DE ZEEUW De Dochter van den Opperrechter I N E Poten, TWEEDE BLAD Kampen voor jeugdige werkloozen. Uit de Provincie Gemengd Nieuws. F EU IL LET O N „Koop Nederlandsche waar, dan helpen wij elkaar." mm w SSJWOMDBALSEM zalf alU cj&ne&sil Br Chr. Zang- Bn Heere", op half acht, in. Programma's gang verkrijg- Het verbrijzel- ddagpred, van Ger. Gem. te ng. ƒ0,70, geb. or Boekhandel venpolder. Witte Boonen, prijs. Goedge- igogerst. A. L. pg Grijpskerke, INST", Grijps- juwenklompen 60 ct., Qlmen lompen vanaf Ki 15 tot 75 ct. 55 ct. per K.G. 50 70 35 ct. per pond TER, 't Zandt. RIET. Bekleed stoelen met late keuze, lage alle rietwerk. Korte Noord- gurg. eer fijne jurk- epjes, mutsjes, rs, sloopjes en )lton- en zijden >ekjes en zeil- e, Middelburg. 120 ct., 4 pond 4 pond lams- d gerookt spek pooten 28 ct. :hh. Dam, Mid- iJES EN !EMEEN BE- 'idend betaling ske op Donder- van 12—2 uur, Markt, Mid- per kilo, dik kilo. Runder- pond. Slage- Korte Noord- urg. Telef. 614. REEL, Harder- ing, zalm- en V-ring, rolmops, ■we zoutevisch, Dort, Seg.str. tr. 53, O.-Soub. Igenst. vermin- kunt u uw eren door h. ik onkruidegge. anb. P. Wille- ooskerke (W.) P: NHEIMER PPELS. Arendskerke. P: 3iezelinge. aai Aka Brui- Zetaardappels RT Jz., Bigge- KOOP: 83 A. te Borssele, ladelijk op ge- bij L. SAN- twdorp. lokkers, 13 ct. ïvel. pootaard- G. 6 ingeschre- 112 mnd. en seugen. GEBR. agen, een Drie- Is, 6 M. en 1 c.M. Smederij ïdskerke. P: E WISSCHEN erij. Te bevra- ER, 's-Graven- 1D voor één- loonen op con- Zaadhandel, urg. ÏMEÏSJE, NSE, Voorstad J VAN DINSDAG 18 FEBR. 1836, Nr 118. VEEL REDEN TOT DANKBAARHEID. DE GELDMIDDELEN EISCHEN DRINGEND VERBETERING. De heer W. J. Hemmes, voorzitter van de Centrale voor Werkloozenzorg, schrijft ons o.m, het volgende: De linnenkast in vele gezinnen van de steuntrekkenden is zoo langzamerhand leeggeraakt. Als de jongens in de kampen komen, hapert er dus nogal eens iets aan de on- derkleeding. Wij passen een speciale methode tGe, om in dezen nood op discrete wijze te voorzien. Het zijn thans echter de sokken, waar voor uw aandacht gevraagd wordt. Overalls en zware schoenen worden bij het wérk ter beschikking van de deelne mers gesteld, maar in een minimum van tijd is er van de dunne voetbedekking van de meeste jonge mannen niet veel meer over en 'bestaat deze meer uit gat dan uit sok. Na een oproep van de „Centrale" zijn in verschillende plaatsen damescomités op gericht, welke zich, ©venals in de oorlogs jaren voor de militairen, thans bezighou den met het breien van sterke sokken voor onze jongens in de kampen. Van eenige comité's ontving de „Cen trale" bericht, dat de vrouwen met ijver aan den arbeid willen gaan, maar dat het geld tot aanschaffing van het materiaal ontbreekt. Ook de middelen van de „Centrale" la ten niet toe voor dit doel geld beschikbaar te stellen en zoo werd besloten een be roep te doen op de medewerking van wol fabrikanten en grossiers, door dezen te vragen hun restanten eens na te zien en ons zoo mogelijk daarmee te willen hel pen Reeds den volgenden dag mochten wij bericht ontvangen, dat de eerste zending sajet aan de „Centrale" was verzonden, terwijl enkele dagen later meerdere zen dingen gevolgd zijn. Zoo ziet ge, lezer, hoe allerwege met onzen arbeid wordt meegeleefd. Dames, die ons in dit opzicht zouden willen helpen er kunnen duizenden pa ren sokken gebruikt worden worden verzocht zich om inlichtingen te wenden tot het secretariaat