Kunst en Wetenschap Kerknieuws. Onderwijs Gemengd Nieuws Ingezonden Stukken. Rechtszaken Laatste Berichten. Telegrammen. Concours voor solisten, duetten, trio's en kwartetten. Zaterdag had in de Prins van Oranje te Goes het zesde concours plaats voor solisten, duetten!, trio's en kwartetten, uitgaande van den Bond van Harmonie- en fanfarevereenigingen in Zeeland. Daarvoor was zooals het Bestuur in een voorwoord in het programma schreef overweldigende deelname. Niet minder dan 100 solisten, duo's, trio's en kwartet ten lieten zich voor dezen wedstrijd in schrijven. Slechts enkelen waren niet ver schenen. Van 's morgens negen tot des avonds half twaalf duurde het concours, zoodat het voor bestuur en jury een zrwaie dag was. Van de zijde van het publiek was er veel belangstelling. Het concours werd geopend door den voorzitter, den heer G. Flipse uit Wissen- kerke en gesloten door den eere-voorzit- ter, den heer H. Blok te Kapelle. De uitslag. Derde afdeeling Solisten: „Excelsior" te Kloetinge, J. van Liere, Piston 57 punten, 2e prij's; „O.K.K." te Wemeldinge, A. Meijaard, Piston 58 p. 2e pr.; „Prinses Juliana" te Baarland, B. van Damme, Piston 59 p. 2e pr.; „E. M. M." te Kruiningen, G. van Weele, Bugle 56 p. 2e pr.; „Vlijt en Volh." te Souburg, A. van Wallenburg, Piston 56 p. 2e pr.; „O.N.D'.A/" te Ritthem', P. Leijnse, Piston 54 p. 3e pr.; „Vooruit" te Waarde H. A. van Houte, Piston, 64 p. Ie pr.; „Excelsior" te Kloetinge, Jan den Toonder, Bugle 65 p. Ie pr.; „Ons ge noegen" te Kapelle, Joh. Wabeke, Alt- hoorn 61 p. 2e pr.; „O.N.D.A." te Rit them, J. Osté, Bugle 61 p. 2e pr.; idem, A. Goedhart, Bugle 62 p. 2e pr.; „O. K. K." te Wemeldinge, F. J. Meijaard, Bugle 64 p. Ie pr.; „O.N.D.A." te Middelburg, P. Pouwer, Bugle 69 p. Ie pr.; „Vooruit" te Waarde, Hendrik Dek, Bugle 65 p. Ie pr.; „Rillandia" te Rilland, M. Blok, Bugle 64 p. Ie pr.; „O.N.D.A." te N. en St. Joos- land, Jan Meliefste, Bugle 62 p. 2epr.; „O.N.D.A." te Ritthem, J. Kwekkeboom, Bugle 62 p. 2e pr.; „O.K.K." te Wemel dinge, J. Zuidwegt, Baryton 61 p. 2e pr.; „Rillandia" te Rilland, G. Zandee, Bary ton 64 p. Ie pr.; „O.N.D.A." te Ritthem, J. Schout, Baryton 61 p. 2e pr.; „Vlijit en Volharding" te Souburg, P. M. v. Eenen- naam, Baryton 59 p. 2e pr.; „De Echo", te Wilhelminadorp, M. Visser, Baryton 66 p. Ie pr.; „Voorwaarts" te Koude kerks, Johan Christiaanse, Trombone 61 p. 2e pr.; „E. M. M." te Kruiningen, Jac. van Iwaarden, Trombone 70 p le pr.; „Prinses Juliana" te Baarland, W. de Vriend, Tuba 62 p. 2e pr.; Apollo" te Wissenkerke, G. Stokman, Bugle, 72 p. le pr. met lof; „O.N.D.A." te Middelburg, P. Walthuis, Sax sopraan 62 p, 2e pr.; „Arnes Genoegen" (te Arnemuideij, B. de Nooyer, Bugle 61 p. 2e pr.; „O.N.D.A." te Middelburg, D. J. de Graaf, Sax Alt 62 p. 2e pr; „Vooruit" te Waarde, M. Wondergem, Bombardon mi b. 64 p. le pr.; „Vooruit" te Waarde, Abr. van Hou te, Bugle 63 p. 2e pr. Derde afdeeling, Du e t t e n: „Excelcior" te Kloetinge, J. den Toonder, Bugle, J. Keukelaar, Baryton 65 p. le prijs. Derde afdeeling Kwar tetten: „Prinses Juliana" te Baarland, B. van Damme, Piston, G. v. Damme, Bugle, S. Priemens, Baryton, W. de Vriend, Tuba, 61 p. 2e pr.; „Wilhelmina" te Colijlnsplaat, J. Kempe, Clarinet, D. Korsuize, Trombone, M. Koster, Baryton, J. de Loof, Piston, 61 p. 2e pr. Tweede afdeeling Solisten: „A.D.V.E.N.D.O. te Wolphaartsdijk, J. G. Simonse, Clarinet Si b, 66 p., le pr., „Euphonia" te