Bommen op Ambulances. Geheimzinnige diefstallen van vliegtuigen? Uit de Provincie. Kerknieuws Gemengd Nieuws Vreemdelingen op politieke vergaderingen. sterke aanvoerbeperking gebonden waren, welke nogal aan oritiek heeft blootge staan. Door toe te staan, dat meer gevischt mag worden, wil men de prijzen der ha ling naar beneden krijgen, hetgeen voor den export noodig is. Doordat de prijzen thans te hoog wa ren, is bijvoorbeeld dit jaar de levering van minstens 10.000 vaten naar Rus land niet door kunnen gaan, waarom de Sovjets zich thans tot de Engelsche markt gewend hebben. Enkele jaren achtereen heeft Scheve- ningen belangrijke hoeveelheden haring aan Rusland geleverd, die men op de En gelsche markt veroverd had. LEDENTAL VAN HET C. N. V. Het laatste kwartaal van 1935 bijna geen teruggang. Het vierde kwartaal van het vorig jaar heeft voor het ledental van het Chr. Na tionaal Vakverbond nagenoeg geen ver lies gebracht. Slechts 93 leden ging het G.N.V. sinds 1 October 1935 achteruit. Tegenover de drie andere kwartalen be- teekent dit een zeer belangrijke verbete ring. In het eerste), tweede en derde kwartaal 1935 was de achteruitgang reap. 1444, 1261, 1282 leden, zoodat een terug gang van 93 leden zeer minimaal is en daaruit kan worden opgemaakt, dat de ebbe, die sinds 1934 intrad, begint te keeren. Dit is voor de Christelijke Vakbeweging een zeer verheugend; verschijnsel. Voor een belangrijk deel is dit toe te schrijven aan de groote activiteit, die door verschil lende vakbonden aan den dag is gelegd met het resultaat, dat de ambtenaren 28, de belastingambtenaren 18, de Fabrieks- en Transportarbeiders 62, de Metaalbe werkers 33, het Postpersoneel en de Technici 4, de Verzekeringsagenten 3, de Voedings- en Genotmiddelenarbeiders 15, en de Werkmeesters 4 nieuwe leden als winst konden boeken. Ook de met élan gevoerde November-actie heeft niet nage laten goeden invloed uit te oefenen. Bouw van kazematten. In aansluiting op de reeds gepubli ceerde mededeeling inzake de aanbeste dingen voor den bouw van kazematten, kan nog worden gemeld, dat op 26 dezer te Nijmegen de aanbesteding zal plaats hebben voor den bouw van vier kazemat ten van gewapend beton c.a., waarvan twee te Katwijk (Linden) en twee te Oef- felts. Voorts wordt op 28 dezer te Arn hem de bouw van twee kazematten te Zut- fen aanbesteed. Verrassende resultaten van proeven in Soesterberg. In het jongste nummer van „De Sama ritaan" het. orgaan van Oranje- en Roode Kruis bespreekt G. Prins uitvoerig het werpen van bommen op Roode-Kruis- ambulances, zulks in verband met het geen in dit opzicht in Abessynië is ge beurd. Schrijver deelt in dit verband zeer be langwekkende feiten mee. Daar het van enorm belang is en dit in de aller eerste plaats voor onze eigen ambulance om na te gaan of inderdaad gelijk de Italianen beweerden de mogelijk heid bestaat, dat het bombardeeren van ambulances geen boos opzet is, doch meer ongewild geschiedt, heeft men zich ge wend tot den commandant der luchtvaart- afdeeling in Soesterberg, kolonel Best, met verzoek om nadere inlichtingen in deze. Ook verzocht men eventueel door proeven uit te maken in hoeverre het Roode-Kruis-embleem uit de lucht zicht baar is. In antwoord daarop kreeg men uit Soesterberg niet veel minder dan verbijs terende mededeelingen. In verband met de opstelling van de ambulances achtte de commandant reeds dadelijk de mogelijkheid van een ongeluk kig toeval geenszins buiten gesloten. Een ambulance, gelegen op plm. 100 M. afstand van een voor luchtbombardement geoorloofd object, ligt binnen de vredes- spreiding van het normale bombarde ment. Aannemende, dat de oorlogssprei ding belangrijk grooter is, zal men, om betrekkelijk veilig te zijn, niet dichter dan op 1000 M. opstelling moeten nemen van een object, waarop bombar dementen kunnen worden verwacht. Wat nu de proeven betreft, deze zijn genomen met een rood kruis van zes meter doorsnede en een