van de „Centrale", ge vestigd in het gebouw van het G. N. V., Stadhouderslaan 4345, te Utrecht, wel ke organisatie van de Christelijke vakbe weging ons in zoo menig opzicht in dezen arbeid terzijde staat en ook voor de bu reaux van de „Centrale" haar loealitei- ten ter beschikking heeft gesteld. Het werk van de Centrale. Wat moeten wij toch dankbaar zijn, dat dit werk zoo mag slagen. De jongelui voe len zich thuis in de kampen en hebben het er in alle opzichten goed. Wij kunnen geen enkele pressie op hen uitoefenen, maar als ze Zaterdags naar huis zijn ge gaan, komen ze 's Maandags allen weer opgewekt terug, sommigen na een fiets tocht van 60 K.M. en meer. Reeds hébben een kleine twee duizend jonge menschen aan onze kampen deelge nomen en voor 1936 hopen wij het getal vier duizend te hereiken. Natuurlijk beseffen wij heel goed, dat het aantal geholpenen verhoudingsgewijze gering is en ook, dat wat hier geboden wordt, slechts een gebrekkig vervangings middel, of wil men, slechts lapwerk is. Wij zullen ons er zeer in verheugen, als de dag eens aanbreken mag, dat de werkloosheid verdwenen is en dat ook alle jonge menschen in het arbeidsproces wor den opgenomen, maar zoolang dat niet het geval is, doet het ons goed de jongelui op deze wijze met lust arbeid te zien verrich ten en er iets toe mede te werken, dat zij in dezen tijd van arbeidsnood en van af- 57) _o_ HOOFDSTUK 19. Op weg naar de Taunton gevangenis. „Ha, hier zijn de paarden!" „Stijg op, mijnheer de rebel." „Dat wil zeggen, bind zijn boenen ste vig vast onder t paard. Zijn zijn armen gekneveld? „Behandel hem zacht", sprak Maria Jeffreys. „Ja, ik meen het in ernst. Hij is zacht en gevoelig als een jong meisje." De soldaten lachten. „In de gevangenis zal hij wel niet al te zacht behandeld wor den", zei één van hen. ,,Ik heb bovendien gehoord, dat lord Jeffreys van plan is al de gevangenen tot een afschrikwek kend voorbeeld te stellen. Faversham heeft wat met hen gespeeld, maar met Jeffreys is het bittere ernst." „Toch moet gij hem zacht behandelen", sprak zij op spottenden toon. „Alles wel beschouwd, is hij nog maar een kind." „D'e zwaardslag, dien hij mij gaf, was niet die van een kind", zei een der solda- wachten niet geestelijk en lichamelijk ten onder gaan. Eén ding stemt ons hierbij zeer dank baar, dat heel Prot. Chr. Nederland in al zijn kerkelijke en sociale denominaties, achter ons staat. Van versnippering van krachten is bij dit werk, dat, zooals be kend, op initiatief van den Raad van Ned. Kerken voor Practisch Christendom werd aangevat en waaraan de christelijke vak organisaties en jeugdvereenigingen van harte meewerken, gelukkig geen .sprake. In Mei 1935 werd het eerste kamp te Ede geopend, thans zijn er zeven over het geheele land verspreid en als we eenige maanden verder zijn, 'hopen wij het acht ste kamp te Ghaam in West-Noord-Bra bant te kunnen openen. De geldmiddelen. Om in dit werk te kunnen volharden, is er veel geld noodig. De deelnemers ontvangen huisvesting, voeding en een zakgeld van f 2 per week, de Regeering steunt op onbekrompen wij ze, maar de particuliere bronnen moeten blijven vloeien. Bij de collecte van bet vorige jaar werd gerekend op een op'brenst van f 50.000 en behaalden we de prachtige som van f 73.000. Door de groote uitbreiding van ons werk in de laatste maanden en de ontzettende kosten, die daaraan verbonden 'zijn, be ginnen we reeds thans den bodem van on ze geldkist te