Goes, J. Baarendse, Clari net Si b, 65 p., le pr.; „Euphonia" te Goes, Gom. Schrijtver, Clarinet Si b, 68 p„ le pr,; „Oefening en Uitspanning" te Kattendijke, F. Smit, Sax. Sopraan, 69 p., le pr.; „E.M.M." te Kruiningen, G. Maasj Bugle, 61 p., 2e pr.; „Rillandia" te Rilland, G. J. van Boven, Bugle, 63 p., 2e pr.; „Excelsior'' te Middelburg, H Radder, Althoorn, 62 p., 2e pr.; „Vlijt en Volharding" te Souburg, J. van Splunder, Baryton, 68 p., le pr.; „Euphonia" té Goes, J. Tilroe, Trombone, 61 p., 2e pr.: „Oef. en Uitsp." te Kattendijke, Jan Smit Trombone, 62 p, 2e pr.; „Excelsior" té Kloetinge, J. van der Plasse, Bombar- don, 62 p., 2e pr „O.N.D.A." te Middel burg, G. Remijn, Bombardon, 68 p., le pr; „Wilhelmina" te Colijnsplaat, P. Wester- weele, Bas si b, 72 p., le pr. met lof; „Wilhelmina" te Colijnsplaat, G. Kor- zuise, Sax Alt, 69 p., le pr.; „O.N.D.A. te Middelburg, Arie Joosse, Tuba, 74 p., le pr. met lof; „Ons Genoegen" te Kam perland, G. Mullie, Baryton, 72 p., le pr, met lof; „Mozart" te Ierseke, K. de Wee, Baryton, 75 p., le pr. met lof; „E.M.M." te Kortgene, A. Welleman, Trombone, 67 p., le pr.; „E.M.M." te Kortgene, P. C. Schippers, Tuba, 68 p., le pr.; „Excelsior" te Kloetinge D de Klerk, Tuba, 69 p., le pr.; E.M.M." te Kortgene, W. Dingeman- se, alt saxophon, 65 p., le pr.; „E.M.M." te Kortgene, J. Dingemanse, Trompet, 58 p., 2e pr.;„ Ons Genoegen" te Kamper land, Jan de Kam Piston, 64 p., le pr.; „Ons Genoegen" te Kamperland, L. de Regt, Bugle, 62 p., 2e pr.; „O.K.K." te Wemeldinge, M. Oudeman Hz., Trompet, 60 p. 2e pr.; „Voorwaarts" te Koudekerke, C. van der Leek, Sax Tenor, 64 p., le pr.; „Excelsior" te Middelburg, P. van Geelen, Baryton, 63 p., 2e pr.; „Excelsior" te Kloetinge, A. Mabelis, Piston, 66 p., le pr. Tweede afd. Duetten: „Excel sior" te Kloetinge, A. Mabelis, Piston en Jac. den Toonder, Tuba,65 p., le pr. Tweede afd. Kwartetten: „Voorwaarts" te Koudekerke, Jac. v. d. Heijden, Piston, J. Maas, Corhoorn, D. Wielemaker, Baryton en Chr. Jobse, Bas mi b, 63 p., 2e pr. Eejrsjte afd. Solisten: .fE, M. M." te Kruiningen, Jac. van Nieuwen- huize, Piston, 62 p., 2e pr.; „E. M. M." te Kruiningen, Jan Dek, Bugle, 62 p., 2e pr.; „Ons Genoegen" te Kapelle, P. Eversdijk, Tuba, 66 p., le pr.; „Excel sior" te Kloetinge, Jac. den Toonder, Tuba, 68 p., le pr.; „O.N.D.A." te Rit them, A. Verhage, Tuba, 69 p., le pr.; „Excelsior" te Middelburg, J. Bliek, Tu ba, 63 p., 2e pr.; „Mozart" te Ierseke, P. Huisse, Trombone, 67 p., le pr.; „Con cordia" te Krabbendijke, A. W. Rijnberg, Piston, 62 p., 2e pr.; „Excelsior" te Mid delburg, J. Lammers, Sax alt, 62 p., 2e pr.; „O.N.D.A." te Ritthem, H. Barent- sen, Piston, 62 p., 2e pr. Eerste afdeeling Duetten: „O.N.D.A." te Ritthem, J. Meijers, Sax sopraan en C. Pouwer, Bugle, 70 p., le pr. Afd. Uitmuntendheid: „0. N. D, A." te Ritthem, A. Schout, Althoorn, 64 p., le pr.; „Rillandia" te Rilland, Jan Rijnberg, Trombone, 68 p., le pr.; „Vlijt en Volharding", Souburg, J. de Hondt, Trombone, 66 p., le pr.; „Vooruit" te Waarde, C. J. Cornelisse, Tuba, 67 p., le pr.; „O.N.D.A." te Ritthem, A. Leijnse Bombardon in si b, 72 p., le pr. met lof; „Apollo" te Wissenkerke, Ed. de Looff, Gr. fluit, 63 p., 2e pr.; „Arnes Genoegen" te Arnemuiden, D. Goedhart, Sax so praan, 70 p., le pr. Eere afd. Solisten: „O.N.D.A." te Ritthem, J. Meijers, Sax sopraan, 80 p., le pr. met onderscheiding; „Eupho nia" te Goes, O. le Conté, Trombone, 68 p., le pr.; „'Oefening