legendarische legende. OP ZATERDAG De Koningin en de Prinses naar Waldenburg. M.S.S.-CACHETS MAANDAG 17 FEBRUARI 1936 DAGBLAD VOOR DE PROVINCIE ZEELAND 50e JAARGANG No. 117 Kleine stijging der belastbare vermogens. Buitenland. De oorlog in Abessynië. Het luchtverkeer door de mist belemmerd. Binnenland wascht en ploetert Ge, Belangrijkste Nieuws MN HET B9«CHHU!8 IXLIII, Iel," kluiik liet streng ea Idde mijnheer Wils naar la, waar echter nog niets lar een zwart pak aan- poge hoed op, dan had diepe buiging kunnen jdig zijn hoed afnemen, |nhopig gleden z'n oogen emd met de opgerolde le", een paar duwde hij pit. Langs het hek, dat Dok afzette, stonden ze waren er gauw opge- Ijongen, die in een boom Ide berg nog niet hoog lesch er nog gauw een be nog te dringen. Mijn- Ijuist nog tijd om z'n ]te strijken, toen de Ko- het wit gekleed, met gevolgd door een paar de dennenboomen te |asem te halen", beweer- [.oningin hen, ze glim- doodstil stonden de akte mijnheer Wils toch ^n boven uit den boom 1 waar al de jongens |rlijk Piet, die het Wil- aan het eind van den jen ze allemaal mee. jlechtig moment toen de ineens het Wilhelmus ofschoon ze het heele- longen. Hen schreeuwde pli} was hij; ze zetten het in, zoodat de jongens er (den; Piet's: blaaf ik tot pk ook niet mooi, maar warmte en liefde voor lun eigen Koningin, en |n blijdschap door het /ilhelmus, dat ze zon- raar konden. [kte de Koningin, even lijnheer Wils, waarna personen van het uit- pn. ir beneden'', comman- /ils met gedempte stem. |oo stil gingen ze het ien niet eens hardop te beneden ging, keek hij LOnze Koningin", dacht fn de jongens, velijks op de helft van Inen ze te hollen en te In elkaar opzij'; een ging z'n hoofd staan en een onnen uit pure pret een allen om het hardst. ^zien hoe ze lachtel Ze nijd Die mensche ware penne vast wel adelijke Jio'n faan plekkie op dat ■dat ik in die boom zatl" Je door elkaar, niemand In ander, en het kostte pel wat moeite eer hij ordelijk op de fiets had. ls 's avonds thuis alles n er wel erg veel spijt ïegegaan was en Jannie raag bij, willen zijn. ;e weg waren, ook neg ik te zijn gekomen, r miji?" vroeg hij' ver is hiji niet voor jou, 1 over jou," en Moeder ïveloppe in haar hand. grepen het al, en Dik ïaar zei niets, tante Leida, dacht hij, st ze nu nog schrijven? rag al niet eens meer ook. dat tante Leida het ibeleefd had gevonden vreemde manier was d er niets van gemerkt, »t prettig vond; hijl had n haar kunnen zeggen ze hem toch wel naar !s hij zoo verlangde; in en de kinderen er niet it ze er ooit weer een rgen. t eens", fluisterde Hen ig Han in. lik naar Moe; ze keek te er ook nog weer over d een brief van hem ge- :h zeker genoeg geweest e er niet veel meer van nog druk over de Ko- e Leida ook weer spoe- Hen alles nog even bij te Bart je vertellen; hij lag, daar hij er altijd te vinden. de voorkamer en tante het raam toen ze Hen ■ij'den. hterom door de keuken schoone kranten lagen tafel uitgespreid, nog :e klein was, had Moe Op het blad stond nog taille theepot met de ine ketel op het fornuis chtjes te zingen. (Wordt vervolgd.) Uitg.: N.V. Uitgevers Maatschappij „Luctor et Emergo" ter exploitatie van het blad „De Zeeuw". Bureaux Lange Vorststraat 70, Goes. Telefoonnummer 11. Postchèque en Girorekening 44455 Bijkantoor Middelburg: Fa BOEKHANDEL j. J. FANOY, Lange Burg B 16, Tel. 28. Directeur-Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA. Abonnementsprijs i2.50 per kwartaal, weekabonnementen voor Middelburg, Goes en Vlissingen 0.20, Losse nummers 5 cent. Advertentiën 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen 60 cent per regel. Kleine Advertentiën Dinsdags en Vrijdags f 0.75, bij vooruitbetaling. Onder letter of motto f 0.85. Bij contract belangrijke korting. Sommige legenden hebben een taai be staan. Ook