I Sé Onderwijs WEEK-ABQNNEMENTEN Gemengd Nieuws Rechtszaken Laatste Berichten. Land- en Tuinbouw Telegrammen. Kerknieuws. Bij snelverkeer geen alcohol Geref. v. d. ;eloopen batig ED voren werd gebracht, dat afschaffing van de veertarieven zou leiden tot een nieuwe concurrentie voor den Z.-Vl. winkelstand, terwijl de winkeliers toch reeds zoo zwaar beconcurreerd worden vanuit Bel gië. De winkeliers zijin van meening, dat een reisbelasting ten goede zou kunnen komen aan den Zeeuwsch-Vlaanmschen winkelstand, omdat dan minder gereisd zou worden naar België. Van de zijde der beurtschippers werden eveneens bezwaren tegen afschaffing der veertarieven naar voren gebracht. De heer Geirnaerdt uit St. Jansteen zei: wanneer wij: een reisbelasting krijgen en de dure Scheldetarieven behouden, dan krijgen wij Zeeuwsch-Vlamingen nog meer dan voorheen het onaangename ge voel van opsluiting. De winkeliers bleven bijl hun meening, dat afschaffing der boottarieven groote bezwaren voor hen zou meebrengen. Een der sprekers veroorzaakte een incident, door tot bepaalde bevolkingsgroepen het verwijlt te richten, dat zijl hun geld in België gingen verteren, waarop opge merkt werd, dat ook de middenstanders zich in grooten getale in België vertoon den. Andere sprekers meenden, dat door af schaffing der boottarieven ook het ver keer in Z.-Vlaanderen toenemen zal en daarmede zijn de middenstanders gpbaat. Door de heeren Moolenburgh uit Mid delburg, Van Melle en Geirnaerdt werd gevraagd, verlaging der boottarieven te bepleiten, daar afschaffing waarschijn lijk toch niet verkregen wordt. Anderen bleven krachtig aandringen op afschaf fing van de veertarieven. Tegen vrijstelling van de Zeeuwsch- Vlamingen van de reisbelasting waren slechts een twintigtal personen. Daarna werd de boottarieven-kwestie in stemming gebracht, waarbijl de afgevaar digden van overheidsinstanties zich van stemming onthielden. Met dertig tegen negentien stemmen sprak de vergadering zich daarop uit voor algeheele af schaffing der veertarieven. Daarna werd besloten een comité van actie op te richten. Ned. Hierv. Kerk. Beroepen te Ridderkerk, C. van Dop te Hierden. Te Velsen, J. Bronsgeest te Gissen-Oudekerk. Geref. Kerken. Beroepen te Oosterzee, R. Douma, cand. te Hardenberg. Bedankt voor Poortugaal, E, Masse- link te Eibergen. Bevestiging. Zondagmorgen werd cand. A. van Egmond beroepen pred. bij de Geref. Kerk te Yerseke, door Ds Tazelaar van Rotterdam bevestigd met een predikatie over 1 Cor. 3 11. Des middags deed Ds van Egmond zijn intrede. Hij had tot tekst gekozen 2 Cor. 5 1921 in verband waarmede gewezen werd op Gods dringende noodiging van zondaren: 1. haar grond in Christus; 2. gebracht door Christus' gezanten; 3. die beoogt der zondaren gerechtigheid. Na de prediking werd het woord ge voerd door ouderling A. de Putter, die den nieuwen leeraar namens de gemeen te welkom heette en hem des Heeren zegen op zijn arbeid toewenschte. Namens de classis werd het woord gevoerd door den consulent Ds Koolstra van Kruinin- gen en namens de burgerlijke gemeente door burgemeester Gunning. Emeritaat. Door de classis Haarlem der Geref. Kerken is, op diens verzoek, aan Ds F. Kramer, te Reverwijk, na meer dan 40-jarige ambtsbediening eervol emeritaat verleend. De Schoolraad. Naar de Rot- t e rd. meldt, zal