fUWS p politieke gen. der openbare orde en veiligheid onder de tegenwoordige omstandigheden aan vreemdelingen niet kon worden toege staan in openbare vergaderingen het woord te voeren over onderwerpen, die een politiek karakter bezitten of van po litieke strekking zijn. Rechtszaken stede, wegens het opzettelijk een tent, toebehoorende aan W. Boot, in brand steken, Eisch: 1 mnd gev. str. Uitspraak: 14 d. gev. str. Land- en Tuinbouw Graanhandel en Crisis maatregelen. ren doen gaan, met verschuiving der T werkzaamheid naar buitenlandsche han delscentra. Laatste Berichten. Telegrammen. ker over het beleid der regeering ten nlnsfen „Rupsenplagen", Ook voor het geen verdeT ter bestrijding gedaan kan worden, kan naar deze Mededeelingen verwezen worden. Marktberichten Burgerlijke Stand Afloop Verkoopingen en Aanbestedingen Finantiëele Berichten Advertentiën. ezakt, dat It gewerkt, secretaria at deeling el iets was shoudelijke iszaken be- L. Mulder gtenberg te aardingen. Ligtenberg Kerk. >r, W. J. F. provinciaal jant beeft sen-Rijswijk Zuid-Hol- na, Ned. tegen 1 a itema, en, ad. tant bij de eft tegen 10 eref. Kerken ering aan de Uithuizen en rmeeden eer- over bet indje te Til- l onbewaakt bet lichaam- den moest de worden over- i e p onder Idag is te Til- at bij bet spe- door een auto ■estand moest orden overge- n i e t t e - nsterdam ver een Duitsohe t den eigenaar ik 'bracht aan stelling verliet veerde, om een pensionhouder voorstelling tot vandelde daar- n groote, maar j wachtte, tijdens zijn af- Len doorzocht, ipend en de in- as door elkaar -van en wel idden de onge- 1. O.a. vermist ital zilveren en lame, die „even jen" Maandag- boodschap was en, dat zij aan s. dertig in- r d. Gedurende en in verscbil- Opsterland in- tallen, nadat de n insluiten. In 10 inbraken ge- an werden daar- tie van Opster- ïet de rijkspali- Lers aan te bou rn Suameer, ge- groot gedeelte in beslag ge ien hebben be- d. 35 d o o - in een groot ge- s van een Itali- naatscbappijl on- schijnlij'k ten ge- .g van filmstroo- die in korten tijd aannam en bet ich legde, nog niet nauw- vreest, dat 35 ien verloren. Bo- ionen gewond. ir standpunt nog zwaren, welke bij bestaan tegen het over het conflict Engelschen staats- in een door een te beleggen open- het Tweede Ka- rda eenigen tijd aan den minister eze thans het vol- cL als algemeene ge- dat In het belang Daargelaten, of op eenigen goeden grond verwacht kon worden, dat lord Cecil inderdaad genegen zou zijn geweest, als spreker op te treden, een reden om hem, die wegens zijn hoogstaande persoonlijk heid ook door de regeering zeer wordt gewaardeerd, niet onder het verbod te laten vallen, was niet aanwezig, daar de benaming van het te behandelen onderwerp „De bommenwerping op de Zweedsche ambulance", het politiek ka rakter der te houden vergadering vol doende aangaf. Onvermijdelijk toch zou op een bevriende regeering critiek ge oefend worden. Tegelijkertijd is het antwoord van mi nister Van Schaik verschenen op een aantal vragen van het Eerste-Kamerlid Prof. Jhr Mr B. C. de Savornin L o h m a n, betreffende een verbod aan buitenlanders om op een openbare protest- vergadering tegen de Russische geloofs vervolgingen op te treden. De minister bevestigt daarbij, dat dit verbod een toepassing was van het be ginsel der regeering, dat aan vreemde lingen niet kan worden toegestaan, hier te lande politiek te voeren. Op de vraag, of de minister op het standpunt staat, dat deze gedragslijn in alle gevallen, welke