30, 19 Aug.—27 Oct. f 5,40, 28 Oct.—31 Dec. f 9,40, Witte druiven 19 Aug.—31 Dec. f 5,50, Frambozen, voor zoover aangevoerd in tubs 1 Jan.31 Dec. f 5, Kruisbessen 10 Juni—7 Juli f 1,60, alles per 100 K.G.; Meloenen 1 Juli15 Sept. f 3,20 per 100 st., Andijvie 17 Juni—22 Sept. f 0,10 per 100 st.; Augurken A en B 1 Jan.— 29 Sept. f3,80, Augurken C en D 1 Jan. 29 Sept. f 0,50, Augurken A en B stippel 1 Jan.29 Sept. f 1,70, Augurken C en D stippel 1 Jan.—29 Sept. f 0,70, alles per 100 K.G.; Bloemkool 22 April16 Juni f 0,25 per 100 st., 17 Juni14 Juli f 0,50 per 100 st.; Stokprincesseboonen 1 Jan. 14 Juli f3, 15 Juli—15 Sept. f 0,40, Snij- boonen 1 Jan.14 Juli f3, 15 Juli15 September f 0,40, Spekboonen 1 Jan.14 Juli f3, 15 Juli15 Sept. f 0,40, Doperwten 17 Juni30 Juni f 1,30, Peulen 10 Juni 30 Juni f 1,70, 1 Juli28 Juli f 1, alles per 100 K.G.; Kaskomkommers 1 Jan. 30 Juni f2,50, 1 Juli4 Aug. f2,80, 5 Aug.1 Sept. f 1,10, Platglaskomkommers 1 Jan.-30 Juni f 0,40, 1 Juli4 Aug. f 1,30, 5 Aug.1 Sept. f 0,10, alles per 100 st.; Bieten 1 Jan.2 Juni f 0,25, Spitskool 1 Jan.—9 Juni f 1,70, 10 Juni—1 Sept. f 0,90, Bospeen 17 Juni-1 Sept. f 0,40, Breekpeen 3 Juni31 Dec. f 0,50, Waschpeen 29 Juli —31 Dec. f 0,30, Schorseneeren 1 Jan.— 26 Mei f 1,30, alles per 100 K.G.; Sla 1 Jan. —17 Maart f0,90, 18 Maart—14 April f 0,40 per 100 st.; Spinazie 1 Jan.7 April f 1,30, Glastomaten 17 Juni—14 Juli f 1,90, 15 Juli—27 Oct. f 0,80, alles per 100 K.G. Bepaald is, dat, behoudens voor het koelhuis bestemde druiven, de producten, hierboven vermeld, niet voor bedoelden steun in aanmerking komen, indien deze administratief zijn geveild. De krachtens deze beschikking door de Stichting Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale uit te keeren gelden zullen worden verstrekt in nadere verrekening uit de saldi van die Stichting. Deze beschikking kan worden aange haald onder den titel: Crisis-Steunbeschik- king 1935 (fruit en warmoezerijgewas sen I). Goes, 25 Febr. '36. Goudgerst 4,75—5, haver 66,50, kookerwten 89, schokkers 811,25, bruine boonen 810, maanzaad 16 gld. Aanvoer gewoon. Boter per kilo f 1,55, middenpr. p. pond 77;5, winkelprijs 87,5 ct., fabrieksboter 90 ct., afwijkende boter 60 ct., 2e soort boter 70 ct.; Eieren p. 100 f2,40, mid- -denprijs p. 25 60 ct., winkelprijs f 3.40 p. 100, eendeieren f 2,40, poelje-eieren f 2, ganseieren groote 10 ct., kleine 7 ct. Noteering handelaren: Eieren f 2,40, kleine eieren f 1,50, boter 70 ct. p. pond. V.P.Z. Aanvoer 6875, prijs f2,60 p. 100 stuks AANKONDIGING VAN VERGADERINGEN ENZ. TE GOES. Febr. 26 Gemeenteraad. 2528 Zuiveldemonstraties. 28 Lezing van Kurt Luhruski over Abessynië. 29 Alg. Leden verg. Chr. Ned. Voetbal hond, aid. Zeeland. Maart. 2 Verg. afd. Patrimonium. 2 Prov. Com. Ned. Bijbelgenootschap. 4 Jaarverg. Chr. Besturenbond. 9 Anti-revolutionaire Kiesvereeniging. 10 Verg. Chr. Kantoor- en Handelsbe dienden. 11 Verg. Vereen. Alg. Wetensch. Be langen. 16 Jaarverg. Leeskring „Nieuwe Banen 19 Uitvoering Chr. Gemengd Koor. 24 Verg. over Luchtbescherming. 23, 24 en 25 Tentoonstelling „Ons Voed sel". 31 Herdenkingsavond 30-j, bestaan Gymn. Vereen. O.K.K. (Secretarissen van vereenigingen gelie ven ons steeds ten spoedigste opgave van vergaderingen te doen.) BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamscbe Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. te Goes vorige koers hedeD H. V. A. 238/239 235V2 Ned. Ind. Hdbk. 88% 88% Philips 222 218 Unilever 110 10972 Ams-terd. Rubber 128 1267» Koninkl. Petroleum 244V2 242% D'eli Mij. 209% 207 Ned. Scheepv. Unie 48 48 4 pet. Nederland 98VÏ 98% 4 pet. Nederl. Indië 973/i6 977# U. S. Steel 38 37% Anaconda 207/s 209/l3 U. S. Leather 511/18 57# Bethlehem Steel 3313/is 33fl/io Adj. Cchic. Milwaukee 5 53/ib Cities Service 3 3% Intern. Nickel 30% 30% Shell Union lD/n, HPVie Kenneco-tt Copper 227s 217/s Radio Corp. 7V2 7% Car Foundry 23% 235/io Tidewater ll11/10 11% Midcont. Petrol 12% 12 Gen. Motors- 36 35-72 American Enka 137s 137s United Corporation 4% 4-4% Zonder veel aanbod liep de lokale markt ook onder beurst ijd nog wat terug. Op de verlaagde koersen was de Ameri- kaansche markt goed prijshoudend en sommige soorten als Anaconda's en Spoorwegen werden uit de markt geno men. Wisselkoersen. Amsterdam, 25 Febr., 2.30 u. Londen 7.27%—7.2872. Berlijn 59.1459.19. Parijis 9.70—9.75. Brussel 24.77-24.86. New-York 1.451.4672. Voor de delneming, ons betoond na het overlijden van ons geliefd Zoontje en Broertje, PIETEB JAN, betuigen wij onzen hartelijken dank. S. JASPEBSE. N. JASPEBSE—AABNOUTSE en Kinderen. Koudekerke, Februari 1936. De vele blijken van belangstel ling en vriendschap, die ik in ver schillende vormen op 17 Februari mocht ontvangen, vervullen mij met groote dankbaarheid. Allen, die ze mij deden geworden, hebben medegewerkt om de herden king van mijn 70sten geboortedag tot een vreugdevollen dag te maken, en wil ik langs dezen weg, ook namens mijn familie, onzen op rechten dank voor dat medeleven uitspreken. J. A. CONTANT. Koudekerke, 25 Februari 1936. en handen worden afdoend genezen door W I T E X r,£7v° W1TEX is door medici en tal- looze lijders toegepast en steeds H met afdoend succes) Zonder uitzondering waren alle patiën ten binnen 14 dagen van hun lijden verlost. Vraagt gratis Inlichtingen H SAGA AMSTERDAM Heerengracht 33/ A 11

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3