zien. De laatste loodjes we gen het zwaarst en wie dus vóór de lan delijke collecte begint, reeds een bijdrage wil zenden, bewijst ons een grooten dienst (pennningmeester van de Centrale voor Werkloozenzorg, Stadhouderslaan 4345, Utrecht. Gironummer 234919). De collecte tusschen 30 Maart4 April. Aan het organiseeren van de groote col lecte, welk© zal gehouden worden in de week van 30 Maart4 April, wordt thans met man en macht gewerkt. Er zijn reeds ruim 200 plaatselijke comité's opgericht, de organisatie moet ditmaal zóó zijn, dat niemand, die sympathie heeft voor dezen arbeid, overgeslagen wordt, noch in de centra met zijn tienduizenden onbekende inwoners, noch in het meest afgelegen oord van ons land. De benoodigde som tot voortzetting op deze wijze van ons werk bedraagt 100.000 gld. Deze ton gouds moeten wij in ieder geval halen, maar voor iedere rijksdaal der, die ons daarboven ter beschikking wordt gesteld, kunnen wij een werkloozen jongeman een week huisvesting verleenen en arbeid doen verrichten. Er hebben zich nog bonderden opgege ven voor deelneming aan de volgende kampen, die verlangend uitzien naar het oogenblik, dat ook zij hun beurt krijgen. Hoe verheugend zou het zijn, als de uitslag van de inzameling straks zoo is, dat een grooter aantal jonge menschen dan in ons plan. is opgenomen, opgeroe pen kan worden. De weg SchoondijkeIJzendijke. Naar aanleiding van een dezer dagen vermeld verzoek van den A.N.W.B. om verbetering van het uitzicht in een bocht van den weg SchoondijkeIJzendijke, even ten noorden van de kruising met de Zevenhofstedenstraat, heeft de wegbe- heerder medegedeeld, dat het houtgewas, hetwelk het uitzicht daar beneemt, groeit op een niet aan de provincie toebehoo- rend perceel. De provincie heeft eenigen tijd geleden getracht dit perceel te koopen, om daarna het houtgewas op te ruimen, doch de bui tensporige vraagprijs deed van dit voor nemen afzien. Nu inmiddels in de jongste zitting der Provinciale Staten een nieuw Reglement op de wegen en voetpaden is vastgesteld, dat in art. 24 verbiedt om na 1 Jan. 1938 dergelijke beplanting buiten den weg te hebben, staat de opruiming binnen af- zienbaren tijd vast. In afwachting daarvan zal ter plaatse een asverkeersstreep worden aange bracht. Middelburg. Gevonden voorwerpen. Jongensdas, de Jong, Molenwater E 53, Schoolétui, J. de Jonge, Balans E 108'; Motorrijderskap en Stallantaarn, Man ten, wiens hoofd verbonden was. „Toch is hij nog een kind. Zie hem aan: hij heeft het gelaat van een jong meisje en het hart van een haas. Ik moet er op aandringen hem met voorkomendheid Lt behandelen." „O, ik wil alles doen, om u genoegen te geven", zei kapitein Gorham. „Bovendien geloof ik, dat gij uw reden er voor heb'." „Ja, ik wil onderweg met hem praten, en ofschoon hij nu en dan een spottend woord zal moeten hooren, kan ik niet zien, dat zulk een vroolijike cavalier lijdt, terwijl ik met hem in gesprek hen." De kapitein gaf nu lachende zijn beve len. „Gij hebt mij zooveel diensten bewezen. Lady Maria, dat ik u niets kan weigeren.' „Dat is zeer- vriendelijk van u. Weet gij wel, dat ik naar dezen nacht verlangd heb? Toen ik hoorde, dat uwe pogingen om dezen jongen man en Willem Ridge- way gevangen te nemen, mislukt waren, besloot ik alles in het werk te stel len, om het recht te doen zegevieren. Fn ook wil ik de gevangenis van Taun ton wel eens zien en de gevangenen, die daar hun vonnis wachten." „Het is