en Uitspanning" te Kattendijke, Francois Feleus, Tuba, 76 p., le pr. met lof; „O.N.D.A." te Nieuw en St. Joosland, C. J- Meliefste, Tuba, 70 p., le pr. Hoogste eere-afdeeling su perieure Solisten; „Apollo" te Wissenkerke, Adr. Verburg, Baryton, 77 p., le pr. met lof; „O.N.D.A." te Ritthem P. Meijers, Tuba, 78 p., le pr. met lof; „Excelsior" te Middelburg, J. J. Laroes, Sax sopraan, 80 p., le pr. met onder scheiding. Het Bestuur had een zilveren medaille beschikbaar gesteld voor de hoogste prijs winnaars in elke afdeeling, terwijl de eere-voorzitter een verguld zilveren me daille had geschonken voor den hoogsten prijswinnaar in de superieure afdeeling. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Harlingen, J. van Kuiken te Uithuizermeeden. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Middelharnis, W. C. La- main te Rotterdam-Zuid. Ds. J. Dijk f. Te Soestdijk is in den ouderdom van ruim 78 jaar over leden Ds J. Dijk, em.-pred. der Geref. Kerk te Haarlemmermeer-iSloterweg. Prof. 'G. Wisse. Prof. Wisse heeft het op hem uitgebrachte beroep naar Amsterdam (0.) aangenomen. Aan gaande deze verandering van Prof. Wisse kan het volgende worden mede gedeeld Prof. Wisse is reeds geruimen tijd on der medische behandeling voor zijn hoofd. !0p medisch advies zal Prof. W. thans zijn arbeid moeten gaan wijzigen; en hij had besloten zijn arbeid aan de Theol. School dit jaar neer te leggen. Spreekarbeid op matige wijze is hem toegestaan. Amsterdam heeft onder deze omstandigheden gemeend, Prof. Wisse te moeten beroepen; onder bijzondere be palingen. Het vertrek van de Theol. Sch. beeft dus geenerlei verband met deze roe ping naar Amsterdam. Vermoedelijk zal Prof. Wisse tot het einde van dezen cur sus zijn arbeid aan de Theol. School ver vullen. Mevr. Wisse vertoeft inmiddels reeds geruimen tijd te Driebergen om gezond heidsredenen in de bekende Stichting „Rehoboth" aldaar, Rusthuis en Verple ging. Prof. Wisse zal nu ook in Drie- hergen in genoemde Inrichting blijven inwonen. Hieruit blijkt tevens, dat ongegrond was het door de Banier gelanceerde be richt, als zou het beroep van Prof. Wisse verband houden met interne moeilijkheden aan de Theol. School te Apeldoorn. Religieus socialisten bouwen een kerk. Te Kortehemmen (Fr.) zal een aanvang worden gemaakt met den bouw van een kerk voor reli- gieus-socialisten aldaar. De bouw zal ge schieden door jeugdige werkloozen. Het gebouw zal verrijzen op een terrein dat 6e Ned. Herv. Gem. ter plaatse aan de Ver. van Religieus-Socialisten in erfpacht gegeven heeft. 1 Candidaat E. Boonstra f. Zaterdagnacht is te Haren, na een korte ziekteperiode, vrij plotseling overleden candidaat E. Boonstra, die ruim een jaar geleden zijn candidaatsexamen aan de Vrije Universiteit heeft gedaan. Biezelinge. Door de stemgerechtigden der Ned. Herv. Kerk te Biezelinge zijn tot notabelen gekozen de heeren M. Bruin- ooge en Jan Goud. Biezelinge. Benoemd tot onderwijzer aan de Chr. Herv. school dhr I. Slabbe- koorn te Wolf aartsdijk. Unie van Chr. Onderwijzers. Zaterdagmiddag hield de afdeeling Wal- oheren te Middelburg een vergadering, waarin als spreker optrad de heer A. P. Jungcurt Jr te 's-Gravenhage, secretaris der Unie, met het onderwerp: „De les der Historie". Eerst gaf spr. een overzicht van de or ganisatie der Chr. onderwijzers in ons land. Reeds in 1854 was er een vereeni- ging van Christelijke onderwijzers. Voor een onderwijzeres was in deze