armbreedte van 80 centimeter op een vierkant wil veld van zes meter zijde. De waarnemingen werden gedaan, ter wijl het kruis achtereenvolgens op een ondergrond was neergelegd van gras, een gebouw, zand en heide. Bij de waarneming op gras was van een hoogte van 3500 m. slechts een wit vierkant zichtbaar; op 2500 M. was het roode kruis even zichtbaar omdat de aan wezigheid ervan bekend was; op 1500 M. was het goed zichtbaar voor iemand die de aanwezigheid ervan kende. De resultaten der proeven met als ondergrond een gebouw, zand en heide grond waren vrijwel dezelfde als die op gras. Bij onbekendheid met de plaats van het roode kruis is de volgorde van op vallen in verband met den ondergrond: gras, heide, zand, gebouw (dit dus op de laatste plaats.) De bovengenoemde proeven werden ge nomen bij helderen hemel, goed zicht en te pl.m. 12.00 uur. Gebleken ls, dat de afmetingen van het ter beschikking staande witte veld met rood kruis te eenenmale onvoldoende zijn, om op te vallen van hoogten boven 1500 M., terwijl de hoogten, waarop lucht bombardementen normaal kunnen wor den verwacht, liggen tusschen 1000 en 5000 M. Om opvallend te zijn van pl.m. 4000 M. hoogte zal het witte veld een vierkant moeten zijn van 50 M. zijde en zal de diameter van het kruis eveneens 50 M. moeten zijn, terwijl de breedte der armen pl.m. 10 M. zal moeten bedragen. Uit het bovenstaande is dus wel vast komen staan, dat vergissingen zeer wel mogelijk zijn, ook al zou men dat, wan neer men zich op aarde zelf bevindt, niet denken. Een Roode Kruis van 8 M., dat dus wel als zeer groot betiteld mag worden, en dat ook de grootte zou zijn geweest van de Zweedsche ambulance, is dus op geen stukken na herkenbaar, en derhalve niet betrouwbaar in oorlogstijd! Te meer wanneer men bedenkt, dat de proef nemingen in Soesterberg nog gedaan zijn op 'tlichtste gedeelte van den dag, en de vliegers wisten, waar het embleem zich bevond. Engelsche fantasterijen, althans wat Nederland betreft. De luchtvaartcorrespondent te Parijs van de Sunday Express, Victor Burnett, seint aan zijn blad een eigenaardig ver baal Ergens in Europa leeft een meester spion, die zijn specialiteit maakt van de modernste soort misdaad. Hij steelt vliegtuigen. In de afgeloopen paar maanden zijn vliegtuigen verdwenen van vliegvelden in Frankrijk, Hongarije, Polen, Tsjechoslo- wakije en Nederland. Sommige van deze gestolen vliegtuigen waren militaire toestellen van nieuwe en geheime typen, anderen waren particuliere sporttoestel- len. Al deze vliegtuigen zijn op geheimzin nige rustige wijze verdwenen. Niemand zag, niemand hoorde ze gaan. Op een goeden dag stonden de machines er. Even later waren zij weg. De veronderstelling is, dat de diefstal len een uitbreiding vormen van de spion- nage, die thans in zoo hevige mate over Europa gaat. Het is algemeen bekend, dat wanneer of waar ook een nieuw type militaire machine ontworpen wordt, de plannen automatisch langs photografischen weg worden gecopieerd en uit het betrokken land worden gesmokkeld. Dit werk wordt verricht door vele internationale groe pen spionnen, die thans aan het werk zijn. In sommige gevallen echter kan een machine niet nagemaakt worden volgens de enkele plannen. Dan moet men een uitgewerkt model hebben om naar te kunnen werken. Dit nu is de gelegenheid voor de groepen, die machines stelen. Tot zoover de correspondent van de Sunday Express, wiens verhaal overi gens weinig meer belangstelling verdie nen zou dan meer dergelijke fantasterijen in sommige Engelsche bladen, zegt de N. R. Crt., ware het niet dat ook ons land werd genoemd. Wij zijn op informatie uitgegaan op Schiphol en daar achtten de tot oordee- len bevoegden het relaas van Sunday Express, voor zoover Nederland betreft, pure fantasie. Ten minste er was nie mand op Schiphol, die zich 'herinnerde, dat ooit een toestel op Schiphol of waar ook in Nederland gestolen zou zijn. Ook gelooft men niet, dat er een organisatie