de 47e jaarlijlksche alge- meene vergadering van den Schoolraad voor de Scholen met den Bijbel Woensdag 15 April a.s. onder leiding van Ds J. Barbas, Ned. Herv. predikant te Hengelo (Geld.) te Utrecbt worden gehouden. In> de morgenvergadering komen de huishoudelijke zaken aan de orde. In de middagvergadering zal als refe rent optreden Dr K. Dijk, Geref. predikant te 'sGravenbage-West, vice-voorz. van den Schoolraad en voorzitter van de Unie „Een school met den Bijbel", met het on derwerp: „Wat verstaan wij onder een School met den Bijbel?" Dr VAN DER HARST TE KOUDE- KERKE LEGT ZIJN PRACTIJK NEER. Een hartelijke huldiging Het was Zaterdagmiddag niette genstaande den neerplasBienden regen een groote drukte op bet dorp. Hon derden trokken op naar het gymnastiek lokaal, naar de bijeenkomst met den scheidenden dr v. d. Harst. Te drie uur haalde een auto dr en mevrouw v. d. Harst en verdere familie leden af van de woning en vooraf gegaan door bet muziekgezelschap „Voorwaarts" trok men naar de school. Hier nam dr v. d. Harst met familie plaats op het podium bij de leden van het Comité. Op verzoek van den voorzitter, burge meester Drogmans, speelde het muziek korps twee coupletten van bet Wilhelmus. Hierop nam de voorzitter, de beer D' r e g m a n s, het woord en heette allen, in bet bijzonder dr en mevrouw van der Harat welkom en zeide, dat het initiatief tot deze huldiging alom weerklank vond. Spr. schetste hoe groot de ontroering is geweest toen bekend werd, dat dr v. d. Harst zijn praktijk neer zou leggen. Vele vrouwen hebben bij dit bericht geschreid. Men moet dankbaar zijn voor alles wat dr v. d. Harst gedurende 45 jaar beeft gedaan. Dit zijn zeer drukke jaren ge weest. Gelukkig is de dokter bij dit af scheid nog geheel valide. Het zou veel erger zijn als men gezegd had, dat het tijd werd, dat hij heen ging. Aanvanke lijk werkte dr v. d. Harst te Koudekerke, Biggekerke, Meliskerke, Zoutelande en Westkapelle. Dat was een zeer uitgebreid gebied, vooral in bet begin toen men slechte wegen bad en alleen paard en rij tuig dienst deden voor bet vervoer. De dokter werd de eerste wielrijder in Kou dekerke, zoo'n fiets met dunne banden en kleine wielen. D'r van der Harst bad bet druk, want ook is bij op een bepaald onderdeel der geneeskunde specialist en ook thuis had bij geen rust. Vooral in den grieptijd van 1918 heeft hij zich bet lot van zijn pa tiënten aangetrokken en dat zoovele jeug dige personen overleden, was voor hem verschrikkelijk. Dr v. d. Harst kwam te Koudekerke toen het 1700 inwoners telde, nu is dat 4100. D'r v. d. Harst zocht eerst hulp door het aanstellen van een verlos kundige en later door zich te associeeren met dr Drijber, die nu zijn opvolger zal zijn. Veel ellende heeft de dokter gezin, veel lijden heeft hij helpen verzachten. Dë bevolking heeft behoefte gevoeld den dokter op dezen dag te huldigen, omdat hij zijn taak met toewijding heeft verricht, omdat hij zulk een vroolijk karakter heeft en zulk een takt met menschen om te gaan. Het heeft nimmer in de bedoe ling van dr v. d. Harst gelegen zich te verrijken ten koste van zijn dorpsgenoo- ten en dat hij met ben medeleeft, blijkt wel uit het feit, dat Hij. te Koudekerke blijft wonen. Spr. wensöhte Dr v. d. Harst met zijn echtgenoote nog jaren van gelukkig leven toe. Men