deze legende, dat Dr Kuyper de antithese zou hebben uitgevonden, Ondanks het feit, dat het legendari sche van deze legende reeds ontelbare ma len ook van vrijzinnige zijde in het lic'ht is gesteld, kwam zoowaar onlangs een der toonaangevende linksche bladen het „Alg. Handelsblad" met het volgende verhaal: „Wij staan niet zóó ver van elkaar af, als een paar tientallen jaren geleden het geval is geweest, toen Kuyper en de zij nen het denkbeeld van een antithese tusschen een christelijk en een niet-chris- telijk deel der natie er in trachtten te brengen; een scheiding, waartegep wij als liberalen ons altijd met kracht en beslist heid hebben verzet." Een kind in de politiek weet dat deze voorstelling met de werkelijkheid in strijd is. Kuyper en de zijnen hebben niet het denkbeeld van een antithese er in trach ten te brengen. Dr Kuyper heeft niet de antithese uitgevonden, maar 'hij heeft, evenals dat door mannen als van Houten en Gort van der Linden gedaan werd het bestaan van de antithese geconsta teerd. De verdienste van Dr Kuyper daarbij is geweest, dat hij scherper en duidelijker dan anderen de consequenties die voor 'het politieke leven uit het bestaan van de antithese voortvloeien, heeft duidelijk ge maakt. Na een daling van 1929 tot 1933, met bijna 4.2 milliard nu weer een toename met 129 millioen. In de binnen enkele dagen verschijnen de eerste aflevering van het Maandschrift van het Centraal Bureau voor de Statis tiek worden gepubliceerd de uitkomsten der Vermogensbelasting 1935. Daaruit blijkt, dat onder den invloed der in 1920 ingetreden malaise het totaal bedrag der vermogens van 1920'21 tot 1923/'24 is gedaald met bijna f 1.407 mil lioen en van laatstgenoemd jaar tot 1929/'30 als gevolg van de verbetering in Seni algemeenen economischen toestand wederom is gestegen met ruim f 3.483 millioen. Als gevolg van de in 1929 ingetreden economische crisis is daarop een vermin dering gevolgd van f 4.191 millioen van 1929/'30 tot 1933/'34. Het vermogen over laatstgenoemd jaar is hierdoor reeds f 707 millioen lager dan dat over 1923/'24 (5,81 pet.). Over 1934/'35 is hierop een betrekkelijk kleine stijging gevolgd van f 129 millioen, waardoor de daling van 1923/'24 tot 1934/'35 terugliep tot f 579 millioen (4,75 pet.). De bevolking nam van 1 Jan. 1924 tot 1935 toe met 16,35 pet. met welk percen tage een vermeerdering der gezamenlijke vermogens correspondeert van f 1992 mil lioen, zoodat indien geen rekening wordt gehouden met de waardeverandering van het geld, het totaal der vermogens over 1934/'3ö f2571 millioen lager is dan het cijfer dat verkregen wordt, indien van 1923/'24 af het totaal der vermogens de zelfde stijging zou vertoonen als de bevol king. Betreffende het aantal aangeslagenen zij vermeld, dat in tegenstelling met het bedrag der vermogens en der be lasting het aantal over 1921/22, over 1923/24 en over 1930/31, telkens hooger is dan dat over het onmiddellijk daaraan voorafgaande jaar. Per 1000 inwoners kwamen over 1921/22 24 aangeslagenen voor, welk aantal daalde tot 22 over 1923/1924, wederom steeg tot 25 over 1929/30 en 1930/31, waarop een ver nieuwde daling volgde tot 21 1933/34 en 22 over 1934/35. Groote verschuivingen tusschen de verschillende vermogènsgroepen hebben plaats gehad. Zoo is het aantal million- nairs gedaald van 1362 over 1929/30 tot 649 over 1934/35. Wat de verhoudings- cij'fers aangaat zijl opgemerkt, dat voor alle groepen vermogens van f 30.000 en hooger de cijfers van 1920/21 tot 1933/34 dalingen doen zien. Van 1933/34 op 1934/35 is dit eveneens het geval voor de vermogensgroepen van f 100.000 en hoo ger. Het gemiddeld vermogen per aangesla gene was van 1920/1921: Hartelijke ontvangst door de bevolking. Zaterdagmorgen om 11.58 u. zijn H.M. de Koningin, Prinses Juliana en het ge