zou bestaan, die in Nederland er in zou slagen, nieuwe plannen van militaire ma chines enz. te stelen, hoewel het natuur lijk een bekend feit is, dat, zoodra nieu we typen militaire of burgervliegtuigen uitkomen, de beschrijvingen en foto's on middellijk de geheele wereld over gaan. De eenige Nederlandsche vliegtuigen, die ooit spoorloos verdwenen zijn, was vele jaren geleden de Fokker F 3, met één motor en bestuurd door den vlie ger Pijl van de K. L. M., die vergezeld was van twee passagiers en van Enge land komend, verdwenen, doch, naar men aanneemt, in de mist boven de Noordzee een noodlanding heeft moeten maken en toen met toestel en al in het water verdwenen is. Het andere Nederlandsche toestel, dat verdwenen is zonder sporen achter te laten, was dat van den sportvlieger Schijndel, die een vlucht maakte in een oud Pandervliegtuig tusschen Curacao en Venezuela als particulier sportvlieger en die onderweg verdwenen is, zonder dat men ooit verder gehoord heeft wat er met het toestel gebeurd is. Ook in dit geval evenwel was de logische gevolg trekking, dat het toestel een noodlanding heeft moeten maken op zee, in het water verdwenen is en dat de vlieger daarbij is omgekomen. Ook dit is reeds verschei dene jaren geleden. Wat diefstal betreft, was er tien jaar geleden inderdaad eens een militair van een lageren rang, die, blijkbaar onder den invloed van drank, zijn toestel aan particulieren te koop had aangeboden. Hoewel wellicht de militair den verkoop ernstig meende, waren er toch geen lief hebbers, en de man werd eenvoudig uit gelachen. Hij is natuurlijk naderhand door zijn superieuren danig onder ban- den genomen. Dat zijn al de geheimzinnige gevallen, bekend in de Nederlandsche luchtvaart en de vliegers en andere luchtvaartmannen op Schiphol hebben het stuk uit de Sun day Express met oen glimlach gelezen en zij vonden de opmerking: „se non e vero" zeker niet misplaatst. Gedep. Staten naar den Perkpolder. Zaterdag j.l. werd door Ged. Staten in gezelschap van den directeur van den Provincialen Stoombootdienst en den hoofdingenieur van den Provincialen Waterstaat een onverwacht bezoek ge bracht aan den Noorddijkpolder en den Perkpolder, vermoedelijk om de mogelijk heid te onderzoeken van aanleg van veer havens ten Noord-Westen van het Oude Hoofd en ten Westen van Hansweert in plaats van veerhavens in den Perkpolder en nabij Kruiningen. Middelburg. Wijziging in de electriciteitstarieven. Door de medewerking van de N.V. „P.Z.E.M.", die electriciteit in het groot aan de ge meente levert, waardoor een nieuwe over eenkomst is tot stand gekomen, kunnen B. en W. voorstellen een wijziging te brengen in de electriciteitstarieven en wel in bet bijzonder inzake bet vastrechtta rief. Volgens het voorstel zal dit in het vervolg alleen worden bepaald volgens de oppervlakte van de woning en wel ten minste 40 M2. Het tarief zal zijn voor de eerste 100 M2 35 et. en daarboven 20 ct. per M2. Verder wordt voor eiken KWU 5 ct. berekend. Bij1 een oppervlakte van 2 X 90 M2 en een verbruik van 225 KWU is dit reeds f 11,27 per jaar voordeel voor den abonné, terwijl hij dan verder 5 ct. betaalt. Voor winkels, werkplaatsen, pakhuizen enz. is besloten, dat de afnemer een aan- sluitwaarde in overleg met de directie vast te stellen, zal contracteeren tegen f 12 per hw. per jaar, om overigens ook 5 ct. p. KWU te betalen. Voor den stroom, die geleverd wordt voor beweegkracht en andere dan ver- lichtiings- en huishoudelijke doeleinden zal by meting over een enkeltariefmeter 22 ct. p. KWU worden betaald en bij1 me ting over een dubheltariefmeter 24 ct. p. KWU voor stroom, geleverd van 16 tot 22 uur in Nov., Dec., Jan. en Febr. en verder steeds 12 ct. per KWU. Voor verlichting en voor huishoudelijke doeleinden, bij meting over een gewonen meter is de prijs 24 ct. per KWU, bij een muntmeter 30 ct. Ook voor meterhuur wordt een verla ging voorgesteld, waarbij de kleinste me ters 30 