beeft zich afgevraagd wat men dokter als afscheid en herinnering zou aanbieden en de keuze is gevallen op een nu door spr. overhandigde gouden legpen ning met aan de eene zijde het wapen van Koudekerke en aan de andere zijde: 1890 1935. Hulde van de burgerij van Kou dekerke". Spr. reikte tevens een album over, waarin op de eerste pagina de vol gende opdracht voorkomt: „Opgedragen aan den Weledelgeboren heer D'r J. J. van der Harst, door de in gezetenen van Koudekerke uit dankbaar heid voor een 45-jarige trouwe en bekwa me geneeskundige behandeling". Thans richtte de burgemeester zich tot Mevr. v. d. Harst om baar dank te bren gen dat zij steeds baar man 'beeft willen afstaan voor hulp aan de lijdende mensch- beid en voor de vriendelijke wijze, waar op zij in baar woning steeds ieder ont ving. Een bloemenhulde vertolkte de gevoe lens jegens mevrouw. D'e tweede spreker, Dr G. F. Koek uit Middelburg, sprak namens den Kring Walcheren van de Mij. tot bevordering der Geneeskunde. Spr. kent Dr v. d. Harst reeds 14 of 15 jaar en kan dus oordeelen over zijn groote hartelijkheid en zijn gou den hart. Dat zijn collega's hem respec teeren, bleek uit zijn benoeming tot lid van het bestuur en thans in den afdee- lingsraad. D'r S. B. D' r ij b e r sprak zijn vreugde er over uit, dat alle patiënten spontaan hebben mede gewerkt aan deze huldiging. Het moet Dr v. d. Harst dan ook tot groo te tevredenheid stemmen, zoo te hebben mogen werken en nu na 45 jaar op deze wijze afscheid van het werk te kunnen nemen. Spr. is dankbaar voor de vele voorlich ting, die hij van den scheidenden collega heeft mogen ondervinden. Burgemeester L. Simonse van Big gekerke sprak namens het overgroote deel der 'bevolking van deze gemeente. Dr v. d. Harst is aan Biggekerke verbonden ge weest als gemeentegeneesheer, maar ook als practiseerend geneesheer. Zeer veel beeft Dr v. d. Harst gedaan als medicus. Hij heeft veel voorlichting gebracht en groot vertrouwen weten te winnen. Onder Hooger Zegen heeft hij veel bereikt. Namens de gemeente Biggekerke bood spr. als blijk van waardeering een fraaie mand bloemen aan. D'e volgende spreker was de burgemees ter van Zoutelande, d'hr D1. K o d d e. Spr. weet niet meer, dat Dr v. d. Harst geko men is, wellicht weet deze het wel van spreker. Hij herinnert zich nog, dat dok ter met zijn sjees en Hendrik als koetsier naar Zoutelande kwam voor de zieken. In 1928 is de band met D'r v. d. Harst ver breken, maar men beeft bem nooit geheel kunnen loslaten. Spr. hoopt, dat God geve dat de dokter nog vele gelukkige jaren moge hebben. De burgemeester J. J. de Keijzer van Meliskerke kon enkele den lachlust opwekkende voorvallen, uit diens praktijk mededeelen en wist ook namens zeer velen in zijn gemeente te spreken, als hij dokter dank bracht voor bet vele, dat hij1 ook daar beeft verricht. De laatste spreker was dhr F, G r i m s, voorzitter van bet muziekgezelschap, die den heer en Mevr. v. d. Harst dank bracht voor den grooten steun, dien 'bet gezel schap steeds van ben beeft mogen onder vinden. Thans gaf de burgemeester bet woord aan Dt v. d. Harst. DrvanderHarst zeide, dat hij zich verlegen als een klein kind gevoelt. Het is vogr hem niet gemakkelijk te antwoor den bij gebrek aan redenaarstalent. Hij weet wel wat hij zeggen wil, maar niet h o e hij bet doen zal. Hij brengt grooten dank aan allen voor de vele actie, die zij hebben besteed om, deze huldiging voor te bereiden. 