niets voor u, Lady Maria." „Toch wil ik er zien. En het is mijn plicht er voor te zorgen, dat mijn gevan genen veilig onder dak komen, want zijn 't niet mijn gevangenen?" nie, Oude Vlies.weg V 27; Dameshand schoen, A. Buijs, Leliestraat W 31; Auto- step, Castoleijn, Dam G 95; Envelop met fotos, N. Visser, Slepersdngel Q 170; p. Kinderhandschoenen, Wielemaker, Seis- singel R 200; Handschoen, Jansen, Se- geersingel V 99; Fransch Woordenboek, J. v. d. Kam, L. Viele K 203; Fietssleutel, J. Wagenaar, Volderijstraat M 113; Wa- genmoer en handbeschermer, Outermans, Zusterstr. I 203; Kinderport. met inh., Klaasse, Winterstr. Q 100; Muts, R. Peene, N. Oosterschestr. N 90; Mantel band, J. Jobse, Oud Arn.pad F 88; Kin derhandschoen, Tollenaar, B. v. P.; Port. met inh., J. Schuit, Zuidsingel E 27; Da meshandschoen, M. Boone, K. St. Pie- terstr. F 28; Koperen gewicht, J. G. Grootjans, Oud. Arnpad T 93; Schoolétui, Buis, Molenberg K 89; Zakdoek inh. geld, Midavaine, Seisweg R 158; Kinder schoentje, Adri Vlier, L. Giststr. F 177; p. Handschoenen, B. Jobse, Jasmijnstr. W 124; Alpinemuts, Antheunisse, Kin derdijk P 91; Dameshandschoen, Volmer, Wijngaardstr. L 164; Pantoffel, Melse, Rouaanschekaai G 159; p. Handschoenen (kinder), Vogel, Jacob Gatsstr. S 124; Belastingmerk, Visser, Lombardstr. G 54; Damesschoen, v. d. Broeke, Bogardstr. D 36; Foxhondje, de Looff, Oud Arn. pad T 140; Glacé Dameshandschoen, Me- chielsen, Kazerne Noordstr. Heerenhandschoen, Klerk* Bagijhhof- str. E 173; kettinkje met kruisje, G. de Kuiper, Breeweg, 'tZand D 190; porte- monnaie, Reijtnierse, L. Giststr. (Timmer man); schoen, A. Dingemanse, Oud Am. pad F 120; wollen das, P. Bassie, Noord- weg R <5; wollen handschoen, „Lidd"- winkel, L. Delft; dameshandschoen, B. v. P.; zeildoeken zak, Louws, Wal A 103; be lastingmerk, L. Reijbierse, 't Zand D 95; mantelband, A. Beukert, Heerenstr. H 151; Belastingmerk, Joosse, Bastion N 60; bosje sleuteltjes, v. Kerkvoort, Hoog- str. I 128; port. m. inh., W. Dekker, St. Janstr. I 100; heerenhandschoen, J. de Leeuw, Dokstr. P 185, zilv. vulpotlood, L. Bareman, Lat. schoolstr. G 50. „IVOROL" Dé Nederlandsche tandpasta (Adv.) Vlissingen. Eigenaardige lief- da d i g h e i d. Wij! meldden gisteren reeds dat twee als Cowboys verkleede jon gemannen zijn gearresteerd. Zijl boden een pamflet te koop aan voor 10 ets.; aan den kop van dit pamflet was bet Rijkswa pen gedrukt en voorts stond er met groote letters op vermeld: „Ten bate van de noodlijdende Hollandsche artisten". Er werd verder in verteld dat de twee z.g. comboys verbonden waren geweest aan het bekende circus Sarrasani; dat zij hiermede Zuid-Amerika hadden bereisd; dat de directeur van het circus te Rio de Janeiro was overleden en dat de schul den de baten toen zoozeer overtroffen, dat men alles had moeten verkoopen. Aan de politie bleek echter bij onder zoek, dat de ..cowboys" nooit aan een cir cus waren verbonden geweest; de één was een werkloos stratenmaker, de ander een werkloos kantoorbediende, die ons vader land nooit hadden verlaten; in het Alg. Politieblad stonden zij gesignaleerd voor het ondergaan van een hechtenisstraf. Bijl hun verhoor zeiden zij openhartig, dat de menschen nu eenmaal bij den neus wilden worden genomen. In beider bezit werd gezamenlijk f 50 gevonden, zoodat hun optreden als „cowboy" hun blijkbaar geen windeieren had gelegd. Ergerlijk is dat door dergelijke lieden misbruik wordt gemaakt van den nood der Hollandsche kunstenaars. Hulde aan de Vlissingsche politie, die aan dit optre den een einde maakte. Grijpskerke. Een onaangenaam misverstand. Wat gebeu ren kan als twee gemeenten een bijna gelijikluidenden naam hebben bleek Maan dag. Zooals was gepubliceerd zou des avonds alhier de V.U.