ct. p. maand kosten en verder 50, 60, 80 ct., f 1, f 1,20, en f 1,40. Dit alles zal voor het bedrijf f 24.500 minder opbrengst) beteekenen, doch de nieuwe overeenkomst met de PZEM zal f 5200 minder vorderen, is dus een na- deelig verschil van f 19.300. Op de be grooting 1936 is reeds f 17.000 minder geraamd, dus blijft nog f2300 verlies. De directeur hoopt, dat zijn pessimisti sche verwachtingen inzake den meerde ren verkoop zich zullen logenstraffen en B. en W. meenen, dat door betere exploi tatieuitkomsten, zooals geheel 1935 reeds aangeeft en door de werking van het nieuwe vastrecht-tarief de lagere baten van f 2300 zullen verdwijnen. Het ligt in de bedoeling dat de tariefs- verordening reeds wordt toegepast na de opname van het verbruik over de maan den Nov. en Dec. '35 voor zoover 't woon huizen betreft en na de opgave van het verbruik over de maanden Mei en Juni 1936, voor zoover het betreft winkels of daarmee gelijk te stel len inrichtingen, alsook het krachttarief. Dit laatste geschiedt om het afsluiten van desbetreffende overeenkomsten, hetgeen tijd kost, te vergemakkelijken. 1 Aan het jaarverslag van den Ghr. Besturenbond ontleenen wij, dat het aantal werkloozen in Middelburg wel niet hooger gestegen is dan een voor gaand jaar, doch toch nog verontrustend hoog is. Het is nog ruim 1000 (verleden jaar 1100). De omstandigheden schijnen wel beter te warden. De Vitrite Works laat reeds langen tijd normale uren werken en de Miji. de Schelde zit thans ook flink in het werk. Dankbaar zijn wij voor de steunverlee- ning en voor bet werk door het plaatselijk crisis-comité gedaan. Verder herinnert het verslag aan de oprichting van het comité „Jcmg Holland snakt naar werk" en van het comité voor huishoudelijke voorlichting. Enkele vrou wen van werklooze leden mochten in het Vacantieoord te Putten een viertal dagen doorbrengen. Het verslag maakt melding van de vele gehouden vergaderingen, van het in No vember verrichte huisbezoek en van de verzonden adressen aan Gemeenteraden. Tot den Besturenbond traden toe de Chr. Nat. Werkmansbond te Veere en de afdj Transportarbeiders (Zeelieden) te Arnemuiden. Van het rechtskundig bureau maakten zes leden gebruik. Een noodfonds is opgericht, waaruit enkele leden in natura werden gesteund. Van de bibliotheek werd wederom een zeer druk gebruik gemaakt. De sociale studieclubs vergaderden re gelmatig, zoowel te Middelburg als te N. en St. Joosland. De opkomst is goed. Het ledental der aangesloten organisa ties bedroeg per 31 Dec. 1935 975 (vorig jaar 005). De ontvangsten bedroegen f 48ö,25Vi, de uitgaven f 477,80Vi, alzoo een goed slot van f 7,45 Vlissingen. De zuivelweek. Vanaf heden staat Vlissingen in het teeken der Zuivelpropaganda. In de oude Vriend schap worden demonstraties met zuivel producten gehouden voor de Vlissingsche huismoeders. Op verschillende plaatsen in de stad herinneren spandoeken over de straten aan deze propaganda. Vanmiddag 2 uur opent burgemeester van Woelderen deze propagandaweek. Vanmiddag omstreeks 3 uur maken de melkboeren en slijters een extra-rit in optocht met versierde wagens. Na Vlissingen volgt misschien Goes. Goes. Vandaag is de heer J. Gelok, hoofd-stoker aan de gemeente-gasfabriek 25 jaar in gemeentedienst werkzaam. Voor de lezing, welke gisteravond in de melksaion de Landbouw vanwege de commissie inzake huishoudelijke voor lichting in samenwerking met de vereen. „Kinderverzorging en Opvoeding" werd gehouden, bestond van de zijde der Goe- sche dames groote belangstelling, zoodat alle plaatsen bezet waren. Mevr. J. F. Jacob sA r r i e n s te Heemstede, leidster van het kindertehuis het Kraaiennest, hield een interessante en boeiende lezing over kleuterverzorging en vertelde allerlei aardige ervaringen uit de practijk. In de pauze was er gelegenheid aller lei voorwerpen te zien, die de kleuters hadden gemaakt van heel eenvoudige din gen. Na de pauze werden lantaarnplaatjes over het