vereeniging nog geen plaats. Eerst in 1876 werd zij toegelaten, zij het ook met een kleine stemmenmeerderheid. De schoolbesturen hebben de vereeniging niet met vreugde begroet. Was eerst in de Vereeniging van Qhr. onderwijzers het aantal hoofden grooter dan dat der onderwijzers van bijstand, la ter werd het omgekeerd. Het is te begrij pen, dat de laatsten wilden breken met het reglement, dat alleen hoofden lid van het hoofdbestuur konden zijn. Zij meenden terecht, dat hun belangen niet voldoende werden behartigd. Toen in 1894 een voorstel werd inge diend, dat ook onderwijzers lid van het hoofdbestuur konden worden, vond dit bij het hoofdbestuur veel tegenkanting. In het volgende jaar stemde het er mee in, maar de onderwijzers moesten minstens 12 jaar lid zijn. Daar vele onderwijzers op ruim 30-jarigen leeftijd destijds reeds hoofd waren, werd de beteekenis van het voor stel grootendeels verzwakt. Het een en ander was aanleiding, dat in 1896 opgericht werd de Unie van Ghr. onderwijzers en onderwijzeressen, ten ein de vooral op te treden in die zaken, waar in de groote vereeniging bleek te kort te schieten. Het kan evenwel niet ontkend worden, dat de laatste vereeniging veel goeds ge daan heeft en nog doet. Zoo zijn op haar initiatief opgericht de vereenigingen: Bar nabas, Johannes, Lukas en Jacobus, alle met een philantropische strekking voor de Ohr. Onderwijzers en hun nagelaten be trekkingen. De pas opgerichte Unie streed en strijdt nóg voor de rechtspositie van de onder wijzers, voor zijn behoorlijke zelfstandig heid en voor salarisverbetêring. Dlr A. Kuyper heeft in de wet van 1905 aan de onderwijzers eonige rechtspositie gegeven, welke nog verbeterd is in de wet van 1920 door Dr J. Th. de Visser. Mede dank zij de actie van de Unie is ook de zefstandigheid van den onderwijzer en zijn salarisregeling verbeterd. Vervolgens wees dhr Jungcurt op de groote werkloosheid onder de onderwij zers, n.l. 10.000, waaronder 3000 wacht gelders. Dit jaar worden de gelederen der werkloozen weer met 3000 personen ver meerderd. Percentsgewijze is er geen be roep, behalve 'het diamantvak, waar de werkloosheid zoo groot is. Waar moet het heen? De regeering moest de opleiding eenige jaren stopzetten, totdat het surplus op was, zooals in Zuid-Afrika met succes is geschied. De regeering past toch ook bij het leger deze methode toe? Worden andere werkloozen door de re- geering ondersteund, de onderwijzers zon der betrekking worden aan bun lot over gelaten. Tal van onderwijzers hebben als kweekeling met acte een of meer klassen voor hun rekening. Wel doet de V.O.J.O. wat voor hen, doch deze belooning is verre van voldoende. Is alzoo het verleden van de organisa tie der onderwijzers een goede les, in het •heden moet met alle maCht gestreden wor den tot behoud en verbetering, opdat de toekomst hoopvol tegemoet kan worden gezien. De Unie van Chr. onderwijzers zal daarom op den ingeslagen weg voortgaan. Naar aanleiding van het gesprokene werden eenige vragen gesteld en uitvoerig beantwoord. 