-film worden ver toond, doch ongeveer 2 uur voor den aanvang der vergadering kwam telegra fisch bericht binnen dat door een misver stand de operateur naar Grijpskerk (Gr.) was gereisd, zoodat de voorstelling niet kon doorgaan. „Ja, dat is waar. Kapitein Trelawney zou ontsnapt zijn, als u zijn band niet gehouden bad." „Dat was niet zoo moeilijk. Zijn armen zijn even zacht als de mijne. Werkelijk, kapitein Gorham, uw soldaten zijn onbe kwame strijders, om zich zoo gemakkelijk te laten overwinnen. Het zijn verschrik kelijke rebellen, maar behandel ze beiden met zachtheid, daar ik dat zoo wil." De afdeeling ging op weg. De beide ge vangenen waren stevig aan hun paarden gebonden, terwijl zij van alle kanten door soldaten bewaakt werden. „Zijit gij' Lady Maria?" vro-eg Ridgeway. „Waarom vraagt u dat?" „Omdat ik wel zou willen weten, wat gij met mijn Martha gedaan hebt." „Jou Martha! Weet je niet, dat zij be loofd heeft met een zekeren Dawe te zul len trouwen?" „Neen, dat kan niet waar zjjh!" riep Ridgeway op woesten toon; „ieder, die dat durft zeggen, 't zij man of vrouw, liegt". Het meisje lachte vroolijk. „Wel, het doet ook niets ter zake, maar wees gerust, Martha Bagshaw is veilig en gezond. Zij zal bovendien nog een be- looning van den Koning ontvangen, om dat zij mij verteld heeft, waar jullie ver borgen waren." Zooveel mogelijk werd dit bericht nog doorgegeven, doch een klein aantal be langstellenden maakte een vergeefsche tocht. Westkapelle. Door de kerkvoogdij v&n de Ned. Herv. Kerk alhier is de leve ring van een nieuw orgel gegund aan den orgelfabrikant Elberse te Soestdijk. De inwijding zal uiterlijk plaats hebben op Hemelvaartsdag a.s. of zoo mogelijk vroe ger. Biggekerke. Maandagmiddag hield do Boerenleenbank haar jaarvergadering. De voorzitter dhr L. Simonse Lz. Sr. wees in zijtn openingswoord op de goede sa menwerking en gunstige uitkomst. Uit het verslag van den kassier dhr K. Polder man bleek dat iets minder was ingelegd dan uitbetaald; dat de winst f 616,99 be draagt en de omzet evenals vorig jaar be vredigend is. Als bestuurslid werd herko zen dhr J. Lamport; als lid van den raad van toezicht dhr J. van Keulen en als plaatsvervangende bestuursliden de hoe ren W de Regt en D. Goppoolse. Dezelfde rente werd vastgesteld n.l. 3 pet. voor in lagen en Wt pet. voor voorschotten en schuld in loopende rekeningen. Aagtekerke. De Maandagavond gespeel de competitie-wedstrijd voor den Zeeuw- sohen Dambond tusschen Aagtekerke I en Souburg I gaf den volgenden uitslag: Resp. Aagtekerke en Souburg: A. Wil- lemseW. Boogaard 11, L. Bosselaar E. Bronsema afgebr.; D. TriellerL. Leijnse 1lj L TriellerJ. v. Eenen- naam 02, P. de VisserJac. Boogaard 11, S. BosselaarW. Gijsouw 11, S. Blaas—M de Ru 20, J. VisserM. Bakker afgebr.; C. JobseiF. v. Eenen- naam 20, M. MatthijsseL. Kodde 0—2. Uitslag: Aagtekerke 8 punten, Souburg 8 punten. Nieuw- en St. Joosland. Vrijdagavond sprak in de O.L, alhier de heer L. On- derdijk van Middelburg voor de afd. van de Vereen. Ziekenhuisverpleging op Wal cheren. De vergadering stond onder lei ding van Dr A. de Weerd alhier. Dhr Onderdijk uitte zijn