ook, zonder eenige discriminatie, moet worden gevolgd, wordt geantwoord, dat afwijking van den strengen regel op zichzelf in sommige gevallen zeker te billijken zou zijn; het is echter niet wel mogelijk gebleken, te dien aanzien aan de politie eenige aan wijzingen te verstrekken, zonder dat ge vaar voor willekeur of rechtsonzekerheid ontstaat. Met het toepassen van eenige discriminatie hetgeen gedurende eeni gen tijd is beproefd is geen goede ervaring opgedaan. Prof. Lohman had bij zijn vragen be toogd, dat, nu vreemdelingen op grond van eigen ervaringen wilden waarschu wen tegen de allen godsdienst en zede lijkheid ondermijnende Russische bolsje wistische levensbeschouwing en de open baringen daarvan, waaronder de godloos- heidspropaganda en de geloofsvervolgin gen een eerste plaats innemen hier een uitzonderingsgeval aanwezig was, omdat Nederland met Rusland geen diploma tieke betrekkingen onderhoudt en door zich te verzetten tegen de toelating van Rusland tot den Volkenbond, reeds in het openbaar stelling genomen heeft tegen dezelfde toestanden, als waarop deze vreemdelingen critiek hadden willen uit oefenen, terwijl bovendien de Russische overheid Nederlandsche onderdanen, die critiek wenschen uit te oefenen op toe standen, welke zij, in strijd met de waar heid, beweren, dat in Ned.-Indië bestaan, daartoe aanmoedigt en opleidt. De minister heeft daarop geantwoord, niet overtuigd te zijn, dat deze gronden er toe zouden dienen te leiden om buiten landers toe te laten tot het houden van redevoeringen tegen de godsdienstpolitiek van de Russische regeering. Deed men dit, dan zou het moeilijk zijn tegelijkertijd het verbod van soortgelijke redevoerin gen te handhaven. Waar ook elders op dit gebied toestanden heerschen, die door velen in hooge mate worden afgekeurd en waartegen waarschuwing door perso nen, die uit ervaring kunnen spreken, alleszins op haar plaats zou kunnen zijn, zou het bezwaarlijk zijn om dan niet tevens vreemdelingen toe te laten tot cri tiek ook op andere regeeringen. Door zich echter op dezen weg te be geven waarbij er tevens nog aan moet worden gedacht, zoo vervolgt de minister dat men kwalijk zou kunnen verhinde ren, dat weder andere vreemdelingen zouden mogen treden in een wederlegging van onjuiste voorstellingen van zaken zou men de deur openzetten voor een aantal zich op politiek terrein begeven de vergaderingen met buitenlandsche sprekers, welke op dit oogenblik zeker niet aan openbare orde en rust in ons land zouden ten goede komen. Politierechter te Middelburg. Zitting van Dinsdag 18 Februari 1936. De volgende personen waren gedag vaard: J. H., 19 jaar, landarbeider, te Krab- bendijke, wegens mishandeling van C. H. van Z weeden. Eisch: 1 mnd gev. straf voorw. proeftijd 2 jaar en f15 b. of 10 d. h. Uitspraak: 1 mnd gev. straf voorw. proeftijd 2 jaar en f 15 schadevergoeding. Mr. Goedbloed bepleitte clementie. C. de B., echtgen. van W. J. B., 36 jaar, te Wissenkerke, wegens beleediging van Jannetje Felius, door deze per post een brief toe te zenden van een beleedigenden inhoud. Eisch en uitspraak f 5 b. of 2 d.h. P. de P., 33 jaar, vrachtrijder te Koude- kerke, wegens strooperij van zand. Eisch en uitspraak f 10 b. of 5 d. h. P. F., 35 jaar, timmerman te Koude- kerke, wegens het als geschenk aannemen van een hoeveelheid zand, dat door stroo perij verkregen was. Eisch en uitspraak f 15 b. of 10 d. h. J. v. Z., 18 jaar, werkman te Brouwers haven, wegens mishandeling van Pieter