volg met den gewonen trein te Walden- burg-D'ittersbach in Silezië aangekomen. Met twee auto's van het Nederlandsche consulaat te Breslau zijn de Koningin en de Prinses van het station naar het aan den voet van den Heidelberg gelegen An- dreaShuis gereden, waar het Koninklijk gezelschap ongestoord veertien dagen hoopt te vertoeven. Het gevolg van de Koninklijke Familie is met een rijks-postauto naar het An- dreas-huis gereden. Ofschoon de aan komst van de hooge gasten niet officieel bekend gemaakt was, waren toch geruch ten uitgelekt, zoodat zoowel aan het sta tion als bij het Andreas-huis veel publiek was. D'e vele menschen die aanwezig waren bereidden de Koningin en de Prinses een uiterst vriendelijke ontvangst. over 1920/21 f85.000 1921/22 -80.000 1922'23 -67.000 1923/24 - 75.000 1924/25 -74.000 1925/26 - 76.000 1926/27 -78.000 1927/28 f79.000 1928/29 -81.000 1929/30 -81000 1930/31 -79.000 1931/32 -74.000 1932/33 - 65.000 1933/34 - 65.000 1934/35 -64.000 Groote overwinning der Italianen in het Noorden Op het Noordelijk front van het Abes- sijnsche oorlogstooneel is het blijkens de berichten van gisteren toch tot een veld slag van beteekenis gekomen. De Italia nen zouden daarbij een groote overwin ning hebben behaald op het leger van Ras Moeloegeta. Gesproken wordt van 20.000 buiten gevecht gestelde Abessy- niërs. Uit 'Makalle wordt gemeld Maarschalk Badoglio heeft een groote overwinning behaald, na hevige gevech ten rondom Aradam ten Zuiden van Ma- kalle. De Abessijnsche troepen, die onder bevel staan van Ras Moeloegeta en wier aantal geraamd wordt op 80.000 man schappen, zijn voor een deel op de vlucht geslagen. Het op de vlucht geslagen deel van dit Abessijnsche leger wordt ge schat op 30.000 man. Aradam is ver overd. 'Sjelicok is bezet, evenals de ge- heele vlakte Afgaol, het Antalo Belsat en Adi Maiciaa. De Abessijnsche verliezen, die buiten gewoon groot zijn, worden geschat op 20.000 huiten gevecht gestelde manschap pen. De Italiaansche verliezen bedragen ongeveer 400 dooden en 500 gewonden. Tengevolge van dezen veldslag loopen de troepen van Ras Kassa en Ras Sey- oem, die in het Tembiengebied staan op gesteld, gevaar, afgesneden te worden, wanneer zij zich niet onmiddellijk terug trekken. Reuter meldt nog verdere bijzonderhe den over dezen slag, die de grootste schijnt te zijn, welke in Abessynië tot nu toe is geleverd. De Abessijnen, die ongeveer 30.000 man telden, bijna allen van het geregelde leger, hebben een verbitterden tegenstand geboden, maar zijn toch volkomen op de vlucht gedreven. Ras Moeloegeta heeft met 9000 man den strijd in den loop van den nacht van 14 op 15 Februari den rug toegekeerd. Aradam is een goed versterkte plaats, die zich uitstrekt over een lengte van 8 km. en een diepte van drie km. De stad is in handen van de Italianen gevallen. Het voordeel, dat de Italianen hadden in de omstandigheid, dat er een vlieg veld aanwezig was op 10 km. van het tooneel der operaties en dat zij beschik ten over een machtige artillerie, werd weer opgeheven door de numerieke meer derheid der Abessijnen en hun groote kennis van het terrein, benevens door hun groote bewegelijkheid. Hoewel de in stroomen neerstortende regen de aan komst van de ravitailleringsafdeelingen belemmerd hadden, waren het ditmaal toch uitsluitend de blanke Italiaansche troepen, die aan de actie deelnamen. De onderbevelhebber van den genera- len staf van Maarschalk Badoglio heeft tegenover vertegenwoordigers van de pers een uiteenzetting gegeven over de consequenties dezer gevechten. Hij zeide daarbij o.m.: „De veldslag van Enderta is gewonnen; Enderta omvat de geheele streek, gelegen tusschen het Oosten van Makalle en het 'Centrum van Arada. 