'Dankbaar is hij, geen cadeaux te hebben gekregen, als bij verschillende jubilea, maar zeer blijde is hij met de me daille. Intusschen meent spr., dat men hem te veel pluimen op zijn hoed heeft ge stoken. De kern van alles wat er gezegd is, wil spr. echter gaarne aanvaarden. Hij voelde iets voor de menschen te kunnen zijn, omdat hij een geboren Zeeuw was. Hij heeft gearbeid uit plichtsgevoel, maar toch ook uit liefde. Spr. gaf nu een kijkje in de geschiede nis van zijn loopbaan. In 1890 zou een vacature ontstaan als dokter te Koudeker ke en eerst wijlen zijn vader en toen spr. zelf gingen naar den burgemeester, wijlen Graaf van Lynden, die bereid was den jongen dokter te helpen. Door de groote medewerking van wijlen Dr J. G. de Man, die de eerste maanden de praktijk waar nam, kon spr. in Duitschland af studee- ren en in Januari 1801 zelf de praktijk aanvaarden. In 1893 kwam Westkapelle er bij en kwam hij daar tweemaal per week. D'at was rustig, want telefoon was er niet om hem nog tusschentijds te roepen Spr. herinnerde ook aan zijn werk in de andere gemeenten, en aan het hulp zoe ken en verkrijgen van een verloskundige, de eerste op het platteland van Walcheren die vele vooroordeelen heeft moeten over winnen en die later werd dpgevolgd door Mej. Schaap, wier mededeeling, dat zij ging trouwen, mede aanleiding werd voor spreker tot het besluit om zijn praktijk neer te leggen. Als spreker personen gaat bedanken, dan doet bij dit in de eerste plaats zijn eigen vrouw. Wat deze ook in zijn werk voor hem is geweest, is met geen pen te beschrijven. Zij werkte in de apotheek, en voedde de kinderen op, want daarvoor bad spr. met zijn praktijk/geen tijd Dan brengt spr. dank aan de beide verloskun digen, aan de wijkzuster, en vooral aan Dr Drijber, met wien de samenwerking voorbeeldig was. Dan laat spr. de ver schillende koetsiers, die hem hebben ge diend, de revue passeeren. Ook tot Mevr. D'rijber richt spr. woorden van dank voor haar steun. Met woorden van grooten dank aan alle aanwezigen eindigde D'r van der Harst. Nadat de muziek 'het Wien Neerlandsch Bloed bad gespeeld, kwam ieder naar vo ren om met een handdruk van „dokter" afscheid te nemen en de penning en het album even te bekijken. In alle plaatsen waar agen ten van „De Zeeuw" geves tigd zijn worden ook week abonnementen aangenomen. Ongeluk in een drukker ij. In de drukkerij Libertas te Utrecht is de 22-jarige hulpdrukker de W. uit Bilt- hoven bij werkzaamheden aan een rotatie pers door een vliegwiel gegrepen. Hij werd medegesleurd en was zoo goed als onmiddellijk dood. Brandkast uit een station gestolen. Zaterdagmorgen werd in het station Beesd ontdekt, dat de brand kast was verdwenen. Slechts een zeer klein bedrag aan geld was er in. Vrouw in brand. Op de Konin gin Emmakade te Den Haag geraakte de 32-jarige mevrouw S. in brand, doordat zij te dicht bij een fel brandende kachel kwam. Met ernstige brandwonden is zij naar het ziekenhuis vervoerd. 