kleuterwerk vertoond. Van de aanwezige dames gaven zich 65 op voor een kleutercursus, 13 voor een moedercursus in zuigelingenverzorging en 11 voor een cursus voor oudere kin deren. Deze cursus zal worden gegeven door mej. Gijlstra uit Rotterdam, die ook aan wezig was. Vrouwen van werkloozen of daarmee gelijkgestelde gezinnen kunnen deze cursussen gratis volgen. Van de an dere dames zal een kleine bijdrage wor den gevraagd. Ghr. Historische Jonge rengroep. Voor de Ghr. Hist. Jonge rengroep (afd. Goes en omgeving) sprak gisteravond in de Chr. Bewaarschool de heer H. W. T i 1 a n u s, lid der Tweede Kamer over „De Ghr. Hist, en de po litieke vraagstukken van dezen tijd". Er was voor deze lezing groote belangstel ling, zoowel van ouderen als jongeren. De voorzitter, de heer J. J. v. d. Dries te Kapelle, heette in het bijzonder welkom den burgemeester van Goes en verschil lende Staten- en Raadsleden. De heer Tilanus zeide, dat we onmis kenbaar leven in een tijd van vernieu wing, van strijd tusschen doode vormen en werkelijkheid. Er valt waar te nemen een afkeer van formaliteit en een vragen naar echtheid en waarheid. Spr. behandelde achtereenvolgens het persoonlijke, het maatschappelijke en het staatkundige leven. Betreffende het maatschappelijke leven schetste Spr. de socialistische, de natio naal—socialistische en de Christelijke ge meenschapsgedachte. Iii dit verband behandelde Spr. het vraagstuk der maatschappelijke ordening en de bedrijfsradenwet. Wat het staatkundig leven betreft, wees Spr. af de nationaal-soeialistische Staat. Spr. is geen bewonderaar van het evenredig kiesrecht. Maar onze staats organen willen wij behouden en verdedi gen. Ze hebben 'n financieele taak, ze heb ben te waken voor de historische rechten en vrijheden, controle uit te oefenen en mee te spreken over de besteding der geldmiddelen. De Overheidsfuncties worden uitge oefend door zondige personen. Daarom is controle noodig. Het parlementaire stelsel is heilzaam en nuttig gebleken Te midden van de stormen in het per soonlijke, maatschappelijke en staatkun dige leven, wil de C.H. Unie daarom de Ghr. gemeenschapsgedachte uitdragen. Op deze rede volgde een geanimeerde bespreking. Ds Steinz eindigde met dank zegging. Wclfaartsdijk. Maandagavond geraakte door de dikke mist Mej. Hoovers uit Goes in de Molenweg alhier met haar rijwiel in de sloot. Op haar hulpgeroep werd zij spoedig geholpen door dhr A. Schuit. Nee- dat zij door de vrouw van Sohuit van droge kleeren was voorzien, kon zij, na bekomen te zijn van den schrik, haar reis naar Goes voortzetten. Arnemuiden. De afdeeling Arnemuiden der Z. L. M. vergaderde onder voorzit terschap van dhr C. Franse, die er in zijn openingswoord op wees, dat de landbouw nog steeds staat in het teeken van de crisis en dat nog geen enkel lichtpunt aanwezig is. Dank zij het gunstige weer was de opbrengst en de kwaliteit der akker bouwgewassen over het algemeen vrij goed. Nu voor den oogst 1936 de richt prijs der tarwe met f 1 per 100 kg. is verlaagd, en de bietengarantie is ver minderd, zal bij 'n normale oogst van de verschillende producten het akkerbouw bedrijf niet loonend zijn. Wat de zuivel bedrijven betreft, de melksteunbeperking die reeds in een vergevorderd stadium van voorbereiding was, werd als zijnde practisch onuitvoerbaar plotseling inge trokken. De zuivelboeren zien nu reik halzend uit naar een betere regeling, waardoor hun bedrijven op een eenigs- zins loonende basis zullen worden ge bracht. Vooral de vetweiders maken een zeer moeilijken tijd door. De prijzen van het vette vee zijn dermate gezakt, dat hier met zeer veel verlies wordt gewerkt. Uit het jaarverslag van den secretaris- penningmeester bleek, dat de afdeeling zoowel in ledental als financieel iets was vooruitgegaan. Na behandeling der huishoudelijke zaken, werden nog enkele crisiszaken be sproken. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oldebroek, W. L. Mulder te Hoevelaken. Geref. Gemeenten. Tweetal te Borssele, H. Ligtenberg te Lisae en B. van Neerbos te Vlaardingen. Beroepen te Bruinisse, H. Ligtenberg te Lisse. Herst. EVang. Luth. Kerk. Aangenomen aar Den Helder, W. J. F. Meiners prop. te Haarlem. Emeritaat. Het provinciaal kerkbestuur van Noord-Brabant heeft aan ds J. B. Benders te Giessen-Rijswijk eervol emeritaat verleend. Het prov. Kerkbestuur van Zuid-Hol land heeft aan dr P. G. Datema, Ned. Herv. predikant te Delfshaven, tegen 1 Juli eervol emeritaat verleend. Ds G. D. Goedhuis, predikant bij de Ned. Herv. Gem. te Epe heeft tegen 10 Juli emeritaat aangevraagd. De classis Warffum der Geref. Kerken heeft in haar jongste vergadering aan de predikanten ds G. J. Bos te Uithuizen en ds J. Lugtigheid te Uithuizermeeden eer vol emeritaat verleend. iKofkend water over het lichaam. Een 1-jarig kindje te Til burg kreeg Zondag in een onbewaakt oogeriblik kokend water over het lichaam pje. Met ernstige brandwonden moest de kleine naar het Ziekenhuis worden over gebracht. S_p elend kind liep onder een auto. Maandagmiddag is te Til burg de 8-jarige M., toen het bij het spe len achter een tol aanliep, door een auto overreden. In ernstigen toestand moest hij naar het ziekenhuis worden overge bracht. 'De dame kwam niet t e - r u g. In een pension te Amsterdam ver toefde sinds enkele weken een Duitsohe dame, die Zondagavond met den eigenaar van het pension een bezoek bracht aan een bioscoop-theater. Voor het einde der voorstelling verliet zij de bioscoop, naar zij beweerde, om een brief weg te brengen. De pensionhouder liet haar gaan, genoot de voorstelling tot het laatste oogenblik, en wandelde daar op naar huis, waar hem een groote, maar minder prettige verrassing wachtte. Zijn vertrekken waren tijdens zijn af wezigheid door onbekenden doorzocht. Kasten en laden waren geopend en de in houd ervan lag kris en kras door elkaar op den grond. Een deel ervan en wel het kostbaarste deel hadden de onge- noode gasten meegenomen. O.a. vermist de pensionhouder een aantal zilveren en gouden voorwerpen. Aangezien de (Duitsohe dame, die „even een brief moest wegbrengen" Maandag middag nog niet van haar boodschap was teruggekeerd, vermoedt men, dat zij aan de inbraak medeplichtig is. Daders van dertig in braken gearresteerd. Gedurende geruimen tijd reeds hadden in verschil lende dorpen der gemeente Opsterland in braken plaats of wel diefstallen, nadat de daders zich hadden laten insluiten. In totaal zijn er ongeveer 30 inbraken ge pleegd. Allerhande goederen werden daar bij ontvreemd. Het is de gemeentepolitie van Opster land, in samenwerking met de rijkspoli tie, gisteren gelukt de daders aan te hou den. Het zijn inwoners van Suameer, ge meente Tietjerksteradeel. Na huiszoeking is een groot gedeelte der ontvreemde goederen in beslag ge nomen. De aangehoudenen hebben be kend. Groote brand. 35 doo de n. Te Valparaiso is in een groot ge bouw, waarin de ateliers van een Itali- aansch-Chileensohe filmmaatschappij! on dergebracht waren, waarschijnlijk ten ge volge van zelfontbranding van filmstroo- ken, een brand ontstaan die in korten tijd een reusachtigen omvang aannam en het geheele gebouw in de asch legde. Het aantal dooden is nog niet nauw keurig vastgesteld. Men vreest, dat 35 personen het leven hebben verloren. Bo vendien zijn tal van personen gewond. De Regeering licht haar standpunt nog eens toe. In verband met de bezwaren, welke bij de regeering bleken te bestaan tegen het houden van een rede over het conflict in Oost-Afrika door den Engelschen staats man Lord Robert Cecil in een door een Amsterdamsch Comité te beleggen open bare vergadering, heeft het Tweede Ka merlid Ir J. W. Albarda eenigen tijd geleden vragen gesteld aan den minister van Justitie, waarop deze thans het vol gende heeft geantwoord. De regeering heeft als algemeens ge dragslijn vastgesteld, dat in het belang

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2