'De vijand trekt zich terug in de vallei van Boera en Agajen, waardoor de troepen van Ras Moeloegeta volkomen geïsoleerd worden. Ik moet hulde brengen aan den moed der vijandelijke soldaten, die zich liever hebben laten afslachten dan te vluchten. Wanneer zij dan ook nu terug trekken, komt dat omdat zij verslagen zijn. Na de overwinning van En derta schijnt het dat de mili taire operaties op groote sohaal aan het noordelijk front ten einde zijn. Immers de regens zijn nu begonnen. De eenige actie, die nu nog mogelijk is, is het schade toebrengen aan het terug trekkende leger van Ras Moeloegeta, hetgeen te gemakkelijker zal vallen, daar de luchtvaart tijdens den slag heeft we ten te verhinderen, dat uit Dessie ver sterkingen naar het front werden ge zonden. Een der groote resultaten van de over winning van Enderta is, dat het Tem biengebied, dat zoo moeilijk te veroveren was, nu geheel bevrijd is. Het Italiaansche offensief werd inge zet, toen er een verschrikkelijk slecht weer beersebte. De eerste lichte onweers bui barstte Zondag 9 Februari in den loop van den middag los. Een wolk- breukachtigen regen stroomde den gehee- len nacht van Maandag op Dinsdag neer, zoo hevig, dat men aarzelde bet bevel tot oprukken te geven. Bij het aanbreken van den dag 'hield de regen op. Een zware storm zette Dinsdagmiddag in. Het schijnt, dat nu het seizoen der „kleine regens" is gekomen. Bij deze gevechten is het moreel der Italiaansche troepen uitstekend gebleken. Zoowel de artillerie als de luchtmacht hebben op doeltreffende wijze met de overige troepen samengewerkt. De bekendmaking van de Italiaansche successen, die Zondagmiddag om twee uur in geheel Italië door de radio ge schiedde, beeft overal diepen indruk ge maakt. In politieke kringen spreekt men de meening uit, dat de gemelde Italiaansche overwinning, welke is bevochten in de driedaagschen hevigen strijd, waaraan 5 Italiaansche divisies zwarthemden en troepen hebben deelgenomen, voor bet Abessijnsche leger een nieuwen zwaren slag beteekent. Vooral de strijd op het plateau van Aradam moet fel zijn geweest. Het is mogelijk, dat eenige duizenden Abessy- niërs op dat uitgestrekte plateau zijn achtergebleven, maar de hoofdmacht is op den terugtocht, aldus meldt Reuter uit Makalle. Ras Desta gedood? Een bericht als zou Ras Desta zijn gedood, wordt volgens het agentschap Stefani bevestigd door hier uit Addis Aheba aangekomen Europeanen. Wat de Abessyniërs melden. Uit Addis Abeba meldt het A.N.P.: De troepen van generaal Nassiboe blij ven vorderingen maken bij de rivier Fa- fan. Zij rukken langs beide oevers op naar Warandab, na alle Italiaansche posten, die meestal uit Somali-troepen bestonden, deels vernietigd, deels gevan gen genomen te hebben. ■Ook in de woestijn ten Zuiden van Koeralle zijn de Abessijnsche troepen met enkele cavallerie-afdeelingen opgerukt, waarbij zij den Italianen vrij zware ver- 1 liezen hebben toegebracht. Langs de voor tanks begaanbare wegen zijn door de Abessijnen versterkingen aangelegd, die voorzien zijn van een groot aantal stukken tankgeschut. Daar mede wil men verhinderen, dat de Ita lianen, zooals bij hun eerste offensief in Ogaden, opmarschen dieper het land in ten uitvoer leggen. In strijd met 'de berichten over een groote Italiaansche overwinning aan het Noorde lijk front wordt in de Abes- sijnscbe hoofdstad medege deeld, dat geen sprake meer kan zijn van een ontzetten der Italiaansche bezetting van Makalle. De Abessijnsche troe pen sluiten den 'kring om de stad steeds nauwet. De meest vooruitgeschoven posten der Abessijnsche troepen, zoo zegt men, zijn nog slechts op drie kilometer van de stad verwijderd. Britsch mailschip gestrand. Het 20.000 ton groote Britsche mail schip „Winchestercastle", dat tusschen Engeland en Zuid-Afrika vaart is Zon dagavond in den dichten mist op de rots achtige kust bij Portland in het kanaal