dankbaarheid over het feit, dat in deze gemeente 70 pet. der inwoners bij de vereeniging is aan gesloten. Spr. toonde met cijfers eerst aan, wat het fonds deed voor Walcheren en vervolgens voor deze gemeente. Thans komt de nieuwe verzekering, welke voor namelijk is voor hen, die zijn boven de welstandsgrans der Ziekenfondsen en die zich nu voor alle uitgaven, welke door de vereeniging tot heden niet werden ver goed, zooals foto's, operaties enz. voor f 100 of f 200 kunnen verzekeren. Daar er sedert zes jaar niet was ver gaderd was het bestuur geslonken van vijf of twee leden. Besloten werd, dat het bestuur voortaan uit drie leden zal be staan. Als derde lid, tevens secretaris werd aangewezen dhr L. Sluimer. Ook zal er voortaan jaarlijks worden verga derd. '(Te laat ontvangen. Red.) Gapinge. Dé Ned. Herv. Meisjesver- eeniging ,,'t Rankje" hield in de Ned. Hev. Kerk aldaar in tegenwoordigheid van talrijke genoodigden, onder leiding van mej. Joh. Paauwe, haar jaarlijksche bijeenkomst. De uitgebrachte jaarversla gen getuigden van een gezond en bloeiend vereenigingsleven, terwijl bleek dat de vereen, er ook financieel goed voorstaat. Opgevoerd werden veschillende voor drachten en tableaux, benevens een too- neelstukje. Driewegen. Maandagavond hield de burgerwacht alhier haar jaarvergade ring, onder leiding van den commandant J. v. Oosten Mzn. Uit de verslagen bleek dat de Burger wacht in bloei verkeert. De penningm. mocht een saldo boeken. Tot bestuursle den Werden gekozen P. Verburg, aftr., J. van Oosten Gz., aftr., en A. Korstanje in de plaats van A. W. Nieuwenbuize, die naar elders vertrokken was. Besloten werd om a.s. zomer een ouder lingen schietwedstrijd te houden. De korpsschutters werden vastgesteld. Hoek. Zaterdagmiddag hield de ver eeniging voor Chr. Onderwijs op de Knol haar jaarvergadering in de school aldaar. Voorzitter de heer P. Scheele Azn. Uit het jaarverslag van den secretaris „Gij' zegt, dat Martha u dat verteld heeft?" „Hoe zou ik het anders geweten heb ben?" „Maar dat meent gij* niet?' Zijn stem verried zijn angst. Het was 'of zijl hem met een gloeienden degen ge wond had. Weer lachte zijl Zij scheen er vermaak in te vinden, hem te bespotten. „O, dat kan niet waar zijn," riep de jonge boer op wanhopigen toon. „Neen, dat is niet waar, Ridgeway," zei Trelawney, „geloof het met." „Maar hoe is zij1 het dan te weten geko men?" „Hoe? Een spion weet overal achter te komen!" Het meisje schrok op, alsof een wesp haar gestoken had. „Ja een spion en dat bent u," antwoord de Trelawney. „D'e spion van uw vader, den wreedsten en hardvochtigsten duivel uit Engeland." Weer lachte zij, maar 't was geen vroo- lijke lach. „Geloof niets van wat zij zegt," ging Trelawney voort. „En wantrouw je ver loofde niet. Martha heeft je lief en tracht te ons te redden." „Maar deze vrouw „Heeft op listige wijize onze schuil- bleek dat het afgeloopen jaar reden tot groote dankbaarheid had gegeven wat het schoolleven betrof. Het financieel verslag liet zien dat er een batig saldo was van f 82,64. Zaterdag hielden de drie Geref. Jeugdvereen. hun gecombineerde jaar vergadering. Versieringen en bloemen ga ven aan de zaal een feestelijk aanzien. De vergadering stond onder leiding van den voorzitter der J. V. de heer de Putter. Ds Vink sprak een openingswoord. De jaarverslagen der vereenigingen werden door de respectievelijke functio narissen voorgelezen. Knapenvergadering, Meisjesvergadering