'Kolendampvergiftiging in een kerk. Zondagmorgen is de stoker van de centrale verwarmings-in- stallatie van het kerkgebouw der Evang. Lut'hersohe Gemeente te Arnhem, de 55- jarige D'e Wit, dood in den verwarmings kelder aangetroffen, terwijl deze kelder vol kolendamp stond. In verband met dit ongeval zijn de kerkdiensten elders gehouden. Autobus in de sloot. Gis ternacht is een uit Amsterdam kooiende autobus, die op den Sloterweg reed, met 20 passagiers in de sloot terecht gekomen en omgeslagen. Op een gegeven oogenblik schoof een dichte mistbank over den weg, waardoor de chauffeur van de bus het stuur kwijt raakte. Zoodra men zich had gerealiseerd wat er gebeurd was, sloegen de door el kaar gegooide passagiers de ruiten van den wagen stuk en krabbelden bemod- derd en met gescheurde kleeren, of geheel nat, door de ramen naar buiten. Verscheidene reizigers hadden snijwon- den opgeloopen. Van een jongeman was de pees van de recherhand doorgesneden. 'Hij is naar het Wilhelminagashuis te Amsterdam overgebracht. Auto tegen een boom gereden. Gisteravond is op den grint weg nabiji Wageningen een taxi, bestuurd door den chauffeur K. de Jong uit Wage ningen in de bocht van de Loevenstein- sche weg, tengevolge van den dikken mist, tegen een boom gereden. De chauffeur en de beide inzittenden G. Scherrenburg en E. Voorthuizen, beiden uit Ede, bekwa men zeer ernstige verwondingen aan hoofd en beenen. Ziji zijn naar Ziekenzorg te Wageningen vervoerd. In het water gereden en verdronken. Gisteravond is de 57-jarige gehuwde W. Triepels uit Kei pen, toen hij uit Weert per rijwiel huis waarts keerde, ter hoogte van de Kelper- brug waarschijnlijk misleid door den mist, in de Zuid-Willemsvaart gereden. Militaire politie, die zich in de nabijheid bevond, zag het ongeval gebeuren en trachtte den man te redden. Na veel moeite kon zaj hem ophalen; de levens geesten waren echter geweken. Boerderijbrand. In den af- geloopen nacht is te Oldeberkoop brand uitgebroken in een groote boerderij bewoond door de familie Bouwma. De bewoners moesten zich in nachtgewaad in veiligheid stellen. In minder dan een uur tijd waren huis en schuur geheel afgebrand. 50 koeien en 4 paarden kwamen in de vlammen om. Treurig slot van een nacht brak er ij. Twee jongemannen van 26 en 27 jaar, resp. koopman en leeraar aan de H.B.S., wonende te Enkhuizen, hadden Zaterdagavond in een cabaret te Haarlem een nachtfeest bijgewoond en daar kennis gemaakt met een 25-jarig meisje. Toen zij het nacht-„feest" Zon dagmorgen om 5 uur verlieten, namen zij de juffrouw in de auto mee om haar naar huis te brengen. De auto reed echter in den Kamper singel en kwam ondersteboven in het wa ter te liggen. De heeren wisten zich te redden, maar het meisje verdronk. De „heeren" zijn ter ontnuchtering opgeno men om hun later een verhoor af te ne men. Zij konden van het ongeluk geen verklaring geven, doch gaven wel toe, dat zij in het cabaret bier en jenever hadden gebruikt. Nieuwe oplichters truc. Zaterdag is het de politie te Breda gelukt aldaar aan te houden een automobilist uit Amsterdam, die zich eenige uren tevo ren te Wouw had schuldig gemaakt aan oplichting voor een paar flesschen eau de cologne. Toen hij met zijn auto door Wouw tufte was hij aldaar uitgestapt in de nabijheid van een winkel, waar hij een flesch eau de cologne vroeg. Aangezien de winkelier het „gewenschte merk" niet voorhanden had, vroeg de deftige bezoeker even een paar flesschen mee te mogen nemen naar de auto om.zij!n vrouw te laten uit zoeken, welk verzoek door den winkelier heel beleefdelijk werd ingewilligdDe automobilist stapte echter in den wagen en gaf den winkelier het nakijken. Deze heeft echter uitstekend nagekeken en wist het auto-nummer te noteeren. De politie te Breda wist de bewuste auto aan te houden en den automobilist te arresteeren. Berouw van een O s s e - naar. Dezer dagen vervoegden zich bij den Boschwachter Peerke Verhoeven te Loon op Zand, bij wien een jaar geleden door eenige Ossenaren, die inmiddels ver oordeeld zijn, een roofoverval gepleegd werd, de 72-jarige vader en een broer van den veroordeelde V. Deze kwamen echter niet met slechte, doch met goede bedoelingen. Zijn zoon, die voor bovenge noemd feit in de gevangenis vertoeft, had n.l. zdjïi vader gevraagd om de f 50, die hijl als aandeel van dezen roofoverval ont vangen had, aan Verhoeven terug te brengen. De vader voldeed hieraan gaar ne en Verhoeven was hem hiervoor dank baar. Autobus tegen een boom. Zaterdagmiddag is te Klundert een auto bus, waarin negen personen waren geze ten, door een defect aan de stuurinrich ting tegen een boom gereden. De heer D. Vermeulen liep ernstige ver wondingen op en is in zorgwekkenden toestand naar zijn woning vervoerd. De overige inzittenden bekwamen allen zeer lichte verwondingen. Auto tegen een boom. Door onbekende oorzaak is Zaterdag nacht tusschen Goevorden en De Krim een auto, bestuurd door den heer Jon- genius, waarin zich eenige personen be vonden die de installatieplechtigheid van een pastoor te Zandberg hadden bijge woond, tegen een boom gereden. Door den schok sloeg pastoor Gerritsen van Utrecht met het hoofd door de voor ruit. Met een schedelbasisfractuur is hij in het ziekenhuis te Goevorden opgeno men. Mevrouw Jongenius moest naar het ziekenhuis worden vervoerd. Bij botsing uit auto ge slingerd. Te Arnhem reed Zaterdag een auto tegen een hek. Dit werd over een afstand van ongeveer 10 meter ver nield. De auto kantelde. Voor in de auto, rechts naast den bestuurder, was een zekere R. uit Utrecht gezeten. Deze werd uit de auto geslingerd en zoodanig ge wond, dat hij ter plaatse overleed. Ar beider gedood. Zaterdag morgen is te Apeldoorn in een fabriek de 2'2-jarige ongehuwde arbeider B. bijl het transporteeren van een zware machine gestruikeld, waardoor de machine gedeel telijk op hem viel-. Hij was op slag dood. Va 1 sch geld. Een ingezetene van Velsen nam twee kwartjes in ontvangst die bij goed nakijken witgemaakte centen bleken te zijn.' Vermoedelijk waren de centen in een loodoplossing wit gemaakt. .De overlevenden van den brand in Amsterdam. Naar wij vernemen was Zondagavond de toestand van de vier overlevenden van den nood- lottigen brand op den O.Z. Achterburg wal te Amsterdam, die in het Binnen Gasthuis verpleegd worden, de 44-jarige A. Postma, zijn 7-jarig zoontje A. Post- ma, de 39-jarige Eggermond en diens 36-jarige vrouw, redelijk wel. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Steunt de schippers. Hooggeachte Redactie, Mag ik weer een beroep doen op Uw gastvrijheid en, een plaats verzoeken in de kolommen vau uw Had voor onderstaand stuk, Bij voorbaat onzen vriendelijken dank. Veel woorden willen wij er thans niet aan wijden. Want woorden komen tekort. Daden moeten gedaan. Er moet geholpen, en wel zoo spoedig mogelijk. Wat heb je er aan of je al toegeeft: 'het is ook zoo en de toestand is ellendig en: 't kan zoo niet langer. Wat hebben uw medemenschen er aan als ge het hoofd meewarig schudt. Daar hebben ze zonder meer niets aan. Er kan geholpen worden, er moet gehol pen worden. Er kan iets gedaan worden. Vaders en moeders, gij weet wel wat het heteekent van 7 gulden in de week te moe ten leven met een gezin van drie kinde ren. Ge kunt het eenigszins begrijpen wat het is 7, 8 weken niets te