gestrand. Aan boord bevonden zich 338 passagiers. Toen in den vroegen morgen de vloed opkwam, gelukte 'het inmiddels gearriveerde sleepbooten, het groote schip weer vlot te brengen. In de baai van Weymouth is het schip echter voor anker gegaan. Het is op twee plaatsen lekgestooten en maakt ernstig stuurboord slagzij. Indien de toestand cri- tiek zal worden zal de gezagvoerder er waarschijnlijk tce overgaan het schip op het strand te zetten. De passagiers zullen zoo spoedig mogelijk aan land worden ge bracht. Voor de vrijheid van Godsdienst. De „Daily Telegraph" meldt uit Berlijn, dat 50 evangelische geestelijken onder lei- VERSCHILLENDE DIENSTEN MOESTEN WORDEN STOPGEZET. Zondag werd het luchtverkeer in niet geringe mate door de mist belemmerd. Verschillende luebtdiensten moesten wor den geannuleerd. Ook vanmorgen .'heeft de hevige mist in het luchtverkeer groot ongerief veroor zaakt. Op Schiphol was het uitermate stil. Geen enkel vliegtuig kwam aan; de toe stellen uit Berlijn, Londen, Parijs en uit Scandinavië waren niet gestart. Slechts de machine van de Aire Prance is van morgen van Schiphol vertrokken naar Parijs. De machine is behouden te Brus sel geland. Het ochtendtoestel van de K.L.M. van Londen is niet vertrokken. Ook 'het scheepvaartverkeer ondervond 'door de mist belangrijke ver traging. Verschillende schepen liggen voor IJmuiden en wachten tot de mist optrekt. In het Noordzeekanaal ligt de „Heems kerk" van de Holland-Afrikalijn, die se dert Zondagavond niet opstoomen mocht. Tegen 10 uur klaarde het weer op en vie len weer schepen IJmuiden binnen. NEDERLAND EN HET VERVOER VAN BANANEN. Het A.N.P. meldt: Gelijk in de pers is gemeld, worden in België pogingen ge daan om bij bet vervoer van bananen aan de Belgische scheepvaart een meer 'be voorrechte positie te verschaffen. "Neder land heeft zich, zooals bekend is, op dit vervoer gespecialiseerd, zoodat door de Belgische voornemens Nederlandsche be langen ernstig in de knel dreigen te ge raken. Naar men verneemt, beeft de Neder landsche regeering, ter bescherming van ding van dr Jacobi, in de Keizer Wil helm Gedachtenkirche, openlijk de Nat.- Socialisten hebben getrotseerd. Dr Ja cobi heeft een predikatie gehouden on danks bet door de autoriteiten uitgevaar digde verbod. Het altaar was omringd door de geestelijken, die als het ware een lijfwacht vormden. De politie stond buiten bet kerkgebouw en greep niet in. De kerk was geheel gevuld. D'e tekst was: „Indien God met ons is, wie kan dan tegen ons zijn?" Sabotage op Britsch oorlogsschip. Een dezer dagen 'heeft opnieuw sabo tage aan boord van een Engelsch oorlogs schip plaats gevonden. Het is niet in 'het openbaar belang na dere inlichtingen te verstrekken. Waarschijnlijk is de electrische instal latie beschadigd. VERKIEZINGEN IN SPANJE. Spanje heeft gisteren zdjn verkiezings dag gehad, een verkiezing die uiterst fel is gevoerd. In Madrid was het verloop kalm. D'e sterke ordedienst heeft ongetwij feld veel bijlgedragen tot de rust, die de verkiezingen kenmerkte. Wel hebben hier en daar kleine ongeregeldheden plaatsge had, o.a. werden enkele stembussen ver nield doch over bet geheel genomen, geschiedde alles in voorbeeldige orde. De voorloopige uitslagen duiden op een succes voor de linksche partijen. Men ver wacht dat deze met ongeveer 200 afge vaardigden in het nieuwe parlement hun intrede zullen doen. De regeering heeft heden besloten voor geheel Spanje den alarmtoestand uit te vaardigen. Korte Berichten. Er bestaan in België op bet oogen- blik 116.000 café's en slijterijen. In min der dan twee jaar zijn er 15.000 nieuwe zaken geopend. En dat in crisistijd I Db onwettige nat.