Provoost. Eisch: f 5 b. of 5 d. h. Uitspraak: f 10 b. of 5 d. h. B. H., 31 jaar, landbouwer te Ooster- land, wegens diefstal van een aardappel- hor. Eisch en uitspraak f 20 b. of 10 d. h. L. v. d. H., 31 jaar, arbeider, te Haam Faillissement. Door de Rechtbank te Middelburg is failliet ver klaard: A. Arnold, lunchroomhouder te Zierikzee. Rechter-Gommissaris Mr J. H. F. Bloemers, Rechter; curator: Mr A. Nieuwenhuizen, advocaat te Zierikzee. De olieventer O. te 's Gravenhage, tegen wien,- verdacht van doodslag op zijn 23-jarige echtgenoote, gepleegd omdat zij, volgens verdachte, even tevoren haar kind van 4 weken zou hebben gedood, 10 jaar gevangenisstraf werd geëischt, is heden door de rechtbank veroordeeld tot 7 jaar gevangenisstraf. De C.A.O. in den Z.-VI. landbouw. Maandagmiddag werd overeenstem ming bereikt tusschen het bestuur van den kring Hulst van den N.G.B. en de be stuurders van den R.K. Landarbeiders- bond inzake het aangaan van een collec tieve arbeidsovereenkomst in den land bouw van Oo'st-Zeeuwsch-Vlaanderen. In het contract zullen de landarbeidersloo- nen zoowel in den winter als in den zo mer bepaald worden op f 2 per dag met hooger loon voor oogstwerkzaamheden, n.l. 25 ct. per uur. De noodtoestand van den invoerhandel van buitenlandsche granen. Het Comité van Graanhandelaren te Rotterdam heeft zich in verband met de aanstaande behandeling van de begroo- ting van het Landhouw-crisisfonds op nieuw met een uitvoerig adres gewend tot de Tweede Kamer om te wijzen op den benarden toestand, waarin de Ned. invoerhandel van buitenlandsche granen zich bevindt. Adressanten herinneren er aan, 'dat van 1931 tot 1935 de invoer van voeder- graan met 50 pet. terug liep en dat ten gevolge van de landbouw-crisismaatrege- len het aantal taken in de Rotterdamsche haven naar schatting voor den graan handel in 3 jaar tijds met 85.000 terug liep, hetgeen in loon een bedrag van on geveer een kwart millioen beteekent. Het thans gevolgde steunsysteem is vastgeloopen in een zeer gevaarlijken vicieuzen cirkelgang, doch zoo ver volgt het adres eenige richtlijnen om uit de impase te geraken, meenen wij wel te kunnen vermelden. Tot dusver is een uitbreiding van de graanproductie gestimuleerd en verdere verschuiving van veehouderij naar graan- teelt wordt bepleit. Men kan aannemen, dat een zekere vermindering van den veestapel noodig was, maar zooals de verhoudingen thans zijn, is de productie van den veestapel aangeland op een zoo danig punt, dat voor die productie in binnen- en buitenland afzet kan worden gevonden. De binnenlandsche consumptie zou bo vendien nog (kunnen worden bevorderd, door de heffingen op voedergranen het zij in haar geheelen omvang, hetzij voor de veehouders te verlagen. Door dezen maatregel zou het Land- bouw-Crisisfonds wel inkomsten derven, maar aan den anderen kant zou een kleiner bedrag daaraan behoeven te wor den ontnomen voor bet verleenen van restituties bij den export dezer produc ten. Bovendien legt het instand houden of het stimuleeren van de graanproductie hoogere lasten per H.A. op aan de 'be volking dan het in stand houden der veehouderij. In dit verband kan worden toegejuicht, dat sedert eenigen tijd gestreefd wordt naar uitbreiding van den verbouw van producten zooals koolzaad, groentezaden enz., die zonder of met een veel kleine ren steun in Nederland geproduceerd kunnen worden en waarvoor in bevredi gende mate, mede door export, afzet kan worden gevonden. Tenslotte wenschen wij er