'In een gierput gevallen. Bij het spelen zijn drie jongens van de familie van der Helm te Hees, in een gierput geraakt, doordat zij door gassen bedwelmd werden. De vader van de jongens trachtte zijn kinderen uit den put te halen, waarbij hij er ook zelf in terechtkwam. Een buurman heeft toen kans gezien met groote moeite het vier tal te redden, waarna allen naar huis werden vervoerd. Zondagmorgen is een der jongens, de 12-jarige T. v. d. Helm, overleden. Zondagavond was de toestand van de beide overlevende jongens redelijk wel. Met den vader was het evenwel erger gesteld. Uit een trein gevallen. Za terdagavond is op het baanvak Botter damGouda tusschen Nieuwerkerk en Moordrecht, een reiziger, een Engelsch- man, uit een trein gevallen. De passagier is er met slechts lichte verwondingen goed afgekomen. Hij wilde zich naar de W.C. begeven, maar opende bij vergissing de coupédeur met het gevolg, dat hij uit den rijden den trein stortte en naast de spoorbaan terecht kwam. In volle vaart tegen een boom. In den nacht van Zaterdag op Zondag is te Blerick een personenauto, bestuurd door een zekere V. uit Tegelen, in een bocht in volle vaart tegen een boom gereden. D'e 20-jarige G. uit Tegelen werd uit den wagen geslingerd. Met een erstige schedelfractuur is het slachtoffer naar het ziekenhuis overgebracht. De chauffeur en ook de derde inzitten de bleven ongedeerd. Gebleken is, dat de bestuurder van den auto geen bevoegd heid had om een wagen te besturen. Inbreker gepakt. Zaterdag avond werd door den directeur van Openbare Werken der gemeente Yelzen en den hoofdopzichter van dezen dienst onraad bemerkt in een perceel. Bij onder zoek bleek hun, dat een inbreker zich toegang had versohaft en bezig was zijn slag te slaan. Toen de inbreker het huis verliet werd hij door de genoemde heeren gegrepen en daarna aan de politie over geleverd. De slaohtoffers van den brand te Amsterdam ter a ar d e besteld. Op de Oosterbe graafplaats te Amsterdam is Zaterdag middag het stoffelijk overschot van vier van de slaohtoffers van den brand aan den 0. Z. Achterburgwal ter aarde besteld t.w. dat van Saks van der Weiden en dat van de drie kinderen van het echtpaar Eggermond. Langs heel de route, die de treurige stoet door de stad volgde, stonden de men schen in dichte rijen langs den weg opeen gepakt. Ook op de Oosterbegraafplaats bad zich een groote menigte verzameld. Enkele vrienden van v. d. W. voerden het woord Aan het graf van de kinderen van E. werd het woord gevoerd door D's R. Dijk stra, die een troostwoord sprak en met ge bed eindigde. D'e heer Sneevliet, lid der Tweede Ka mer, dankte namens de ouders en familie leden voor de bewezen eer. Te ongeveer half twee kwamen de rouw- auto's met de stoffelijke resten van moe der Postma en haar drie kinderen op de 'begraafplaats „Vredenhof" aan. Ook bier was veel belangstelling. Yelen konden hun ontroering niet bedwingen. Een vriend van Postma, die thans met zijn 7-jarig zoontje in het gasthuis wordt verpleegd, hield een toespraak. Veekoopman van f 900 be roofd. Zaterdagnacht omstreeks 12 uur heeft nabij Handel onder de gemeente Boekei (N.