-soc. Duitsche ar beidersbeweging in Poolscb Opper-Silezië is door de autoriteiten ontbonden. De sneeuwstormen in Turkije hebben 102 dooden geëischt, 6000 stuks vee zijn omgekomen. De storm van de laatste dagen heeft in Italië ongeveer 35 slachtoffers ge- eischt. Een aantal schepen is vergaan en eenige zeelieden worden vermist. Het aantal slachtoffers van 'de jong ste sneeuwstormen in Bulgarije is reeds tot 100 gestegen. D'e felle sneeuwstormen, welke de laatste dagen boven Griekenland en Ma cedonië hebben gewoed, hebben vele slachtoffers geëischt. De mist was Zaterdag in Engeland zoo dik, dat het luchtverkeer onmogelijk was, en de uitgaande 'diensten van Croy don liet men dan ook vervallen. ge schrobt en boent U om het stof en vuil, gedurende de afgeloopen week in Uw dagelijksche beslomme ringen opgedaan, van Uw lichaam te verwijderen. Ge wilt Uw welverdiende ZONDAG frisch en schoon tegemoet gaan en tevens hiervan ten volle genieten. Beseft gfl echter, dat Uw ingewanden zich van Uw geploeter en moeite niets aan trekken, dat de zich hierin ophoopende vergiftigde afvalstoffen niet verwijderd zijn en de ongemakken, hiervan het gevolg, als booze geesten om U heen blijven zweven en U op den stralenden Zondag morgen doen ontwaken, met een onaan- genamen smaak in den mond, lusteloos en loom en niet in staat de plannen, waarvan ge U reeds de geheele week zoo- Veel had voorgesteld te kunnen volvoeren. Waarom zoudt ge U voortaan nog zoo laten dwarsboomen in Uw genoegens Waarom bestemt ge niet den Vrijdag en den Zaterdag, om Uw lichaam inwendig frisch te maken, als hiertoe zulk een voor treffelijk middel bestaat als de bekende (Recept van Apotheker Dumont) Neemt lederen Vrijdag-avond en Zaterdag avond één of twéé M.S.S.-ertjes: Den volgenden Zondag staat ge zingende op en ge gaat na een uitstekende nachtrust opgeruimd en met een gulle lach de genoegens van Uw vrijen dag smaken. M.S.S.-Cachets Maken Schoon Schip M.S.S.-cachets (ook wel genaamdLaxeer- Akkertjes) zijn verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten en wel in blauwe ronde kokertjes of in de nieuwe blauwe vierkante kokertjes. De samenstelling is echter van beide geheel gelijk. Als Uw gewone leverancier soms géén voorraad mocht hebben, vraag hem dan ze even voor U te willen bestellen. Ze kosten per 12 stuks slechts 60 cent. Overal verkrijgbaar Binnenland. De Koningin en de Prinses naar Walden burg. Geringe toename van de vermogens. De mist en bet luchtvaartverkeer. Buitenland. Groote overwinning der Italianen in Noord-Abessynië? De kerkstrijd in Duitscbland. de desbetreffende Nederlandsche belangen zich bereids tot de Belgische regeering gewend. Het ontslag van prof. Van Calcar te Leiden. D'e heer Moller beeft aan den minister van Onderwijs', K. en W. de volgende vragen gesteld: 1. Wil de minister mededeelen, waar om 'bij alsnog geen gevolg beeft gegeven aan het verzoek van de Kamer, om het ontslag van den hoogleeraar van Calcar op te schorten? 2. Is de minister bereid de stukken om trent de opheffing van den leerstoel in de bacteriologie te Leiden aan de Kamer over te leggen? 3. Indien de minister van oordeel is, dat er overwegende bezwaren zijn de ge vraagde stukken alle aan de Kamer over te leggen, is bij dan bereid ten minste 'bet advies van de medische faculteit ter kennis van de Kamer te brengen? Beleedigende lectuur in beslag genomen. Vrijdag heeft een inspecteur van politie in een bedehuis aan de Lange Beesten markt in Dón Haag vijfduizend exempla ren van een brochure, welke beleedigende uitdrukkingen voor den voorzitter van den ministerraad en de regeering bevatte, in beslag genomen. Naar men verneemt, betreft deze in beslagneming dezelfde brochure, welke reeds eerder tot politioneel ingrijpen aan- leding gaf. De politie was ter oore geko men, dat een groote partij van deze bro chures, welke uitgegeven worden door het

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 1