nog op te wijzen, dat het tegenwoordig gevolgde stelsel leidt tot steeds meer uitvoerings bepalingen, die den handel en de indus trie belemmeren en aan die bedrijfstak ken steeds meer hun bewegingsvrijheid en hun omzet ontnemen. Binnen het nauwe keurslijf dier bepalingen ver dwijnt voor den handel steeds meer de 'kans op een ook maar eenigszins bevre digende ontwikkeling en komen verschil lende groepen uit den graanhandel steeds nader bij den ondergang. De hier bedoelde bepalingen hebben er onder meer toe geleid, dat de graan- voorziening van Nederland thans van slechts enkele landen afhankelijk is, terwijl door voortdurend Wisselende beslissingen bepaalde soorten graan bier uit bepaalde landen dan weer niet, dan weer wel mo gen worden ingevoerd. De daardoor ge schapen onzekerheid ontwricht den han del. Onzekerheid van dezen en anderen aard beeft ook tengevolge, dat de voor raden van buitenlandscb graan tegen woordig in ons land zeer dikwijls van zoodanig geringen omvang zijn, dat daar door ongerustheid wordt gewekt, ook in regeeringskringen. 'Onzekerheid en belemmeringen hebben de internationale rol van den Nederland- schen graanhandel en de plaats van onze havens als internationaal distributie centrum van graan reeds vrijwel verlo In het belang van de geheele Neder landsche samenleving achten wij het noodzakelijk, dat paal en perk wordt ge steld aan de uitbreiding van de graan- teelt in ons land en dat zelfs teruggetre den wordt op den in die richting reeds afgelegden weg. Die weg, die nu bewan deld wordt en verder van verschillende zijden wordt bepleit, kan slechts leiden tot autarkie met als gevolg verdere ver arming der geheele bevolking. Heeft Nederland geen knappe bouw kundigen meer? Men schrijft ons: De Raad van de gemeente Aarden- burg beeft weer eens laten zien, boe het niet moet. R. en W. hadden voorgesteld de Raadszaal te restaureeren. Rondom een eikenhouten lambrizeering; een nieuw plafond en de 5 groote ramen vervangen door keurig uitgevoerde ramen van glas in lood met in het midden diverse wa pens. Kosten f 3000. Het plan is opgemaakt door een Bel gischen architect. Fel werd het voorstel bestreden door de leden mevr. v. d. Broecke (V.-D.) en den beer Gatsman (A.R.). Zij wilden een her stelling van het bestaande tot een bedrag van 500 gulden, maar vonden het onver antwoordelijk in dezen tijd zulk een luxueuse restauratie te doen. En daaren boven een schande, dat B. en W. zich tot een Belgischen architect hadden ge wend. Zij stelden de vraag of Nederland dan geen kunstenaars beeft, die knap ge noeg zijn voor Aardenburg. Het mocht alles niet baten. Met 4 te gen 3 stemmen werd bet voorstel aange nomen. Na de stemming verklaarde één der voorstemmers, de heer Lippens, dat hij wel voor restaauratie was, maar niet voor dit dure plan. Wat ook het standpunt was van de drie tegenstemmers. En toch bad hij voorgestemd. De heer Gatsman gaf na deze „klucht" het college van B. en W. ernstig in over weging, nu zij wisten, dat de meerder heid van den Raad niet voor dit veel te dure plan was;, bet niet uit te voeren, maar alsnog met een eenvoudiger plan te komen van een Nederlandsch bouwkun dige. Middelburg, Aankoop grond. Aan den Noordoostelijken zijkant van het ein de van de Hendrikstraat ligt een driehoe kig terreintje, groot 450 c.A., hetwelk in 1923 door de Woningstichting „Volksbe lang" aan de gemeente is afgestaan, wijl het onvoldoende diepte heeft om er wo ningen op te houwen. Daarna is het voor zien