verdienen. Steunt de schippers. Zendt uw gaven in den vorm van kleeren, levensmiddelen enz. aan het bekende adres, dat van den heer J. Hoogerheide, Bierweg, Wemel dinge. Hebt ge boeken, of wit ge geldelijk steunen, zendt uw gaven naar mijn adres: Bouwplan, giro 77148. Wemeldinge. Ds M. P. VAN DIJK. Faillissement. Door de Recht bank te Middelburg is failliet verklaard: De nalatenschap van F. H. Schmidt, ge woond hebbende te Middelburg en over leden aldaar. Rechtercommissaris Mr A. van der Hoop, rechter. Curator: Mr H. van der Beke Callenfels, advocaat te Middelburg. Middelburg. Onder zeer groote belang stelling had hedenmiddag op de alge- meene begraafplaats alhier de ter aarde- bestelling plaats van het stoffelijk over schot van wijlen den 20-jarigen S. Lde- vense, die in den nacht van Woensdag op Donderdag het slachtoffer is geworden van het ongeluk bij Nieuwland. De medeleden van het tweede elftal van de voetbalvereen. Middelburg deden dienst als slippendragers. De clubvlag dekte de kist. Toen de kist boven het graf was ge plaatst, trad de heer G. A. Minderhout naar voren om als bestuurslid van Mid delburg woorden van deelneming te spre ken. Namens de Loterij-Maatschappij schet ste een der directeuren, welk een werk kracht deze jeugdige vertegenwoordiger was. Namens de familie dankte de heer J. Zwigtman allen voor de laatste eer den overledene bewezen. Vlissingen. Ten gevolge van den mist is gistermorgen de Harwichboot in de ha ven alhier gekomen. Zij' loste 56 passa giers-, die per trein verder reisden. De politie heeft twee mannen aan gehouden, die als cow-boy verkleed langs de huizen geld inzamelden. Inbreker gesnapt. DEN HAAG. In den afgeloopen nacht hoorde een krantenlooper leven in een eierpakhuis. Door een ruit zag hij' een in breker de bureaux openbreken. Per telefoon stelde hij de politie met het gebeurde in kennis. Bij het onderzoek was van den inbreker aanvankelijk niets te bespeuren, doch op een open plaats vond men den man, die zich in een kist verstopt had. De Holland-lndië-vluchten. De Sperwer (uitreis) vloog heden van Rangoon naar Singapore. De Oeverzwaluw (uitreis) is van Cairo te Bagdad aangekomen. PRINS BERTIL VAN ZWEEDEN BIJ FOKKER. AMSTERDAM. Hedenmorgen te 11 u. arriveerde Prins Bertil van Zweden per ■auto voor 'het directiegebouw van de Nederlandsche Vliegtuigenfabriek Fokker voor een bezoek aan onze nationale vliegtuigindustrie. De rondgang nam ruim een uur in be slag. Achtereenvolgens werd een bezoek gebracht aan de afdeeling rompenbouw, machinale houtbewerking, vleugel- en luchtmetaalbouw, waarna de modellen van vier interessante nieuwe ontwerpen werden bezichtigd. Auto met 5 inzittenden te water gereden. ZWOLLE. Doordat de chauffeur, de 23-jarige G. KJaassen uit Zwolle, den weg in den mist was kwijtgeraakt, is hedennacht omstreeks 1 uur, onder Win- desheim een auto, komende uit Deven ter, waarin 5 personen uit Zwolle waren gezeten, in de diepe Wetering gereden. Daar de wagen geheel onder water ver dween, verkeerden de inzittenden in een zeer hachelijke positie. De' 23-jarige W. Lensink slaagde er in een portier te ope nen en, zich] naar huiten te werken, waarna hij 2 zijner kameraden uit de auto wist te trekken. Daarna hebben zij de beide anderen personen in veiligheid gebracht. Dit ging uiterst moeilijk, daar de chauffeur met het hoofd tusschen het portier en de kap bekneld zat. Twee van

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3