-Br.) een brutale aanranding plaats gehad, waarbij een man van on geveer f 900 is beroofd. De veekoopman H., wonende te Handel was nog laat op bezoek bij zijn compag non van D. Tegen 12 uur begaf M. zich per fiets huiswaarts. Hij was nog niet ver van de woning van zijn compagnon verwij derd, toen hij plotseling door twee man nen werd overvallen, die vermoedelijk met een zwaren knuppel M. op het hoofd sloegen, waardoor hij van de fiets viel en bewusteloos bleef liggen. Toen M. na betrekkelijk korten tijd het bewustzijn herkreeg, miste hij zijn portefeuille, waarin cd. f 900. Politie en burgemeester van Boekei werden van het gebeurde in kennis ge- j steld. Meisje met een schop geslagen. Te Herkenbosch beeft de 40-jarige tuinier H. bij een burenruzie bet 14-jarige dochtertje van zijn buur man W. zoodanig met een schop op het hoofd geslagen, dat zij1 in een ziekenhuis moest worden opgenomen. Zij1 beeft een zware hersenschudding opgeloopen en verkeert in levensgevaar. Pers van „Zwart Front" drukker vr ij-gegeven. De recht bank te Breda beeft naar aanleiding van een ingediend bezwaarschrift door A. G. v. d. B., uitgever en drukker te Oister- wijk, betreffende bet vrijgeven van de in beslag genomen pers, waarmede het weekblad „Zwart Front" werd gedrukt, beschikt, dat de beslagen van een snel pers met drie rollen, een zetmachine en drie ramen worden opgeheven, doch uit sluitend op deze gronden, dat verzoeker uitdrukkelijk, beeft beloofd, dat bijl, zoo lang de strafvervolging ter zake der fei ten naar aanleiding waarvan voormelde voorwerpen zijn in beslag genomen, niet zal zijn geëindigd, bij! deze in het geheel niet zal gebruiken voor bet weekblad „Zwart Front", of eenig ander dergelijk drukwerk, terwijl voorts in aanmerking is genomen, dat verzoeker bijl voorduring van bet beslag gevaar liep failliet te gaan. 'Faillissementen. Door de Rechtbank te Middelburg zijn failliet ver klaard: G. v. 'C.ampen te Boschkapelle-Veer. Reohter-cornim.. Mr C. M. Muller, rechter. Curator Mr G. Tichelman, advocaat te Terneuzen. A. A. v. d. Panne, bakker te Bruinisse. Recbter-coimmMr A. v. d. Hoop, rechter. Curator Mr G. J. B. du 'Croo, advocaat te Zierikzee. G. Wieland, commissionair te Axel. Reohter-comm. Mr J. H. F. Bloemers', rechter. Curator Mr R. J. J. Lambooy, advocaat te Hulst. Jdh. de Waal Cz.-Hirdes te Bruinisse. Reehter-comm. Mr C. M. Muller, rechter. Curator Mr W. Nieuwenhuizen, advocaat te Zierikzee. Mddelbürg. Gevonden voorwerpen Vulpenhouder, A. de Voogd, Vrouwepolder A 69; Belastingmerk, Wed. J. Vader, Seis- weg R 128; Duitsche pas, Crucq, Noord singel S 160; Baal veevoeder, J. Bosch, 'tZand D 226; p. bruine handschoenen, C. v. Sluijs, B. v. P.; Port. met inh., D. Louwerse, Schroeweg V 35; Kindermuts, Verdaasdonk, Schuitvlotstraat N 207; Port. met inh., C. Buijs, Wal, B 72; Da meshorloge (zilver), Leijnse, Noordsingel R 55; Nappa handschoen, Poortvliet, St.- Janstraat H 189; Zakdoekje, v. d. Garde, Korte Noordstr. (Apotheek); Schoolschrift de Lange, Julianastraat W 5; Rijwiel- pomp, Joziasse, Damp. straat O 205; Kin- derhandschoen, J. Leijnse, Oude Vliss. weg V 245; Manteltje, Bouwense, Volderij- laagte M 79; Jaartallenboekje, G. Melse, Leliestraat S 149; Meisjesmuts, v. d. Kam, L. Viele K 203; Geldstuk, Hercules, Vliss. straat K 48; Gebreide das, Mej. Goeman, Veerscheweg S 17; Kindertaschje, Woe- stijne, Korte Gortstraat K 339; Damespot lood (zilver), Leijnse, Oude Vliss. weg C 245; Heerendas, L. C. Koster, L. Singel straat N 181; Knipmes, L. Provoost, Noordweg S 203; Boodschappenzak, A. v. Schaik, Bellinkstraat G 197; Twee dassen, J. v. d. Voorde, Terhoogeweg D 29 B; Schop, J. Fiegen, Varkensmarkt K 41; Kindertaschje met inh. foto's, Juffr. van Goozen, Segeerstraat H 91; Sjaal, Loon tjes, Dam N.Z., F 154; Zilv. Broche, Pie- terse, K. Noordstraat L 108; Belasting- merk, Arnoldus, Gravenstraat I 291; Gym nastiekschoen, A. den Herder, Kinderdijk, P 118; Kinderwantje, Jo d. Nooijer, Hee renstraat H 129; Leesboek, Citaxgarage, St.