van bestrating^ doch de baldadige straatjeugd brak de steen en uit en wierp ze in de aangrenzende sprink. Van ge meentewege is het terreintje vervolgens als plantsoen ingericht, hetgeen aanvan kelijk een gunstige oplossing scheen te zij'n, maar ten slotte bleek de vernielzucht der jeugd het toch te winnen van het po litietoezicht en op dit oogenblik verkeert het terreintje in onooglijlken toestand, zoodat de huurders der nabij gelegen wo ningen gemeend hebben weder bestrating te moeten verzoeken. B. en W. zien in dit laatste evenwel weinig heil en hebben daarom een andere oplossing nagestreefd. De eigenaar van de bedoelde sprink en van bet achtergelegen weiland is n.l. be reid gedeelten van die sprink en van dat weiland, groot ongeveer 2500 M2, aan de gemeente voor f 1500 af te staan, mits de sprink door en voor rekening der ge meente wordt omgelegd. Na demping van het sprinkgedeelte zal een zoodanige ter reindiepte kunnen worden verkregen, dat met gebruikmaking van bet meervermel- de driehoekig terreintje, een behoorlijke bebouwing ter plaatse kan geschieden. Men zal dan 9 bouwperceelen krijgen ter breedte van 6,25 M. en diepte van 20 M„ waarvan de waarde is f 700 of totaal f6300. Voor het omleggen der sprink rekenen B. en W. op uitvoering in werkverschaf fing, waartoe de desbetreffende werken zich bij uitstek leenen. Voor bestrating, het maken van bekken en een dam enz. wordt f 800 geraamd. Tegenover f 2300 uitgaaf, staat dan f 6300 ontvangst en dan blijft er nog rond 170 M2 weiland be schikbaar om te verburen of te verkoopen. B. en W. stellen voor tot een en ander te besluiten. TWEEDE KAMER. DEN HAAG. In de hedenmiddag ge houden vergadering is aan de orde gesteld de stemming over het wetsontwerp tot in stelling van een fonds tot verbetering van de materieele uitrusting van de land macht en van de zeemacht, voorzoover de kustdefensie van Nederland betreft, en 't Wetsontwerp betreffende de begrooting van 'het defensiefonds voor 1936. Eerstgenoemd wetsontwerp werd aan genomen met 6029 stemmen. Tegen de 9oc. D'em., Comm., Vrij-z. Dem., Sneevliet (Rev. Soc.) en Van Houten (Gbr. Dem.); onder de voorstemmers was de heer Duys partijloos. Vervolgens werd het wetsontwerp in zake de begrooting van het defensiefonds aangenomen met 6227 stemmen. Tegen stemden dezelfden als bij het vo rige wetsontwerp met uitzondering van de Vrijz. Dem. Joekes en Schilthuis, die voor de begroeting stemden. Aan de orde is de interpellatie Schal- aanzien van de gemeente Rotterdam. De heer S c h a 1 k e r zegt, dat de regeering na de raadsverkiezingen, wel ke een arbeidersmeerderheid brachten, 'n andere houding heeft aangenomen en ver schil maakt tusschen het vorige en het te genwoordige college van B. en W., dat voor den teostand niet verantwoordelijk is. Maar de tegenwoordige wethouders zijn ook politieke tegenstanders van dezen Minister. EERSTE KAMER. Begrooting Buitenlandsche Zaken. DEN HAAG. Aan de orde is de begroo ting van Buitenlandsche Zaken. De heer B r i t (A. R.) zegt, dat zich gaandeweg een internationale toestand ontwikkelt, zooals die vóór 1914 bestond,- o.m. doordat Duitschland zich herbewa pend beeft. Oorlogvoerende partijen zullen in de toekomst liever zich een weg banen door bet minder versterkte Nederland dan door het versterkte België. Men weet niet zeker hoe de houding van Nederland zal zijn. Die onzekerheid is een gevaar en is ont staan door onze toetreding tot den Vol kenbond. Spr. critiseert, dat de Minister te