en Jongelingsvereeniging leverden om beurten een inleiding. Door de meisjes vergadering werd enkele malen gezon gen, terwijl mej. Dieleman solozang met orgelbegeleiding ten beste gaf. Tableaux, een radiouitzending en een schilderijententoonstelling verzorgd door de K.V. wisselden een en ander af. Dhr W. H. Louwerse sprak een slot woord. Tholen. Naar wij vernemen worden door „Monumentenzorg" pogingen aangewend de bestaande voorgevel van het voormalig bankierskantoor Van Heel en Co. in den oorspronkelijken stijl te houden. In ver band hiermede is overleg gepleegd met den nieuwen eigenaar, den heer J. Bal al hier, welke het perceel, waarvan reeds de helft is verkocht voor woonhuis, zoodanig wil veranderen, dat er twee heerenhuizen van worden gemaakt. Brulnisse. Vrijdagavond werd de alge- meene jaarlijksche vergadering gehouden van het „Groene Kruis". De voorzitter, dhr C. Koelmans, herdacht het overle den bestuurslid, dhr P. J. Okkerse. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat 37 gezinnen gebruik hebben gemaakt van de aanwezige materialen en dat de wijkverpleegster 1792 bezoeken heeft afgelegd in 33 gezinnen. Uit het verslag van den penningmees ter, dhr S. Hage, bleek, dat de ontvang sten met inbegrip van het vorig saldo bedroegen f 2628.631/», de uitgaven f 1728.74, zoodat de rekening sloot met een voordeelig slot van f 899.89V2. De af tredende bestuursleden werden herkozen. In de vacature P. J. Okkerse werd ge kozen dhr Joh. de Waal Lev.z. Gefingeerde inbraak? Te Ochten (Bet.) is de penningmeester van een afdeeling eener vakvereeniging ge arresteerd, verdacht van verduistering Hij had aangifte van een inbraak gedaan, waarbij f 500 gestolen was. Men vond het geldkistje in de nabijheid, doch de poli tiehond, die bij de opsporing gebruikt werd, keerde telkens naar den eigenaar terug. Ook toen hij de lucht kreeg van een hamer, waarmede een ruit moest zijn ingeslagen, was dit het geval. De man ontkent echter de inbraak verzonnen te hebben. Soesterberger vlieger om gekomen. Zaterdagmiddag is een huurauto, waarin zich vijf leerling-waar- nemers van Soesterberg gevonden vermoe delijk door gladheid van den weg op den weg van Soesterberg naar Soest geslipt. D'e auto reed tegen de boomen op, waar bij de heer Koenderink uit Amsterdam Ingezonden Mededeeling. BUAltE DROGISTEN VERKBUCMAR.OF FMNCO NA ONTVANGST NAN HET BEDIWC IN POSTZEGELS BU DE FABRIKANTEN .GENIUS" OROENENVEOIE <r> den HAAG plaats ontdekt. Maar nog is alles niet af geloopen." „O, mijn arme, lieve Martha," snikte Ridgeway bitter; „maar er is één ding, dat miji troost: zij kunnen baar nu geen kwaad doen. Ik behoef nu slechts alleen te lijden." „Laat ons den moed niet opgeven!" troostte Trelawney. „Hoop! Ik beb geen hoop meer. Wat hoop kan er nu nog zijfn? Zie, zie!" Over den weg hing een dikke tak van een groote eikeboom en aan dien tak hin gen twee mannen. Blijkbaar waren zij kort geleden opgehangen. De soldaten lachten. „Twee rebellen," zeiden zij'. „Zie maar eens goed." Trelawney wierp een blik op de vrouw en merkte op, hoe zij haar paard aan spoorde om spoedig deze akelige plek voorbij, te komen. „Zal Martha mijl zóó zien hangen?" kreunde Ridgeway. „Neen," zei Trelawney, „vrees niet." „Ha," riep de jonge vrouw uit, „en meent gij, dat gij' zult ontsnappen?" „Niets is onmogelijk," antwoordde Trelawney. „Misschien dat ik gebracht wordt voor uw (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 5