-Janstraat I 52; Kinderpistooltje, B. v. P.; p. Kinderhandschoentjes, C. de Groot, p.a. Fastenau, K. Gortstr. Winkel; Kope ren gewicht, Pietje de Looff, Arn. Voet pad T 140; p. Kinderhandschoenen, Hen- drikse, K. Giststraat A 126; Zwarte muts, Bostelaar, Spanjaardstraat E 74; Porte feuille met inh., A, J. Priester, Noord singel S 154. Practijk en theorie van het koelen van fruit. GOES. Zaterdag hield Ir R. Mulder, rij'kstuinbouwconsulent, speciaal belast met de koeltechniek, voor de leerkrachten van de tuinbouwoursussen in Zeeland een inleiding over bovengenoemd onderwerp. Er zijn twee instanties waardoor het koelen wordt beïnvloed, n.l. de behande ling van de vrucht vóór deze in het koel huis gaat en het eigenlijke koelen. De behandeling en ook de omstandig heden van bodem en bemesting, alsook bet weer beïnvloeden zeker de resultaten. Hieromtrent is nog weinig bekend, om dat de proeven van zeer ingewikkelden aard zijn. Een variëteit welke op deze omstandigheden sterk reageert, is Kes- teren's wijnzuur en deze kan als barome ter voor de bewaarbaarheid van de rest van de appels 'dienen. Belangrijk is ook 'bet vervoer. Alleen fruit, dat met de grootste zorg vervoerd wordt is geschikt om te koelen. Deze facor geldt vooral voor druiven en hieraan ontbreekt in Zeeland dikwijls nogal iets. Bovendien moeten de vruch ten in het juiste stadium binnengebracht worden en dan ook zoo spoedig mogelijk 'Naast deze omstandigheden vóór het koelen, heeft ook de koeling zelf invloed. Hierbij1 onderscheiden we: schimmelaan tasting en physiologische afwijkingen. De schimmelaantasting veroorzaakt „rot" waarvan men in Amerika weinig of geen last heeft, omdat de schimmels, welke hier rot veroorzaken, daar ontbreken. Vandaar dat in Amerika de vruchten vóór 'het koelen gewikkeld en gepakt kunnen worden en hier niet. Een andere schimmelaantasting is „steelrot", dat o.a. door het weer be- vloed wordt. Bij de bespreking bleek, dat zorgvuldig bespoten appels schimmelaantasting ver- toonen dan andere. Al coholgebrul kende autobestuurders en (doo- delijke) ongelukken zijn onafscheidelijk, want vei ligheid eischt nuchter- jta^ heidl - Bezint, voor gij (nMwJ begint Oprichting Zeeuwsche Agrarische Bond. Men meldt ons: In een Zaterdag j.l. te Goes gehouden gecombineerde vergadering der Zeeuw sche afdeelingen van den nationalen bond „Landbouw en Maatschappij" werd 'beslo ten tot de stichting van den Zeeuwschen Ag'rarischen Bond, die dan de gewestelij ke afdeeling van den Nat. Bond zal zijn. De Holland-lndiëvluchten. De Perkoetoet (thuisreis) te Athene ge land. 'De Kwak (uitreis) vloog van Rangoon naar Singapore. HET 134STE ITALIAANSCHE LEGERBERICHT. ROME. Van het Eritrea-front valt niets bijzonders te vermelden, betzij dan, dat bard wordt gewerkt 'aan de intendance- diensten. Aan bet Somalifront hebben in den sector Ggaden verkenningstochten plaats gehad. In het stroomgebied van de Gestro is de luchtmacht zeer actief geweest. 1

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3