Ge- nève zoo zeer op de voorgrond stelde dat Nederland afstand zou hebben gedaan van ■zijn neutraliteitspolitiek. Toen Nederland in 1920 bereid bleek tot den Volkenbond toe te treden, ver trouwde het op bet nakomen der ontwa peningsverplichtingen door anderen, maar nu dit vertrouwen beschaamd is, is er weinig reden voor een zoo hoog gestem de rede als de Minister in Genève hield. De N. S. D. A. P. in Zwitserland verboden. BERN. Officieel wordt meegedeeld: „De Bondsraad heeft op grond van het rapport van de rechterlijke macht en op voorstel van justitie en politie besloten een landelijke leiding en districtsleiding van de N.S.D.A.P. in Zwitserland in geen enkele vorm meer toe te laten." De Holland-lndiëvluchten, De Lijster, die gister wegens den mist te Brussel moest blijven, is hedenmorgen op Schiphol geland. De Sperwer, uitreis, is te Bandoeng aangekomen. De „Nachtegaal" op thuisreis, is te Rangoon aangekomen. Vliegtuig vermist. RIO' DE JANEIRO. Men vreest, dat het postvliegtuig van de Condor-Mij Tornado, als verloren moet worden beschouwd. Het vliegtuig is Vrijdag j.l. met een beman ning van vier koppen van Natal naar Afrika gestart, doch sedert dien heeft men niets meer van het toestel vernomen. Zes dooden door een lawine. NEW YORK. In het gebergte bij Man ces in den staat Colorado, is een lawine neergestort, waardoor verschillende ge bouwen van een mijnonderneming werden vernield. Zes mensöhen werden gedood en twee ernstig gewond. Wat Ras Moeloegeta meedeelt. MAKALLE. Ras Moeloegeta deelt mee dat de Italiaansohe voorposten op 12 Februari zijn doorgedrongen tot zijn le gerkamp, 13, 14 en 15 Februari hebben ernstige gevechten plaats gehad, welke zich evenwel beperkten tot voorpostenge vechten. De Italianen hebben een geringe terreinwinst geboekt, doch hun hoofddoel het breken van de Abessynische belege ring van Makalle, is niet bereikt. Verder deelde hij1 mede, dat de verlie zen van de Italianen aanzienlijk zijn, ter wijl de Abessynen slechts 75 dooden en 150 gewonden telden. Dessie is gisteren opnieuw door de Ita- liaansche vliegtuigen gebombardeerd; er werd geen schade aangericht. DREIGENDE RUPSENPLAAG. Bastaard satijnrups onrustbarend in aantal toegenomen. De rups van den Bastaardsatijnvlin- der, die acht jaar geleden vooral in het Zuiden van ons land zoo veel schade heeft aangericht, is thans op vele plaat sen weer onrustbarend in aantal toege nomen. Dte winternesten dezer rupsen vindt men aan de uiteinden der takjes van laan- en fruitboomen, in heggen en struiken. Kleine nesten kunnen gemakkelijk voor dorre blaadjes worden aangezien, de grootere, die zoo groot zijn als een kin dervuist, vallen gemakkelijker op. In elk nest bevinden zich 100 tot 200 (soms zelfs 500 en meer) rupsjes, die meestal begin April uit de nesten komen en dan de knoppen en later de bladeren van hoo rnen en struiken opeten, waardoor de vruchtzetting onmogelijk wordt. Voor de gezondheid van den mensc'h zijn de rup sen niet ongevaarlijk, de haren kunnen ernstige oogontstekingen en pijnlijke prik keling der huid veroorzaken. Het optreden van een nieuwe plaag dient nu zooveel mogelijk te worden voor komen, hetgeen plaatselijk zeer goed mo gelijk is. Ieder, die boomen bezit, kan daartoe medewerken door de nesten thans uit de boomen te verwijderen door ze uit te knippen of af te stroopen en ze te verbranden. Het is zeer wenschelijk, dat ook de nesten, die zich in boomen langs wegen bevinden, althans in de nabijheid van woningen, eveneens worden verwijderd, teneinde schade en overlast voor de aan- wonenden te voorkomen. Een beschrijving van de levenswijze van den bastaardsatijnvlinder, zoomede afbeeldingen van de rupsennesten vindt men in Mededeeling'en No. 59 van den Plantenziektenkundigen Dienst te Wage- "Waar vele rupsennesten aanwezig zijn, verdient het wellicht aanbeveling te overwegen of de verzameling en vernieti ging der nesten door werkloozen zou kunnen worden uitgevoerd. Goes, 18 Febr. 1935. Goudgerst 5, haver 6,256,50, kook- erwten 89.30, kroonerwten 8—9, bruine boonen 9—10,25, schokkers 811 gld. Eieren p. 100 f 2,60, middenpr. p. 25 65 ct., winkelprijs f 3,60 p. 100, eendeie ren f 2,60, poelje-eieren f 2; Boter per kilo 1,55, middenpr. p. pond 77,5 ct., winkelpr. 87,5 ct., 2e soort boter 70 ct., Fabrieksboter 90 ct., afwijkende boter 60 ct. Handelaarsprijzen: Eieren 2.60, Kleine Eieren 2, boter 70 ct. per pond. V.P.Z. Aanvoer 5216 eieren. Prijs 2.80 per 100 stuks. MIDDELBURG. Overleden: S. Lieven- se, 20 j., ongeh. z.; G. H. Koolwijk, 75 j„ geh met S. Visser. Getrouwd: A. Coppejans, 20 j. en M. P. Hubrechsen, 22 j.; A. J. Mesu, 23 j. en A. C. Poortvliet, 20 j. (M G.) Van 1317 Februari. VLISSINGEN. Ondertrouwd: G. Groen- dijk, 20 j. en J. J. Elf ring, 20 j. Getrouwd: J. G. Matzinger, 27 j. en E. J L. Rübl, 28 j. Overleden: J. Minderhoud, 58 j., wedn. van J. Lous; A. J. van de Velde, 61 j., wed. van A. Nouwen. (VI. C.) Wolfaartsdijk. Door het bestuur van de Landbouwvereen. Landbouw en Veeteelt, werden de verschillende kunstmeststoffen aangekocht tegen de navolgende prijzen: Zwavelzure Ammoniak f 5,15; kalksal- peter f 5,90; ammonsalpeter 5,90; kalk- ammonsalpeter f 5,90; patentkali f 4,50; kalkstikstof f 6,50, alles in balen van 100 kg., vrij aan huis bezorgd bij de leden. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen vau de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. te Goes H. V. A. 244 244 Ned. Ind. Hdbk. 89'V2 89% Philips 226 226 Unilever 113 IUV2 Amsterd. Rubber 135% 134% Koninkl. Petroleum 243 242 D'eli Mij. 208% 210 Ned. Scheepv. Unie 50% 5P/2 4 pet. Nederland 987/i0 987/is 4 pet. Nederl. Indië 96"/i. 97 U. S. Steel 367/ia 36 Anaconda 21% 217/s U. S. Leather 5V2 5% Bethlehem Steel 33B/io 38"/is Adj. Chic. Milwaukee 5s/s 56/io Cities Service 37/e 37/l6 Intern. Nickel 29 Vs 20% Shell Union 10% 10% Kennecott Copper 217/s 217/s Radio Corp. 7% TVs Car en Foundry 22V2 21% Tidewater lO18//i0 10"/» Midcont. Petrol 12% 12 Gen. Motors 35V2 35 American Ehka 14% 14% United Corporation 5 4% Ondanks de bekende uitspraak van 'bet Hoog Gerechtshof, die blijkbaar als niet zoo verstrekkend werd opgenomen, was de markt weer eerder vast; vooral Staal- en Koperwaarden werden veel gekocht. Wisselkoersen. Amsterdam, 18 Febr., 2.30 u. Londen 7.267.27 Berlijn 50.15—<59.20. Parijs 9.700.75%. Brussel 24.7724.87. New-York 1 AöVs—1.46%. Ondertrouwd: P. S. NOTEBOOM en A. C. BLOK. Huwelijksvoltrekking 5 Maart a.s. Wolphaartsdijk, 18 Februari 1936. Voor de bewijzen van deelneming, ons betoond na het overlijden van onzen geliefden Man, Vader, Be huwd- en Grootvader, D. G. KLOET, betuigen wij onzen welgemeenden dank. Familie KLOET. Goes, Februari 1936. DANKBETUIGING. Met deze betuig ik mijn harte- lijken dank voor de vele blijken van belangstelling ondervonden, zoowel van binnen als buiten de gemeente, bij mijn 90sten Geboorte dag. Wed. JOH. MOL—KOETSE. Ierseke, 18 Februari 1936.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3